TunnelBear vs CyberGhost: Medveď a duch Duke It Out v roku 2020

TunnelBear je pravdepodobne jednou z najznámejších sietí VPN so svojou jedinečnou značkou marketingu zameraného na medvede. Ak sa pozriete na našu recenziu tunela Bear, zistíte, že sme ocenili jeho solídne ceny, ktoré zahŕňajú pomerne veľkorysý bezplatný plán, ako aj jeho esteticky príjemné a ľahko použiteľné rozhranie.. 


Hoci marketing značky CyberGhost nemusí byť taký očarujúci alebo rozpoznateľný ako produkt TunnelBear, v súčasnosti je jedným z najlepších psov na trhu a podľa údajov vyhľadávacieho nástroja získava veľmi podobný záujem o používateľov VPN ako TunnelBear.. 

V našej recenzii CyberGhost hovoríme o tom, ako veľmi milujeme všetky jeho funkcie, prísnu bezpečnosť, ktorú ponúka, a pôsobivé rýchlosti, ktoré môže dosiahnuť..

Vzhľadom na podobnú úroveň všeobecného záujmu sa zdalo logické, aby sa tieto dve postavené hlavy porovnali a zistilo sa, ktorá z nich vychádza hore.

Nastavenie boja: CyberGhost vs. TunnelBear

Pri porovnávaní sietí VPN nie je o čom hovoriť. Aby sme mohli urobiť spravodlivé porovnanie a zároveň pokryť čo najviac dôležitých tém, rozdelili sme veci do piatich kôl.

Tieto kolá sú funkcie, ceny, ľahké používanie, rýchlosť a nakoniec bezpečnosť a ochrana osobných údajov. Než začneme kopať do každého kola, začneme stručným spomenutím, čo hľadáme, a zapamätajte si, či je známe, že buď VPN v niektorej oblasti zvyčajne vyniká alebo chýba..

Potom preskúmame, čo každá sieť VPN môže v danej kategórii ponúknuť. Na konci kola ponúkneme niekoľko konečných myšlienok na túto tému, potom určíme víťaza a pridelíme bod tejto VPN. Ten, ktorý má na konci najviac bodov, vyhrá zápas.

1

Vlastnosti

To, čo poskytovateľ VPN obsahuje vo svojom klientovi, je silným ukazovateľom toho, aký typ používateľa sa snaží prilákať. Aj keď niektorí môžu uprednostňovať skromnejšiu VPN, ktorá sa ľahšie používa, veľa ľudí chce niečo, čo všetko má.

Prinajmenšom hľadáme prepínač zabíjania a schopnosť VPN fungovať a pripájať sa pri štarte. Podľa nášho názoru sú tieto funkcie potrebné pre každú sieť VPN, pretože majú priamy vplyv na vašu bezpečnosť. Je dobré vidieť ďalšie veci, ako napríklad rozdelené tunelovanie alebo blokovanie reklám a škodlivého softvéru, ale v žiadnom prípade nie sú povinné, aby sa VPN považovala za funkčnú..

TunnelBear

Menu nastavení TunnelBear sú prehľadne usporiadané, ale riedko osídlené. Na prvej stránke ponuky nastavení sú možnosti spustenia aplikácie TunnelBear pri spustení, ako aj niektoré nastavenia vzhľadu a upozornení..

Tunnelbear-Nastavenie

Druhá karta v nastaveniach – bezpečnosť – je miesto, kde sa nachádza prepínač kill, označený ako „VigilantBear“. Táto stránka obsahuje aj možnosť s názvom „GhostBear“, ktorá zakrýva vašu komunikáciu VPN, aby vyzerala skôr ako bežné internetové pripojenie k poskytovateľom internetových služieb, webovým serverom a vládam..

Potom je to karta dôveryhodných sietí, ktorá vám umožní nakonfigurovať aplikáciu TunnelBear tak, aby sa automaticky pripájala, keď je na nedôveryhodnej sieti, čo je skvelé na to, aby ste sa vyhli nebezpečenstvám verejných sietí Wi-Fi. Je to skutočne len o samotnom minime, s ktorým môže VPN prekonať. 

