Najlepšie VPN pre viaceré zariadenia 2020 – ochrana všetkého

Ak spočítate, koľko zariadení teraz vlastníte, možno vás prekvapí. S najväčšou pravdepodobnosťou však máte nainštalovanú sieť VPN iba na jednej alebo dvoch, ak existujú. Ľudia a rodiny spokojní s miniaplikáciami potrebujú sieť VPN, ktorá im umožní pripojenie viacerých zariadení súčasne. Preto sme pripravili príručku pre najlepšiu VPN pre viaceré zariadenia.


Všetko od vášho mobilného telefónu po televízor sa môže pripojiť k internetu, takže netrvá dlho, kým zavriete jedno zariadenie z VPN, aby ste mohli pripojiť ďalšie.. 

Na trhu je veľa poskytovateľov virtuálnych súkromných sietí, ale musíte sa vyberať múdro, aby ste nielen získali čo najviac spojení, ale aby ste sa uistili, že zvyšok služby je slušný.. 

Napríklad ExpressVPN tento zoznam nevytvoril, pretože ponúka iba päť simultánnych pripojení, stále je však najlepšou sieťou VPN z mnohých dôvodov (prečítajte si našu recenziu ExpressVPN).. 

Iné siete VPN vám môžu priniesť veľa spojení, ale môžu mať slabé zabezpečenie. Našťastie naša najlepšia VPN pre viaceré zariadenia, Windscribe, má neobmedzené pripojenia a nie je to ani zlý výber.

Najlepšie VPN pre viac zariadení 2020

Čo robí VPN najlepším pre viac zariadení

Najdôležitejším a najzrejmejším faktorom je to, koľko zariadení VPN súčasne chráni. Niektoré siete VPN neobsahujú veľa spojení hneď od netopiera, ale umožňujú vám za poplatok pridať viac do balíka, takže pred odhlásením je potrebné skontrolovať, aké balíčky poskytovateľ ponúka. Možno budete chcieť vziať do úvahy aj ďalšie funkcie.

S ktorými zariadeniami je kompatibilný, je dôležité. Pravdepodobne budete mať k dispozícii celý rad zariadení, napríklad mobilný telefón, prenosný počítač, prípadne aj hernú konzolu. Mnoho poskytovateľov ponúka špecializované aplikácie pre konkrétne zariadenia a operačné systémy, ale niektorí majú návody, ako ich nastaviť ručne na iných platformách. 

O tom, aké ľahké je použitie, je myslieť si na niečo iné. Ste začiatočník alebo odborník v oblasti VPN? Nech už je to čokoľvek, možno budete chcieť zvoliť sieť VPN s použiteľnosťou, ktorá vyhovuje vašim vedomostiam. Navyše, ak ho budú používať aj členovia rodiny, môžete si vybrať ten, ktorý má jednoduché tlačidlo pripojenia alebo je pri štarte automatický..

Do úvahy by sa mala vziať aj neobmedzená šírka pásma, najmä ak ju bude používať skupina ľudí súčasne. Ak vyberiete jeden s limitom, rýchlo sa zožerie a po jeho ukončení prestane VPN fungovať. 

Uistite sa, že ste si vybrali aj jednu s dobrou rýchlosťou. To znamená, že ak nechcete nekonečne čakať na načítanie obsahu. 

Mala by sa zohľadniť aj jej bezpečnosť. Zabezpečenie vás ochráni pred mnohými vecami, napríklad počítačovou kriminalitou, takže sa budete chcieť uistiť, že je slušný. Ochrana osobných údajov je rovnako dôležitá a vy si môžete zaistiť jej dodržiavanie výberom siete VPN, ktorá má zavedené pravidlá bez protokolovania.

Ak chcete streamovať, mali by ste sa ubezpečiť, že sa VPN môže dostať na požadovanú streamovaciu platformu. Nie všetci z nich môžu, najmä s Netflixom, vďaka svojim inteligentným detektorom VPN. Ak je Netflix niečo, na čom je vaše srdce nastavené, mali by ste sa pozrieť na našu najlepšiu sieť VPN pre pripojenie Netflix. Do nej sa môžu dostať všetky uvedené siete VPN.

