Webroot vs Avast: dva rôzne prístupy k antivírusovým programom v roku 2020

Avast patrí medzi najlepší bezplatný antivírusový softvér na trhu, zatiaľ čo Webroot používa na ochranu vašich zariadení rôzne metódy v porovnaní s konkurenciou. Aby sme sa rozhodli, ktorý je najlepší, kladieme proti sebe Webroot a Avast porovnaním medzi sebou.


Aj keď služby pokrývajú rôzne trhy – Avast je príťažlivý pre masy a Webroot sa zameriava na špecializované publikum – sú si podobné, ako sa líšia. Niektoré oblasti, ako napríklad ochrana, sú však dôležitejšie ako iné, čím posunú jednu zo služieb dopredu. 

Toto porovnanie Webroot verzus Avast sa však nemôže vzťahovať na všetko, takže sa pozrite na našu samostatnú kontrolu Webroot SecureAnywhere a recenziu Avast Pro, kde nájdete podrobnejší pohľad na obidve časti softvéru..

Nastavenie boja: Webroot verzus Avast

Webroot a Avast prechádzajú päťkoleskovou bitkou o nadradenosť, ktorá vám pomôže rozhodnúť sa, ktorý antivírus je najlepší. Náš antivírusový archív obsahuje zoznam predchádzajúcich porovnaní, ktoré si musíte najprv prezrieť, ak vás zaujíma formát.

Zaoberáme sa funkciami, cenami, celkovou užívateľskou prívetivosťou, kvalitou ochrany a ponúkanými možnosťami zákazníckeho servisu. Pre každé kolo vyberieme víťaza, ktorý v tomto procese získa bod Webroot alebo Avast.

Ako matematika diktuje, víťaz je prvý, ktorý dosiahol tri alebo viac bodov. Po každom kole sa zhrnieme a záverečné zhrnutie vysvetlí naše rozhodovanie. Radi by sme sa dozvedeli, aké sú vaše názory na týchto poskytovateľov antivírusových programov, preto nám v dolnej časti tejto recenzie zanechajte komentár.

1

Vlastnosti

Ak uvažujete o antivírusovom programe, ignorujte buzzwords a zamerajte sa na funkcie. Pred zakúpením predplatného antivírusovej ochrany si pozorne prečítajte, ktoré funkcie sú súčasťou týchto balíkov. V tomto prvom kole sa pozrieme na funkcie, ktoré zákazníkom ponúkajú služby Webroot a Avast. 

Webroot

Ako sme spomenuli v úvodnej kontrole Webroot a následnom porovnávaní Bitdefender verzus Webroot, Webroot je antivírusový softvér, ktorý sa odlišuje od mnohých svojich konkurentov. Veľká časť energie, ktorú skrýva Webroot, je založená skôr na cloudu, než aby bola obmedzená na zdroje dostupné na vašom zariadení.

Webroot-Vlastnosti

S týmto zameraním na detekciu a analýzu cloudu zistíte, že stopa systému Webroot na vašom počítači je oveľa menšia, ako by ste videli v typickom antivírusovom programe. Vďaka tomu je ideálnou voľbou pre počítače s nižšou spotrebou.

Webroot sa vo veľkej miere zameriava na antivírusovú ochranu pre Windows a Mac, obsahuje však niekoľko doplnkov. Pomáha vám zabezpečiť webkameru blokovaním zbytočného prístupu a zastavením akéhokoľvek pokusu o zaznamenávanie úderov pri písaní citlivých údajov..

Váš počítač automaticky vymaže údaje sledovania ochrany osobných údajov a tiež ich optimalizuje odstránením dočasných súborov. Zákazníci špičkového programu Internet Security Complete spoločnosti Webroot tiež získavajú 25 GB úložného priestoru v cloude na ochranu svojich najdôležitejších súborov.

