NordVPN vs PureVPN: Ukazujú ich laná v roku 2020

Spoločnosť NordVPN je na prvom mieste v našom zozname recenzií VPN, čo zaostáva za značkou ExpressVPN. Ak si prečítate našu recenziu spoločnosti NordVPN, môžete vidieť, že ju máme radi kvôli jej ľahko použiteľnému dizajnu, spoľahlivej bezpečnosti a vynikajúcemu dlhodobému oceňovaniu. 


Na druhej strane PureVPN je oveľa ďalej v rebríčku, ale ak si pozriete našu recenziu PureVPN pred viac ako rokom, môžete vidieť, že sa veci zlepšovali. Odvtedy sa ceny a niektoré funkcie, ktoré ponúka PureVPN, zmenili. 

S ohľadom na to sme sa rozhodli dať PureVPN šancu na veľké ligy, aby sme videli, ako sa darí proti jednému z našich obľúbených..

Nastavenie boja: NordVPN vs. PureVPN

S cieľom zabezpečiť, aby spoločnosti NordVPN a PureVPN súťažili za spravodlivých podmienok, navrhli sme päťkolový systém. V každom kole sa zameriavame na určitý kritický aspekt sietí VPN vrátane funkcií, stanovovania cien, ľahkého používania, rýchlosti a bezpečnosti.

Na konci každého kola určíme, ktorý z týchto dvoch pretekárov dosiahol lepšiu výkonnosť, a na základe toho mu pridelíme bod. Víťazom VPN s najvyšším počtom bodov na konci piatich kôl.

1

Vlastnosti

Ako sme videli v našich zápasoch ExpressVPN vs NordVPN, spoločnosť NordVPN nie je najsilnejšou možnosťou VPN, pokiaľ ide o funkcie, takže toto kolo by mohlo PureVPN nastaviť čoskoro. V tejto časti si dáme pozor na to, že sieť VPN ponúka prepínač zabíjania a môže sa automaticky pripojiť pri spustení..

Tieto dve funkcie sú dôležité, pretože vytvárajú pevný základ pre zabezpečenie online, keď sú spárované so správnym šifrovaním a protokolom, na ktorý sa pozrieme v časti „Zabezpečenie a ochrana osobných údajov“. Čokoľvek, čo VPN obsahuje mimo týchto vecí, je námraza na torte a zlepší sa jeho prispôsobiteľnosť.

V tejto časti sa tiež pozrieme na druh streamovacieho výkonu, ktorý môžete očakávať pri prístupe k geoblokovanému obsahu, ako je napríklad obsah na Netflix a BBC iPlayer..

NordVPN 

NordVPN robí dobrú prácu pri pokrývaní základných funkcií. Prepínač kill sa dá ľahko nájsť, aj keď v predvolenom nastavení nie je zapnutý a klient môže byť nakonfigurovaný na automatické otváranie pri spustení. 

nordvpn-review-killswitch

Keď sa aplikácia otvorí, môžete nastaviť automatické pripojenie a zvoliť si, kam sa automaticky pripojí. Okrem prepínača na zabíjanie internetu, ktorý vypína vaše pripojenie, ak stratíte zabezpečené pripojenie VPN, je tu aj prepínač na zabíjanie aplikácií, ktorý vám umožní definovať zoznam programov, ktoré sa majú ukončiť v prípade, že sa pripojenie VPN stratí, ak dôjde k strate pripojenia VPN..

V nastaveniach môžete nastaviť, aby bol počítač neviditeľný pre ostatné zariadenia v sieti, čo je skvelé pre vyššiu ochranu pri používaní verejných sietí Wi-Fi. Ak sa hlbšie venujete nastaveniam, nájdete pokročilejšie možnosti vrátane prepínania protokolu medzi TCP a UDP a možnosti nastavenia vlastného servera DNS..

