Päť najlepších VPN služieb pre iPhone 2020: Armor for Apple

Zariadenia Apple sú zdanlivo jednoduché. Aj keď je ľahké ich zapísať ako stavové symboly, telefóny iPhone majú pod kapotou veľa funkcií. Obzvlášť dobre funguje rozhranie iOS s VPN, čo vám umožňuje nainštalovať, zaregistrovať a nastaviť VPN pomocou niekoľkých klepnutí.


V tomto sprievodcovi najlepšou sieťou VPN pre iPhone sa stretneme s poskytovateľmi, ktorí tento proces ešte uľahčia. Preskúmame, prečo si myslíme, že každý poskytovateľ je pre iPhone vynikajúcou voľbou, prečo je celkovo dobrý výber a jeho výhody a nevýhody.

Ak by ste radšej prešli jednoduchým režimom, odporúčame vám zaregistrovať sa do služby ExpressVPN. Je to naša najvyššia hodnotená VPN pre svoju vynikajúcu bezpečnosť, súkromie a jednoduché použitie. K dispozícii je dokonca aj týždenná bezplatná skúšobná verzia pre iPhone, takže pri sťahovaní a skúšaní neexistuje žiadne riziko.

Najlepšie VPN pre iPhone 2020

Výber najlepšej VPN pre iPhone

Znalci spoločnosti Apple sú rozmaznaní jedným z najjednoduchších operačných systémov na svete. To je niečo, s čím veľa VPN bojuje. Poskytovatelia, ako je AirVPN, to dokazujú (prečítajte si našu recenziu AirVPN, aby ste sa dozvedeli o jej vynikajúcej bezpečnosti). Napriek pokusom iných poskytovateľov o modernizáciu prostredia VPN stále majú pred sebou ešte dlhú cestu.

Naše vyhľadávanie sme začali s ľahkým použitím, najmä pre technofóbov alebo tých, ktorí nie sú inak oboznámení so svetom VPN. Aby bolo možné zahrnúť, sieť VPN vám musela umožniť pripojenie pomocou jediného klepnutia.

Tieto typy pripojení sú však spravidla menšie, pretože aplikácia VPN sa pokúša nájsť najlepší server pre vašu polohu. Kľúčovým slovom je „pokus“, pretože sieť VPN sa často priblíži, ale nedokáže nájsť absolútne najlepšiu možnosť pre vašu polohu. Ako príklad si prečítajte našu recenziu na Ivacy.

Z tohto dôvodu je tiež potrebný solídny navigačný systém. Ide o to, že sieť VPN vás môže spojiť pomocou jediného klepnutia, ale konfigurácia pripojenia vyžaduje iba niekoľko ďalších. Aj keď sa zameriavame na navigáciu na serveri, nepoškodí sa ani pevná stránka nastavení.

Jednoduché použitie je najdôležitejšou záležitosťou, ale VPN je omnoho viac. Pri zostavovaní zoznamu sme prihliadali aj na bezpečnosť a súkromie poskytovateľov VPN. Hľadali sme poskytovateľov, ktorí ponúkajú vysoko kvalitné 256-bitové šifrovanie AES s pevnou zásadou ochrany osobných údajov bez prihlásenia.

Rýchlosť bola tiež veľkým problémom, pretože najrýchlejší poskytovatelia VPN sa javia ako prirodzení pre používateľov iOS. Na rozdiel od nášho najlepšieho sprievodcu sieťou VPN pre hry sme sa však nezaujímali o latenciu.

Nakoniec sme uvažovali o cene, ale viac ako čokoľvek iné. Cena, obdobia vrátenia platby a možnosti platby sú všetky dôležité, ale nie také dôležité ako hodnota. Náš najlepší výber je jednou z najdrahších možností na trhu, ale vlastnosti, použiteľnosť, rýchlosť a bezpečnosť viac ako zdôvodňujú jeho cenu.

