CrashPlan vs Backblaze: Neobmedzené zálohovanie cloudových dát

Hľadáte pre svoje podnikanie neobmedzené riešenie zálohy? Dobrou (alebo zlou) správou je, že skutočne máte na výber len dve možnosti: Backblaze a CrashPlan. Väčšina iných riešení pre zálohovanie obmedzuje miesto na zálohovanie a núti vás platiť viac za jeho zvýšenie.


Pre niektorých kupujúcich záloh je toto rozhodnutie ešte jednoduchšie – predplatné Backblaze predstavuje približne polovicu mesačných nákladov na CrashPlan. Ako je však obvyklé v prípade softvérových riešení, spodný riadok nie je celý príbeh.

Už sme písali o celom rade ďalších kritérií, ktoré by mali dôvtipní obchodní používatelia vziať do úvahy v našej najlepšej online zálohe pre príručku obchodného kupujúceho. Tento zoznam obsahuje okrem iného jednoduché používanie, bezpečnosť a podporu.

Napriek tomu, že by sme sa mali pozrieť na kontrolu Backblaze for Business a CrashPlan ešte predtým, ako sa rozhodneme o pláne zálohy a obnovy po katastrofe, rozhodli sme sa, že vzájomné porovnanie môže byť tiež informatívne a užitočné..

Keď prídeme, pozrieme sa za cenu, aby sme zistili, ktorá z týchto dvoch služieb, Backblaze alebo CrashPlan, si zaslúži uznanie ako najlepšia neobmedzená záloha pre podnikanie dnes..

Výhody a nevýhody neobmedzeného zálohovania

Predtým, ako sa dostaneme k nášmu porovnaniu, je prvá vec, ktorú musíte urobiť, aby ste sa uistili, že vaša firma skutočne potrebuje neobmedzené zálohovanie. Je to preto, že slovo „neobmedzené“ má určitú zvodnú príťažlivosť, vďaka ktorej sa zdajú všetky ostatné úvahy náhle menej dôležité. Spúšťať sa ľahko je jednoduché a pomocou online zálohovania to nie je dobrá vec.

Dôvodom je to, že zálohovanie súborov môže spočiatku trvať dlho. Ak máte terabajty údajov, ktoré sa majú poslať do cloudu, môžete sa pozerať po mesiacoch. To znamená, že akonáhle sa vaše dáta zálohujú, je to veľký problém s prepínaním služieb.

Pre mnohých majiteľov SMB je skutočná hodnota v neobmedzenom riešení zálohovania. Podniky dnes nemusia byť podniky s rozsiahlymi databázami zákazníkov, aby mohli rýchlo a rýchlo zhromažďovať veľa údajov. Informácie o zákazníkoch, mediálne súbory, finančné záznamy a najrôznejšie súbory tvoria chrbticu moderných podnikov, veľkých i malých.

Strata týchto údajov môže priniesť vašej firme skutočnú väzbu. Na druhej strane, zálohovanie všetkých údajov do cloudu môže byť tiež drahé, ak pracujete s škálovateľnými možnosťami, ako je MozyPro (prehľad MozyPro) alebo Amazon Web Services. Vďaka lacnému a neobmedzenému zálohovaciemu riešeniu ako Backblaze alebo CrashPlan sa s tým nemusíte obávať – ​​pokiaľ sú tieto služby vhodné pre vaše konkrétne potreby.

Pre niektoré spoločnosti môže mať začlenenie Backblaze alebo CrashPlan nakoniec stáť dosť peňazí. Je to preto, že obe služby podporujú iba jedno zariadenie na odber. Ak máte na zálohovanie tucet počítačov, mali by ste radšej ísť s obmedzenou službou, ktorá namiesto toho podporuje zálohovanie pre neobmedzené zariadenia. Dobrým príkladom je IDrive for Business, ktorý sa napriek obmedzeniu získaného priestoru na zálohovanie radí v našej online záložnej príručke ako najlepšia celková hodnota (prečítajte si našu recenziu IDrive for Business)..

Ďalším problémom s Backblaze a CrashPlan je to, že ani ich nemožno použiť na zálohovanie NAS alebo servera. Ak potrebujete niečo, znova by sme chceli poukázať na IDrive, ktoré patrí medzi najlepšie zálohy servera a dokáže zálohovať aj smartfóny. CloudBerry Backup je ďalšou dobrou možnosťou, najmä ak chcete navrhnúť hybridný plán zálohovania pre svoju firmu. Funguje to dokonca aj s dostupnou službou cloudovej infraštruktúry Backblaze Backblaze B2.  

Po vynechaní týchto prekážok sa dostaneme k zábavným veciam.

