Venezuela je krajina bohatá na ropu na severnom pobreží Južnej Ameriky. Je plná malebných pamiatok, od hôr po vodopády. V krajine však stále pretrváva vážna kríza v oblasti ľudských práv. Navyše, keď sa prezident Nicolas Maduro bude držať moci, mali by ste sa uistiť, že zostanete v bezpečí online pomocou jednej z našich najlepších sietí VPN pre Venezuelu..


Ak potrebujete rýchlu odpoveď, potom je ExpressVPN tou najlepšou voľbou pre Venezuela. Čítajte ďalej a zistite nielen to, prečo by ste mali používať virtuálnu súkromnú sieť, ale aj aké funkcie sú pre krajinu najdôležitejšie.

Sieť VPN je vynikajúci nástroj, ktorý ponúka celý rad užitočných funkcií. Nezáleží na tom, kde ste na svete, online bezpečnosť je teraz potrebná viac ako kedykoľvek predtým. Použitím siete VPN vám pomôžeme zostať chránení pred nebezpečenstvami online, ako je počítačová kriminalita a dohľad. 

VPN však ponúkajú viac než len bezpečnosť. Sú veľkou pomocou, pokiaľ ide o obmedzenia obsahu, ako sú cenzúra a geobloky. Geoblock sa väčšinou vyskytuje na základe licenčných dohôd, takže spoločnosti sú obmedzené na to, čo môžu vysielať v rôznych častiach sveta. 

Napríklad knižnica Netflix Venezuela bude mať iný obsah ako knižnica v USA. Ak chcete získať prístup k sieti Netflix v USA, keď ste vo Venezuele, budete potrebovať adresu IP v USA a sieť VPN vám môže pomôcť získať jednu adresu.

Cenzúra je niečo úplne iné. Vlády na celom svete kontrolujú, čo ich občania môžu a nemôžu vidieť online. Čínsky internet je jedným z najviac obmedzených na svete. Veľká brána Firewall zaisťuje prezeranie iba schváleného obsahu a občania musia používať čínske verzie sociálnych médií, ako je napríklad WeChat.

Použitím VPN môžete do značnej miery prekonať všetky bloky, s ktorými sa stretnete, a pritom pritom zostať v bezpečí.

Najlepšie VPN pre Venezuela 2020

Čo robí VPN najlepším pre Venezuela 

VPN obsahuje mnoho funkcií a niektoré z nich budú pre Venezuela dôležitejšie. Aj keď si v našich recenziách VPN mohli vybrať iba jednu z mnohých, mali by ste sa najprv ubezpečiť, že má nasledujúce vlastnosti.

Venezuela trpí veľkou cenzúrou zameranou na mnoho rôznych typov obsahu. Sociálne médiá a aplikácie na odosielanie správ je možné z času na čas zablokovať. 

Z tohto dôvodu je vhodné zaistiť, aby sieť VPN, ktorú vyberiete, mala slušnú serverovú sieť. Čím viac serverov je dostupných v čo najväčšom počte krajín, tým lepšie sú vaše šance na obídenie blokov.

Ak chcete získať prístup k obsahu, ktorý je obmedzený na Venezuela, musíte sa uistiť, že má servery v krajine, aby ste mohli získať venezuelskú IP adresu.

S možným dohľadom a trestom za kritické príspevky je vhodné zvoliť sieť VPN, ktorá má dobrú bezpečnosť, takže budete chránení bez ohľadu na to, čo sa deje online. Vaše údaje by mali zostať v anonymite, aby ste ich nemohli sledovať. Dôležité je mať aj prepínač zabíjania, pretože v prípade zlyhania siete VPN sa úplne odpojíte.

Poskytovateľ by mal tiež rešpektovať vaše súkromie a skontrolovať, či má prísne zásady bez protokolov. Ak spoločnosť tvrdí, že neuchováva denníky, znamená to, že sa nebudú zaznamenávať vaše online aktivity.

Dobré rýchlosti sú tiež prospešné. Čím rýchlejšie bude VPN, tým rýchlejšie sa obsah načíta. Výhodou je neobmedzená šírka pásma, pretože inak rýchlo dosiahnete limit a sieť VPN prestane fungovať, čo znamená, že už nebudete chránení.

Ak je streamovanie na vašom zozname úloh, uistite sa, že sa VPN môže dostať na Vami vybranú platformu. Ak chcete Netflix, iba malý počet sietí VPN môže prekonať detekčný systém VPN spoločnosti Netflix. Neboj sa, pretože sme zaokrúhlilo najlepších v našej najlepšej VPN pre Netflix kus.