1. Najlepšie VPN pre iPhone: ExpressVPN

best-vpn-for-iphone-expressvpn

V našom najlepšom sprievodcovi sieťou VPN sa spoločnosť ExpressVPN umiestnila na prvom mieste, takže neprekvapuje, že je na prvom mieste aj tu. Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa nám toľko páči, je efektívne rozhranie, ktoré nezbavuje sily kvôli svojej jednoduchosti. Pre fanúšikov spoločnosti Apple je to takmer perfektné riešenie.

Po registrácii k účtu a stiahnutí aplikácie stačí kliknúť na veľké tlačidlo „zapnuté“ v strede rozhrania. ExpressVPN predvolene použije jedno zo svojich inteligentných umiestnení, ktoré zvyčajne robí celkom dobrú prácu, keď vám uhádne najlepší server..

Nie je to však dokonalé. Počas našej kontroly by sa spravidla dosiahla správna zemepisná poloha, ale nie najlepší server v tejto lokalite. Našťastie výber vlastného je jednoduchý. Pod tlačidlom „on“ nájdete „select location“. Musíte len prejsť rôznymi možnosťami, ktoré organizácia ExpressVPN zorganizovala podľa kontinentu a krajiny.

V aplikácii pre iOS sú aj užitočné nástroje. V časti „pomoc & support “na obrazovke nastavení nájdete kontrolu IP adresy, test úniku DNS a test úniku WebRTC. Aj keď existuje veľa nástrojov na ich spracovanie, odkazy v aplikácii sú pekné.

Používatelia iOS majú výhodu s ExpressVPN. Spravidla neponúka bezplatnú skúšobnú verziu, ale 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. V systéme iOS však stačí zadať e-mailovú adresu, aby ste mohli sedem dní bezplatne využívať službu.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

Rozhranie ExpressVPN sa nám veľmi páči, ale žiadne množstvo trblietok a pôvabu nedokáže vyrovnať nízku rýchlosť alebo nevýrazné zabezpečenie. Našťastie s ExpressVPN môžete mať svoj koláč a jesť ho. Patrí medzi najrýchlejšie a najbezpečnejšie siete VPN na trhu, vďaka čomu je ľahko použiteľné rozhranie ešte lepšie.

Môžete sa rozhodnúť použiť OpenVPN, IKEv2 alebo IPSec, z ktorých každý ponúka šifrovanie AES 256-bit, čo dešifrovanie trvá približne miliardu rokov. Zatiaľ čo niektoré siete iOS VPN vás obmedzujú na používanie IKEv2 – prečítajte si naše zhrnutie protokolov VPN, aby ste zistili, prečo – ExpressVPN vám umožňuje používať všetky protokoly, ktoré sa nachádzajú v jeho stolnej aplikácii..

Pokiaľ ide o rýchlosť, existuje len málo poskytovateľov, ktorí sa môžu dotknúť ExpressVPN. Má prenosové rýchlosti, ktoré môžu podporovať streamovanie vo vysokom rozlíšení a niekedy aj 4K streamovanie, čo je dobré vzhľadom na to, že sa môže dostať do siete Netflix po celom svete. Zaradili sme sa na prvé miesto v našom najlepšom sprievodcovi sieťou VPN pre Netflix.

ExpressVPN zvládne takmer akúkoľvek úlohu (aj pri prístupe k Al Jazeera) a je dodávaný s cenou, ktorá sa hodí. Je to drahé, čo je jedna z mála nevýhod, ktoré sme našli v našej recenzii ExpressVPN. Napriek tomu to stojí za to. Môžete sa prihlásiť bez rizika s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí na počítači alebo využiť týždennú skúšobnú verziu pre mobil, aby ste zistili, či to tiež stojí za to..

2. CyberGhost

best-vpn-for-iphone-cyberghost

Aj keď sme boli vždy fanúšikmi CyberGhostu, aktualizácia na verziu 7 jej nízku cenu ešte viac pritiahla. Jedným z mála problémov predtým bolo neohrabané rozhranie, ktoré posledné vydanie vyriešilo. Používatelia systému iOS tiež získajú aktualizované rozhranie, čím sa zjednoduší pripojenie ako kedykoľvek predtým.

