Čo je najrýchlejší prehliadač? Rýchle surfovanie v roku 2020

Pri výbere toho, s čím webovým prehliadačom ísť, je rýchlosť rozhodujúcou mierou. Je to však také, ktoré sa dá ťažko testovať a – vzhľadom na neustále sa vyvíjajúcu povahu webových prehliadačov – je náročné nájsť akékoľvek konkrétne informácie, ktoré nie sú strašne zastarané. Testovali sme teda všetky hlavné webové prehľadávače, aby sme našli najrýchlejší prehliadač.


Vivaldi je najrýchlejší internetový prehliadač, ktorý sme testovali. Vynikalo dobre vo všetkých troch porovnávacích testoch, ktoré sme použili na porovnanie poskytovateľov a prekonali tak konkurenciu. Opera však nebola pozadu a pri pohľade výlučne na graficky náročné úlohy boli Opera a Chrome najrýchlejšie.

Tieto výsledky predstavujú výkonnosť prehľadávačov dnes a aj keď čítate v ďalekej budúcnosti, mali by vám poskytnúť niekoľko pokynov, ako hľadať najrýchlejší webový prehľadávač. Ak vás zaujíma, ako sme zostavili náš zoznam, nezabudnite skákať dole a prečítať si náš postup testovania rýchlosti webového prehliadača..

Najrýchlejšie prehliadače 2020

1. Vivaldi

Prehliadač Vivaldi sa v našich rebríčkoch zaujímal popredné miesto, umiestňoval sa na zozname najlepších prehľadávačov všeobecne a na štvrtom mieste za najlepší prehliadač pre Mac, kde by bol vyšší, ak by nebol verzia pre iOS. 

Bola to tiež naša tretia voľba pre najbezpečnejší prehliadač, čo znamená, že si nemusíte vyberať medzi výkonom a bezpečnosťou s Vivaldi. Ak sa chcete dozvedieť, prečo si myslíme, že je to najlepší webový prehliadač, prečítajte si podrobnú recenziu spoločnosti Vivaldi.

Vivaldi

Teraz sa však podrobnejšie pozrieme na rýchlosť Vivaldiho rýchlosti. Prehliadač dosiahol najlepšie výsledky v reakcii na základné aplikácie JavaScriptu, čo je najdôležitejšia metrika pri porovnávaní rýchlosti prehliadača. 

Hoci to neurobilo dobre aj s graficky náročnými úlohami, pre väčšinu používateľov je to pre prehliadač oveľa menej bežný prípad použitia a ako taký je menej dôležitý.

Pokiaľ ide o pokročilejšie aplikácie JavaScriptu, štyri z piatich tipov v tomto článku dosiahli podobné výsledky a Vivaldi pristál priamo medzi týmito štyrmi, ale stále s veľmi malým rozdielom medzi tým a najvyšším miestom.

2. Opera

Webový prehliadač Opera je tiež bleskovo rýchly, aspoň na pracovnej ploche, a to sa nám darilo obzvlášť dobre v našom grafickom teste. To znamená, že ak používate veľa graficky náročných aplikácií prostredníctvom webového prehľadávača, Opera by mohla byť najlepšia stávka. Celkovo však zaostáva za Vivaldim, pokiaľ ide o základnú schopnosť reagovať na JavaScript, a preto skončil na druhom mieste v tomto zozname.

operný

Ako už bolo spomenuté, výsledky pre náročnejšie aplikácie JavaScriptu boli dosť podobné a Opera hranila tesne pred Vivaldi a Brave (náš ďalší výber) a na prvom mieste sa spájala s prehliadačom Chrome..

Opera je už dlhú dobu a počas jej vývoja sa veľa zmenila. Ak sa chcete dozvedieť všetko o staršom štátnikovi internetových prehliadačov, prečítajte si našu úplnú recenziu prehliadača Opera..

