NordVPN vs IPVanish: Výzva do roku 2020?

NordVPN je jednou z najväčších sietí VPN na trhu a je takmer názvom domácnosti, tam, kde sa páči ExpressVPN. V našej recenzii NordVPN sme nenašli veľa nitpicku. Namiesto toho sme sa ocitli ohromení vynikajúcou dlhodobou cenou, užívateľskou prívetivosťou a silnou bezpečnosťou. 


IPVanish, na druhej strane, je VPN, ktorú by mnohí mohli považovať za nehodného nepriateľa. V našej recenzii IPVanish hovoríme o škandále, ktorý sa zlomil v roku 2018 v súvislosti s odovzdaním protokolov IPVanish, ktoré tvrdilo, že ich nedodržiavajú. To natrvalo poškodilo povesť VPN. 

To znamená, že sme sa rozhodli, že stále stojí za námahu porovnávať NordVPN s IPVanish, aby ste zistili, či NordVPN skutočne dokáže čeliť tomu, čo by malo byť ľahkým súperom, alebo či je to vlastne iba domček kariet, ktorý čaká. byť prefúknutý.

Nastavenie boja: NordVPN vs IPVanish

Navrhli sme súbor pravidiel, aby sme zaistili, že naše porovnávanie IPVanish a NordVPN je spravodlivé a že každá služba VPN súťaží na rovnakom základe. Rozdelili sme zápas do deviatich kôl.

V každom kole sa zameriavame na konkrétny prvok výkonu VPN, napríklad na zabezpečenie, rýchlosť alebo streamovanie. Kolesá sú všetky vyvážené rovnomerne a víťazstvo v kole dáva tejto VPN jediný bod. Kravata je možná, v takom prípade získajú bod VPN. Na konci zápasu je víťazom VPN s najväčším počtom bodov.

1

rýchlosť

Ako sme videli v minulosti, napríklad v našom článku s najrýchlejšími sieťami VPN, NordVPN aj IPVanish môžu byť veľmi rýchle, pokiaľ ide o rýchlosť. Obaja z týchto poskytovateľov VPN skončili v tomto článku v časti „nečestné zmienky“, ale z dvoch veľmi odlišných dôvodov. 

Spoločnosť NordVPN sa ocitla v tejto nežiaducej polohe tým, že bola medzi jednotlivými skúškami neuveriteľne nekonzistentná. NordVPN môže mať stovky serverov na každom mieste, takže v závislosti od servera, ku ktorému ste sa pripojili, by sa vaše výsledky mohli pohybovať od fantastických po hraničné nepoužiteľné.. 

Nedávno však NordVPN v tomto ohľade urobila významné zlepšenia. Pri testovaní tohto článku nám servery spoločnosti NordVPN nepriniesli žiadne problémy a výkon bol všade stabilný.

Rýchlosti NordVPN

Miesto: PingDownloadUpload
nechránený5289,23344,22
U.S..8198,44286,92
Spojené kráľovstvo78223,7251.38
Hong Kong225188,18218,10
Izrael146115,91153,18
švajčiarsko105206,72206,84

Jediné mierne škytanie bolo v Spojenom kráľovstve, kde boli rýchlosti nahrávania na papier zreteľne pomalšie ako na ostatných miestach. Stále to však bolo v rozsahu 50 Mb / s, čo je dosť na takmer každú úlohu.

IPVanish Speeds

Miesto: PingDownloadUpload
nechránený5289,23344,22
U.S..4158,27175,19
Spojené kráľovstvo996,4922.80
Hong Kong39425.7351.13
Izrael15522.1469.79
švajčiarsko10419.8187.59

IPVanish je v nečestných poznámkach z jasnejšieho dôvodu: jednoducho nie je tak rýchly. Pri testovaní rýchlosti sme videli pôsobivý výkon na americkom serveri, ktorý sa nám tiež stal najbližším serverom. Každý iný server, ktorý sme testovali, mal v priemere najlepšie výsledky a najhoršie zlé výsledky, napríklad vo Veľkej Británii. 

