NordVPN vs CyberGhost: nákladovo efektívna bitka do roku 2020

Zo všetkých poskytovateľov virtuálnych súkromných sietí, ktorých sme testovali, boli CyberGhost a NordVPN nejakú dobu krk a krk. Títo dvaja zastávali také vysoké pozície aj z podobných dôvodov.


Ak sa pozriete na našu recenziu CyberGhost, uvidíte, že sa darilo takmer vo všetkých kategóriách, ale obzvlášť sa nám páčila cena, ľahkosť použitia a funkcia rozdelenia tunelov. Podobne v našej recenzii spoločnosti NordVPN zdôrazňujeme vynikajúce dlhodobé ceny spoločnosti NordVPN a ľahké používanie. 

Pretože tieto dve VPN neustále navzájom súťažia o miesto na vrchole a dlhý zoznam podobností medzi nimi, mysleli sme si, že je čas zistiť, ktorá je lepšia v zápasoch NordVPN medzi sebou a CyberGhost..

Nastavenie boja: NordVPN vs CyberGhost

Aby sme sa ubezpečili, že naše porovnávanie CyberGhost vs NordVPN je spravodlivé, vyvinuli sme deväť-systém. V každom kole sa zameriame na jeden aspekt výkonu VPN. Pozrime sa na to, ako funguje každá VPN v danej kategórii a na konci každého kola vyhlásime víťaza.

Na konci všetkých deviatich kôl sa za víťaza považuje VPN s najvyšším počtom bodov. Ak je ktorékoľvek kolo príliš blízko na volanie, je možné, že bude vyhlásené za nerozhodné, v takom prípade obe VPN získajú bod za toto kolo.

1

rýchlosť

Ak sa pozriete na náš najrýchlejší článok o VPN, zistíte, že NordVPN je skutočne uvedený v kategórii „nečestné zmienky“. Dôvodom je to, že počas mnohých rokov sme testovali VPN, NordVPN neustále vykazuje nekonzistentnosť so svojím rýchlostným výkonom..

To sa však postupom času veľa zlepšilo a možno by sme mohli v tomto článku urobiť zmeny v blízkej budúcnosti. Počas nášho testovania tohto článku sa spoločnosti NordVPN podarilo dosiahnuť veľmi pôsobivý výkon v každej lokalite iba s niekoľkými malými škytavkami..

Rýchlosť NordVPN

Miesto: PingDownloadUpload
nechránený4289,17344,56
U.S..8204,57233,70
Spojené kráľovstvo80220,2439,82
Japonsko167187,57200,05
Izrael14171.6078,27

Spoločnosť NordVPN prekonala rýchlosť sťahovania CyberGhostu značnými maržami na všetkých testovaných miestach. Jediné miesto, ktoré bolo dokonca blízko, bolo na jednom mieste, kde sa NordVPN trochu spomalil, čo bolo v Izraeli. 

Rýchlosť CyberGhost

Miesto: PingDownloadUpload
nechránený4289,17344,56
U.S..4493,62197,34
Spojené kráľovstvo7988,54219,24
Japonsko15877.50322,24
Izrael13866,9463,45

NordVPN má o niečo väčšie problémy s rýchlosťou nahrávania, ale iba v polovici miest. Rýchlosti nahrávania sú však pre celkový výkon väčšinu času väčšinu času a skutočne sa stávajú kritickými, iba ak odosielate veľké súbory. 

Aj v miestach, kde má slabú výkonnosť, má NordVPN stále dostatočnú šírku pásma na odovzdanie, aby mohla fungovať dokonale dobre pri prehliadaní webu a streamovaní. 

Jedna vec, ktorú CyberGhost vynikal, bol čas ping. V troch zo štyroch miest, na ktoré sme sa pozerali, sa CyberGhost dokázal oholiť len pár milisekúnd od času ping, čo by z neho urobilo veľkú VPN pre hranie. 

Aj keď NordVPN mal v minulosti problémy s konzistentnosťou, v priebehu času sa veci zlepšili. V našich nedávnych testoch, vrátane porovnávania NordVPN vs CyberGhost, mal NordVPN veľmi použiteľné a spoľahlivé rýchlosti na celom svete, čo mu umožnilo vyhrať toto kolo so svojimi všestranne lepšími rýchlosťami sťahovania.. 

Kolo: rýchlostný bod pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo CyberGhost

2

Streaming

Spoločnosti NordVPN aj CyberGhost dokážu obísť väčšinu opatrení na blokovanie VPN, ktoré využívajú streamingové weby. Obaja poskytovatelia môžu streamovať obsah Netflix, Hulu, Amazon Prime Video a dokonca aj obsah BBC iPlayer, a preto sa obaja radia vysoko medzi naše najlepšie VPN pre Hulu a najlepšie VPN pre Netflix články. Existujú však významné rozdiely v tom, ako každý z nich vykazuje výkon pri streamovaní. 