Rovnako ako v prípade ExpressVPN je všetko, čo potrebujete urobiť, zaregistrovanie účtu, stiahnutie aplikácie a začiarknutie prepínača „zapnuté“. Použije odporúčaný server založený na vašej polohe, ktorý sa rovnako ako náš najlepší výber tam dostane najviac.

Navigácia na serveri je jednoduchá. V dolnej časti hlavnej obrazovky klepnutím na šípku nadol otvoríte zoznam serverov. CyberGhost zobrazuje krajiny, v ktorých je prítomný, a klepnutie na jednu z nich vás automaticky pripojí k serveru v tejto krajine. Konkrétny server môžete vybrať klepnutím na tri bodky vedľa krajiny.

Servery a krajiny môžu byť obľúbené a obľúbené položky nájdete pomocou kariet v hornej časti navigačnej obrazovky servera. Vedľa karty s obľúbenými položkami je karta pre streamovanie, ktorá je jedným z najlepších doplnkov k verzii 7. CyberGhost má okolo 50 serverov optimalizovaných pre rôzne platformy na streamovanie, pričom je k dispozícii všetko od verzie BBC iPlayer po kanál 4..

Aj keď ExpressVPN stále považuje korunu za najlepšiu VPN na streamovanie, CyberGhost je vynikajúcou alternatívou.

Jednou z našich obľúbených funkcií v stolnej aplikácii je schopnosť automatizovať CyberGhost v určitých sieťach. Táto funkcia je našťastie prítomná aj v systéme iOS.

Umožňuje nastaviť siete tak, aby sa vždy pripájali, nikdy sa nepripájali, nepožiadali o pripojenie alebo neprestali. Pri dvojpásmovom smerovači by ste napríklad mohli mať vaše pásmo 2,4 GHz automaticky pripojené k sieti VPN a pásmo 5 GHz sa automaticky odpojilo.

Aj keď sa zdá, že je skôr novinkou ako čokoľvek iné, automatizácia veľmi uľahčuje používanie. Namiesto navigácie do aplikácie, výberu servera a pripojenia stačí prepnúť sieť, ktorú používate.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

CyberGhost je jednou z najrýchlejších VPN, ktorú sme testovali, ale stále je kolíkom pod ExpressVPN, pretože počiatočné pripojenie príliš trpí. Napriek tomu, ak sa dokážete vyrovnať s počiatočným poklesom rýchlosti, CyberGhost je prekvapivo odolný po celom svete.  

Dokonca aj s úhľadným, novým rozhraním, vysokými rýchlosťami a jasným nasadením na súkromie je najväčšou prednosťou CyberGhostu jeho cena. Mesačná sadzba je zlá, ako je to v prípade špičkových sietí VPN, ale ročné a 18-mesačné plány majú obrovskú hodnotu.

Za niečo viac ako 50 dolárov za obe trvania môžete nainštalovať CyberGhost až na sedem zariadení, využiť špičkové servery NoSpy a dokonca zadarmo získať ročnú ochranu McAfee Total Protection. Ako si však môžete prečítať v našej recenzii úplnej ochrany spoločnosti McAfee, táto môže byť skôr prekliatím ako požehnaním..

Plány sú kryté aj 45-dňovou zárukou vrátenia peňazí, čo je najdlhšie okno na vrátenie peňazí, ktoré sme videli z akejkoľvek VPN. Dozviete sa viac o tom, ako aj o nových funkciách vo verzii 7, v našej úplnej recenzii CyberGhost.

3. Súkromný prístup na internet

best-vpn-for-iphone-Pia

Súkromný prístup na internet sme nazvali „rýchlou, bezproblémovou VPN“, keď sme ju naposledy použili, čo je dokonalý popis pre používateľov iOS. Ako keby ExpressVPN a CyberGhost neboli dosť minimálni, PIA ukazuje, že sa s tým dá ešte menej. Na hlavnej obrazovke sa jednoducho zobrazuje prepínač, umiestnenie a verejná IP adresa.