Aj keď existuje prepínač zabíjania a schopnosť spustiť klienta pri štarte, nie sú k dispozícii žiadne možnosti, na ktoré sa sieť VPN pri spustení pripája..

CyberGhost

CyberGhost dokázal zabaliť pôsobivý sortiment funkcií do siedmej iterácie svojho desktopového klienta. Nie všetky tieto funkcie sa dajú ľahko nájsť, pretože o nich budeme podrobnejšie hovoriť v časti „jednoduché použitie“, ale všetky sú veľmi užitočné na zlepšenie bezpečnosti.. 

Na karte všeobecných nastavení sú rozbaľovacie ponuky pre jazyky, ako aj výber svetlej alebo tmavej témy. K dispozícii je tiež prepínacie tlačidlo na prepínač zabíjania, ktoré naliehame na ľudí, aby vždy zostali.

cyberghost-review-súkromie, nastavenie

Druhá karta v ponuke nastavení je označená ako „pripojenie“ a umožňuje vám meniť veci, napríklad protokol, ktorý sa používa alebo či je zapnutá ochrana proti úniku DNS. Ďalšie funkcie sa nachádzajú mimo ponuky nastavení na ich vlastných kartách. 

Pre začiatočníkov je k dispozícii karta s názvom „inteligentné pravidlá“, ktorá obsahuje niektoré z najlákavejších funkcií, ktoré ponúka CyberGhost. Tu sa nachádzajú nastavenia automatického pripojenia a možnosti idú ďaleko nad rámec toho, čo je bežne k dispozícii.

Okrem toho, že vám umožní vybrať si, kde sa sieť VPN pripojí, ak ju necháte spustiť automaticky, môžete tiež vytvoriť zoznam ďalších programov, ktoré má CyberGhost zaradiť do frontu, aby sa spustili po pripojení k sieti VPN. Toto je veľmi pohodlný doplnok a umožňuje vám nakonfigurovať počítač tak, aby spustil všetky svoje najpoužívanejšie programy, keď bude internet bezpečný.

cyberghost-review-smart-pravidlá

Ďalšou podsekciou karty „inteligentné pravidlá“ je ochrana WiFi, ktorá používateľom umožňuje definovať zoznam dôveryhodných sietí a ako by sa VPN mala správať v nedôveryhodných sieťach. Existujú aj možnosti nazývané „výnimky“ a „ochrana aplikácií“.

Stránka „Výnimky“ vám umožňuje vytvoriť zoznam webových stránok, ktoré nepoužívajú tunelové pripojenie VPN. To sa dá použiť, ak chcete pristupovať k geoblokovanému obsahu na jednej stránke, ale napriek tomu chcete mať svoju plnú rýchlosť internetu na inej stránke v rovnakom čase. Je to podobné rozdeleniu tunelov, čo je funkcia, o ktorej sa môžete dozvedieť viac v našej recenzii ExpressVPN. 

Nakoniec je tu stránka s názvom „Funkcie pripojenia“, ktorá obsahuje možnosti blokovania vecí, ako sú škodlivé webové stránky a reklamy. To však neznamená, že to nie je najlepší blokovač reklám, aký sme videli, a možno by bolo lepšie vyskúšať si jednu z možností na našich 99 bezplatných nástrojoch na ochranu vášho článku o ochrane osobných údajov..

Okolo jednej myšlienky

TunnelBear pokrýva iba minimum funkcií, ktoré by sme mali očakávať, a hodí iba pár menších doplnkov, ako je napríklad VigilantBear.. 

Na druhej strane má CyberGhost omnoho viac možností automatického pripojenia a veľa užitočných funkcií, ako je napríklad blokovanie reklám a možnosti inteligentných pravidiel. Toto prvé kolo nie je súťaž, s CyberGhostom jasné vedenie v tejto kategórii.

