VyprVPN vs NordVPN: Boj o VPN v roku 2020 blízko

NordVPN je titán na trhu VPN a hraničí s menom domácnosti. Kurzy sú, ak tu čítate toto, už ste o NordVPN počuli, a to z dobrého dôvodu. Ako sme uviedli v našom preskúmaní spoločnosti NordVPN, má takmer všetko – od tony funkcií po prvotriedne zabezpečenie až po konkurenčné ceny.. 


Na druhú stranu môže byť server VyprVPN jednou z viac podceňovaných sietí VPN. V našej správe VyprVPN sme hovorili o tom, ako sme milovali niektoré z funkcií, najmä protokol Chameleon. 

Keďže NordVPN robil vlny vo svete kybernetickej bezpečnosti – a zdá sa, že má nejaké potenciálne problémy s hackovaním – mysleli sme si, že je vhodné čas porovnať tieto dve v tejto bitke VyprVPN vs. NordVPN..

Nastavenie boja: VyprVPN vs. NordVPN

Rovnako ako v prípade akejkoľvek hospodárskej súťaže musíme najprv stanoviť pravidlá. Na porovnávanie dvoch sietí VPN v sérii kategórií používame štruktúru piatich kruhov, počínajúc funkciami, potom prejdeme k stanovovaniu cien, ľahkému použitiu, rýchlosti a nakoniec bezpečnosti. 

Každé kolo začneme tým, že načrtneme, čo hľadáme, a potom sa pozrieme na to, ako jednotlivé VPN v danej kategórii fungujú. Po preskúmaní každej VPN krátko vyvodíme niektoré závery a vyhlásime víťaza daného kola.

Víťazom jedného kola získate bod VPN, zatiaľ čo remíza dáva bod každému VPN. Ten, kto má na konci najviac bodov, je vyhlásený za víťaza.

1

Vlastnosti

Nie je veľa ľudí, ktorí by spochybňovali, že vlastnosti sú jedným z najdôležitejších aspektov akéhokoľvek softvéru, najmä pri porovnávaní dvoch sietí VPN. 

Holé minimum, ktoré očakávame od každej siete VPN v tejto časti, je prepínač zabíjania a nejaký spôsob, ako nakonfigurovať pripojenie VPN pri spustení automaticky. Okrem toho sú bežné a vítané doplnky také veci, ako sú blokátory reklamy a vizuálne možnosti – napríklad tmavý režim a rozdelené tunelovanie.. 

VyprVPN

Zatiaľ čo väčšina sietí VPN má ponuku nastavení rozdelenú na karty, server VyprVPN má jednu stránku s nastaveniami so všetkými položkami. V hornej časti ponuky nastavení je verejná ochrana Wi-Fi, ktorá vám umožní definovať zoznam dôveryhodných sietí a automaticky vás pripojí k sieti VPN, ak používate nedôveryhodnú..

Verejné pripojenie Wi-Fi je prvé nastavenie pre mobilnú aj stolnú aplikáciu, ale veci sa tu líšia. Druhé nastavenie, ktoré ponúka mobilná aplikácia, je označené ako „pripojenie na aplikáciu“, čo je forma rozdeleného tunelovania. 

VyprVPN-Android

To umožňuje používateľom vybrať, ktoré aplikácie v telefóne používajú zabezpečené pripojenie VPN a ktoré používajú štandardné nechránené pripojenie. Prekvapivo, rozdelené tunelovanie ešte neprišlo na desktopového klienta. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o VPN s funkciami rozdelenia tunelov na stolné počítače, si prečítajte našu recenziu ExpressVPN. 

Druhou položkou v stolnom klientovi a treťou v mobilnej sieti je prepínač kill, ktorý sám má niekoľko suboptions, napríklad či prepínač kill pretrváva, aj keď aplikáciu zatvoríte. Nižšie sú uvedené možnosti protokolu, ktorým sa podrobnejšie venujeme v časti „Zabezpečenie“. 

Tu však stojí za zmienku, že jedným z protokolov, ktoré ponúka VyprVPN, je proprietárny protokol s názvom „Chameleón“, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval bezpečný a rýchly výkon, a zároveň maskuje váš internetový prenos, takže webové stránky a servery to nemôžu povedať používate VPN.

