Hoci poskytovatelia internetových služieb prideľujú každému pripojenému zariadeniu jedinečnú IP adresu, vo väčšine prípadov to bude dynamická adresa, čo znamená, že sa môže zmeniť pri každom pripojení k sieti. VPN tiež prideľujú dynamické IP adresy, ale zdieľajú sa s ostatnými používateľmi. 


Vyhradená adresa IP je statická. Nezmení sa a je to priradené iba vám. Môžu byť prospešné za mnohých okolností, napríklad pri obchádzaní blokovania reklamných staníc. Navyše ponúkajú väčšiu spoľahlivosť a stabilitu ako zdieľaná adresa IP a väčšina poskytovateľov sietí VPN ich ponúka ako doplnok. 

Ak nie ste v celom čítaní malárie, je najlepšie, ak idete rovno a nainštalujete NordVPN. Je to skvelá všestranná sieť VPN s dobrými vyhradenými možnosťami IP. 

NordVPN tiež prichádza s vynikajúcou bezpečnosťou, rovnako ako naša najbezpečnejšia VPN, ExpressVPN, ako si môžete prečítať v našom porovnávaní ExpressVPN vs. NordVPN. ExpressVPN však v tomto článku nezíska miesto, pretože neponúka špecializované adresy IP.

Stále však čítajte ďalšie odporúčania virtuálnej súkromnej siete. Ďalej vám vysvetlíme rozdiel medzi dynamickými, statickými a vyhradenými IP, výhodami a nevýhodami vyhradených IP a kritériami, ktoré by ste mali hľadať vo vyhradenej IP VPN.

Najlepšie VPN so špeciálnymi IP adresami

  1. NordVPN
  2. CyberGhost
  3. Astrill
  4. VPNArea
  5. TorGuard

1. NordVPN

NordVPN je vynikajúcou voľbou, ak ste po vyhradenej adrese IP. Môžete si vybrať z IP v Spojených štátoch, Spojenom kráľovstve, Nemecku, Holandsku a Francúzsku. 

Každá vyhradená adresa IP stojí 70 dolárov ročne, spolu s odberom služby NordVPN. Počiatočná cena je jediná cena, ktorú vidíme, takže ak ste po mesačnej faktúre, mali by ste prejsť na našu druhú možnosť, CyberGhost..

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Okrem vašej vyhradenej adresy IP ponúka spoločnosť NordVPN mnoho ďalších funkcií. Je to spoľahlivá služba a vy budete chránení jednou z najlepších zabezpečení na trhu. 

Navyše k tisícom bežných serverov NordVPN môžete navyše použiť aj servery dvojitého hopu na zvýšenie ochrany. Existujú tiež prísne zásady neprihlásenia. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej recenzii NordVPN.

Má dobré rýchlosti, aj keď sa môžu pri pripojení na vzdialené servery spomaliť. Získate neobmedzenú šírku pásma a je schopný dostať sa na väčšinu streamingových platforiem, čím si zarobí druhé miesto v našej najlepšej sieti VPN na streamovanie. Navyše sa ľahko používa a môžete ho nainštalovať na šesť zariadení súčasne, vrátane Windows, MacOS, Android a iOS.

Popri ročných 70 USD za vyhradenú IP adresu NordVPN budete musieť zaplatiť aj za základné predplatné a našťastie je to dobrá hodnota za peniaze. Najlepšie ceny získate za svoje dlhodobé plány, čo je skvelé vzhľadom na to, že so statickou IP budete potrebovať najmenej rok. Stále však existuje 30-dňové okno na vrátenie platby pre prípad, že sa vám nepáči, a môžete platiť pomocou kryptomeny.

2. CyberGhost

CyberGhost je ďalší slušný poskytovateľ VPN, ktorý vám môže dodať vyhradenú IP adresu v USA, Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku a Kanade. Pridanie jedného bude stáť ďalších 5 dolárov mesačne k pravidelnému odberu. Po zakúpení bude zoznam uvedený v sekcii „obľúbené“ v aplikácii CyberGhost, takže môžete ľahko prepínať.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Je dodávaný s veľkou bezpečnosťou a neuchováva si denníky. Budete mať tiež prístup k svojej obrovskej serverovej sieti, ak sa potrebujete pripojiť k inej krajine, ako aj k serverom na streamovanie a torrentovanie. Jeho rýchlosti sú vysoké, hoci sa môžu na dlhých vzdialenostiach spomaliť, ako to robí NordVPN. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma a je schopný pristupovať ku všetkým streamovacím platformám. 

