TunnelBear vs NordVPN: Bitka o korunu v roku 2020

Spoločnosť NordVPN už chvíľu drží druhé miesto v rebríčku VPN. Ako si môžete prečítať v našej recenzii spoločnosti NordVPN, ponúka vynikajúce dlhodobé ceny, ktoré používateľom dávajú veľkú hodnotu za peniaze. Má tiež užívateľsky prívetivé rozhranie s iba dostatočnými funkciami pre priemerného používateľa. Tam, kde padla najspodnejšie, bola rýchlosť. 


TunnelBear je naopak na oveľa nižšej pozícii ako NordVPN, takže sa na prvý pohľad môže zdať ako nezhoda. Ak si však prečítate našu recenziu tunela Bear, všimnete si, že zdieľa mnoho silných a slabých stránok spoločnosti NordVPN.. 

Ponúka dobré ceny, veľkorysý bezplatný plán a dobre vyzerajúce užívateľsky prívetivé rozhranie, ale ukázalo sa, že pri testovaní v rýchlostnom oddelení chýba. Mysleli sme si, že by to bola dobrá príležitosť na porovnanie NordVPN s poskytovateľom, ktorý zdieľa rovnaké silné a slabé stránky, aby videl, akú hodnotu skutočne ponúka. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si informácie v našom porovnávaní Tunnelbear vs NordVPN.

Nastavenie boja: TunnelBear vs NordVPN

Na spravodlivé porovnanie produktov TunnelBear a NordVPN sme navrhli súbor pravidiel, ktoré by nám umožnili pozrieť sa na najdôležitejšie aspekty každej VPN. Rozdelili sme veci do piatich kôl, čo je menej ako deväť, ktoré používame pri plnohodnotných recenziách VPN. 

Kombinuje sa niekoľko oddielov v vyhradených recenziách VPN, napríklad ochrana osobných údajov a bezpečnosť. Päť kategórií, na ktoré sa zameriame, sú funkcie, ceny, jednoduchosť použitia, rýchlosť a bezpečnosť.

V každom kole stručne načrtneme, čo hľadáme a očakávame, a potom sa pozrieme na to, čo každá sieť VPN môže v danom poli ponúknuť. Potom spojíme všetko, aby sme porovnali tieto dve možnosti a vybrali sme víťaza pre dané kolo. Víťazné kolo stojí za jeden bod a VPN s najväčším počtom bodov na konci je celkový víťaz.

1

Vlastnosti

Na úvod sa pozrieme na funkcie ponúkané spoločnosťami TunnelBear a NordVPN. Funkcie sú základnou súčasťou toho, ako bude fungovať VPN, a niektoré sú nevyhnutné. 

Medzi funkcie, ktoré považujeme za nevyhnutné, patrí vypínač zabíjania a možnosť automatického pripojenia sa pri spustení. Toto sú najdôležitejšie veci, ktoré hľadáme v sekcii funkcií, pretože tiež majú významný vplyv na bezpečnosť klienta. 

Funkcie, ktoré VPN obsahuje, okrem tých, ktoré len získavajú body navyše a robia ju konfigurovateľnejšou. V tejto časti sa tiež pozrieme na to, ku ktorým streamovacím službám má každý poskytovateľ prístup, aby sme zistili, ktorá VPN je najlepšia pre sieť Netflix.

TunnelBear

V nastaveniach klienta TunnelBear nájdete najdôležitejšie veci, ktoré sme spomenuli, vrátane prepínača kill a spustenia klienta pri spustení. Pokiaľ ide o automatické pripojenie, je to uvedené na karte „Dôveryhodné siete“ v nastaveniach. 

Tunnelbear-OS

Tam môžete nastaviť, aby sa TunnelBear pripájal automaticky, keď sa nenachádzate v niektorej z dôveryhodných sietí, ktoré definujete. Je to vynikajúci spôsob, ako zostať v bezpečí pri pripájaní k verejnej sieti Wi-Fi, ak v domácej sieti neplánujete používať sieť VPN. Alebo jednoducho nemôžete pridať siete do svojho dôveryhodného zoznamu, aby sa VPN vždy pripojila automaticky.

