NordVPN vs TorGuard: Dva zabezpečené VPN VPN sa stali v roku 2020

Spoločnosť NordVPN je v súčasnosti na druhom mieste v zozname recenzií VPN a drží titul „najlepšia rozpočtová sieť VPN“. Ak si prečítate našu recenziu spoločnosti NordVPN, uvidíte, že ju máme radi pre jej elegantné a ľahko použiteľné rozhranie, ako aj pre vynikajúce zásady zabezpečenia a ochrany osobných údajov.. 


Momentálne zaujíma TorGuard prvé miesto v celkovom hodnotení a tiež robí niektoré z našich najlepších zoznamov, napríklad našu najlepšiu sieť VPN na hranie hier. Ak sa chcete dozvedieť viac, môžete prejsť na našu úplnú recenziu TorGuard. Jeho vysoké rýchlosti a dizajn s bohatými funkciami sú to, čo jej zarobí toľko špičkových miest v našich článkoch. 

Ako sa ukazuje, rýchlosť a vlastnosti sú jedny z najslabších stránok spoločnosti NordVPN, zatiaľ čo jednoduché používanie je TorGuard. To je dôvod, prečo sme si mysleli, že je čas spojiť týchto dvoch najlepších uchádzačov a zistiť, ako sa im darí, keď porovnávajú jeden na jedného v tomto zápase NordVPN vs TorGuard.. 

Nastavenie boja: NordVPN vs. TorGuard

Na spravodlivé porovnanie NordVPN a TorGuard použijeme sadu pravidiel, ktoré sme vyvinuli, aby sme dali dve VPN proti sebe v rámci vzájomného porovnávania. Aj keď sú naše bežné recenzie VPN rozdelené do deviatich oddielov, tu sme veci zmenili na päť kôl.

Je to z toho dôvodu, že sme konsolidovali niektoré časti, napríklad „bezpečnosť a ochrana osobných údajov“, ktoré sa pri úplných recenziách VPN zvyčajne delia na dve časti. Týmto spôsobom má každé z piatich kôl zhruba rovnakú váhu. Päť kôl obsahuje vlastnosti, ceny, ľahkosť použitia, rýchlosť a bezpečnosť. 

V každej sekcii stručne prejdeme to, čo hľadáme, a potom sa individuálne pozrieme na každú VPN. Na konci kola ich porovnáme a vyberieme víťaza, ktorý získa bod. VPN s najväčším počtom bodov na konci je vyhlásený za víťaza.

1

Vlastnosti

Dôležitosť funkcií ponúkaných spoločnosťami NordVPN a TorGuard bude závisieť od toho, ako plánujete službu využívať. Očakávame, že každá sieť VPN bude mať prepínač zabíjania a spôsob automatického pripojenia. Toto sú povinné funkcie, pretože ovplyvňujú bezpečnosť VPN.

Okrem týchto funkcií je všetko ostatné iba čerešničkou na torte, napríklad veci, ako napríklad rozdelené tunelovanie a možnosti protokolov, len zvyšujú prispôsobivosť a univerzálnosť aplikácie. Tieto ďalšie funkcie nám môžu pomôcť určiť, či je daná sieť VPN zameraná na štandardných používateľov, ktorí môžu požadovať jednoduché riešenie VPN, alebo na výkonných používateľov, ktorí chcú mať kontrolu nad všetkými aspektmi svojich sietí VPN.. 

NordVPN

Ako sme spomenuli v článku NordVPN vs. CyberGhost, spoločnosť NordVPN vynikajúco pokrýva najdôležitejšie funkcie. Pre začiatočníkov je k dispozícii vypínač zabíjania, ktorý preruší vaše internetové pripojenie, ak stratíte pripojenie k VPN. 

Okrem prepínača kill má spoločnosť NordVPN tiež prepínač aplikácií, ktorý vám umožňuje definovať zoznam programov, ktoré sa ukončia, ak stratíte pripojenie k sieti VPN. Program NordVPN vám tiež ponúka možnosť spustiť ho pri spustení systému Windows. V ponukách nastavení je samostatná karta pre automatické pripojenie, ktorá vám umožňuje zvoliť, či sa VPN pripojí hneď po spustení aplikácie, a ak áno, kde sa pripojí k.

nordvpn-review-nastavenia

Pokiaľ ide o ďalšie funkcie, NordVPN obsahuje nastavenie, ktoré vám umožní zapnúť zariadenie neviditeľným pre iné zariadenia v sieti, čo je skvelé na zníženie rizika používania verejných WiFi. Klient NordVPN má tiež zabudovanú funkciu s názvom CyberSec, ktorá je novým blokátorom škodlivého softvéru a adwaru.. 

