Najlepšie VPN pre Veľkú Britániu 2020: Prehliadanie od spoločnosti Blighty

Milióny ľudí, ktoré sú známe svojou kráľovskou rodinou, slávnymi pamiatkami a futbalom, každý rok preskúmajú Spojené kráľovstvo. Avšak nie je to len počasie. Ochrana osobných údajov vo Veľkej Británii rastie, takže aj keď práve stávkujete online v miestnej krčme, je rozumné chrániť sa pomocou našej najlepšej VPN pre Veľkú Britániu..


Nech ste kdekoľvek, je dobré používať virtuálnu súkromnú sieť. Chráni vás pred nebezpečenstvami online a umožňuje vám prístup k obmedzenému obsahu bez toho, aby ste sa museli pekne radiť do frontu. Aj keď geobloky sú bolesť, existujú aj iné dôvody, pre ktoré by ste z používania mali úžitok, preto si dajte kanvicu a vysvetlite nám ich.

Najlepšie VPN pre Veľkú Britániu 2020

Cenzúra vo Veľkej Británii

Aj keď niektoré krajiny majú prísnu cenzúru (prečítajte si napríklad o čínskej bráne Firewall), občania Spojeného kráľovstva majú skúsenosti s internetom zadarmo, pričom iba niekoľko kategórií je blokovaných..

Medzi tieto kategórie patrí sexuálne zneužívanie detí, obsah propagujúci extrémizmus a terorizmus a obsah porušujúci autorské práva. Proxy servery sú tiež súčasťou blokovacích zoznamov poskytovateľov internetových služieb. K dispozícii sú voliteľné filtre na ochranu detí v určitých kategóriách, často sa však zachytí aj legitímny obsah.

Dohľad vo Veľkej Británii

Spojené kráľovstvo má niektoré z najinvazívnejších systémov dohľadu na svete. Mimoriadne znepokojenie predstavuje hromadný dohľad. Spravodajské služby sú schopné rozvíjať tajné programy pomocou medzier v zákonoch, ktoré ich chránia pred súdnym dohľadom.

V roku 2013 informovala americká Národná bezpečnostná agentúra (whistleblower) Edward Snowden o tajných postupoch dohľadu USA a iných vlád, vrátane britského vládneho komunikačného riaditeľstva..

GCHQ úzko spolupracuje s NSA na programe s názvom Tempora. Monitoruje telefonický a internetový prenos po celom svete vrátane e-mailov, histórie prehliadania a správ na Facebooku a NSA má prístup k databáze.

S pomocou telekomunikačných spoločností spoločnosť GCHQ nechala nainštalovať sondy na britských pristávacích miestach podmorských káblov z optických vlákien. Sondy zachytili údaje prenášané káblami vrátane súkromných správ, ktoré potom agentúry sprístupnili. Tempora umožňuje Veľkej Británii zhromažďovať milióny údajov používateľov za deň.

Zákon o vyšetrovacích právomociach z roku 2016 definuje právomoci orgánov v oblasti dohľadu. Schválila rušivé hromadné sledovacie opatrenia, ako napríklad odpočúvanie komunikácií, rušenie zariadení a uchovávanie údajov. Novinár Ewan MacAskill uviedol, že tento akt zaviedol najmocnejšie dozorné právomoci v západnom svete.

Zvýšili sa aj požiadavky na internetové spoločnosti, aby spolupracovali pri vyšetrovaní, vrátane príkazu na odstránenie ochrany pred šifrovanou komunikáciou alebo údajmi. Navyše, vašu internetovú históriu môžu zobraziť vládne agentúry bez záruky.

V apríli 2018 High Court rozhodol, že niektoré časti zákona o uchovávaní údajov nie sú v súlade so základnými právami v práve EÚ. Konštatovala, že prístup k uchovávaným údajom by sa mal obmedziť na závažné trestné činy a vyžaduje si dohľad.

V marci 2018 sa zistilo, že analytická spoločnosť so sídlom vo Veľkej Británii, Cambridge Analytica, nezákonne zhromažďovala údaje miliónov amerických voličov a pravdepodobne ich ovplyvňovala cielenými reklamami. Facebook je známy zhromažďovaním a predajom údajov o ľuďoch inzerentom, nezabudnite na to.

