PureVPN vs ExpressVPN: Aktualizovaná bitka o rok 2020

ExpressVPN je v súčasnosti hodnotený ako najlepší VPN, ktorý sme preverili. Kombinuje vynikajúci zoznam funkcií, ľahko použiteľné rozhranie a dokonalú bezpečnosť pod jednou strechou. Spúšťa škálu porovnávaní a odstraňuje dokonca aj titánov priemyslu virtuálnych súkromných sietí (prečítajte si naše porovnanie ExpressVPN vs. NordVPN). 


ExpressVPN navyše zrušil PureVPN, keď sme naposledy porovnali tieto dve služby. Po dôkladnom audite ochrany osobných údajov a prepracovanom webe však PureVPN prekročil bar, ktorý bol predtým nastavený, čo znamená, že je čas znova zistiť, kto vyhrá v bitke ExpressVPN vs. PureVPN. 

Rovnako ako všetky naše porovnania, aj tieto dve siete VPN sa pozeráme vo vákuu, preto vám odporúčame prečítať si recenzie PureVPN a kontrolu ExpressVPN, aby sme si mohli prečítať všetky naše myšlienky. Aj keď sa líšia vo viacerých oblastiach, poskytujú vynikajúce služby as pripravenými veľkorysými pravidlami pre vrátenie prostriedkov ich vyskúšanie nehrozí..

Nastavenie boja: ExpressVPN vs. PureVPN

Predtým, ako sa do toho zapojíme, stanovme si základné pravidlá. V piatich kolách porovnáme ExpressVPN a PureVPN: vlastnosti, ceny, jednoduchosť použitia, rýchlosť a bezpečnosť. Každé z týchto kôl má hodnotu jedného bodu a náš celkový víťaz získa ktorúkoľvek službu VPN, ktorá má na konci najviac bodov. 

Aj keď medzi jednotlivými kolami existuje prirodzené presluchy, snažíme sa čo najviac obmedziť hodnotenie na jednotlivé kolá. To znamená, že ak je cena dobrá, je dobrá, aj keď treba zvážiť aj ďalšie faktory. Tieto ďalšie faktory budú zhrnuté na konci každého kola, preto vám odporúčame prečítať si naše plné myšlienky a nie len skimming pre víťazov.. 

Okrem toho našou úlohou musí byť rozhodujúce v každom kole, ale príbeh má príležitostne viac ako len jedného víťaza. Ten najlepší pre vás sa môže líšiť od nášho výhercu v závislosti od rôznych faktorov. V tomto prípade, keď porovnávame dvoch spoľahlivých poskytovateľov VPN, je ťažké s konečnou platnosťou povedať, že jeden je lepší ako druhý pre každého.

1

Vlastnosti

Vďaka veľkému množstvu pevných sietí VPN sa vlastnosti stali charakteristickou črtou najlepších psov. Ako sme už viackrát videli, nedostatok funkcií vedie k podobným praktikám, aj keď je hlavná služba VPN v poriadku (príklad si prečítajte v našej Goose VPN recenzi). V tomto kole uvidíme, ako ExpressVPN a PureVPN stavajú na typickom súkromí.

PureVPN

PureVPN bol vždy poskytovateľ VPN zameraný na funkcie, a hoci niektoré z týchto funkcií sú uzamknuté za výplatnou bránou, vaše základné predplatné vás ešte stále veľa získava. Začína to, ako by to malo byť v prípade akejkoľvek dobrej VPN, prepínačom kill, ktorý zablokuje vaše internetové pripojenie v prípade, že stratíte pripojenie k vzdialenému serveru.. 

PureVPN však stavia na prepínači kill so skúškou rýchlosti a rozdeleným tunelom. Aj keď je test rýchlosti pomerne jednoduchý, napriek tomu je vítaným doplnkom. Rozdelené tunelovanie je omnoho viac vzrušujúce, čo vám umožňuje zacieliť pripojenie VPN na základe jednotlivých aplikácií. Jedinou chýbajúcou funkciou je zabíjanie aplikácií, ktoré, ako môžete vidieť v našej recenzii Astrill, je dosť špecializované.

purevpn-review-split-tunelovanie

Medzi platené funkcie patrí presmerovanie portov, ochrana DDoS a vyhradená adresa IP. Každá prevádza ďalší dolár mesačne, čo nie je zlá sadzba. Preto by sme radi videli bezplatnú ochranu DDoS. Účtovanie poplatkov za presmerovanie portov a vyhradených adries IP má zmysel, ochrana DDoS by však mala byť zahrnutá. 

