Najlepšie VPN pre Thajsko 2020: Surfovanie s úsmevom

Thajsko je obľúbeným cieľom turistov aj digitálnych kočovníkov. Zaisťuje aj tých najchudobnejších rozpočtov a je známy svojou kultúrou, bláznivým nočným životom, krásnymi plážami a rozmanitým jedlom. Keď ste tam, pravdepodobne budete chcieť používať internet, takže by ste sa mali vyzbrojiť jedným z našich najlepších výberov VPN pre Thajsko..


Používanie virtuálnej súkromnej siete nie je iba chytrý nápad na zabezpečenie. Thajsko trpí internetovou cenzúrou, hoci to nie je také zlé ako Veľký firewall. Okrem toho existujú ďalšie dôvody na použitie siete VPN, ktoré vysvetlíme v tomto článku.

Najlepšie VPN pre Thajsko 2020

Online cenzúra v Thajsku

Thajský internet má obmedzenia. V roku 2017 bolo zablokovaných viac ako 6 000 adries URL, pretože sa považovalo za hrozbu pre národnú bezpečnosť alebo v rozpore s verejnou morálkou alebo verejným poriadkom. Oddiel 20 zákona o počítačovej kriminalite umožňuje úradníkom požiadať o súdny príkaz na zablokovanie takéhoto obsahu. Poskytovatelia internetových služieb musia na základe súdneho príkazu zablokovať prístup na webové stránky.

Obsah zahŕňa pornografiu a hazardné hry. Blokované sú aj niektoré politické blogy a protimonopolný obsah. Thajský zákon o lesnom majestáte zakazuje kritiku kráľovskej rodiny a rozširuje sa na online obsah.

Hoci torrentovanie je v poriadku a sú k dispozícii webové stránky s torrentom, tie, u ktorých sa zistí, že porušujú autorské práva, ich poskytovatelia internetových služieb môžu zrušiť. 

Používanie siete VPN v Thajsku je legálne, ale poskytovatelia internetových služieb blokujú webové stránky niektorých poskytovateľov. Môžete to však obísť tak, že si pred príchodom do krajiny stiahnete sieť VPN.

Dohľad online v Thajsku

Thajské politiky umožňujú vládny dohľad, a hoci sú k dispozícii sociálne médiá, monitorujú sa. Centralizované monitorovacie centrum kontroluje a rozhoduje, či je obsah sociálnych médií nevhodný alebo nezákonný, napríklad kritika monarchie krajiny.

Hoci thajská ústava bola obnovená v roku 2017, stále obsahuje časti dočasnej. Napríklad oddiel 44 oprávňuje úrady kontrolovať činnosti používateľov internetu a nariadiť poskytovateľom internetových služieb, aby odstránili určitý obsah.

Poskytovatelia internetových služieb musia uchovávať údaje o premávke najmenej 90 dní, ale úradníci im môžu dať pokyn, aby ich uchovávali až dva roky. Úradníci musia mať oprávnenie na prístup k údajom, ale na niektoré prípady, napríklad na porušenie zákona o trestných činoch súvisiacich s počítačmi, sa vzťahujú právomoci odboru osobitného vyšetrovania.. 

Vyšetrovatelia DSI môžu zachytiť online komunikáciu a osobné údaje bez súdneho dohľadu. Používatelia podozriví z trestných činov online môžu byť odhalení a ako dôkaz sa použili záznamy súkromného chatu. Podľa § 18 zákona o počítačovej kriminalite môže vláda nariadiť jednotlivcom, aby dekódovali šifrované počítačové údaje aj bez súdneho príkazu.. 

V roku 2015 bol zavedený kontroverzný zákon o kybernetickej bezpečnosti, pričom kritici tvrdia, že narušil súkromie a umožnil dohľad. Bol prijatý v roku 2018 a zahŕňa zvýšené ustanovenia o dohľade. 

