Najlepšie VPN pre Turecko 2020

So svojimi starodávnymi pamiatkami, krásnou krajinou a živou kultúrou je v Turecku čo vidieť. Či už leziete na pláži alebo sa potulujete po ruinách, s najväčšou pravdepodobnosťou sa budete chcieť počas svojho pobytu pripojiť online a najbezpečnejším spôsobom je použitie jedného z našich najlepších výberov VPN pre Turecko..


Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, je inteligentné používať virtuálnu súkromnú sieť. Chráni vás pred nebezpečenstvami online a obmedzuje internet, napríklad cenzúru. V mnohých krajinách prevláda cenzúra, ale v niektorých krajinách je horšia (pre lepšiu podobu si prečítajte časť o Číne)..

Cenzúra v Turecku

Turecká vláda môže prinútiť poskytovateľov internetových služieb (ISP), aby používali kľúčové slová na blokovanie webových stránok s určitým obsahom. Engelliweb zistil, že v novembri 2016 bolo neprístupných viac ako 114 000 webových stránok, čo je viac ako 40 000 v roku 2013..

Mnoho blokov sa týka obsahu, ktorý sa považuje za obscénny. Patria sem webové stránky s niektorými sexuálnymi kľúčovými slovami, čo znamená, že sa môžu zablokovať aj webové stránky s obsahom súvisiacim s komunitou LGBT. Môže sa obmedziť aj všetko, čo sa považuje za urážlivé na islam alebo podporu ateizmu.

V roku 2017 bola Wikipedia zablokovaná, aby zabránila ľuďom v prístupe k článkom o sýrskej vojne. Obsah, ktorý kritizuje Strany spravodlivosti a rozvoja (AK Parti), môže byť na čiernej listine a spravodajské webové stránky môžu byť zachytené aj v sieti..

Sociálne médiá a komunikačné aplikácie, ako sú WhatsApp, Twitter, Facebook a YouTube, boli v minulosti zablokované alebo obmedzené. Úrady môžu tiež požiadať, aby platformy odstránili obsah, ktorý považujú za obscénny.

Zákon o regulácii publikácií na internete a o boji proti trestným činom spáchaným takým spôsobom zverejnenia – áno, v skutočnosti je to jeho názov – upravuje blokovanie a odstraňovanie obsahu online. 5651, ktorý bol prijatý v roku 2007 s cieľom chrániť deti a zabrániť prístupu k nezákonnému a škodlivému materiálu.

Bolo mnohokrát zmenené a doplnené, aby sa rozšírili oblasti cenzúry. Obsah súvisiaci so sexuálnym zneužívaním detí, drogami, prostitúciou, nebezpečnými látkami, obscénnosťou, hazardnými hrami, samovraždou a zločinmi proti zakladateľovi Tureckej republiky možno zablokovať..

Ďalšími uvedenými dôvodmi cenzúry sú „ochrana práva na život, zabezpečenie majetku, zabezpečenie národnej bezpečnosti a verejného poriadku, predchádzanie trestnej činnosti alebo ochrana verejného zdravia“. Po prijatí rozhodnutia o zablokovaní obsahu musia poskytovatelia internetových služieb splniť objednávku do štyroch hodín alebo čeliť veľkej pokute.

Úrad pre informačné technológie a komunikácie navyše zaviedol filtračný systém, ktorý má chrániť používateľov, najmä neplnoleté osoby, pred nevhodným obsahom. Poskytovatelia internetových služieb ho musia ponúkať zákazníkom, sú však voliteľné. To je však obviňované z toho, že je backdoor pre cenzúru kvôli šírke blokovaných kľúčových slov.

Mali by ste tiež vedieť, ako pôjdete, že mnoho webových stránok pre siete VPN bolo na chvíľu zablokovaných a v roku 2018 bola odhalená nová skupina zákazov. Ak je to len web, mali by ste si VPN nainštalovať vopred..

Online prejav v Turecku

reč v Turecku

Turecká ústava poskytuje ochranu slobody prejavu a uvádza, že každý má právo vyjadriť a šíriť svoje myšlienky alebo názory rečou, písomne ​​alebo prostredníctvom iných médií..

Hoci neexistujú žiadne zákony kriminalizujúce online aktivity, časti trestného zákonníka, protiteroristické zákony a ďalšie právne predpisy sa uplatňujú online aj offline. Napríklad článok 26 ústavy je široký a môže sa použiť na stíhanie ľudí za ohováranie.

