TorGuard VS PIA: Preteky dvoch temných koní v roku 2020

Súkromný prístup na internet – alebo PIA, ako sa bežne nazýva – je jedným z najznámejších poskytovateľov VPN na súčasnom trhu. Ak sa pozriete na našu kontrolu súkromného prístupu na internet, uvidíte, že sa nám páči jeho užívateľsky prívetivý dizajn, pôsobivé rýchlosti a spoľahlivé výsledky v oblasti bezpečnosti a ochrany osobných údajov.. 


TorGuard, aj keď je menej známy ako PIA, je pravdepodobne jednou z najviac podceňovaných možností VPN. V našom preskúmaní TorGuard sme si všimli, že TorGuard ponúka spoľahlivú bezpečnosť a má podobné silné a slabé stránky ako PIA, konkrétne pôsobivé rýchlosti, ale slabý výkon streamovania. 

Keďže sa obaja poskytovatelia zobrazujú silne v rovnakých kľúčových oblastiach, ale slabí v iných, mysleli sme si, že by bolo vhodné zosúladiť zavedenú popularitu PIA a potenciálne nerozpoznanú veľkosť TorGuardu..

Nastavenie boja: PIA vs TorGuard

Aby sme získali jasnú predstavu o tom, ako sa tieto siete VPN navzájom skladajú, vytvorili sme deväťkruhový systém. V každom kole sa zameriame na jeden kritický aspekt výkonu VPN, napríklad rýchlosť, bezpečnosť alebo streamovanie. 

Porovnávame, ako jednotlivé VPN fungujú v danej konkrétnej kategórii, a potom sa rozhodneme pre víťaza daného kola. Výhercovi každého kola je pridelený bod a poskytovateľ s najvyšším počtom bodov na konci vyhrá bitku.

1

rýchlosť

TorGuard a PIA sa objavujú na našom najrýchlejšom kole VPN. PIA prichádza na čísle dva a TorGuard na čísle štyri. Pri porovnávaní oboch vedľa seba je ľahké pochopiť, prečo sa PIA v tomto článku umiestnila na vyššej pozícii ako TorGuard..

Rýchlosti TorGuard

Miesto: PingDownloadUpload
nechránený4291,83342,32
U.S..13192,39207,51
Spojené kráľovstvo8149.16318,94
Japonsko17251.1688,84
Izrael14858.0081,47
švajčiarsko106111,25214,86

Testovali sme každú sieť VPN na rovnakých piatich miestach a zistili sme, že výsledky testu rýchlosti PIA mali vyššiu rýchlosť odovzdávania, rýchlosti sťahovania a časy pingov na troch z piatich miest.. 

Rýchlosti PIA

Miesto: PingDownloadUpload
nechránený4291,83342,32
U.S..4116,96190,80
Spojené kráľovstvo88100,06237,93
Japonsko16776,79193,93
Izrael145105,28282,76
švajčiarsko10689.58257,07

TorGuard porazil PIA v USA a Švajčiarsku, ale PIA v týchto lokalitách stále mala slušných 116 Mbps a 89 Mbps. Na druhej strane TorGuard mal vo Veľkej Británii a Izraeli iba asi polovicu rýchlosti PIA. 

Pokiaľ ide o výkon, obidve VPN sú solídne, ale PIA porazila TorGuarda na papieri a pri testovaní v reálnom svete bola výrazne citlivejšia. PIA zvyčajne načítal webové stránky o niečo rýchlejšie a pri načítavaní videí by sa spoľahlivo nastavil na 1080p, zatiaľ čo na pomalších serveroch by bol TorGuard občas predvolený na 720p.. 

Kolo: Rýchly bod pre súkromný prístup na internet

Logo TorGuard
Logo súkromného prístupu na internet

2

Streaming

Napriek pôsobivým rýchlostiam, ktoré ponúkajú obaja poskytovatelia, nebude veľmi užitočné, ak plánujete použiť niektorú z týchto sietí VPN na streamovanie. S PIA by sme mohli uviesť Netflix iba do prevádzky. Hulu aj Amazon Prime nám povedali, že ak chceme niečo sledovať, musíme VPN vypnúť. Stručne povedané, pre komplexné streamovanie, namiesto toho skontrolujte ExpressVPN.

PIA sa nám tiež nepodarilo dostať do aplikácie BBC iPlayer. Stránky odmietli načítať vôbec, čo sme nikdy predtým nevideli. Ak sa snažíte získať prístup k obsahu BBC, odporúčame vám vyskúšať si náš najlepší článok o technológii VPN pre BBC iPlayer. 