Aj keď je skvelé, že spoločnosť NordVPN tieto funkcie obsahuje, nikdy nebudú také dobré ako najbezpečnejší antivírusový softvér pre tých, ktorí sa obávajú tohto druhu hrozby online.. 

Nakoniec je na karte „Rozšírené“ niekoľko možností vrátane výberu medzi protokolmi TCP a UDP, ktoré preskúmame v časti „Zabezpečenie“ tohto článku, ako aj nastavenia servera DNS. Celkovo NordVPN robí dobrú prácu tým, že poskytuje používateľom všetky najdôležitejšie funkcie prístupným a zrozumiteľným spôsobom.

TorGuard

Prvý krok do ponuky nastavení TorGuard môže byť trochu skľučujúci. V hornej časti je nespočetné množstvo začiarkavacích políčok s množstvom možností a viac ako pol tuctu kariet. 

Pokiaľ ide o začiatočníkov, niektoré z prvých začiarkavacích políčok, ktoré uvidíte, sa týkajú základných vecí, ktoré sme spomenuli. Existuje box pre automatické spustenie VPN pri štarte a box pre automatické pripojenie po spustení VPN.

torguard-review-nastavenia

K dispozícii je tiež začiarkavacie políčko na zapnutie vypínača zabíjania, ako aj dobrý počet boxov, ktoré sa zaoberajú kozmetickými vecami a ako sa aplikácia minimalizuje a správa, keď sa nepoužívajú. Rovnako ako NordVPN má TorGuard prepínač zabíjania aplikácií a prepínač zabíjania internetu, ktorý vám umožňuje ukončiť určité programy, ak stratíte pripojenie k sieti VPN..

TorGuard tiež dáva užívateľom možnosť spúšťať skripty pred pripojením, po pripojení alebo po odpojení. Aj keď ich musíte písať sami, poskytuje mocným používateľom vysokú úroveň kontroly nad tým, ako VPN funguje a ako sa správa. 

K dispozícii je tiež množstvo sieťových nastavení, vrátane možností DNS a voľby medzi niekoľkými rôznymi protokolmi a šifrovaniami.

Okolo jednej myšlienky

Ani NordVPN, ani TorGuard nie sú známe tým, že majú čo najlepšie vlastnosti, a obom postrádajú veci ako štiepanie tunelov. (Viac informácií o funkcii VPN bohatej na funkcie s rozdeleným tunelovaním nájdete v našej recenzii ExpressVPN.) 

To znamená, že TorGuard odvedie dobrú prácu pri prispôsobovaní aplikácie, a to tak ďaleko, že nechá skúsených používateľov písať svoje vlastné skripty. Okrem toho podporuje viac možností protokolu a šifrovania ako NordVPN. Táto extra konfigurovateľnosť vyhrá TorGuard v prvom bode.

Kolo: Funkcie pre TorGuard

Logo NordVPN
Logo TorGuard

2

cena

Porovnanie akýchkoľvek dvoch produktov alebo služieb je takmer nemožné bez toho, aby sme sa pozreli na cenu. Ako sme videli v našich zápasoch ExpressVPN vs. NordVPN, spoločnosť NordVPN sa môže pochváliť konkurenčnou cenou za to, čo ponúka.. 

V tejto časti sa však na tvorbu cien neskúmame striktne. Zvážime tiež, aké druhy platieb každá sieť VPN prijíma, pravidlá vrátenia platby a aké bezplatné skúšobné verzie sú k dispozícii, ak existujú.

NordVPN

Cenový model spoločnosti NordVPN obsahuje jeden plán so štyrmi rôznymi časovými dĺžkami. Mesačný plán je menej lákavý, cenovo výhodný a približuje NordVPN približne k iným špičkovým VPN. Ročný plán však znižuje cenu na polovicu a dlhšie plány ešte viac zlepšujú úspory.

NordVPN ponúka dlhodobé, dvoj- a trojročné plány, ktoré sú veľmi prijateľné. Tieto plány sú v súlade s cenami, ktoré môžete vidieť v našej recenzii CyberGhost, ktorá je jednou z najlacnejších VPN na trhu. Tento plán vám umožňuje súčasne pripojiť až šesť zariadení a poskytuje týmto zariadeniam neobmedzenú šírku pásma.

