NordVPN vs Mullvad: Giant bojuje za krtek v roku 2020

V súčasnosti NordVPN zaujíma v našom celkovom rebríčku VPN najvyššie skóre. Ak si prečítate našu recenziu spoločnosti NordVPN, uvidíte, že ju máme radi z niekoľkých dôvodov, medzi ktoré patrí cenovo dostupné dlhodobé stanovovanie cien, jednoduché používanie a vynikajúca bezpečnosť.. 


Mullvad, na druhú stranu, visí oveľa ďalej nadol totem VPN. Ak sa však pozriete na našu úplnú recenziu Mullvad, zistíte, že existuje množstvo zaujímavých vtipov, ktoré ponúkajú úroveň súkromia a cenovej dostupnosti, ktorú väčšina poskytovateľov nemôže. 

S týmto vedomím sme sa rozhodli, že je čas na zápas NordVPN vs Mullvad, aby sme zistili, kto vyjde na vrchol kráľa súkromia s rozpočtom..

Zostavenie boja: NordVPN vs. Mullvad

Aby bola táto súťaž spravodlivá a zároveň hustá informačná, rozdelili sme veci do piatich kôl. Každé kolo začneme skúmaním výkonnosti každého poskytovateľa v určitej kategórii. 

Po vyhodnotení každej siete VPN sa porozprávame o tom, ktorý z nich je víťazom a prečo, potom potom danej sieti VPN pridelí jeden bod. Prvé kolo sa zameriava na vlastnosti VPN, po ktorom nasledujú kolá týkajúce sa stanovovania cien, ľahkého používania, rýchlosti a nakoniec bezpečnosti.

1

Vlastnosti

Na úvod sa chystáme zistiť, aké funkcie ponúka každý poskytovateľ VPN. Hľadáme niekoľko vecí, ktoré sú dôležité pre bezpečnosť, ktoré považujeme za povinné pre všetky VPN, aby sa dali nazýva použiteľné..

Najprv hľadáme prepínač zabíjania, ktorý v prípade odpojenia siete VPN zastaví tok internetového prenosu. Po druhé, hľadáme možnosť automatického spustenia a pripojenia pri štarte, čo pomáha zaistiť, aby žiadna z vašich informácií nevytekala skôr, ako sa budete môcť manuálne pripojiť k sieti VPN..

Okrem toho, všetko ostatné je v podstate čerešničkou na torte. Poskytovatelia stratia hlavné body, ak nedôjde k prepínaču zabíjania alebo automatickému pripojeniu, ale body získajú získaním extra dobrôt pre drotárov..

NordVPN

Zdá sa, že hneď pri bráne zapôsobil NordVPN. Nielenže má štandardný prepínač zabíjania, ale má tiež prepínač zabíjania aplikácií. To vám umožní definovať zoznam programov, ktoré sa majú prerušiť z internetu, ak VPN stratí pripojenie, namiesto úplného vypnutia internetu.. 

nordvpn-review-killswitch

Okrem toho má NordVPN robustné menu automatického pripojenia. Môžete sa rozhodnúť spustiť aplikáciu a vždy sa pripojiť pri spustení, alebo sa môžete rozhodnúť pripojiť, len ak zistí nezabezpečené bezdrôtové pripojenie. Pomáha to chrániť vaše pripojenie pred nebezpečenstvami verejných sietí Wi-Fi.

Ponuka automatického pripojenia vám tiež umožňuje zvoliť preferované umiestnenie servera alebo oblasť, ku ktorej sa chcete pripojiť automaticky. Pokiaľ ide o ďalšie funkcie, NordVPN má niekoľko pozoruhodných. Neviditeľnosť vo vašej lokálnej sieti a zmätené servery môžu pomôcť zvýšiť úroveň online bezpečnosti a anonymity. 

Pre tých, ktorí sa skutočne zaujímajú o bezpečnosť, ponúka NordVPN dokonca dvojitú možnosť VPN, ktorá využíva viac serverov VPN v relé, aby bolo sledovanie online aktivity ešte náročnejšie..