Pokiaľ ide o TorGuarda, veci boli ešte horšie. Video Hulu, Netflix alebo Amazon Prime sa nám nepodarilo vôbec spustiť. Na rozdiel od PIA nám BBC iPlayer umožnil prístup na web, ale potom nám povedal, že niečo môžeme sledovať iba vtedy, ak sme vo Veľkej Británii, napriek tomu, že sme pripojení k londýnskemu serveru.. 

torguard-review-Hulu

Ani jedna z týchto sietí VPN nie je ideálna na prístup k geograficky blokovanému obsahu na streamingových serveroch. Aj keď obaja majú rýchlosť, žiadny z nich sa nemôže preliezť okolo VPN detekcie väčšiny stránok. Ak hľadáte spôsob, ako sledovať tento obsah, odporúčame vám nahliadnuť do nášho najlepšieho článku o sieťach VPN.

Medzi týmito dvoma však musíme zvoliť kolo pre kolo. Dávame to PIA, pretože sa nám to podarilo dostať do Netflixu, čo je stále o niečo viac, ako si TorGuard môže nárokovať. 

Kolo: Streamovací bod pre súkromný prístup na internet

Logo TorGuard
Logo súkromného prístupu na internet

3

Bezpečnosť a súkromie

TorGuard a súkromný prístup na internet ponúkajú kombináciu protokolu a šifrovania, ktoré navrhujeme. Rozdiel je v tom, že TorGuard je predvolené, zatiaľ čo musíte nastaviť PIA trochu.

TorGuard sa otvára od začiatku s povoleným šifrovaním AES-256 a protokolom OpenVPN. PIA má namiesto toho vybraté šifrovanie AES-128, čo ponúka o niečo nižšiu úroveň zabezpečenia výmenou za trochu pohotovejší výkon.. 

Okrem šifrovacích možností OpenVPN a AES, PIA tiež umožňuje používateľom vybrať si z niekoľkých možností metód handshake. Aj keď to nie je zobrazené v klientskom počítači, je možné nastaviť pripojenia L2TP a PPTP pomocou protokolu PIA, ak to urobíte manuálne..

pia-review-split-tunelovanie

TorGuard taktiež ponúka niektoré ďalšie možnosti protokolu pre tých, ktorí majú záujem, ale tieto musia byť nastavené ručne, pretože klient je vybavený iba OpenConnect a OpenVPN. Medzi ďalšie možnosti protokolu patria L2TP, PPTP a IPsec.

torguard-review-nastavenia

Obe siete VPN majú spoľahlivé možnosti zabezpečenia a počas nášho testovania úniku DNS sme nezistili žiadne úniky, takže sa musíme pozrieť na zásady ochrany osobných údajov a históriu jednotlivých poskytovateľov, aby sme zistili, ktorá z nich je lepšia.. 

Ako sme videli v článku PIA verzus NordVPN, PIA zaznamenala súkromie. FBI bola v minulosti predvolaná FBI a vďaka jej politike neprihlásenia nemohla odovzdať žiadne relevantné informácie o svojich používateľoch.. 

Medzitým má TorGuard vo svojej politike ochrany súkromia linku, v ktorej sa uvádza, že bude zdieľať informácie, ak sa to „vyžaduje na základe zákona“, čo nás trochu obozretné. To znamená, že toto kolo udeľujeme PIA vďaka jeho osvedčenej histórii nepomáhania pri vymáhaní práva.

Kolo: Miesto zabezpečenia a súkromia pre súkromný prístup na internet

Logo TorGuard
Logo súkromného prístupu na internet

4

torrenting

Aby sme videli, ktorá VPN by bola lepšia pre tých, ktorí často torrentujú veľké súbory, testovali sme obe VPN s rovnakým torrent súborom. Pripojili sme sa k najbližšiemu serveru v každej sieti, ktorý nám poskytoval dobrú rýchlosť. Testovali sme každú sieť VPN niekoľkokrát, aby sme sa uistili, že naše výsledky boli spoľahlivé a konzistentné.

Očakávali sme, že PIA bude na základe našich predchádzajúcich testov rýchlosti mierne rýchlejšia, ale výsledky boli v skutočnosti trochu prekvapujúce. Súkromný prístup na internet v žiadnom prípade nebol pomalý, na našom testovacom torrente rýchlo dosiahol rýchlosť niečo vyše 8 MB / s a ​​zostal tam počas trvania sťahovania.

Na druhej strane TorGuard trvalo v porovnaní s PIA niekoľkokrát. Akonáhle sa vyšplhala, dokázala dosiahnuť maximum pri 5 MB / s a ​​častejšie plavila okolo 4 MB / s. Aj keď obe siete VPN umožňovali torrentovanie a TorGuard bol prevádzkyschopný, PIA bola asi dvakrát rýchlejšia a toky sa dali oveľa rýchlejšie..