Môžete tiež zvážiť, s ktorými zariadeniami VPN je kompatibilná, koľko pripojení umožňuje a jeho používateľská prívetivosť. Dôstojná podpora zákazníkov je vždy dobrá a cena môže ovplyvniť vaše konečné rozhodnutie.

Najlepšie VPN pre Venezuela: ExpressVPN

ExpressVPN je najlepším psom v mnohých našich VPN článkoch, väčšinou kvôli tomu, že je celkovo najlepšia VPN. Vo Venezuele má všetky funkcie, ktoré potrebujete, a sú implementované veľmi dobre. 

Má rozsiahlu sieť serverov s viac ako 3 000 dostupnými v 94 krajinách. To sa týka aj niektorých vo Venezuele. Či už potrebujete obísť bloky v krajine alebo získať prístup k venezuelskému obsahu, služba ExpressVPN vás pokryla.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Chráni vás vynikajúca úroveň zabezpečenia nastavená na 256-bitové šifrovanie AES hneď po vybalení z krabice. Môžete to tiež zvýšiť, ak chcete. Prepínač zabíjania je štandardne zahrnutý a povolený, ale môžete určiť, či ho chcete alebo nechcete zapnúť. ExpressVPN si cení súkromie a existujú pevné zásady bez protokolov.

Načítanie obsahu bude hračkou, pretože ide o najrýchlejšiu sieť VPN, ktorú sme testovali. K dispozícii je tiež neobmedzená šírka pásma a môže sa dostať do všetkých streamovacích služieb, čo je dôvod, prečo je to naša najlepšia VPN na streamovanie. Ak chcete získať viac informácií o službe, prečítajte si našu recenziu ExpressVPN.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

ExpressVPN je kompatibilný s Windows, MacOS, Android a iOS. Navyše existujú rozšírenia prehliadača pre prehliadače Chrome, Firefox a Safari. Môžete tiež pripojiť až päť zariadení súčasne. Je to jedna z najjednoduchších sietí VPN, ktorá sa má použiť, takže je nová voľba pre nováčikov. Drotári sa však môžu hrať s nastaveniami.

Ak potrebujete pomoc, je k dispozícii užitočná informačná báza. K dispozícii je tiež živá podpora pre chat a e-mail. Oba sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale e-mailový tím je lepšie odpovedať na zložitejšie otázky.

ExpressVPN nie je lacný, ale stojí za to peniaze. Ak sa rozhodnete pre dlhší plán, môžete znížiť celkové náklady. Získate skvelú službu a v prípade, že máte obavy z potápania, máte k dispozícii 30-dňovú záruku vrátenia peňazí..

NordVPN

NordVPN je naša ďalšia voľba. Je to vynikajúca služba a nie je ďaleko od kvality nášho najlepšieho výberu, ako si môžete prečítať v našom porovnaní ExpressVPN vs. NordVPN.. 

Počet serverov spoločnosti NordVPN je vysoký. Existuje viac ako 5 000 v približne 60 krajinách, takže nebudete mať problém prekonať bloky. Vo Venezuele však nie sú žiadne servery.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Dodáva sa s niektorými z najlepších zabezpečení v okolí, nastavenými na 256-bitové šifrovanie AES. Navyše môžete použiť voliteľné servery s dvojitým skokom, ktoré zvýšia ochranu vášho pripojenia. Zahrnutý je vypínač zabíjania a sú zavedené prísne zásady bez protokolov, takže sa nemusíte báť ochrany súkromia.

Jeho rýchlosti sú dobré, ale môžu sa spomaliť na veľké vzdialenosti. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma a môže pristupovať ku všetkým streamovacím platformám vrátane Netflix. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej recenzii NordVPN.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

NordVPN pracuje s Windows, MacOS, Android a iOS. K dispozícii sú aj rozšírenia prehliadača Firefox a Chrome. Môžete pripojiť súčasne až šesť zariadení a všetci klienti sa ľahko inštalujú a používajú.

Ak potrebujete pomoc, je k dispozícii praktická informačná základňa. K dispozícii je tiež živý chat a e-mail 24/7. Každá cesta je užitočná, ale živý rozhovor vám poskytne rýchlejšiu odpoveď. 