Biometrické údaje, ako sú odtlačky prstov a skenovanie tváre, sa zbierajú pri registrácii nových kariet SIM, čím sa efektívne odstraňuje anonymita. Údaje sa potom uložia v Národnej komisii pre vysielanie a telekomunikácie.

Thajská vláda kúpila spyware od spoločnosti Hacking Team v rokoch 2012 až 2014. Navyše má licenciu na dovoz zariadení na zachytávanie komunikácií zo Švajčiarska a Spojeného kráľovstva..

Sloboda prejavu v Thajsku

Sloboda prejavu v Thajsku je obmedzená prísnym zákonom o lesoch a majestátoch. Úrady blokujú komentáre, ktoré sú kritické voči monarchii. Tí, ktorí zverejnia takéto pripomienky alebo kritizujú Národnú radu pre mier a poriadok, môžu byť stíhaní a pod dohľadom. 

Napríklad muž bol v roku 2017 odsúdený na 18 rokov väzenia, pretože zverejnil na Facebooku videá, ktoré boli považované za urážku monarchie. Nebezpečenstvo môže byť dokonca aj zdieľanie kritických príspevkov v sociálnych médiách.

V oddiele 14 zákona o trestnej činnosti súvisiacej s počítačom sa zakazuje zavádzanie nepravdivých informácií do počítačového systému, ktorý poškodzuje verejnosť a ktorý sa týka zločinov, ako je napríklad hackovanie. Sudcovia to však nesprávne vykladali a používali na stíhanie reči. 

Za kritiku vlády môžu byť potrestaní novinári a médiá. Spravodajské kanály boli pozastavené a novinári boli zadržaní bezplatne.

Počítačová kriminalita v Thajsku

Aj keď sú všetky uvedené témy dôležité, nezabudnite na pripojenie v Thajsku. Ak cestujete, možno sa ocitnete v používaní verejných hotspotov WiFi. S tým nie je nič zlé, ale neexistuje spôsob, ako zistiť, aké bezpečné je pripojenie. 

Podľa spoločnosti Symantec v oblasti kybernetickej bezpečnosti sa v Thajsku napokon zvyšujú počítačové hrozby. Hackeri a vírusy by mohli čakať, až sa vydesia, takže je najlepšie sa chrániť pomocou VPN a slušného antivírusu.

Čo robí VPN najlepším pre Thajsko

Hoci väčšina sietí VPN má rovnaké funkcie, nie sú implementované na rovnakej úrovni. Preto je dôležité, aby ste si vybrali ten pravý pre Thajsko. 

Dôležitou črtou je bezpečnosť, pretože budete bezbranní voči zvedavým očiam a bez toho, aby ste sa k nim pripojili. Dobrá bezpečnosť vás udrží v bezpečí a skryje vás pred nebezpečenstvami online, preto sa uistite, že sieť VPN, ktorú vyberiete, ju implementuje dobre. Ak poskytovateľ obsahuje prepínač zabíjania, je to bonus, pretože v prípade zlyhania siete VPN preruší vaše pripojenie, čím sa zabezpečí, že nebudete mať otvorené útoky.

Ochrana osobných údajov je rovnako dôležitá. Aj keď si môžete myslieť, že je to zabezpečené, nie je to tak. Siete VPN rešpektujú vaše súkromie tým, že si neevidujú denník o vašich online aktivitách, takže sa uistite, že ten, ktorý vyberiete, má pravidlá bez protokolovania.

Ak sa chcete vyhnúť cenzúre, budete si musieť vybrať z mnohých serverov. Čím viac serverov, tým vyššia je vaša šanca na nájdenie vhodného servera. Pomôže vám to aj pri prekonávaní geoblokov. 

Geobloky obmedzujú obsah na konkrétnu krajinu, takže ak tam nie ste, nebudete si ho môcť zobraziť. Ak chcete získať prístup k obsahu, ktorý je obmedzený na Thajsko, budete potrebovať servery.