Webroot síce nie je lídrom na trhu s mobilnými zariadeniami, ale ponúka antivírusovú ochranu telefónov s Androidom, ako aj „bezpečný“ webový prehľadávač pre iOS zariadenia. Webroot namiesto vývoja vlastnej ochrany heslom obsahuje LastPass, správcu hesiel tretích strán, s predplatnými Webroot Internet Security Complete..

Ako sme sa už zmienili v našej predchádzajúcej recenzii LastPass, je to dobrý a používateľsky prívetivý správca hesiel. Nie je to najlepšie, ale určite je to lepšie ako základné manažéri hesiel, ktoré uvidíte z vysoko odporúčaných antivírusov, ako je napríklad Bitdefender (pozrite si našu recenziu antivírusového programu Bitdefender)..

Najväčšou funkciou systému Webroot je však (podľa vlastných slov spoločnosti Webroot) rýchlosť „bleskovej rýchlosti“ antivírusovej kontroly v porovnaní s inými antivírusmi. Stopa systému Webroot je v porovnaní s inými poskytovateľmi malá, či už ide o priestor na disku alebo o jeho všeobecné využitie zdrojov.

avast

Na rozdiel od produktu Webroot je Avast tradičnejším antivírusovým programom, ktorý zabraňuje skenovaniu typu cloud, ktoré je typické pre bežné skenovanie na zariadení. Avast je antivírusová ochrana, ktorú už dlho odporúčame ako jeden z najlepších pre zákazníkov bezplatných počítačov na PC, ale zároveň je to najlepšie odporúčanie nášho najlepšieho antivírusu na kontrolu systému Android.

Avast-Vlastnosti

Vďaka ransomware a phishingovej ochrane sa Avast pokúša byť všestrannou ochranou pre celú vašu sieť. Je dodávaný s nástrojom na skenovanie siete na analýzu siete, v ktorej sa práve nachádzate, spolu s aktualizáciou softvéru, ktorá udržuje vaše zariadenie aktuálne.

Avast tiež ponúka testovací nástroj pre karantény. To vám umožní otestovať neznámy softvér alebo súbory na prítomnosť škodlivého softvéru a izolovať ho od zvyšku zariadenia, keď je spustené. Akýkoľvek zistený malware sa potom bezpečne odstráni.

Medzi ďalšie prémiové funkcie patrí blokovanie webovej kamery na zastavenie špionáže fotoaparátu, šifrovanie súborov na zabránenie sofistikovaným útokom na ransomware a skartovanie súborov na odstránenie všetkých stôp súborov, ktoré ste predtým odstránili.

Aj keď Avast tieto funkcie priamo nezahŕňa, plán Avast Ultimate obsahuje predplatné Avast SecureLine VPN a Avast Passwords. SecureLine VPN nie je najlepšia virtuálna súkromná sieť, akú si môžete kúpiť, ako vysvetľuje naša predchádzajúca recenzia Avast SecureLine VPN, ale je to pekný doplnok.

To isté platí aj pre heslá Avast Passwords. Nezíska to užší zoznam našich najlepších správcov hesiel, takže aj keď by vám Dashlane lepšie slúžil, je vhodný na základné použitie..

Okolo jednej myšlienky

Iný prístup spoločnosti Webroot k ochrane je zaujímavý, ale v opačnom prípade sa zameriava na funkcie, aj keď beriete do úvahy výhody poskytovateľa služby cloud.

Naproti tomu Avast je tradičný všestranný hráč, ktorý drží krok s ostatnými veľkými menami na trhu, aby ho chránil proti typickým nebezpečenstvám, čím sa stal jasným víťazom.

Kolo: Funkcie poukazujú na Avast Pro

Logo Webroot SecureAnywhere
Logo Avast Pro

2

stanovenie ceny

Najlepšia ochrana je pre tých, ktorí platia, takže je dôležité sa bližšie pozrieť na náklady na Webroot a Avast. V tomto kole sa zameriavame na ceny, takže začnime.

Webroot

Webroot má niektoré z najdlhšie vymenovaných produktových plánov, aké sme kedy videli na Cloudwards.net. K dispozícii sú produkty ako Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete. Ak to nie je mätúce, všetky produkty Webroot sú označené značkou „SecureAnywhere“.

