Najlepšie VPN pre Švédsko 2020: Smorgasbord

Švédsko je neuveriteľnou krajinou s krásnou krajinou a úžasnými mestami. Jeho hlavné mesto, Štokholm, je postavené na 14 ostrovoch, ktoré sú spojené viac ako 50 mostmi. Vzduch je čerstvý a voda je čistá, ale internet má stále nejaké škaredé chyby, takže by ste sa mali chrániť pomocou jednej z našich najlepších sietí VPN pre Švédsko..


Používanie virtuálnej súkromnej siete je rozumné, nech ste kdekoľvek na svete. Niektoré krajiny však dávajú väčší dôvod tomu, či ide o tvrdé zákony reči alebo prísnu cenzúru. Prečítajte si náš kúsok o Číne a zistite, aké zlé to môže byť. Aj keď tieto dôvody nie sú použiteľné, stále môžete byť vystavení nebezpečenstvu online.

Mnoho poskytovateľov v našich recenziách VPN ponúka vynikajúce služby, ale musíte vedieť, ktoré funkcie sú najdôležitejšie v prípade Švédska. Prečítajte si informácie o švédskom online svete.

Cenzúra vo Švédsku

Švédska vláda nestanovuje veľa obmedzení týkajúcich sa používania internetu, čo je v súlade s dlhou históriou rešpektovania slobody. Švédsko bolo prvou krajinou, ktorá mala ústavný zákon. To potlačilo cenzúru a zaručilo slobodu prejavu, aby ľudia mohli hovoriť bez rozmyslu.

Počas druhej svetovej vojny bol na Švédsko vyvíjaný nátlak, aby cenzuroval všetko, čo spôsobilo, že Tretia ríša vyzerala zle, a vykopal sa starý zákon, ktorý zakazoval útočné písanie. Po skončení vojny vláda zošrotovala všetko a uzákonila nové zákony s cieľom poskytnúť silnejšiu ochranu.

Švédsko je národom, ktorý verí v internetovú slobodu, ale dokonca má svoje hranice. Poskytovatelia internetových služieb blokujú webové stránky, ktoré obsahujú detskú pornografiu, čo je dobré, ale v posledných rokoch sa vláda zamerala na tých, ktorí porušujú autorské práva.

Je to jeden z najväčších spotrebiteľov pirátskeho obsahu na svete a je známy tým, že je hostiteľom populárnej internetovej stránky The Pirate Bay. V roku 2014 Švédi nelegálne streamovali alebo stiahli 280 miliónov filmov a televíznych programov. Dobré meno, ktoré dalo Švédsku, a ušlé príjmy z neho prinútili orgány konať.

Súdne rozhodnutie nariadilo jednému z najlepších švédskych poskytovateľov internetových služieb, spoločnosti Bahnhof, poskytnúť osobné údaje tých, ktorí porušujú autorské práva. ISP poukázal na súkromie svojich zákazníkov a odvoláva sa proti rozhodnutiu, ale rozhodnutie by mohlo pripraviť pôdu pre požiadavku, aby ostatní poskytovatelia internetových služieb urobili to isté..

Existuje aj iniciatíva Spridningskollen, ktorá pôsobí v mene spoločností Scanbox Entertainment, Atlantic, Noble Entertainment a Crystalis Entertainment. Umožňuje im získať osobné údaje prostredníctvom ISP bez súdneho predvolania.

Spridningskollen používa špeciálny softvér na kontrolu, či sťahujete materiál chránený autorskými právami. Ak zistí, že ste, môžete čeliť pokute až 250 dolárov za každé porušenie. Z iniciatívy nevyplývalo veľa prípadov, je však stále potrebné niečo poznamenať.

Prejavy online

Švédska vláda rešpektuje slobodu prejavu, ale mrzí sa z prejavov nenávisti. To zahŕňa všetko, čo ohrozuje alebo vyjadruje pohŕdanie ľuďmi alebo skupinami na základe rasy, národného alebo etnického pôvodu, farby pleti, náboženského vyznania alebo sexuálnej orientácie..