Zoberme si ako príklad Netflix. Ak ste mimo krajiny a chcete získať prístup k thajskej verzii, budete sa musieť pripojiť k thajskému serveru. Ak máte chuť na reláciu Netflixu, prečítajte si naše najlepšie porovnania VPN pre Netflix.

Ak plánujete streamovať alebo torrent, budete sa chcieť uistiť, že služba obsahuje neobmedzenú rýchlosť pripojenia a má dobrú rýchlosť. Nechcete čakať naveky, kým sa obsah načíta a medzitým sa nestratíte svoj limit. Keď dosiahnete limit šírky pásma, sieť VPN prestane fungovať a zostane vám neistá.

Je potrebné zvážiť aj ďalšie faktory, ako napríklad ktoré zariadenia sú podporované a či je VPN užívateľsky prívetivá. Môžete tiež zvážiť, koľko zariadení to umožňuje, kvalitu služieb zákazníkom a koľko stojí VPN.

Vzhľadom na uvedené faktory sme preskúmali naše recenzie VPN, aby sme našli najvhodnejšie VPN pre Thajsko.

1. Najlepšie VPN pre Thajsko: ExpressVPN

ExpressVPN je fantastický poskytovateľ, ktorý má všetky zvončeky a píšťalky, ktoré potrebujete. V našich článkoch o sieťach VPN má často dobré miesto a to z dobrého dôvodu. Má vynikajúce zabezpečenie, aby vás ochránilo a obsahuje automaticky povolený vypínač zabíjania. Má tiež prísne zásady neprihlásenia, takže o vašej aktivite online nie je žiadny záznam.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Má obrovskú sieť serverov s viac ako 3 000 servermi v 94 krajinách, z ktorých niektoré sú v Thajsku (naším hlavným cieľom je získať thajskú IP adresu s odôvodnením)..

Nebudete mať problém s rýchlosťou, pretože ide o najrýchlejšiu sieť VPN, ktorú sme testovali. K dispozícii je tiež neobmedzená šírka pásma a môže sa dostať na všetky platformy na streamovanie, preto je naša najlepšia sieť VPN na streamovanie.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

ExpressVPN sa ľahko používa. Je to skutočne skvelé riešenie pre začínajúcich používateľov. To sa však bude páčiť aj skúsenejším používateľom. Môžete ho použiť na Windows, MacOS, Android a iOS, môžete pripojiť až päť zariadení súčasne. 

Ak narazíte na problémy, existuje šikovná informačná základňa, ktorá vám pomôže. Ak to nestačí, existuje tu nepretržitá podpora naživo a e-mail. Live chat vám poskytne najrýchlejšiu odpoveď, ale e-mail je lepší v prípade technických problémov. Podrobnosti nájdete v našej recenzii ExpressVPN.

ExpressVPN je bohužiaľ drahý. Môžete si však ušetriť peniaze výberom dlhšieho plánu. Okrem toho existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí, takže si môžete byť istí, čo hľadáte.

CyberGhost

Ďalšou slušnou voľbou je CyberGhost. Má vynikajúcu bezpečnosť so spínačom zabíjania, ktorý vás vždy chráni. Navyše neuchováva záznamy o vašich online aktivitách.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Sieť tvorí viac ako 4 000 serverov a nachádzajú sa v 58 krajinách. Medzi nimi je 10 v Thajsku. Má vysoké rýchlosti, ale môže sa spomaliť na veľké vzdialenosti. Stále však budete mať úžitok z neobmedzenej šírky pásma a jej schopnosti dostať sa na väčšinu streamingových platforiem. CyberGhost tiež umožňuje torrenting, ako si môžete prečítať v našej recenzii CyberGhost.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

CyberGhost môžete nainštalovať na Windows, MacOS, Android a iOS. Jeho rozhranie bolo aktualizované nie je to tak dávno, a hoci si to zvyká, ľahko sa používa. CyberGhost vám umožňuje pripojiť až sedem zariadení naraz, čím si zarobí miesto v našej najlepšej sieti VPN pre viac zariadení. To znamená, že sedem je aj inštalačný limit.