3. Odvážny

Ak máte obavy o ochranu súkromia a bezpečnosť, potom niekoľko prehliadačov bude schopných konkurovať Brave, pretože sme sa podrobne zaoberali úplnou recenziou Brave. Je to tiež naša voľba číslo dva pre najlepší prehliadač pre Android a tiež naša voľba pre najlepší prehliadač pre Mac.

statočný

Pokiaľ ide o rýchlosť, v porovnaní s ostatnými výbermi v tomto zozname je Brave solídne uprostred cesty. V prípade základných aplikácií JavaScriptu sa umiestňuje na štvrtom mieste, vlasová šírka za Firefoxom, ale stále končí, keď si vyberáme číslo tri kvôli nevýraznému výkonu tohto servera v zostávajúcich dvoch testoch, kde Brave urobil oveľa lepšie.

4. Mozilla Firefox

Firefox je vynikajúci prehliadač, ktorý sa vyznačuje vážnym nasadením v oblasti ochrany osobných údajov a širokou škálou funkcií, ako sme si všimli v našej recenzii Firefoxu. Napriek tomu, že nezískal žiadne z našich rebríčkov priamo, vo všetkých z nich sa umiestnil medzi prvými piatimi a úspešne vyhral naše porovnania Firefoxu s prehliadačom Chrome a Opera oproti prehliadači Firefox..

Firefox

Pokiaľ ide o výkon, aktuálna verzia prehliadača Firefox je trochu zmiešaná. Dobre to fungovalo so základnými JavaScriptovými aplikáciami, ktoré boli na treťom mieste za Vivaldi a Opera, ale strašne sa to dalo, pokiaľ ide o grafiku a ťažšie webové aplikácie. Vyniká to najmä v druhej kategórii, pretože všetky naše ďalšie tipy boli v týchto testoch v dostatočnom predstihu pred Firefoxom.

Firefox je napriek tomu stále rýchly prehliadač a vďaka jeho dobrým výsledkom pre ľahké webové aplikácie, ktoré, ako už bolo uvedené vyššie, je najdôležitejším kritériom, ktoré sme testovali, ľahko prekonal náš konečný výber tohto zoznamu..

5. Google Chrome a Chromium

Prehliadač spoločnosti Google zaokrúhľuje náš zoznam piatich najrýchlejších prehliadačov. Napriek dosiahnutiu najlepšieho skóre pre grafický výkon to bolo posledné, čo sa týka základnej citlivosti JavaScriptu, čo, ako sme už niekoľkokrát opakovali, je test, na ktorý kladieme najväčšiu váhu.

V prípade pokročilejších aplikácií jazyka JavaScript sa to tiež darilo veľmi dobre, ale rozdiel tu bol dosť malý, takže pre prehliadač Chrome nestačí, aby bol na zozname vyššie..

chróm

Za zmienku stojí, že ak porovnávate prehliadač Chromium verzus Chrome, pokiaľ ide o rýchlosť, je veľmi malý rozdiel, o ktorom sa hovorí, že prehliadač Chromium je možno o niečo rýchlejší ako jeho oveľa populárnejší potomok. Pretože výsledky boli také podobné a skutočnosť, že medzi nimi nie je veľký rozdiel, dva prehliadače zdieľajú konečné miesto v zozname.

chróm

Pred prepnutím si však prečítajte našu recenziu prehliadača Chromium, pretože v prehliadači s otvoreným zdrojovým kódom existujú vážne obavy týkajúce sa stability, ktoré by ste mali zvážiť pred prechodom z prehliadača Chrome na prehliadač Chromium.. 

Ak ich chcete porovnávať sami, môžete si prečítať aj našu recenziu v prehliadači Google Chrome, takže máte k dispozícii všetky informácie, ktoré potrebujete o oboch alternatívach..

Ako otestovať rýchlosť webového prehľadávača

Testovanie rýchlosti webového prehľadávača nie je také jednoduché, ako to znie. Väčšina testov rýchlosti, ktoré nájdete online, je zameraná na meranie rýchlosti pripojenia, nie rýchlosti prehliadača samotného. BrowserBench však úspešne vytvoril sadu testov zameraných na tri rôzne aspekty výkonu webového prehliadača.

Browser-Bench

Prvým a najdôležitejším je Speedometer 2.0, ktorý v rýchlom slede spúšťa 480 rôznych štandardných webových aplikácií, pričom meria, ako rýchlo s nimi prehliadač manipuluje, a spriemeruje výsledky tak, aby vám poskytol skóre, ktoré predstavuje maximálne spustenia za minútu, ktoré môže prehliadač urobiť..