Ďalších niekoľko nastavení sú možnosti DNS, možnosti automatického opätovného pripojenia a spustenia. Všetky tieto práce prebiehajú bežným spôsobom a pomáhajú zvyšovať bezpečnosť. 

VyprVPN tiež umožňuje používateľom počítačov zvoliť si, ktorý adaptér TAP používa VPN, ale je to skôr funkcia riešenia problémov a zvyčajne by sa nemala meniť..

NordVPN

Ako sme videli v minulosti, napríklad pri porovnávaní ProtonVPN verzus NordVPN, spoločnosť NordVPN poskytuje vynikajúcu prácu pri poskytovaní najdôležitejších funkcií..

Pre začiatočníkov spoločnosť NordVPN neponúka jeden, ale dva typy spínačov zabíjania. Prvým je štandardný vypínač zabíjania, ktorý prerušuje internetovú komunikáciu, ak VPN stratí spojenie. Druhý prepínač kill funguje tak, že ukončí všetky programy, ktoré pridáte do zoznamu, ak sieť VPN neočakávane preruší pripojenie.

nordvpn-review-killswitch

Podobne aj možnosti automatického pripojenia sú veľmi dobre rozvinuté a karta sa venuje výlučne tomuto. Môžete povedať spoločnosti NordVPN, aby sa pripojila pri spustení aplikácie alebo keď ste v nezabezpečenej sieti, čo je skvelý spôsob, ako sa vyhnúť nebezpečenstvám verejných sietí WiFi. 

Okrem toho vám NordVPN umožňuje zvoliť, ku ktorému miestu sa bude automaticky pripájať. Ak vaše potreby siete VPN nemusia nutne závisieť od konkrétnej polohy, môžete si tiež jednoducho vybrať preferovaný región. 

Okrem týchto kľúčových funkcií, NordVPN obsahuje aj blokátor reklám s názvom CyberSec, ktorý tiež pomáha chrániť pred phishingovými útokmi a škodlivým softvérom blokovaním stránok, z ktorých tieto hrozby pochádzajú. 

V nastaveniach je tiež niekoľko šancí a cieľov, napríklad niektoré typické možnosti DNS a neviditeľnosť v sieti LAN, aby sa ďalej zlepšilo zabezpečenie verejnej siete Wi-Fi..

Okolo jednej myšlienky

Spoločnosť NordVPN má základné vedomosti a pokrýva najdôležitejšie funkcie dôkladnejšie ako ktorýkoľvek iný poskytovateľ, na ktorého si myslíme. Aj keď program VyprVPN nemôže povedať to isté, stále má k dispozícii prepínač zabíjania a možnosti automatického pripojenia.

VyprVPN ponúka veci, ktoré NordVPN nemá, napríklad rozdelené tunelovanie na mobilných zariadeniach a protokol Chameleon. NordVPN má však funkcie, ktoré VyprVPN tiež nemá so svojím blokátorom adries CyberSec.. 

Ak vezmeme do úvahy toto všetko, obidve siete VPN ponúkajú presvedčivé vlastnosti, ktoré ostatné postrádajú, takže toto prvé kolo je príliš blízko na volanie. Obaja získajú bod za toto kolo, pretože určenie, ktoré VPN ponúka „lepšie“ funkcie, závisí od potrieb používateľa.

Kolo: Funkcie Žiadny jasný víťaz, body za oba

VyprVPN Logo
Logo NordVPN

2

stanovenie ceny

Pri porovnávaní dvoch sietí VPN sa jedna zvyčajne stáva jasnou voľbou z hľadiska rozpočtu, zatiaľ čo druhá je skutočnou možnosťou umiestnenia na hornom poli. Ako sme videli v prvom kole, dnešný zápas sa formuje trochu inak.

Keďže obaja poskytovatelia ponúkajú porovnateľnú úroveň funkcií, ten s lepšou cenou skončí so skutočnou výhodou, a nie len tým, že je menšou, ale lacnejšou z týchto dvoch možností.. 

V tomto kole sa nezaoberáme iba nákladmi na každú VPN, ale aj na veci, ako sú možnosti platby, lehoty na vrátenie platby a prítomnosť alebo nedostatok bezplatnej skúšobnej verzie, aby sme určili, ktorá sieť VPN ponúka lepšiu hodnotu..

