VyprVPN vs ExpressVPN: Ktoré vám budú slúžiť najlepšie v roku 2020?

Ak ste si prečítali našu recenziu ExpressVPN, viete, že ponúka jednu z najlepších služieb VPN na trhu. Je to kvôli jej vynikajúcim rýchlostiam, vysokej bezpečnosti a nepriepustným pravidlám ochrany osobných údajov. Trh VPN je však konkurencieschopný, takže ExpressVPN musí hájiť svoj titul pred mnohými konkurentmi, ktorí tiež chcú byť najlepší. 


V tomto článku je ExpressVPN porovnateľný s VyprVPN. Ak sa pozriete na našu recenziu VyprVPN, uvidíte, že má silný základ, aby sa stala jedným z najlepších uchádzačov na trhu VPN, ale stratila veľa bodov v konkrétnych otázkach, ako je zastaraný klient a zlý zákaznícky servis.. 

Naším testovaním sa chystáme prevádzkovať VPN, aby sme zistili, ako dobre ExpressVPN drží v porovnaní s inou solídnou službou..

Nastavenie boja: ExpressVPN vs. VyprVPN

Rovnako ako v prípade každej jednotlivej súťaže je potrebné stanoviť pravidlá na určenie spravodlivého víťaza. V našich recenziách VPN sa zameriavame na deväť kategórií, aby sme poskytli holistický pohľad na službu VPN. Skúmame veci zo všetkých uhlov vrátane podpory zákazníkov a streamovania výkonu.

V priamych zápasoch to však zúžime len na päť kategórií. To znamená, že veci ako súkromie, aj keď sú riešené samy osebe vo vyhradených recenziách, budú konsolidované do iných oddielov.

Päť kol sú funkcie, ceny, ľahkosť použitia, rýchlosť a bezpečnosť. V každej sekcii sa osobitne pozrieme na poskytovateľov, potom porovnáme, čo ponúkajú siete VPN, a vyberieme víťaza. Za každú sekciu sa získa bod, ktorý VPN vyhrá, a ten, ktorý získa najviac bodov, bude celkovým víťazom.

1

Vlastnosti

Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú je potrebné preskúmať pri akomkoľvek softvéri, sú zabudované funkcie. Niektoré funkcie sú nevyhnutné pre VPN, takže akákoľvek VPN bez nich automaticky stratí body.. 

Hlavnou vlastnosťou, ktorú hľadáme, je zabiják, pretože je to nevyhnutné na zaistenie bezpečnosti. Možnosti DNS sú tiež pekné. Taktiež sa pozrieme na to, na ktorých zariadeniach sa dá VPN nainštalovať. Okrem toho môžu ďalšie funkcie pomôcť VPN iba v našich očiach.

ExpressVPN

ExpressVPN odvádza dobrú prácu a ponúka na povrchu efektívny zážitok, ktorý umožňuje tým, ktorí chcú riešenie typu plug-and-play, používať ho ako také. Keď však otvoríte ponuku možností, objaví sa impozantná sada funkcií. 

Existuje mnoho možností protokolu, ktoré sa podrobnejšie pozrieme v časti „Zabezpečenie a ochrana osobných údajov“. Existuje tiež niekoľko možností spustenia vrátane spustenia klienta pri spustení a pripojenia k poslednému použitému miestu.

K dispozícii je prepínač zabíjania, ktorý je nevyhnutný pre zabezpečenie, a keď je sieť VPN zapnutá, môžete povoliť alebo zakázať pripojenie ďalších zariadení k počítaču. To je užitočné, ak chcete zabrániť tomu, aby sa ostatné počítače pripojili k vašim počítačom, ak ste na verejných sieťach Wi-Fi, a uľahčuje vám prepnutie nastavenia späť, keď sa vrátite domov, aby umožnili tlačiarňam a iným zariadeniam komunikovať so zariadením.

expressvpn-review-nastavenia

ExpressVPN má navyše vynikajúcu funkciu rozdeleného tunela. Umožňuje vám vybrať, ktoré programy v počítači používajú zabezpečené pripojenie VPN a ktoré používajú rýchlejšie nechránené pripojenie. Je to zriedkavá funkcia, ktorá ponúka veľa funkcií (pozrite si našu recenziu poskytovateľa StrongVPN u iného poskytovateľa, ktorý ju má).