Vo Veľkej Británii nám spoločnosť IPVanish poskytla iba 8 Mb / s, čo je výrazne pod odporúčaním spoločnosti Netflix 25 Mb / s pre streamovanie 4 kB. Čísla na papieri a skutočný výkon, ktorý vidíme pri používaní každého poskytovateľa VPN, vykresľujú dokonale jasný obraz a spoločnosť NordVPN toto kolo zvíťazí nadol..

Kolo: rýchlostný bod pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo IPVanish

2

Streaming

Spoločnosť NordVPN sme sa zaoberali niekoľkokrát, pokiaľ ide o streamovanie, napríklad v našej najlepšej VPN pre sieť Netflix a najlepšej VPN pre články Hulu. Na rozdiel od predchádzajúcej časti je však NordVPN na týchto zoznamoch zo správneho dôvodu: je to skvelé na streamovanie. 

Spoločnosť NordVPN na rozdiel od Windscribe nevyužíva dedikované streamingové servery, o ktorých si môžete prečítať viac v článku venovanom Windscribe verzus NordVPN. Namiesto toho sa jednoducho pripájate k štandardným serverom, ako by ste mali pre takmer každú inú úlohu, a streamingové servery jednoducho fungujú. 

Netflix, Amazon Prime a BBC iPlayer všetky fungujú fantasticky s NordVPN. Hulu bolo trochu pomalé načítanie, keď sme testovali tento článok, ale mohlo to byť na našom konci alebo aj na konci Hulu, pretože spoločnosť NordVPN s Hulu v minulosti nemala problém..

IPVanish tiež nepoužíva dedikované streamingové servery, ale nemá takmer úspech, ktorý NordVPN dosahuje pri získavaní geo blokovaného obsahu. Dokázali sme, aby Netflix fungoval dobre, ale Hulu a Amazon Prime nás blokovali. Vďaka tomuto druhu je aplikácia Fire TV spoločnosti IPVanish trochu zbytočná, ak sa nemôže skutočne dostať do služby Amazon Prime alebo iných streamovacích služieb..

Spoločnosť NordVPN dokázala získať obsah zo všetkých testovaných streamovacích služieb, zatiaľ čo protokol IPVanish bol blokovaný väčšinou. Toto robí toto ďalšie ľahké skóre, s NordVPN je jasným víťazom.

Kolo: Streamovací bod pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo IPVanish

3

Bezpečnosť a súkromie

Pokiaľ ide o ochranu súkromia a bezpečnosť, spoločnosť NordVPN to robí veľmi jednoduchým a ponúka len to najlepšie. NordVPN používa protokol OpenVPN ako protokol na stolových počítačoch a prenosných počítačoch, zatiaľ čo protokol IKEv2 sa používa pre zariadenia iPhone. Toto je spárované so šifrovaním AES-256, ktoré je zo všetkých praktických dôvodov nezávadné aj superpočítačmi..

Okrem toho má NordVPN aj množstvo ďalších bezpečnostných funkcií. Viac sa o tom porozprávame v sekcii funkcií, ale spoločnosť NordVPN ponúka dvojité VPN a Onion over VPN, ktoré sú skvelými funkciami pre používateľov, ktorí sa zaujímajú o bezpečnosť, najmä ak radi preskúmavate hlboký web..

IPVanish ponúka veľa možností, pokiaľ ide o bezpečnosť. Rovnako ako NordVPN poskytuje používateľom aj výber OpenVPN s šifrovaním AES-256, ale dáva tiež možnosť používať iné protokoly, ako L2TP, SSTP a PPTP.. 

Žiadny z týchto protokolov by sme však pre väčšinu použití v prípade protokolu OpenVPN neodporúčali, ako to môžete prečítať v našom prehľade protokolov VPN. Ak chcete získať jedinečný protokol, ktorý sa skutočne oplatí používať, pozrite si našu recenziu protokolu VyprVPN, aby ste sa dozvedeli o jej protokole Chameleon.