VyprVPN

VyprVPN predstavuje zákazníkom výber z dvoch plánov. Základný plán umožňuje až tri súčasné pripojenia a má neobmedzenú šírku pásma. „Prémiový“ plán zvyšuje počet spojení na päť a tiež zväzky v niekoľkých pozoruhodných doplnkových funkciách. 

V prípade začiatočníkov môže protokol Chameleon používať iba prémioví používatelia, ktorých podrobnejšie rozoberieme v časti „Zabezpečenie“. Ďalšou vecou, ​​ktorú získate za prémiové predplatné, je prístup k cloudu VyprVPN.

Toto nie je samostatné riešenie cloudového úložiska, ale je to VPN optimalizovaná pre prístup k cloudovému úložisku. Väčšina osobných používateľov to nebude potrebovať, ale môže pomôcť udržať údaje v bezpečí v prostredí malých firiem. Je tiež integrovaný s niekoľkými hlavnými poskytovateľmi cloudových úložísk, vrátane Amazon Web Services a DigitalOcean. 

Štandardné aj prémiové programy sú k dispozícii ako mesačné alebo ročné predplatné. Mesačné ceny sú o priemere štandardné a o niekoľko dolárov viac za prémiu, zatiaľ čo ročná možnosť výrazne znižuje cenu a vytvára lákavú hodnotu..

Až donedávna mala spoločnosť VyprVPN trojdennú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá sa však postupne ukončila. Namiesto toho má VyprVPN teraz [ulr id = 8429 text = „30-dňová záruka vrátenia peňazí“], ktorá používateľom umožňuje vyskúšať si službu bez rizika, v prípade, že to nie je to, čo hľadáte. 

Spoločnosť VyprVPN nakoniec prijíma väčšinu hlavných spôsobov platby vrátane kreditných a debetných kariet, PayPal a UnionPay. To znamená, že neakceptuje kryptomenu ani bitcoín.

NordVPN

Keď sme sa dotkli porovnania NordVPN vs. CyberGhost, ceny NordVPN nemusia byť na prvý pohľad príliš atraktívne, ale v skutočnosti ponúkajú vynikajúce ponuky týkajúce sa dlhodobých odberov..

Na rozdiel od VyprVPN, NordVPN ponúka iba jeden plán, ale poskytuje štyri rôzne časové rámce prihlásenia. Mesačné ceny NordVPN sa nachádzajú medzi štandardnými a prémiovými plánmi spoločnosti VyprVPN. 

Ročný plán výrazne znižuje cenu, ale pri tomto tempe je ročne drahší ako VyprVPN. Dvojročný plán znižuje cenu na rovnakú úroveň ako štandardný ročný plán spoločnosti VyprVPN a trojročná opcia spoločnosti NordVPN porazila spoločnosť VyprVPN na všetkých frontoch, čo je polovičná cena oproti prémiovému ročnému plánu VyperVPN..

Okrem toho poskytuje NordVPN používateľom maximálne šesť simultánnych pripojení, čo zdvojnásobuje ponuku štandardného plánu VyprVPN. Rovnako ako jeho konkurent nemá spoločnosť NordVPN žiadnu bezplatnú skúšobnú verziu, ale dáva používateľom 30 dní na vrátenie peňazí, ak služba nie je podľa ich predstáv. Pre tých, ktorí majú záujem vyskúšať si VPN zadarmo, nezabudnite vyskúšať naše najlepšie bezplatné služby VPN. 

Pokiaľ ide o spôsoby platby, spoločnosť NordPVN akceptuje kreditné karty, UnionPay, Amazon Pay a niekoľko kryptomen vrátane bitcoínov. Bohužiaľ, NordVPN neakceptuje PayPal.

Druhé myšlienky

Rovnako ako v prvom kole, každá sieť VPN má niečo, čo druhá nemá. VyprVPN má v krátkodobom horizonte lepšie ceny a akceptuje PayPal, zatiaľ čo spoločnosť NordVPN to tak nie je. Naopak, spoločnosť NordVPN pri dlhodobom určovaní cien vyberá bitcoíny a porazila produkt VyprVPN.

Aj keď ani jeden neprekonáva ceny CyberGhost, o ktorých sa dočítate v našej recenzii CyberGhost, rozhodujúcim faktorom bol vyšší limit pripojenia NordVPN. Na to, aby ste to dosiahli, budete potrebovať dva zo základných plánov VyprVPN, vďaka ktorým bude NordVPN oveľa lepšou hodnotou.