V máji 2018 švédsky parlament zmenil ústavu tak, aby zahŕňal transsexuálov, čím im poskytla väčšiu ochranu a posilnila ich práva. Ak bude uznaný vinným z nenávistných prejavov, môžete byť potrestaný pokutou alebo trestom odňatia slobody až na štyri roky.

Ochrana súkromia a dohľad vo Švédsku

Švédsko má dlhú históriu zákonov o ochrane súkromia. Dokonca aj po tom, čo Edward Snowden odhalil množstvo aktivít dohľadu, do ktorých boli zapojené vlády na celom svete, neexistovali žiadne dôveryhodné správy, že švédski občania boli monitorovaní bez súdneho súhlasu..

Iniciatíva OpenNet, ktorá dokumentuje filtrovanie internetu a dohľad v krajinách, nemá vo Švédsku ani spis. Bola prvou krajinou, ktorá v roku 1973 uzákonila zákon o ochrane údajov, ale ako člen EÚ sa stále riadi nariadeniami EÚ..

V roku 2006 EÚ schválila smernicu o uchovávaní údajov s cieľom zabezpečiť, aby národní poskytovatelia internetových služieb viedli záznamy o svojich zákazníkoch v prípade, že by boli potrební na vyšetrovanie alebo stíhanie. Údaje sa mali uchovávať minimálne šesť mesiacov, ale švédska vláda s tým nechcela mať nič spoločné.

V roku 2010 Švédsko ešte smernicu neimplementovalo a Európska komisia ju predložila na súde, ktorá chcela, aby sa krajine uložila pokuta za každý deň, ktorý nespĺňala. Švédsko zaviedlo smernicu v roku 2012 po zaplatení pokuty vo výške 3 milióny EUR (3,4 milióna dolárov) ES.

Súdny dvor Európskej únie nakoniec v roku 2014 vyhlásil smernicu o uchovávaní údajov za neplatnú, pričom uviedol, že zasahuje do práv na rešpektovanie súkromného života a ochrany osobných údajov. Po tomto oznámení poskytovateľ internetových služieb Bahnhof nariadil svojim technikom, aby prestali ukladať údaje svojich zákazníkov a ničili existujúce protokoly..

Zdá sa, že Švédsko je pripravené postaviť sa na slobode a súkromí internetu. Zakázané bolo aj Google G Suite, pretože spoločnosť porušila národné zákony o ochrane osobných údajov. Švédska vláda určila, že jej zmluvné podmienky dávajú spoločnosti Google príliš veľkú voľnosť pri rozhodovaní o tom, ako sa údaje môžu používať a že práva na ochranu údajov nemusia byť chránené.

V roku 2009 bol stále prijatý zákon o dohľade nad signálmi pre obranné spravodajské činnosti. Tiež známy ako zákon FRA, schválil dohľad nad internetovým prenosom zo strany štátnych orgánov. Bola kontroverzná, pretože presahovala rámec príkazu na dohľad stanovený Európskou komisiou.

Zákon umožňuje Národnému obrannému rádiu monitorovať cezhraničný internetový káblový prenos s cieľom bojovať proti vonkajším hrozbám, ako sú terorizmus a organizovaný zločin. To je však možné iba po získaní súdneho povolenia.

V roku 2012 bol prijatý ďalší zákon, ktorý by upravoval, ako a kedy môže polícia monitorovať telefonickú a internetovú aktivitu.

Švédsko je tiež súčasťou aliancie Štrnásť očí, v ktorej si viaceré krajiny navzájom vymieňajú spravodajské informácie. Viac o tejto sledovacej skupine si môžete prečítať v našom sprievodcovi Päť očí, Deväť očí a Štrnásť očí..

Ukazuje to len to, že aj v krajinách, ktoré sú rovnako silné ako Švédsko, by ste sa mali uistiť, že ste chránení a skrytí pomocou VPN.

Najlepšie VPN pre Švédsko 2020

Čo robí VPN najlepším pre Švédsko

Aj keď Švédsko nie je najnebezpečnejším miestom, musíte sa ubezpečiť, že ste chránení pred online rizikami, ako je napríklad počítačová kriminalita. To je obzvlášť dôležité, ak plánujete pripojenie prostredníctvom verejných sietí Wi-Fi a v takom prípade sa odporúča aj slušný antivírus. Bezpečnosť je tiež dôležitá, ak plánujete torrentovanie, pretože vás to skryje.

