Najlepšie VPN pre Taiwan 2020: Čínske šepoty

Taiwan je tropický, daždivý ostrov pri pobreží Číny, ktorý sa stal známym vďaka rozmachu čipov v 80. rokoch, ako aj lacným plastovým výrobkom. V súčasnosti prechádza krajina turistickým rozmachom, ktorý nás inšpiroval zostaviť zoznam najlepších sietí VPN pre Taiwan, aby ste tam mohli byť v bezpečí online.


Nájdete tu aj veľa dôvodov. Tchajwanský internet má síce niekoľko obmedzení, ale krajina je zablokovaná v boji o svoju identitu a medzinárodný štatút so svojim masívnym susedom (o tom sa viac rozprávame neskôr). Z tohto dôvodu sa na taiwanský internet, ktorý je tiež rozšírený kybernetickým zločinom, objavil istý čínsky dohľad.

Používanie virtuálnej súkromnej siete vás však ochráni pred väčšinou – ak nie všetkými – online hrozbami a my sme sa vyhrabali v našom najlepšom kole VPN, aby sme našli tie najlepšie, ktoré sa dajú použiť na Taiwane, vrátane tipov, ktoré budú dobre fungovať Android. Všetky aplikácie VPN majú servery na Taiwane.

Ak nie ste typ čítania, odporúčame ExpressVPN ako najlepšiu sieť VPN pre Taiwan, väčšinu času, takže ak budete v zhone, využite 30-dňovú lehotu na vrátenie tejto vynikajúcej služby. Teraz, bez ďalšieho obviňovania, sa pozrime, aké je to online na Taiwane.

Najlepšie VPN pre Taiwan 2020

Vláda Taiwanu

Hoci celý svet pozná ostrov ako Taiwan, technicky sa nazýva Čínska republika a zahŕňa hrsť ostrovov, z ktorých jeden je Kinmen, len pár kilometrov od pobrežia Číny.. 

Táto zvláštna zbierka územia a jeho zvláštne meno – nemýliť sa s Čínskou ľudovou republikou, t. J. S pevninou – je odkazom veľmi temného kúska histórie..

Stručne povedané, Taiwan je posledným útočiskom strácajúcej sa čínskej občianskej vojny, ktorá trvala niekoľko desaťročí po páde posledného čínskeho cisára v roku 1912 a zabila milióny ľudí.. 

Hoci politika týchto turbulentných rokov je príliš na to, aby sme sa sem dostali, boj bol medzi „Bielymi“, Čínskou nacionalistickou stranou alebo Kuomintangom (KMT) a „Červeným“ alebo Čínskou komunistickou stranou..

Ak ste si prečítali správy kedykoľvek za posledných 70 rokov – alebo ak ste si prezreli našu mapu online cenzúry – rýchlo uvidíte, že tento boj zvíťazili komunisti, a rozhodne o tom. 

Vodca KMT, Chiang Kai-shek, bol v roku 1948 donútený utiecť z pevniny a zamieriť na Taiwan s zhruba dvoma miliónmi nasledovníkov, ktorých cieľom bolo vylúpiť si rany a naplánovať inváziu, aby sa Čína opäť ujala..

Stále na to čakáme.

Odvtedy sa tieto dve krajiny vyvíjali veľmi odlišnými cestami, s ktorými sa pevnina stala totalitnou diktatúrou, ktorú poznáme dnes, zatiaľ čo Taiwan sa odvrátil od tyranie KMT a stal sa živou demokraciou, pričom zdravé trhové hospodárstvo by malo ísť s to.

Otázka taiwanskej identity a štatútu však naďalej trápi jej vzťahy s Čínou a zvyškom sveta, čo vedie k kríze identity v krajine: je to stále kultúrne čínsky alebo skôr samostatný národ?

Aj keď táto živá debata zúrila na ostrove, pevninskí komunisti by radšej neurobili nič iné ako jej prílohu, dynamiku, ktorá visí ako temný mrak nad ostrovom a jeho internetom..

Voľný prejav na Taiwane

Ako slobodná a otvorená demokracia na Taiwane prakticky neexistuje cenzúra. Ľudia môžu slobodne protestovať online aj na uliciach, aj keď existujú veľmi špecifické prípady, keď bol online výraz obmedzený.