OpenVPN je jediný dostupný protokol, ale existuje TCP potlač na získanie stabilnejšieho spojenia. Prepínač kill TunnelBear sa tiež automaticky znovu pripojí, ak je pripojenie prerušené, čo je výhodné.

TunnelBear ponúka programy a aplikácie pre všetky hlavné operačné systémy, vrátane iOS, Android, MacOS a Windows, ako aj rozšírenia prehľadávača.. 

Nakoniec, pri našich testoch sa nám nepodarilo uviesť do prevádzky žiadnu z hlavných streamingových služieb. Netflix, Hulu, Amazon Prime Video a BBC iPlayer zistili, že sme používali VPN a zamkli nás. Ak sa chcete dozvedieť viac o vynikajúcej streamovacej sieti VPN, pozrite si našu recenziu CyberGhost.

NordVPN

Ponuka nastavení NordVPN je obsadenejšia s možnosťami ako v ponuke TunnelBear. Pre začiatočníkov je k dispozícii prepínač zabíjania a možnosť spustiť klienta pri spustení. Môžete tiež nastaviť, aby bolo zariadenie neviditeľné pre iné zariadenia v sieti, čo je skvelé pre zvýšenie bezpečnosti vo verejných sieťach.

nordvpn-review-nastavenia

K dispozícii je tiež prepínač zabíjania aplikácií, ktorý vám umožňuje nastaviť zoznam programov na ukončenie pripojenia NordVPN v prípade straty pripojenia. K dispozícii je karta pre nastavenia automatického pripojenia, ktorá vám umožňuje zvoliť, či sa VPN pripojí na začiatku a na miesto, kde sa pripája. 

Rovnako ako v prípade aplikácie TunnelBear je OpenVPN jediným dostupným protokolom, ale užívatelia majú na výber medzi UDP a TCP, čo môže pomôcť pri riešení problémov s hrubým pripojením. Na webovej stránke NordVPN je však návod, ako používať IKEv2 pre tých, ktorí sa zaujímajú o tento protokol. K dispozícii je tiež vlastná možnosť DNS, na ktorú sa bližšie pozrieme v časti „Zabezpečenie“.

Spoločnosť NordVPN nedávno pridala do svojho klienta novú funkciu s názvom CyberSec, ktorá funguje ako filter škodlivého softvéru a blokuje reklamy, podozrivé súbory a pokusy o phishing. Počas nášho testovania sme nezaznamenali veľký rozdiel. Okrem toho odporúčame, aby ľudia znepokojení týmito druhmi hrozieb zvážili použitie vyhradeného antivírusového softvéru namiesto toho, ktorý je zabudovaný v ich VPN. 

NordVPN pokrýva rovnaké operačné systémy ako TunnelBear, vrátane iOS, Android, macOS a Windows, ale podporuje aj Linux a Android TV. Spoločnosť NordVPN tiež porazila službu TunnelBear v oblasti streamovania, pretože dokázala zabrániť detekcii pri každej skúšanej službe streamovania, čo je dôvod, prečo si získala miesto v hornej časti našej najlepšej siete VPN pre zoznam streamingov..

Okolo jednej myšlienky

TunnelBear a NordVPN nie sú ani zďaleka najbohatšími sieťami VPN, ktoré sme videli, a ani sa nepribližuje k ponúkaniu zážitkov, ktoré ponúka ExpressVPN, o ktorých sa môžete dočítať viac v našich zápasoch ExpressVPN vs NordVPN.. 

NordVPN medzi týmito dvoma výhodami využíva výhody vďaka robustnejším prepínačom zabíjania a možnosti automatického pripojenia. Zahŕňa tiež blokovanie škodlivého softvéru a dostal sa na všetky streamingové webové stránky, ktoré sme vyskúšali, zatiaľ čo program TunnelBear to neurobil.

Kruh: Bod funkcie pre NordVPN

Logo TunnelBear
Logo NordVPN

2

cena

Pokiaľ ide o VPN, ceny nie sú také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. V tejto časti sa neskúmame len o tom, ktoré druhy plánov sú ponúkané a koľko ich stojí, ale tiež preskúmame zásady vrátenia prostriedkov, ktoré každá sieť VPN ponúka, ktoré spôsoby platby akceptujú a či existuje bezplatná skúšobná verzia..