CyberGhost umožňuje až sedem súčasných pripojení a je kompatibilný so všetkými hlavnými operačnými systémami a poskytuje ľahko použiteľné rozhranie pre všetkých. Prečítajte si viac v našej recenzii CyberGhost a zistite, ako to porovnáme s naším najlepším výberom v našej časti NordVPN vs CyberGhost.

Na rozdiel od NordVPN je to lacná služba VPN s bonusom mesačnej sadzby. Pravidelné predplatné však vyjde lacnejšie pri dlhších programoch a ak sa rozhodnete pre jeden z nich, budete musieť zaplatiť celú cenu IP vyhradeného na CyberGhost vopred..

Sedemdenná bezplatná skúšobná verzia je k dispozícii pre Android a iOS, ak si chcete službu iba vyskúšať. V opačnom prípade existuje záruka vrátenia peňazí. Za extra anonymitu môžete platiť aj prostredníctvom BitPay.

3. Astrill

Astrill je ďalší poskytovateľ, ktorý ponúka špecializované adresy IP a prichádza s množstvom možností. Osobné statické adresy IP sú k dispozícii na viacerých miestach v Spojených štátoch, Spojenom kráľovstve, Európe, Rusku, Austrálii, Hongkongu, Kórei a Číne (nie sme si však istí, prečo by ste ich chceli mať v rámci veľkej brány firewall). Každý mesiac stoja iba 5 dolárov.

Astrill-Slider1

Astrill-Slider2

Astrill-Slider3

Astrill-Slider4

predchádzajúca

Ďalšie

Získate tiež dobrú bezpečnosť s mnohými možnosťami protokolu. Má politiku bez protokolov, ale niektoré informácie sa môžu uchovávať pre „technickú funkciu služieb“. Patria sem napríklad záznamy o pripojení a vaša adresa IP, čo môže byť problém, ak máte osobnú adresu. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Astrill, kde nájdete viac informácií.

Astrill má zdieľané servery v 62 krajinách pre prípad, že by ste potrebovali iný. Má tiež vysoké rýchlosti, neobmedzenú šírku pásma a môže sa dostať aj do niektorých streamingových služieb. Jeho rozhranie je nepríjemne malé, je však jednoduché a môžete ho použiť na väčšine hlavných operačných systémov. Umožní to súčasne až päť spojení.

Aj keď Astrill má oveľa viac možností pre vyhradené IP adresy, jej cena ho úplne znižuje. Mesačná cena je vydieranie, v čase písania správy je 20 dolárov mesačne a to nezahŕňa súkromnú IP. 

Ročné predplatné na polovicu tejto cenovej značky, ale v porovnaní s našimi najlepšími možnosťami je to stále dosť zlé, najmä preto, že sú celkovo lepšími poskytovateľmi VPN..

4. VPNArea

Ďalej je VPNArea. Má na výber z mnohých vyhradených regiónov IP vrátane viacerých miest v USA a Európe, ako aj vo Veľkej Británii, Kanade, Austrálii, Singapure a Hongkongu..

vpnarea-Slider1

vpnarea-slider2

vpnarea-slider3

vpnarea-slider4

vpnarea-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Cena každej vyhradenej adresy IP však závisí od umiestnenia, ktoré vyberiete. Napríklad náklady v USA stoja 20 dolárov ročne, ale ak si vyberiete jednu v Austrálii, bude to 44 dolárov. To však stále nie je zlé, pretože príde na menej ako 4 doláre mesačne. 

Sú k dispozícii iba s 12 alebo 36-mesačným programom a pri osobnej IP nebudete vidieť žiadne úspory pri výbere dlhšieho obdobia.. 

Spoločnosť VPNArea tiež tvrdí, že zahodí bezplatný súkromný server VPN s vašou vyhradenou adresou IP a tvrdí, že je to jediný poskytovateľ, ktorý tak urobí. Súkromný virtuálny server znamená, že nebudete musieť zdieľať rýchlosť s ostatnými používateľmi; budete mať nad tým plnú kontrolu.  

Ďalšie funkcie VPNArea

Je zavedená politika bez protokolov, jej bezpečnosť je dobrá a podobne ako v prípade NordVPN zahŕňa použitie serverov s dvojitým skokom, ak si vyberiete. Bežné servery sú k dispozícii v 65 krajinách pre prípad, že ich budete potrebovať. 