Prvý z nich sa týka ďalekosiahlych hanobných zákonov o hanobení, ktoré sa často používajú na urovnanie skóre. Stručne povedané, vyjadrenie názoru na niekoho iného je v poriadku, pokiaľ to nie je považované za urážku. V takom prípade môžete očakávať vážnu pokutu. Jedným z príkladov je bloger, ktorý dostal tvrdú 30 dní a pokutu vo výške 200 000 NT (približne 13 000 USD) za vypracovanie negatívnej recenzie reštaurácie..

Keby boli takéto zákony univerzálne, ani jeden editor služby Cloudwards.net by nebol nepotrestaný, ale odbočujeme. Prečítajte si naše hodnotenie IPVanish pre jednu službu, ktorá by nás mohla chcieť zažalovať, a našu kontrolu PureVPN pre inú službu, ktorá tak hrozí..

Taiwan nie je jedinou krajinou na Ďalekom východe, ktorá má takéto zákony zavedené. Ďalším dobrým príkladom je Singapur (prečítajte si naše najlepšie VPN pre Singapur).. 

Druhou oblasťou, v ktorej taiwanský štát riadi výraz, je čínske mediálne spoločnosti usadené na ostrove. V minulosti mali mediálne spoločnosti z Číny zatvorené kancelárie, často však iba na krátke časové obdobie. Bolo to často kvôli politickým zmenám na Taiwane, viac ako čokoľvek iné.

Mnoho mediálnych spoločností má však väzby na Čínu, takže v týchto predajniach existuje určitý stupeň autocenzúry. Pretože politika je na Taiwane silne polarizovaná – najmä pokiaľ ide o ťažkú ​​taiwanskú nezávislosť – mnoho odbytísk sa zúčastňuje jedného alebo druhého tábora, čo znamená, že správy sa občas veľmi skreslia..

Dohľad online na Taiwane

Pokiaľ ide o kontrolu toho, či sa ľudia správajú online, Taiwan je trochu zmiešanou taškou. Hoci na Taiwane nikdy nebola online cenzúra, pretože diktatúra KMT sa skončila pred vynájdením webu, zdá sa, že v posledných rokoch sa to zmenilo.

Správa z Taiwanu o ľudských právach napríklad minulý rok odhalila, že vládne orgány požiadali o údaje o ľuďoch z mnohých miest, čo bolo pre Taiwan prvými. 

Aj keď sa zdá, že väčšina žiadostí bola pomerne neškodná – nikto nezmizol v zadnej časti nákladného vozidla kvôli kritike vlády – existujú vážne obavy týkajúce sa transparentnosti a potreby týchto žiadostí..

Znepokojujúce je aj zákaz študentskej aktivistickej skupiny z Facebooku v roku 2018. Protestovali – rovnako ako študenti – pri pamätníku Chiang Kai-šeka, ktorý so sebou pri úteku z Taiwanu priniesol násilnejšie spôsoby. Skupina na Facebooku, ktorú zvykli organizovať pokojné protesty, bola stiahnutá, čo nie je úplne demokratické.

Taiwan je síce určite silnou demokraciou, ale stretáva sa s niektorými rovnakými problémami, aké majú krajiny na Západe, pokiaľ ide o práva občanov. Jeden príklad nájdete v našom najlepšom sprievodcovi sieťou VPN pre Nemecko.

Torrenting na Taiwane

Torrenting je na Tchaj-wane teoreticky nezákonný. Vláda prisľúbila v roku 2009 bojovať proti porušovaniu autorských práv zavedením pravidla troch úderov pre ľudí, ktorí tak používajú technológiu P2P. O niekoľko rokov neskôr bol navrhnutý iný zákon, ktorý blokuje webové stránky ponúkajúce pirátsky obsah, hoci nie je jasné, či sa to niekedy stalo účinným..

V praxi sa však uvedené zákony javia ako mŕtve listy. Väčšina ľudí, s ktorými sme hovorili, s tými, ktorí žili na Taiwane, sa šíri do ich srdca a zdá sa, že sa nikdy nedostanú do problémov. To znamená, že je vždy lepšie byť v bezpečí než ľutovať, a preto odporúčame vám používať sieť VPN, zatiaľ čo na Tchaj-wane sa objavíte.