Mullvad

Rozloženie ponuky Mullvadu rozdeľuje nastavenia na dve časti: „preferencie“ a „pokročilé“. V časti „Predvoľby“ nájdete prepínače, ktoré vám umožňujú vybrať, či chcete nakonfigurovať aplikáciu tak, aby sa spúšťala pri štarte, ako aj to, či sa chcete automaticky pripojiť.. 

mullvad-review-killswitch

Neexistujú však žiadne nastavenia, ktoré by vám umožňovali zvoliť si miesto, kde sa Mullvad pripája, ak máte nakonfigurované automatické pripojenie. Zdá sa však, že sa pripája k najnovšiemu serveru, ktorý ste použili. 

Ďalšie dve možnosti v ponuke predvolieb sa týkajú zapínania a vypínania upozornení a umožňovania miestnym zariadeniam, ako sú tlačiarne, vidieť pripojený počítač..

V časti „pokročilé“ nájdeme prepínač zabíjania Mullvad, ktorý sa po odpojení jednoducho označí ako „blokovať“. Pod touto možnosťou je krátky popis toho, čo robí, čo uvádza, že blokuje prenos, keď nie je pripojená sieť VPN, aj keď je aplikácia zatvorená..

Toto je nevyhovujúci spôsob, ako prepnúť zabitie, a hoci vás to stále drží v bezpečí, je pravdepodobné, že väčšina ľudí túto funkciu opustí, aby sa predišlo nepríjemnostiam..

Okrem najzákladnejších a najdôležitejších funkcií, ktoré sme spomenuli, Mullvad nemá čo ponúknuť, najmä preto, že spôsob, akým sú tieto prvky navrhnuté, má fatálne nedostatky..

Okolo jednej myšlienky

Obaja poskytovatelia pokrývajú absolútne nevyhnutné potreby, ktoré sme spomenuli, ale Mullvad z toho robí zlú prácu. Spôsob fungovania spínača Mullvad kill je takmer nepoužiteľný a NordVPN má robustnejšiu implementáciu všetkých funkcií, ktoré zdieľajú.

NordVPN má tiež množstvo ďalších funkcií, ktoré ho posunú ďaleko pred Mullvad v tejto kategórii. Napriek tomu stále existujú funkcie, ktoré obom týmto poskytovateľom chýbajú, napríklad rozdelené tunelovanie. 

Ak máte záujem o skutočne funkčnú sieť VPN, ktorá zahŕňa napríklad rozdelené tunelovanie, prečítajte si našu recenziu ExpressVPN..

Kruh: Bod funkcie pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo Mullvad

2

stanovenie ceny

Ceny sú sekciou, ktorá zvyčajne umožňuje poskytovateľom smolných plôch dohnať body tým, že ponúka lepšie ponuky ako konkurencia. Samotné peňažné náklady však nie sú jediné, čo v tejto časti hodnotíme.

Taktiež sa snažíme zistiť, či siete VPN poskytujú bezplatné skúšobné verzie a aký druh pravidiel pre vrátenie platby ponúkajú. Zvážime tiež, aké spôsoby platby sú k dispozícii a koľko pripojení je povolených na odber.

NordVPN

Ako sme videli v našich zápasoch NordVPN vs CyberGhost, ceny spoločnosti NordVPN prekonávajú väčšinu ostatných špičkových sietí VPN, určite to však nie je bezkonkurenčné. NordVPN ponúka iba jeden plán so štyrmi rôznymi možnosťami fakturačného obdobia.

Mesačné ceny NordVPN sú v plese mnohých ďalších najlepších konkurentov. Nie je to moc, ale tiež nie výstredné. Prechod na ročný plán znižuje náklady takmer na polovicu, pričom dvoj- a trojročné plány ponúkajú ešte lepšiu hodnotu. 