Z troch testov, ktoré sme použili, kladieme na tento test najväčší dôraz, pretože pokrýva to, čo pravdepodobne bude väčšina vašej prehliadacej aktivity, a preto bude oveľa viditeľnejšia ako ostatné dva testy..

rýchlomer

Použitie JetStream na testovanie nezvyčajných webových aplikácií

Ďalej je JetStream, ktorý pokrýva pokročilejšie, ťažšie a menej bežné webové aplikácie v podobnom procese. Štyri z piatich prehľadávačov (s Firefoxom ako nepárnym) získali v tomto teste veľmi podobné skóre, čo znamená, že sa v našom hodnotení nezohľadnili tak výrazne.. 

Nakoniec MotionMark vykresľuje množstvo pokročilých vizuálov, ktoré merajú výkonnosť grafického nástroja každého prehľadávača, keď je vystavený veľkému zaťaženiu.. 

Prúdový pohon

Stabilizácia výsledkov testu rýchlosti webového prehľadávača

Pri používaní týchto testov je dôležité zabezpečiť, aby ste boli pripojení k stabilnému internetovému pripojeniu, pretože kolísanie rýchlosti pripojenia môže ľahko ovplyvniť výsledky, poškodiť ich a urobiť ich takmer zbytočnými.. 

Aby sme to vysvetlili, použili sme stabilné pripojenie a niekoľkokrát sme spustili testy pre každý prehliadač, pričom sme priemerovali skóre skôr, ako sme ich primerane ohodnotili..

Je tiež dôležité uvoľniť na test všetky zdroje systému. Ak teda chcete dosiahnuť čo najpresnejšie výsledky, vypnite všetko (vrátane rozšírení) s výnimkou prehliadača, ktorý chcete otestovať..

Na účely týchto testov sme použili notebook Acer Aspire E5-575G s procesorom Intel i5-6200U bežiacim na frekvencii 2,40 GHz, grafický procesor Nvidia GeForce GTX 950M, 6 GB pamäte RAM a štandardný pevný disk (bez SSD) 120 GB. so 64-bitovým systémom Windows 10 Home verzia 1903. 

To znamená, že tento zoznam sa zameriava na najrýchlejší prehliadač pre systém Windows 10 (a do istej miery aj najrýchlejší prehliadač pre systém Windows 7, pretože výkon by mal byť totožný), a nie na najrýchlejší prehliadač Android alebo najrýchlejší prehliadač pre Mac..

Záverečné myšlienky

Týmto sme dokončili náš zoznam najrýchlejších webových prehliadačov. Pri zabezpečovaní prvého miesta sa prehliadač Vivaldi naďalej upevňuje ako všestranný vynikajúci prehliadač. Opera, Brave a Firefox sa tiež darili veľmi dobre a prehliadače Chrome a Chromium určite nie sú pomalé, aj keď skončili na poslednom mieste tohto zoznamu..

Ak sa chcete dozvedieť viac o rôznych internetových prehliadačoch, môžete si pozrieť našu zbierku recenzií prehliadačov. Taktiež sme postavili proti sebe niekoľko prehliadačov v bojoch typu hlava-hlava, ako napríklad Microsoft Edge vs Chrome a Opera vs. Chrome..

Ak je vašou hlavnou starosťou bezpečnosť, zaraďujeme tiež najbezpečnejšie webové prehliadače, medzi ktoré patria aj tie, ktoré tu nie sú zahrnuté, napríklad Tenta a Puffin (čo je neuveriteľne rýchle na iOS, ale bolestivo pomalé na iných platformách). Ak používate prehliadač založený na prehliadači Chromium a chcete ho ešte viac zabezpečiť, prečítajte si náš zoznam najlepších rozšírení zabezpečenia prehľadávača..

Čo si myslíte o našom hodnotení rýchlosti prehliadača? Zažili ste odlišné výsledky od tých, ktoré sú uvedené v tomto zozname, alebo sme zanedbali test výkonnosti, ktorý sa vám páči? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map