Rovnako ako u ostatných môžete začať prepínaním prepínača „zapnuté“. Program PIA použije odporúčané umiestnenie, ktoré môžete zmeniť klepnutím na rámček umiestnenia v dolnej časti obrazovky. Zoznam serverov môžete otvoriť aj pomocou ponuky hamburger a klepnutím na „výber regiónu“.

Ponuka nastavení vyzerá ako štandardné cestovné VPN najskôr. Môžete upraviť svoj protokol, úroveň šifrovania, soket a port, čo je typické. Existujú však pokročilé nastavenia, ku ktorým iné siete VPN nemajú prístup, vrátane algoritmu na overenie údajov a šifry handshake..

V nastaveniach sú tiež dve funkcie špecifické pre mobilné zariadenia. V používateľskom rozhraní je „tmavá“ téma, ktorá v používateľskom rozhraní prepne na čiernu farbu na iný vzhľad. Aj keď to vyzerá ako estetická preferencia, temná téma slúži na mobilných zariadeniach praktickým účelom. Pretože téma nevytvára svetlo na tmavých povrchoch, môže vám predĺžiť výdrž batérie.

Telefóny iPhone X a dokonca aj popredné telefóny s Androidom, ako sú Pixel 3 a Galaxy S9, používajú displej OLED, ktorý na čiernych povrchoch nevytvára svetlo. PIA využíva túto technológiu na to, aby sa pokúsila vyriešiť problémy s výdržou batérie pri používaní aplikácie.

K dispozícii je tiež blokovač obsahu pre Safari, ktorý môžeme predpokladať, že je založený na MACE, blokovači reklám zahrnutom v aplikácii pre stolné počítače. Počas nášho testovania MACE fungoval ako kúzlo, čo nie je všetko, čo môžu povedať všetci blokátory reklám VPN. Ako príklad si prečítajte našu recenziu na StrongVPN.

Iné dôvody, prečo sa nám páči súkromný prístup na internet

Aj keď je PIA vynikajúca svojou ľahkosťou použitia, v iných oblastiach trápi. Nie je bohatá na funkcie, bojuje so streamingovými platformami a aplikácia pre stolné počítače necháva veľa nádeje. Napriek tomu výhody prevážia nevýhody, vďaka čomu je PIA jednou z najlepších možností rozpočtu na trhu.

Je lacný, a to aj na konci mesiaca. PIA zvyčajne mení rovnakú cenu ako ostatní poskytovatelia VPN na dvojnásobok trvania. Napríklad dvojročný plán je o pár dolárov vyšší ako ročný plán v CyberGhost a ročný plán je nižší ako polovica ceny ročného plánu na ExpressVPN..

PIA je tiež rýchla. Pri počiatočnom pripojení došlo len k miernemu poklesu, čo viedlo k približne 20 percentám rýchlosti sťahovania. Potom to bolo odolné. Čiastočne je to spôsobené nižšou úrovňou šifrovania, ktorú má PIA nastavenú. V predvolenom nastavení používa 128-bitový kľúč, ktorý trvá menej času na šifrovanie a dešifrovanie ako 256-bitový kľúč.

Aj keď je 128-bitový AES stále považovaný za bezpečný, môže niektorých ľudí vystrašiť. Našťastie v nastaveniach môžete naraziť až na 256-bitový kľúč. Ak vám bolo všetko, čo bolo pre vás bláznivé, prečítajte si náš popis šifrovania.  

PIA ponúka iba týždenné okno na vrátenie platby, čo nie je príliš veľká dohoda vzhľadom na to, aké lacné je. Môžete sa tiež ľahko zaregistrovať v aplikácii pre iOS. Všetko, čo musíte urobiť, je zadať e-mail a potvrdiť svoj odber pomocou účtu Apple. Viac informácií o procese registrácie nájdete v našej kontrole súkromného prístupu na internet.