Možno najvýznamnejšou „funkciou“ je modálny prístup PureVPN k procesu pripojenia k serveru. Keď sa dostaneme do tretieho kola, existuje niekoľko režimov, z ktorých si môžete vybrať, keď sa pripájate k serveru. 

Aj keď tieto režimy pri výbere servera často spôsobujú viac problémov, ako sa oplatí, režim „streamovanie“ je pekná funkcia, ktorá vám umožňuje pripojiť sa k serveru na základe webových stránok, ku ktorým sa snažíte získať prístup.. 

Inak PureVPN obsahuje rozšírenie pre prehliadače Chrome a Firefox. Je to väčšinou stiahnutá verzia aplikácie pre stolné počítače, ktorá poskytuje jednoduchší proces pripojenia k serveru. Dodáva sa však tiež s ochranou proti úniku WebRTC a pripojením založeným na webovej stránke. 

ExpressVPN

ExpressVPN je cielená aplikácia, čo znamená, že sa viac zaujíma o vaše pripojenie, ako o prispôsobiteľnosť (prečítajte si našu recenziu TorGuard). Aj keď existuje niekoľko funkcií, ktoré sa dajú hrať, sú vyhradené pre ďalšie časti aplikácie, aby užívateľský komfort zostal čo najjednoduchší.. 

Ide to to-to-toe s PureVPN na oddelení funkcií, poskytuje vypínač zabíjania, test rýchlosti a rozdelené tunelovanie. Prepínač kill je trochu jedinečný v tom, že vám stále umožňuje používať zariadenia, napríklad tlačiarne, v miestnej sieti, zatiaľ čo vaše pripojenie k otvorenému internetu je zablokované. Jeho štiepané tunelovanie je štandardné. 

Test rýchlosti je však robustnejší. Namiesto testovania latencie, podobne ako v prípade PureVPN, ExpressVPN zobrazuje latenciu a rýchlosť sťahovania každého zo svojich umiestnení, ako aj poskytuje index rýchlosti, ktorý zaznamenáva rýchlosť v celkovom zozname. Hoci je malý rozdiel, robustnejší test rýchlosti ExpressVPN ho zastavuje nad úrovňou PureVPN.

expressvpn-review-speed-test

ExpressVPN tiež ponúka rozšírenie prehliadača, ktoré poskytuje jednoduchší spôsob pripojenia k serveru. Po implementácii PureVPN sa však rozširuje s malým balíkom nástrojov na ochranu osobných údajov, ktorý vám umožní spoofovať vašu polohu, blokovať požiadavky WebRTC a vynútiť HTTPS všade (viac informácií nájdete v našej príručke SSL verzus TLS).  

Okolo jednej myšlienky

Funkcie Feature-for-feature, ExpressVPN a PureVPN sú rovnaké. Obe siete VPN ponúkajú rozdelené tunelovanie, prepínač zabíjania, rozšírenie prehliadača a test rýchlosti. ExpressVPN však ponúka robustnejšie verzie týchto funkcií, zobrazuje rýchlosť sťahovania v teste rýchlosti a ponúka viac nástrojov na ochranu osobných údajov v rozšírení prehliadača..

Kolo: Funkcie bodu pre ExpressVPN

Logo PureVPN
Logo ExpressVPN

2

stanovenie ceny

Ceny sú dôležité pre akýkoľvek softvér alebo online službu, ale najmä pre VPN. Pokiaľ ide o náklady na VPN, zdá sa, že existuje vysoká miera nekonzistentnosti – príklad nájdete v našej recenzii Hide.me. V tomto kole budeme porovnávať náklady, dostupné fakturačné cykly a pravidlá pre vrátenie platby PureVPN a ExpressVPN.. 

PureVPN

Na mesačnom a ročnom konci je PureVPN v súlade so zvyškom trhu a účtuje približne 11 dolárov mesačne a približne 70 dolárov ročne. Aj keď to nie je zlá sadzba, existujú lepšie ponuky, ak ste zameraní na kratšie trvanie (prečítajte si naše hodnotenie súkromného prístupu na internet). 