Bez ohľadu na to, aké časové obdobie si vyberiete, tento plán vám umožní súčasne pripojiť až šesť zariadení a zahŕňa neobmedzenú šírku pásma. Platbu je možné uskutočniť kreditnými kartami, Amazon Pay, Alipay, UnionPay a mnohými kryptomenami.

Aj keď spoločnosť NordVPN neponúka žiadny bezplatný skúšobný program alebo bezplatný plán, má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Je to nevyhnutné, pretože ak chcete získať najlepší dlhodobý obchod, môžete potopiť sto dolárov do softvéru, ktorý ste nikdy neskúšali..

Mullvad

Mullvad má to, čo je pravdepodobne najefektívnejší a zrozumiteľný cenový model akejkoľvek VPN na trhu. Neexistujú žiadne možnosti pre plány alebo časové obdobia, existuje iba jedna mesačná cena.

Existuje iba mesačný plán, ale pre tých, ktorí hľadajú mesačnú možnosť, je to jedna z najdostupnejších sietí VPN na trhu. V mnohých ohľadoch to funguje ako dokonalý protiklad k cenám spoločnosti NordVPN, ktoré sú vysoko na mesačnej stránke vecí a začínajú klesať, čím dlhšie sa zaregistrujete.. 

Medzi nimi však existujú určité podobnosti. Pre začiatočníkov ponúka Mullvad rovnakú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Ani jeden poskytovateľ neponúka bezplatnú skúšobnú verziu a Mullvad tiež akceptuje množstvo rovnakých platobných možností ako NordVPN, vrátane kreditných kariet, PayPal a bitcoinov..

Aj keď sú typy platieb ako UnionPay a Amazon Pay vynechané, Mullvad akceptuje aj možnosti, ktoré NordVPN nemá, vrátane Swish a hotovosti.

Druhé myšlienky

Toto bolo jedno z najťažších kôl cien, ktoré sme museli skórovať v priamom porovnávaní. Pretože žiadna sieť VPN neposkytuje bezplatný plán, odporúčame ľuďom, ktorí majú záujem o bezrizikovú sieť VPN, aby vyskúšali naše bezplatné služby VPN.. 

Aj keď Mullvad má lepšie ceny na medzimesačnej báze, ceny NordVPN klesajú nižšie ako ceny Mullvad, akonáhle dosiahnete dvojročný plán a ešte viac lákate pre trojročný plán. Vzhľadom na skutočnosť, že NordVPN má lepšie vlastnosti, je to nepochybne lepšia hodnota a cenovo dostupnejšia možnosť na konci dňa.. 

Kolo: Cenový bod pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo Mullvad

3

Jednoduchosť použitia

Rovnako ako v našich úplných recenziách VPN je aj tretia časť, ktorej sa venujeme, ľahká obsluha. V tejto časti sa zaoberáme celkovou skúsenosťou používateľa, od registrácie účtu až po skutočné používanie siete VPN. 

Aj keď ľahké použitie je naj subjektívnejšou vecou, ​​ktorú pri týchto porovnávaniach berieme do úvahy, myslíme si, že je dôležité ponúknuť predstavu o tom, aké to je používať jednotlivé VPN a pre koho by to mohlo byť najlepšie. Svoje miesto majú zložitejšie VPN s mnohými technickými možnosťami, ale väčšina ľudí hľadá niečo, čo je pripravené na to, aby bolo potrebné ísť bez potreby drotárstva..

NordVPN

Desktopový klient a mobilné aplikácie spoločnosti NordVPN sú dobre prepracované a ľahko sa používajú. Desktop klient má veľkú mapu na pravej strane okna so zoznamom serverov vľavo. 

Tento zoznam je abecedne zoradený a vedľa názvu každej krajiny sa zobrazuje vlajka, čo uľahčuje rýchle prechádzanie a nájdenie požadovanej polohy. V hornej časti zoznamu krajín sa nachádza aj vyhľadávací panel, ktorý umožňuje zadať názov krajiny namiesto manuálneho prehľadávania zoznamu..