Kolo: Cenový bod pre NordVPN

VyprVPN Logo
Logo NordVPN

3

Jednoduchosť použitia

V treťom kole sa ponoríme do trochu subjektívnej sféry užívateľskej skúsenosti. V prvom rade sa pozrieme na rozloženie jednotlivých sietí VPN a zistíme, aké ľahké a ťažké je vykonávať základné úlohy, ako je zmena servera alebo jednoduché pripojenie k sieti VPN..

Taktiež starostlivo preskúmame ponuky nastavení, aby sme zistili, či sa veci dajú ľahko nájsť a pochopiť. To všetko dáva jasnú predstavu o tom, na koho používateľa je zameraná každá VPN. 

Zatiaľ čo niektoré siete VPN sa môžu hromadiť na technickom žargóne a funkciách, ktoré môžu apelovať na výkonných používateľov, iné sa môžu rozhodnúť pre jednoduchšie rozloženie, aby používateľom poskytovali viac prepracovaného prostredia. 

VyprVPN

VyprVPN má veľmi základnú domácu obrazovku, ktorá je prakticky identická v usporiadaní a vzhľade všetkých svojich mobilných a stolných klientov. Existuje veľká ikona štítu, ktorá označuje, či ste alebo nie ste pripojení k sieti VPN, ako aj text, ktorý tiež zobrazuje stav vášho pripojenia. 

Nižšie je pole, ktoré zobrazuje, ktoré miesto je aktuálne vybrané. Kliknutím na toto tlačidlo môžete otvoriť zoznam dostupných miest. Zoznam je v predvolenom nastavení abecedne označený príznakom každého miesta vedľa názvu a v hornej časti je vyhľadávací panel.

VyprVPN-Client

Zoznam miest je možné zoradiť podľa rýchlosti alebo oblasti a každá pozícia zobrazuje čas pingu vedľa názvu. Poslednou funkciou na domovskej stránke klienta je veľké tlačidlo v dolnej časti, ktoré sa pripája k vybranému miestu. 

Na rozdiel od väčšiny softvéru trojradová ikona „hamburger“ v ľavom hornom rohu neotvára nastavenia, ale namiesto toho poskytuje niekoľko užitočných odkazov na webovú stránku VyprVPN vrátane správy účtu a podpory.. 

Nastavenia sú v ľavom dolnom rohu pod kartou s označením „Prispôsobiť“. Keď kliknete na možnosť, každá z nich má svoju vlastnú podstránku, ktorá robí dobrú prácu pri vysvetľovaní toho, čo presne robí.

Takmer ktokoľvek – dokonca aj prví používatelia VPN – môže ísť do ponuky nastavení aplikácie VyprVPN a mať solídny prehľad o tom, čo jednotlivé možnosti robia. Jedinou skutočnou sťažnosťou, ktorú máme so serverom VyprVPN, je priehľadné množstvo rozhrania v rozhraní.

Toto je obzvlášť viditeľné na mobilných telefónoch, kde pri otvorení aplikácie v noci pozdraví používateľa jasom niekoľkých slnka. Nočný režim pre stolných a mobilných klientov by bol vynikajúcim doplnkom.

NordVPN

Klient NordVPN je vizuálne pútavejší ako VyprVPN. Rozhranie NordVPN sa sústreďuje na príjemnú a ľahko použiteľnú mapu, nie na obyčajné biele pozadie so zoznamom serverov a veľkým tlačidlom pripojenia..

Na stolnom klientovi väčšinu pravej strany okna zaberá mapa sveta, v ktorej sú bubliny po celom svete rozptýlené. Každá z nich predstavuje miesto, ku ktorému sa môžete pripojiť, a kliknutím na bublinu sa pripojíte k serveru v tomto umiestnení.

nordvpn-review-interface

Ak je to pre vás príliš honosné, stále existuje možnosť použiť zoznam serverov, ktorý sa nachádza na ľavej strane obrazovky. Podobne ako VyprVPN, zoznam je abecedný a zobrazuje názov každej krajiny vedľa názvu.