Za 39,99 dolárov ročne je produkt Webroot SecureAnywhere AntiVirus lacnou možnosťou pre zákazníkov. Pre nových zákazníkov je to ešte lacnejšie so zľavou 10 dolárov navrch. Webroot SecureAnywhere AntiVirus je k dispozícii pre používateľov počítačov PC a Mac s plánmi pokrývajúcimi jedno alebo tri zariadenia.

Plán AntiVirus sa dodáva s typickou ochranou pred cloudom Webroot, ako aj s ďalšími nástrojmi na skenovanie siete a ochranou siete. 

Potom bude nasledujúcim plánom Webroot SecureAnywhere Internet Security Plus. Na vrchole funkcií ponúkaných v lacnejšom antivírusovom pláne je tento produkt dodávaný s podporou systému Android a iOS a správy hesiel LastPass. Zahŕňa aj niekoľko ďalších zariadení, ktoré chránia tri až päť, až tri roky.

Najlepším plánom z hľadiska funkcií je Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete. To zahŕňa všetky funkcie systému Webroot a ďalšie úložisko v cloude pokrývajúce tri zariadenia. Za 59,99 dolárov ročne pre nových zákazníkov a 79,99 dolárov ročne pre existujúcich zákazníkov chráni až päť zariadení.

Ak nestačí päť zariadení, rodina Family Pack Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete chráni 10 zariadení za $ 129,99 ročne.. 

Je to dosť drahé, najmä v porovnaní s konkurenciou ako Avira (pozri našu recenziu v Avire), ktorá ponúka neobmedzenú ochranu zariadenia za nižšiu cenu. Noví predplatitelia tohto plánu nie sú k dispozícii žiadne zľavy.

Piaty produkt, Webroot AntiVirus for Gamers, je trochu zvláštny. Má rovnaké funkcie ako Webroot SecureAnywhere AntiVirus, ale Webroot tvrdí, že zlepšil výkon počas hrania hry znížením oneskorenia a mlčaním..

Tieto ďalšie „funkcie“ sú spoplatnené. Program AntiVirus for Gamers podporuje iba jedno zariadenie, ale je rovnaká ako cena antivírusového programu pre tri zariadenia. Väčšina zákazníkov bude pravdepodobne chcieť tento konkrétny plán minúť.

avast

V porovnaní s produktom Webroot sú tri produktové plány spoločnosti Avast trochu zrozumiteľnejšie a majú kratšie a jasnejšie názvy. Jedným z týchto plánov je Avast Free, ktorý má silnú sadu funkcií pre bezplatný plán.

Avast Free ponúka antivírusovú ochranu, skener zraniteľnosti siete, nástroj na správu hesiel a softvérový aktualizátor, všetky funkcie, ktoré by ste videli v antivírusových plánoch a ktoré vás skutočne stoja peniaze.

Avast Premium Security je prvý plán, ktorý vás bude stáť peniaze, hoci v skutočnosti sú to dva plány, pričom Premium Security Single-Device je z nich lacnejší. Ponúka antivírusovú ochranu pre jeden počítač so systémom Windows za 69,99 dolárov ročne.

Je to drahšie ako najlepší plán systému Webroot, ale obsahuje oveľa viac funkcií vrátane Avast Sandbox, ochrany pred phishingom a nevyžiadanou poštou a ochrany ransomware pre vaše súbory.. 

Pre rodiny by bol vhodnejší plán Multi-Device Avast Premium Security, ktorý stojí 89,99 dolárov ročne. Dodáva sa s podporou systémov iOS, Android a Mac a chráni až 10 zariadení.

Na vrchole zoznamu produktov Avast je Avast Ultimate. Napodiv, že pokrýva menej zariadení ako predchádzajúci plán, s ochranou iba pre jeden počítač so systémom Windows. Pokrytie viacerých zariadení sa ponúka iba s prémiovými bezpečnostnými zariadeniami.