Bitka o neobmedzené zálohovanie: Backblaze vs CrashPlan

Už sme spomenuli, že Backblaze je lacnejšia možnosť ako CrashPlan. Skutočné náklady na predplatné Backblaze sú 5 dolárov za počítač. Ak sa zaregistrujete na jeden rok, získate aj dva mesiace zadarmo. Dvojročné predplatné Backblaze vám poskytne päť mesiacov zadarmo. CrashPlan medzitým stojí 10 dolárov mesačne za počítač bez akýchkoľvek zľav pri platení vopred. 

Cena za počítač: Backblaze: CrashPlan:
Mesačné predplatné:$ 5$ 10
Ročné predplatné:50 USD (2 mesiace zadarmo)120 USD (bez mesiacov zadarmo)
Dvojročné predplatné:95 dolárov (5 mesiacov zadarmo)240 dolárov (bez mesiacov zadarmo)

CrashPlan je stále veľmi dobrý v porovnaní s populárnymi, ale drahými zálohovacími službami online, ako sú SOS Online Backup a MozyPro. Nedá sa však obísť skutočnosť, že je to drahšie.

Ďalej bude o tom, ako vám pomôžeme rozhodnúť, či je pre vaše podnikanie užitočné utrácať peniaze navyše na serveri CrashPlan alebo ísť so spoločnosťou Backblaze. Na túto otázku nakoniec neexistuje univerzálne správna odpoveď. Oba plány sú neobmedzené, ale nie sú vhodné pre všetky veľkosti.

CrashPlan vs. Backblaze: The Battle Rounds

1

Proces zálohovania

Najprv budeme porovnávať dostupné funkcie zálohovania s Backblaze a CrashPlan. Budeme sa zaoberať celkovým procesom zálohovania, berúc do úvahy skúsenosti používateľov a všeobecnú rýchlosť popri schopnostiach.

Backblaze

Jedna vec, ktorú Backblaze robí jednoznačne lepšie ako ktorákoľvek iná online služba zálohovania, je jednoduché použitie – aspoň pokiaľ ide o vytváranie plánov zálohovania. Je to preto, že klient Backblaze robí väčšinu práce za vás.

Po inštalácii softvér prehľadá váš počítač a vyhľadá súbory podľa typu. To zahŕňa takmer všetky typy súborov okrem operačného systému, aplikácií a dočasných súborov, hoci môžete Backblaze dať pokyn, aby ich v prípade potreby chytil..

Všetko, čo prehľadávanie nájde, sa pridá do plánu zálohovania.

Výhoda zálohovania podľa typu súboru spočíva v tom, že nemáte priečinky a súbory manuálne označené ako väčšina záložných služieb. Ak to budete potrebovať, vyžaduje to viac času a môže viesť k prehliadaniu súborov, čo vedie k kritickým medzerám vo vašom pláne zálohovania.

V tomto zmysle je Backblaze skutočným zálohovacím riešením set-and-zabudnite. Všetky vaše e-mailové súbory, dokumenty, obrázky, videá, účtovné súbory a všetko ostatné budú chránené, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú na vašom počítači..

Ak existujú určité typy súborov, ktoré nechcete zálohovať, môžete ich pridať do zoznamu vylúčených, aj keď s neobmedzeným miestom na zálohovanie, ktoré pravdepodobne nebude potrebné pre väčšinu ľudí..

Môžete tiež vylúčiť konkrétne priečinky alebo jednotky. Samotný klient desktopu je komplikovaný, ako to musí byť, to znamená, že nie je vôbec komplikovaný. Existuje tlačidlo na pozastavenie a spustenie zálohovania, ďalšie na možnosti obnovenia a tretie na nastavenie. To je všetko.  

Predvolené nastavenie nepretržitej zálohy, čo znamená, že súbory sa odosielajú do cloudu, keď sa pridajú do počítača alebo akýmkoľvek spôsobom upravia. Ak dávate prednosť, môžete vypnúť nepretržité zálohovanie a namiesto toho zvoliť naplánované zálohovanie, napríklad ak ste chceli nechať ho bežať cez noc, aby nezasahoval do vašej ďalšej práce..

Možnosti plánovania Backblaze sú obmedzené v porovnaní s mnohými inými záložnými klientmi. Napríklad nie je možné spúšťať zálohy iba v určité dni. Počas testovania sme sa však nikdy nestretli s problémami, ktoré by mohli narušiť Backblaze, ktorý by zasahoval do našich systémových prostriedkov. Pravdepodobne preto je najlepšie nechať nepretržitú zálohu, aby sa zabezpečila maximálna ochrana.

Počas testov vykonaných pre našu najnovšiu kontrolu technológie Backblaze for Business klient označil 90 GB údajov na našom testovacom počítači na zálohovanie. Klient má tlačidlo na odhadnutie počiatočnej rýchlosti zálohovania a vypočítal, že by to trvalo približne štyri dni. To bolo cez pripojenie Wi-Fi s rýchlosťou prenosu 20 Mb / s.