IPVanish-protokoly

To všetko je však do značnej miery irelevantné, pretože na konci dňa vám IPVanish nemôžeme odporučiť, ak máte obavy o bezpečnosť a súkromie. Aj keď spoločnosť IPVanish tvrdí, že neuchováva záznamy, dokázalo sa, že tak robí.

Rozsah protokolov IPVanish poznáme z dôvodu incidentu v roku 2018, keď teraz odstránený príspevok Reddit prelomil príbeh o IPVanish, ktorý odovzdal protokoly americkému ministerstvu vnútornej bezpečnosti po tom, čo dostal predvolanie v prípade, že užívateľ IPVanish bol podozrivý z distribúcie detskej pornografie. Kompletné súbory PDF nájdete tu.

Tým sa úplne poruší akákoľvek dôvera, ktorú môžeme dať IPVanish. Aj keď sa veci môžu líšiť a spoločnosť je pod novým vedením, trvá iba jeden z týchto incidentov, aby ste natrvalo podkopali svoju dôveryhodnosť vo svete kybernetickej bezpečnosti.. 

V porovnaní s tým ponúka NordVPN špičkovú bezpečnosť s OpenVPN a AES-256, ako aj niektoré spoľahlivé bezpečnostné prvky a skutočnú politiku neprihlásenia, ktorá sa nikdy úplne nevyvrátila.

Kolo: Miesto bezpečnosti a súkromia pre spoločnosť NordVPN

Logo NordVPN
Logo IPVanish

4

torrenting

NordVPN je v súčasnosti kráľom torrentingu, ako môžete vidieť v našej recenzii ExpressVPN verzus NordVPN. NordVPN sa nezačína vždy najrýchlejší, ale má tendenciu neustále lezať, a to aj pri veľmi veľkých torrentoch. 

Pri našom testovaní sme zistili, že obvyklé servery spoločnosti NordVPN boli v skutočnosti rýchlejšie ako dedikované servery P2P. Na serveroch, ktoré nie sú určené na prevádzku, sme počas sťahovania videli rýchlosť stúpania, ktorá na konci dosiahla rýchlosť až 17 MB / s..

Celý náš testovací download trval iba pár sekúnd za tri minúty a zdalo sa, že by sme videli väčšie rýchlosti, keby bolo sťahovanie väčšie..

IPVanish tiež začal pomaly, ale počas prvých troch minút zostal dosť pomalý. Pri prvom teste sa zdálo, že torrent bol pripnutý rýchlosťou 5 MB / ss krátkym impulzom pri 7 MB / s. Po tomto sťahovaní sa rýchlosť zrýchlila a dosiahla približne 11 MB / s. V tomto momente sa však bitka už prehrala. 

IPVanish skončil sťahovanie takmer päť minút, čo bol skúšobný video súbor, ktorý zodpovedá približne jednej televíznej epizóde. Aj keď to nie je hrozný čas čakať na príchod televíznej epizódy, v porovnaní s NordVPN to bol dobre naladený torrent a výkonnostné boky IPVanish, vďaka čomu je toto ďalšie nesporné kolo pre NordVPN..

Round: Torrenting Point pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo IPVanish

5

Umiestnenie servera

Sieť serverov VPN spoločnosti IPVanish má od 29. februára 2020 1 300 serverov. Tieto servery sú rozmiestnené v 75 rôznych krajinách po celom svete. Sieť spoločnosti NordVPN má viac ako 5 000 serverov rozmiestnených po 62 krajinách.

IPVanish-Server-Map

Aj keď má NordVPN veľké množstvo serverov, IPVanish má sieť, ktorá je rozmiestnená na viacerých miestach. V tejto situácii samozrejme existujú kompromisy. Sieť spoločnosti NordVPN je robustnejšia v tom zmysle, že dokáže zvládnuť veľké dopravné zaťaženie bez spomalenia. S takmer 1700 servermi v USA bude NordVPN oveľa spoľahlivejšia.

nordvpn-review-interface

IPVanish na druhej strane apeluje na tých, ktorí chcú mať čo najviac miest. Pretože každá služba VPN sa špecializuje na inú oblasť a rozhodnutie o tom, ktorá z nich je lepšia, závisí od osobných preferencií, preto túto voľbu nazývame kravata.