NordVPN akceptuje na platbu kreditné karty, kryptomeny vrátane bitcoínov a hrsť temných možností, ako sú Alipay a UnionPay. NordVPN má tiež 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ale žiadne skúšobné obdobie – to je jediný spôsob, ako môžu používatelia vyskúšať VPN. 

TorGuard

TorGuard ponúka v krátkodobom horizonte viac možností plánu ako NordVPN. Mesačný plán je o pár dolárov nižší ako v NordVPN. Ďalším krokom smerom nahor je štvrťročné znižovanie nákladov a spravodlivé zníženie nákladov na porovnávanie s ročnými cenami NordVPN, keď ich rozdelíte každý mesiac..

TorGuard tiež ponúka šesťmesačné a ročné plány, ktoré majú rovnaké mesačné ceny. Je to lepšie ako ročné stanovovanie cien spoločnosti NordVPN, stále to však neprekonáva dvojročný plán spoločnosti NordVPN. Nakoniec TorGuard zákazníkom ponúka dvojročnú možnosť, ktorá stále nie je lepšia ako dvojročný plán spoločnosti NordVPN.

Okrem štandardného predplatného môžete vykonať niekoľko nákupov doplnkov. Takmer ako samotné predplatné mesačne, môžete zo zoznamu krajín pridať statickú IP podľa vášho výberu, čo môže pomôcť pri pokusoch o spoľahlivé streamovanie geoblokovaného obsahu. 

TorGuard má celkovo menej možností, keď príde čas na zaplatenie predplatného, ​​ale stále sa týka kreditnej karty, PayPal a niekoľkých foriem kryptomeny. Nakoniec TorGuard tvrdí, že ponúka sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ak im pošlete faktúru z inej VPN. Tento pokus sa nám však nepodarilo získať ani po odoslaní faktúry a následných opatreniach. TorGuard však má sedemdňovú politiku vrátenia platby, čo znamená, že existuje nový spôsob, ako si noví používatelia vyskúšať službu..

Druhé myšlienky

Zatiaľ čo TorGuard v oblasti krátkodobých cien úzko prekonal NordVPN, NordVPN zvíťazil nad TorGuardom vo viacročnom časovom rámci. Okrem toho, zatiaľ čo spoločnosť NordVPN ani TorGuard neponúkajú bezplatnú službu VPN, 30-dňová politika vrátenia NordVPN neprevyšuje TorGuard iba sedem dní..

Spoločnosť NordVPN nakoniec prijíma viac spôsobov platby a pri pokuse sa nesnaží zahrnúť doplnky na streamovanie. Vďaka tomu je NordVPN v tejto sekcii silným víťazom a každý bod spája aktuálne skóre.

Kolo: Cena za NordVPN

Logo NordVPN
Logo TorGuard

3

Jednoduchosť použitia

Zdá sa, že neustále dochádza k bitke, pokiaľ ide o návrh softvéru. Niektoré spoločnosti radi dávajú silu do rúk používateľa, ale často za cenu, že bude mať mätúce rozhranie. Na druhej strane sa niektoré spoločnosti rozhodnú vyrábať neuveriteľne jednoduchý produkt, ale za cenu funkcií.

V tejto časti sa zameriame na to, ako dobre každý poskytovateľ VPN navrhol svojho klienta tak, aby poskytoval užívateľsky príjemný zážitok. Navštívime tiež stránku každého poskytovateľa, aby sme skontrolovali jeho navigáciu.

NordVPN

Klient NordVPN je jedným z najlepších na trhu práve teraz, pokiaľ ide o dizajn a jednoduchosť použitia. Keď otvoríte klienta, uvíta vás okno s mapou sveta. 

Ako vidíte v článku TunnelBear verzus NordVPN, TunnelBear používa veľmi podobné rozloženie, ale program NordVPN ho vykonáva oveľa lepšie. Najmä preto, že vám NordVPN umožňuje priblíženie a oddialenie mapy pomocou rolovacieho kolieska, čo uľahčuje pohľad po celom svete a presné kliknutie na požadovaný server..

nordvpn-review-markeru selekcie

Ak nechcete nájsť požadované miesto na svete, je vľavo aj abecedný zoznam, ktorý obsahuje funkciu vyhľadávania. Veci sú naďalej organizované a vizuálne príjemné v ponuke nastavení, kde sú možnosti napísané zreteľne a pod nimi sú aj malé vysvetlenia. Toto uľahčuje aj neskúseným používateľom VPN konfigurovať aplikáciu podľa ich predstáv. 