Klient vám tiež umožňuje používať servery DNS ExpressVPN, ktoré zabraňujú prekĺznutiu vašich informácií cez trhliny a skončí v DNS poskytovateľa internetových služieb.. 

ExpressVPN podporuje veľa zariadení, vrátane Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Okrem toho je možné na vašom smerovači nastaviť sieť VPN, takže každé zariadenie v domácnosti je chránené od okamihu, keď sa pripojí k internetu. ExpressVPN obsahuje aj rozšírenia prehliadača pre prehliadače Google Chrome a Mozilla Firefox, ako aj aplikácie pre PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch..

VyprVPN

VyprVPN podporuje niekoľko možností protokolu, vrátane svojho vlastného jedinečného protokolu Chameleon, ktorý je založený na OpenVPN a špecializuje sa na maskovanie skutočnosti, že ide o pripojenie VPN. To pomáha pri prístupe k geoblokovanému obsahu, ako je napríklad BBC iPlayer. 

VyprVPN môže byť nakonfigurovaný tak, aby sa automaticky pripájal pri spustení systému Windows a obsahuje prepínač zabíjania, ktorý, ako je uvedené, je nevyhnutný na to, aby bola akákoľvek VPN považovaná za bezpečnú. Môžete tiež povedať spoločnosti VyprVPN, aby automaticky obnovila pripojenie VPN, ak dôjde k strate spojenia.

vyprvpn-review-pokročilé nastavenia

Môžete tiež nastaviť dôveryhodné a nedôveryhodné siete, čo vám umožní napríklad nepoužiť VPN doma, ale automaticky sa pripojiť k VPN, keď je verejná sieť Wi-Fi. VyprVPN vám tiež umožňuje používať jeho DNS server alebo DNS tretej strany podľa vášho výberu.

VyprVPN ponúka spoľahlivé pokrytie pre všetky hlavné zariadenia vrátane Windows, MacOS, Android a iOS. Môže byť tiež nakonfigurovaný na smerovačoch na ochranu všetkých zariadení vo vašej domácnosti a niektorých inteligentných televízorov. 

Okolo jednej myšlienky

Hoci služba VyprVPN ponúka viac funkcií ako mnoho sietí VPN na trhu, nemôže konkurovať množstvu funkcií, ktoré ponúka ExpressVPN. ExpressVPN má rozdelené tunelovanie, ktoré je pre mnoho ľudí zriedkavé a veľmi užitočné a podporuje viac operačných systémov a hardvéru ako akákoľvek VPN, ktorú sme videli.

Kolo: Funkcie bodu pre ExpressVPN

Logo ExpressVPN
VyprVPN Logo

2

stanovenie ceny

Ceny sú jednou z najpriamejších kategórií, ktoré sa dajú skórovať. Prakticky všetko je objektívne a veci sa dajú ľahko porovnávať aj na základoch. 

Ceny sú však pre mnohých ľudí dôležité. Nikto nechce minúť svoje peniaze za niečo, čo za to nestojí. Cenovo dostupná sieť VPN tu môže vytvoriť body, ak v iných oblastiach chýba.

ExpressVPN 

Ceny ExpressVPN sú v porovnaní s väčšinou možností strmé, ale nešliapajú do príliš predraženého územia, ako je Hide.me, o ktorom sa môžete dočítať v našej recenzii Hide.me. Záleží na tom, čo považujeme za primeranú cenu, keďže je to pravdepodobne najlepšia VPN na trhu. 

