Windscribe vs NordVPN: Vietor zasiahne horu v roku 2020

NordVPN je VPN, ktorej venujeme veľkú pozornosť, a získala si ju. Ak sa pozriete na našu recenziu spoločnosti NordVPN, uvidíte, že ju máme radi z niekoľkých dôvodov, vrátane veľmi konkurenčného stanovovania cien, užívateľsky príjemného dizajnu a ľahkosti, s akou sa dostáva do streamingových služieb.. 


Windscribe, na druhej strane, strávil oveľa menej času v centre pozornosti sveta VPN. Všimli sme si však, že Windscribe sa dostáva na mnohé z našich najlepších zoznamov, vrátane niektorých našich najlepších streamingov a najlepších bezplatných privátnych sietí VPN. Viac sa o tom všetkom môžete dozvedieť v našej úplnej recenzii VPN Windscribe.

Keď sme si všimli túto nezrovnalosť, mysleli sme si, že je čas dať Windscribe šancu konkurovať odvetvovému vodcovi v tomto porovnaní VPN.. 

Nastavenie boja: Windscribe vs. NordVPN 

Aby sme porovnali určitú štruktúru, rozdelili sme veci do deviatich kôl. V každom z deviatich kôl sa zameriame na jeden aspekt výkonu VPN. Budeme diskutovať o výkonnosti jednotlivých sietí VPN v tomto konkrétnom aspekte a potom vyberieme víťaza.

Výhercovi každého kola je pridelený jeden bod a za víťaza sa považuje VPN s viac bodmi na konci.

1

rýchlosť

Počnúc našimi výsledkami testovania rýchlosti Windscribe sú veci funkčné, ale nie pôsobivé. Švajčiarsko zaznamenalo vysoké rýchlosti a USA si tiež udržali svoje vlastné. Spojené kráľovstvo a Hongkong však na papieri nevyzerali tak dobre.

Rýchlosť vetra

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (St. Louis)886,7120.53
Najlepšie umiestnenie (Kanada)3031,9315.07
Windflix U.S.3673,5418,85
Holandsko11320.418.5
Spojene kralovstvo1158,7311.25
Windflix Japonsko1787,6114.31

To znamená, že aj výkon na britskom serveri pri prehliadaní webu alebo dokonca pri pozeraní videí sa zdal v poriadku. Veci boli predvolene nastavené na 1080p 60fps na YouTube a 720p na Twitch. Neexistovalo žiadne nepríjemné oneskorenie, keď sa veci začali načítavať..

Najskôr nebol NordVPN najúčinnejší, pokiaľ ide o rýchlosť. Pri vytváraní spojenia môže byť o niečo pomalší ako väčšina ostatných poskytovateľov, a tento prípad sa nijako nelíšil. Na vytvorenie tunelového spojenia by NordVPN trvalo trvalo o tri až štyri sekundy dlhšie ako Windscribe, čo by si spravidla trvalo približne päť sekúnd.

Rýchlosť NordVPN

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
nechránený9165,510.57
US # 247923133,538,87
Spojené kráľovstvo # 20115334.786,06
Holandsko # 6614566.915.39
Japonsko # 69159132,833.31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4)7920,488.64

Po vytvorení spojenia sa však počas nášho testovania rýchlosti vo všeobecnosti zlepšili veci so spoločnosťou NordVPN. V našom testovaní sa zvýšila rýchlosť na každom serveri, s jednou významnou výnimkou. Z nejakého dôvodu, aj po viacerých testoch, britský server vždy vracal rýchlosť nahrávania 0 Mbps. 

V skutočnosti to zodpovedá trendu, ktorý sme si predtým všimli s technológiou NordVPN, čo je nekonzistentné rýchlosti medzi jednotlivými servermi. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našom najrýchlejšom kole VPN, kde NordVPN dostal neúprimnú zmienku o tomto nekonzistentnom výkone..

Napriek podivným výsledkom nášho testovania vo Veľkej Británii sa zdá, že náš výkon nebol ovplyvnený. YouTube aj Twitch boli predvolene nastavené na 1080p 60 snímok za sekundu bez váhania, a to aj na britskom serveri. Navyše, NordVPN získal vyššie rýchlosti na všetkých testovaných miestach, čo znamená, že toto kolo ide do NordVPN. 

Kolo: rýchlostný bod pre NordVPN

Logo Windscribe
Logo NordVPN

2

Streaming

Windscribe aj NordVPN sa objavili v niektorých z našich najlepších zoznamov streamingu, napríklad v našom najlepšom článku VPN pre BBC iPlayer. V prípade Netflixu môžete dosiahnuť takmer všetky streamingové služby bez osobitného úsilia.