Klient NordVPN bol nedávno upgradovaný na funkciu s názvom CyberSec. Je to filter škodlivého softvéru, ktorý pomáha blokovať reklamy a potenciálne škodlivý obsah. Aj keď je to pekné, odporúčame, aby ľudia, ktorí sa zaujímajú o tento druh hrozby, používali plnohodnotný antivírusový softvér. 

Pokiaľ ide o streamovanie, spoločnosť NordVPN dokázala prebudiť detekciu VPN každej streamingovej služby, ktorú sme vyskúšali, vrátane služieb Netflix, Hulu, Amazon Prime Video a BBC iPlayer..

PureVPN

Jednou z prvých vecí, ktoré vám klient PureVPN predstavuje, je niekoľko možností „režimu“. Zahŕňajú streamovanie, slobodu a bezpečnosť internetu. Rozdiely medzi nimi nie sú jasné, takže je ťažké ich nazvať prvkom. 

PureVPN-Ozone

Pohybujúc sa okolo nich, PureVPN má pôsobivú škálu funkcií, ktoré sú v niektorých prípadoch nezvyčajné. Jedným z nich môže zmeniť vaše zariadenie na hotspot VPN WiFi, čo vám umožní pripojiť ďalšie zariadenia k zabezpečenému tunelu.

Zahŕňa tiež kritické funkcie, ktoré sme spomenuli, ponúka vypínač zabíjania a možnosť automatického pripojenia sa pri spustení. Má dokonca také nastavenie, aby sa automaticky obnovilo, ak dôjde k strate spojenia.

Zapnutím funkcií verzie beta získate možnosť rozdelenia tunelov, na ktorej PureVPN stále pracuje. Umožňuje zvoliť, ktoré programy používajú zabezpečené pripojenie VPN a ktoré používajú nechránené pripojenie k internetu. 

Protokoly sa podrobnejšie pozrieme v časti „Zabezpečenie a ochrana osobných údajov“, ale stojí za zmienku, keď sa pozrieme na funkcie, ktoré vám PureVPN umožňuje vybrať si z dlhého zoznamu možností, vrátane OpenVPN, PPTP, L2TP a ďalších..

Nakoniec, PureVPN sa nám podarilo dostať k obsahu Netflix a Hulu, ale Amazon Prime Video a BBC iPlayer ho zmarili, bez ohľadu na to, aký režim sme vyskúšali.

Okolo jednej myšlienky

Nie je známe, že spoločnosť NordVPN je sieťou VPN bohatou na funkcie a vo väčšine prípadov vám poskytuje iba základné funkcie. PureVPN má novú funkciu rozdeleného tunela, neobvyklú funkciu hotspot a veľa protokolov, ktoré NordVPN nepodporuje. 

Celkovo PureVPN ponúka viac funkcií a poskytuje používateľom väčšiu kontrolu nad tým, ako VPN funguje a ako sa správa. To však znamená, že v porovnaní s NordVPN nedosahuje výkonnosť, pokiaľ ide o streamovanie obsahu, takže ak je to to najdôležitejšie, NordVPN môže byť ešte lepšou stávkou. 

Kruh: Bod funkcie pre PureVPN

Logo NordVPN
Logo PureVPN

2

cena

Nie je možné porovnávať všetko, čo nakupujete, bez ohľadu na cenu. V tejto časti sa však nebudeme zaoberať iba tým, koľko stojí každá sieť VPN. Zohľadníme tiež ich pravidlá vrátenia platby, ak ponúkajú bezplatnú skúšobnú verziu a aké spôsoby platby akceptujú. 

So všetkými týmito informáciami spojíme holistický pohľad na to, ako vyzerá platiaci zákazník so spoločnosťami NordVPN a PureVPN, a potom priradíme bod, na základe ktorého sú lepšie ceny a politiky.