Budete chcieť vybrať poskytovateľa s dobrou bezpečnosťou a prísnymi zásadami ochrany osobných údajov bez protokolov. Ten zabezpečí, že sa nebudú zaznamenávať vaše online aktivity.

Rýchlosť je tiež kľúčovým faktorom, najmä ak chcete torrent a streamovať. Nikomu sa nepáči obrazovka načítania, takže je najlepšie zvoliť ten, ktorý je rýchly. Hrá sa tiež neobmedzená šírka pásma, pretože vám umožní streamovať a sťahovať toľko, koľko chcete.

Budete tiež chcieť ten, ktorý má skvelú sieť serverov. Čím viac serverov má v rôznych krajinách, tým lepšie sú vaše šance na obchádzanie blokov. So Švédskom vieme, že toho nie je veľa obmedzených, ale pomôže vám to obísť aj geobloky.

Možno ste mimo krajiny a chcete dohnať svoj obľúbený švédsky program. Vyberte si server so servermi vo Švédsku a budete tam mať prístup k kanálom, ako sú SVT a TV4. To isté sa dá povedať aj pre USA Netflix, s výnimkou toho, že na prístup k nemu budete potrebovať server v USA.

Ďalšími faktormi, ktoré môžete zvážiť, sú jednoduchosť použitia, podporované zariadenia, kvalita zákazníckej podpory a cena.

1. Najlepšie VPN pre Švédsko: NordVPN

NordVPN je tu často víťazom na Cloudwards.net a kontroluje všetky políčka pre Švédsko. Jeho bezpečnosť patrí medzi najlepšie na trhu s vynikajúcimi šifrovacími protokolmi a možnosťou serverov s dvojitým skokom. Tiež sa radí medzi súkromie, pretože nesie solídne zásady neprihlásenia.

predchádzajúca

Ďalšie

Jeho rýchlosti sú dobré, ale pri pripojení na vzdialené servery sa môžu spomaliť. Je to však stále rýchle a bude v poriadku pre streamovanie a väčšinu ďalších aktivít. NordVPN má tiež neobmedzenú šírku pásma, čo znamená, že môžete streamovať a sťahovať toľko, koľko chcete, bez prekročenia limitu.

To, spolu s jeho víťazstvom v našej najlepšej sieti VPN pre torrenting, z neho robí ideálnu voľbu, ak chcete tieto činnosti vykonávať bezpečne..

Jeho sieť serverov je rozsiahla a môže sa pochváliť viac ako 5 000 v 60 krajinách, takže by ste nemali mať problém nájsť ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám. To zahŕňa 206 vo Švédsku, takže máte prístup k obsahu, ktorý je tam obmedzený. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordVPN a získajte viac informácií o službe.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Program NordVPN môžete používať v systémoch Windows, MacOS, Android a iOS. Nastavenie je rýchle a ľahké a má ľahko použiteľných klientov.

Ak sa vyskytnú problémy, môžete ich napraviť pomocou rozsiahlej databázy znalostí. Ak je váš problém komplikovanejší, môžete sa obrátiť na podporu prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu. Vaša najlepšia stávka je live chat, pretože bude rýchlejší, ale personál je v každom prípade nápomocný.

Mesačná sadzba nie je zlá a spoločnosť NordVPN ponúka veľa hodnoty. Radšej by ste sa rozhodli pre dlhší plán, pretože ušetríte peniaze. V prípade, že sa vám nepáči, máte k dispozícii aj 30-dňovú refundáciu.

2. CyberGhost

CyberGhost má veľkú bezpečnosť, ako aj pevnú politiku bez protokolov, aby vaše aktivity zostali v tajnosti.

Rovnako ako NordVPN má dobrú rýchlosť, ale na veľké vzdialenosti sa môže spomaliť. Napriek tomu by to malo byť v poriadku pre väčšinu aktivít vrátane streamovania a torrentovania. Koľko šírky pásma môžete použiť aj bez obmedzenia.