Spojené kráľovstvo je tiež súčasťou aliancie Five Eyes. Ide o spravodajskú koalíciu, ktorá zahŕňa Spojené kráľovstvo, USA, Kanadu, Austráliu a Nový Zéland. Tieto krajiny sú viazané Dohodou UKUSA, podľa ktorej navzájom spolupracujú a vymieňajú si spravodajské informácie získané prostredníctvom svojho dohľadu.

Sloboda prejavu vo Veľkej Británii

Spojené kráľovstvo nemá písomnú ústavu. Namiesto toho má Spojené kráľovstvo pravidlá a zákony, ktoré ustanovujú individuálne práva a slobody. Existujú však rozsiahle zákony proti nenávistným prejavom. V roku 2017 vláda oznámila plány na vytvorenie národného centra na monitorovanie nenávistných prejavov a presadzovanie stíhania.

Piaty oddiel zákona o verejnom poriadku trestá hroziace alebo hrubé slová alebo správanie. V článku 127 zákona o komunikáciách sa trestá hrubá útočná komunikácia zasielaná prostredníctvom internetu. V obidvoch prípadoch možno uložiť až šesť mesiacov väzenia a neobmedzenú pokutu.

V časti jedna zákona o škodlivej komunikácii je zacielenie na jednotlivcov online s urážlivým alebo urážlivým obsahom, ktoré spôsobuje úzkosť alebo úzkosť, vrátane pomsty pornografia, trestného činu, za ktorý je trest dva roky väzenia..

Podľa zákona o terorizme, ak zverejňujete vyhlásenia, ktoré podporujú terorizmus, môžete skončiť trestom odňatia slobody a pokutou. Jednotlivci sú často zatýkaní za miesta, ktoré propagujú terorizmus, ohrozujú alebo sú rasovo urážlivé.

Nebezpečenstvá online vo Veľkej Británii

Podvody a hackerstvo za účelom finančného zisku sú prítomné vo Veľkej Británii a počet počítačových útokov stúpa. Navyše, celosvetový kybernetický útok WannaCry mal výrazný vplyv na Spojené kráľovstvo. Ochromil Národnú zdravotnú službu tým, že zakázal prístup k spisom pacientov a odloženým službám.

Nemôžete povedať, čo sa skrýva vo verejných sieťach Wi-Fi, takže ak plánujete používať prístupový bod, mali by ste nainštalovať sieť VPN a dobrý antivírus, aby ste sa ochránili pred počítačovou kriminalitou..

Torrenting materiál chránený autorskými právami je v Spojenom kráľovstve nezákonný a mnoho stránok torrentu je blokovaných. Tí, ktorí porušujú autorské práva online, môžu dostať varovný list od poskytovateľa internetových služieb. Teoreticky by ste mohli byť stíhaní, ale Federácia Spojeného kráľovstva proti krádeži autorských práv sa zameriava na nelegálnych operátorov a distribútorov..

Čo robí VPN najlepším pre Spojené kráľovstvo

VPN sú tvorené mnohými funkciami, ale niektoré sú významnejšie ako iné. Stačí si len vybrať jednu z našich recenzií VPN, ale mali by ste sa uistiť, že je to prvá voľba pre Veľkú Britániu.

So všetkými vládami, ktoré plesajú vo Veľkej Británii, potrebujete VPN, ktorá má vynikajúcu bezpečnosť. To vám pomôže zostať skryté a chrániť vás pred počítačovou kriminalitou. Ochrana osobných údajov je tiež dôležitá a potvrdzuje sa to zásadami neprihlásenia, čo znamená, že vaše aktivity sa nezaznamenajú.

Výhodná je sieť VPN, ktorá má dobrú serverovú sieť. Čím viac serverov je dostupných na čo najväčšom počte miest, tým ľahšie je nájsť vhodný server. Pre prístup na webové stránky a služby obmedzené na Spojené kráľovstvo bude potrebné, aby VPN mala servery.

Rýchlosť je tiež dôležitá, najmä ak plánujete využívať streamingové služby alebo chcete vysielať. Ak vyberiete príliš pomalú sieť VPN, budete neustále čakať na načítanie obsahu. Je to tiež dobrý nápad, aby ste sa uistili, že sa môže dostať k požadovanej streamovacej službe a že má neobmedzenú šírku pásma..