TunnelBear

Ako si môžete prečítať v našom doplnku služieb VPN zadarmo, TunnelBear ponúka veľkorysý bezplatný plán. Poskytuje používateľom 500 MB mesačne zadarmo, čo je skvelý spôsob, ako vyskúšať službu a zistiť, či je pre vás to pravé. Existuje tiež možnosť zarobiť si ďalší gigabajt šírky pásma uverejnením tweetu súvisiaceho s TunnelBear. 

Ak sa vám páči to, čo získate zo skúšobnej verzie, môžete prejsť na platený plán, ktorý je konkurencieschopný za ceny s inými špičkovými sieťami VPN. Môžete sa zaregistrovať na mesiac alebo celý rok, pričom jednoročná možnosť ponúka výraznú zľavu. Ak vás zaujímajú cenovo dostupnejšie siete VPN, prečítajte si našu recenziu Windscribe a prečítajte si našu časť Windscribe vs. NordVPN alebo Windscribe vs. TunnelBear..

Bez ohľadu na plán, ktorý používate, je váš účet obmedzený na päť súčasných pripojení, ale platené programy vám poskytujú neobmedzené množstvo údajov. TunnelBear tiež dáva používateľom 30 dní na vrátenie peňazí, ak z nejakého dôvodu nie sú šťastní.

TunnelBear prijíma platby za úhradu kreditnými kartami a bitcoínmi, ktoré sú určené iba pre tých, ktorí sa prihlásia do ročného plánu.. 

NordVPN

Spoločnosť NordVPN neponúka bezplatný plán ani pokus. Je tu však rovnaká 30-dňová lehota na vrátenie, ktorú ponúka spoločnosť TunnelBear, čo znamená, že existuje aspoň nejaký spôsob, ako sa vám služba páčiť, bez straty peňazí..

Na rozdiel od spoločnosti TunnelBear ponúka spoločnosť NordVPN štyri časové obdobia na registráciu. Prvé dva sú mesačné a ročné a prichádzajú v rovnakom časovom rámci o niečo viac, ako ponúkajú možnosti spoločnosti TunnelBear. NordVPN tiež ponúka dvojročné a trojročné plány, ktoré znižujú priemernú mesačnú cenu výrazne pod najlepšiu ponuku spoločnosti TunnelBear.. 

Plány NordVPN navyše umožňujú až šesť súčasných spojení. Prijíma tiež viac spôsobov platby vrátane kreditných kariet, Amazon Pay, UnionPay a kryptomeny, vrátane bitcoínov, Alipay a ďalších.. 

Druhé myšlienky 

Toto kolo je ťažké skóre, pretože rozdiely medzi NordVPN a TunnelBear spôsobujú, že každý z nich je lákavou možnosťou. 

TunnelBear ponúka lepšie krátkodobé ceny a plán s obmedzenou šírkou pásma. NordVPN na druhej strane poskytuje vynikajúcu hodnotu vo viacročnom časovom rámci a viac pripojení na účet. Prijíma tiež viac spôsobov platby. 

Na konci dňa cenový model, ktorý pre vás funguje lepšie, príde na to, ako plánujete platiť a používať svoju VPN. Z tohto dôvodu prehlasujeme toto kolo za nerozhodné a každému poskytovateľovi pridelíme jeden bod. 

Kolo: Cena Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo TunnelBear
Logo NordVPN

3

Užívateľská prívetivosť

Zrozumiteľnosť pre používateľa môže znamenať rozdiel medzi slušnou sieťou VPN a veľkou sieťou VPN. Klienti s nesprávnym dizajnom môžu robiť problémy s používaním softvéru, zatiaľ čo rafinovaná aplikácia poskytne používateľom to, čo chcú, ľahko použiteľným a esteticky príjemným spôsobom.

V tomto kole sa podrobne pozrieme na to, aké to je použiť tunelyBear a NordVPN, aby sme určili, ktoré služby ponúkajú užívateľsky príjemnejší zážitok.. 