NordVPN poskytuje dobrú hodnotu za vaše peniaze, najlepšie je však vyhnúť sa mesačnému plánu. Ak sa prihlásite na dlhšie obdobie, z dlhodobého hľadiska ušetríte peniaze. Je však k dispozícii 30-dňová lehota na vrátenie platby v prípade, že si to rozmyslíte.

CyberGhost

CyberGhost je ďalší dobrý výber pre Venezuela. Má obrovskú sieť serverov, ale počet serverov a krajín sa často mení. V čase písania správy bolo v 90 krajinách 5 700 serverov. Vo Venezuele je tiež 24, čo znamená, že máte prístup k venezuelskému obsahu. 

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má vynikajúce zabezpečenie nastavené na 256-bitové šifrovanie a je tu trvale povolený prepínač zabíjania. Zapnutie zabíjača na plný úväzok nie je zlá vec, najmä ak ho pravdepodobne zabudnete zapnúť. To znamená, že neexistujú žiadne kontroly. Tiež sú zavedené prísne zásady ochrany osobných údajov.

Rýchlosti CyberGhost sú rýchle, ale podobne ako pri NordVPN sa môžu na dlhé vzdialenosti spomaliť. Zahrnuté je neobmedzené pásmo a môže sa dostať aj do väčšiny streamovacích služieb. Viac informácií nájdete v našej recenzii CyberGhost.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

CyberGhost má klientov pre Windows, MacOS, Android a iOS. K dispozícii sú aj rozšírenia prehliadača Chrome a Firefox. Rozhranie sa ľahko používa, aj keď si môže zvyknúť.

Môžete súčasne pripojiť až sedem zariadení, čo z nej robí čestnú zmienku v našej najlepšej sieti VPN pre porovnanie viacerých zariadení. Na rozdiel od mnohých iných sietí VPN, ktoré vám ich umožňujú nainštalovať na neobmedzený počet zariadení, CyberGhost to obmedzuje na sedem..

Má jednu z najlepších vedomostí, ktoré sme videli. K dispozícii je aj živý chat s nepretržitou prevádzkou a e-mailová podpora. Ten je však najlepší pre viac technických otázok.

Za predpokladu, že nemáte záujem o mesačný plán, je CyberGhost celkovo celkom lacný. Pre používateľov systému Android a iOS je k dispozícii bezplatná sedemdňová skúšobná verzia. Existuje tiež záruka vrátenia peňazí, ktorá poskytuje 14 dní na mesačný plán a 45 dní na dlhšie.

VyprVPN

VyprVPN urobil zoznam, hoci to nie je kvôli jeho serverovej sieti. V 64 krajinách je menej ako 1 000 serverov a žiadny z nich sa nenachádza vo Venezuele. Aj tak by však malo stačiť, aby ste sa dostali okolo všetkých blokov.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Vynikajúca bezpečnosť získala štvrté miesto v tomto zozname. Tí, čo vedia, sa môžu hádať s nastavením, ale začiatočníci budú tiež spokojní s jeho jednoduchosťou. VyprVPN prichádza aj s vlastným protokolom Chameleon, ktorý vášmu pripojeniu dodáva ešte väčšiu ochranu. Zahrnutý je vypínač zabíjania a politika bez protokolov.

Rýchlosti sú pre väčšinu aktivít v poriadku. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma a môže sa dostať do väčšiny streamovacích služieb. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej recenzii VyprVPN.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia VyprVPN

VyprVPN funguje na Windows, MacOS, Android a iOS. Navyše je to jedna z našich najlepších sietí VPN pre Android vďaka vynikajúcim mobilným aplikáciám. Rozhranie je ľahko použiteľné a podľa plánu si môžete pripojiť až päť zariadení súčasne.

Ak potrebujete pomoc, získate prístup k jeho informačnej databáze. Živý chat je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale najprv budete pripojení k robotovi. Na vaše otázky odpovie nasmerovaním na relevantnú oblasť informačnej základne, ale kliknutím na tlačidlo sa môžete spojiť so skutočným človekom. E-mailová podpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Cena, ktorú zaplatíte, závisí od vybraného balíka. „Štandardný“ plán vám poskytne tri spojenia a „prémiový“ plán vám poskytne päť spojení, ako aj použitie jeho protokolu Chameleon. Potom si môžete zvoliť mesačný alebo ročný plán, ale ten ročný nakoniec skončí lacnejšie. Existuje tiež 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