Hulu, Amazon Prime a Netflix všetky spolupracujú so spoločnosťou NordVPN. Jediný problém, s ktorým sme sa stretli pri streamovaní so spoločnosťou NordVPN, je problém nekonzistentnosti, ktorý sme už spomenuli. Server niekedy jednoducho nebude fungovať veľmi dobre, problém však možno vyriešiť odpojením a opätovným pripojením k novému serveru.

Windscribe ponúka celý rad serverov, z ktorých niektoré sú dostupné zadarmo, zatiaľ čo iné vyžadujú platený program. Keď sme testovali bezplatné servery Windscribe, všetky boli zablokované sieťami Netflix, Hulu, BBC iPlayer a Amazon Prime.. 

Dedikované servery „Windflix“ sú dôvodom, prečo sa spoločnosť Windscribe zaradila do nášho najlepšieho zoznamu sietí VPN pre Netflix. Tieto servery vyžadujú platený účet, ale umožnili nám dosiahnuť inak blokovaný obsah, napríklad Netflix.

Celkovo NordVPN videl lepší výkon pri streamovaní a bol schopný spoľahlivejšie bežať pri 1080p bez akýchkoľvek koktaní alebo problémov. To spolu so skutočnosťou, že nie je potrebný žiadny špeciálny server, znamená, že toto kolo poskytujeme spoločnosti NordVPN.

Kolo: Streamovací bod pre NordVPN

Logo Windscribe
Logo NordVPN

3

Bezpečnosť a súkromie

Ako sme už hovorili, napríklad v článku IPVanish verzus NordVPN, spoločnosť NordVPN neponúka veľa možností, pokiaľ ide o bezpečnosť, ale namiesto toho sa rozhodla uzamknúť používateľov v možnostiach, o ktorých je známe, že sú bezpečné.

Desktop klient NordVPN štandardne používa šifrovanie OpenVPN a AES-256 a neponúka žiadne ďalšie možnosti. Ak sa pozriete na naše členenie a dešifrovanie protokolu VPN, zistíte, že toto párovanie sa zatiaľ považuje za zlatý štandard pre zabezpečenie VPN.. 

nordvpn-review-nastavenia

Hoci Windscribe ponúka OpenVPN ako voliteľnú možnosť, nie je to predvolená hodnota. Namiesto toho je IKEv2 nastavený ako protokol po vybalení. Navrhujeme, aby si to väčšina používateľov zmenilo pri prvom použití VPN, pretože prepnutie na OpenVPN ponúkne lepšie zabezpečenie bez väčšej, ak vôbec nejakej straty výkonu..

windscribe-review-nastavenia

Obaja poskytovatelia majú tiež solídne zásady ochrany osobných údajov. Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti NordVPN prichádzajú na ľahko čitateľných osem strán, zatiaľ čo Windscribe je na štyroch. Obidve zásady ochrany osobných údajov sú napísané jasným jazykom, ktorý vylučuje príliš legálny žargón.

Obaja poskytovatelia ponúkajú politiku neprihlásenia, ktorá je jasne stanovená a ponúka svojim používateľom rovnakú úroveň bezpečnosti, takže toto kolo končí kravatou. Obe VPN podporujú OpenVPN s šifrovaním AES-256 a obaja poskytovatelia majú tiež históriu transparentnosti a solídneho rešpektovania súkromia používateľov..

Kolo: Bezpečnosť a súkromie Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo Windscribe
Logo NordVPN

4

torrenting

Obidve tieto VPN sú priateľské na torrenting, takže nebudete mať problémy s použitím jednej z nich na torrenting. Pokiaľ však ide o výkon, veci nie sú také rovnaké.

Testovali sme Windscribe najskôr stiahnutím 1,4 GB a udržiavalo sa rýchlosti 9MB / s až 10MB / s, pričom rýchlosti niekoľkokrát vrcholili až 18 MB / s. Tieto pôsobivé rýchlosti mu umožnili dokončiť testovacie sťahovanie za tri minúty a päť sekúnd.

Napriek tomu, čo sme videli v našom testovaní rýchlosti skôr, spoločnosť NordVPN nedosiahla úplne rovnaké rýchlosti. NordVPN v P2P prenosoch rýchlo prepracoval na rýchlosti medzi 5 MB / sa 7 MB / s a ​​dokončenie rovnakého stiahnutia 1,4 GB trvalo približne štyri a pol minúty.. 

Aj keď obaja poskytovatelia dokončia prácu v primeranom čase, pri našom testovaní Windscribe dokázal dokončiť sťahovanie omnoho rýchlejšie ako NordVPN, čo znamená, že získa bod pre toto kolo. 