4. NordVPN

best-vpn-for-iphone-nordvpn

NordVPN sa tiež ľahko používa, čo by nemalo byť prekvapením. Na rozdiel od ostatných možností v zozname sa však nepoužíva štandardné rozloženie prepínača, výberu servera a verejnej IP adresy. Aplikácia sa otvorí s mapou a malým tlačidlom „rýchleho pripojenia“. Kliknutím na to sa nastaví server odporúčaný spoločnosťou NordVPN.

Mapa je však hlavnou formou navigácie na serveri, vďaka čomu je výber štýlu krajší a intuitívnejší. Značky na mape zobrazujú krajiny, v ktorých má spoločnosť NordVPN servery, nie jednotlivé servery samotné.

Klepnutím na miesto zmeníte spodné okno „rýchleho pripojenia“ na obrazovku výberu servera.

Všetko, čo musíte urobiť, je prejsť prstom nahor. NordVPN vám ukáže servery v krajine spolu s zaťažením a vzdialenosťou od vašej polohy. Vedľa serverov je tiež ikona srdca, takže môžete označiť svoje obľúbené položky.

Ak zrušíte výber krajiny a prejdete prstom po tlačidle „rýchle pripojenie“, môžete si prezerať úplný zoznam serverov. V hornej časti zoznamu serverov nájdete tiež svoje obľúbené položky, vyhľadávací panel a špeciálne servery spoločnosti NordVPN, o ktorých budeme hovoriť v nasledujúcej sekcii..

Z tohto dôvodu je však NordVPN na štvrtom mieste. Napriek vynikajúcej navigácii na PIA a ExpressVPN nemá aplikácia pre iOS akékoľvek skutočné nastavenia. V nastaveniach sa môžete odhlásiť, aktualizovať svoj plán, kontaktovať podporu a prepnúť prepínač killswitch. To je všetko.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Aj keď v aplikácii pre iOS chýba nastavenie, je NordVPN jednou z najlepších možností na trhu. Jedným z dôvodov je, že získate prístup k mnohým špeciálnym serverom, z ktorých niektoré sú použiteľné v systéme iOS.

Na pracovnej ploche sú k dispozícii štyri možnosti: peer-to-peer, cibuľa cez VPN, dvojitá VPN a vyhradená IP. Servery Double VPN sú najneobvyklejšie. V podstate používate dve pripojenia VPN, preskakovanie z jedného servera na druhý, čo zdvojnásobuje vašu bezpečnosť. Túto funkciu má len niekoľko ďalších poskytovateľov VPN, vrátane Windscribe a VPNArea (prečítajte si našu recenziu VPNArea).

Bohužiaľ, používatelia iOS sú obmedzení na cibuľu cez servery VPN a P2P. Sú to zvláštne možnosti pre mobilnú skúsenosť, pretože zdvojené pripojenia VPN sa zdajú byť dôležitejšie v mobilných sieťach ako pripojenia P2P. Aj tak sú možnosti.

Aj keď to nie je lacné, NordVPN sa s tým vyrovná dlhodobými cenami. Môžete si zakúpiť až tri roky vopred, čím sa mesačná cena znižuje ako takmer každý poskytovateľ na trhu. Plány sa dodávajú so šiestimi súčasnými pripojeniami a 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí, takže môžete vyskúšať bez rizika. Informácie o tom, ako sa prihlásiť, nájdete v našej recenzii NordVPN.

5. Windscribe

best-vpn-for-iphone-windscribe

Windscribe je najlepšia bezplatná sieť VPN na trhu, čo nie je ľahké vzhľadom na to, že väčšina bezplatných sietí VPN je hrozná a niekedy nebezpečná. Prečítajte si nášho najhoršieho bezplatného sprievodcu VPN a zistite, čo máme na mysli. Ľahko sundá TunnelBear a ponúka 10 GB údajov mesačne cez 500 miliárd zadarmo (prečítajte si našu recenziu tunelaBear).