Kolo: Funkcie poukazujú na CyberGhost

Logo TunnelBear
Logo CyberGhost

2

stanovenie ceny

Ceny sú pre poskytovateľov VPN často rozhodujúcim bodom, pretože majú slabé stránky. Videli sme to v minulosti v našom článku ExpressVPN verzus TunnelBear, v ktorom bol program TunnelBear podradený funkciám ExpressVPN, ale v cenovom kole bol schopný vyrovnať stratenú pozíciu..

Pri určovaní cien každej siete VPN sme zvážili nielen náklady, ale aj to, aké druhy platobných možností sú akceptované, pravidlá vrátenia platby a či je k dispozícii nejaká bezplatná skúšobná verzia..

TunnelBear 

TunnelBear má slušný bezplatný plán, ktorý poskytuje používateľom 500 MB údajov za mesiac. Toto môžete rozšíriť o ďalších 1 GB, ak odošlete tweet, ktorý hovorí, ako veľmi sa vám tunnelBear páči. 

Tento bezplatný plán získal vysoké miesto v našom zozname bezplatných služieb VPN, stále však ešte nie je taký veľkorysý ako bezplatný plán ProtonVPN, o ktorom sa môžete dočítať v našej recenzii ProtonVPN. Prečítajte si náš kúsok Windscribe verzus TunnelBear a porovnajte bezplatné plány.

Po prechode na platené plány existujú iba dve možnosti. Môžete si kúpiť mesačný alebo ročný plán. Mesačná možnosť je iba dolár alebo menej, ako sme očakávali od uchádzačov najvyššej úrovne na trhu VPN. 

Ročná opcia znižuje túto cenu na polovicu a umožňuje oveľa lepšie vyjednávanie. Je prekvapujúce, že spoločnosť TunnelBear nemá definované pravidlá pre vrátenie platby, ale namiesto toho uvádza, že „žiadosti o vrátenie platby za odbery môže spoločnosť TunnelBear posudzovať od prípadu k prípadu.“

Aj keď bezplatný program stále poskytuje potenciálnym používateľom šancu dostať sa do siete VPN pred zaplatením, bolo by pekné vidieť nejaký druh zaručenej politiky vrátenia platby v trvaní najmenej 14 dní.. 

Pokiaľ ide o spôsoby platby, spoločnosť TunnelBear akceptuje iba kreditné karty a bitcoíny. Ak však plánujete mesačnú možnosť, bitcoín sa stiahne zo stola. Môže sa použiť iba na úhradu ročných plánov. 

CyberGhost

Ako sme videli v článku NordVPN vs. CyberGhost, CyberGhost je ťažké prekonať, pokiaľ ide o dlhodobé stanovovanie cien. Krátkodobá mesačná cena je to, čo sme očakávali od špičkovej VPN, ale jej ročný plán túto cenu znižuje na polovicu..

Aj keď je ročná cena solídna, stále je na rovnakej úrovni ako u konkurentov, ako je NordVPN, a je ročne drahšia ako TunnelBear. Dvojročné a trojročné možnosti sú skutočným prínosom pre tvorbu cien CyberGhost, pričom trojročná možnosť je jednou z najdostupnejších na trhu na základe mesačných nákladov.. 

Všetky ponúkané plány umožňujú sedem súčasných pripojení a neobmedzenú šírku pásma. Aby CyberGhost pomohol zmierniť obavy tých, ktorí sa obávajú uvedenia takej veľkej paušálnej sumy na dlhodobý záväzok VPN, ponúka bezplatnú skúšobnú verziu a štedrú politiku vrátenia platby.. 

Bezplatná skúšobná verzia je 24 hodín a obmedzuje niektoré funkcie, napríklad blokovanie reklám. Tiež vás privedie do frontu, keď sa pokúsite pripojiť k pokusu, ktorý tvrdí, že je 2 500 používateľov a trvá asi minútu, než sa pripojíte.