VPNArea sa môže dostať do mnohých streamovacích služieb a prichádza s neobmedzenou šírkou pásma, ale má pomalé rýchlosti, takže pre takúto úlohu nemusí byť najlepšou voľbou. Jeho rozhranie sa ľahko používa a je kompatibilné s väčšinou operačných systémov. Navyše môžete mať pripojených až šesť zariadení súčasne. Prečítajte si viac v našej recenzii VPNArea.

Je to lacná služba a dlhšie plány sa nakoniec napokon stanú lacnejšie. Môžete platiť za bitcoiny, ak ste po tomto mimoriadnom súkromí. Navyše máte k dispozícii 30-dňovú záruku vrátenia peňazí pre prípad, že nebudete spokojní. 

5. TorGuard

Náš posledný výber je TorGuard, čo je prekvapujúce, pretože má veľa možností pre špecializované adresy IP, ale v iných oblastiach to chýba. Môžete si vybrať IP vyhradenú pre TorGuard vo viacerých európskych krajinách, s zriedkavými možnosťami výberu, ako je Island, ako aj miesta v Severnej a Južnej Amerike, Ázii, Austrálii a na Novom Zélande.. 

torguard-Slider1

torguard-slider2

torguard-slider3

torguard-slider4

torguard-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Môžete si vybrať aj rezidenčnú adresu IP, takže vyzeráte, že sa pripájate z domu, ako aj prémiovú sieťovú sieť 10 Gb / s alebo IP, ktorá slúži na ochranu hráčov pred útokmi DDoS..

TorGuard tiež predáva túto službu inzerovaním svojich streamovaných a športovo zameraných IP adries. Aj keď sme pre sieť Netflix nepotrebovali vyhradenú adresu IP, ak sa chcete dostať do inej streamovacej služby, budete ju potrebovať. Testovali sme jeho bežné servery na kontrolu TorGuard a zakaždým sme boli blokovaní z iných hlavných platforiem.

Dodatočné spoplatňovanie vyhradenej adresy IP je úplne v poriadku, ale ďalšie služby VPN, ako napríklad ExpressVPN a Windscribe, zahŕňajú streamingové servery v základnom balíku. Je pravda, že streamingové servery TorGuard sa nezdieľajú so žiadnym iným používateľom, ale iné siete VPN stále robia prácu, aby vás tam dostali, a robia to dobre.

Ďalšie vlastnosti a cena TorGuardu

Jeho bezpečnosť je na rovnakej úrovni ako zvyšok trhu a existuje veľa možností na výber. Technici budú mať radi prispôsobiteľnosť, ale bežní používatelia sa možno budú snažiť vyrovnať so zastaraným rozhraním. 

Rýchlosti TorGuardu sú väčšinou rýchle, ale líšia sa podľa miesta, pričom niektoré servery sú také pomalé, že sú prakticky nepoužiteľné. Neexistuje žiadny limit šírky pásma a vy môžete pripojiť až päť zariadení súčasne s možnosťou pridania až 20 ďalších za 1 USD mesačne.

Zásady ochrany osobných údajov tvrdia, že nezaznamenávajú informácie. Ak však hľadáte úplne anonymné prihlásenie, TorGuard pre vás nie je ten pravý. 

Platba kreditnou kartou vyžaduje vaše fakturačné údaje, ktoré sa zdajú byť normálne, ale spoločnosť TorGuard uvádza, že tieto informácie sa môžu uchovávať a že v prípade, že sa tak vyžaduje podľa zákona, budú zdieľané. Dokonca aj platenie prostredníctvom kryptomeny by mohlo vyžadovať informácie o fakturácii.

TorGuard je pomerne lacný, aj keď neponúka plány dlhšie ako jeden rok. Všetky špecializované IP adresy majú rovnakú cenu 7,99 dolárov mesačne, hoci TorGuard im ponúka zľavu s dlhšími programami. Existuje aj sedemdňová záruka vrátenia peňazí.

Čo je vyhradená adresa IP?

Aby ste úplne pochopili, čo je vyhradená adresa IP, musíte pochopiť rozdiel medzi vyhradenou adresou IP, statickou adresou IP a dynamickou adresou IP.. 

Po pripojení k službe VPN vám v predvolenom nastavení priradí dynamickú adresu IP. Táto adresa IP sa môže zmeniť pri každom pripojení, ale bude priradená stovkám ďalších používateľov, ktorí službu používajú. Statická adresa IP je iná, pretože skutočná adresa IP sa nemení, ale stále ju možno distribuovať mnohým ďalším používateľom.