Po približne 12 hodinách bola naša záloha dokončená o deväť percent, čo je asi 12,5%, mala to byť na základe odhadu Backblazeho, ale nie príliš. Aj keď je ťažké byť presný, vypočítame, že Backblaze sa chystal zálohovať približne 16 až 20 GB za deň.  

Pokiaľ ide o trvalý výkon, Backblaze beží hladko vďaka použitiu zálohovania na úrovni blokov, čo znamená, že iba tie časti (bloky) súboru, ktoré sa zmenili, sa dostanú do cloudu – za predpokladu, že celý súbor už bol zálohovaný..

CrashPlan

CrashPlan premeškáva príležitosť, pokiaľ ide o jednoduché použitie tým, že sa nezálohuje podľa typu súboru. To neznamená, že zálohovanie pomocou CrashPlan je ťažké; jednoducho to nie je také blažene jednoduché ako v prípade Backblaze.

V službe CrashPlan budete musieť označiť všetky priečinky a súbory, ktoré chcete zálohovať, pomocou zobrazenia zálohy v klientskom počítači..

Môže to chvíľu trvať a je ľahké vynechať súbory. Vzhľadom na to, že program CrashPlan vám poskytuje neobmedzený priestor na zálohovanie, stačí označiť priečinok disku na zálohovanie, ktorý všetko uchmatne a problém vyrieši.

Pravdepodobne budete chcieť vylúčiť systémové a dočasné súbory zo zálohy, ak tak urobíte, pretože ich zahrnutie bude spotrebovať šírku pásma a často sa nedá použiť na obnovenie bez toho, aby spôsobovalo problémy vášmu počítaču. Znova to bude nejaký čas trvať, pretože musíte pridať vylúčenia podľa prípony.

Akonáhle budete mať svoj plán zálohovania, CrashPlan spustí zálohovanie nepretržite rovnako ako Backblaze, takže si môžete byť istí, že všetko bude chránené, pokiaľ budú súbory uložené v priečinkoch, ktoré sú súčasťou plánu zálohovania..

Klient CrashPlan nie je tak minimálny ako to, čo získate s Backblaze, ale stále je vynikajúci. Navigačné karty pozdĺž ľavej strany a veľa prázdneho miesta dodávajú modernému a intuitívnemu pocitu.

Nájdete tu pokročilejšie možnosti plánovania, ako to, ktoré získate s Backblaze, s možnosťou nastaviť zálohovanie tak, aby sa spúšťalo iba v konkrétne dni v týždni. Užitočnejšia je funkcia, ktorá vám dá pokyn, aby počas aktívneho používania počítača používal na proces zálohovania iba určité percento CPU..

CrashPlan môže tiež automaticky zastaviť zálohovanie, keď sa batéria vášho notebooku vybije, čo je pekný doplnok. Okrem toho v nastaveniach, ktoré Backblaze jednoducho nemá, existuje množstvo ďalších ovládacích prvkov, ktoré používateľom dávajú väčšiu moc nad tým, čo sa deje..

CrashPlan obsahuje aj zálohovanie na úrovni blokov, pričom kopíruje iba časti súborov, ktoré sa zmenili. Celkovo vzaté, jeho relatívne plynulá služba, keď sa dostanete cez svoju pôvodnú zálohu.

To však môže chvíľu trvať. Pri našom testovaní sme boli schopní zálohovať iba približne 8 GB za deň pomocou nášho pripojenia na pripojenie Wi-Fi s rýchlosťou 20 Mb / s. To je len hanba toho, čo CrashPlan sám uvádza ako priemerná rýchlosť odovzdávania zákazníkov: 10 GB za deň.  

Okolo jednej myšlienky

Medzi Backblaze a CrashPlan nie je pochýb o tom, že Backblaze je ľahšia služba, ktorá sa dá použiť vďaka dizajnu set-and-forget. V skutočnosti je pravdepodobne vhodnejšie nazvať ho inštaláciou a zabudnutím, pretože nastavenie je naozaj veľmi malé.

CrashPlan bude potrebovať trochu viac práce. Poskytuje však tiež viac možností prispôsobenia ako Backblaze, či už na plánovanie alebo obmedzenie vplyvu systémových prostriedkov na procesy zálohovania..

Znova sa zdá, že CrashPlan tak málo využíva dostupnú šírku pásma a výkon počítača, že sa zdá byť trochu hlúpe obťažovať sa týmito nastaveniami. Backblaze tiež nie je, ale robí oveľa lepšiu prácu pri získavaní súborov do cloudu ako CrashPlan.