Prípadne si môžete prezrieť mapu, ktorú môžete navigovať kliknutím a ťahaním. Kliknutím na modrú bublinu s polohou na mape sa môžete pripojiť k serveru na tomto mieste, čo nás v skutočnosti privádza k jednej závažnej sťažnosti, ktorú máme v súvislosti so skúsenosťami používateľov spoločnosti NordVPN..

nordvpn-review-interface

Algoritmus, ktorý vyberie server, ktorý sa má použiť vo vašom preferovanom umiestnení, sa zdá byť prerušený. Často si vyberá server, ktorý je značne zaťažený a nedostáva najlepšie časy. Budeme sa na to pozerať trochu viac v nadchádzajúcej časti „Rýchlosť“, ale občas je to nepríjemnosť. 

To niekedy vás núti manuálne vybrať server zo zoznamu, ktorý, našťastie, nie je ťažké robiť s rafinovaným rozhraním NordVPN. Ponuky nastavení sú ľahko prístupné a všetko v nastaveniach má jasne formulované štítky a vysvetlenia. 

Internetová stránka NordVPN nemusí byť nevyhnutne pozoruhodná, ale je celkovo dobre zefektívnená, aby vám pomohla zaregistrovať sa alebo nájsť podporu. Zriadenie účtu vyžaduje e-mail a heslo, čo je štandardné cestovné pri vytváraní účtu pre takmer čokoľvek. 

Celkovo sa NordVPN dá ľahko používať, aj keď ste niekým, kto nemá dobré znalosti v technológii. Jednoducho nainštalujte klienta, ktorý sa dá ľahko nájsť na webe, a kliknutím na mapu sa pripojte k tomuto umiestneniu.

Mullvad

Hneď od netopiera sa zdalo, že nás Mullvad obťažuje. Keď sme začali sťahovať klienta z webových stránok Mullvadu, bežalo to pomalou rýchlosťou a odhadovalo sa, že sťahovanie súboru s veľkosťou niekoľko megabajtov bude trvať dve celé hodiny..

mullvad-review-interface

Urobili sme rýchlostný test na našom pripojení, aby sme potvrdili, že na našom konci nebolo nič zlé, a náš internet bol v poriadku. Nakoniec sa sťahovanie skončilo a my sme začali ďalší pokus. Tentoraz sa sťahovanie začalo rovnako pomaly, ale nakoniec sa rozbehlo do výstroja a podarilo sa mu dokončiť.

Tento malý súbor, ktorý mal trvať niekoľko sekúnd, než sa stiahol, ešte trval asi päť minút. Potom sme spustili spustiteľný súbor, ktorý sme práve stiahli, a bolo nám povedané, že inštalácia zlyhala.

Aby sme to zhrnuli, zistili sme, že inštalačné problémy, s ktorými sme sa stretli, boli s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobené nastaveniami a adaptérmi, ktoré do nášho počítača pridala alebo zmenila ďalšia sieť VPN, čo zasahovalo do toho, čo sa inštalátor Mullvad snažil urobiť. 

To však nič nemení na skutočnosti, že po desiatkach tuctov testov VPN sme nikdy nemali inú sieť VPN, ktorá by nám tento problém dala. Po vyčistení niekoľkých nastavení siete v našom počítači inštalácia fungovala. Ak ste však už niekedy používali inú sieť VPN, určite si dajte pozor na tento potenciálny problém.

Po inštalácii klient nie je zlý a umožňuje jednoduché pripojenie k sieti VPN. Zoznam serverov je možné vylepšiť pridaním vlajok každej krajiny. Pomáha to viac, ako by ste očakávali, pokiaľ ide o rýchlu identifikáciu miesta, ktoré hľadáte, pri posúvaní sa nadol v zozname.