ExpressVPN ponúka iba jeden plán a je dodávaný iba s piatimi pripojeniami. Jediným spôsobom, ako pridať viac pripojení, je získať druhý účet, ktorý je viac problémov, ako by malo byť zvýšenie počtu zariadení, ktoré môžete použiť.. 

Mesačná cena je hrubá, ale je to zhruba na úrovni toho, čo by sa malo očakávať od špičkového konkurenta, napríklad ExpressVPN. Šesťmesačné a pätnásťmesačné ceny sú priaznivejšie, ale stále nie také silné ako ceny CyberGhost, ktoré majú obrovské zľavy na dlhodobé registrácie. Viac sa o tom dočítate v našej recenzii CyberGhost.

Môžete platiť kreditnou kartou, PayPal, bitcoínom a hrstkou temnejších možností, ako sú Sofort a Mint. Platba bitcoinmi je skvelá pre tých, ktorí chcú maximalizovať svoju anonymitu a je ťažšie ich nájsť u poskytovateľov VPN. 

Nakoniec, aj keď ExpressVPN neposkytuje bezplatnú skúšobnú verziu, poskytuje 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

VyprVPN

VyprVPN má dvojúrovňový plán, v ktorom máte možnosť získať viac základného balíka alebo prémiového balíka. Cena balíka Premium je rovnaká ako cena služby ExpressVPN, ale veľké zľavy je možné získať plánovaním ročného plánu.

Na rozdiel od ExpressVPN má základný plán tri prepojenia. Takisto mu chýba protokol Chameleon, ktorý sa podrobnejšie pozrieme v časti „Zabezpečenie a ochrana osobných údajov“. VyprVPN akceptuje kreditné karty a PayPal, ale neberie bitcoiny ani iné nejasné spôsoby platby. 

Hoci služba VyprVPN ponúka určitú formu bezplatnej skúšobnej verzie, je klamlivá. V trojdňovej skúšobnej verzii sa vyžaduje, aby ste zadali svoje platobné údaje, akoby ste si kupovali program. Potom vás čaká tri dni, kým sa naúčtuje poplatok a začne služba. Bolo by pekné vidieť skutočne bezplatnú skúšobnú verziu, napríklad tie, ktoré sa nachádzajú v našej bezplatnej službe VPN.

Druhé myšlienky

Ako sme si všimli, ExpressVPN je bohatý na funkcie a je efektívny, aby poskytoval vynikajúce používateľské prostredie. Z týchto dôvodov môže dostať viac peňazí, pokiaľ ide o cenu. 

To znamená, že keďže ide o cenovú časť, spoločnosť VyprVPN tu zvíťazí. Z dlhodobého hľadiska ponúka plány s väčším počtom pripojení a lepšou cenou. Ponúka tiež istú formu bezplatnej skúšobnej verzie. Aj keď to môže byť úsek, ktorý sa nazýva, je to stále lepšie ako to, čo vám dáva ExpressVPN. 

Ak však skutočne cítite potrebu platiť bitcoínom, potom je ExpressVPN vašou jedinou možnosťou medzi týmito dvoma. 

Kolo: Cenový bod pre VyprVPN

Logo ExpressVPN
VyprVPN Logo

3

Jednoduchosť použitia

Časť „ľahkého použitia“ je, ako si viete predstaviť, naj subjektívnejšia. Stále sa však domnievame, že je dôležité zaoberať sa, pretože vaše interakcie s VPN spôsobia alebo prerušia zážitok. 

Dáme vám jasnú predstavu o tom, aké to je používať jednotlivé VPN a ako klient beží a cíti sa. Budeme sa zaoberať tým, na ktorý druh používateľa sa zdá, že je zameraný, ak existuje, a vyberieme víťaza, na základe ktorého klient ponúka lepšiu celkovú skúsenosť používateľa. 

ExpressVPN

ExpressVPN má stiahnutú webovú stránku, ale dostane sa priamo k veci a ukáže vám, kde musíte byť efektívnym spôsobom. V pravom dolnom rohu je k dispozícii priamy prenos a je ľahké sa zaregistrovať alebo prihlásiť. 