S ničím z toho nie je nič zlé a existujú určité výhody. Napríklad, keď toľko iných ľudí používa tú istú IP, je ťažké zistiť, kto čo urobil. Zdieľaná adresa IP však môže ponúknuť veľkú anonymitu, ale existujú prípady, keď použitie zdieľanej adresy IP túto adresu len nevystrihne..

Vyhradená adresa IP funguje rovnako ako ktorákoľvek iná, ale nemení sa a je pre vás jedinečná. Rovnakú adresu IP nikdy nebudete zdieľať s iným používateľom. Nebude to také diskrétne, ale použitie statickej vyhradenej adresy IP vám za určitých okolností môže ušetriť veľa problémov.

Aká je výhoda vyhradenej adresy IP?

Vyhradené adresy IP majú niekoľko výhod. Ak napríklad prevádzkujete internetovú firmu alebo webovú stránku, môže mať adresa IP, ktorá zostane rovnaká a slúži iba na vaše osobné použitie, pomôcť niekomu zabrániť v prístupe k vášmu systému alebo účtom. Ako správca môžete nastaviť zoznam povolených adries IP, aby sa mohli prihlásiť iba tie adresy, ktoré sa zhodujú. 

Môžu vám tiež pomôcť pri prihlasovaní na vaše finančné účty. Ak sa napríklad pravidelne prihlasujete do svojej banky z inej adresy IP, banka ju môže považovať za podozrivú aktivitu a obmedzuje prístup. Použitie vyhradenej adresy IP zaistí, že sa s týmto problémom nestretnete.

Nevýhodou použitia zdieľanej adresy IP je to, že môžu byť často na čiernych listinách na určitých webových stránkach kvôli akciám ostatných používateľov. Niekedy sa to nazýva „efekt zlého suseda“. Nemôžete ovládať, čo robia ostatní používatelia. Ak ste blokovaný webom alebo službou, musíte zmeniť server VPN a získať inú zdieľanú adresu IP..

Obídenie geoblokov a blokov VPN pomocou vyhradenej adresy IP

Vyhradené adresy IP vám môžu pomôcť obísť geobloky a bloky VPN, ktoré sa zavádzajú prostredníctvom streamovacích služieb. Zoberte napríklad Netflix. Je k dispozícii vo viac ako 190 krajinách, ale každá krajina má inú knižnicu obsahu. 

Povedzme, že ste mimo územia USA, ale chcete sledovať reláciu, ktorá je exkluzívna pre americké publikum. Ak sa chcete pozerať, budete musieť spoof svoju polohu a prístup k americkej verzii. 

Väčšina sietí VPN vám môže pomôcť získať adresu IP v USA, ale nie všetky môžu obísť detektory siete Netflix VPN. Z tohto dôvodu budete musieť vybrať tú, ktorá je schopná preraziť. Náš najlepší sprievodca VPN pre Netflix obsahuje VPN, ktoré sú k dispozícii. 

Výber adresy, ktorá ponúka vyhradenú adresu IP, však ponúkne aj väčšiu stabilitu, pretože bude vždy na rovnakom mieste. Ak ste sa natrvalo presťahovali zo svojej domovskej krajiny, vyhradená adresa IP v tomto mieste zabezpečí, že budete mať neustále prístup k službám a webom, na ktoré ste zvyknutí..

Nevýhody použitia vyhradenej adresy IP

Pokiaľ existujú špeciálne výhody, ktoré prichádzajú s použitím vyhradenej adresy IP, existujú aj určité nevýhody. Ak sú vaše online shenanigany trochu riskantné alebo ak si uvedomujete súkromie, vyhradená adresa IP nemusí byť dobrou voľbou.. 

Je to z toho dôvodu, že hoci väčšina služieb VPN nevedie denníky aktivít, vyhradená adresa IP je viazaná výlučne na vás. Aj keď by neexistoval zaznamenaný protokol aktivity, úrady by mohli získať informácie o predplatiteľovi pre IP adresu. 

Zdieľané adresy IP sú uprednostňované kvôli anonymite, ktorá sa dodáva s nimi. Mnoho používateľov môže mať rovnakú adresu, takže úrady nemôžu povedať, kto čo urobil, pokiaľ poskytovateľ neuchováva denníky. Navyše, keď sa online sledovanie zvyšuje po celom svete, viac používateľov sa snaží zostať pod radarom.

Existuje však niekoľko vecí, ktoré vám umožnia zostať v anonymite aj s vyhradenou adresou IP. Musíte si vybrať poskytovateľa VPN, ktorý nielen neuchováva protokoly, ale tiež vám umožňuje zaregistrovať sa zahodeným e-mailom a používať kryptomenu ako platbu.