NordVPN 

Ako sme videli v našich zápasoch NordVPN vs CyberGhost, ceny NordVPN sú na prvý pohľad trochu drsné. Mesačné ceny sú dosť drahé na to, aby boli porovnateľné s väčšinou špičkových sietí VPN na trhu. Jednoročný plán ponúka značné úspory, ale ceny sú stále v súlade s ďalšími prémiovými možnosťami VPN. 

Tam, kde NordVPN svieti, je však jeho viacročné oceňovanie. Dva a trojročné plány dávajú zákazníkom výraznú zľavu a robia z NordVPN jednu z najdostupnejších sietí VPN. Každý plán umožňuje používateľom pripojiť sa až k šiestim zariadeniam a poskytuje neobmedzenú šírku pásma.

Neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia, ale spoločnosť NordVPN ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí zákazníkom, ktorí nie sú spokojní. Pre platbu vyžaduje kreditné karty, kryptomeny a hrsť neprehľadných platobných možností, ako sú Amazon Pay, UnionPay a Alipay.. 

PureVPN

Mesačný plán spoločnosti PureVPN je porovnateľný s cenami spoločnosti NordVPN a prichádza s mesačnou cenou približne o dolár. Jeho ročná cena však používateľom prináša obrovskú zľavu a je výrazne pod ročnými nákladmi spoločnosti NordVPN. 

Ročné náklady spoločnosti PureVPN sú v skutočnosti porovnateľné s trojročným plánom spoločnosti NordVPN, ak sú rozdelené na mesačnú cenu. PureVPN ponúka aj dvojročnú možnosť, ktorá je najlepším riešením z plánov ponúkaných našimi dvoma konkurentmi.

PureVPN neponúka bezplatnú skúšobnú verziu, ale má 31-dňovú záruku vrátenia peňazí, ktorá o jeden deň prekročí politiku spoločnosti NordVPN. Každý účet môže pripojiť maximálne päť zariadení a vaše zariadenia majú neobmedzenú šírku pásma. 

Nakoniec, PureVPN má viac spôsobov platby ako NordVPN, vrátane bitcoínov, kreditných kariet, PayPal, Alipay a dokonca aj darčekových kariet. Je však dôležité poznamenať, že darčekové karty a kryptomena sa nevracajú. 

Druhé myšlienky

Spoločnosť NordVPN si vybudovala meno pre svoju hodnotu vďaka svojim dvojročným a trojročným plánom. PureVPN je dostupnejší v každom časovom rámci a akceptuje viac spôsobov platby. 

Navyše, aj keď ani VPN neponúka bezplatný plán, 31-dňová politika vrátenia PureVPN prevyšuje NordVPN o jeden deň, čo znamená, že PureVPN má na tomto kole miesto.. 

Kolo: Cena bodu za PureVPN

Logo NordVPN
Logo PureVPN

3

Užívateľská prívetivosť

Ľahké používanie je naj subjektívnejšia vec, na ktorú sa pri porovnávaní pozeráme. Je však dôležité poskytnúť vám jasnú predstavu o tom, aké to je používať VPN, ktoré porovnávame. V tomto kole sa pozrieme na rozloženie klienta a spôsob prezentácie vecí.

Potom sa pokúsime zistiť, ako dobre je používateľská skúsenosť vytvorená pre každú sieť VPN, a prideliť miesto, ktorému bol poskytovateľ schopný vytvoriť prepracovanejšiu a užívateľsky prívetivejšiu sieť VPN..

NordVPN 

NordVPN má jedného z najvyhľadávanejších klientov na trhu. Po otvorení aplikácie vás privíta obrazovka, ktorú zväčša prijíma mapa sveta. Mapa obsahuje modré bubliny na mnohých miestach, na ktoré sa môžete kliknutím pripojiť a pripojiť sa k serveru VPN v tejto krajine. 

nordvpn-review-markeru selekcie

Pomocou rolovacieho kolieska môžete mapu priblížiť alebo oddialiť, aby ste mali dobrý prehľad o svete a dostupných miestach. Vľavo od mapy je zoznam serverov, ktoré sú abecedné a majú vlajku vedľa názvu každej krajiny, takže je ľahké ich prezerať. V hornej časti zoznamu serverov sa nachádza aj vyhľadávací panel, ktorý vám pomôže nájsť miesto, ktoré hľadáte.