HideMyAss

Náš posledný výber je HideMyAss. Hlavným dôvodom jeho zníženia je skutočnosť, že má servery vo Venezuele, čo znamená, že odtiaľ máte prístup k obsahu. Pokiaľ ide o celkovú sieť serverov, viac ako 1 000 pokrýva neuveriteľných 190 krajín, takže by ste mali byť v poriadku a obísť akékoľvek obmedzenia.. 

hidemyass-Slider1

hidemyass-slider2

hidemyass-slider3

hidemyass-slider4

hidemyass-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Jeho bezpečnosť je dobrá a nastavená na 256-bitové šifrovanie. Zahrnutý je aj prepínač zabíjania. Aj keď má HMA politiku bez protokolov, ak si ju prečítate, všimnete si, že to skutočne robí. Je zrejmé, že vaša adresa IP nie je prihlásená, ale zaznamenáva aj ďalšie údaje, napríklad časové pečiatky pripojenia, adresu IP servera, ktorý používate a množstvo prenesených údajov..

Táto informácia je sama o sebe, ak je v poriadku, a nemôže sa k vám vrátiť. To znamená, že ak sa zaregistrujete so svojimi skutočnými povereniami, mohlo by to byť spojené s tým. Informácie sa uchovávajú v evidencii po dobu 30 dní a na žiadosť orgánov môže spoločnosť HMA zaznamenať podrobnejšie informácie.

Jeho rýchlosti sú pôsobivé, ale stále nie sú najrýchlejšie v okolí. Neobmedzená šírka pásma je zahrnutá a môže sa dostať do niektorých streamingových služieb. Naša recenzia HideMyAss prechádza podrobnejšie.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči HMA

HideMyAss je možné používať na Windows, MacOS, Android a iOS. Má vynikajúce rozhranie, ktoré sa ľahko používa a môžete pripojiť naraz až päť zariadení.

Ak potrebujete pomoc, je k dispozícii informačná báza a príručky. K dispozícii je tiež nepretržitá podpora prostredníctvom chatu a e-mailu. Živý chat je rýchly, ale je vhodný na základné otázky, zatiaľ čo podpora prostredníctvom e-mailu môže lepšie odpovedať na ďalšie technické otázky, ale odpoveď trvá trochu dlhšie..

HMA nemá mesačný plán. Najkratšia doba na výber je jeden rok. Zľavy sa účtujú pri registrácii, čo znamená lepšiu ponuku, ale pokiaľ ide o obnovenie, neexistujú žiadne ponuky. K dispozícii je sedemdňová skúšobná verzia, ale musíte ju vyhľadať, aby ste ju našli. K dispozícii je tiež 30-dňová záruka vrátenia peňazí, ktorá vám zaistí pokoj.

Online cenzúra vo Venezuele

Sloboda internetu vo Venezuele klesá. Jeho vláda roky cenzúru internetu a samotná internetová konektivita klesla. Mnoho webových stránok je zablokovaných vrátane médií, hazardných hier, blogov, pornografie a webov týkajúcich sa výmeny cudzích peňazí. Niektoré z blokov sú však iba dočasné.

Podľa zákona proti nenávisti z roku 2017 môžu byť webové stránky zablokované, ak ich orgány považujú za propagáciu nenávisti alebo neznášanlivosti. Navyše obsah obsahujúci nenávistné výroky na sprostredkovateľských webových stránkach musí byť odstránený do šiestich hodín od jeho uverejnenia, alebo môže byť uložená pokuta. 

Sprostredkovateľské stránky môžu byť brané na zodpovednosť za obsah zverejnený podľa zákona o spoločenskej zodpovednosti v rozhlasových, televíznych a elektronických médiách a za porušenia môžu byť uložené prísne sankcie..

Zvyčajne a strategicky bolo zablokovaných aj niekoľko platforiem sociálnych médií a komunikačných nástrojov. Facebook, Twitter, Periscope a YouTube boli na krátku dobu neprístupné a začiatkom roku 2019 to zasiahlo ešte viac služieb, pretože sa často vyskytujú počas citlivých politických udalostí..

Aby sa obchádzali bloky, mnoho ľudí sa uchýlilo k používaniu nástrojov na obchádzanie. Objavili sa správy, že sieť Tor bola v roku 2018 zablokovaná, zdá sa však, že VPN sú v krajine stále legálne.

Dohľad online vo Venezuele

Vláda od svojho zverejnenia svojho plánu na rok 2013 do roku 2019 „Plan de la Patria“, ktorý v podstate predstavuje plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja, rozšírila svoje dozorné činnosti. Zdôrazňuje posilnenie národnej obrany, ako aj ďalšie priority. 