Podľa článkov 125 a 299 tureckého trestného zákonníka je hanobenie nezákonné a trestá sa odňatím slobody až na dva roky alebo pokutou. Račňa, ktorá až do hanobenia verejného činiteľa zvyšuje počet vojakov alebo iných orgánov a trest.

EÚ kritizovala turecké protiteroristické zákony, ktoré uviedli, že ich definícia „teroru“ je príliš široká a treba ju zúžiť, aby sa predišlo zbytočnému trestnému stíhaniu novinárov za zverejnenie „teroristickej propagandy“.

Mnohí jednoducho kritizovali vládu a nemajú žiadne spojenie s terorizmom. Bolo otvorených viac ako 1 800 prípadov urážania tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, vrátane niektorých proti novinárom, karikaturistom a tínedžerom. Odsúdení čelia trestu odňatia slobody až na päť rokov.

Niekoľko bolo zatknutých a stíhaných za príspevky na sociálnych sieťach, ktoré zahŕňajú ohováranie alebo zdieľanie propagandy teroristickej organizácie, a niektoré boli poslané do väzenia. Napríklad novinár Hayri Tunc dostal dva roky väzenia za tweety, príspevky na Facebooku a videá YouTube, ktoré sa považovali za teroristickú propagandu a navádzali a oslavovali trestné činy..

Študentka univerzity Gizem Yerik bola odsúdená na štyri a osem mesiacov väzenia za urážku prezidenta a šírenie teroristickej propagandy na Twitteri. Mnoho ľudí proti nim podalo trestné oznámenie za urážku prezidenta Erdogana, takže by ste mali byť opatrní pri uverejňovaní príspevkov online..

Ochrana súkromia a dohľad v Turecku

Aj keď cieľom tureckej ústavy je zaručiť súkromie, používanie šifrovacích nástrojov je obmedzené. Komunikačná aplikácia ByLock je široko dostupná v mnohých krajinách, vláda však tvrdila, že ju používali členovia hnutia Gulen a zadržala tisíce tureckých občanov, ktorí ju mali.

Po pokuse o štátny prevrat v roku 2016 sa zvýšil dohľad a odvtedy sa monitorujú desiatky tisíc účtov sociálnych médií.

Mnoho občanov malo podozrenie, že vláda vykonáva dohľad, a uniknuté e-maily potvrdili svoje obavy, keď odhalili zmluvu medzi hackingovým tímom, softvérovou spoločnosťou pre dohľad a generálnym riaditeľstvom pre bezpečnosť, civilným policajným zborom. Ukázali, že spoločnosť GDS zaplatila spoločnosti Hacking Team od júna 2011 do novembra 2014 600 000 dolárov.

Zákon o zmene a doplnení zákona o štátnych spravodajských službách a Národná spravodajská organizácia navyše umožňujú orgánom prístup k komunikačným údajom bez súdneho príkazu. Verejné a súkromné ​​subjekty musia poskytovať informácie, ak sa o to požiadajú, a ak to neurobia, môže to viesť k uväzneniu.

Zákon č. 5651 vyžaduje od poskytovateľov hostingu a prístupu, aby si uchovávali informácie o premávke po dobu jedného roka a uložili údaje s časovou pečiatkou. Musia poskytovať pomoc ICTA pri monitorovaní internetového prenosu.

Okrem toho je anonymný nákup mobilných telefónov zakázaný. Kupujúci musia poskytnúť úradnú identifikáciu a ak sa telefón dováža, musí sa zaregistrovať do 60 dní. Tí, ktorí nie sú, budú mimo sietí.

Najlepšie VPN pre Turecko 2020

Čo robí VPN najlepším pre Turecko

Mnohí z našich najlepších poskytovateľov VPN majú podobné funkcie, ale niektorí sú vhodnejší ako iní v niektorých krajinách. V prípade Turecka si chcete zvoliť jedno s dobrým zabezpečením. To vás skryje pred pokusmi o sledovanie a policajnou kontrolou online. Aby ste sa k tomu dostali, potrebujete prepínač zabíjania, ktorý vás chráni prerušením pripojenia v prípade zlyhania siete VPN.