Zásada vrátenia dane má dve časti. Pre tých, ktorí si zakúpia iba predplatné na jeden mesiac, máte 14 dní na plné vrátenie prostriedkov. Ak sa prihlásite na odber na šesť alebo viac mesiacov, máte 45-dňovú lehotu na to, aby ste sa rozhodli, či je pre vás VPN najvhodnejšia a aby ste dostali svoje peniaze späť. Pokiaľ ide o spôsoby platby, CyberGhost akceptuje kreditné karty, PayPal a BitPay.

Prečítajte si náš článok ExpressVPN vs CyberGhost a zistite, ako tieto dva porovnávajú ceny.

Druhé myšlienky

Je ťažké skóre. Spoločnosť TunnelBear prekonáva CyberGhost v obidvoch časových rámcoch, ktoré ponúka, ale dlhodobejšie plány spoločnosti CyberGhost na mesačnej báze ponúkajú lepšiu hodnotu. Okrem toho majú obe bezplatné skúšobné verzie, ale fungujú veľmi rozdielne, pričom program TunnelBear obmedzuje vaše údaje mesačne a CyberGhost vám jednoducho poskytuje 24 hodín.

Zohľadňujú sa všetky tieto skutočnosti, že pokiaľ ide o tvorbu cien a bezplatnú skúšobnú verziu, tieto dve siete VPN sa rozchádzajú. Rozhodujúcim faktorom je politika vrátenia platby a možnosti platby. CyberGhost akceptuje kreditné karty, PayPal a bitcoin pre všetky svoje plány, zatiaľ čo spoločnosť TunnelBear akceptuje kreditné karty iba pre svoju mesačnú možnosť..

Neistá politika vrátenia peňazí spoločnosti TunnelBear nás navyše znepokojuje, zatiaľ čo spoločnosť CyberGhost ponúka používateľom až 45 dní vrátenie peňazí..

Kolo: Cenový bod pre CyberGhost

Logo TunnelBear
Logo CyberGhost

3

Jednoduchosť použitia

Každý, kto niekedy použil zle skonštruovaný softvér, vie, ako môže z jednoduchej, svetskej úlohy urobiť zúrivý karneval hnevu. A čo je horšie, každý, kto používal skutočne hrozný softvér, pozná pocit otvorenia programu (najmä pri neuloženej práci na pozadí) a okamžitého zlyhania počítača.. 

V tejto časti je našim hlavným cieľom zabezpečiť, aby sa vám to nestalo. Každý softvér sme prešli jeho tempom a pozreli sme sa na návrh a rozloženie rozhrania, aby sme zistili, ako je užívateľsky prívetivý alebo nie. Tiež sme katalogizovali, aké problémy alebo zlyhania sa vyskytli, ak vôbec nejaké boli. 

TunnelBear 

Spoločnosť TunnelBear si vytvorila ľahko rozpoznateľnú vizuálnu značku so svojimi kurióznymi názvami a marketingom s medveďom. Tento pocit preniká aj do návrhu používateľského rozhrania.

Tunnelbear-Client

Po otvorení klienta vás privíta čierno-biela mapa s miestom označeným ovcou. Okolo mapy sú tunely, ku ktorým sa môžete kliknutím pripojiť a pripojiť sa k danému miestu. Toto rozhranie v štýle máp si v priebehu času získalo veľkú popularitu a v našej recenzii NordVPN môžete vidieť jeden z najznámejších príkladov.. 

Po výbere polohy pripojenia mapa získa určitú zelenú farbu, ovce sa stanú medveďom a spustí sa animácia medveďa, ktorý vykopne tunel do zeme vo vašom mieste a vyskočí z vybraného tunela..

Ak je toto všetko pre vás príliš, existuje možnosť skryť časť mapy s rozhraním pomocou tlačidla v ľavom dolnom rohu. Ak sa to rozhodnete, zostane vám veľmi kompaktné rozhranie, ktoré používa rozbaľovaciu ponuku, ktorá vám umožní vybrať požadované miesto a prepínač prepnúť na pripojenie.