Keď sa zaregistrujete, existujú tri možnosti: 2 GB, 10 GB alebo neobmedzená šírka pásma. Varianty 2 GB a 10 GB sú zadarmo, ale ak budete chcieť, musíte svoj e-mail dodať.

Rovnako ako u ostatných, aj program Windscribe sa pripája iba klepnutím. Predvolene nastavuje najlepšie umiestnenie, ale na rozdiel od iných možností je zoznam serverov pod prepínačom „zapnuté“. Zoznam je oddelený podľa regiónov a môžete vybrať konkrétny server, ktorý chcete z oblasti, klepnutím na šípku nadol vedľa neho. Väčšina bezplatných serverov nie je k dispozícii zadarmo.

To je všetko pre aplikáciu pre iOS. Windscribe zvládne, aby sa zmestili všetko, čo potrebuje, na jednu obrazovku bez toho, aby to narušilo rozhranie. Pomocou ponuky hamburger môžete nájsť podporu, aktualizovať svoj plán a zmeniť svoje preferencie, ale neexistujú žiadne ďalšie nastavenia.

Ide o problém, ktorý platí pre spoločnosť NordVPN. Zážitok v systéme iOS je dobrý, je tu však nedostatok nastavení a funkcií. Naše tri najlepšie tipy ukazujú, že môžete naplniť stolný počítač na mobilnom zariadení. Aj keď NordVPN a Windscribe sú stále vynikajúce možnosti, dúfame, že v budúcnosti pridajú ďalšie funkcie.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Windscribe

Hlavným ťahom programu Windscribe je jeho bezplatný plán, ktorý je predvolene dodávaný s 2 GB údajov, ale ak overíte svoj e-mail, 10 GB. Existujú aj spôsoby, ako zarobiť viac údajov, vrátane tweeting s odkazom Windscribe, sprostredkovania priateľov a rodiny a dokonca použitie zvyšných výpočtových zdrojov na riešenie hash.

Platiaci odberatelia však získajú viac funkcií, okrem neobmedzenej šírky pásma a prístupu k celej serverovej sieti. Existujú servery špecializované na streamovanie nazývané WindFlix. Sú skonštruované tak, aby obchádzali obávanú chybu servera proxy Netflix, ale v týchto lokalitách sme otestovali natívne servery a tiež sme ich prekonali..

Našťastie sú predplatné lacné. Aj keď je mesačná sadzba stále vyššia ako PIA, ročné a polročné plány patria k najlacnejším, aké sme kedy videli. Všetky plány prichádzajú s neobmedzeným súčasným prepojením a dvojročný plán dokonca prichádza so šiestimi mesiacmi “Dashlane

Záverečné myšlienky

V App Store je veľa možností VPN, z ktorých mnohé sú čiastkové. Ak hľadáte iba „VPN“, jediný poskytovateľ z nášho zoznamu, ktorý sa zobrazí, je NordVPN a jeho výsledky sú asi o 20 nižšie. Recenziám App Store nie je vždy najlepšie dôverovať.

Prvým výsledkom je napríklad štít Hotspot. V našej recenzii štítu Hotspot sme zistili, že má vynikajúcu používateľskú skúsenosť a sadu funkcií, ale hroznú politiku ochrany osobných údajov. Aj keď je ťažšie ich vystopovať, odporúčame držať sa našich tipov, pretože znova a znova dokázali, že budete chránení.

Aj keď ide o vysoko tenké výbery, pokiaľ ide o vysoko kvalitné iOS VPN, existujú aj iné možnosti, takže ak ste nenašli poskytovateľa, ktorý sa vám páčil, odporúčame prečítať si naše ďalšie recenzie VPN, ak ExpressVPN alebo CyberGhost nie sú podľa vašich predstáv.

Aká VPN si myslíte, že je pre iPhone najlepšia? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Prečo nevyskúšať našu najlepšiu verziu VPN pre počítače Mac a ďalšie články VPN, keď ste tu tiež? Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me