Krátkodobé predplatné je v najlepšom prípade slušné, ale PureVPN vyniká, pokiaľ ide o viacročné zmluvy. Je to jedna z mála služieb, ktorá ponúka predplatné na päť rokov, čím sa celkové náklady znížia na menej ako 100 dolárov. Ako referenčný bod je trojročný plán spoločnosti CyberGhost 99 dolárov jednou z najlepších hodnôt na trhu (prečítajte si našu recenziu CyberGhost a našu recenziu ExpressVPN vs CyberGhost). 

Pokiaľ ide o dlhodobé predplatné, PureVPN je bezkonkurenčná. Kratšie trvanie je nevýrazné, ale keď môžete získať ochranu súkromia približne za 1,50 dolárov mesačne, na tom sotva záleží. Okrem toho PureVPN ponúka 31-dňovú záruku vrátenia peňazí, čo znamená, že pri vyskúšaní neexistuje žiadne riziko. 

Ak by ste radšej kúpili skúšobný účet, môžete, ale nie je to veľa. PureVPN ponúka trojdňový skúšobný účet za 2,50 USD, ale so zásadami vrátenia platby pripravenými je lepšie vyskúšať úplný plán.

ExpressVPN

ExpressVPN je jednou z drahších možností s mesačnou sadzbou, ktorá je o 1 $ drahšia ako NordVPN (prečítajte si našu recenziu pre NordVPN). Aj keď je táto sadzba v súlade s ostatnými špičkovými službami VPN, poskytuje malú hodnotu v porovnaní s dlhšou dobou platnosti. 

ExpressVPN ponúka okrem mesačného plánu aj šesťmesačné a jednoročné možnosti. Šesťmesačný plán beží o niečo menej ako ročný plán PureVPN na 60 USD, zatiaľ čo ročná opcia stojí to isté ako päťročný plán PureVPN na 100 USD. Pri prvej registrácii môžete získať bezplatný trojmesačný servis, ale bez ohľadu na to je sadzba oveľa vyššia ako pri PureVPN. 

Zálohovanie predplatného je 30-dňová záruka vrátenia peňazí, ktorú ExpressVPN vyznamenáva, na rozdiel od VPN.asia (viac informácií nájdete v recenzii VPN.asia). Aj keď je o deň kratší ako je doba vrátenia platby PureVPN, zásady vrátenia peňazí sú viac-menej rovnaké. 

Pokiaľ ide o platby, ExpressVPN porovnáva PureVPN s PayPal, kreditnými kartami a bitcoínmi, čo je lepšie ako IPVanish (prečítajte si našu časť ExpressVPN verzus IPVanish), hoci mu chýbajú ďalšie možnosti zamerané na ochranu súkromia, napríklad hotovosť. Ak je to to, čo hľadáte, prečítajte si našu recenziu Mullvad.

Druhé myšlienky

Hoci ExpressVPN a PureVPN ponúkajú solídne služby za príslušné ceny, nemožno poprieť, že PureVPN poskytuje lepšiu hodnotu. S päťročným plánom vo výške 100 dolárov je ťažké sa vyrovnať, dokonca aj pre ExpressVPN. To kladie PureVPN na tabuľu pre toto druhé kolo.

Kolo: Cenový bod pre PureVPN

Logo PureVPN
Logo ExpressVPN

3

Jednoduchosť použitia

VPN by mala byť automatická, čo vám umožní vybrať si svoju polohu a zabudnúť, že aplikácia je dokonca spustená. V tomto kole sa chystáme porovnať, aké ľahké je nastavenie ExpressVPN a PureVPN, ako aj to, aké ľahké je pripojenie VPN. 

PureVPN

PureVPN sa pri pripájaní odlišuje. Viac ako len predstavenie viacerých serverov a požiadavka, aby ste si jeden vybrali, VPN ponúka viac režimov. Tieto režimy nezmenia nič o procese pripojenia. Namiesto toho vás nasmerujú na konkrétne servery alebo vám umožnia pripojenie na základe webovej stránky. 

purevpn-review-režimy

Táto myšlienka je síce teoreticky skvelá, ale v praxi je pre používateľov VPN ťažkopádnejšia. Na všetky účely a účely slúžia na filtrovanie počtu serverov, aj keď sú pod zámienkou niečoho väčšieho. 