Vaše súkromie je rovnako dôležité, takže poskytovateľ by mal mať prísne zásady bez protokolov, ktoré zaistia, že vaše online aktivity zostanú utajené.

Rozsiahla sieť serverov uľahčí obídenie cenzúry a geoblokov. Navyše, ak chcete získať prístup k obsahu obmedzenému na Turecko, musíte si vybrať poskytovateľa so servermi.

Vysoké rýchlosti vám zabránia sledovať obrazovky načítania a neobmedzená šírka pásma vám umožní streamovať a sťahovať toľko, koľko chcete, bez obáv. Ak je na vašom programe streamovanie, môže byť užitočná naša najlepšia časť VPN pre Netflix.

Možno budete chcieť zvážiť aj také faktory, ako je jednoduchosť použitia, aké zariadenia podporuje, kvalita služieb zákazníkom a či zapadá do vášho rozpočtu..

1. Najlepšie VPN pre Turecko: ExpressVPN

Vybrali sme si ExpressVPN ako nášho víťaza pre Turecko, pretože ponúka všetko, čo je potrebné, aby ste zostali v bezpečí a viac. V našich piatich najdôležitejších článkoch sa často spomína, pretože si myslíme, že je to jedna z najlepších sietí VPN v okolí. Prečítajte si o tom, prečo sa nám to veľmi páči, v našej recenzii ExpressVPN.

Má vynikajúce zabezpečenie 256-bitovým šifrovaním AES a možnosť ho zvýšiť, ak chcete. Navyše je tu prepínač zabíjania a má solídne zásady bez protokolov. To všetko zaisťuje, že ste skryto a bezpečne.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Nemali by ste mať problém nájsť vhodný server, pretože má viac ako 3 000 v 94 krajinách. Niektoré sa nachádzajú aj v Turecku, čo znamená, že máte prístup k obsahu obmedzenému na túto krajinu. ExpressVPN je naša najrýchlejšia súčasť VPN a nemá obmedzenia šírky pásma, čo jej pomohlo vyhrať aj našu najlepšiu sieť VPN pre streamovanie..

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

Klienti sú k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS a ľahko sa používajú. Má tiež rozšírenia prehliadača pre Chrome, Firefox a Safari. Ak je vaša skúsenosť s VPN obmedzená, ExpressVPN je dobrá voľba, pretože pre vás robí takmer všetko.

Má dobrú zákaznícku podporu, možnosti live chatu a e-mailu. Obaja sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni s ochotným a informovaným personálom. Ak však potrebujete ďalšiu technickú pomoc, cesta k e-mailu je najlepšia.

V porovnaní s inými poskytovateľmi je ExpressVPN drahý. Stále stojí za to cena za kvalitu služieb a celkové náklady môžete znížiť tak, že sa rozhodnete pre dlhší plán. V prípade, že sa vám nepáči, existuje aj 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

2. NordVPN

NordVPN je ďalší dobrý poskytovateľ, ktorý sa často vrazí do našich článkov a je porovnateľný s produktom ExpressVPN, ako to môžete prečítať v našom sprievodcovi. Má prvotriedne zabezpečenie a servery s dvojitým skokom, ktoré v podstate zvyšujú ochranu pripojenia. K dispozícii je tiež zabudovaný prepínač zabíjania a neuchováva si záznamy o vašich online aktivitách.

predchádzajúca

Ďalšie

Jeho sieť serverov zahŕňa tisíce serverov rozmiestnených v 60 krajinách. V Turecku je 18 osôb, čo by malo uspokojiť tých, ktorí chcú turecký obsah.

Má dobré rýchlosti, ale môže sa spomaliť pri pripojení na veľkú vzdialenosť. Našťastie neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordVPN, kde nájdete podrobnejšie informácie o službe.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Klient pre stolné počítače je k dispozícii pre systémy Windows a MacOS a mobilnú aplikáciu je možné nainštalovať do systému Android a iOS. Nastavenie je rýchle a jeho rozloženie je jednoduché. Je tiež uvedená v našej najlepšej VPN na porovnanie viacerých zariadení, takže ak máte veľa technológií, je to dobrá voľba.

Ak potrebujete pomoc, môžete využiť šikovnú databázu znalostí, ktorá by mala stačiť na menšie problémy. Ak tak neurobíte, môžete sa obrátiť na podporu prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu, aby ste mohli rýchlo a dôkladne odpovedať.