Ponuky nastavení NordVPN sú tiež usporiadané dobre a uľahčujú vyhľadávanie všetkého. Znenie všetkých nastavení je tiež dobre vykonané a každá možnosť má jasné vysvetlenie toho, čo robí.

PureVPN

Rozloženie klienta PureVPN je omnoho efektívnejšie ako rozvrhnutie NordVPN. Namiesto toho, aby ste mali mapu, obrazovka, na ktorú ste uvítali, je tmavým oknom s rozbaľovacím oknom na výber požadovaného miesta a tlačidlom, ktoré vám umožní pripojiť sa k sieti VPN. 

PureVPN-Main-Tile-Interface

Zoznam miest nie je abecedný, čo sťažuje prehliadanie, má však vyhľadávací panel. Ponuky nastavení sú rozložené zle a na ľavej strane obrazovky je príliš veľa kariet, ktoré rozdeľujú veci do kategórií.

Hoci väčšina najdôležitejších vecí, ktoré by používatelia hľadali a pokúsili sa zmeniť, je na karte nastavení aplikácie, z nejakého dôvodu je prepínač zabíjania skrytý na karte rozšírených možností a v predvolenom nastavení je vypnutý. Horšie je, že výber režimu získa aj svoju vlastnú kartu v ponuke nastavení, ale stále nie je jasné, čo režimy robia. 

V niekoľkých oblastiach klienta sú tiež oznámenia o tom, že niektoré funkcie budú čoskoro ukončené, napríklad blokovanie škodlivého softvéru nazývané „závažnosť“. Konštantný stav bytia vo výstavbe spojený s príliš veľkým počtom kariet spôsobuje, že sa klient cíti hekticky a ľahko sa stratí pri hľadaní určitých vecí..

Okrúhle tri myšlienky

NordVPN má rafinovaného a esteticky príjemného klienta. V nastaveniach je jednoduché a príjemné používať a nájsť to, čo hľadáte. 

Na druhej strane má PureVPN klienta, ktorý sa zdá byť chaotický a porovnaním porovnáva veci oveľa ťažšie. Z tohto dôvodu je evidentným víťazom tohto kola NordVPN.

Kruh: Miesto pre užívateľskú prívetivosť pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo PureVPN

4

rýchlosť

Rýchlosť je najviac vedeckou časťou, pokiaľ ide o našu metodiku testovania. Aby sme zaistili konzistentné a spravodlivé výsledky, nastavili sme každú sieť VPN tak, aby spustila protokol OpenVPN a 256-bitové šifrovanie AES. 

Okrem toho testujeme každú sieť VPN na rovnakých piatich miestach a na porovnanie používame nechránenú rýchlosť. Tieto údaje potom spolu s neoficiálnymi dôkazmi o tom, aké to je surfovať po webe s každou VPN, určíme, ktoré z nich ponúkajú lepšie rýchlosti..

NordVPN 

V našom testovaní spoločnosť NordVPN ponúkala slušný a konzistentný výkon, ale nebolo to dosť dobré na to, aby sa zaradila do nášho najrýchlejšieho zoznamu VPN. Aj keď niektoré servery, napríklad USA, fungovali dobre a stratili iba malú časť našej rýchlosti, iné, konkrétne Japonsko a Brazília, boli omnoho pomalšie a zachovali si iba polovicu našej nechránenej šírky pásma..

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
nechránený9165,510.57
US # 247923133,538,87
Spojené kráľovstvo # 20115334.786,06
Holandsko # 6614566.915.39
Japonsko # 69159132,833.31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4)7920,488.64

To znamená, že aj na tých pomalších a vzdialenejších serveroch bol zážitok z prehliadania responzívny. Webové stránky sa načítali bez výrazného oneskorenia a videá sa streamovali dobre vo vysokom rozlíšení. 