Webová stránka spoločnosti NordVPN je efektívna a riadi sa celkom štandardným usporiadaním webových stránok, ktoré používa mnoho sietí VPN. Existuje niekoľko jasných registračných tlačidiel a registrácia účtu je rýchla a ľahká. 

TorGuard

Klient TorGuard je na prvý pohľad oveľa menej láskavý. Po otvorení aplikácie sa zobrazí tmavá obrazovka s niekoľkými rozbaľovacími ponukami. Tieto vám umožňujú zvoliť si napríklad protokol a šifrovanie, zatiaľ čo čiastočne skryté tlačidlo „Vybrať server“ v pravom hornom rohu vám umožňuje zvoliť si požadované umiestnenie..

torguard-review-interface

Ak sa odvažujete zamieriť do nastavení, situácia sa ešte zhorší. Počet kariet a začiarkavacích políčok je spočiatku ohromujúci a niektoré z nich sú podivne formulované. Neexistujú žiadne vysvetlenia pre tieto možnosti – na rozdiel od NordVPN – zvyšujúce nehostinnosť nastavení TorGuard. 

Mnoho možností, ktoré sa nachádzajú v ponukách TorGuard, je – ako sme sa zmienili v časti „Funkcie“ – viac zamerané na skúsených používateľov. Môžete načítať svoje vlastné skripty a dokonca kompilovať a ukladať ladiace súbory na pevný disk. Znamená to však aj to, že mnoho možností bude nad rámec toho, čo väčšina používateľov hľadá. 

Webová stránka TorGuard je menej rafinovaná ako NordVPN. Aj keď sú veci zefektívnené a navigácia na webe je dosť jednoduchá, proces platby je zapojený viac ako NordVPN.

Okrúhle tri myšlienky

Pretože TorGuard je jednoznačne určený pre používateľov, ktorí sú dobre oboznámení s technológiami a sú pripravení na čo najlepšie využitie svojej VPN, používateľské prostredie je menej rafinované. Nemá esteticky príjemnú mapu alebo ponuky ako NordVPN.

NordVPN má viac štýlu plug-and-play, ktorý umožňuje užívateľom ľahko sa dostať z terénu, zatiaľ čo TorGuard dáva používateľom veľa dôležitých a technických možností v okamihu, keď spustia softvér. Aj keď ide o jednoduchosť použitia a užívateľsky prívetivý dizajn, je ťažké poraziť NordVPN..

Kolo: Ľahký bod použitia pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo TorGuard

4

rýchlosť

Keď sme v minulosti testovali rýchlosť v NordVPN – napríklad v našom porovnávaní NordVPN vs. PureVPN – zistili sme, že funguje dostatočne spoľahlivo na streamovanie a typické použitie. Často je však iba hanba byť dosť rýchly na to, aby sa dostal na naše najrýchlejšie pripojenie VPN. 

TorGuard, na druhej strane, nám ukázal vynikajúce rýchlosti, keď sme ich testovali v minulosti, takže v tomto kole to bude NordVPN. Každú sieť VPN sme nastavili na používanie rovnakých protokolov a šifrovaní. Potom sme otestovali rýchlosť každého poskytovateľa na rovnakých piatich miestach po celom svete, aby sme získali komplexnú predstavu o výkone, ktorý každá sieť VPN ponúka..

NordVPN

Spoločnosť NordVPN pri testovaní vykonávala obdivuhodne, pričom väčšina serverov, ktoré sme sa snažili vrátiť späť väčšinu šírky pásma. Časy pingov boli primerane nízke pre všetky rôzne vzdialenosti a prehliadanie webu – aj keď bolo pripojené k vzdialeným serverom – sa cítilo pohotovo a pohotovo.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
nechránený9165,510.57
US # 247923133,538,87
Spojené kráľovstvo # 20115334.786,06
Holandsko # 6614566.915.39
Japonsko # 69159132,833.31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4)7920,488.64

Celkovo boli rýchlosti NordVPN spoľahlivé z jedného servera na druhý, s jedinou výraznou výnimkou bola Južná Afrika, ktorá stratila viac ako polovicu našej pôvodnej šírky pásma. Aj tento server nám však napriek svojmu výkonu na papieri stále ponúkol solídne surfovanie na webe a dokonca aj streamingový zážitok. 