Okrem toho môžu pri pripojení spôsobiť určitý zmätok. Napríklad, keď používame režim streamingu VPN, snažili sme sa o prístup k Netflixu, ale v normálnom režime „internet slobody“ sa Netflix načítal v poriadku. 

Môžete vyhľadávať obľúbené miesta pre rýchly prístup k serverom, ktoré často navštevujete, ale mimo toho neexistujú žiadne možnosti filtrovania. Zoznam miest nemôžete abecedne zoradiť ani sa pripojiť na základe odporúčaného servera od PureVPN. Aplikácia VPN je stále použiteľná, ale je príliš roztomilá. V snahe urobiť aplikáciu viac, ako je, PureVPN bolí užívateľský zážitok. 

Hornou stranou je oblasť člena, ku ktorej máte prístup na PureVPN. Tento informačný panel je vynikajúci, čo vám umožní rýchlo spravovať vaše predplatné, vyhľadať pomoc, keď ju potrebujete, a nastaviť aplikáciu na iných platformách. Radi by sme videli, že filozofia dizajnu sa preniesla do miestnej aplikácie. 

ExpressVPN

ExpressVPN, ako je uvedené v prvom kole, je zefektívnené prostredníctvom celého procesu. Po výbere plánu a odhlásení sa už nemusíte prihlásiť do aplikácie. ExpressVPN skôr poskytuje aktivačný kód, ktorý použijete na autentifikáciu svojho zariadenia. 

Po dokončení sa ExpressVPN otvorí a zobrazí inteligentné miesto vybrané na základe vašej skutočnej polohy a veľké tlačidlo „zapnuté“. ExpressVPN síce nevyžaduje vysvetlenie, ale objasňuje, že na zabezpečenie pripojenia k serveru musíte kliknúť na tlačidlo. U väčšiny ľudí je umiestnenie inteligentného servera v poriadku, ale môžete si tiež zvoliť server pomocou tlačidla „zvoliť umiestnenie“. 

expressvpn-review-start

V predvolenom nastavení je tiež povolených niekoľko nastavení vrátane prepínača kill. Najdôležitejšie predvolené nastavenie sa však týka spustenia. ExpressVPN sa automaticky spustí a pripojí pri spustení počítača. Pokiaľ zostávate na rovnakom virtuálnom mieste, pravdepodobne zabudnete, že je na vašom počítači. 

Všetko o ExpressVPN zdôrazňuje použiteľnosť, čo umožňuje VPN dostať sa z cesty vášho každodenného procesu pripojenia. Aplikácia je tiež vhodná pre mobilné zariadenia a zarába ExpressVPN kývnutím v našej najlepšej príručke VPN pre iPhone a najlepších sprievodcov VPN pre Android.

Okrúhle tri myšlienky

Toto kolo je najdôležitejšou položkou. Aj keď sa PureVPN ťažko používa, chýba mu lesk ExpressVPN. Ľahké používanie ExpressVPN pomáha roztaviť sa na pozadí vášho každodenného používania počítača, vďaka čomu toto miesto ľahko získa bod.

Kruh: Jednoduchý bod použitia pre ExpressVPN

Logo PureVPN
Logo ExpressVPN

4

rýchlosť

Pravdepodobne najkonkrétnejšie kolo tohto porovnania je rýchlosť jedným z kľúčových faktorov, ktoré treba zohľadniť pri výbere VPN. Nižšie uvádzame výsledky našich testov rýchlosti pre PureVPN a ExpressVPN. V prípade obidvoch sietí VPN sme testovali viacero miest pomocou OpenVPN / UDP a AES-256, pričom naša nechránená rýchlosť slúži ako porovnávacie miesto.. 

PureVPN

PureVPN sa objavil pôsobivo počas nášho posledného kola testovania rýchlosti. Má niekoľko virtuálnych serverov, ale testovali sme iba fyzické servery, aby sme zaistili, že všetko je fér. Ako vidíte v našich výsledkoch nižšie, spoločnosť PureVPN držala krok pri tunelovaní v rámci tej istej krajiny a pri mieri do zahraničia klesla iba o málo.. 