Round: Torrenting point pre súkromný prístup na internet

Logo TorGuard
Logo súkromného prístupu na internet

5

Umiestnenie servera

Mimochodom, PIA a TorGuard majú porovnateľný celkový počet serverov, pričom každý poskytovateľ sa môže pochváliť viac ako 3 000 servermi. Hlavným rozdielom medzi jednotlivými sieťami je spôsob distribúcie týchto serverov po celom svete. 

Súkromný prístup na internet má svoje servery sústredené na celkom 50 miestach v 30 krajinách. Väčšina možností umiestnenia je rozložená po celom USA a iba niekoľko ďalších krajín má viac ako jedno miesto. 

PIA-review-servery

TorGuard ponúka rozmanitejší zoznam možností so 68 miestami v 55 krajinách. Aj keď nejde len o veľkosť niečoho ako sieť HideMyAss, ktorá má 290 miest v 190 krajinách, ako sa dočítate v našej recenzii HideMyAss – stále ponúka niekoľko solídnych možností, ktoré túto prácu vykonajú pre väčšinu ľudí. TorGuard má dokonca na Strednom východe šesť miest, čo môže byť pomerne zriedkavé.

torguard-review-server-lokality

Kolo: Miesto umiestnenia servera pre TorGuard

Logo TorGuard
Logo súkromného prístupu na internet

6

Súčasné pripojenia

Ak hľadáte spôsob, ako chrániť všetky vaše domáce zariadenia, len málo poskytovateľov VPN môže poraziť to, čo PIA ponúka. Súkromný prístup na internet umožňuje používateľom pripojiť naraz až 10 zariadení k jednému účtu.

Týmto sa podarí poraziť väčšinu špičkových poskytovateľov, ako môžete vidieť v článku IPVanish vs. NordVPN, v ktorom sa zdôrazňuje, že spoločnosť NordVPN ponúka iba šesť a spoločnosť IPVanish spĺňa pôsobivých 10 spojení PIA. TorGuard poskytuje užívateľom celkom päť simultánnych pripojení, čo je lepšie ako mnoho sietí VPN na trhu, ale stále je v porovnaní s tým, čo ponúka PIA, stále bledé.

Kolo: Súčasné miesto pripojenia pre súkromný prístup na internet

Logo TorGuard
Logo súkromného prístupu na internet

7

stanovenie ceny

PIA a TorGuard majú podobný cenový model, ktorý obsahuje jeden plán s tromi alebo štyrmi možnosťami trvania. Počnúc mesačným určovaním cien je cena TorGuard drahšia, vďaka čomu je porovnateľná s niektorými špičkovými možnosťami na trhu.. 

Na druhej strane PIA je o mesiac menej o niekoľko dolárov menej, čo z neho robí solídnu voľbu pre tých, ktorí sa zaujímajú iba o krátkodobú VPN. TorGuard tiež ponúka trojmesačný plán, ktorý znižuje jeho cenu na porovnateľnú úroveň s mesačnou cenou PIA. 

Obaja poskytovatelia majú tiež možnosť predplatného na šesť mesiacov a na celý rok. Kupodivu je TorGuard v šesťmesačnom časovom horizonte o niečo dostupnejší, zatiaľ čo PIA ponúka lepšiu ponuku, keď sa zaregistrujete na ročný plán..

To znamená, že PIA je lepšou voľbou, ak urobíte porovnanie cien VPN, ktoré zodpovedá skutočnosti, že účet PIA umožňuje dvojnásobný počet pripojení.. 

Bohužiaľ neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia PIA, ponúka však sedemdňovú lehotu na vrátenie platby. To umožňuje potenciálnym používateľom vyskúšať si službu a zároveň majú nejaký spôsob, ako získať svoje peniaze späť, ak to nefunguje. Porovnateľne existuje spôsob, ako vyskúšať TorGuard zadarmo, ale vyžaduje odoslanie predchádzajúcej faktúry VPN.

Kolo: Cenový bod pre súkromný prístup na internet

Logo TorGuard
Logo súkromného prístupu na internet

8

Užívateľská prívetivosť

Počnúc webovými stránkami pre každého poskytovateľa má PIA celkovo lepšie rozloženie. Je ľahké nájsť a stiahnuť inštalačného programu PIA a zriadenie účtu je tiež jednoduché. TorGuard má na svojej webovej stránke obrovský odznak propagujúci sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ale ako sme uviedli v poslednej časti, táto skúšobná verzia vyžaduje, aby ste poslali svoju starú faktúru za VPN..

