Nastavenia ochrany osobných údajov Facebooku: Ako nastaviť Facebook ako súkromný v roku 2020

Facebook má problémy s ochranou vašich informácií. Za rok plný správ o tom, ako platforma sociálnych médií sleduje alebo nedochádza k údajom používateľov, to nielenže funguje v nelichotivom centre pozornosti, ale tiež núti niektorých používateľov, aby zvážili svoju bezpečnosť. Aby sme týmto ľuďom pomohli, zostavili sme túto príručku k nastaveniam ochrany osobných údajov na Facebooku.


Keď používatelia Facebooku odpovedali na otázky týkajúce sa ich osobností v zdanlivo neškodnom prieskume v roku 2014, nikdy si nepredstavovali, že by za tým bola politická firma zapojená do prezidentských volieb v USA v roku 2016. Aj keď iba 270 000 príjemcov prieskumu súhlasilo s tým, že ich údaje sa budú ťažiť na „akademické účely“, Cambridge Analytica zhromažďovala a ukladala údaje od 50 miliónov používateľov.

Aj keď zistenie, že Facebook – ktorý zarába peniaze z našich osobných informácií – nie je tak čisté, ako by sme chceli, je znepokojujúce, nie je to nič nové. Náš mesačný stĺpec Stav cloudu, v ktorom dávame dva centy na novinky z oblasti priemyslu, už nejaký čas pokrýva šenanigany Facebooku.

Aby sme zaistili, že vaše údaje zostanú vaše, preskúmame, ako môžete zaistiť, aby bola bezpečnosť vášho profilu nepriepustná na základe najnovších aktualizácií Facebooku. Na konci odporúčame aj ďalšie služby pre ľudí, ktorí chcú maximálnu úroveň súkromia.

Základné bezpečnostné opatrenia

Najprv si ukážeme, ako si môžete vylepšiť svoje súkromie pri používaní Facebooku prostredníctvom nastavení účtu. Ako vedľajšiu poznámku použijeme pre tento článok Facebook pomocou stolného počítača.

Na domovskej stránke Facebooku kliknite na malú šípku v pravom hornom rohu a potom kliknite na položku „Nastavenia“ v dolnej časti rozbaľovacej ponuky..

Image-1 Navigácia k nastavenie

Prezrite si karty na ľavej strane stránky a kliknite na položku „Zabezpečenie a prihlásenie“.  

Image-2-Security-and-Login-tab

Prihlásenie na Facebook je povinný krok, ktorý sa javí ako formalita vďaka praktickým funkciám, ako je automatické dopĺňanie hesla a možnosť zostať prihlásený. Používanie dvojfaktorovej autentifikácie môže znieť ako bremeno, ale pre používateľov je to rozhodujúce ktorí chcú chrániť svoj účet.

Poskytujeme prehľad o tom, ako funguje dvojfaktorové overenie a výhody pre používateľov inde. Používanie Facebooku s touto pridanou vrstvou ochrany môže obmedziť pravdepodobnosť prístupu hackerov k vášmu účtu, aj keď poznajú vaše heslo. Ak ju chcete zapnúť, kliknite na tlačidlo „Upraviť“ v časti „Použiť dvojfaktorové overenie“.

Image-3-Aktivácia-2FA

Pozrite si naše najlepšie aplikácie 2FA, ak si nie ste istí, ktoré by boli najlepšie pri používaní.

Ďalšou možnosťou zabezpečenia je to, čo sa okolo Facebooku točí okolo: vaši priatelia. Volaním „dôveryhodných kontaktov“ pošle trom až piatim priateľom podľa vášho výberu kód na obnovenie, ktorý vám pomôže prihlásiť sa späť, ak vás Facebook uzamkne. Pomáha to nielen vtedy, keď ste zabudli svoje heslo a zlyhali viac pokusov o prihlásenie, ale môže to tiež obmedziť hrozbu, že niekto bude mať prístup k vášmu účtu..

Image-4-Trusted-Friends-Option

Súčasťou zabezpečenia osobných údajov na Facebooku je aj druhý pohľad na vaše prihlasovacie údaje. Je vhodné opýtať sa, či je vaša e-mailová adresa rovnaká ako adresa, ktorú používate na prístup k citlivým finančným údajom, ako je napríklad online bankovníctvo. Ak áno, zvážte použitie e-mailu, ktorý sa môžete venovať výlučne využívaniu Facebooku alebo bankovníctva.

Ďalšou oblasťou, ktorá môže mať priestor na zlepšenie, je vaše heslo. Aj keď spĺňa kritériá, ktoré požaduje Facebook, heslo by nikdy nemalo byť totožné s ostatnými, ktoré používate. Vytvorte si jedinečné heslo pre Facebook v prípade, že dôjde k ohrozeniu iného účtu.

Úprava nastavení ochrany osobných údajov

Teraz, keď sme vám ukázali niekoľko spôsobov, ako zlepšiť zabezpečenie vášho účtu Facebook, sa chystáme upraviť viditeľnosť vášho profilu pre priateľov..