Možno budete chcieť zvážiť aj iné, menej dôležité faktory. Vďaka veľkej sieti serverov nebudete mať problém s pripojením k vhodnému serveru. Je dobré mať pripravenú dobrú zákaznícku podporu. Nakoniec by ste sa mali uistiť, že sieť VPN zodpovedá vášmu rozpočtu.

1. Najlepšie VPN pre viac zariadení: Windscribe

Windscribe sme vybrali ako najlepšiu VPN pre viac zariadení. Je to hlavne preto, že má neobmedzené pripojenie, ale nie je to jediná sieť VPN, ktorá to ponúka, takže sme vzali do úvahy ďalšie funkcie. 

Windscribe má bezplatný plán a platený program „Pro“. Plán zadarmo je pôsobivý a je najlepším psom v našom najlepšom bezplatnom sprievodcovi VPN. S programom zadarmo získate stále neobmedzené spojenie, ale pochopiteľne nemá všetky ostatné funkcie plateného programu. 

windscribe-Slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Napríklad „profiloví“ členovia majú neobmedzenú šírku pásma, ale tí, ktorí majú program zadarmo, sú obmedzené na 2 GB alebo 10 GB, ak zadáte platnú e-mailovú adresu. Dáta sa obnovujú každý mesiac, ale ak máte veľa ľudí pripojených, tento príspevok sa nedostane príliš ďaleko. 

Existujú aj iné spôsoby, ako zvýšiť váš príspevok na šírku pásma, o ktorom sa zmienime neskôr, ale z plateného plánu získate viac radosti z programu get-go.. 

Je kompatibilný s množstvom zariadení, ako sú Windows, MacOS, Android a iOS. Navyše ho možno nainštalovať aj na smerovač. To znamená, že ktokoľvek na tomto pripojení je zabezpečený, čo pomáha, ak na pripojenie čaká celý kmeň. Nezabudnite, že keď sa vydáte na cestu, budete ju musieť mať nainštalovanú priamo v zariadení, aby ste boli v bezpečí.

Má rozhranie bez ozdôb, ktoré sa začiatočníkom bude ľahko používať, ale drotári sa môžu hrať spolu s nastaveniami. Jeho bezpečnosť je dobrá, ale uchováva niektoré záznamy. Z toho vyplýva, že uchovávané informácie nemajú nič skutočného významu a nemožno ich vysledovať späť k vám.

Rýchlosť Windscribe je pre väčšinu aktivít v poriadku, ale v porovnaní so smotanou plodiny, ExpressVPN, vyzerajú nevýrazne. 

Jednou z oblastí, v ktorej vyniká, je streamovanie. Má účelové servery pre Netflix, nazývané servery Windflix. Sú k dispozícii v USA, Veľkej Británii, Kanade a Japonsku a dobre fungujú. Platení členovia k nim získajú prístup, ale bezplatní členovia ich budú musieť pridať do svojho balíka. Viac sa o nich môžete dozvedieť v našej recenzii Windscribe.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Windscribe

Sieť serverov Windscribe nie je taká veľká ako niektorí poskytovatelia, ale v 60 krajinách je viac ako 600, z čoho si ešte stále môžete vybrať. Zatiaľ čo „pro“ členovia majú prístup na všetky dostupné servery, bezplatný plán poskytuje prístup iba k 10. 

Windscribe má však možnosť „zostaviť plán“, ktorá vám umožňuje mesačne pridávať miesta za $ 1, a to vrátane serverov Windflix. Navyše každé pridané miesto zvýši váš príspevok na šírku pásma o 10 GB.

Ak potrebujete pomoc, existuje niekoľko užitočných online sprievodcov, ktorí vám dajú zuby. K dispozícii je tiež živý chat, ktorý obsluhuje zástupca pre umelú inteligenciu menom Garry. Aby sme boli spravodliví, Garry dáva dosť dobré odpovede. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, máte k dispozícii e-mailovú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Mesačná „pro“ cena spoločnosti Windscribe nie je zlá, ale zvolením ročného plánu cena klesne o viac ako polovicu. Pomocou bezplatného programu môžete mať istotu, že sa vám bude páčiť, a hoci neexistujú žiadne oficiálne pravidlá pre vrátenie platby, získate jednu, ak sa do troch dní od nákupu spýtate. 