Ako si vybrať najlepšiu VPN pre vyhradenú adresu IP

Okrem siete VPN, ktorá skutočne ponúka vyhradené adresy IP, je potrebné zvážiť aj niekoľko ďalších faktorov. Pri našich recenziách VPN sme zistili, že hoci väčšina poskytovateľov obsahuje nasledujúce funkcie, niektorí ich implementujú lepšie ako iní, čo nám pomohlo pri hodnotení.

Bezpečnosť a súkromie

Či už používate vyhradenú adresu IP alebo nie, pri výbere siete VPN by malo byť prioritou zabezpečenie a ochrana osobných údajov online. Dobrá bezpečnosť zaistí, že budete chránení pred nebezpečenstvami online, ako je počítačová kriminalita. Mali by ste sa tiež uistiť, že neuchováva denníky používania, aby sa o vašich online aktivitách nevedelo.

Navyše, ak chcete zostať úplne anonymní, mali by ste sa zaregistrovať pomocou odhodeného e-mailu a kryptomeny. Bohužiaľ, nie všetci poskytovatelia umožňujú obidve tieto metódy.

Rýchlosť a šírka pásma

Rýchlosť pripojenia VPN a rýchlosť pripojenia sú dôležité, najmä pri niektorých činnostiach. Vysoké rýchlosti znamenajú, že budete tráviť menej času čakaním na načítanie obsahu, a neobmedzená šírka pásma znamená, že sťahujete alebo streamujete toľko, koľko chcete. Ak si vyberiete ten, ktorý má dátový limit a vy sa k nemu dostanete, VPN prestane fungovať, takže vaša vyhradená IP adresa bude zbytočná.

Určené adresy IP

To, či pre svoju vyhradenú adresu IP potrebujete konkrétne umiestnenie, bude závisieť od toho, čo potrebujete. Ak chcete iba jeden kvôli spoľahlivosti a stabilite, môžete si vybrať stádo. Ak však plánujete získať prístup k obsahu pre konkrétnu krajinu, musíte sa uistiť, že VPN má v tomto mieste vyhradenú adresu IP..

Prístup k streamovacím službám

Ak je jedným z vašich hlavných dôvodov na získanie osobnej statickej adresy IP prístup k určitej službe streamovania, mali by ste sa ubezpečiť, že sieť VPN to skutočne môže urobiť. Mnoho streamingových služieb má bloky VPN na mieste a je ich len toľko, že sú schopné obísť bloky. 

Jednoduché použitie a zariadenia

Ak ste technologický človek, možno nájdete dokonca aj niektoré z najťažších klientov VPN ako prechádzku v parku. Ak s nimi však máte menej skúseností, budete vďační za jednoduché nastavenie a jednoduché rozhranie.

Navyše by ste mali skontrolovať, s ktorými zariadeniami VPN je možné používať. Väčšina pokrýva populárne operačné systémy ako Windows, MacOS, Android a iOS, ale niektoré majú podrobnejší zoznam, ktorý si môžete prezrieť.

cena

Ak chcete mať vyhradenú adresu IP, musíte sa najskôr prihlásiť do základného plánu siete VPN. Niektoré majú vyššiu nákladnú cenu ako iné, takže s tým musíte byť spokojní a náklady na vyhradenú adresu IP navrchu.

Záverečné myšlienky

Dúfame, že sme vám pomohli určiť rozdiel medzi dynamickými, statickými a vyhradenými adresami IP a tiež to, ktorá je najlepšia sieť VPN s vyhradenými adresami IP pre vás. Ten, ktorý si vyberiete, bude závisieť od toho, na čo ho potrebujete. Možno by ste chceli mať jednoduchý prístup k streamovacím službám, alebo možno pre spoľahlivosť.

Nech ste už boli čokoľvek, NordVPN sme si vybrali za víťaza kvôli jeho vynikajúcej bezpečnosti a súkromiu, ako aj vďaka schopnosti preniknúť do streamingových platforiem. Navyše získate spravodlivý výber miest, ktoré – za predpokladu, že nepotrebujete inú konkrétnu krajinu – získate to, čo potrebujete. Spoločnosť NordVPN má pre pokojnú dušu 30-dňovú lehotu na vrátenie platby.

Používate vyhradenú adresu IP? Povedzte nám o svojich skúsenostiach v nižšie uvedenej sekcii komentárov. Nezabudnite si prečítať aj naše ďalšie články VPN. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me