Mnohé z časov, ktoré sme videli, boli tiež pôsobivé a servery v okolí mali dostatočne nízke pingy, aby vám NordVPN mohla slúžiť ako VPN na hranie hier. Aj keď NordVPN nemá ohromujúci výkon, pokiaľ ide o rýchlosť, je dostatočne spoľahlivý a rýchly, aby sa väčšina každodenných úloh necítila výrazne pomalšie..

PureVPN

Aj keď prvý server, ktorý sme testovali PureVPN, fungoval dobre a poskytol nám takmer celú nechránenú šírku pásma, ostatné boli slabé. Servery vo Veľkej Británii, Japonsku a Južnej Afrike zabrali polovicu až tri štvrtiny šírky pásma.

Miesta: Ping (ms): Stiahnuť (Mbps): Nahrať (Mbps):
nechránený2843.536.4
Tirana, AL1066.29.5
Amsterdam, NL8332.911.7
Mesto New York23416.381,25
Los Angeles, CA36317.191.07
Tokyo, JP48016.021.10

Skúsenosti s prehľadávaním na serveroch boli horšie ako skúsenosti s prehliadaním serverov NordVPN. Dokonca aj servery, ktoré boli na papieri rýchlejšie, napríklad Brazília, spôsobili viditeľné jedno až dvojsekundové oneskorenie pred načítaním webových stránok.

Sledovanie videí bolo tiež omnoho pomalšie. Niektoré videá boli predvolene nastavené na nízke rozlíšenie a iné videá sa museli začať ukladať do vyrovnávacej pamäte. Nevideli sme to takmer rovnako zlé, keď sme používali NordVPN.

Kolo štyri myšlienky

Toto kolo je jasným víťazstvom pre NordVPN. Ponúkala oveľa konzistentnejší výkon na papieri, pričom žiadny zo serverov neponoril tak nízku hladinu ako polovica serverov PureVPN, ktoré sme testovali..

Okrem toho spoločnosť NordVPN pri surfovaní na webe oveľa citlivejšie reagovala v porovnaní s webom PureVPN, ktorý na načítanie webových stránok často potreboval výraznú sekundu alebo dve..

Kolo: rýchlostný bod pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo PureVPN

5

zabezpečenia & súkromia

V prípade, že ste si nedržali skóre, sú dve až dve, takže toto posledné kolo určí víťaza zápasu. S ohľadom na to rýchlo prejdeme to, čo hľadáme v oblasti bezpečnosti a ochrany osobných údajov.

Pre začiatočníkov určujeme úroveň bezpečnosti, ktorú každá VPN ponúka, na základe protokolu a šifrovaní, ktoré používajú, pričom ideálna situácia je OpenVPN a AES-256. Kontrolujeme tiež úniky DNS a iné formy úniku údajov. Z dôvodu ochrany osobných údajov kontrolujeme zásady ochrany osobných údajov každého poskytovateľa, aby sme zistili, aké informácie zhromažďujú a čo s nimi robia.

NordVPN 

Ako je uvedené v časti „Funkcie“, program NordVPN je štandardne vybavený štandardom OpenVPN, ale na jeho webovej stránke sú návody, ktoré informujú, ako získať IKEv2. NordVPN spáruje tieto protokoly s 256-bitovým šifrovaním AES, ktoré, ako môžete prečítať v našom zašifrovanom šifrovaní, je bezpečné. 

Protokol OpenVPN s 256-bitovým šifrovaním AES, ako aj robustný prepínač zabíjania a funkcie automatického pripojenia robia z NordVPN bezpečnú voľbu. Zásady ochrany osobných údajov sú dobre navrhnuté a patria k najkratším a najlepšie napísaným, ktoré sme videli.