2. Goose VPN

Goose VPN tiež ponúka neobmedzené pripojenie, a hoci neponúka toľko ako Windscribe, stále je dobrým uchádzačom. 

Môžete ho použiť na Windows, MacOS, Android a iOS, ako aj na ďalších. Navyše ho môžete nainštalovať na smerovač. Jeho používanie je jednoduché a môžete ho uviesť do prevádzky behom niekoľkých minút. 

Husacie VPN-Slider1

Husacie VPN-Slider2

Husacie VPN-Slider3

Husacie VPN-Slider4

GooseVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Jeho rýchlosti nie sú vynikajúce, ako to môžete prečítať v našej recenzii siete Goose VPN a váš príspevok k šírke pásma bude závisieť od zvoleného plánu. Existuje neobmedzený plán, ale lacnejší balík Goose VPN má limit 50 GB mesačne. 

Na vás sa bude vzťahovať silná bezpečnosť, z ktorej si môžete vybrať z niekoľkých možností protokolu. Prepínač zabíjania je tiež zabudovaný pre vyššiu bezpečnosť. Existujú aj zásady neprihlásenia.

Goose VPN má k dispozícii špeciálne streamingové servery a podarilo sa mu bezva Netflix. Zápasil však s ostatnými streamovacími službami a jeho pomalá rýchlosť ho nezlepšila.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Goose VPN

Sieť servera Goose VPN nie je vynikajúca, ale stále pokrýva 26 krajín, čo vám dáva dobrý výber pre obchádzanie blokov. 

Na svojpomoc je k dispozícii rozsiahla informačná báza. Live chat a e-mailová podpora sú k dispozícii 24/7. To znamená, že live chat poskytuje nejasné odpovede, takže ak je váš problém technický, radšej sa obráťte na tím technickej podpory. Pri testovaní sme dostali odpoveď rýchlo.

Aj keď mesačný plán nie je vynikajúci, sieť Goose VPN je stále lacná, najmä ak platíte za rok vopred. Nie je však možné platiť dlhšie ako jeden rok. Existuje však 30-dňová lehota na vrátenie platby, v prípade, že zistíte, že to nie je pre vás.

3. Surfshark

Ďalším poskytovateľom, ktorý ponúka neobmedzené pripojenie, je Surfshark. Je to celkom dobrý poskytovateľ, najmä preto, že existoval až od roku 2018. To znamená, že existujú oblasti, ktoré mu bránia byť na vrchole, takže čítajte ďalej..

Môže byť nainštalovaný na Windows, MacOS, Android a iOS, ako aj na router. Jeho rozhranie sa ľahko používa, ale jeho funkčnosť je obmedzená. Napriek tomu robí to, čo potrebuje. 

Surfshark-homepage-2018

Surfshark je v porovnaní so svojimi konkurentmi pomalý, ako to môžete prečítať v našej recenzii Surfshark. Streamovanie je možné a dá sa ľahko dostať na platformy, ale jeho rýchlosť je menej príjemná. Získate však neobmedzenú šírku pásma, bez ohľadu na to, aký plán máte. 

Zabezpečenie je dobré, ale podporuje iba dva protokoly – OpenVPN a IKEv2 – a nemôžete si vybrať, ktorý z nich chcete použiť. Súčasťou služby je prepínač zabíjania a neuchováva si záznamy o vašich aktivitách.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Aj keď iní poskytovatelia majú väčšie serverové siete, Surfshark’s je lepší ako Goose VPN, s viac ako 1 000 servermi v 61 krajinách. To je viac než dosť na výber.

Ak uviaznete, existuje informačná báza, ale nie je to skvelé, pretože nie je k dispozícii veľa informácií. Mali by ste radšej kontaktovať podporu prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu, ktoré sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, a miera odozvy je rýchla.