S CyberGhostom existujú štandardné servery, ako aj niekoľko dedikovaných streamovacích serverov. Toto je možné vidieť aj v našom článku NordVPN vs Windscribe, keď Windscribe používa podobný systém. Na dedikovaných aj na dedikovaných serveroch CyberGhost sme mohli získať Amazon Prime Video, Netflix a Hulu..

CyberGhost-Streaming-servery

Hulu aj Amazon Prime Video sa však na normálne servery načítavali veľmi pomaly. Hulu mal tiež problém, keď sa videá načítavali na neurčito a vy by ste nechali hľadieť na čiernu obrazovku. Tieto problémy sa nevyskytovali na serveroch streamingového servera CyberGhost, ale Amazon Prime sa stále zdal trochu pomalý a niekedy by sa načítal vo veľmi malom rozlíšení. 

Na druhej strane spoločnosť NordVPN nemá dedikované streamingové servery. Každý web, ktorý sme vyskúšali, fungoval perfektne, vrátane Amazon Prime, ktorý bol oveľa pohotovejší, ako to bolo, keď sme boli v sieti VPN CyberGhost. To zlepšilo jeho ľahké používanie bez potreby dedikovaných serverov a vynikajúci výkon zvíťazil NordVPN v tomto kole.

Kolo: Streamovací bod pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo CyberGhost

3

Bezpečnosť a súkromie

CyberGhost a NordVPN sú veľmi podobné, pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie. Obaja poskytovatelia VPN pokrývajú všetky najzákladnejšie bezpečnostné funkcie, ktoré očakávame, vrátane funkčného vypínača zabíjania a nejakého spôsobu automatického pripojenia pri štarte. 

nordvpn-review-nastavenia

Čo sa týka zabezpečenia pripojenia, obe VPN ponúkajú OpenVPN spárované so šifrovaním AES-256. Toto párovanie odporúčame, aby ho takmer všetci používali prakticky vo všetkých aplikáciách, pretože ponúka vynikajúce zabezpečenie a spoľahlivý výkon.

CyberGhost tiež umožňuje používateľom nastaviť protokol na IKEv2, ale toto by sme vo všeobecnosti neodporúčali. Ak hľadáte sieť VPN, ktorá má niekoľko jedinečných možností protokolu, nezabudnite sa pozrieť na našu kontrolu protokolu VyprVPN. VyprVPN ponúka niekoľko protokolov vrátane svojho jedinečného protokolu Chameleon. 

cyberghost-recenzia-settings

Obidve siete VPN majú solídne zásady bez protokolovania a zhromažďujú absolútne minimálne množstvo informácií o vás a vašom použití siete VPN. Keďže CyberGhost aj NordVPN ponúkajú porovnateľnú úroveň bezpečnosti a súkromia, rozhodujúcim faktorom v tomto kole sú niektoré z pridaných funkcií spoločnosti NordVPN. NordVPN ponúka dvojitú VPN pre zvýšenie bezpečnosti a Tor VPN pre hlboké prehliadanie webu. 

Kolo: Miesto bezpečnosti a súkromia pre spoločnosť NordVPN

Logo NordVPN
Logo CyberGhost

4

torrenting

Ako sme videli v článku ExpressVPN verzus NordVPN, spoločnosť NordVPN dosahuje najlepšie rýchlosti všetkých sietí VPN, ktoré sme testovali, pokiaľ ide o torrentovanie. Pri torrentovaní veľkých súborov sme zaznamenali dosahovacie rýchlosti NordVPN až 17 MB / s a ​​dokázali sme dokončiť celé 1,4 GB testovacie stiahnutie za menej ako tri minúty.. 

NordVPN má dedikované servery P2P aj štandardné servery a skutočne vidíme lepší výkon na bežných serveroch. Rýchlosť 17 MB / s a ​​sťahovanie do troch minút sa dosiahli pomocou bežných serverov. Zdá sa, že vyhradené servery na zdieľanie súborov sú optimalizované viac z hľadiska bezpečnosti, pretože nie sú takmer také rýchle a zdá sa, že sa nachádzajú skôr v Grécku ako lokálne.. 

CyberGhost v tomto prípade – na rozdiel od sekcie streamovania – nemá vyhradené servery P2P na torrenting. Napriek tomu sa nám to darilo celkom dobre v našom teste torrentu s kapacitou 1,4 GB. Po jednej minúte prichádzal prúd rýchlosťou 4 MB / s a ​​o jednu a pol minúty to vybuchlo na pôsobivých 10 MB / s. V takomto prípade rýchlosť sťahovania zostala až do ukončenia sťahovania približne za tri minúty a päť sekúnd.