Zoznam serverov NordVPN však neukazuje pingový čas každého miesta. Na vrchole sa zobrazuje päť vašich naposledy použitých miest a niektoré špeciálne možnosti, ako napríklad vyhradené servery IP a servery P2P.. 

Ikona ozubeného kolieska v pravom hornom rohu otvára ponuku nastavení, ktorá je rozdelená na štyri karty. Prvá karta je všeobecné nastavenie a obsahuje veci, ako sú prepínače kill a blokátory adries CyberSec. Každá z týchto možností má pod sebou riadok textu, ktorý robí dobrú prácu pri opise toho, čo každá vec robí.

Druhá karta slúži na nastavenie automatického pripojenia a umožňuje vám vybrať, kedy a kde sa NordVPN automaticky pripojí. Tretia je karta pokročilých nastavení, ktorá obsahuje iba štyri položky vrátane nastavení DNS a protokolu. Nie sú vysvetlené tak jasne ako všeobecné nastavenia, ale predpokladá sa, že ich majú používať iba „pokročilí“ používatelia..

Štvrtou kartou je karta účtu, ktorá ponúka niekoľko podrobností o vašom odbere. Rovnako ako VyprVPN, aj NordVPN je celkovo užívateľsky prívetivý a ľahko pochopiteľný, ale používa veľa bielej a svetlo modrej bez nočného režimu..

Okrúhle tri myšlienky

VyprVPN aj NordVPN majú solídnych klientov, ktorí poskytujú používateľom efektívny zážitok, ktorý je prístupný prakticky každému, vrátane ľudí, ktorí nie sú oboznámení s VPN. Znova je to veľmi ťažké skóre. 

Na konci dňa má NordVPN v tomto kole ďalší nepatrný náskok, pretože používateľom poskytuje o niečo väčší výber v tom, ako používať rozhranie. Môžete použiť jednoduchý zoznam, rovnako ako môžete s programom VyprVPN. Klient NordVPN však má aj veľký mapový prvok, ktorý ponúka vizuálne príťažlivejší spôsob, ako nájsť umiestnenie servera.

Kolo: Ľahký bod použitia pre NordVPN

VyprVPN Logo
Logo NordVPN

4

rýchlosť

V štvrtom kole sa presunieme zo subjektívneho sveta používateľských rozhraní a vstúpime do oblasti tvrdých dát. Aby sme vyhodnotili a porovnali rýchlosti každej VPN, začneme základným meraním rýchlosti internetu bez použitia VPN. 

Po získaní tohto kontrolného merania otestujeme každú VPN na piatich vopred určených miestach. Porovnaním týchto rýchlostí môžeme získať jasnú predstavu o tom, ktorý poskytovateľ má rýchlejšiu sieť.

VyprVPN

Spoločnosť VyprVPN nás nikdy neodrazila, pokiaľ ide o rýchlosť. V skutočnosti, ak sa pozriete na naše najrýchlejšie zaokrúhľovanie VPN, zahrnuli sme ho ako nečestnú zmienku kvôli jeho nevýraznému výkonu. Pokiaľ ide o VPN, ktorá je porovnateľná s najlepšími psami na trhu, výsledky, ktoré vidíme na serveri VyprVPN, ich jednoducho nevystrihnú..

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virgínia)5294,66319,24
U.S..894,9363,24
Spojené kráľovstvo8659,2127.91
Brazília14026,2913.74
Japonsko16966,9829.50
Nemecko976,6519.12

Najbližší server, ktorý máme k dispozícii v USA, fungoval slušne, ale stále stratil viac ako dve tretiny šírky pásma. Nemecko sa vyznačovalo mimoriadnou výkonnosťou a dokonca vyššou rýchlosťou ako server v USA. 

Servery Spojeného kráľovstva, Japonska a Brazílie však všetky fungovali na papieri dosť žalostne. V skutočnosti však tieto servery v praxi fungovali prekvapivo dobre. Dokonca aj najpomalšie servery, Japonsko a Brazília, načítali videá vo vysokom rozlíšení bez skutočného oneskorenia a prehliadanie webu na týchto serveroch stále cítilo odozvu.

Aj keď tieto miesta boli schopné prevádzky napríklad pri prehliadaní webu, neočakávajte rýchle sťahovanie veľkých súborov alebo aktualizácií pomocou VyprVPN.. 