Čo robí VPN najlepší pre Taiwan

Berúc do úvahy všetky vyššie uvedené skutočnosti, stanovili sme tri kľúčové kritériá, na ktoré sme pri výbere najlepšej VPN pre Tchaj-wan nezabudli. Prvým je bezpečnosť, nielen aby ste sa chránili pred možným taiwanským dohľadom, ale aj pred počítačovou kriminalitou. Používanie ktorejkoľvek z sietí VPN nižšie vám zaručí, že budete v bezpečí aj online, a to vďaka použitiu prepínača kill a 256-bitového šifrovania.

Druhým kritériom je rýchlosť. Mnoho sietí VPN šifruje vaše pripojenie, ale potom bude také pomalé, aby nebolo možné ho použiť. Všetky tipy uvedené nižšie dosahujú slušné rýchlosti, takže pri sledovaní videí YouTube nebudete mať nekonečné vyrovnávacie pamäte ani trojdňové čakanie počas sťahovania hry Steam. Aký má zmysel využívať fantastickú taiwanskú optickú sieť, ak vás vaša VPN spomaľuje?

Po tretie, chceli sme sa ubezpečiť, že všetky naše najlepšie tipy mali silnú regionálnu prítomnosť a servery na Taiwane (takže môžete získať taiwanskú IP adresu). Aj keď všetky naše tipy majú tiež veľké pokrytie v Európe a Severnej Amerike, uprednostnili sme ázijské siete, z ktorých niektoré vám vďaka serverom na pevnine dajú dokonca možnosť získať čínsku IP adresu..

Najlepšie Taiwan VPN: ExpressVPN

Ako sme sa zmienili v úvode, ExpressVPN je náš najlepší výber pre Taiwan. Je to preto, že boduje vo všetkých troch našich kľúčových kritériách, ako aj takmer vo všetkých sekundárnych kritériách. 

Jednak je to najrýchlejšia sieť VPN zďaleka v každom testovacom kole, ktoré sme kedy vykonali, pričom svoju konkurenciu bez problémov porazila. Jedinou službou, ktorá sa blíži, je súkromný prístup na internet. Viac informácií nájdete v článku ExpressVPN verzus PIA.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Pokiaľ ide o bezpečnosť, ExpressVPN je tiež naša najbezpečnejšia sieť VPN, ktorá obsahuje viacero režimov šifrovania a predvolená hodnota pre protokol OpenVPN, najbezpečnejšia možnosť spomedzi protokolov VPN. Vďaka tomu všetkému máte takmer zaručenú úplnú anonymitu, keď používate ExpressVPN, a hore je to, že ju ani nemusíte konfigurovať..

Je to naša najlepšia VPN pre Čínu z nejakého dôvodu, a ak dokáže zvládnuť Čínsku ľudovú republiku, spravidla dokáže zvládnuť aj bežnú Čínsku republiku..

Pokiaľ ide o sieť serverov, máte dobrú službu. Pri zohľadnení rozšírenia má ExpressVPN jeden z najväčších v odbore, aj keď jeho počet je nižší ako väčšina jeho konkurentov, pretože namiesto niekoľkých menších serverov používa niekoľko vysokokapacitných serverov..

Na Tchaj-wane má tiež dva servery.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

Okrem toho je ExpressVPN tiež smiešne ľahko použiteľný. Jeho rozhranie sa do značnej miery skladá z jediného masívneho tlačidla, ktoré kliknutím aktivujete a znova ho vypnete. To je do veľkej miery naozaj, pokiaľ nechcete meniť servery, čo môžete urobiť pomocou jeho jednoduchého menu. Je to takmer spoľahlivý systém, ako si môžete prečítať v našej recenzii ExpressVPN.

Nevýhodou ExpressVPN je však jeho cena, ktorá prichádza na 100 dolárov ročne. To je v porovnaní so zvyškom trhu dosť drahé, najmä ak číslo dva a tri v tomto zozname ponúkajú viacročné obchody za zhruba rovnakú sumu.. 

To znamená, že dostanete to, za čo platíte, a ExpressVPN stojí za každý cent. Vyskúšajte to pomocou 30-dňovej záruky vrátenia peňazí, aby ste videli, čo máme na mysli.

NordVPN

V štrbine číslo 2 sa nachádza naša druhá celkovo najlepšia VPN, NordVPN. Skóre vo všetkých ohľadoch, podobne ako v prípade ExpressVPN, je vždy malé zníženie pod konkurenciou. Toto je vzor, ​​ktorý sa tiež rýchlo objaví v našom porovnávacom diele ExpressVPN vs. NordVPN. 