Aj keď si CyberGhost urobil dobrý čas a dokázal si stiahnuť náš testovací súbor pomerne rýchlo, stále nemohol skončiť vládu NordVPN ako kráľa torrentu.. 

Round: Torrenting Point pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo CyberGhost

5

Umiestnenie servera

Aj keď majú NordVPN aj CyberGhost podobnú celkovú veľkosť siete – každý z približne 5 000 serverov – má CyberGhost lepšiu distribúciu. CyberGhost má servery v 80 krajinách, zatiaľ čo spoločnosť NordVPN ponúka iba pobočky v 62 krajinách.

nordvpn-review-markeru selekcie

CyberGhost síce ponúka viac miest ako NordVPN, ale stále ponecháva veľké regióny Afriky a Ázie trochu neplodné, pokiaľ ide o výber serverov. Ak hľadáte poskytovateľa VPN so servermi v každom kúte sveta, prečítajte si našu recenziu služby HideMyAss. HideMyAss má servery v 190 krajinách.

Kolo: Miesto umiestnenia servera pre CyberGhost

Logo NordVPN
Logo CyberGhost

6

Súčasné pripojenia

Zatiaľ čo niektoré siete VPN umožňujú používateľom neobmedzený počet pripojení (príklad nájdete v článku Windscribe vs TunnelBear), väčšina poskytovateľov obmedzuje počet súčasných pripojení, ktoré môžete mať. Zvyčajne to zabraňuje ľuďom zdieľať svoje účty s hromadou priateľov a obmedzovať celkový stres na serveroch VPN. 

NordVPN umožňuje užívateľom pripojiť súčasne až šesť zariadení. Na druhej strane, CyberGhost umožňuje pripojenie až siedmich zariadení naraz, čo znamená, že CyberGhost vyhrá toto kolo o malú hranicu. 

Kolo: Simultánne body pripojenia pre CyberGhost

Logo NordVPN
Logo CyberGhost

7

stanovenie ceny

Ako ďalej vidíme v tomto prehľade, CyberGhost a NordVPN sú veľmi porovnateľné takmer vo všetkých smeroch. Ceny sa nijako nelíšia, pretože obaja poskytovatelia majú veľmi podobné modely celkovej tvorby cien. 

Od možnosti mesačného prihlásenia je NordVPN cenovo dostupnejším výberom približne o dolár. Ďalším plánom, ktorý ponúkajú obidve VPN, je ročný plán, čo je o niečo lepšia cena v prípade CyberGhost, ktorá sa v tomto čase blíži doláru nižšiemu ako je ročný plán spoločnosti NordVPN..

Obidve VPN ponúkajú aj možnosť dvojročného a trojročného, ​​pričom CyberGhost sa opäť v každom časovom rámci vracia za lacnejšie ako dolár lacnejšie mesačne. Pri pokladni vám CyberGhost tiež ponúka možnosť zahrnúť vyhradenú IP za ďalších päť dolárov mesačne. 

Okrem vynikajúcich cien ponúka CyberGhost používateľom aj 24-hodinovú bezplatnú skúšobnú verziu, zatiaľ čo NordVPN nemá žiadnu bezplatnú skúšobnú verziu. Pozrite si našu recenziu Windscribe a získajte bezplatnú sieť VPN, ktorá nemá časový limit. 

CyberGhost dokonca prekonal záruku vrátenia peňazí spoločnosti NordVPN. CyberGhost poskytuje používateľom pôsobivo veľkorysých 45 dní na vrátenie svojich peňazí, zatiaľ čo záruka vrátenia peňazí spoločnosti NordVPN trvá len 30 dní.. 

Kolo: Cenový bod pre CyberGhost

Logo NordVPN
Logo CyberGhost

8

Užívateľská prívetivosť

Toto je konečne jedna oblasť, v ktorej sa CyberGhost vs NordVPN veľmi líšia. CyberGhost má pomerne kompaktné a minimalistické užívateľské rozhranie. V normálnej podobe je v strede iba tlačidlo na pripojenie a odpojenie od siete VPN a rozbaľovacia ponuka nižšie, ktorá umožňuje vybrať miesto, ku ktorému sa chcete pripojiť..

cyberghost-review-rozšíril-ui

Keď otvoríte nastavenia CyberGhost, okno sa rozšíri na približne trojnásobok svojej normálnej veľkosti a zaplní sa oveľa podrobnejšími informáciami. Toto rozbalené okno umožňuje zobraziť úplný zoznam serverov a konfigurovať rôzne nastavenia. Ponuka nastavení pre CyberGhost je dobre rozložená a každé nastavenie má pod ním stručné vysvetlenie, ktoré vysvetľuje, čo robí..