TunnelBear

Klient spoločnosti TunnelBear je štylizovaný tak, aby bol šetrný k značke, s množstvom medveďov a tunelov rozmiestnených po mape sveta. Kliknutím na jeden z tunelov sa môžete na tomto mieste pripojiť k serveru VPN.

Tunnelbear-Client

Svoju polohu môžete tiež vybrať pomocou rozbaľovacej ponuky v hornej časti okna a potom sa pripojiť kliknutím na prepínač, ktorý je tiež v hornej časti okna. V skutočnosti tí, ktorí sa nestarajú o tému kurióznych medveďov, môžu kliknúť na malé šípky v ľavej dolnej časti klienta a program umiestniť do minimalistického režimu, ktorý skryje mapu a iné ozdobné prvky v dizajne.

Okrem štýlu medveďov by mapa mohla využívať aj prácu, aby bola funkčnejšia. Pre jeden, nie je možné použiť koliesko myši na priblíženie a oddialenie. Kliknutie a pretiahnutie po mape vyžaduje niekoľko prejdení prstom, čo môže byť umocnené skutočnosťou, že sa mapa nezaobchádza.

Keby ste boli v Kalifornii a chceli by ste sa spojiť s Japonskom, museli by ste sa dostať na východ, aby ste to dosiahli. Nemôžete sa posúvať na západ okolo tichomorského pobrežia Ameriky, čo znamená, že každý, kto tam žije, musí vziať niekoľko dlhých ťahov doprava, aby dosiahol svoj cieľ.. 

Toto sú relatívne malé sťažnosti, ktoré uvádzame iba preto, že klient TunnelBear je celkovo funkčný, dobre vyzerajúci a užívateľsky prívetivý. Ponuky nastavení sú usporiadané dobre a ľahko sa navigujú, rovnako ako webová stránka. 

NordVPN

Ako sme videli v našich zápasoch NordVPN vs CyberGhost, spoločnosť NordVPN má veľmi dobre navrhnutú stolnú aplikáciu. Spoločnosť NordVPN používa na svojom klientskom počítači podobné rozloženie ako spoločnosť TunnelBear. Väčšinu pravej strany obrazovky tvorí mapa, okrem toho, že NordVPN nie je tak štylizovaný a na značke..

nordvpn-review-server-navigation

V mnohých krajinách na mape sú malé bubliny, na ktoré sa môžete kliknutím pripojiť. Na ľavej strane obrazovky sa zobrazuje aj zoznam miest. V hornej časti je vyhľadávací panel, ktorý uľahčuje aj vyhľadanie požadovanej polohy.

V zozname serverov sú tiež špecializované možnosti, napríklad „cibuľa cez VPN“, ale pozrieme sa na ne v časti „bezpečnosť“. V dolnej časti mapy je biely pruh s textom, ktorý označuje, či ste pripojení k sieti VPN.

Mapa NordVPN umožňuje posúvanie a odďaľovanie, čo uľahčuje posúvanie do vzdialených polôh a pomáha pri kliknutí na správne miesto, pretože niektoré bubliny sú v Európe husto zabalené..

Ponuky nastavení NordVPN sú lepšie usporiadané a možnosti sú formulované jasnejšie ako v klientovi TunnelBear. Internetová stránka spoločnosti NordVPN sa riadi vzorom, ktorý používa spoločnosť TunnelBear a väčšina ostatných poskytovateľov VPN.

Kruh: Miesto priateľskej obsluhy pre NordVPN

Logo TunnelBear
Logo NordVPN

4

rýchlosť

Na rozdiel od poslednej časti je rýchlosť objektívnou záležitosťou, ktorá sa ľahko meria a testuje. Pri testovaní však nezabúdame na niekoľko vecí.

Testujeme každú VPN pomocou protokolu OpenVPN a rovnakých piatich umiestnení z celého sveta. Okrem testovania rýchlosti používame VPN, aby sme zistili, ako sa to darí pri prehľadávaní webu a streamovaní videí. 

TunnelBear

TunnelBear bol pri testovaní nekonzistentný, pokiaľ ide o rýchlosť, a čísla na papieri boli iba začiatkom. Videli sme solídny výkon na troch z piatich serverov, ktoré sme testovali, ale Švajčiarsko a Japonsko sa nehodili dobre. 