NordVPN je skvelá hodnota za peniaze, a to aj za mesačnú cenu, ale ušetríte, ak sa zaregistrujete na dlhšie obdobie. K dispozícii je tiež 30-dňová refundácia, takže nemáte čo stratiť.

3. TorGuard

TorGuard má dobrú bezpečnosť a je jedným z najviac prispôsobiteľných poskytovateľov v našich recenziách VPN. Má tiež zabudovaný prepínač zabíjania a pevnú politiku neprihlásenia pre vašu ochranu.

Disponuje servermi vo viac ako 50 krajinách, vďaka čomu vám poskytuje veľa na obchádzanie blokov, vrátane niektorých v Turecku pre obsah špecifický pre daný región. To znamená, že TorGuard sa snaží prekonať geobloky niektorých streamingových služieb.

Ak chcete zaručiť prístup, môžete si kúpiť jednu z pridelených adries IP pre požadované miesto. Táto funkcia priniesla TorGuard špičkové miesto v našej najlepšej VPN s vyhradeným kusom IP.

TorGuard-Slider1
© Cloudwards.net

TorGuard-Slider2
© Cloudwards.net

TorGuard-Slider3
© Cloudwards.net

TorGuard-Slider4
© Cloudwards.net

TorGuard-Slider5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Rýchlosti nie sú zlé, ale líšia sa. Nemusíte však sledovať, akú šírku pásma používate, pretože tam nie je limit. Pre viac informácií si môžete prečítať našu recenziu TorGuard.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

TorGuard môže byť nainštalovaný na Windows, MacOS, Android a iOS. Jeho používanie je jednoduché, ale mobilná aplikácia môže byť pri nastavovaní bolestivá.

Ak potrebujete pomoc, môžete použiť príručky a fóra online pre menšie problémy. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, môžete kontaktovať podporu prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu. To znamená, že live chat prevádzkuje spoločnosť poskytujúca služby zákazníkom tretej strany, takže nemusí byť dobré pre ďalšie technické problémy. Našťastie je e-mailová podpora dobrá a je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. 

Aj keď mesačná cena nie je zlá, radšej by ste sa rozhodli pre dlhší plán. Možno nebudete chcieť skočiť rovno, ale existuje sedemdňová záruka vrátenia peňazí, ktorá zmierňuje vaše starosti.

4. Súkromný prístup na internet

Súkromný prístup na internet je slušný poskytovateľ, aj keď nemá všetky funkcie svojich konkurentov. Má dobrú bezpečnosť, ale šifrovanie je predvolene nastavené na 128-bit. Môžete ju ručne zmeniť na 256-bitové AES, čo odporúčame. Nezabudnite, že ak tak urobíte, vaše pripojenie sa spomalí.

Má zabudovaný prepínač zabíjania, ktorý vás chráni v prípade zlyhania siete VPN a neeviduje záznamy o vašej online aktivite..

PIA má servery iba v 33 krajinách, čo je oveľa menej ako u iných poskytovateľov, ale stále by malo stačiť na obídenie blokov. Ak chcete získať prístup k USA Netflix, PIA by vás mala dostať, pretože väčšina jej serverov sa tam nachádza. V Turecku však nemá žiadne servery.

Rýchlosť je jednou z najlepších funkcií PIA, ale je to hlavne kvôli ľahkému šifrovaniu, ktoré štandardne používa. Keď šifrovanie zvýšite, spomalí sa, ale stále je v poriadku. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma, takže sa nemusíte obávať.

Iné dôvody, prečo sa nám páči súkromný prístup na internet

Nastavenie je jednoduché a dá sa použiť vo Windows, MacOS, Android a iOS. Klienti sú priami a rýchlo vás spoja.

Jeho zákaznícka podpora by sa však mohla zlepšiť. Neexistuje možnosť živého rozhovoru, takže môžete kontaktovať podporu iba prostredníctvom e-mailu. Z tohto dôvodu je to pomalšie ako iné, ale pomoc, ktorú sme dostali, bola dôkladná a je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Viac informácií o procese podpory nájdete v našej PIA recenzii. 

PIA bola v minulosti jednou z najlacnejších sietí VPN, ale jej ceny sa nedávno zvýšili. Stále poskytuje komplexné služby za primeranú mesačnú sadzbu, ale teraz je viac v súlade s konkurenciou. Stále však môžete šetriť peniaze výberom dlhšieho predplatného a sedemdennou zárukou vrátenia peňazí pre mimoriadny pokoj.