Kolo: Miesta servera Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo NordVPN
Logo IPVanish

6

Súčasné pripojenia

Toto kolo je v článku ľahko najpriamejšie. NordVPN umožňuje používateľom pripojiť naraz až šesť zariadení na jeden účet. IPVanish umožňuje až 10 súčasných pripojení, čo znamená, že IPVanish je víťazom tohto kola. 

Ak vás myšlienka povoliť používanie iba určitého počtu zariadení vo vašom účte obťažuje, nezabudnite si prečítať našu kontrolu Windscribe. Windscribe umožňuje používateľom pripojiť k svojmu účtu neobmedzený počet zariadení.

Kolo: Simultánne pripojenie pre IPVanish

Logo NordVPN
Logo IPVanish

7

stanovenie ceny

NordVPN a IPVanish začínajú na mesačnej úrovni s prakticky rovnakými cenami. Každý poskytovateľ VPN prichádza s cenovou značkou najvyššej úrovne, pričom IPVanish prichádza o pár centov viac. IPVanish sa pohybuje chronologicky a ponúka trojmesačný plán, ktorý je o niekoľko dolárov nižší ako jeho mesačná možnosť.

Okrem toho majú NordVPN aj IPVanish ročný plán. Týmto plánom sa z ceny trojmesačného plánu spoločnosti IPVanish zíde ešte pár dolárov a opäť, ceny oboch sietí VPN sú veľmi podobné, pričom spoločnosť IPVanish prichádza o približne pol dolára menej za mesiac. 

Tu končí plán IPVanish, ale NordVPN ponúka aj dvojročné a trojročné plány. Obidva tieto plány ponúkajú vynikajúcu hodnotu, keď sú rozdelené na mesačné náklady, a jeden z nich poráža ceny IPVanish bez ohľadu na časový rámec. Trojročný plán spoločnosti NordVPN je jednou z najlepších hodnôt na trhu. 

Ani jedna z týchto sietí VPN neponúka bezplatnú skúšobnú verziu, takže ak máte záujem o to, ako vyzerá sieť VPN, pozrite si našu recenziu ProtonVPN. ProtonVPN ponúka vynikajúci bezplatný plán. Mnoho sietí VPN neponúka bezplatné plány alebo skúšky, ale nabáda potenciálnych používateľov, aby využívali zásady vrátenia platby. 

NordVPN má veľkorysú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ale v tomto bode je 30 dní takmer priemyselným štandardom. IPVanish, na druhej strane, ponúka používateľom iba sedem dní na vrátenie peňazí. 

Medzi fantastickým dlhodobým stanovovaním cien a odpúšťajúcou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí je NordVPN lepšou možnosťou, pokiaľ ide o tvorbu cien..

Kolo: Cenový bod pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo IPVanish

8

Užívateľská prívetivosť

Pokiaľ ide o návrh užívateľského rozhrania, NordVPN a IPVanish sú polárne protiklady. Rozhranie NordVPN je čisté a efektívne. Väčšinu okna zaberá mapa s modrými bublinami označujúcimi, kam sa môžete pripojiť, so štandardným zoznamom textových serverov, ktorý zaberá ľavú stranu obrazovky.. 

Kliknutím na bublinu v krajine, ktorú si vyberiete, VPN automaticky vyberie najlepší server a pripojí vás.

nordvpn-review-server-navigation

Rozhranie IPVanish je väčšinou vyplnené grafom, ktorý zobrazuje vaše prenosové rýchlosti po pripojení. Ak chcete vybrať umiestnenie, pod grafom je rozbaľovacia ponuka a vľavo aj karta, ktorá umožňuje zobraziť oveľa jasnejší a podrobnejší zoznam serverov..