Po otvorení klienta vás pozdraví elegantné rozhranie, ktoré má minimálne neporiadok. Uprostred klienta je obrovské tlačidlo napájania, ktoré vás po stlačení pripojí k sieti VPN a pod ním sa zobrazí vybraný server..

expressvpn-review-start

Kliknutím na aktuálny server sa otvorí okno, ktoré zobrazuje všetky možnosti servera. Sú dobre usporiadané a je možné ich vyhľadávať manuálne. Navyše ich možno zoradiť podľa regiónov alebo sa môžete automaticky pripojiť k miestu, ktoré ExpressVPN považuje za najlepšie.

Tri vodorovné čiary v ľavom hornom rohu otvárajú ponuku, ktorá zobrazuje rozsiahlu množinu funkcií, o ktorej sme hovorili predtým. Jeho ponuky majú nedotknutý vzhľad a vyhovujú estetike klienta. 

Celková skúsenosť s ExpressVPN je zjednodušená a softvér vyzerá pekne. Jediná vec je, že v tmavej miestnosti alebo na jasných monitoroch je veľa bielej farby, ktorá môže spievať. Vynikajúci doplnok by bol nočný režim, ako je ten, ktorý má prístup k súkromnému internetu (prečítajte si našu recenziu týkajúcu sa súkromného prístupu k internetu)..

VyprVPN

VyprVPN má porovnateľné rozloženie webových stránok ako v prípade ExpressVPN a mnohých ďalších poskytovateľov VPN. Niekoľko tlačidiel s vysokým kontrastom a žiarivými farbami vás privedie na miesto, kam musíte ísť, aby ste si vytvorili účet a nájsť to, čo hľadáte, je jednoduché. Rovnako ako ExpressVPN, aj VyprVPN má v pravom dolnom rohu funkciu živého rozhovoru pre prípad, že potrebujete pomoc.

Pokiaľ ide o klienta, veci sú preplnené. Tlačidlo na začatie pripojenia je umiestnené v hornej časti obrazovky a vedľa neho sa nachádza bublinová poloha, ktorá umožňuje zmeniť miesto pripojenia. Nižšie je uvedený graf, ktorý ukazuje rýchlosť prichádzajúcich a odchádzajúcich spojení. Ešte ďalej ukazuje IP adresu, čas pripojenia, protokol a stav brány firewall. 

vyprvpn-review-interface

Aj keď je zoznam miest a ponúk nastavení v rozložení porovnateľný s klientom ExpressVPN, VyprVPN nevyzerá ako prepracovaný. Zoznam serverov je komplikovanejší a ponuka nastavení obsahuje datový sivý odtieň pripomínajúci oveľa starší softvér.

Okrúhle tri myšlienky

Aj keď má spoločnosť VyprVPN slušného klienta s pekným usporiadaním, elegantný dizajn, ktorý ExpressVPN dosiahol, je ťažké prekonať. Je to skvelá práca, ktorá vám iba ukazuje, čo potrebujete, a príjemne prezentuje veci.

Obe umiestnili rozhranie s minimálnym vzhľadom a stred a skryli svoje vlastnosti pod kapotou, ale ExpressVPN ho lepšie vytiahne. Graf a datovaná estetika VyprVPN spôsobujú, že jej používanie je upokojujúce a klinické, zatiaľ čo ExpressVPN sa cíti oveľa viac ako použitie niečoho elegantného a moderného.

Kruh: Jednoduchý bod použitia pre ExpressVPN

Logo ExpressVPN
VyprVPN Logo

4

rýchlosť

Rýchlosť, rovnako ako cena, je empirická záležitosť. Naše testovanie sa vykonáva v dvoch častiach. Prvá časť je zhromažďovanie nespracovaných údajov o rýchlosti, ktoré ukazujú trvalé rýchlosti pripojenia a časy ping, ktoré možno očakávať od každého poskytovateľa. 