Ktoré zariadenia sú kompatibilné a koľko sa môžete pripojiť naraz, môžu ovplyvniť vaše rozhodnutie. Zohľadňuje sa aj užívateľská prívetivosť, kvalita zákazníckej podpory a cena.

1. Najlepšie VPN pre Veľkú Britániu: ExpressVPN

ExpressVPN je obľúbený na serveri Cloudwards.net a často je súčasťou našich článkov VPN. Ponúka vynikajúce služby s vynikajúcim zabezpečením, ktoré je štandardne nastavené na 256-bitové šifrovanie AES. V predvolenom nastavení je k dispozícii prepínač zabíjania a je povolený, takže sa tým nebudete musieť starať. Jeho bezpečnosť je jedným z dôvodov, prečo je tiež našou najlepšou sieťou VPN pre cloudové úložisko. Existujú tiež prísne zásady neprihlásenia, takže vaše aktivity zostanú súkromné.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Má obrovskú sieť serverov, ktorá pokrýva 94 krajín. Niektoré z nich sú vo Veľkej Británii, vrátane miest ako Berkshire a Londýn v Anglicku. V Jersey a na ostrove Man sú navyše servery, ktoré väčšina poskytovateľov nezahŕňa.

ExpressVPN je najrýchlejšia sieť VPN na trhu. Navyše, ak chcete streamovať, budete radi, že ste sa umiestnili na prvom mieste v našej najlepšej sieti VPN pre streamovanie a najlepšej VPN pre sprievodcov Netflix. Využíva tiež neobmedzenú šírku pásma a umožňuje torrenting.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

Podporuje Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Navyše má rozšírenia prehliadača pre Google Chrome, Mozilla Firefox a Safari. Rozhranie sa ľahko používa a je skvelé pre začiatočníkov. Môžete pripojiť súčasne až päť zariadení.

Ak máte problémy, je k dispozícii praktická informačná základňa online, takže si ich môžete vyskúšať sami. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, môžete sa obrátiť na člena podpory prostredníctvom nepretržitého živého chatu alebo e-mailu. Živý rozhovor bude reagovať najrýchlejšie, ale e-mail je najlepšou voľbou, ak potrebujete ďalšiu technickú pomoc.

ExpressVPN je drahá voľba, najmä pri mesačnej sadzbe. Z dlhodobého hľadiska ušetríte peniaze výberom dlhšieho predplatného. Existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí, takže sa môžete ubezpečiť, že ste s ňou spokojní. Prečítajte si našu recenziu ExpressVPN pre viac informácií.

2. NordVPN

NordVPN je ďalšou dobrou voľbou pre Spojené kráľovstvo. Je to vynikajúca služba, ktorá je porovnateľná s našou prvou voľbou (prečítajte si porovnanie ExpressVPN vs. NordVPN). Má jedny z najlepších dostupných zabezpečení so servermi s dvojitým skokom, ktoré v podstate šifrujú pripojenie dvakrát. Má prepínač zabíjania a tiež prísnu politiku bez protokolov.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má viac ako 5 000 serverov po celom svete a 678 z nich je vo Veľkej Británii. Má dobré rýchlosti, ale môžu sa spomaliť na veľké vzdialenosti. Prepínanie serverov je hračka. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma a môže sa dostať do streamingových služieb. NordVPN je tiež naša najlepšia VPN na torrenting.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Svojich ľahko použiteľných klientov môžete nainštalovať do systémov Windows, MacOS, Android a iOS. Môžete tiež pripojiť až šesť zariadení súčasne.

Pokiaľ ide o zákaznícky servis, má dobrú vedomostnú základňu, v ktorej sa môže obrátiť na menšie problémy. K dispozícii je tiež nepretržitá podpora živého chatu a e-mailu. Živý chat je najrýchlejšia cesta, ako získať pomoc, ale personál je v každom prípade nápomocný.

NordVPN je dobrá hodnota za peniaze. Má prijateľnú mesačnú cenu a dlhšie plány sú pre vašu peňaženku ešte lepšie. Má 30-dňovú lehotu na vrátenie platby, čo je dosť času na rozhodnutie, či sa vám bude páčiť. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordVPN, kde nájdete všetky podrobnosti o službe.