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Napríklad rýchlosť. NordVPN nie je nijako obmedzený, ale pretože používa veľké množstvo slabších serverov, rýchlosť sa rýchlo stáva nekonzistentnou. Sieť je však väčšia ako ktokoľvek iný s viac ako 5 500 servermi roztrúsenými po celom svete, z ktorých mnohé v Ázii vrátane Taiwanu.

Pokiaľ však ide o bezpečnosť, NordVPN je vynikajúci, ponúka nielen špičkové šifrovanie, ale aj väčšiu prispôsobiteľnosť ako ExpressVPN. Je to tiež naša najlepšia VPN na torrenting, a to vďaka jej „špeciálnym“ P2P serverom, takže ak je pirátstvo hlavným dôvodom pre získanie VPN, NordVPN je spôsob, ako ísť.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

NordVPN sa tiež veľmi ľahko používa, líši sa od ExpressVPN tým, že ide o grafickejší prístup s mapou sveta, do ktorej si môžete vybrať miesta, ku ktorým sa chcete pripojiť. Vrstva za mapou je založená na viacerých zoznamoch, čo funguje dobre, aj keď to bude vyžadovať väčšie posúvanie, ako by ste mohli mať. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej recenzii NordVPN.

Najväčšie víťazstvo s NordVPN však prichádza na stránke s cenami. Tri roky s touto vynikajúcou službou vás posunú späť iba pár dolárov severne od Benjamínu. Vďaka tomu je takmer tretina ceny ExpressVPN a len o niečo drahšia ako náš ďalší vstup, CyberGhost. NordVPN tiež ponúka 30-dňovú refundáciu, takže si ju pozrite vo svojom voľnom čase.

CyberGhost

S CyberGhost zavŕšime naše tri najlepšie výbery z najlepších VPN pre Taiwan. Je to vynikajúca služba a možno ju nájsť v mnohých našich zoznamoch vrátane najlepšej VPN pre viaceré zariadenia, ale chýba mu oomph, ktorý majú ExpressVPN a NordVPN v niektorých kľúčových oblastiach.. 

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Jednak rýchlosť CyberGhostu je trochu pomalá a pri našich rýchlostných testoch vyjde dosť zle. V skutočnosti je to jedna z najhorších rýchlostí medzi našimi vysoko hodnotenými sieťami VPN a je uložená iba tým, že sa darí dobre v každej inej oblasti (viac informácií nájdete v našej recenzii CyberGhost)..

Napríklad má vynikajúcu sieť serverov so servermi na Taiwane aj v širšom regióne (je to jedna z našich najlepších sietí VPN pre Južnú Kóreu). Ponúka však tiež vynikajúce zabezpečenie, ktoré môžete nakonfigurovať podľa svojich predstáv. Má tiež citlivý prepínač zabíjania, ktorý bude ideálny pre torrentery a iné osoby, ktoré zdieľajú citlivé informácie.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

CyberGhost prešiel inou cestou ako ExpressVPN a NordVPN vo svojom rozhraní a rozhodol sa pre dizajn založený na dlaždiciach, ktorý sa dostane do bodu, ale môže sa občas cítiť trochu neohrabaný (pozrite si naše články CyberGhost vs. ExpressVPN a CyberGhost vs. NordVPN pre viac o rozdieloch). To znamená, že stále robí skvelú prácu a obzvlášť dobre sa hodí k milovníkom Windows 10. 

CyberGhost sa vďaka svojej cene líši od ostatných špičkových VPN. V súčasnej dobe je to najlacnejšia svojho druhu, ktorá stojí tri roky len 100 dolárov. Okrem toho ponúka aj týždennú skúšobnú verziu pre svoju mobilnú aplikáciu (verzia pre počítače sa získa iba jeden deň) a má rozsiahlu 45-dňovú záruku vrátenia peňazí. Zistili sme, že iba to stojí za vyskúšanie.

VPNArea

Na štvrtom mieste je spoločnosť VPNArea, ktorá sa v posledných mesiacoch vďaka svojej neustále sa zlepšujúcej službe nachádza na stále väčšom počte našich zoznamov. Pre jedného, ​​jeho rýchlosť je trvalo dobrá, čo je úspech, nie každá služba sa odtiahne. Viac informácií nájdete v našej recenzii VPNArea. 