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (St. Louis)781,2321.06
New York, Spojené štáty americké.3561,5817.1
Vancouver, Kanada7659.0717.88
Sao Paulo, Brazília15458.1915,61
Hong Kong22557,8312.12
Brisbane, Austrália22525.6211.4

Existuje niekoľko odchýlok, ale aj tak je PureVPN rýchly. Najpôsobivejšie bolo, aké rýchle bolo pripojenie k Hongkongu. Aj keď naša rýchlosť nahrávania na tomto mieste veľa klesla, pri rýchlosti sťahovania sme stratili iba 25 Mb / s, čo je vynikajúce. Latencia zostala tiež nízka. 

Najväčší faktor s PureVPN je vaša nechránená rýchlosť. Je to rýchle, o tom niet pochýb, ale je potrebné sa s ňou vyrovnať. Ak už máte pomalé pripojenie a potrebujete vysoko špecifickú polohu, je možné, hoci celkom nepravdepodobné, že bude pomalšia ako ostatné miesta. 

ExpressVPN

ExpressVPN zostáva najrýchlejšou službou VPN, ktorú sme testovali, a to nielen preto, že zostane rýchla, keď bude blízko domova, ale preto, že zostane rýchla aj v zahraničí. Porovnávanie čísel je konzistentnejšie ako PureVPN a počiatočné pripojenie len veľmi málo. Najpôsobivejšie je však medzinárodné pôsobenie.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
nechránený9161,8310.22
Inteligentné umiestnenie – mesto Kansas44105,497,94
Toronto3590,577,89
Amsterdam145103,124,48
Singapore24485.472.98
Japonsko163100,824,84

Pri porovnaní priemerov sa PureVPN v priemere pohyboval okolo 64 percent našej nechránenej rýchlosti sťahovania, čo je vynikajúce. Rýchlosti ExpressVPN sú však rýchlejšie. Jeho priemer bol 78 percent našej nechránenej rýchlosti. Aj keď obchod zasahuje takmer domov, medzinárodná výkonnosť ExpressVPN ho celkovo celkovo urýchľuje. 

Ako vidíte v našich výsledkoch, ExpressVPN si udržal rovnaké rýchlosti na celom svete av Japonsku klesol iba o niečo. Podobne ako v prípade PureVPN, aj keď sú vaše prichádzajúce rýchlosti pomalé, môže byť príliš veľká počiatočná daň.

Kolo štyri myšlienky

Toto kolo je ťažké. Pri vytváraní nášho najrýchlejšieho sprievodcu VPN sme vychádzali z váženého priemeru, ktorý v hornej časti nášho zoznamu stmelil produkt ExpressVPN, aj keď iba s malým rozpätím. Použitie vážených priemerov je najlepšie pri testovaní viacerých sietí VPN, pretože vo väčšine prípadov budú polohy v blízkosti vašej fyzickej polohy rýchlejšie. 

To neplatí pre PureVPN a ExpressVPN. Obidve VPN sú pomerne rýchle, a to aj pri cestách do zahraničia. Kvôli tomuto kole sa vrátime k číslam. V priemere mal ExpressVPN menej stiahnutí, čím v tomto kole získal výhru. 

Kolo: Rýchly bod pre ExpressVPN

Logo PureVPN
Logo ExpressVPN

5

zabezpečenia & súkromia

Bez ohľadu na cenu alebo vlastnosti, VPN nie je nič, ak jej bezpečnosť a ochrana osobných údajov nie je zlá. V tomto kole budeme porovnávať zásady ochrany osobných údajov PureVPN a ExpressVPN, ako aj bezpečnostné možnosti ponúkané v každej aplikácii..

PureVPN

PureVPN sa pri zavádzaní aplikácie predvolene nastaví na „automatický“ protokol, o ktorom sa tvrdí, že má najlepšiu rovnováhu medzi rýchlosťou a bezpečnosťou. Tento automatický protokol je nejednoznačný, pretože PureVPN môže na základe vášho pripojenia používať čokoľvek od PPTP po OpenVPN. Odporúčame vám, aby ste okamžite prešli na OpenVPN (prečítajte si naše zhrnutie protokolu VPN, aby ste zistili prečo).  

purevpn-review-protokoly

OpenVPN je spárovaný s AES-256, čo je najsilnejšia vec okolo, ako vidíte v našom popise šifrovania. Aby sa zabezpečilo, že bezpečnostné opatrenia sú také dobré, ako sa zdalo, spustili sme PureVPN prostredníctvom série testov úniku DNS, pričom sme kontrolovali aj úniky IP a WebRTC. Našťastie všetko vyšlo čisté. 