Cena surfsharku nie je zlá, ale dlhšie plány nakoniec nakoniec vyjdú lacnejšie. Pre mobilné zariadenia je k dispozícii bezplatná sedemdňová skúšobná verzia. Okrem toho existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

4. Súkromný prístup na internet

Ďalším krokom je súkromný prístup na internet, ale to znamená koniec možností neobmedzeného pripojenia v tomto zozname. PIA vám umožňuje súčasne pripojiť až 10 zariadení a aby sme boli spravodliví, stále je to celkom dobré. Väčšina služieb na trhu, napríklad ExpressVPN, povoľuje iba päť, takže 10 je slušné číslo. 

pia-Slider1

pia-slider2

pia-slider3

pia-slider4

pia-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Funguje s Windows, MacOS, Android a iOS. Spoločnosť PIA má navyše plnohodnotného klienta pre systém Linux, vďaka čomu je naša najlepšia sieť VPN pre systém Linux. Nastavenie rozhrania je spočiatku trochu zložitejšie a je nepríjemne zviazané s podnosom, čo znamená, že nemôžete zmeniť jeho veľkosť ani nič. Napriek tomu vám poskytuje veľa možností na ovládanie VPN a môžete ju nainštalovať aj na smerovač.

PIA je schopná vysokej rýchlosti a je na druhom mieste v našom najrýchlejšom zozname VPN, ale počas našich testov bola nekonzistentná. O tom si môžete prečítať v našej recenzii PIA, ale stojí za zmienku, že časť tejto rýchlosti je nastavená na predvolenú bezpečnostnú konfiguráciu PIA..

Je nastavená na 128-bitové šifrovanie. Môžete ho zvýšiť na 256-bitové šifrovanie, ktoré sa najviac preferuje, ale akonáhle to urobíte, spomalí sa to ešte viac. Existuje aj veľa ďalších bezpečnostných možností, ako sa dáte hrať. K dispozícii je tiež prepínač zabíjania a PIA neuchováva žiadne záznamy.

Získate neobmedzenú šírku pásma a môže sa dostať do americkej verzie Netflixu, ale ak chcete inú platformu, radšej by ste mali jeden z našich najlepších výberov.. 

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia PIA

Existuje viac ako 3 000 serverov v 30 krajinách a hoci väčšina z nich sa nachádza v USA, pre obchádzanie obmedzení bude dosť. 

PIA má vedomostnú základňu pre najbežnejšie problémy a môžete získať dôkladnú pomoc od tímu podpory elektronickej pošty, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Na rozdiel od našich ostatných tipov však neexistuje možnosť živého rozhovoru.

Aj keď PIA je stále jednou z lacnejších možností na trhu, jej ceny sa ešte nedávno dramaticky zvýšili. Pri výbere dlhšieho plánu získate najlepšiu mieru, mali by sme však upozorniť, že jej lehota na vrátenie je iba sedem dní, takže sa vám bude páčiť..

5. IPVanish

Náš posledný výber je IPVanish, ktorý vám umožní pripojiť až 10 zariadení súčasne, rovnako ako PIA. Má klientov pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS, ktoré sa ľahko nastavujú a používajú. Navyše je kompatibilný aj s niektorými smerovačmi.

predchádzajúca

Ďalšie

Má vysoké rýchlosti, hoci na niektorých serveroch sa vám zdá byť zlé. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma, ale nie je to najlepšia sieť VPN na streamovanie. Nemôže sa dostať do Netflixu alebo BBC iPlayeru, ale ak ste fanúšikom Hulu alebo Amazon Prime Video, je to možnosť.

Bezpečnosť IPVanish je dobrá. Existuje veľa možností protokolu, z ktorých si môžete vybrať, a je tu zabudovaný prepínač zabíjania. 

Je zavedená zásada neprihlásenia, ale spoločnosť IPVanish bola v roku 2016 chytená, pretože protokoly odovzdala Ministerstvu vnútornej bezpečnosti USA. To bolo pred chvíľou, takže úroveň jeho ochrany osobných údajov môže byť teraz lepšia, ale treba pamätať na to. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii IPVanish.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia IPVanish

IPVanish má viac ako 1300 serverov na viac ako 75 miestach, čo vám dáva veľa na výber. Zákaznícky servis je navyše slušný, má k dispozícii vedomostnú základňu, live chat a e-mail 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Sú užitočné a čas odozvy je rýchly.