Prvým krokom je Backblaze pre jeho kombináciu jednoduchosti a lepšej rýchlosti zálohovania.

Kolo: Záložný procesný bod pre backblaze

Logo backblaze
CrashPlan pre logo Small Business

2

Proces obnovy

Ďalej zvážime opačný postup: získavanie súborov späť z cloudu. Funkcie obnovenia pomáhajú firmám zálohovať sa (upozornenie na prerušenie hry) a rýchlo bežať po páde pevného disku.

Backblaze

Zatiaľ čo Backblaze má vo svojom klientskom počítači tlačidlo „Možnosti obnovenia“, stlačenie tohto tlačidla vás odošle na Backblaze.com. Tam sa uskutočňujú všetky operácie obnovy, ktoré si vyžadujú prihlásenie do účtu.

Po prihlásení máte k dispozícii tri možnosti na obnovenie súborov: stiahnite súbor .zip, jednotku USB flash a pevný disk USB.

Vo väčšine prípadov budete pravdepodobne chcieť použiť prvú možnosť. Posledné dve sú súčasťou služby Backblaze’s Courier Recovery, ktorá stojí 99 dolárov za obnovenie pevného disku (až 128 GB) a 189 dolárov za obnovenie pevného disku (až 4 TB). Táto služba sa zdá byť drahá, ale ak do 30 dní odošlete pamäťové zariadenie späť na zariadenie Backblaze, dostanete vrátenie prostriedkov.

Obnovenie súboru ZIP jednoducho stiahne súbor zip do počítača, ktorý pozostáva zo všetkých súborov, ktoré ste vybrali na obnovenie. Tento proces je jednoduchý, ale Backblaze obmedzuje obnovu jedného zip súboru na 500 GB na súbor. Ste súčasne obmedzený na päť žiadostí.

Ešte zvláštnejšie a nepohodlnejšie je, že funkcia Backblaze nedáva používateľom možnosť obnoviť súbory na pôvodné miesto. To znamená, že akonáhle bude váš zip súbor pripravený (Backblaze vám pošle e-mail s informáciou), musíte všetko vrátiť tam, kam patrí..  

Ak ste na cestách, môžete pristupovať k súborom, ktoré ste si zálohovali do smartfónu, pomocou aplikácií pre Android a iOS. Dizajn aplikácie je pomerne jednoduchý a umožňuje vám zdieľať súbory aj s ostatnými.

V záverečnej poznámke vám Backblaze umožní obnoviť predchádzajúce verzie súborov, ak aktuálna nie je to, čo hľadáte. Prístup k histórii verzií je pohodlný, keď sa stretnete s nechcenými zmenami súborov alebo poškodením súborov vrátane poškodení spôsobených ransomware..

Predchádzajúce verzie sú však iba 30 dní a neexistuje spôsob, ako zmeniť pravidlá týkajúce sa verzií, čo je príliš zlé, pretože Backblaze poskytuje neobmedzené úložisko.  

CrashPlan

CrashPlan vám umožňuje vybrať súbory a obnoviť ich priamo z desktopového klienta, čo je plus v jeho prospech. Stačí kliknúť na záložku „obnoviť“ a odškrtnúť všetky požadované súbory. Počet súborov, ktoré môžete sťahovať naraz, nie je nijako obmedzený, rovnako ako v prípade Backblaze.  

Môžete si vybrať, či chcete svoje súbory stiahnuť do nového umiestnenia, alebo ich obnoviť do pôvodného umiestnenia, čo vám ušetrí potrebu rekonštrukcie systému súborov. CrashPlan vám dokonca umožňuje zmeniť povolenia a názvy súborov ako súčasť procesu obnovy.

K dispozícii je tiež prepínač pre „verziu“, ktorý vám umožní prístup k histórii verzií. CrashPlan v skutočnosti ukladá svoje peniaze tam, kde to stojí za to, aby boli „neobmedzené“, čo vám umožní ukladať neobmedzené verzie, ak si to želajú, zmenou politiky verzovania plánu zálohovania.

CrashPlan vám okrem mobilných aplikácií pre Android, iOS a Windows Phone umožňuje obnoviť súbory aj priamo z rozhrania prehliadača.

Druhé myšlienky

Až do začiatku roku 2016 CrashPlan ponúkala službu kuriérskej obnovy. Dúfajme, že teraz je spoločnosť zameraná výhradne na firemných zákazníkov (domáci používatelia musia do októbra 2018 opustiť priestory), právomoci, ktoré treba zvážiť, ju zvážia. Kuriérska služba môže byť mimoriadne užitočná pre podniky, ktoré stratili značné množstvo údajov a potrebujú ich rýchlo späť.