Ako sme už spomenuli, ponuka nastavení je pomerne riedka a podľa očakávania sa ľahko naviguje. Všetky možnosti sú zreteľne označené alebo vedľa nich sú zobrazené malé chyby, ktoré vysvetľujú, čo každý robí. 

Niektoré z technických možností v skutočnosti majú vedľa seba aj malý otáznik, ktorý vás zavedie k článku na stránke TunnelBear, ktorý vysvetľuje nastavenie alebo funkciu v dostatočnom množstve detailov.. 

TunnelBear vytvoril softvér, ktorý sa ľahko a pohodlne používa, a to aj pre tých, ktorí nie sú oboznámení s VPN. Intuitívnosť mapy je pekná, rovnako ako možnosť vzdať sa jej a softvér nám celkovo nedal žiadne problémy so stabilitou alebo pripojením.. 

CyberGhost

Rozhranie CyberGhostu na prvý pohľad vyzerá, že je zamknuté na paneli úloh v pravom dolnom rohu, čo nie je nezvyčajné pre VPN. Toto je však v skutočnosti iba predvolené umiestnenie okna a môžete ho v skutočnosti presúvať podľa svojich predstáv.

CyberGhost 7 má celkovo minimalistický dizajn, s veľkým vypínačom v strede na pripojenie a rozbaľovacou ponukou nižšie, ktorá vám umožňuje vybrať si zo zoznamu miest. V pravom hornom rohu sú tlačidlá na otvorenie ponuky nastavení a pripojenie na podporu. 

Po otvorení ponúk nastavení sa okno presunie z malej orientácie na výšku do väčšieho a štandardnejšieho horizontálneho okna. V predvolenom nastavení je toto okno biele, zatiaľ čo menšie okno v štýle panela je tmavé s čierno-žltou schémou.

cyberghost-review-rozšíril-ui

To sa však dá zmeniť zapnutím nočného režimu, čo je funkcia, ktorú milujeme pre tých, ktorí sú náchylní na namáhanie očí alebo pracujú so svetlými monitormi v slabých izbách.. 

Každá možnosť v ponuke nastavení je dobre označená a ponúka dôkladné vysvetlenie – hoci občas je text dlhý niekoľko riadkov – a niektoré veci majú pocit, že sú na trochu zvláštnom mieste. Konkrétne skutočnosť, že inteligentné pravidlá boli presunuté na svoju vlastnú vyhradenú kartu vľavo namiesto toho, aby boli zahrnuté do ponuky nastavení. 

Počas nášho testovania sme mali občas problémy s pripojením. Opakovane sme sa pokúsili pripojiť k Nemecku a zakaždým – po dlhom 20 až 30 sekundovom čakaní – nám bolo povedané, že sme pripojení. Keď sme sa však pokúsili prejsť na webovú stránku, jednoducho sa nenačítali. 

Zmenili sme nastavenia, vyskúšali potlačenie protokolu TCP a urobili takmer všetko, na čo sme si mysleli, ale nič nefungovalo. Zatiaľ čo sa to dialo, medzi každým pokusom sme testovali aj iné servery a zdá sa, že všetky ostatné umiestnenia fungujú dobre.

Ako sme uviedli v úvode, tento druh problému so stabilitou siete môže byť veľmi frustrujúci. Či už je potrebné niečo urobiť, alebo sa len niečo snažíte pozerať, nedotýka sa toho, čo sa snažíte robiť kvôli problémom, ako je tento, nikdy nie je dobrá vec.

Okrúhle tri myšlienky

TunnelBear má vizuálne príťažlivé a ľahko použiteľné rozhranie. Ak sa nedostanete do všetkých zvonov a píšťaliek, ako sledujete tunel medveďa až k cieľu, môžete ho jednoducho vypnúť.