Round: Torrenting Point pre Windscribe

Logo Windscribe
Logo NordVPN

5

Umiestnenie servera

Windscribe má to, čo by väčšina považovala za slušnú serverovú sieť, ktorá ponúka asi 110 miest v 60 krajinách. Rozšírenie je tiež solídne, so servermi nachádzajúcimi sa v oblastiach Blízkeho východu a Ázie, ktoré VPN zvyčajne nefungujú príliš dobre, ako sú Turecko a Vietnam..

Spoločnosť NordVPN to prekonala sieťou 5 191 serverov rozmiestnených v 62 krajinách. To znamená, že NordVPN ponúka celkovo o niekoľko viac miest ako Windscribe. Obe tieto možnosti však v porovnaní s naším príkladom veľkej siete HideMyAss blednú. 

Ak si prečítate našu recenziu funkcie HideMyAss, uvidíte, že má servery v takmer 200 krajinách. Niektoré servery HideMyAss sú virtuálne servery, čo znamená, že sa fyzicky nenachádzajú v mieste, na ktoré sa pripájate.. 

NordVPN aj Windscribe majú úplne fyzické servery, takže viete, že sa vždy pripájate k skutočnému serveru v mieste, ktoré práve používate.. 

Round: Server Locations Point for NordVPN

Logo Windscribe
Logo NordVPN

6

Súčasné pripojenia

Väčšina poskytovateľov sietí VPN obmedzuje počet zariadení, ktoré môže mať účet v ich sieti naraz. Spravidla sa tým obmedzí zneužívanie účtu a zabráni sa premáhaniu siete nadmerným počtom pripojení.

NordVPN sa riadi týmto dohovorom obmedzením používateľov na šesť zariadení. Toto je počet spojení typu „run-of-the-mlyn“, ktorý umožňuje jeden účet.

Ak hľadáte sieť VPN, ktorá vám umožní chrániť veľké množstvo zariadení, Windscribe môže byť vynikajúcou možnosťou na preskúmanie, pretože umožňuje používateľom mať v každom účte neobmedzený počet pripojení. Vďaka tomu bude Windscribe jasným víťazom tohto kola.

Kolo: Súčasný bod pripojenia pre Windscribe

Logo Windscribe
Logo NordVPN

7

stanovenie ceny

Pokiaľ ide o stanovovanie cien, je veľmi ťažké poraziť Windscribe a dokonca sa dostal na prvé miesto v rámci našich bezplatných služieb VPN. Bezplatný program poskytuje používateľom 2 GB šírky pásma za mesiac, overením vašej e-mailovej adresy sa však môže zvýšiť na 10 GB. Toto je jeden z najštedrejších bezplatných plánov, ktorý však neobsahuje streamingové servery, ako sme už spomenuli. Prečítajte si náš kúsok Windscribe verzus TunnelBear a porovnajte ho.

Program Windscribe Pro VPN prichádza ako mesačné alebo ročné predplatné. Mesačné a ročné opcie sú o niekoľko dolárov nižšie, ako plánuje spoločnosť NordVPN. NordVPN tiež ponúka dvojročné a trojročné oceňovanie, ktoré väčšina sietí VPN nemá. 

Dvojročný plán spoločnosti NordVPN je stále o niečo viac ako ročný variant Windscribe, keď je rozdelený na mesačné náklady, ale trojročná možnosť spoločnosti NordVPN je nákladovo efektívnejšia ako všetky plány Windscribe..

Obaja poskytovatelia akceptujú bitcoíny aj bežné spôsoby platby. Hlavný rozdiel v platbách medzi nimi je, že spoločnosť NordVPN poskytuje používateľom 30-dňovú lehotu na vrátenie platby a uľahčuje používateľom zistiť, ako majú refundovať plány spoločnosti NordVPN.. 

Windscribe na rozdiel od toho nabáda používateľov, aby využívali bezplatné údaje, aby zistili, či sa im služba páči, a dáva používateľom iba tri dni na vrátenie platby..

NordVPN ponúka najlepšie ceny, ale iba vtedy, ak ste ochotní predložiť veľkú sumu vopred na trojročný plán. Windscribe je z krátkodobého hľadiska dostupnejšia a dokonca ponúka bezplatný plán, ale má oveľa prísnejšiu politiku vrátenia. Vaše potreby určia, ktorá z týchto kombinácií tvorby cien a politiky je najlepšia. 

Avšak medzi neobmedzenými spojeniami Windscribe, o ktorých sme hovorili v predchádzajúcej časti, ich veľkorysým bezplatným plánom a dostupnejšími krátkodobými plánmi, máme pocit, že Windscribe v tomto kole skutočne získava obmedzené víťazstvo..