Courier využitie je tiež jedinou skutočnou výhodou Backblaze má oproti CrashPlan, pokiaľ ide o zotavenie. CrashPlan vám umožňuje obnoviť súbory z desktopového klienta a na ich pôvodné umiestnenie; Spätná väzba nerobí nič z toho, čo vás núti iniciovať obnovenie online, čakať na súbor ZIP, ktorý nemôže mať veľkosť väčšiu ako 500 GB, a po pripravení znova obnoviť systém súborov..

CrashPlan má tiež oveľa lepší prístup k verzovaniu verzií a tiež chráni staré verzie súborov na neurčito, zatiaľ čo Backblaze ich uchováva iba 30 dní..

Kolo: Procesný bod obnovy pre CrashPlan pre malé firmy

Logo backblaze
CrashPlan pre logo Small Business

3

Nástroje pre správu

Súčasťou implementácie úspešného plánu zálohovania pre vaše podnikanie je udržanie dostatočného dohľadu nad tým, že tento plán skutočne funguje, dobre, podľa plánu. Nástroje pre správu, ktoré vám umožňujú nielen spravovať fakturáciu, ale aj prezerať štatistiku zálohovania a spúšťať prehľady, vám veľmi pomáhajú. Tretie kolo sa rýchlo pozriie na tieto schopnosti pre Backblaze a CrashPlan.

Backblaze

Backblaze poskytuje dohľad nad účtom prostredníctvom svojho webového rozhrania. Prihláste sa do svojho účtu a ak ste sa prihlásili do programu Backblaze for Business, asi v polovici ľavého okraja sa zobrazí hlavička „obchodných skupín“. Pod touto hlavičkou nájdete odkazy na „správu skupín“, „pozvať a vylepšiť“ a „používatelia / počítače“.

Správa skupín vám umožňuje vytvárať skupiny, ktoré sú pre Backblaze kolekcie používateľov účtovaných na tej istej kreditnej karte. Ako vlastník firmy musíte v zásade založiť skupinu, aby ste platili za služby svojim zamestnancom. To vám umožní platiť nielen za online zálohovanie Backblaze, ale aj za službu Backblaze B2.

Po vytvorení skupiny môžete vygenerovať odkaz na pozvanie, pomocou ktorého sa môžu vaši zamestnanci zaregistrovať. Ako ste pravdepodobne predpokladali, proces pozvania a schvaľovania sa riadi kliknutím na odkaz na pozvanie a schválenie pod hlavičkou obchodných skupín..

Odtiaľ môžete skopírovať odkaz na pozvanie na prilepenie na iný kanál, napríklad Slack, alebo poslať odkaz na pozvanie e-mailom. K dispozícii je tiež možnosť vzdialenej správy a monitorovania (RMM), ktorá vám umožňuje vzdialenú inštaláciu záložného softvéru pre vašu používateľskú základňu. Ak chcete používať RMM, musíte investovať do nástroja RMM, ako je Munki, alebo mať kódovacie kotlety, aby ste mohli skript nasadiť sami..

Odkaz na konečné obchodné skupiny, používatelia / počítače, používame údaje zálohovania monitora, aby sme zaistili hladký chod všetkých používateľov. Umožňuje vám tiež prístup k súborom zálohovaným vašou skupinou používateľov, pokiaľ vám to osoby, ktoré daná skupina udelila, povolili..

Môžete tiež nastaviť Backblaze na príjem súhrnných e-mailov pre procesy zálohovania. V predvolenom nastavení sa odosielajú iba mesačne, ale túto frekvenciu je možné zmeniť.

CrashPlan

CrashPlan má veľmi pekne navrhnutý administračný portál na správu počítačov chránených v rámci vášho firemného účtu. Primárne zobrazenie je informačný panel so štatistikami na kontrolu využitia úložného priestoru a obnovenie súborov za predchádzajúci mesiac.

Po ľavom okraji sú ďalšie karty pre používateľov, zariadenia, súbory na stiahnutie aplikácií, nastavenia a účet. Používatelia a zariadenia majú tiež rozbaľovacie ponuky s ďalšími kartami. V časti Používatelia nájdete možnosti na zobrazenie aktívnych používateľov a deaktivovaných používateľov, správu pozvánok do účtu a pridelenie správcovských práv.

Zariadenia majú medzitým pekné možnosti na zobrazenie použitia pre konkrétne zariadenia patriace každému používateľovi. To zahŕňa zobrazenie stavu pripojenia a počet obnovení, okrem celkového využitého úložiska.

Pod hlavným údajom o zariadení môžete skontrolovať nastavenia klienta pre toto zariadenie spolu s upozorneniami. Nastavenia klienta pre svoj tím môžete tiež poveriť tak, že prejdete do zobrazenia nastavení administračného portálu.