Má veľa serverov, ktoré pokrývajú viac ako 59 krajín. Vo Švédsku je 96, takže si môžete prezerať obsah obmedzený na túto oblasť. Prečítajte si našu recenziu CyberGhost pre viac informácií.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

Klienti sú k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS. Jeho rozhranie bolo nedávno aktualizované a možno zistíte, že je ťažké si na to zvyknúť, ale ľahko sa používa.

Zákaznícka podpora je k dispozícii, ak ju potrebujete, s rozsiahlou informačnou základňou ako prvým prístavom. Ak to váš problém nevyrieši, môžete kontaktovať zamestnanca prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu.

Mesačná cena nie je skvelá, ale ušetríte tým, že sa rozhodnete pre dlhšie predplatné. Ak máte zariadenie so systémom Android alebo iOS, pomocou sedemdňovej skúšobnej verzie si môžete byť istí, že sa vám bude páčiť. K dispozícii je tiež záruka vrátenia peňazí pre mimoriadny pokoj. Dĺžka toho závisí od plánu, ktorý si vyberiete, so 14 dňami pre mesačný a 45 dní pre dlhšie programy.

3. ExpressVPN

ExpressVPN je vynikajúci poskytovateľ s vynikajúcou bezpečnosťou a prísnou zásadou neprihlásenia, ktorá vás chráni.

Je to tiež naša najrýchlejšia sieť VPN, ktorá je skvelá pre tých, ktorí chcú streamovať alebo torrentovať. Navyše sa nemusíte obávať žiadnych obmedzení šírky pásma, čo je jeden z dôvodov, prečo vyhrala aj v našej najlepšej sieti VPN za streamovanie. Je to tiež naša najlepšia VPN pre Netflix.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Má viac ako 3 000 serverov v 94 krajinách. Týka sa to aj niektorých vo Švédsku, takže môžete sledovať svoje obľúbené švédske televízne kanály. Ak chcete získať podrobnejší pohľad na túto službu, prečítajte si našu recenziu ExpressVPN.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

Ak máte málo skúseností s VPN, ExpressVPN je dobrá voľba. Robí pre vás takmer všetko. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať server, ktorý chcete a uistiť sa, že ste pripojení, čo sa dá ľahko urobiť. Nastavenia však môžete upraviť.

ExpressVPN je k dispozícii na Windows, MacOS, Android a iOS. Okrem toho existujú rozšírenia prehliadača pre prehliadače Chrome, Safari a Firefox, ak ich chcete používať.

Ak potrebujete pomoc, môžete použiť šikovnú databázu znalostí, ktorá je k dispozícii. Zákaznícku podporu môžete kontaktovať aj prostredníctvom živého chatu alebo e-mailom 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Živý rozhovor je najrýchlejšou možnosťou, ale e-mail je najlepší, ak potrebujete podrobnejšiu pomoc.

Nevýhodou ExpressVPN je jeho cena. Je to oveľa drahšie ako jeho konkurenti, ale stojí za to za službu, ktorú dostanete. K dispozícii je tiež 30-dňová záruka vrátenia peňazí, takže pri jej vyskúšaní nie je nijako škodlivé.

4. Súkromný prístup na internet

Súkromný prístup na internet má slušnú bezpečnosť, ale v predvolenom nastavení je nastavený na 128-bitové šifrovanie. Môžete to manuálne zmeniť na odporúčanú 256-bitovú verziu, ale tým sa spomalí VPN. Spoločnosť nevedie záznamy o vašej činnosti.

Jeho rýchlosti sú dobré, ale môžu sa spomaliť, keď sa zvýši bezpečnosť, a neexistujú žiadne obmedzenia, koľko šírky pásma môžete použiť..

Jeho pokrytie nie je také široké ako ostatní poskytovatelia, so servermi iba v 33 krajinách, ale stále je v poriadku. Nemali by ste mať problém dostať sa do USA Netflix, pretože väčšina jeho serverov je v USA. Existuje 47 aj vo Švédsku, takže si musíte z čoho vyberať pre švédsky obsah..