VPNArea-Slider1

VPNArea-Slider2

VPNArea-Slider3

VPNArea-Slider4

VPNArea-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Tiež sa nám páčia jej bezpečnostné možnosti – aj keď má menej zvončekov a píšťaliek ako naše ostatné záznamy – pretože robí všetko v poriadku bez príliš veľkého množstva podivných shenaniganov. VPNArea funguje a bude vás bezpečne online. Ako príklad služby, ktorá sa vám jednoducho nezaujíma, si prečítajte našu recenziu X-VPN.

Pokiaľ ide o servery, spoločnosť VPNArea má niektoré z Taiwanu, ako aj z okolitých krajín vrátane Číny. Ak chcete, napríklad, odblokovať Youku, je to skvelý výber, ale vždy by sme ľudí varovali, aby nezdieľali príliš veľa citlivých informácií prostredníctvom čínskeho internetu. Je to však užitočné, najmä ak ste vo svojom podnikaní často prechádzali cez Taiwanský prieliv.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia VPNArea

Okrem toho, že VPNArea je spoľahlivo rýchla a bezpečná, je tiež veľmi ľahko použiteľná. Nasleduje štandardné, nudné rozhranie, ktoré rýchlo reaguje na všetko, čo potrebujete, a umožňuje vám vybrať zo všetkých serverov pomocou abecedného zoznamu alebo podľa miesta. Nezíska žiadne ceny, ale svoju prácu zvládne.

Avšak, ako VPNArea vyniká v mnohých oblastiach, má vynikajúce ceny. Hoci neponúka viacročné ponuky, má jeden z najlepších ročných plánov na 60 USD, takže je skvelý pre ľudí s rozpočtom. Odporúčame vám točiť sa pomocou jeho 30-dňovej záruky vrátenia peňazí.

TorGuard

Dokončujeme toto kolo s TorGuardom, vynikajúcou službou, ktorá dosahuje dobré skóre vo všetkých našich hlavných kritériách, ale je len bolesť, ktorú treba použiť. Vďaka svojej chabej povahe sa však perfektne hodí pre technologických nadšencov a vyznačuje sa popredným postavením na zozname najlepších VPN pre Linux.

TorGuard-Slider1

TorGuard-Slider2

TorGuard-Slider3

TorGuard-Slider4

TorGuard-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Je to tiež najlepšia VPN s vyhradenými IP, pretože TorGuard uľahčuje kúpu nejakého serverového priestoru práve pre vás, takže je ideálne na použitie na Taiwane av Číne. Nielenže budete mať prístup k verejným serverom v regióne, môžete si kúpiť aj vyhradený priestor, čo je veľmi bezpečná voľba. 

Okrem toho získate aj niektoré z najviac konfigurovateľných zabezpečení v priemysle, takže vaša anonymita je takmer zaručená. Je to tiež veľmi rýchle, porazil ho iba ExpressVPN a niekoľko ďalších poskytovateľov VPN.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Avšak – a vy ste vedeli, že v tomto zozname bude jeden pre číslo päť – použitie TorGuard sa ťažko používa. Naozaj musíte vedieť, čo robíte, aby ste nastavenia ovládali tak hlboko, ako sú. To je samo o sebe v poriadku, ale z nejakého dôvodu je rozhranie rozhrania TorGuard jednoducho neintuitívne, s podivne umiestnenými tlačidlami a podivnými výbermi dizajnu.

Ak sa s tým môžete vyrovnať, odporúčame TorGuard každému, kto sa rád dostane do vnútorností svojej technológie. Veľmi uspokojujúce je, aby táto služba fungovala presne tak, ako by ste chceli, a jej použitie je radosťou geeka. Dodáva sa s týždennou refundáciou, preto vám odporúčame vyskúšať si ho.

Záverečné myšlienky

Hoci Taiwan nie je prvou krajinou, ktorá vám na mysli, keď uvažujete o internetovej cenzúre, odporúčame vám používať VPN, keď ste tam, aj keď si len chcete dať pokoj. ExpressVPN je náš najlepší výber, ale ktorýkoľvek z ostatných štyroch v tomto zozname vás bude stáť v dobrej ceste.

Aké máte skúsenosti s taiwanským internetom? Použili ste tam VPN? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me