Možnosti zahŕňajú nastavenie plánu zálohovania pre počítače, ktoré máte pod kontrolou, a vyžadovanie súkromného šifrovania. Ak nechcete, aby ste sa museli prihlasovať do správcovskej konzoly, aby ste mohli sledovať stavy zálohy pre svojich zamestnancov, môžete tiež nastaviť doručovanie automatických prehľadov pre zariadenia, ktoré neboli v poslednom čase zálohované..

Okrúhle tri myšlienky

Backblaze predstavil svoju „skupinovú“ funkčnosť, ktorá ho efektívne umožňuje používať ako online zálohovacie riešenie SMB už začiatkom roku 2017. To je pravdepodobne dôvod, prečo od tohto písania o jedenásť mesiacov neskôr sa jeho správcovská skúsenosť zdá byť dosť ohromujúca. Chceli by sme vidieť možnosti, ako poveriť ďalšie nastavenia a komplexnejší informačný panel.

CrashPlan zatiaľ robí tieto veci a robí ich dobre.

Kolo: Nástroje správcu poukazujú na CrashPlan pre malé firmy

Logo backblaze
CrashPlan pre logo Small Business

4

zabezpečenia

Bezpečnosť údajov v cloude je horúcou témou od polovice 90-tych rokov a horúčka vysokorýchlostných porušení údajov a ďalšie otázky týkajúce sa bezpečnosti, ktoré sa týkajú malých a stredných podnikov v posledných rokoch, len podporili zápal.

Potom existujú problémy, ako napríklad notoricky známa iniciatíva PRISM NSA, v ktorej agentúra získava údaje z cloudových služieb na vyhľadávanie informácií týkajúcich sa teroristickej činnosti. Aj keď to nebude mať legálny dopad na väčšinu ľudí, skutočnosť, že vláda vedie údaje do tajnej databázy, vedie k premýšľaniu o tom, čo sa ešte deje, o čom nevieme. Je pravda, že by to mohlo byť horšie.

Väčšina obáv z cloudovej bezpečnosti však nie je opodstatnená, pokiaľ cloudové služby prijímajú náležité opatrenia na šifrovanie vašich údajov a zabezpečenie svojich dátových centier a poskytujú ďalšie funkcie, ako napríklad dvojfaktorové overovanie a šifrovanie s nulovými znalosťami. V tomto kole uvidíme, či je to prípad Backblaze a CrashPlan.

Backblaze

Spätné šifrovanie šifruje údaje v tranzite aj v pokoji, čo je prvým krokom k zabezpečeniu bezpečnosti vašich údajov. Úroveň použitého šifrovania je AES-126. Protokol AES, ktorý predstavuje pokročilý šifrovací štandard, je protokolom odporúčaným NIST a protokolom, ktorý dnes používa väčšina finančných inštitúcií.

Aj keď AES-126 nie je tak silný ako AES-256, nie je známe, že je crackable, a pretože nie je taký komplexný, šifruje a prenáša súbory rýchlejšie. Zálohované súbory v tranzite sú tiež chránené pomocou TLS / SSL, aby sa zabránilo odposluchu online. Celkovo by mali byť vaše súbory v bezpečí, pokiaľ sú vaše šifrovacie kľúče.

V predvolenom nastavení sú tieto kľúče uložené v dátovom centre Backblaze. Hypoteticky to znamená, že zamestnanec Backblaze, vládna agentúra na základe súdneho príkazu alebo hacker porušujúci server, na ktorom je uložený váš šifrovací kľúč, môžu dešifrovať a prezerať kópie vašich súborov vo formáte prostého textu..

Ak vás to trápi, Backblaze vám umožní namiesto toho zvoliť súkromné ​​šifrovanie, čím zmeníte Backblaze na službu, ktorá sa bežne označuje ako služba s nulovými znalosťami. Ak je zapnuté súkromné ​​šifrovanie, Backblaze nebude môcť obnoviť svoje heslo, ak ho stratíte, ale iba vy budete mať prístup k šifrovacím kľúčom vašich súborov, čo znamená, že ich môžete kedykoľvek dešifrovať iba vy..

To je pravda, pokiaľ niekto nezíska vaše heslo Backblaze. Slabé heslá sú oveľa ľahšie vynútiteľné bezva, než 126-bitové šifrovacie kľúče a sú spoločnou bezpečnostnou medzerou pre mnoho firiem..

Ako riešenie pre tento konkrétny problém vám Backblaze umožňuje zapnúť dvojfaktorové overenie vášho počítača a poveriť ho vašimi spolupracovníkmi prostredníctvom administračnej konzoly Backblaze. Vďaka tejto funkcii budete po každom prihlásení z neznámeho počítača vyzvaní na zadanie špeciálneho bezpečnostného kódu odoslaného textovou správou na váš mobilný telefón..