Aj keď NordVPN nie je nevyhnutne najrýchlejšou sieťou VPN v číslach, funguje dostatočne dobre pre väčšinu úloh a ponúka primerane rýchly internet, aby sa stal solídnym konkurentom..

TorGuard

TorGuard bol celkovo menej konzistentný ako NordVPN a tieto dva obchodované údery zo servera na server. NordVPN má výhodu na americkom serveri, zatiaľ čo TorGuard dosiahol lepšiu rýchlosť sťahovania na britskom serveri.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (St. Louis)884.2822,01
Dallas (odporúčané)4863,5117.7
chicago4264.212
Londýn2793.120.64
Tokio29622.4818.89
Sydney44511,6814,51

NordVPN však na serveroch v Japonsku a Južnej Afrike dosahovali lepšie výsledky, zatiaľ čo TorGuard v Brazílii dosiahol vyššiu rýchlosť. Južná Afrika bola pre spoločnosť TorGuard tiež najnepríťažlivejšou lokalitou a stratila väčšinu šírky pásma.

TorGuard videl o niečo lepšie ping krát na vzdialenejších miestach, ako napríklad v Japonsku, Južnej Afrike a Brazílii, ale zvýšenie výkonu nebolo pri prehliadaní viditeľné. NordVPN a TorGuard ponúkajú skvelý zážitok z prehliadania.

Kolo štyri myšlienky

Spoločnosti NordVPN a TorGuard ponúkajú rýchle surfovanie po webe, na ktoré by sa mohol spoľahnúť každý pri práci v streamingu alebo pri vykonávaní akejkoľvek bežnej online úlohy. NordVPN aj TorGuard mali určité problémové oblasti, pričom obe možnosti najviac zápasili v Južnej Afrike. 

Spoločnosť NordVPN bola rýchlejšia, pokiaľ ide o rýchlosť sťahovania v troch z piatich testovaných umiestnení, a tiež mali menšie rozdiely vo výkone z jedného servera na druhý. Z tohto dôvodu dávame NordVPN miesto pre rýchlosť.

Kolo: rýchlostný bod pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo TorGuard

5

Bezpečnosť a súkromie

Ako sme už videli, napríklad v našej súťaži NordVPN verzus IPVanish má NordVPN vynikajúcu bezpečnosť, spoľahlivé zásady ochrany osobných údajov a dobré výsledky. Pokiaľ ide o bezpečnosť, je ťažké poraziť. Ako sme videli v sekcii funkcií, TorGuard však ponúka viac možností na konfiguráciu bezpečnosti, čo by jej mohlo poskytnúť výhodu.

V tejto časti hodnotíme bezpečnosť každej VPN pomocou preskúmania druhov protokolov a šifrovania, ktoré používajú, a kontrolou únikov DNS. Vyhodnocujeme tiež súkromie každého poskytovateľa tak, že preveríme jednotlivé zásady ochrany osobných údajov a pozeráme sa na históriu každej spoločnosti, aby sme zistili, či už niekto niekedy neposkytol informácie o zákazníkoch tretím stranám alebo orgány činné v trestnom konaní (ako to môžete prečítať v našej PureVPN kontrole)..

NordVPN

Ako sme už povedali, spoločnosť NordVPN používateľom neposkytuje obrovské množstvo možností, pokiaľ ide o bezpečnosť. K dispozícii je vypínač zabíjania a môžete si nechať klienta pripojiť sa automaticky pri štarte, čo sú základné funkcie.

Avšak NordVPN uzamkne šifrovanie do AES-256 a ponúka len výber protokolu medzi dvoma formami OpenVPN: TCP a UDP. Aj keď to používateľom nedáva veľa možností, túto kombináciu považujeme za zlatý štandard v oblasti zabezpečenia VPN. Pri testovaní NordVPN sme nenašli žiadny druh DNS alebo úniky údajov.

Pokiaľ ide o ochranu súkromia, spoločnosť NordVPN má jednu z najstručnejších zásad ochrany osobných údajov ktoréhokoľvek poskytovateľa VPN na trhu. Je napísaná ľahko zrozumiteľným spôsobom a je dostatočne stručná, aby nebolo ťažké ju prečítať a analyzovať, aké informácie NordVPN zhromažďuje..

Na začiatok účtu NordVPN potrebuje e-mailovú adresu a spôsob platby. Tí, ktorí sa obávajú anonymity online, to môžu ľahko zvládnuť bitcoínom a odhodeným e-mailom. 