Ak potrebujete chrániť iba jeden počítač, potom Avast Ultimate obsahuje rovnaké funkcie ako Premium Security a zároveň pridáva predplatné na Avast SecureLine VPN a Avast Passwords za 99 dolárov ročne..

Druhé myšlienky

Webroot je vynikajúco lacný, začínajúci na 29,99 dolárov ročne s novými zľavami pre zákazníkov, ale ponúka menej funkcií. Bezplatný plán Avastu je veľkorysý, pokiaľ ide o funkcie, ale jeho ďalšie plány sú nákladné a pre nových zákazníkov nemajú zľavy. Webroot má lepšie ceny, dokonca aj s ďalšími funkciami, vďaka čomu je tu víťazom.

Kolo: Cenový bod pre Webroot SecureAnywhere

Logo Webroot SecureAnywhere
Logo Avast Pro

3

Užívateľská prívetivosť

Keď sme sa dostali do polovice cesty, poďme sa pozrieť, ako užívateľsky prívetivý Webroot a Avast majú používať pre zákazníkov. Najprv sa pozrieme na inštaláciu skôr, ako pokryjeme všeobecné použitie.

Webroot

Inštalácia systému Webroot je pľuzgiere rýchla, s malým inštalačným súborom približne 5 MB. Veľkosť inštalátora demonštruje prístup Webroot. Nie je potrebné inštalovať veľa súborov, pretože väčšina z nich funguje z cloudu.

Ukázalo sa to aj na rýchlej inštalácii, ktorá trvá iba minútu alebo dve. To zahŕňa čas, ktorý Webroot potrebuje na vykonanie počiatočnej kontroly vášho počítača na prítomnosť škodlivého softvéru. Ako sme už spomenuli, má to takmer nulový vplyv na zdroje vášho počítača. 

Webroot-Client-Scanning

Klient Webroot je jednoduchý, má výrazné štatistiky a informácie o vašich nedávnych kontrolách a tlačidlo „prehľadať môj počítač“, ktoré vám umožní rýchlo začať kontrolu počítača. V ponuke na pravej strane sú uvedené vaše funkcie a nastavenia, vďaka čomu môžete ľahko povoliť alebo zakázať určité funkcie.

Bočná ponuka vám umožní prístup k nastaveniam účtu, ako aj k fóru Webroot a databáze znalostí, kde nájdete ďalšiu pomoc. Každá oblasť je rozdelená do sekcií a obsahuje tlačidlo „Ďalšie informácie“, ktoré vás vedie k užitočným sprievodcom, ktorí túto funkciu ďalej preskúmajú.

Tlačidlo „Rozšírené nastavenia“ v pravom hornom rohu vás zavedie do oblasti nastavení Webrootu. Odtiaľto môžete úplne prispôsobiť prostredie Webrootu. Môžete naplánovať pravidelné antivírusové kontroly, zmeniť citlivosť antivírusu Webroot a prispôsobiť upozornenia, ktoré dostanete od klienta, keď je otvorený na pozadí.

Celkovo je rozhranie Webrootu jedným z najjednoduchších spôsobov použitia. Nie ste preťažení funkciami alebo ikonami, ale ponuka na pravej strane vám stále umožňuje rýchlo prispôsobiť ochranu pomocou odkazov na najvýznamnejších sprievodcov podporou..

avast

Proces inštalácie Avastu nie je taký rýchly ako Webroot, ale nie je ďaleko. Okrem potvrdenia zmluvných podmienok a začatia kliknutím na tlačidlo „install“ je väčšina procesu inštalácie dokončená.

Avast vykoná úvodnú kontrolu vášho PC na prítomnosť škodlivého softvéru a zastaralého softvéru. Odstráni alebo uloží do karantény všetky podozrivé súbory, zatiaľ čo automaticky aktualizuje nainštalované programy.