Existuje vedomostná základňa, ktorá je jednou z najlepších, ktorú sme videli, a ktorá ponúka skvelú svojpomoc. Podporu môžete kontaktovať aj prostredníctvom živého chatu a e-mailu. Živý rozhovor však nie je vhodný na technické otázky, preto vám odporúčame nasmerovať ho na e-mailový tím. 

CyberGhost je lacná, ale dobrá služba. Mesačná sadzba je však zlá, preto vám odporúčame zaregistrovať sa na dlhšie obdobie, pretože bude lacnejšie.

Pre Android a iOS je k dispozícii bezplatná sedemdňová skúšobná verzia, takže si ju môžete najskôr vyskúšať. Platí tu aj záruka vrátenia peňazí. Máte 14 dní na to, aby ste zmenili názor na mesačný plán alebo 45 dní na dlhšie odbery.

NordVPN

NordVPN je skvelá služba, ktorá je porovnateľná so službou na našom najvyššom mieste, ako môžete vidieť v našich službách ExpressVPN vs. NordVPN. Má vynikajúce zabezpečenie, vrátane šifrovania dvojitého skoku, čo zvyšuje ochranu vášho pripojenia. Zahrnutý je tiež prepínač zabíjania a existujú prísne zásady bez protokolov.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má veľa serverov rozmiestnených vo viac ako 60 krajinách, takže by ste nemali mať problém obísť obmedzenia. V Thajsku je navyše päť na prístup k thajskému obsahu. Rovnako ako CyberGhost má dobrú rýchlosť, ale pri dlhých pripojeniach sa môže spomaliť. Získate neobmedzenú šírku pásma a je skvelé dostať sa do streamingových platforiem.

NordVPN je naša najlepšia sieť VPN na torrenting. Ak je to to, čo budete robiť, bude to dobrá voľba. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordVPN, kde nájdete ďalšie informácie o službe.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Ľahko použiteľné klienty spoločnosti NordVPN môžete používať v systémoch Windows, MacOS, Android a iOS a súčasne je možné pripojiť až šesť zariadení súčasne.

K dispozícii je užitočná informačná základňa na riešenie malých problémov. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, máte k dispozícii nepretržitú live konverzáciu a e-mailovú podporu. Živý chat vám poskytne najrýchlejšiu odpoveď, ale pomoc je dobrá v oboch smeroch.

NordVPN ponúka veľkú hodnotu za vaše peniaze. Mesačná cena je spravodlivá, ale dlhšie plány nakoniec nakoniec vyjdú lepšie. V prípade, že sa rozhodnete, že sa vám tiež nepáči, máte k dispozícii 30-dňové okno na vrátenie platby.

VyprVPN

VyprVPN môžete tiež použiť v Thajsku. Nie je to také dobré, ako naše ďalšie voľby, ale vďaka svojej vynikajúcej bezpečnosti robí zníženie. Je prispôsobiteľný a má svoj vlastný protokol Chameleon na zvýšenie ochrany tunela VPN. Existuje prepínač zabíjania a tiež zásady neprihlásenia.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Chýba jej sieť serverov s menej ako 1 000 v 64 krajinách. Napriek tomu by to malo stačiť na obídenie blokov a v Bangkoku sú servery, ak chcete obsah obmedzený na Thajsko.

Aj keď jej rýchlosť by mala byť v poriadku pre väčšinu aktivít, nie sú skvelé. Získate však neobmedzenú šírku pásma a umožňuje to torrentovanie. Dostane sa tiež do väčšiny streamovacích platforiem. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej recenzii VyprVPN.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia VyprVPN

Klienti sú k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS. Sú ľahko použiteľné, napriek tomu, že vyzerajú datované. So štandardným plánom môžete pripojiť súčasne až tri zariadenia, ale možnosť Premium umožňuje až päť.