Ak niekto ukradne vaše heslo, bude mu tiež potrebné ukradnúť telefón skôr, ako bude mať prístup k vášmu záložnému účtu – pokiaľ namiesto toho neodstráni váš počítač, preto by ste mali pevný disk vždy šifrovať..    

CrashPlan

CrashPlan prijíma podobné preventívne opatrenia ako Backblaze a šifruje vaše súbory pri prenose cez internet pomocou AES aj TLS / SSL. Úroveň šifrovania je v skutočnosti silnejšia a CrashPlan sa rozhodol pre 256-bit namiesto 126-bit.

Rovnaká úroveň šifrovania je zachovaná aj vtedy, keď sú súbory uložené v pokoji v dátových zariadeniach CrashPlan, čím sa zabezpečí, že každý, kto poruší server, na ktorom sú uložené vaše súbory, ich nebude môcť dešifrovať bez šifrovacích kľúčov..

Kľúče sú uložené na samostatnom súborovom serveri ako príslušné súbory, čo obmedzí potenciálne poškodenie, ak sa tieto kľúče nejako získajú. To všetko by však mohol vrátiť bezohľadný zamestnanec alebo neúnosná vládna agentúra, takže je najlepšie využiť možnosť súkromného šifrovania CrashPlan..

Rovnako ako v prípade technológie Backblaze, výber súkromného šifrovania znamená, že ak stratíte heslo, stratíte prístup k svojim údajom, takže sa uistite, že sú niekde v bezpečí ako správca hesla v cloude..

Na rozdiel od Backblaze, CrashPlan neposkytuje natívnu možnosť dvojfaktorovej autentifikácie. Vzhľadom na to sa budete chcieť uistiť, že ste vy aj vaši spolupracovníci podnikli príslušné kroky na vytvorenie silných hesiel.

Na druhej strane, politika verzovania CrashPlan, ako už bolo uvedené, vám poskytuje lepšiu ochranu pred ransomware, ako je 30-dňové obdobie uchovávania údajov poskytnuté Backblaze..

Kolo štyri myšlienky

Toto kolo je náročné. Silnejší šifrovací protokol CrashPlan je v tomto okamihu trochu priekopnícky, okrem skutočnosti, že by mohol mierne prispievať k jeho nízkym rýchlostiam prenosu údajov, čo nie je bezpečnostný problém. Primárne rozdiely medzi týmito dvoma službami sú v tom, že Backblaze poskytuje dvojfaktorové overenie a CrashPlan má oveľa silnejšiu politiku verzovania..

Absencia dvojfaktorovej autentifikácie CrashPlan a Backblazeho bezvýchodisková politika, 30-dňová verzia, sú dosť veľkými chybami. Pretože Backblaze má obmedzené verzie, ktoré by vás mali ochrániť pred ransomwarom, pokiaľ budete konať pomerne rýchlo, dávame mu výhodu, pokiaľ ide o bezpečnosť.

Kolo: Bezpečnostný bod pre backblaze

Logo backblaze
CrashPlan pre logo Small Business

5

podpora

Rýchla a kompetentná podpora technických problémov a iných problémov je nevyhnutná pre dobrý plán zálohovania. Väčšina riešení pre zálohovanie má e-mailovú podporu, ale bez riadneho personálneho obsadenia by ste mohli čakať dni na odpoveď.

Najlepšie zálohovacie riešenia tiež ponúkajú prostriedky živej podpory, a to buď prostredníctvom chatu alebo telefónu. V našom poslednom kole porovnáme podporné kanály medzi Backblaze a CrashPlan, okrem toho, že sa pozrieme na ich online znalostné bázy..

Backblaze

Ak potrebujete telefonickú podporu, pravdepodobne budete mať z Backblaze šťastie. Spoločnosť poskytuje telefonickú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale iba ak používate službu cloudovej infraštruktúry, Backblaze B2.

Bežní používatelia Backblaze online zálohy, či už doma alebo v obchode, môžu pomocou živého chatu hovoriť s agentmi. Tento kanál podpory je, žiaľ, obmedzený skutočnosťou, že je otvorený iba počas pracovných hodín (pondelok až piatok, 9:00 až 17:00, PST)..  

Aj keď je to všetko sklamaním, Backblaze sa výrazne vykúpi vďaka veľmi rýchlej a nepretržitej e-mailovej podpore. Pri testovaní sme často dostali odpovede na otázky do dvoch hodín. Pre niektorých podnikových používateľov to nebude fungovať, ale pre väčšinu by to malo stačiť.

Zistili sme, že interakcie podpory, či už ide o priamy rozhovor alebo prostredníctvom e-mailu, vedú k všeobecne jasným a okamžitým reakciám.