Stránka pokladnice pre TorGuard je trochu mätúcejšia s doslova tuctom možností doplnkov, ktoré túto stránku preplývajú, a stránka sťahovania TorGuard je ťažšie nájsť bez karty pre ňu v hornej časti stránky, ako napríklad PIA.. 

torguard-review-pokladňa

Pokiaľ ide o softvér, obaja poskytovatelia používajú veľmi jednoduché rozloženie s minimom neporiadku. Softvér PIA je čistejší a obsahuje iba minimum informácií a možností zobrazených na hlavnej stránke klienta. Medzitým vám TorGuard ponúka niekoľko kľúčových možností na hlavnej obrazovke vo forme rozbaľovacích ponúk. 

PIA-review-windows-aplikácií

TorGuard má dva problémy, ktoré nie sú prítomné pri PIA: Vo svojom zozname serverov nemá funkciu vyhľadávania a pri každom pripojení vykoná prihlásenie TorGuard. Tento proces prihlásenia môže občas spôsobiť zlyhanie pripojenia a predĺžiť proces pripojenia. 

Jedinou vecou, ​​s ktorou skutočne máme problém v klientovi PIA, je prepínač zabíjania PIA, ktorý má možnosti „vypnuté“, „automatické“ a „vždy“. To znamená, že je to trochu nejasné, ale v predvolenom nastavení je nastavené na „auto“. Zdá sa, že to blokuje iba internetový prenos, keď je VPN zapnutá, zatiaľ čo nastavenie „vždy“ blokuje aj internetový prenos, aj keď sa VPN odpojí.

Celkovo má PIA dokonalejšieho klienta s oveľa menšou mierou pokračovania. Ani VPN nespôsobuje problémy na našom počítači, ale používateľská skúsenosť PIA je od začiatku do konca omnoho plynulejšia. Od lepšieho rozloženia webových stránok a ľahšej navigácie k pokladnici po efektívnejší softvér, PIA ponúka užívateľsky príjemnejší zážitok. 

Kolo: Miesto priateľskej k súkromnému prístupu na internet

Logo TorGuard
Logo súkromného prístupu na internet

9

Vlastnosti

Pokiaľ ide o ďalšie zvončeky a píšťalky, TorGuard neprináša príliš veľa stola. Existuje zabitie aplikácie, ktoré možno nakonfigurovať tak, aby ukončilo definovaný zoznam programov v prípade, že VPN niekedy stratí spojenie. TorGuard tiež umožňuje užívateľom zadať vlastný proxy server pre zvýšenie bezpečnosti. 

torguard-review-app-kill

Medzitým PIA podporuje SOCKS5, čo umožňuje používateľom nastaviť PIA pomocou proxy servera. Stručne povedané, server proxy pridá ďalší odraz do vášho internetového signálu pred pripojením k serveru VPN. Pomáha to pridať ďalšiu vrstvu anonymity online, ale za cenu nižšej rýchlosti pripojenia.

Súkromný prístup na internet má tiež funkciu MACE, ktorá blokuje domény, ktoré sa používajú pre reklamy, sledovače a škodlivý softvér. Keď je zapnutá, môže to pridať iba malé množstvo dodatočnej bezpečnosti a anonymity. 

Ani jeden z týchto poskytovateľov nemôže bojovať s VPN, ako je ExpressVPN, pokiaľ ide o funkcie, o ktorých si môžete prečítať viac v našich článkoch ExpressVPN vs. IPVanish a ExpressVPN vs PIA. To znamená, že PIA sa stále darí zabaliť do niekoľkých pekných doplnkov, ktoré TorGuard nemá, čo mu v tomto kole dáva dosť miesta na to, aby sa zaistilo miesto.

Kolo: Funkcie poukazujú na súkromný prístup na internet

Logo TorGuard
Logo súkromného prístupu na internet

10

Záverečné myšlienky

To bolo oveľa bližšie porovnanie, ako by naznačovalo skóre 8: 1. Spoločnosť PIA dokázala dosiahnuť len obmedzené víťazstvo vo viacerých kategóriách, napríklad v streamingu a bezpečnosti. TorGuard ponúkol solídne predstavenie s primeranou rýchlosťou a vlastnou bezpečnosťou, zdá sa však, že lepšia reputácia PIA je dobre zarobená, pretože vždy bola o krok pred TorGuardom.

Víťaz: PIA

Ak máte skúsenosti s niektorým z týchto poskytovateľov, radi by sme sa o tom dozvedeli v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map