Druhým je použitie VPN na zistenie, ako funguje, keď sa guma stretne s cestou, aby sa zabezpečilo, že čísla na papieri sa prenášajú na výkon v reálnom svete..

ExpressVPN

Pri pohľade na tabuľku nižšie je zrejmé, že ExpressVPN je konzistentný pri rýchlostiach sťahovania zo servera na server. Každý server má rýchlosť sťahovania do jednej megabit za sekundu a stráca iba malú časť našej nechránenej rýchlosti.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
nechránený9161,8310.22
Inteligentné umiestnenie – mesto Kansas44105,497,94
Toronto3590,577,89
Amsterdam145103,124,48
Singapore24485.472.98
Japonsko163100,824,84

Rýchlosti nahrávania boli väčšinou z väčšej časti podobné, s Japonskom a Hongkongom, ktoré v tomto smere zjavne chýbali, pravdepodobne kvôli veľkej vzdialenosti. Táto vzdialenosť je tiež príčinou vyšších časov pingov pre tieto servery, to je však nevyhnutné. 

V praxi je ExpressVPN rovnako rýchly, ako vyzerá na papieri. Veci sa načítajú takmer okamžite, takže je ľahké zabudnúť, že máte zapnutú sieť VPN. Videá sa nahrávajú v plnom rozlíšení a nezaťažujú sa ani sa nevyrovnávajú a webové stránky sú citlivé. Vďaka svojej výkonnosti získal ExpressVPN najvyššie miesto v našom najrýchlejšom zozname VPN.

VyprVPN

Na papieri VyprVPN funguje dobre, ale nie tak dôsledne ako ExpressVPN. Jeho rýchlosti nahrávania sú silným bodom av niektorých prípadoch dokonca porazili ExpressVPN a niekoľko serverov udržiava krok s rýchlosťou sťahovania, ale chýbajú miesta ako Spojené kráľovstvo a Hongkong..

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (St. Louis)9178,0410.41
Chicago (odporúčané)1982,658,42
Spojene kralovstvo11548,434.25
Izrael16466,953.41
Japonsko16245.63,61
Austrália23314.012,79

VyprVPN a ExpressVPN obchod fúka, pokiaľ ide o časy ping, takže je ťažké povedať, ktorá by bola lepšou VPN pre hranie.

Používanie lieku VyprVPN bolo výrazne pomalšie, ako naznačujú čísla. Načítanie vecí trvalo približne sekundu a pripojenie bolo často nestabilné približne 30 sekúnd po pripojení VPN.

Kolo štyri myšlienky

ExpressVPN je jasným víťazom na papieri, ktorý ponúka nielen vysoké rýchlosti sťahovania, ale aj konštantné rýchlosti. Napriek tomu, že výkon VyprVPN nie je kýchaním, nemôžeme konkurovať špičkovému psovi v hre.. 

ExpressVPN mal tiež vynikajúci výkon pri prehliadaní webu, zatiaľ čo VyprVPN občas bojoval.

Kolo: Rýchly bod pre ExpressVPN

Logo ExpressVPN
VyprVPN Logo

5

Bezpečnosť a súkromie

Pravdepodobne najdôležitejšou vlastnosťou akejkoľvek VPN je úroveň bezpečnosti a súkromia, ktoré poskytuje. V tejto časti sa pozrieme na to, ako bezpečný je softvér služby, ako aj to, ako spoločnosť funguje a ako dobre rešpektuje súkromie svojich používateľov.. 

Taktiež sa pozrieme na to, ktoré protokoly a metódy šifrovania sa používajú, a okrem kontroly vecí, ako sú úniky DNS, určíme, ako je služba zabezpečená.