Namiesto otvorenia v novom okne je klient ukotvený v pravom dolnom paneli systému. Hlavná obrazovka vám umožňuje ľahko pripojiť alebo zmeniť požadované miesto, zatiaľ čo ponuky nastavení sa ľahko navigujú, čo by malo byť dané, vzhľadom na to, aké sú neplodné.. 

Okrúhle tri myšlienky 

NordVPN má solídnu webovú stránku, ktorá uľahčuje registráciu a uvedenie lopty do hry pomocou VPN. Mullvad nám medzitým dal problémy prakticky na každom kroku.

Od sťahovania klienta, cez jeho správne fungovanie, až po jednoduché prezeranie zoznamu serverov, Mullvad nemôže zodpovedať úrovni poľskej a užívateľskej prívetivosti, ktorú ponúkajú aplikácie NordVPN..

Kolo: Ľahký bod použitia pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo Mullvad

4

rýchlosť

Na rozdiel od predchádzajúcej časti, ktorá bola jednou z naj subjektívnejších vecí, na ktorú sa zameriavame, je rýchlosť pravdepodobne naj vedeckejšou časťou. Aby sme mohli spravodlivo porovnávať každú sieť VPN, testujeme ich čo najrýchlejšie.

Začneme vykonaním kontrolného merania bez pripojenia VPN a použijeme ho ako základ. Potom sme umiestnili každú sieť VPN na tých istých päť miest, aby sme zistili, ktoré z nich má lepšie alebo spoľahlivejšie rýchlosti.

Ďalej robíme nejaké prehliadanie, streamovanie a pracujeme na tom, ako sa rýchlosť papiera premieta do skutočného sveta.

NordVPN

NordVPN bol prekonaný predtým, pokiaľ ide o rýchlosť, napríklad v článku NordVPN vs. IPVanish. Nie je to nevyhnutne preto, lebo NordVPN je pomalý, ale preto, že je medzi servermi veľmi často nekonzistentný.

Jeden server môže dosiahnuť takmer celú vašu nechránenú šírku pásma, zatiaľ čo iný server na rovnakom mieste môže znížiť vašu šírku pásma na menej ako desatinu. Toto je v skutočnosti taký problém, že sme v našom najrýchlejšom kole VPN dali NordVPN nečestnú zmienku..

Aspoň časť tohto problému je, ako sme už spomenuli, vďaka zdanlivo prerušenému výberu servera, ktorý klient predvolene vykonáva. Napríklad server Spojeného kráľovstva nefungoval, kým sme si manuálne nevybrali iný server, aby sme získali skóre, ktoré sme dosiahli.

Vďaka všetkému, čo bolo povedané, má NordVPN nepochybne dlhú cestu, pokiaľ ide o výkon a konzistentnosť, ale tentokrát sme stále videli väčšinou dobré rýchlosti. Každý server okrem Japonska prekročil rýchlosť sťahovania 100 Mb / s, a dokonca aj Japonsko bolo od toho vzdialené len niekoľko metrov. 

Rýchlosti nahrávania však boli iné, ale Spojené kráľovstvo nám vrátilo iba menej ako jedno percento našej šírky pásma odovzdávania. Napriek tomu sa nám stále podarilo získať použiteľný výkon zo všetkých serverov, a to aj bez akýchkoľvek problémov pri sledovaní videí vo vysokom rozlíšení.

Mullvad

Mullvad bol v skutočnosti rýchlejší väčšinu času pri vytváraní spojenia v porovnaní s NordVPN. NordVPN trvá asi 10 sekúnd, zatiaľ čo Mullvad zvyčajne trvá asi päť až sedem. Aj keď je to rýchlejšie ako NordVPN, stále to nie je príliš pôsobivé a je to skutočne jediné miesto, kde bol Mullvad rýchlejší ako NordVPN.. 