Aj keď CyberGhost nemá zlé rozhranie, pár vecí je na zvláštnych miestach a čo je najdôležitejšie, bojovali sme s pripojením do Nemecka z dôvodov, ktoré sme nedokázali vyriešiť. Hlavne z tohto dôvodu je spoločnosť TunnelBear v tomto kole jasným víťazom.

Kruh: Jednoduchý bod použitia pre tunelBear

Logo TunnelBear
Logo CyberGhost

4

rýchlosť

Keďže spoločnosť TunnelBear zvíťazila v treťom kole, spoločnosť CyberGhost ešte nezískala víťazstvo v tomto zápase. Ako sme však videli v minulosti, napríklad v článku TunnelBear verzus NordVPN, TunnelBear nie je z hľadiska rýchlosti najsilnejší.

V tomto kole vykonávame testovanie rýchlosti pripojením každej VPN k rovnakým piatim miestam a sledovaním, aké rýchlosti môžeme dosiahnuť. Porovnávame to so základným meraním, ktoré robíme bez siete VPN, aby sme zistili, akú výkonnosť dosahuje každý z nich.

TunnelBear

Keď sme v minulosti testovali produkt TunnelBear, hlavnou vecou, ​​ktorú sme si všimli, keď došlo k jeho rýchlosti, bola jeho nekonzistentnosť a tentokrát to nebolo iné. Počnúc USA – najbližším miestom, kde vykonávame testovanie – rýchlosti sú určite prevádzkyschopné, ale nie príliš pôsobivé..

LocationPing (ms) Download (Mbps) Upload (Mbps)
Nechránené (Virgínia)5294,61343,19
U.S..3691,4687,28
Spojené kráľovstvo8276,3560,09
Japonsko17953,3237.17
Brazília15841.34.86
švajčiarsko110108,582,48

Pri prechode na vzdialenejší server vo Veľkej Británii zostali rýchlosti veľmi použiteľné, zatiaľ čo v Japonsku a Brazílii sme videli pomalšie rýchlosti, ktoré boli stále dosť dobré na to, aby sa prehliadanie cítilo responzívne, ale nie rýchlosti, ktoré by na niekoho zapôsobili..

Keď sme sa nakoniec pripojili k serveru vo Švajčiarsku, skutočne sme videli najvyššiu rýchlosť sťahovania a napriek tomu našu najnižšiu rýchlosť nahrávania. Okrem tejto nekonzistentnosti v rýchlosti sťahovania a nahrávania nie sú vynikajúce ani pingové časy. Ak hľadáte sieť VPN s nízkym počtom bodov, prečítajte si článok s najlepšími sieťami VPN pre hranie hier.

Aj keď sa rýchlosti veľmi rýchlo líšili z jedného miesta na druhé, každý server, ktorý sme sa pokúsili pripojiť, sa stal behom pár sekúnd a počas používania sa cítil citlivý. Videá načítané rýchlo a na najpomalších serveroch boli predvolene nastavené na 1080p.

Celkovo je TunnelBear určite použiteľný, ale nie najlepšia VPN, ak potrebujete celú šírku pásma, ktorú môžete získať napríklad pri sťahovaní alebo nahrávaní súborov väčších ako gigabajt..

CyberGhost

CyberGhost má v skutočnosti rovnaký problém ako TunnelBear, ale v menšej miere. Získal čestné miesto na zozname najrýchlejších služieb VPN, ale iba na základe rýchlosti IKEv2, čo ohrozuje bezpečnosť a anonymitu. 

Na to sa pozrieme v ďalšej časti, ale v tejto časti sme použili OpenVPN pri testovaní oboch VPN, aby sme zaistili spravodlivé porovnanie..

LocationPing (ms) Download (Mbps) Upload (Mbps)
Nechránené (Virgínia)5294,61343,19
U.S..9585,1790.02
Spojené kráľovstvo7665.83128,26
Japonsko16881,08123,32
Brazília125156,2673.18
švajčiarsko10264.1212,25

Je zaujímavé, že CyberGhost zvíťazí na každom mieste, pokiaľ ide o rýchlosť nahrávania, a tiež sa môže pochváliť vynikajúcimi časmi ping na všetkých miestach okrem jedného: v Spojených štátoch. USA mali v skutočnosti vyšší pingový čas ako Spojené kráľovstvo.