Je však dôležité si uvedomiť, že PureVPN má veľké množstvo virtuálnych serverov. V aplikácii sú uvedené, takže ak sa obávate o bezpečnosť, môžete sa im vyhnúť. Testovaním virtuálnych serverov by sme mohli pomerne ľahko zistiť fyzické umiestnenie servera. Na holých kovových serveroch však bolo všetko v poriadku. 

Pokiaľ ide o ochranu osobných údajov, PureVPN si uchováva základné protokoly o pripojení, ktoré zahŕňajú pripojenie a poskytovateľa internetových služieb, ktorý ste použili. Vaša pôvodná adresa IP, cieľová adresa IP, konkrétny čas pripojenia a vaše aktivity sa nesledujú ani neprihlásia. To znamená, že PureVPN v minulosti pomohol FBI pri chytení cyberstalkera. V tomto prípade neporušila jeho zásady ochrany osobných údajov. 

ExpressVPN

ExpressVPN vychádza zo zlatého štandardu v zabezpečení VPN: OpenVPN s AES-256. Rovnako ako PureVPN, existujú aj ďalšie možnosti protokolu, vrátane SSTP, L2TP a PPTP, ale štandardne sa používa OpenVPN. Šifrovanie je zamknuté, ako je to vo väčšine VPN, ale môžete ho nakonfigurovať, ak vám to nevadí kopať s konfiguračnými súbormi OpenVPN..

protocol-options expressvpn-review-

K dispozícii je tiež automatická možnosť, ktorú znova odporúčame zmeniť. Pri spustení ExpressVPN cez rovnakú sériu testov tesnosti bolo všetko čisté. Existuje aj niekoľko virtuálnych miest, aj keď menej ako PureVPN. 

Ochrana osobných údajov sa vykonáva s maximálnym rešpektom. ExpressVPN zhromažďuje počas pripojenia minimálne informácie, vrátane všetkých prenesených údajov, verzie aplikácie a či bolo pripojenie úspešné. Nie sú zaznamenané žiadne informácie umožňujúce identifikáciu osôb, ale ak sa skutočne zaujímate o súkromie, môžete ísť ešte o krok ďalej. 

Autentifikácia pomocou tokenu ExpressVPN znamená, že nemusíte používať skutočnú e-mailovú adresu. Môžete sa ľahko zaregistrovať pomocou e-mailu horáka a platiť kryptom. 

Pretože sa už nikdy nemusíte prihlasovať lokálne, informácie ExpressVPN nemusíte nikdy odovzdávať. Aj keby sa to stalo, tieto informácie by boli v bezpečí, ak vezmeme do úvahy, že ExpressVPN sídli na Britských Panenských ostrovoch, ktoré majú niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete.. 

Prístup k ochrane osobných údajov je najlepšie zhrnutý v pravidlách ochrany osobných údajov spoločnosti ExpressVPN: „Možno vieme, že zákazník použil službu ExpressVPN, nikdy však nevieme, ako využil naše služby.“

Kolo päť myšlienok

Toto je ďalšie úzke kolo a určenie víťaza v tomto kole je trochu nulovým bodom. Obe VPN ponúkajú politiku bez protokolov a OpenVPN s AES-256. Našou úlohou je však rozdeliť si vlasy. V tejto súvislosti má ExpressVPN nepatrnú výhodu, pokiaľ ide o autentifikáciu a umiestnenie tokenov na britských Panenských ostrovoch.

Kolo: Bezpečnosť & Ochrana osobných údajov pre ExpressVPN

Logo PureVPN
Logo ExpressVPN

6

Záverečné myšlienky

V predchádzajúcich verziách tohto porovnania to nebolo vôbec blízko a ExpressVPN vyčistil podlahu PureVPN. Teraz je to omnoho bližšie, pretože PureVPN zlepšil mnohé časti svojej bezpečnosti a naštartoval sa s niekoľkými vysokými rýchlosťami. Použitelnosť však stále nesie zadné sedadlo na ExpressVPN, a to bol rozhodujúci faktor pre nás. 

Víťaz: ExpressVPN

Čo si myslíte o týchto VPN? Súhlasíte s tým, že ExpressVPN je lepšou možnosťou? V nižšie uvedených komentároch nám povedzte prečo alebo prečo nie a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me