IPVanish-Quick-Connect

IPVanish tiež obsahuje množstvo informácií, ako je vaša viditeľná adresa IP v ľavom hornom rohu a pole v ľavom dolnom rohu, ktoré zobrazuje napríklad čas pripojenia a protokol. Protokol je tiež uvedený v pravom hornom rohu. Celkovo je rozhranie IPVanish oveľa preplnenejšie ako rozhranie NordVPN.

Po prechode do nastavení ponúka IPVanish veľmi malé vysvetlenie toho, čo jednotlivé možnosti robia. Aby sme boli spravodliví, v nastaveniach protokolu IPVanish sa však toho veľa nedeje, s čím by už priemerný používateľ počítača nebol oboznámený. Na druhej strane má NordVPN malé alebo dvojriadkové vysvetlenia toho, čo jednotlivé nastavenia robia. 

nordvpn-review-nastavenia

Aj keď si želáme, aby NordVPN obsahoval možnosť tmavého režimu alebo by mal iba trvalý tmavý režim, napríklad rozhranie IPVanish, jeho použiteľnosť je ťažko poraziteľná. Mapa spoločnosti NordVPN uľahčuje nájdenie požadovanej polohy a zábavu pri prehliadaní, zatiaľ čo nastavenia poskytujú jasné vysvetlenia toho, čo všetko robí. NordVPN toto kolo opäť ľahko zabezpečí.

Kolo: Miesto pre užívateľskú prívetivosť pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo IPVanish

9

Vlastnosti

Pokiaľ ide o funkcie, existuje niekoľko základných predpokladov, ktoré každá sieť VPN ponúkne. Medzi ne patrí vypínač zabíjania a nejaký spôsob automatického pripojenia pri štarte. IPVanish aj NordVPN majú plne funkčný vypínač zabíjania a plne prispôsobiteľné možnosti automatického pripojenia.

Obe siete VPN odvádzajú dobrú prácu pri pokrývaní našich „povinných“ funkcií, takže toto kolo prichádza s tým, čo má lepšie doplnkové funkcie. Pokiaľ ide o ďalšie zvončeky a píšťalky IPVanish, bohužiaľ sa o nich veľa nemusí hovoriť. 

Na druhej strane NordVPN má na rukávoch niekoľko zaujímavých vecí. Pre začiatočníkov nedávno pridala funkciu s názvom CyberSec, ktorá je v podstate zosilneným blokom reklám. Blokuje nielen webové stránky, ktoré sú hostiteľom daného obsahu, ale tiež blokuje reklamy. 

nordvpn-review-killswitch

Ako sme už uviedli, spoločnosť NordVPN má aj dvojitú funkciu VPN, ktorá umožňuje používateľom skočiť z jedného servera VPN na druhý server VPN pred tým, ako sa nakoniec pripoja k požadovanej webovej stránke. Pomáha to pridať ďalšiu vrstvu zabezpečenia k prehľadávaniu webu, čo vám sťažuje sledovanie online. 

NordVPN ponúka aj cibuľu cez VPN, čo je bezpečnejšia cesta pre tých, ktorí majú záujem o ponorenie sa do hlbokého webu. V tomto bode nie je prekvapením, že NordVPN tento finálový kolo vyhrá. 

Kruh: Bod funkcie pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo IPVanish

10

Záverečné myšlienky

Ako sme povedali na začiatku tohto článku v článku NordVPN verzus IPVanish, strata v tomto prípade by bola vážnou ranou pre povesť spoločnosti NordVPN. Očakávali sa však veci, ako sme očakávali. S konečným skóre od osem do dvoch, NordVPN ľahko zvládol svojho súpera a ukázal, aký veľký je rozdiel medzi priemerom a hornou líniou. 

Víťaz: NordVPN

Ak ste už mali skúsenosti s niektorou z týchto sietí VPN, radi by sme sa o tom dozvedeli v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map