Na ľavej strane obrazovky nájdete viac kariet, ktoré nájdete pod položkou „Zabezpečenie a prihlásenie“. Ďalšiu, ktorú navštívime, je „súkromie“.

Image-5-Privacy-tab

V hornej časti sekcie „vaša aktivita“ je „kto môže vidieť vaše budúce príspevky?“ Toto sa hodí, ak chcete obmedziť počet ľudí, ktorí si môžu zobraziť vaše príspevky. Neváhajte a zúžte svoje publikum výberom kategórie, napríklad polohy alebo skupín.

Image-6-Kto môže vidieť vaše budúce príspevky

Nižšie je uvedené „obmedzenie počtu používateľov na staré príspevky na vašej časovej osi“, ktoré odporúčame ľuďom, ktorí chcú, aby bol ich účet čo najviac súkromný. Obmedzí predchádzajúce príspevky, ktoré zdieľate verejne, aby ich mohli zobraziť iba priatelia. To zahŕňa minulé príspevky, ktoré by ste zdieľali aj s priateľmi.

Image-7-Limit-publika-of-old-stĺpiky

Okrem kontroly toho, ako obmedziť minulé príspevky, môžete tiež chcieť hrať s nastaveniami v časti „Ako vás ľudia vyhľadávajú a kontaktujú“. Na tomto mieste môžete obmedziť počet osôb, ktoré vám môžu posielať žiadosti o priateľstvo, kto môže vidieť váš zoznam priateľov a či chcete skryť svoje telefónne číslo a e-mailovú adresu..

Image-8-How-People-Find-and-Contact-Tu

Ďalšia karta na bočnom paneli vľavo je „časová os a označovanie“. Zatiaľ čo „súkromie“ sa zaoberalo vašimi činnosťami a spôsobom, ako vás ľudia na Facebooku nachádzajú, karta „časová os a označovanie“ sa týka akcií ostatných používateľov, ktoré zahŕňajú váš profil a informačný kanál.

Image-9-Timeline-and-Tagging-tab

Ak chcete maximalizovať svoje súkromie, prácu si necháte vystrihnúť. V dolnej časti časti „Kontrola“ môžete povoliť funkciu, ktorá vyžaduje, aby ste vždy, keď vás niekto označí, pokračovali v schválení. Za predpokladu, že vás vaši priatelia označia vo všetkom, čo si môže vyžadovať čas, ale je to iný spôsob, ako hrať bezpečne, namiesto toho, aby sa vo vašom informačnom kanáli objavilo niečo nechcené..

Image-10-Review-sekcia

Pridanie zabezpečenia mimo Facebooku

Ak ste si niekedy na Facebooku všimli reklamu na produkt, ktorý ste našli niekde inde na webe, nebola to náhoda. Rozšírená prax Facebooku a iných webových stránok sledujúcich vašu aktivitu a zobrazovanie týchto reklám je strašidelná a často nežiaduca.

Pri skenovaní bočného panela v nastaveniach Facebooku ste si možno všimli nenápadnú kartu s názvom „Reklamy“ smerom dole. V tejto časti nastavení môžete obmedziť, aké informácie používa Facebook v reklamách na základe vašej internetovej aktivity.

Obrázok-11-FB-ad-Preferences

Ak nastavenie ochrany osobných údajov Facebooku nestačí na to, aby ste si v noci mohli oddýchnuť, vyskúšajte iné možnosti mimo platformy. Odpojiť Facebook je bezplatné rozšírenie Google Chrome, ktoré spoločnosti bráni sledovať svojich používateľov. Aj keď sa rozšírenie používa na pozadí, účet Facebook môžete používať ako zvyčajne.

Pre tých, ktorí chcú mať prístup k aplikáciám a webovým stránkam Facebook odkiaľkoľvek pri šifrovaní ich prenosu, môže byť užitočné zvážiť použitie virtuálnej súkromnej siete. Prezrite si naše recenzie ExpressVPN, recenzie NordVPN a CyberGhost a zistite, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám ochrany osobných údajov..

Záverečné myšlienky

Je to lákavé, ako je poveriť Facebook zabezpečením vašich údajov, jeho nedávny záznam nedokáže vzbudiť dôveru. Vaše osobné údaje okrem toho pre vás znamenajú to najlepšie, takže je spravodlivé, že na ochranu svojich osobných údajov podniknete ďalšie opatrenia.

Napriek tomu, že Facebook je spôsobilý spracovať používateľské údaje, existuje podozrenie, že má zmysel poskytovať používateľom aktualizované nastavenia ochrany osobných údajov. Keďže cesta k absolútnemu súkromiu na Facebooku je možná iba odstránením vášho účtu, pôjdeme s alternatívou zabezpečenia čo najbezpečnejšej (zatiaľ)..

Čo si myslíte o nastavení zabezpečenia a ochrany osobných údajov na Facebooku? Máte nejaké ďalšie tipy na ochranu vášho súkromia pri používaní Facebooku? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me