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (St. Louis)8146,1511.4
Louis23158,3210.36
Londýn108131,758.1
Amsterdam146144,344.35
južná Afrika26291,173.05
Tokio172129,756,42

Aj keď NordVPN má určite svoje nedostatky, pokiaľ ide o spoľahlivosť a rýchlosť, Mullvad bojuje ešte viac. Mullvad nemal jediný server s vyššou rýchlosťou sťahovania ako NordVPN.

Existuje však niekoľko serverov, kde Mullvad dokázal poraziť NordVPN pri rýchlosti nahrávania av niektorých prípadoch aj ping. Napríklad v Brazílii Mullvad oholil 20 ms od pingu spoločnosti NordVPN a zvýšil rýchlosť nahrávania o takmer 30 percent. 

Vo väčšine prípadov je však rýchlosť sťahovania kráľ a spoločnosť NordVPN mala v Brazílii viac ako dvojnásobnú rýchlosť sťahovania Mullvad. Zážitok prehliadača Mullvad bol určite tolerovateľný, ale v porovnaní s NordVPN došlo pri načítaní webových stránok k značnému oneskoreniu približne pol sekundy..

Kolo štyri myšlienky

Ako sme povedali na začiatku tejto časti, porovnanie rýchlosti dvoch sietí VPN je vedecké úsilie. Pri pohľade na dáta je NordVPN objektívne rýchlejšia a my môžeme túto skutočnosť anekdoticky podporovať pomocou našich skúseností s použitím oboch týchto sietí VPN..

NordVPN má však ešte väčší potenciál. Keby to nebolo pre nefunkčný stav automatického výberu servera, išlo by o ešte menšiu súťaž. Viac informácií o rýchlosti a premárnenom potenciáli spoločnosti NordVPN (ako aj o porovnaní s niektorými z najrýchlejších možností na trhu) si môžete prečítať v našej najlepšej sieti VPN na hranie hier..

Kolo: rýchlostný bod pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo Mullvad

5

Bezpečnosť a súkromie

Posledná časť je to, čo by mnohí tvrdili, že je najdôležitejšie: bezpečnosť a súkromie. Aj keď sú tieto sekcie obvykle uvedené v našich úplných recenziách VPN, v našich porovnaniach ich kombinujeme do jednej. 

Pokiaľ ide o bezpečnosť, skúmame, aké druhy protokolov VPN ponúkajú a akú úroveň šifrovania používajú. Ďalej testujeme akékoľvek úniky DNS alebo IP. 

Z dôvodu ochrany osobných údajov kontrolujeme všetky zásady ochrany osobných údajov každej siete VPN, aby sme zistili, aký druh informácií zhromažďuje a ako sa používa..

NordVPN

Ako sme videli v súťaži NordVPN verzus ExpressVPN, spoločnosť NordVPN má bezpečnosť, ktorá môže konkurovať tým najlepším na trhu. NordVPN používa protokol OpenVPN spárovaný so šifrovaním AES-256, čo sa považuje za zlatý štandard bezpečnosti VPN.

Aj keď nemusia byť k dispozícii žiadne možnosti, pokiaľ ide o protokol alebo šifrovanie, táto konfigurácia je spoľahlivo bezpečná. Pri testovaní NordVPN sa nám nepodarilo zistiť únik DNS ani žiadne iné porušenie bezpečnosti.

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti NordVPN sú slušne stručné a sú napísané ľahko čitateľným spôsobom, na rozdiel od takmer nerozlúštiteľnej právnej úpravy, v ktorej sú napísané niektoré zásady ochrany osobných údajov. Pokiaľ ide o používanie VPN, nezachováva žiadnu z vašich identifikácií informácie. 

Väčšina informácií, ktoré o vás NordVPN získava, pochádza z vytvorenia vášho účtu, keď pošlete e-mail na registráciu, ale môže to byť ľahko nezmenený e-mail, ktorý je stále relatívne anonymný. 

Na webe sa tiež zhromažďujú určité informácie prostredníctvom súborov cookie, tieto informácie sa však používajú na údržbu webovej stránky a dnes sú, bohužiaľ, nevyhnutnou praxou..