K dispozícii je informačná báza, ktorá vám pomôže s malými problémami. Inak môžete získať podporu prostredníctvom nepretržitého živého chatu a e-mailu, ale odpovede môžu byť krátke.

VyprVPN má mesačné a ročné predplatné. Ročné však fungujú lepšie. Navyše si môžete vybrať medzi plánom Standard alebo Premium. Ten vám poskytne dve ďalšie pripojenia zariadenia a protokol Chameleon. Existuje 30-dňové okno na vrátenie platby, pomocou ktorého môžete zistiť, či sa vám to páči.

TorGuard

Náš posledný výber je TorGuard, ktorý je dobrým poskytovateľom, napriek jeho pozícii na tomto zozname. Jeho bezpečnosť je skvelá a prispôsobiteľná, s mnohými protokolmi, z ktorých si môžete vybrať. K dispozícii je tiež prepínač zabíjania, ktorý je tiež automaticky povolený. TorGuard neuchováva denníky.

TorGuard-Slider1

TorGuard-Slider2

TorGuard-Slider3

TorGuard-Slider4

TorGuard-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má viac ako 3 000 serverov v 55 krajinách vrátane niektorých v Thajsku, takže budete mať veľa možností. Prepínanie serverov by však mohlo byť lepšie, pretože vždy, keď to chcete urobiť, sa musíte odpojiť od VPN. 

Je rýchly, ale môže sa spomaliť v závislosti od umiestnenia a nastavení zabezpečenia, ktoré používate. K dispozícii je neobmedzená šírka pásma a umožňuje torrentovanie. Blokuje to Netflix, ale môžete to obísť zakúpením jednej zo svojich streamovaných IP adries. Každý mesiac stojí 7,99 dolárov, ale je zaručené, že budú fungovať.

Viac informácií o tejto službe si môžete prečítať v našej recenzii TorGuard. Možnosti mu pomohli zvíťaziť v našej najlepšej VPN s porovnaním vyhradených adries IP.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

TorGuard je kompatibilný s Windows, MacOS, Android a iOS, ale mobilná verzia môže byť počas inštalácie nepríjemná. So štandardnou verziou je možné súčasne pripojiť až päť zariadení a môžete si kúpiť viac pripojení za 1 $ mesačne. 

Ak narazíte na problémy, môžete použiť pomocnú informačnú databázu a fórum. K dispozícii je aj priamy rozhovor, ale je prepojený so zmluvnou spoločnosťou poskytujúcou služby zákazníkom, takže pomoc, ktorú dostanete, nemusí byť veľká. Môžete však niekoho kontaktovať prostredníctvom e-mailu, čo je lepšie.

Mesačná cena TorGuardu nie je zlá, ale dlhšie plány fungujú lepšie. Existuje aj sedemdňová záruka vrátenia peňazí.

Záverečné myšlienky

Bez ohľadu na to, kde sa na svete nachádzate, vaša bezpečnosť online je kľúčová. Thajské orgány monitorujú internet a riziko kybernetických útokov. Najlepšie je zaistiť vašu bezpečnosť pomocou služby VPN, ktorá má veľkú bezpečnosť. Takisto budete chcieť vybrať veľa serverov na obchádzanie blokov, ako aj niektoré v Thajsku s obmedzeným obsahom. 

ExpressVPN je tou najlepšou voľbou, pretože je to jedna z najlepších dostupných služieb VPN a pokrýva všetko, čo potrebujete. Poskytuje vynikajúci servis s mnohými funkciami. Navyše so zárukou vrátenia peňazí 30 dní nemáte čo stratiť. 

Ak ste boli v Thajsku a používali ste sieť VPN, informujte nás o svojich skúsenostiach v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map