Medzi odborníkmi a aktivistami vyvstali medzinárodné obavy týkajúce sa vládnych plánov investovať do spravodajských služieb, ktoré jej v tom čase pridelili takmer 14 miliárd venezuelských bolívarov (približne 1,5 milióna USD)..

Iniciatívy zamerané na zhromažďovanie osobných informácií od občanov vyvolali viac obáv, najmä preto, že neexistuje žiadna záruka ochrany osobných údajov a spôsobu, akým by sa s nimi malo zaobchádzať.. 

Karnet de la Patria, ktorý je v zásade povinným preukazom totožnosti, bol zavedený v roku 2016. Zahŕňa personalizovaný kód QR, ktorý obsahuje osobné informácie a umožňuje vláde poznať stav obyvateľstva.. 

Občania používajú kartu okrem iného na prístup k určitým výhodám. Tí, ktorí chcú kúpiť mobilný telefón, SIM kartu alebo majú prístup k širokopásmovému pripojeniu, sa musia zaregistrovať so svojím osobným identifikačným číslom a ďalšími informáciami. Mobilné aplikácie spojené s kartou umožňujú vláde sledovať aj osobné údaje a polohu občanov.

Právne predpisy o ochrane osobných údajov neexistujú a existujú obavy, ako môže vláda zneužiť osobné údaje zozbierané vyššie uvedenými metódami. 

Plus, nové rozhodnutie zamerané na získavanie a uchovávanie osobných údajov z telekomunikačných služieb prišlo v roku 2017. Údaje zahŕňajú adresy IP, časy pripojenia, geografickú polohu a ďalšie komunikačné informácie..

Sloboda prejavu online vo Venezuele

Venezuelská ústava zaručuje slobodu prejavu, ale zákony a nariadenia prijaté vládou ju v praxi obmedzujú. 

Ústavný zákon proti nenávisti za mierové spolužitie a toleranciu je nejasne formulovaný a uväzňuje až 20 rokov vo väzení za podnecovanie nenávisti alebo násilia násilnými trestmi.

Ohováranie verejných činiteľov a zverejňovanie nepravdivých informácií môžu mať za následok trest odňatia slobody podľa trestného zákona. Používatelia sociálnych médií, novinári a aktivisti čelia trestnému stíhaniu za svoje online aktivity. Novinári tiež riskujú zatknutie a fyzické násilie v súvislosti s ich prácou, najmä ak je to kritické voči vláde. 

V roku 2018 boli zadržaní traja tínedžeri, obvinení z podnecovania nenávisti prostredníctvom chatových skupín a sociálnych médií, ako aj z organizovania protestov proti vláde. Stáli pred 20 rokmi väzenia, hoci boli prepustení o mesiac neskôr.

Začiatkom roku 2018 boli proti nim vznesení obvinení traja vydavatelia a novinár, a to kvôli dvom uverejneným článkom, ktoré odhalili nezrovnalosti v štátnom dovoze potravín a pri rokovaniach s prezidentom Madurom. Vyšetrovací kvartet čelil pokute vo výške asi 59 000 dolárov a až šiestim rokom väzenia, čo ich viedlo k úteku z krajiny..

Záverečné myšlienky

Dúfame, že sme vám pomohli pochopiť, prečo by ste mali používať VPN vo Venezuele a aké funkcie by mali mať. Krajina trpí rôznou cenzúrou, aj keď je jej časť dočasná. Vládny dohľad sa navyše zvyšuje a za kritické pripomienky existujú tvrdé tresty. 

Mali by ste si vybrať ten, ktorý má veľkú sieť serverov, aby ste mali najlepšiu šancu obísť akékoľvek bloky. Ak chcete získať prístup k venezuelskému obsahu s obmedzením, budete potrebovať aj servery v krajine. Dobrá bezpečnosť je dôležitá aj preto, aby vás chránila.

S ohľadom na to je ExpressVPN vašou najlepšou stávkou, pokiaľ ide o Venezuela. Má veľkú sieť serverov s niektorými vo Venezuele. Navyše vás ochráni, pretože je to najbezpečnejšia sieť VPN. Prečo to nevyskúšať? Vďaka 30-dňovej záruke vrátenia peňazí nemáte čo stratiť.

Ak máte skúsenosti s používaním VPN vo Venezuele, dajte nám o tom vedieť v sekcii komentárov. Radi by sme si o tom prečítali. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me