NordVPN

Pri testovaní rýchlosti NordVPN v minulosti – napríklad v článku v článku NordVPN vs. IPVanish – sme si všimli, ako nás NordVPN často necháva poškriabať naše hlavy výsledkami, ktoré dostaneme. Toto môžeme opäť vidieť na našich výsledkoch.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
nechránený9165,510.57
US # 247923133,538,87
Spojené kráľovstvo # 20115334.786,06
Holandsko # 6614566.915.39
Japonsko # 69159132,833.31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4)7920,488.64

Každé miesto fungovalo veľmi dobre, okrem jedného: Spojené kráľovstvo. Zatiaľ čo každý server nám poskytoval približne dve tretiny našej základnej šírky pásma, Spojené kráľovstvo nám nedáva efektívne internet. Tieto výsledky boli zo servera č. 914, ktorý bol pre nás automaticky vybraný, keď sme sa pripojili k Spojenému kráľovstvu.

Neskôr sme to znova vyskúšali a boli pripojení k serveru # 1386, a tentokrát boli rýchlosti oveľa lepšie s ping časom 81 ms a rýchlosťou sťahovania 154,21 Mbps. Z toho, čo môžeme povedať, to má niečo spoločné s tým, ako vás NordVPN priraďuje k serveru, keď vyberiete miesto.. 

Toto sa dá ľahko napraviť odpojením od servera a jednoduchým opätovným pripojením k novému, je to však nepríjemnosť. Akonáhle získate funkčný server, rýchlosti sú vynikajúce, aj keď nie celkom to, čo spravuje ExpressVPN (prečítajte si našu časť ExpressVPN verzus NordVPN). Pripojenie NordVPN však trvá dlhšie. VyprVPN trvá len pár sekúnd alebo dve, zatiaľ čo program NordVPN trvá asi 15 sekúnd.

Kolo štyri myšlienky

Napriek svojmu nekonzistentnému výkonu, ktorý neustále ovplyvňuje naše testovanie, ponúka NordVPN z hľadiska rýchlosti oveľa lepší výkon ako VyprVPN. Aj keď pripojenie NordVPN trvá dlhšie, po jeho zabudnutí je ľahké zabudnúť, že používate sieť VPN.

VyprVPN môže načítanie webových stránok trvať dlhšie, keď sa nachádzajú na pomalších serveroch, zatiaľ čo program NordVPN bude reagovať, pokiaľ ste pripojení k serveru, ktorý pracuje správne..

Kolo: rýchlostný bod pre NordVPN

VyprVPN Logo
Logo NordVPN

5

Bezpečnosť a súkromie

Technicky si NordVPN už v tomto zápase zabezpečil výhru štyrmi bodmi. Posledné kolo je však to, čo mnohí ľudia považujú za najdôležitejší faktor: bezpečnosť. 

V tomto kole sa zameriame na to, aké protokoly a šifrovanie používa každá VPN a aký druh sledovaných záznamov majú s únikom alebo iným zlyhaním zabezpečenia. 

Okrem toho prekrývame zásady ochrany osobných údajov každej VPN, aby sme zistili, či sa na drobnom výtlačku nebude skrývať niečo záludné. Snažíme sa zistiť, či sa nezhromažďujú nepotrebné informácie, a určíme, na čo sa tieto informácie používajú. 

VyprVPN

VyprVPN ponúka viac možností ako väčšina pre protokol a šifrovanie. Môžete použiť L2TP / IPsec spolu s 256-bitovým šifrovaním, alebo môžete zvoliť použitie OpenVPN s 160-bitovým alebo 256-bitovým šifrovaním. 

Z týchto možností vám odporúčame, aby sa ľudia držali OpenVPN s 256-bitovým šifrovaním kvôli najlepšej bezpečnosti, ale tí, ktorí sú zvedaví, že sa chcú dozvedieť viac, môžu vyskúšať rozpis protokolu VPN. VyprVPN okrem týchto možností obsahuje aj proprietárny protokol s názvom Chameleon. 

Chameleon je upravená verzia OpenVPN, ktorá pomáha maskovať váš internetový prenos, takže webové stránky alebo brány firewall nedokážu povedať, že používate sieť VPN. To je vynikajúce pre prístup k geoblokovému obsahu a dokonca sa služba VyprVPN stáva jednou z najlepších VPN služieb pre Čínu. 