To znamená, že môže mať ťažkosti dostať sa do iných streamingových služieb. Prečítajte si našu recenziu PIA, kde nájdete viac informácií.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia PIA

Nastavenie je jednoduché a môžete sa rýchlo pripojiť. Klienti môžu byť inštalovaní na Windows, MacOS, Android a iOS a ich používanie je jednoduché. Je to tiež naša najlepšia VPN pre Linux, pretože má k dispozícii plného klienta.

Jej zákaznícka podpora by sa však mohla zlepšiť, pretože neponúka živý rozhovor. K dispozícii je informačná a e-mailová podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Reakcie sú dôkladné, ak sú pomalé.

Náklady bývali jedným z najlacnejších v okolí, kým sa dramaticky nezvýšili. To znamená, že ho môžete znížiť podpísaním dlhodobého plánu. V prípade, že sa vám nepáči, existuje 7-dňový návrat peňazí.

5. TorGuard

TorGuard má dobrú, prispôsobiteľnú bezpečnosť s rôznymi protokolmi, z ktorých si môžete vybrať, takže je to dobrá voľba, ak chcete drotáriť. Len sa uistite, že viete, čo robíte. Vaše súkromie je tiež rešpektované pomocou zásady neprihlásenia.

Jeho rýchlosti sú v poriadku, ale môžu sa meniť, takže majte na pamäti. Aby sme boli spravodliví, je to kvôli mimoriadnej bezpečnosti, ktorú má, a záleží na tom, ako ju nastavíte. To znamená, že bude stále schopná zvládnuť väčšinu aktivít a neexistujú žiadne čiapky na šírku pásma, na ktoré by ste mohli dávať pozor.

TorGuard-Slider1
© Cloudwards.net

TorGuard-Slider2
© Cloudwards.net

TorGuard-Slider3
© Cloudwards.net

TorGuard-Slider4
© Cloudwards.net

TorGuard-Slider5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Pokiaľ ide o pokrytie serverom, má viac ako 3 000 v 55 krajinách vrátane Švédska, takže by ste mali ľahko nájsť ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Ak máte na mysli streamovanie, mali by ste vedieť, že základná verzia nedokáže získať geobloky niektorých služieb. Môžete však použiť vyhradenú adresu IP pre krajinu, ktorú potrebujete. Prichádza za príplatok, ale je zaručené, že bude fungovať. To je jeden z dôvodov, prečo si pre porovnanie cestovateľov zaistilo miesto v našej najlepšej sieti VPN.

Pozrite si našu recenziu TorGuard, kde nájdete viac informácií o službe.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

TorGuard je možné používať na Windows, MacOS, Android a iOS. Nastavenie mobilných aplikácií však môže byť nepríjemné.

Online sprievodcovia a fóra vám pomôžu vyriešiť menšie problémy. Ak po tom budete naďalej potrebovať pomoc, môžete sa prostredníctvom živého chatu obrátiť na člena podpory. Hovoríte však so základným tímom služieb zákazníkom, takže ak máte viac technických problémov, je lepšie kontaktovať e-mailovú podporu.. 

Jeho mesačná sadzba nie je vynikajúca, ale celkové náklady môžete znížiť tak, že sa rozhodnete pre dlhší plán. K dispozícii sú aj doplnky a ďalšie ponuky, takže si len nájdite, čo je pre vás najlepšie. Ak zistíte, že sa vám nepáči, existuje aj sedemdňová záruka vrátenia peňazí.

Záverečné myšlienky

Aj keď je Švédsko na poslednom mieste, o ktorom si myslíte, že by ste potrebovali VPN, nikdy nemôžete byť úplne v nebezpečenstve. Mali by ste si vybrať ten, ktorý má dobrú bezpečnosť a súkromie, ako aj slušnú serverovú sieť a vysoké rýchlosti.

NordVPN je naša najlepšia VPN pre Švédsko, pretože má prvotriedne zabezpečenie, slušné rýchlosti a veľa serverov na výber, vrátane veľkého množstva vo Švédsku.

Ak máte skúsenosti s používaním VPN vo Švédsku, dajte nám vedieť v komentároch. Pozrite si aj naše ďalšie články o VPN. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me