Kolo: Cenový bod pre Windscribe

Logo Windscribe
Logo NordVPN

8

Užívateľská prívetivosť

Používateľské rozhranie Windscribe je veľmi barebone. Zapadá do malého sivého okna s rozbaľovacou ponukou na výber servera a tlačidla napájania na pripojenie a odpojenie VPN. Pod touto funkciou je vypínač zap / vyp pre funkciu brány firewall a riadok textu, ktorý zobrazuje vašu aktuálnu IP adresu.

windscribe-review-pripojený

Ikona s tromi vodorovnými pruhmi v pravom hornom rohu desktopového klienta Windscribe otvára nastavenia, ktoré sú pomerne dobre usporiadané, ale jednotlivým možnostiam sa neposkytuje žiadne pozadie ani vysvetlenie.. 

Klient NordVPN výrazne kontrastuje s týmto kompaktným a šedým rozhraním so svetlou, modrou a bielou mapou. Táto mapa zaberá asi dve tretiny obrazovky a na serveroch, ku ktorým sa môžete pripojiť, sa v krajinách s modrou farbou objavujú bubliny s umiestnením.

nordvpn-review-markeru selekcie

Okrem celkových vzhľadov a máp spoločnosti NordVPN existuje niekoľko prvkov kvality života, ktoré sú súčasťou systému NordVPN, ale nie sú súčasťou systému Windscribe. Najvýznamnejšie z nich bolo pre nás, že Windscribe nemá na svojom serverovom zozname vyhľadávací panel. To znamená, že musíte nájsť požadované miesto v zozname.

Okrem toho sú nastavenia systému NordVPN usporiadané o niečo lepšie, čo uľahčuje vyhľadávanie vecí. Nastavenia NordVPN tiež poskytujú stručné vysvetlenie toho, čo každá z možností skutočne robí, vďaka čomu sa softvér cíti celkovo užívateľsky príjemnejší a víťazstvo NordVPN je bodom tohto kola.

Kolo: Miesto pre užívateľskú prívetivosť pre NordVPN

Logo Windscribe
Logo NordVPN

9

Vlastnosti

NordVPN zameriava svoje úsilie na najžiadanejšie vlastnosti. Existuje pekné rozšírenie prehliadača NordVPN, ktoré ešte viac uľahčuje ochranu online, ako aj blokovanie reklám NordVPN.. 

Funkcia adverlock NordVPN s názvom CyberSec v možnostiach nielen blokuje reklamy, ale môže tiež pomôcť blokovať škodlivý softvér, phishing a ďalšie hrozby. Windscribe aj NordVPN majú firewall, čo je funkcia, ktorú očakávame od všetkých VPN, pretože je nevyhnutná pre bezpečnosť VPN.

Na rozdiel od funkcií poskytujúcich služby NordVPN, ktoré by sa väčšina javila ako všeobecné potešujúce osoby, sa zdá, že sa Windscribe zameriava na funkcie pre tých, ktorí sú „energetickými používateľmi“ a chcú ovládať drobné aspekty výkonu svojho zariadenia..

Najskôr je tu „secure.link“, ktorý používateľom Windscribe umožňuje, aby predtým, ako k nim smerujú, prehľadali webové stránky na sledovanie URL adries. Pomáha to používateľom získať predstavu o zabezpečení stránok bez toho, aby ich museli navštíviť. Windscribe tiež ponúka blokovanie obsahu s názvom R.O.B.E.R.T., ktoré vám umožňuje blokovať špecifický obsah na základe stanovených zoznamov Windscribe..

windscribe-review-robert

Aj keď sú to obe skvelé funkcie, máme pocit, že z ďalších funkcií NordVPN bude mať viac ľudí skutočné využitie. CyberSec je prvotriedny blokovač reklám a tiež pomáha blokovať phishingové pokusy a malware, čo je takmer každý, kto môže používať. 

Kruh: Bod funkcie pre NordVPN

Logo Windscribe
Logo NordVPN

10

Záverečné myšlienky

NordVPN vyšiel na vrchole tohto zápasu po víťazstve v šiestich kolách a jeden prišiel ako kravata. Jeho vynikajúca rýchlosť však šokujúco nedokázala pomôcť v rámci torrentového kola a cenové kolo bolo v závislosti od vašich potrieb trochu rozdelené..

NordVPN však vo väčšine kôl dominovala, vrátane vecí ako rýchlosť a užívateľská prívetivosť. Spoločnosť NordVPN dokázala, že si získala svoje miesto ako jedna z najpopulárnejších a najrozšírenejších sietí VPN na trhu..

víťaz: NordVPN

V nasledujúcich komentároch by sme radi počuli o tom, ako sa vaše skúsenosti s NordVPN a Windscribe líšia od našich. Ako vždy, ďakujem za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map