Mesačná cena je dosť priemerná, ale konkurenti spoločnosti IPVanish ponúkajú len malú zľavu, zatiaľ čo jej konkurenti robia atraktívne dlhšie plány. Neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia a iba sedemdňová záruka vrátenia peňazí, na ktorú sa môžete vrátiť. 

 Najlepšie VPN pre viaceré zariadenia, čestné odkazy

Aj keď našich päť výberov vezme korunu v spojovacom oddelení, o tom by ste mali viac premýšľať. Vaša bezpečnosť a súkromie sú dôležité faktory a niektoré z vyššie uvedených možností nie sú pre to najlepšie. 

ExpressVPN, ktorý je najbezpečnejšou sieťou VPN, sa ani nezmieňuje kvôli obmedzeniu piatich pripojení, takže tu sú niektoré alternatívy.

NordVPN

NordVPN je v mnohých ohľadoch porovnateľný s ExpressVPN, takže je to vaša najlepšia stávka na silnú bezpečnosť (viac informácií nájdete v časti ExpressVPN verzus NordVPN). Umožňuje šesť súčasných pripojení, čo je omnoho menej ako naše ostatné tipy, ale ak je to pre vás dosť, stojí za to.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Je kompatibilný so všetkými hlavnými operačnými systémami a ľahko sa používa. Jeho rýchlosti sú vysoké, ale môžu sa spomaliť na veľké vzdialenosti. Získate však neobmedzenú šírku pásma a je schopný preniknúť do všetkých streamingových platforiem. 

Má jedny z najlepších dostupných zabezpečení a vďaka serverom s dvojitým skokom dodáva väčšiu ochranu. Zahrnutý je aj prepínač zabíjania a prísna politika neprihlásenia. Poskytuje skvelú hodnotu za vaše peniaze a v prípade, že sa vám nepáči, máte k dispozícii 30-dňové okno na vrátenie platby. Prečítajte si viac o službe v našej recenzii NordVPN.

CyberGhost

Ďalším skvelým výberom je CyberGhost. Umožňuje až sedem spojení, ale to je tiež limit pre inštalácie. Môže byť použitý vo väčšine operačných systémov a klienti sa ľahko používajú. Rovnako ako NordVPN, jeho rýchlosti sú rýchle, ale na dlhé vzdialenosti sa spomaľujú a získate neobmedzenú šírku pásma. Môže sa tiež dostať do všetkých streamovacích platforiem.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

CyberGhost má dobrú bezpečnosť, ako aj natrvalo zapnutý vypínač zabíjania. Neuchováva si ani záznamy o vašej činnosti. Je to lacná voľba, ak sa rozhodnete pre dlhší odber. Mobilní používatelia môžu využiť sedemdňovú skúšobnú verziu, existuje však aj záruka vrátenia peňazí. Naša recenzia CyberGhost obsahuje ďalšie informácie o službe. 

Záverečné myšlienky

Existuje veľa poskytovateľov VPN, ktorí ponúkajú vynikajúce funkcie, ale ak vlastníte veľa zariadení s pripojením na internet alebo chcete chrániť svoju rodinu, zoznam sa skráti. Väčšina poskytovateľov ponúka okolo päť simultánnych pripojení a existuje len niekoľko z nich, ktoré idú o niečo ďalej. 

Náš zoznam najlepších sietí VPN pre viaceré zariadenia poukazuje na týchto niekoľko, ale nezabudnite, že práve preto, že ponúkajú veľa spojení, neznamená to, že sú tou najlepšou voľbou pre vaše zabezpečenie a súkromie. Ak je to niečo, čo si ceníte a vy môžete vytlačiť čo najviac zo šiestich spojení, potom je NordVPN najlepšou voľbou. 

Ak však potrebujete toľko spojení, koľko sa len dá, Windscribe je to pravé pre vás. Neexistuje žiadne porazenie neobmedzeného pripojenia a je to tiež dobrý poskytovateľ. Ak chcete zo služby čo najviac vyťažiť, musíte sa rozhodnúť pre platený program. 

Máte skúsenosti s pripojením mnohých zariadení k jednému účtu VPN? Radi by sme sa o tom dozvedeli v sekcii komentárov. Keď ste tu, prečítajte si naše ďalšie články o VPN. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me