Avast-Client

Farebná schéma, ktorú používa Avast vo svojom klientovi, uľahčuje používateľom zameranie sa na najdôležitejšie oblasti. Tlačidlá ako „zobraziť výsledky“ po dokončení skenovania sú samovysvetľujúce, zatiaľ čo ďalšie výzvy a oznámenia sú navrhnuté tak, aby na ne upozornili podľa potreby..

V ponuke na ľavej strane sú štyri kategórie, z ktorých každá je venovaná rôznym funkciám Avastu. „Ochrana“ zobrazuje funkcie, ako sú antivírusová ochrana a režim izolovaného priestoru. V rámci každej funkcie sú zahrnuté užitočné popisy, ktoré popisujú, čo robia.

Úpravy ochrany Avastu sú jednoduché. Stačí kliknúť na „ponuku“ v pravom hornom rohu a potom na „nastavenia“ vstúpiť do ponuky nastavení. Táto sekcia vám rovnako ako webroot umožňuje prispôsobiť všetko od upozornení spoločnosti Avast na antivírusovú citlivosť.

Jedným z menších problémov s klientom Avast, najmä pre zákazníkov s lacným (alebo bezplatným) plánom Avast, je zahrnutie funkcií, ktoré v skutočnosti nemáte možnosť používať. Keď kliknete na funkciu, ktorú nemáte, Avast vás prevedie na stránku pokladne, kde namiesto toho inovujete.

Tento reklamný prístup by mohol zmiasť nových zákazníkov, takže ak plánujete použiť lacnejší balík Avast, preskúmajte vlastnosti, ktoré sú obsiahnuté vo vami zvolenom pláne, pred nákupom..

Okrúhle tri myšlienky

Služba Avast je jednoduchá, s atraktívnou farebnou schémou a klientom, ktorý nie je nabitý zbytočnými funkciami alebo ikonami. Klient Webroot je však jednoduchší a má ľahký prístup k povoleniu alebo zakázaniu funkcií, ktoré nepotrebujete. Inštalácia je rýchlejšia, takže toto kolo vyhrá.

Kolo: Miesto pre používateľskú prívetivosť pre Webroot SecureAnywhere

Logo Webroot SecureAnywhere
Logo Avast Pro

4

ochrana

Antivírusová ochrana sa mení, keď sa objavia nové hrozby. Je to schopnosť odhaliť tieto nové hrozby, ktoré môžu vytvoriť alebo zlomiť antivírusový softvér.

Z tohto dôvodu používame tri nezávislé laboratóriá na testovanie bezpečnosti, aby sme sa rozhodli, či ochrana, ktorú ponúkajú Webroot a Avast zákazníkom, stojí za to.

Webroot

Ochrana Webrootu je trochu nezvyčajná. Ak zistí novú hrozbu, podrobí škodlivý softvér testom v prostredí „karantény“. Chovanie vzorky škodlivého softvéru sa analyzuje a ak sa to považuje za hrozbu, tieto informácie sa v budúcnosti použijú na reagovanie na hrozbu..

To je v rozpore s prístupom, ktorý väčšina testovacích laboratórií očakáva od antivírusovej ochrany, čo skresľuje skóre, ktoré Webroot získa. V niektorých prípadoch sa tieto laboratóriá neobťažujú testovať Webroot pravidelne alebo vôbec.

Ak ste si prečítali jedno z našich predchádzajúcich porovnávacích recenzií, viete, že na testovanie antivírusového softvéru bežne používame tri laboratóriá: AV-Test, AV-Comparatives a MRG Effitas. AV-Comparatives netestoval Webroot od roku 2012, preto tieto informácie nebudeme používať v rámci tejto kontroly. 

AV-Test pravidelne testuje Webroot, ale nijako neupravuje svoj prístup, čo sa odráža v skóre 2 zo 6 na ochranu v teste AV-Test od mája do júna 2019..

Webroot-AVTest-June2019

2 zo 6 skóre ochrany by za normálnych okolností stačilo na to, aby sme boli veľmi znepokojení. Webroot v minulosti kritizoval tento prístup od AV-Testu a s neobvyklými testovacími metódami Webrootu sa zdá, že prístup AV-Testu nie je platný pre Webroot v porovnaní s typickými antivírusmi. Skóre výkonu sa však zlepšilo s 5,5 zo 6.