Je to preto, lebo spoločnosť CyberGhost sa rozhodla prepojiť nás na východnom pobreží so serverom v Kalifornii. Prečo bol tento server vybraný, nie je nám jasné, ale vyústil do nadmerného času ping pre pripojenie, ktoré malo byť najbližším miestom.

Pokiaľ ide o to, o čo sa väčšina ľudí najviac stará – rýchlosť sťahovania – spoločnosť CyberGhost obchoduje s programom TunnelBear. CyberGhost bol rýchlejší v Japonsku a oveľa rýchlejší v Brazílii, ale pomalší v USA, Veľkej Británii a Švajčiarsku. To však znamenalo, že zvyčajne to bolo len niekoľko megabitov a celkovo sa cítil dobre.

Kolo štyri myšlienky

Nakoniec ani jedna z týchto sietí VPN nie je najlepším psom, pokiaľ ide o rýchlosť. Obidve služby nie sú konzistentné z miesta na miesto, poskytujú však dostatočnú rýchlosť, aby boli použiteľné na každodenné úlohy.

Ak ste však niekto, kto rutinne prenáša veľké súbory, môžete sa pozrieť na niečo, čo ponúka väčšiu šírku pásma a je spoľahlivejšie. Ak hľadáte skutočne rýchlu sieť VPN, odporúčame vám skontrolovať našu kontrolu súkromného prístupu na internet.

Na konci dňa, vzhľadom na to, že obchodovanie narýchlo na rýchlosť sťahovania, ale na vyššiu rýchlosť nahrávania a ping CyberGhost, sa CyberGhost v tomto kole podarí úzko vytlačiť výhru..

Kolo: Rýchly bod pre CyberGhost

Logo TunnelBear
Logo CyberGhost

5

zabezpečenia & súkromia

CyberGhost tým oficiálne zabezpečil tri body potrebné na to, aby vyhral tento zápas. Zachránili sme však to, čo mnohí budú cítiť ako najdôležitejšie faktory pre posledný: bezpečnosť a súkromie. 

V tejto časti sa zameriame na to, aké druhy protokolov má každá VPN k dispozícii, ako aj na to, aký druh šifrovania možno použiť. Zúčastňujeme sa aj na pravidlách ochrany osobných údajov každej VPN, aby sme zistili, aké informácie sa zhromažďujú a ako sa používajú. 

TunnelBear 

Ako sme videli v časti „Funkcie“, TunnelBear z hľadiska možností trochu chýba. To platí, pokiaľ ide o bezpečnosť. Protokol a šifrovanie sú z väčšej časti uzamknuté, pričom protokol OpenVPN sa používa ako protokol na väčšine platforiem vrátane Android, MacOS a Windows.. 

Výnimkou je iOS, ktorý namiesto toho používa IPSec. OpenVPN je prvotriedny protokol, ktorý väčšine používateľov odporúčame používať na zabezpečenie aj rýchlosť, zatiaľ čo protokol IPSec je ľahšie detekovateľný ako prevádzka VPN, ale je stále bezpečný. Pokiaľ ide o šifrovanie, všetky platformy používajú AES-256, čo je v súčasnosti zlatý štandard pre šifrovanie VPN. 

Pokiaľ ide o politiku ochrany osobných údajov, je TunnelBear solídny. Aj keď nejde o naj stručnejšie zásady ochrany osobných údajov, aké sme kedy videli, je štruktúrovaná tak, aby uľahčila nájdenie konkrétnych informácií o ochrane osobných údajov. S formuláciou sa tiež zaobchádza dobre, s averziou k nadmernému používaniu právnej terminológie. 