Mullvad

Rovnako ako ceny, aj tu je Mullvad, ktorý si vytvára vlastnú cestu a robí veci jedinečným spôsobom. Na vytvorenie účtu sa nevyžaduje e-mailová adresa – ani heslo. 

Namiesto toho jednoducho kliknete na tlačidlo na webových stránkach Mullvad, ktoré hovorí „vygenerovať účet“, a dostanete náhodný 16-ciferný kód. Tento kód je v podstate tak názov vášho účtu, ako aj heslo, preto je dôležité ho nejakým spôsobom uložiť a udržať v bezpečí.

Ak použijete možnosť platby pomocou niečoho ako hotovosť alebo bitcoín, ste pre Mullvad úplne anonymní a zásady ochrany osobných údajov sú väčšinou irelevantné. Akékoľvek informácie, ktoré spoločnosť Mullvad zhromažďuje, nie sú žiadnym spôsobom spojené s vaším menom alebo identitou, pokiaľ sa nerozhodnete použiť spôsob platby, ktorý obsahuje tieto informácie. 

Na prihlásenie sa vyžaduje iba náhodne pridelený kód. Aj keď to má výhody z hľadiska ochrany súkromia, prináša aj niektoré jedinečné problémy. Napríklad, ak tento kód stratíte, stratíte svoj účet bez skutočného spôsobu obnovenia.

Navyše, ak niekto získa tento kód, neexistuje spôsob, ako ho zmeniť, aby niekoho zablokoval. Namiesto toho musíte získať nový kód a nový účet. Okrem tohto zaujímavého a vysoko anonymného systému správy účtov sú zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Mullvad tiež špičkové a vyhlasujú, že o vás nie sú prostredníctvom siete VPN zaznamenávané žiadne informácie..

Čo sa týka bezpečnosti, Mullvad používa rovnakú konfiguráciu ako NordVPN, s OpenVPN používaným na šifrovanie protokolu a AES-256. Ak sa chcete dozvedieť, čo to všetko znamená, nezabudnite si pozrieť naše články o šifrovaní a protokole. Stručne povedané, toto je vynikajúci pár pre výkon a zabezpečenie VPN.

Kolo päť myšlienok

Hoci je spoločnosť NordVPN bezpečným poskytovateľom, ktorý robí dobrú prácu pri rešpektovaní a ochrane vášho súkromia, musíme poskytnúť kredit, ak je úver splatný. Mullvad používa jedinečný systém, aby pomohol maximalizovať súkromie svojich používateľov.

Mullvad funguje tak, že ak sa tak rozhodnete, nemá žiadne informácie o tom, kto ste. To znamená, že je pre nich doslova nemožné vás identifikovať akýmkoľvek spôsobom, ktorý je rovnako súkromný ako on-line.

Kolo: Miesto bezpečnosti a ochrany osobných údajov pre Mullvad

Logo NordVPN
Logo Mullvad

6

Záverečné myšlienky

S konečným skóre 4: 1 je NordVPN jasným víťazom v tomto zápase. NordVPN ponúka lepšiu hodnotu pre tých, ktorí sú schopní platiť vopred za dlhodobé plány, a tiež poskytuje používateľom viac funkcií a kontrolu nad tým, ako VPN funguje..

Víťaz: NordVPN

Súkromie spoločnosti Mullvad je na špičkovej úrovni vďaka svojej jedinečnej metóde sledovania účtov, ktorá sama osebe nestačí na to, aby vynahradila pomalšie rýchlosti a zložitejšiu inštaláciu a používanie v porovnaní s technológiou NordVPN. Ak sú však vaše obavy iba o bezpečnosť a anonymitu, lepšou možnosťou by mohla byť Mullvad.

Ak máte skúsenosti s niektorou z týchto sietí VPN, radi by sme sa dozvedeli, ako sa zapojíte do komentárov uvedených nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me