3. CyberGhost

CyberGhost je ďalšou dobrou voľbou pre Spojené kráľovstvo. Má vynikajúcu bezpečnosť a permanentne zapnutý vypínač, takže sa nemusíte obávať. Existujú tiež solídne zásady bez protokolovania.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má rozsiahlu sieť serverov vrátane 309 serverov vo Veľkej Británii. Sú na troch miestach: Berkshire, Londýn a Manchester. CyberGhost má tiež servery NoSpy, ktoré sú umiestnené mimo 14 očí, čo vám poskytuje lepšiu ochranu pred vládnym poklesnutím. Prečítajte si viac o tom v našej recenzii CyberGhost a tiež si prečítajte, ako sa NordVPN porovnáva s CyberGhost.

Jeho rýchlosti sú vysoké, ale podobne ako NordVPN sa môžu na dlhé vzdialenosti spomaliť. CyberGhost neobmedzuje šírku pásma a umožňuje torrenting. Navyše je dobré sa dostať do streamingových služieb a urobiť z našej najlepšej siete VPN pre zoznam BBC iPlayer.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

Klienti sú k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS. Jeho rozhranie bolo aktualizované nedávno, a hoci je to lepšie, môže chvíľu trvať, než si na to zvyknete. To znamená, že použitie nie je ťažké. Môžete pripojiť naraz až sedem zariadení, čo je viac ako jeho konkurenti a prečo sa dostali na druhé miesto v našej najlepšej VPN pre viac zariadení..

Má rozsiahlu vedomostnú základňu, ako aj nepretržitý live chat, ktorý je rýchly, ale najlepšie sa používa na jednoduché otázky. Ak potrebujete ďalšie technické otázky, obráťte sa na podporu prostredníctvom e-mailu.

Mesačná sadzba spoločnosti CyberGhost nie je skvelá, ale jej ďalšie plány sú lacné. Jeho bezplatnú sedemdňovú skúšobnú verziu pre Android a iOS si môžete vyskúšať. Existuje tiež záruka vrátenia peňazí, ktorá sa vzťahuje na všetky platformy. Mesačný program vám dáva 14 dní a dlhší 45 dní.

4. AirVPN

Ďalším poskytovateľom, ktorý môžete použiť pre Spojené kráľovstvo, je AirVPN. Má skvelé prispôsobiteľné zabezpečenie. Samo o sebe nemá prepínač zabíjania, má však „sieťový zámok“, ktorý blokuje komunikáciu prostredníctvom pripojenia, pokiaľ neprechádza cez AirVPN. Prepínač kill by bol aktívny iba vtedy, keď ste pripojení k serveru, ale sieťový zámok je vždy zapnutý.

airvpn prihlásenie

zoznam serverov airvpn

rýchlosti Airvpn

všeobecné nastavenia airvpn

oblasť klienta airvpn

predchádzajúca

Ďalšie

AirVPN má vynikajúce zásady ochrany osobných údajov a neeviduje záznamy o vašej činnosti.

S viac ako 200 servermi v 20 krajinách nemá veľkú sieť serverov. Vo Veľkej Británii má 16 serverov, takže budete mať prístup k zablokovanému obsahu. Jeho rýchlosti sú nekonzistentné, ale nie zlé a umožňuje vám to torrent. Pokiaľ ide o streamovanie, môže sa dostať k niektorým službám, nedokáže sa však vyhnúť zákazu Netflix.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia AirVPN

Je kompatibilný s Windows, MacOS, Linux, Chrome OS, Android a iOS. Rozhranie je zamerané na skúsených používateľov, takže nováčikom môže byť ťažké ho používať. To znamená, že je to dobré, ak je datované. Môžete pripojiť naraz až päť zariadení.

K dispozícii je sekcia FAQ a komunita, ktorá vám pomôže s malými problémami. Neexistuje žiadny priamy rozhovor, takže ak potrebujete ďalšiu pomoc, budete musieť použiť e-mailovú službu, ktorá je k dispozícii 24 hodín denne..

Je to cena v eurách, ale nie je to zlá sadzba. K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia, musíte sa však obrátiť na spoločnosť AirVPN a požiadať o ňu. Ak nechcete problémy, môžete to skúsiť pomocou svojej trojdňovej možnosti, ktorá stojí 1 euro (1,12 USD). AirVPN nemá proces vrátenia platby. Viac sa dočítate v našej recenzii AirVPN.