5. VyprVPN

VyprVPN má dobrú bezpečnosť a svoj vlastný protokol Chameleon, ktorý poskytuje ďalšie šifrovanie do tunela VPN. S touto službou získate prepínač zabíjania a uplatňujú sa zásady neprihlásenia.

Získate tiež prístup k svojej aplikácii na odosielanie správ Cyphr, ktorá vám umožňuje súkromne komunikovať, ale osoba, s ktorou chcete hovoriť, musí mať tiež nainštalovanú aplikáciu. Prečítajte si viac o tom v našej VyprVPN recenzii.

Disponuje servermi v 64 krajinách, ale celková suma je v porovnaní s našimi najlepšími voľbami sklamaním. Stále by ste mali byť schopní obísť obmedzenia a niektoré z nich existujú aj v Istanbule.

Rýchlosti sú v poriadku, ale niekedy sa môže spomaliť a využitie šírky pásma nie je nijako obmedzené.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia VyprVPN

VyprVPN je možné nastaviť na Windows, MacOS, Android a iOS v priebehu niekoľkých minút. Jeho rozhranie je datované, ale nie je ťažké ho používať.

K dispozícii je FAQ, ktorá vás prevedie malými problémami. Ďalšiu pomoc nájdete pri kontaktovaní pracovníkov technickej podpory prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Živý rozhovor je najrýchlejšou možnosťou, ale ani jedna z možností nie je skvelá, pretože pomoc je krátka.

vyprvpn-dns

VyprVPN má primeranú cenu a existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí, ktorá by vám mala poskytnúť dostatok času na kontrolu pred nákupom.

Čestné uznanie: Windscribe

Aj keď to nemusí byť také dobré, ako naše najlepšie možnosti, máme pocit, že by sa Windscribe mal zmieniť o Turecku. Jeho bezpečnosť je dobrá a dá sa prispôsobiť vašim potrebám. Je tu prepínač zabíjania a veľa nastavení ochrany osobných údajov, z ktorých si môžete vybrať. Jeho poklesom je, že uchováva niektoré denníky, hoci uchovávané údaje nemajú žiadnu skutočnú hodnotu a nedajú sa vysledovať späť k vám..

Má servery pokrývajúce 55 krajín. Týka sa to niektorých v Istanbule a Burse, ale sú k dispozícii iba prostredníctvom členstva v Pro. Jeho rýchlosť bude v poriadku pre väčšinu aktivít.

rozhranie Windscribe

preferencie windscribe

rozšírenie prehliadača windscribe

windscribe možnosti ochrany osobných údajov

skúšky tesnosti proti vetru

predchádzajúca

Ďalšie

Ak narazíte na problémy, môžete kontaktovať zákaznícku podporu prostredníctvom svojho nepretržitého chatu. Používa zástupcu AI menom Gary, ale jeho odpovede sú dobré. Môžete ich tiež kontaktovať e-mailom alebo použiť menšiu databázu a príručky pre menšie problémy.

Ak sa neprihlasujete na dlhú dobu, je to dosť nákladné. Existuje bezplatný plán, ale obmedzuje šírku pásma. Neexistujú žiadne pravidlá pre vrátenie platby, ale môžete požiadať o vrátenie platby do troch dní od nákupu. Prečítajte si viac o službe v našej recenzii Windscribe.

Záverečné myšlienky

V tomto článku sme uviedli dôvody použitia siete VPN v Turecku a čo treba hľadať pri výbere. Mali by ste sa ubezpečiť, že ste chránení s veľkou bezpečnosťou a či je dodávaný s prepínačom kill a prísnou zásadou no-logs.

Rozsiahla sieť serverov zaistí, že budete schopní obísť bloky a mala by obsahovať niektoré z Turecka, ak od nich chcete obsah.

S ohľadom na to všetko je ExpressVPN naším víťazom pre Turecko. Zaškrtáva všetky políčka a je skvelou službou všade. Navyše, so svojou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí sa nemôžete pokaziť.

Ak máte odporúčania na používanie VPN v Turecku, dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Radi by sme ich počuli. Nezabudnite sa pozrieť na archív VPN, kde nájdete ďalšie zaujímavé články. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me