MRG Effitas testoval Webroot v Q3 2018 a hoci skóre, ktoré zaznamenal pre Webroot, bolo na papieri zlé, hlbší pohľad ukazuje iný príbeh. MRG Effitas používa počas testu veľkosť vzorky 329. Z nich bolo spočiatku vynechaných 26,75%, čo je zatiaľ také zlé. 

Po 24 hodinách však boli všetky vzorky, ktoré boli pôvodne zmeškané, potom detegované a blokované. Zdá sa, že to dokazuje, že prístup „sandbox“ k testovaniu škodlivého softvéru, ktorý používa Webroot, funguje dobre. Počas testu MRG Effitas sa úplne vynechala iba jedna vzorka.

avast

Našťastie je Avast omnoho jednoduchší produkt na testovanie, ktorý využíva typický antivírusový modul, ktorý naše laboratóriá dokážu lepšie analyzovať.

AV-Test zaznamenal dokonalé skóre 6 zo 6 počas testov ochrany júl – august 2019, s miernym znížením výkonu o 5,5 zo 6. 

Avast-AVTest-August2019

Skóre od AV-Comparatives bolo horšie počas testov od februára do mája 2019, pričom bolo blokovaných 746 zo 752 vzoriek a celková úspešnosť bola 99,2%. So šiestimi vzorkami zmeškali Avast ocenenie strednej kategórie „Advanced“ kategórie AV-Comparatives za ochranu, ktoré zodpovedá Trend Micro (pozri našu recenziu na antivírusovú ochranu Trend Micro).

Skóre, ktoré Avast zaznamenal v teste výkonnosti AV-Comparatives v apríli 2019, ho zaradilo medzi tabuľky, ale získalo vyššie ocenenie „Advanced +“.

Naše konečné testovacie laboratórium, MRG Effitas, netestuje spotrebiteľské výrobky, ktoré Avast ponúka. V poslednom teste ochrany Q2 2019 však MRG Effitas testoval Avast Business Antivirus. Tento test pre Avast nevyšiel dobre, zmeškalo sa 3,92 percenta vzoriek a umiestnilo ho priamo na spodok vedľa McAfee (pozri našu recenziu na celkovú ochranu McAfee)..

Aj keď sa obchodné produkty spoločnosti Avast líšia od produktov, o ktorých sme diskutovali v tomto porovnaní, je pravdepodobné, že medzi nimi bude použitý zdieľaný antivírusový modul a vzorová databáza, takže toto skóre je relevantné.

Kolo štyri myšlienky

Zatiaľ čo dve laboratóriá nedokázali primerane testovať Webroot, MRG Effitas to urobil. Jeho prístup k antivírusovej ochrane je neobvyklý, ale ako ukazujú skóre z MRG Effitas, Webroot blokuje takmer všetky vzorky hrozieb, ktoré zistí, buď automaticky alebo do 24 hodín..

Skóre Avastu sa ľahšie testuje, ale skóre je kombináciou dobrého a zlého. V porovnaní s Webrootom je nemožné rozhodnúť sa, ktorá ochrana je „najlepšia“.

Kolo: Ochrana Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo Webroot SecureAnywhere
Logo Avast Pro

5

podpora

V našom poslednom kole sa pozrime na kvalitu a pokrytie podpory, ktorú zákazníkom Webroot a Avast ponúkajú.

Webroot

Webroot poskytuje pre zákazníkov dobrú kombináciu metód podpory zákazníkov. Ak máte problém, ktorý nemôžete vyriešiť, môžete použiť priame spôsoby podpory vrátane telefonickej podpory s linkami dostupnými v Európe, Spojených štátoch a Austrálii..