5. Windscribe

Náš posledný výber je Windscribe, ktorý má nedostatky, ale je dobrou voľbou pre niektoré funkcie. Má dobrú bezpečnosť nastavenú na 256-bitové šifrovanie AES, ale môžete ho prispôsobiť. Existuje prepínač zabíjania, ale Windscribe ho mätúce nazýva firewall.

rozhranie Windscribe

preferencie windscribe

rozšírenie prehliadača windscribe

windscribe možnosti ochrany osobných údajov

skúšky tesnosti proti vetru

predchádzajúca

Ďalšie

Má veľa funkcií na ochranu osobných údajov, ale niektoré informácie sú zaznamenávané. Tieto informácie však nemajú veľkú hodnotu a nemožno ich vysledovať späť k vám. Ak dávate prednosť, môžete použiť výherný e-mail a platiť prostredníctvom bitcoínu, aby ste boli skutočne anonymní.

Jeho šírenie servera nie je také široké ako väčšina ostatných tipov, ale pokrýva 55 krajín vrátane Veľkej Británie. Windscribe však ponúka bezplatný plán, do ktorého niektoré lokality nie sú zahrnuté, ale Spojené kráľovstvo je.

Jeho rýchlosti sú v poriadku pre väčšinu aktivít, ako je streamovanie a torrentovanie, ale jeho súperi sú rýchlejšie. Poskytuje neobmedzenú šírku pásma s platenou verziou.

Ak sa rozhodnete pre bezplatnú verziu, ale neposkytnete svoju e-mailovú adresu, dostanete 2 GB. Ak zadáte svoj e-mail, dostanete 10 GB, preto je vhodné použiť odhodenú e-mailovú adresu. Existuje niekoľko spôsobov, ako zvýšiť svoj limit, ako to môžete prečítať v našej recenzii Windscribe. Ak pridáte miesto za 1 $ mesačne, dostanete ďalších 10 GB.

Windscribe sa môže dostať do väčšiny streamovacích služieb a platiaci používatelia budú mať prístup k svojim serverom Windflix. Sú vytvorené na streamovanie Netflixu a sú k dispozícii vo vybraných krajinách vrátane Veľkej Británie.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Windscribe

Aplikáciu Windscribe môžete používať v systémoch Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Jeho rozhranie je jednoduché na používanie, čo je skvelé pre začiatočníkov, ale ak ste viac skúsení, môžete sa hádať s nastaveniami.

Ak potrebujete pomoc, je k dispozícii informačná báza, časté otázky, sprievodcovia nastavením a podstránka Windscribe. Môžete tiež použiť možnosti live chatu alebo e-mailu, ktoré sú k dispozícii kedykoľvek. Živý chat je riadený zástupcom AI s názvom Garry. Počas nášho testovania sme však zistili, že je to užitočné.

Mesačná cena Windscribe je pomerne drahá, ale môžete ušetriť peniaze za dlhšie plány. Neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia, je to preto, že na jej vyskúšanie môžete použiť bezplatnú verziu. Neexistujú ani pravidlá pre vrátenie platby, ale ak sa do troch dní od nákupu skontaktujete so spoločnosťou Windscribe. vráti vám to.

Záverečné myšlienky

Teraz viete, prečo by ste mali používať sieť VPN vo Veľkej Británii a dúfame, že sme vám pomohli pri výbere vhodnej siete. Stačí si vybrať jedného z našich najlepších poskytovateľov VPN, ale musíte mať dobrú bezpečnosť a súkromie, ako aj dobré šírenie serverov, ktoré zahŕňajú servery vo Veľkej Británii..

ExpressVPN je najlepšia VPN pre Veľkú Britániu, pretože má vynikajúce zabezpečenie a súkromie. Navyše má servery vo Veľkej Británii a na miestach, ktoré nie sú k dispozícii s inými sieťami VPN. Je to dobrá voľba aj pre streamovanie.

Ak si myslíte, že nám niečo uniklo alebo máte skúsenosti s používaním VPN vo Veľkej Británii, dajte nám vedieť v časti Poznámky. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map