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virginia, Spojené štáty)1672,025,82
Spojené štáty3354.515.12
Spojene kralovstvo19824.041.60
švajčiarsko22062,852,56
Japonsko35223,861.35
Brazília29567.991.91

Okrem miest s nedostatočnou výkonnosťou sa čas potrebný na nadviazanie spojenia môže pohybovať od niekoľkých sekúnd do 30 sekúnd. Keď potom klient povedal, že ste pripojení, okamžitá kvalita a stabilita pripojenia boli často otázne.

Webové stránky, na ktoré sme sa dostali v prvej minúte po nadviazaní spojenia, často vypršali, keď sa pokúsili načítať alebo načítať s chýbajúcimi prvkami stránky. Aj keď sme v minulosti testovali produkt TunnelBear, veci neboli také zlé, ako boli tentokrát.

Akonáhle sa spojenie vyhladilo, prehliadanie bolo slušné na serveroch, kde sme videli dobrý výkon a frustrujúco pomaly na japonských a švajčiarskych serveroch, pretože čísla, ktoré sme videli na papieri, naznačujú, že by to bolo. 

NordVPN

Rozdiel na papieri medzi NordVPN a TunnelBear je okamžite zrejmý. NordVPN je oveľa spoľahlivejšia z jedného miesta na druhé. Aj keď časy pingov medzi týmito dvoma poskytovateľmi boli porovnateľné, rýchlosti sťahovania a nahrávania, ktoré sme videli od spoločnosti NordVPN, boli konzistentnejšie a rýchlejšie, podobne ako v našom diele NordVPN vs IPVanish..

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
nechránený9165,510.57
US # 247923133,538,87
Spojené kráľovstvo # 20115334.786,06
Holandsko # 6614566.915.39
Japonsko # 69159132,833.31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4)7920,488.64

NordVPN sa tiež darilo lepšie, pokiaľ ide o nadviazanie spojenia a prehľadávanie. Pripojenie VPN sa trvalo asi 10 sekúnd a pripojenie bolo okamžite stabilné. Webové stránky načítané správne a prehliadanie webu sa cítili dobre. 

Sledovanie videa tiež fungovalo dobre a my sme ich mohli streamovať pri 1080p bez oneskorenia alebo vyrovnávacej pamäte. 

Kolo štyri myšlienky 

Spoločnosť NordVPN bola nielen lepšia na papieri, pokiaľ ide o rýchlosť, ale bola schopná poskytnúť aj pohotovejší zážitok. Aplikácia TunnelBear sa uskutočňovala nekonzistentne a niekedy sa nepodarilo okamžite získať stabilné pripojenie.

Na druhej strane spoločnosť NordVPN dokázala spoľahlivo získať spoľahlivé spojenie s dobrými rýchlosťami a pohotovým surfovaním po webe, bez ohľadu na to, kam na svete sme sa chceli pripojiť. Aj keď NordVPN nebol dosť rýchly na to, aby zvíťazil proti ExpressVPN v našom zápase ExpressVPN vs NordVPN, stále je dosť rýchly na to, aby porazil TunnelBear.

Kolo: rýchlostný bod pre NordVPN

Logo TunnelBear
Logo NordVPN

5

zabezpečenia & súkromia

Nakoniec preskúmame bezpečnosť a súkromie, ktoré ponúkajú spoločnosti TunnelBear a NordVPN. Bezpečnosť a súkromie sú dôvodom, prečo väčšina ľudí začína používať sieť VPN, takže pri ich testovaní sme opatrní. Pokiaľ ide o kritickú bezpečnosť, skúmame, ktoré protokoly sa ponúkajú, aký šifrovací algoritmus sa používa a testujeme úniky DNS..

V záujme ochrany osobných údajov si prečítame pravidlá a podmienky ochrany osobných údajov každého poskytovateľa VPN, aby sme zistili, aký druh informácií sa zhromažďuje o vašom používaní siete VPN a o tom, ako sa používa.. 

TunnelBear

Hoci z hľadiska protokolov neponúka veľa možností, použité protokoly sú spoľahlivé. Klienti Windows, MacOS a Android štandardne používajú OpenVPN. Používatelia iPhone budú používať IPSec. Sú to bezpečné protokoly, ale OpenVPN je tým lepším. 