Webroot-Site-Support

Ponúka sa živý rozhovor, ale je určený iba pre otázky predaja. Toto nemôžete použiť na technickú podporu. Ak máte problém s technickou podporou, môžete namiesto toho získať lístok na podporu.

Na webe je k dispozícii informačná základňa s príručkami podpory, ktoré sa zaoberajú bežnými problémami, spolu s oblasťou FAQ, ktorá odpovedá na typické otázky. Môžete tiež využiť komunitné fórum, ktoré vám umožní požiadať ostatných zákazníkov a zamestnancov spoločnosti Webroot o pomoc, ako aj prehľadávať staré príspevky..

Fórum je rozdelené do rôznych sekcií na základe produktov alebo odporúčaných tém. Webroot ponúka dobrú úroveň pomoci aj prostredníctvom podpory sociálnych médií s účtami podpory Twitter a Facebook.

avast

Prémioví zákazníci, ako aj zákazníci v 30-dňovej skúšobnej verzii, môžu využiť priamu podporu spoločnosti Avast. Ak ste používateľom služby Avast bezplatne, väčšina spôsobov priamej podpory nie je k dispozícii.

Avast-Site-Support

Existuje však vedomostná základňa pre všetky typy zákazníkov. Každý produkt má svoj vlastný súbor sprievodcov, ktoré pokrývajú typické problémy, s jasnými pokynmi a obrázkami.

Rovnako ako Webroot a ďalší veľkí poskytovatelia antivírusových programov, Avast prichádza s podporným fórom s viac ako miliónom predchádzajúcich príspevkov. Pomocou tohto obrovského zdroja môžete vyhľadať odpovede na problémy v starých príspevkoch alebo sami vytvoriť nový príspevok.

Priama technická podpora od spoločnosti Avast vás však bude stáť navyše. Ak potrebujete pomoc s technickým problémom, spoločnosť Avast bude chcieť, aby ste sa prihlásili na odber svojho plánu starostlivosti o telo za 199 dolárov ročne, čo zahŕňa povolenie technikovi Avast na diaľkové ovládanie vášho počítača..

Táto podpora je neuveriteľne drahá, najmä vzhľadom na náklady na predplatné služby Avast, takže to nie je niečo, čo tu odporúčame.

Kolo päť myšlienok

Webroot ponúka priamu technickú a predajnú podporu vrátane telefonickej podpory, live chatu, vstupeniek na podporu a sociálnych médií. Naproti tomu telefónne linky Avast sa vo veľkej miere venujú podpore predaja, pričom technická podpora stojí ročne takmer 200 dolárov.

Hoci vedomostná základňa a fóra, ktoré ponúkajú obaja poskytovatelia, sú primerané, lepšia priama podpora od spoločnosti Webroot z nej robí víťaza tohto finálneho kola.

Kolo: Podporný bod pre Webroot SecureAnywhere

Logo Webroot SecureAnywhere
Logo Avast Pro

6

Záverečné myšlienky

Webroot používa na svoju ochranu nezvyčajné testovacie metódy. To má výhodu rýchlosti oproti jeho súperom, vrátane Avastu. Skenovanie je mimoriadne rýchle a má takmer nulový vplyv na výkon vášho počítača.

Skóre testu MRG Effitas ukazujú, že tento prístup môže byť pomalší, ale funguje. Osvedčené metódy Avastu boli o niečo lepšie a softvér ponúka viac funkcií. Webroot je však lacnejší a ľahšie sa používa. O Avaste je veľa, ale Webroot je konečným víťazom tohto porovnania.

Víťaz: Webroot

Avast je stále jedným z našich odporúčaní, ak hľadáte bezplatnú antivírusovú ochranu. Ak si nie ste istí, či je pre vás Webroot tou správnou ochranou, prečítajte si naše predchádzajúce antivírusové články a pozrite si naše ďalšie recenzie a porovnania..

Bitdefender však stále odporúčame ako našu najlepšiu voľbu. Z tohto dôvodu by ste si vybrali Webroot pred Avastom alebo by ste namiesto toho prešli na Bitdefender? Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map