Na druhej strane má NordVPN veľké užívateľské rozhranie, ktoré väčšinou zaberá mapa. Táto mapa obsahuje modré značky na každom mieste, ku ktorému sa môžete pripojiť. Toto uľahčuje prehľadávanie výberu serverov.

nordvpn-review-server-navigation

Ponuky nastavení NordVPN sú usporiadané podobne ako CyberGhost a ponúkajú aj niekoľko jednoduchých vysvetlení pre väčšinu možností. Aj keď má CyberGhost niekoľko drobných dotykov – napríklad tmavý režim – ktoré pomáhajú zlepšovať celkovú používateľskú prívetivosť softvéru, stále nedokáže poraziť mapu NordVPN..

CyberGhost aj NordVPN majú veľmi použiteľné rozhrania, ktoré by váš priemerný používateľ počítača – aj bez predchádzajúcich znalostí VPN – takmer určite vedel zistiť bez akejkoľvek pomoci. Mapa spoločnosti NordVPN však poskytuje len takú trochu dodatočnej použiteľnosti, ktorú CyberGhost nemá. 

Kolo: Miesto pre užívateľskú prívetivosť pre NordVPN

Logo NordVPN
Logo CyberGhost

9

Vlastnosti

Okrem štandardných funkcií, ktoré očakávame, že budú mať všetky siete VPN, ako napríklad prepínač zabíjania a nejaké automatické pripojenie, majú CyberGhost aj NordVPN nejaké ďalšie zvončeky a píšťalky, ktoré sa môžu predviesť.. 

Pre začiatočníkov ponúka NordVPN „CyberSec“. Toto je typ škodlivého softvéru a blokovania reklám, ktorý vás môže ochrániť tým, že blokuje weby, o ktorých je známe, že hostujú škodlivý alebo nepríjemný obsah. NordVPN má tiež niekoľko zaujímavých možností, pokiaľ ide o špecializované servery.

nordvpn-review-killswitch

Ako sme už spomenuli v časti „torrenting“, existujú dedikované servery P2P, ale tieto nie sú také zaujímavé ako možnosti dvojitej siete VPN alebo Onion-over-VPN.. 

Funkcia Onion over VPN vás spojí s Torom, špeciálnym prehliadačom na prezeranie temného webu, zatiaľ čo funkcia dvojitej VPN vás spojí cez dva servery, aby sa zvýšila bezpečnosť a aby sa vaša online aktivita ešte ťažšie sledovala. 

CyberGhost napodobňuje niektoré funkcie, ktoré ponúka NordVPN, vrátane blokátora, ale blokátory reklám a škodlivého softvéru sú v týchto dňoch desiatkou. Skutočný remíza CyberGhost je jednou z najťažšie dostupných funkcií: rozdelené tunelovanie. 

cyberghost-review-súkromie, nastavenie

Rozdelené tunelovanie je niečo, o čom sa dočítate v našej recenzii ExpressVPN. Aj keď to ExpressVPN robí inak, CyberGhost vám umožňuje vytvoriť zoznam webových stránok, ktoré sa budú používať ako výnimky. To znamená, že pri návšteve týchto webových stránok sa nebudete pripájať cez tunelové pripojenie VPN, ale namiesto toho budete mať normálne nechránené pripojenie..

CyberGhost vám tiež umožňuje nastaviť pravidlá, ktoré vás automaticky pripoja k sieti VPN na určenom mieste vždy, keď otvoríte určitý program. Aj keď nemáme pocit, že „inteligentné pravidlá“ spoločnosti CyberGhost sú rovnako silné ako forma rozdeleného tunelovania ako ExpressVPN, myslíme si, že prekonáva to, čo NordVPN ponúka, pokiaľ ide o funkcie..

cyberghost-review-smart-pravidlá

Kolo: Funkcie poukazujú na CyberGhost

Logo NordVPN
Logo CyberGhost

10

Verdikt

Aj keď obe VPN vykázali v našich testoch vynikajúci výkon a preukázali, prečo patria medzi najvyššie, víťazom je NordVPN so skóre päť až štyri. Spoločnosť NordVPN sa vďaka svojim vyšším rýchlostiam a ľahšiemu prístupu k streamovaniu ujala vedenia na prvom mieste a CyberGhost sa dokonca zdal byť na konci návratu. 

Víťaz: NordVPN

Nakoniec to však nestačilo a vynikajúce ľahké používanie NordVPN pomohlo pri tomto jednom víťazstve posunúť náskok. Ak ste mali nejaké dobré alebo zlé skúsenosti s CyberGhost alebo NordVPN, radi by sme sa o tom dozvedeli v komentároch nižšie. Prečítajte si náš kúsok NordVPN verzus IPVanish, aby ste videli, ako porovnávajú. Ako vždy, ďakujem za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map