Napriek rozdielom v protokoloch používajú klienti TunnelBear na všetkých zariadeniach 256-bitové šifrovanie AES, čo je bezpečné a ochráni vaše údaje pred počítačovými zločincami a vládnymi agentúrami. Ak sa chcete dozvedieť viac o šifrovaní, pozrite si naše zhrnutie šifrovania. 

TunnelBear má pomerne stručné a jasné zásady ochrany osobných údajov, ktoré zákazníkom poskytujú dobrý prehľad o tom, aké údaje sa zaznamenávajú a používajú. Pre začiatočníkov sa nezhromažďujú žiadne identifikačné informácie o vašom používaní VPN. Zoznam neprihlásených informácií obsahuje adresy navštívených webových stránok, dotazy DNS a adresy IP.

Zhromaždené údaje zahŕňajú určité operačné údaje, ako napríklad operačný systém, ktorý používate a koľko údajov ste použili. Tieto informácie sa používajú na pomoc spoločnosti TunnelBear účinne udržiavať infraštruktúru svojich serverov.

NordVPN

Rovnako ako TunnelBear, aj NordVPN ponúka obmedzené možnosti protokolu. OpenVPN sa nainštaluje iba samostatne, je však možné ho nastaviť aj na používanie IKEv2. Toto sú špičkové protokoly, ako si môžete prečítať v našom prehľade protokolu VPN, ale hľadáme OpenVPN a navrhujeme, aby sa väčšina ľudí držala. 

Šifrovanie je tiež dobré, jedinou možnosťou je 256-bitová AES. 

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti NordVPN sú jedným z najkratších, aké sme kedy videli, a sú napísané jasným spôsobom bez toho, aby príliš veľa zákonného žargónu komplikovalo veci.. 

Spoločnosť NordVPN zbiera a zaznamenáva absolútne minimálne množstvo informácií o užívateľoch. Na získanie účtu stačí uviesť e-mailovú adresu a spôsob platby, ktorý je možné vybaviť bitcoinmi a odhodenou e-mailovou adresou.. 

Na svojej webovej stránke používa spoločnosť NordVPN súbory cookie na sledovanie toho, ako ľudia používajú túto webovú stránku. Tieto informácie sa používajú na údržbu a zlepšenie webovej stránky. VPN nezhromažďuje identifikačné informácie a jediná vec monitorovaná v sieti VPN je zaťaženie servera. 

Kolo päť myšlienok 

TunnelBear a NordVPN ponúkajú porovnateľnú úroveň bezpečnosti so zlatým párovaním OpenVPN a AES 256-bit. Okrem toho majú stručné a jasné zásady ochrany osobných údajov, ktoré používateľom poskytujú dobrý prehľad o tom, čo sa deje s ich informáciami v zákulisí.

TunnelBear však zbiera viac prevádzkových informácií vrátane využívania údajov a operačného systému. Pretože NordVPN nezhromažďuje tento druh informácií, tento posledný bod úzko vyhrá. 

Kolo: Bezpečnosť & Ochrana osobných údajov pre spoločnosť NordVPN

Logo TunnelBear
Logo NordVPN

6

Záverečné myšlienky

TunnelBear má konkurenčné ceny, ale obmedzuje používateľov, pokiaľ ide o možnosti registrácie. NordVPN ponúka viac časových rámcov na predplatné, ako aj hlboké zľavy pre tých, ktorí hľadajú sieť VPN, ktorá sa má používať v nasledujúcich rokoch.. 

Víťaz: NordVPN

Aj keď sa spoločnosti TunnelBear podarilo získať bod z kravaty v sekcii stanovovania cien vďaka jej krátkodobému stanovovaniu cien a bezplatnému plánu, spoločnosť NordVPN v každej inej kategórii prekonala výkonnosť a NordVPN získala konečné skóre päť bodov. NordVPN ponúka spoľahlivejšie rýchlosti, prepracovanejšie rozhranie a viac funkcií. 

Ak ste použili tunelBear alebo NordVPN, informujte nás o svojich skúsenostiach v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map