NordVPN zhromažďuje e-mailovú adresu a spôsob platby na vytvorenie účtu. Toto je minimálne množstvo informácií potrebných na údržbu účtu a dá sa obísť pomocou e-mailu horáka. Pri používaní siete VPN sú zhromaždené iba informácie týkajúce sa zaťaženia servera, takže žiadna zo zhromaždených informácií nie je žiadnym spôsobom identifikovateľná. 

Nakoniec, NordVPN na svojej webovej stránke zbiera informácie o tom, ako ľudia používajú túto webovú stránku, aby ju udržali a vylepšili. Ak si prečítate nášho sprievodcu anonymným prehliadaním, zistíte, že je to online, ktorý sa nedá vyhnúť.

PureVPN

PureVPN ponúka užívateľom veľa možností šifrovania, vrátane IKEv2, PPTP, L2TP a OpenVPN. Umožňuje tiež používateľom zvoliť si medzi 128-bitovým a 256-bitovým šifrovaním, čo znamená, že má zlatý štandard OpenVPN a AES 256-bitového.

Pri výskume súkromia PureVPN sme objavili celkom zaujímavý príbeh. Na začiatku politiky ochrany osobných údajov sa uvádza, že spoločnosť PureVPN neuchováva denníky. Neskôr v dokumente sa však uvádza, že denníky pripojenia sa zaznamenávajú, ale anonymizujú a že údaje sa používajú na udržanie siete.

V roku 2017 bola spoločnosť schopná poskytnúť informácie polícii v prípade počítačovej kriminality, ktorá viedla k zatknutiu. Používatelia PureVPN mali, samozrejme, veľa otázok o tom, ako dokázali poskytnúť identifikačné informácie, ktoré by mohli viesť k zatknutiu, a ako odpoveď zverejnil tento príspevok, ktorý sa bránil. 

Aj keď to bolo pred niekoľkými rokmi a pravidlá ochrany osobných údajov sa odvtedy prepracovali, je to druh správania, ktorý môže natrvalo poškodiť meno poskytovateľa VPN.. 

Kolo päť myšlienok

Spoločnosti NordVPN a PureVPN prešli bezpečnostným testovaním bez zistiteľného úniku DNS alebo úniku údajov. Obe VPN vám tiež umožňujú používať OpenVPN a AES 256-bit, čo je párovanie, ktoré ponúka prísnu bezpečnosť a solídny výkon.

Pokiaľ ide o ochranu súkromia, spoločnosť NordVPN má dobrú politiku a nemá históriu toho, že by mala mať akékoľvek informácie, ktoré by nemala alebo používala takým spôsobom, ktorý je pre jej zákazníkov nepriaznivý. Na druhej strane, PureVPN preukázala, že je ochotná odovzdať informácie, ktoré sú inkriminujúce a identifikujúce. Z tohto dôvodu je NordVPN v tomto kole jasným víťazom.

Kolo: Bezpečnosť & Ochrana osobných údajov pre spoločnosť NordVPN

Logo NordVPN
Logo PureVPN

6

Záverečné myšlienky

PureVPN sa vďaka svojej širšej sade funkcií a lepšiemu stanoveniu cien dokázal zabezpečiť včasný náskok, ale spoločnosť NordVPN ho zviazala v kolách „jednoduchého použitia“ a „rýchlosti“. Nakoniec, v našom poslednom kole sme dostali nášho víťaza s konečným skóre tri až dve za NordVPN. 

Víťaz: NordVPN

Hoci NordVPN nemusí mať toľko funkcií ako PureVPN, lepšie sa dostane do geoblokovaného obsahu. Okrem toho vďaka vyššej rýchlosti, ľahkému použitiu a ochrane súkromia a bezpečnosti je táto možnosť lepšou celkovou voľbou pre takmer každého.

Ak ste použili NordVPN alebo PureVPN, chceli by sme sa o vašich skúsenostiach s nimi dozvedieť v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map