ExpressVPN

ExpressVPN štandardne používa protokol OpenVPN pre svoj protokol a spáruje ho s 256-bitovým šifrovaním AES. To je najlepší prípad bezpečnosti a ponúka tiež dobrú rýchlosť. ExpressVPN tiež podporuje SSTP, L2TP a PPTP. Viac informácií o všetkom, čo to znamená, nájdete v našom prehľade protokolov VPN. 

ExpressVPN má vzduchotesné zásady ochrany osobných údajov a nesleduje ani nezaznamenáva údaje o premávke, históriu prehľadávania ani dotazy DNS. Prakticky neexistuje žiadne uchovávanie údajov. Jediné, čo o vás ExpressVPN vie, sú informácie, ktoré zadáte pri vytváraní účtu a platbe.

Všetko, čo potrebujete, aby ste si vytvorili účet, je e-mailová adresa a stačí si jednoducho nastaviť odkladací e-mail. Ak platíte bitcoinom, vaša papierová stopa efektívne neexistuje, takže sa ExpressVPN stáva jednou z, ak nie najviac súkromných sietí VPN na trhu..

VyprVPN

Podobne ako ExpressVPN, aj VyprVPN štandardne používa OpenVPN spárovaný s 256-bitovým AES. To je prvotriedna ochrana a ponúka bezpečné prehliadanie bez ohľadu na to, kto sa pokúša špehovať vaše pripojenie. Ako si môžete prečítať v našom popise šifrovania, AES-256 je takmer nemožné prasknúť počas ľudského života. 

VyprVPN tiež ponúka protokoly L2TP a PPTP, ako aj proprietárnu možnosť s názvom Chameleon, čo je vlastná verzia OpenVPN navrhnutá na obchádzanie systémov detekcie VPN, ako sú systémy používané spoločnosťami Netflix a BBC iPlayer..

Pokiaľ ide o súkromie, spoločnosť VyprVPN to robí správne udržiavaním vecí krátkych a sladkých. Uplatňuje sa politika neprihlásenia a preveruje sa nezávislý audit na overenie tohto nároku. Spoločnosť Leviathan Security uzavrela zmluvu o audite uchovávania záznamov a otestovaní zraniteľnosti siete VPN. VyprVPN prešiel auditom s niekoľkými drobnými bezpečnostnými problémami, ktoré rýchlo vyriešil.

Kolo päť myšlienok

Obaja poskytovatelia ponúkajú šifrovanie OpenVPN a 256-bitové šifrovanie AES, čo hľadáme z hľadiska bezpečnosti. Od žiadneho konkurenta nedošlo k žiadnym zistiteľným únikom DNS a obidve ponúkajú niekoľko ďalších možností protokolu. 

Okrem toho majú oboje pevné zásady ochrany osobných údajov, ktoré neobsahujú protokolovanie. Aj keď bol produkt VyprVPN testovaný audítorom tretej strany, ExpressVPN ponúka kryptomenu ako spôsob platby, čo sťažuje určenie víťaza. Pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie, VyprVPN a ExpressVPN sú na vrchole hry, takže toto posledné kolo končí nerozhodne.

Kolo: Bezpečnosť a súkromie Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo ExpressVPN
VyprVPN Logo

6

Záverečné myšlienky

Konečné skóre je 3 body za ExpressVPN, jeden bod za VyprVPN a jeden remíza. Ako sme očakávali, VyprVPN bojoval úctyhodne vo všetkých kategóriách a jeho výkon nie je ničím kýchaním.

ExpressVPN je z dobrých dôvodov vedúcou službou na trhu. Má konzistentné a spoľahlivé rýchlosti, dobre navrhnutého klienta a funkcie, ktoré sa inde inde ťažko nájdu, napríklad rozdelené tunelovanie. 

Víťaz: ExpressVPN

Na konci dňa dostane ExpressVPN naše silné odporúčanie. Ak vás však zaujímajú ďalšie možnosti VPN, pozrite si náš úplný zoznam recenzií VPN.. 

Ak máte skúsenosti s programami VyprVPN alebo ExpressVPN, radi by sme sa o tom dozvedeli v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me