Pokiaľ ide o súkromie, spoločnosť VyprVPN má stručnú politiku, ktorá robí dobrú prácu a jasne uvádza, ktoré informácie sa nezhromažďujú. Jeho zásada nulového záznamu je správna, čo znamená, že program VyprVPN nezaznamenáva žiadne požiadavky na server DNS, adresy IP, prevádzkové protokoly ani žiadne iné identifikačné informácie.. 

Spoločnosť VyprVPN je auditovaná treťou stranou, aby sa zabezpečilo, že všetky tieto žiadosti o nulovú hodnotu budú potvrdené. Jediné identifikačné informácie, ktoré sa zhromažďujú, sú informácie, ktoré sa požadujú pri platbe. Bohužiaľ sa tomu nedá zabrániť ani preto, že VyprVPN neakceptuje žiadnu formu kryptomeny. 

NordVPN

NordVPN ponúka menej možností ako VyprVPN na konfiguráciu zabezpečenia vášho pripojenia. Jedinou možnosťou, ktorú dostanete, je OpenVPN s šifrovaním AES-256, čo, ako sme sa zmienili v protokole VyprVPN, je presne to, čo naliehame na ľudí, aby používali. 

Aj keď toto kombinované pripojenie ponúka spoľahlivú bezpečnosť, spoločnosť NordVPN nedávno zaznamenala závažné narušenie bezpečnosti. Zraniteľnosť na serveroch NordVPN umožnila uskutočniť útok typu človek v strede, kde tretia strana mohla zachytiť súkromné ​​informácie od niekoho, kto si myslí, že je pripojený k sieti NordVPN.. 

Rovnaká zraniteľnosť bola objavená v iných sieťach VPN a rýchlo sa s ňou narába, avšak incident narúša záznamy spoločnosti NordVPN. NordVPN, ktorý prechádza touto nedávnou chybou, ponúka solídne zásady ochrany osobných údajov. 

Spoločnosť NordVPN má jednu z najstručnejších a zrozumiteľnejších zásad ochrany osobných údajov ktoréhokoľvek poskytovateľa VPN. VPN nezhromažďuje žiadne identifikačné informácie a vďaka NordVPN, ktorý prijíma bitcoiny, nepotrebujete ani žiadne identifikačné informácie na zaplatenie predplatného. 

Jediná zaznamenaná informácia je zaťaženie servera VPN a niektoré informácie zhromaždené zo súborov cookie na webovej stránke. Tieto informácie sa používajú na údržbu webovej stránky a siete a sú nevyhnutnou praxou.

Kolo päť myšlienok

Obe tieto VPN ponúkajú zlatý štandard pre bezpečnosť, OpenVPN s AES-256. VyprVPN však ide nad rámec toho, čo ponúka, a ponúka svoj proprietárny protokol Chameleon, ktorý pomáha ďalej chrániť vaše súkromie.

Obidve VPN majú navyše úctyhodnú politiku ochrany osobných údajov bez zbytočne komplikovaného zákonného žargónu. Rozhodujúcim faktorom je nedávny boj spoločnosti NordVPN o zraniteľné miesta v sieti, ktorý neovplyvnil server VyprVPN, ktorý stále udržuje čisté záznamy..

Kolo: Miesto zabezpečenia a ochrany osobných údajov pre server VyprVPN

VyprVPN Logo
Logo NordVPN

6

Verdikt

Aj keď je NordVPN víťazom na papieri, s celkom štyrmi bodmi za dva VyprVPN, vyzerá to ako trochu prázdneho víťazstva. Bez záruky bezpečnosti je nepravdepodobné, že by spoločnosť NordVPN bola stále atraktívnou možnosťou.

Keď sa história spoločnosti označí porušením, aké utrpelo spoločnosť NordVPN, je pre ľudí ťažké zabudnúť. Zdá sa, že spoločnosť VyprVPN ponúka výhodu, pokiaľ ide o bezpečnosť a celkovo si drží svoju vlastnú pozíciu, ale nakoniec stráca vynikajúcu cenu a výkon spoločnosti NordVPN.. 

víťaz: NordVPN

Ak máte skúsenosti s niektorou z týchto sietí VPN, radi by sme sa dozvedeli, ako sa v tejto sekcii venujete. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map