Spoločnosť NordVPN neuchováva protokoly s akýmikoľvek identifikačnými informáciami o používaní VPN používateľmi. Niektoré informácie na webe však zhromažďuje prostredníctvom súborov cookie. Tento druh zhromažďovania informácií je do značnej miery nevyhnutný, ako si môžete prečítať v našom sprievodcovi anonymným prehliadaním. Tieto informácie používajú na zlepšenie a udržiavanie webovej stránky – nemá žiadne identifikačné informácie ani žiadnym spôsobom nesúvisí s vaším používaním siete VPN..

TorGuard

Aj keď môžete na svojom počítači nakonfigurovať TorGuard ručne ako sieť VPN, aby používal takmer akýkoľvek protokol, ktorý chcete, aplikácia podporuje iba OpenVPN a OpenConnect. Ako sme už uviedli v prípade spoločnosti NordVPN, protokol OpenVPN je vynikajúci protokol, ktorý je vysoko bezpečný a zároveň ponúka rýchly výkon. 

Pokiaľ ide o šifrovanie, TorGuard ponúka veľa možností, vrátane rôznych foriem AES-128 a AES-256. Ak máte záujem dozvedieť sa viac informácií o rôznych šifrovaniach, môžete vyskúšať náš zašifrovaný kód, ale vyzývame ľudí, aby si zaistili čo najlepšiu bezpečnosť. TorGuard vám dokonca umožňuje zvoliť si, aký port bude vaše pripojenie používať, ale toto je funkcia, ktorú bude pravdepodobne používať len málo ľudí. 

Počas nášho testovania bol TorGuard bez akýchkoľvek únikov DNS alebo IP. Má tiež solídnu politiku bez protokolovania, ktorá musí byť pred súdom napadnutá alebo spochybnená. Rovnako ako v prípade spoločnosti NordVPN aj spoločnosť TorGuard zhromažďuje informácie na webových stránkach prostredníctvom súborov cookie na zhromažďovanie údajov o premávke a udržiavanie svojich webových stránok.

Aj keď spoločnosť TorGuard sídli v USA, o ktorej nie je známe, že má prísne zákony na ochranu súkromia, je to stále nepravdepodobné. TorGuard vo svojej politike ochrany osobných údajov uvádza, že nikdy neposkytne informácie tretím stranám, pokiaľ to nevyžaduje zákon. TorGuard však nemôže odovzdať informácie, ktoré nemá. 

To znamená, že aj keď sa úrady pokúsia získať protokoly alebo záznamy od TorGuard, nedostanú nič, pretože TorGuard tieto informácie nezaregistruje.. 

Kolo päť myšlienok

Pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie, sú NordVPN aj TorGuard na špičke hry. Ani jeden z poskytovateľov nemal nikdy k dispozícii únik údajov, neposkytol informácie tretím stranám ani nebol chytený v súdnom spore za protokoly. 

Okrem toho obaja poskytovatelia ponúkajú spoľahlivú bezpečnosť s porovnateľnými možnosťami, ako aj dobre napísané a pre spotrebiteľa priateľské politiky ochrany osobných údajov. Cítime sa pohodlne odporúčať niektorú z týchto možností ľuďom, ktorí chcú mať svoje online údaje v bezpečí a anonymitu. Z tohto dôvodu prehlasujeme toto kolo za remízu a každému VPN pridelíme jeden bod.

Kolo: Bezpečnosť a súkromie Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo NordVPN
Logo TorGuard

6

Záverečné myšlienky

TorGuard síce vyšiel so svojou sadou funkcií, ale zabezpečil iba dva body proti štyrom NordVPN. Obaja poskytovatelia ponúkajú slušnú úroveň bezpečnosti a výkonu, ale spoločnosť NordVPN sa z hľadiska rýchlosti mierne posunula.

Víťaz: NordVPN

Aj keď spoločnosť NordVPN môže obetovať niektoré veci, pokiaľ ide o funkcie, robí to s opatrnosťou. Všetky najdôležitejšie vlastnosti sú stále k dispozícii. Výmenou za mierne obývané ponuky nastavení je rozhranie navyše mimoriadne čisté a ľahko dostupné pre každého. Spoločnosť NordVPN tiež chráni spoločnosť TorGuard, pokiaľ ide o stanovovanie cien, vďaka svojej dlhodobej cenovej politike a politike refundácie.

Dajte nám vedieť, čo si myslíte o NordVPN a TorGuard v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map