TunnelBear zhromažďuje váš e-mail, iba ak sa zaregistrujete na bezplatnú skúšobnú verziu. Ak sa však rozhodnete zaregistrovať platený program, bude samozrejme potrebný aj spôsob platby. TunnelBear navyše zhromažďuje prevádzkové údaje, aby udržiaval svoju sieť serverov.

Patria sem napríklad informácie o tom, aký operačný systém máte a koľko údajov ste použili, ale zhromažďujú sa neidentifikujúcim spôsobom. Nezhromažďuje vaše IP ani prevádzkové údaje.

CyberGhost

CyberGhost poskytuje používateľom niekoľko ďalších protokolových možností ako TunnelBear, vrátane OpenVPN, L2TP a IKEv2. V predvolenom nastavení je však nastavená na „automatickú“ možnosť protokolu, ktorý používa IKEv2, pravdepodobne pre vyššie rýchlosti, ktoré sme už spomínali.. 

Zvyčajne naliehame na ľudí, aby toto nastavenie prepli na OpenVPN, akonáhle začnú používať VPN a nechali ho tam, pretože OpenVPN je ťažšie zistiť a ponúka silné výsledky pri zachovaní súkromia používateľov.. 

Na účely šifrovania sú všetky protokoly spárované s AES-256, čo ponúka vynikajúcu bezpečnosť a v súčasnosti nie je možné zo všetkých praktických dôvodov prelomiť.. 

CyberGhost vo svojej politike ochrany osobných údajov uvádza, že jediné osobné informácie, ktoré zhromažďuje, je používateľom poskytnuté dobrovoľne. To sa týka napríklad e-mailovej adresy a informácií o platbe pri registrácii.

Ďalšie informácie sa zhromažďujú na webe pomocou súborov cookie, ale toto nie je identifikovateľné a spoločnosť TunnelBear (spolu s účinne všetkými existujúcimi webovými stránkami) to tiež pomáha udržiavať jeho webovú stránku.. 

Nakoniec sa zozbierajú niektoré informácie o správaní používateľa pri používaní služby. Tieto informácie však opäť nie sú identifikovateľné a CyberGhost ich vôbec nekontroluje. 

Dáta, ktoré zahŕňajú veci ako pokusy o pripojenie verzus úspechy, sú agregované a analyzované treťou stranou. Tieto informácie sa potom používajú na údržbu a zlepšenie sieťovej infraštruktúry CyberGhost.

Kolo päť myšlienok

TunnelBear aj CyberGhost ponúkajú zlatý štandard AES-256 a OpenVPN pre šifrovanie a protokol. CyberGhost však zbiera o niečo menej informácií ako TunnelBear o tom, ako používate VPN.

Okrem toho sa na informácie pozerá iba firma tretej strany. A čo viac, CyberGhost ponúka používateľom niekoľko možností, pokiaľ ide o bezpečnosť, ako aj viac funkcií založených na zabezpečení, ako sme sa zaoberali v prvej časti..

Aj keď si myslíme, že je dôležité, aby používatelia pri používaní CyberGhostu okamžite prepínali automatické nastavenia protokolov na OpenVPN, pokiaľ ide o bezpečnosť, nesporne vyšlo najavo.

Kolo: Bezpečnosť & Ochrana osobných údajov pre CyberGhost

Logo TunnelBear
Logo CyberGhost

6

Záverečné myšlienky

S konečným skóre štyri ku jednej je CyberGhost víťazom v tomto zápase. Obe VPN sú určite použiteľné, ale CyberGhost ponúka omnoho viac funkcií a celkovo lepšie rýchlosti. 

CyberGhost tiež poskytuje lepšie ceny, aj keď tu mal TunnelBear svoje silné stránky, konkrétne bitie CyberGhostu v krátkodobých nákladoch. TunnelBear však dokázal zaujať jeden bod svojim prepracovanejším a užívateľsky príjemnejším rozhraním.

Víťaz: CyberGhost

Ak ste použili jednu alebo obe tieto siete VPN, radi by sme sa o vašej skúsenosti dozvedeli. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me