Ak nemôžete čakať pár hodín, Backblaze tiež udržuje slušné online centrum podpory. Táto stránka je rozdelená podľa kategórií, aby uľahčila vyhľadávanie článkov relevantných pre vaše potreby. K dispozícii je dokonca aj špeciálna kategória pre podnikové zálohovanie s pododdielmi pre začatie práce, udeľovanie licencií a bežné otázky. Podporná stránka je tiež prehľadávateľná.

CrashPlan

CrashPlan tiež poskytuje podporu živého chatu a obmedzuje ju na otváracie hodiny, aj keď tieto hodiny sú skôr centrálnym časom než tichomorským štandardným časom. Presné hodiny sú od pondelka do piatka od 7:00 do 19:00, čo by malo fungovať lepšie pre viac používateľov ako pre hodiny, ktoré poskytuje Backblaze (aspoň v USA)..

CrashPlan one-ups Backblaze tým, že ponúka telefonickú podporu, tiež. Technickí pracovníci technickej podpory sú k dispozícii telefonicky v rovnakom čase, v akom sa ponúka live chat.

CrashPlan má tiež systém predaja lístkov na e-mailovú podporu, ktorý je monitorovaný 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Vstupenky sa triedia na základe toho, aký vplyv má nahlásený problém, takže kritické problémy sa dostanú na začiatok frontu. Časy reakcií na problémy s nízkou prioritou, založené na našich skúsenostiach s riešením podpory CrashPlan, sú zvyčajne do 12 hodín, dokonca aj cez víkendy..  

Stránka podpory CrashPlan tiež poskytuje pomoc vo forme sprievodcu správcom, všeobecnej používateľskej príručky, poznámok k vydaniu a článkov. Vyhľadávací panel umožňuje rýchlejšie nájsť relevantnú pomoc. Existuje aj komunita CrashPlan, kde nájdete oznámenia a aktualizácie stavu služieb.

Kolo päť myšlienok

Obe služby zálohovania poskytujú veľa materiálu pre tých, ktorí dávajú prednosť vymýšľaniu vecí na vlastnú päsť. Články podpory sa zvyčajne dajú ľahko analyzovať a pokrývajú širokú škálu tém. Obidve poskytujú aj 24/7 e-mailové odpovede, aj keď sa zdá, že Backblaze je aktuálnejší pri návrate k zákazníkom.

Obaja poskytujú live chat aj počas pracovných hodín, pričom CrashPlan udržuje väčšie operačné okno ako Backblaze.

Celkovo vzaté, sú celkom vyrovnaní. Pravdepodobne najväčší producent rozdielov a ten, ktorý ovplyvní niektorých podnikových používateľov, je skutočnosť, že CrashPlan poskytuje telefonickú podporu a Backblaze to nie je – pokiaľ nie ste zákazníkmi spoločnosti B2, ktorí sú ochotní za to zaplatiť..

Kruh: podporný bod pre backblaze

Logo backblaze
CrashPlan pre logo Small Business

6

Verdikt

Pointa je, že Backblaze aj CrashPlan sú veľmi dobré služby zálohovania pre malé a stredné podniky. Je to dobré, pretože práve teraz sú jedinými dvoma neobmedzenými možnosťami zálohovania založenými na predplatnom, ktoré majú podniky teraz k dispozícii.

Výber medzi týmito dvoma riešeniami nie je ľahký, a to napriek skutočnosti, že Backblaze predstavuje polovicu (alebo menej) náklady. Okrem lacnejšieho poskytuje Backblaze aj oveľa jednoduchšiu implementáciu, vďaka čomu je ideálny pre tých, ktorí radi udržiavajú jednoduché veci a zároveň zabezpečujú ochranu absolútne všetkých kritických súborov..

Ďalšou výhodou je dvojfaktorová autentifikácia. Backblaze je tiež rýchlejšia a poskytuje kuriérsku službu obnovy, a to oprávnene presvedčí mnohých majiteľov SMB, že je pre ich spoločnosť tou najlepšou voľbou..

Nakoniec však dávame tento boj CrashPlan. Hlavným faktorom pri prijímaní tohto rozhodnutia je jeho omnoho lepší správcovský portál, ktorý je nevyhnutný na monitorovanie krytých zariadení, aby sa zabezpečilo, že všetko je v súlade s vašou firemnou zásadou zálohovania. CrashPlan prevyšuje Backblaze aj v niektorých ďalších kľúčových oblastiach, medzi ktoré patrí viac nastavení klienta na vyladenie, proces obnovy ľahší pre užívateľa, lepšia politika verzovania a telefonická podpora.

Vec, že ​​sme to všetko zle? Presvedčte nás v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie!

Konečný víťaz: CrashPlan

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map