Najlepšie VPN pre Saudskú Arábiu 2020: bezpečnosť uprostred meniacich sa pieskov

Saudskú Arábiu možno nepovažujete iba za púštnu krajinu, ale je toho viac. Je to domov islamu a jeho dvoch svätých miest, čo mu dáva názov „Krajina dvoch svätých mešít“. Je tu veľa vecí, ktoré treba preskúmať, pretože ide o najväčší suverénny štát na Blízkom východe, a ak chcete zostať v kontakte, mali by ste použiť jednu z našich najlepších sietí VPN pre Saudskú Arábiu..


Používanie virtuálnej súkromnej siete je dobrý nápad, pretože vás nielen ochráni pred nebezpečenstvami online, ale pomôže vám tiež získať prístup k obmedzenému obsahu. Internet v Saudskej Arábii je v Slobodnom dome klasifikovaný ako bezplatný. Aj keď to nie je také zlé ako v niektorých krajinách, zistíte, že k určitým webovým stránkam nemáte prístup.. 

Náš kúsok o Strednom kráľovstve je dokonalým príkladom toho, ako môže byť internet obmedzený. Ak plánujete návštevu, mali by ste sa obrátiť na naše najlepšie VPN služby pre Čínu.. 

Obmedzenia internetu v Saudskej Arábii

Webové stránky s obsahom považovaným za škodlivý, antiislamský alebo urážlivý sú často blokované. Úrady sa tiež domnievajú, že cenzorové weby šíria extrémistické ideológie, ale niekedy to vedie k zablokovaniu licencovaných spravodajských webov, pretože zverejňujú fotografie militantov. Ďalšia webová stránka bola zablokovaná potom, čo bola obviňovaná z toho, že je náústkom moslimského bratstva.

Je možné zacieliť aj na obsah súvisiaci s ľudskými právami a politickými organizáciami, ako aj na webové stránky, ktoré patria disidentom a šíitskej náboženskej menšine. Webové stránky, ktoré patria do jedinej politickej strany v krajine, Islamskej strany Ummy, sú zablokované, pretože politické strany sú v Saudskej Arábii nezákonné..

Navyše, všetko, čo súvisí s pornografiou, drogami alebo hazardnými hrami, je obmedzené, podobne ako to, čo je zdôraznené v našej najlepšej časti VPN pre SAE. Poskytovatelia služieb musia blokovať ktorékoľvek webové stránky, ktoré požaduje komisia pre komunikačné a informačné technológie, a ak tak neurobia, môže mať za následok pokutu až 5 miliónov SAR (1,33 milióna USD)..

Aj keď sú sociálne médiá a komunikačné aplikácie prístupné, boli stanovené obmedzenia, aby platformy spomalili alebo nedokázali vykonávať určité úlohy. Stalo sa to preto, aby sa extrémistické organizácie snažili zabrániť ich využívaniu. Nie je to však také zlé, ako sa uvádza v našej najlepšej časti VPN pre Irán, kde bolo zakázaných niekoľko týchto aplikácií.

Rovnako ako vo väčšine krajín vrátane Nemecka je pirátstvo nezákonné. V roku 2012 bol na boj proti nemu prijatý zákon o nekalej súťaži. Webové stránky, ktoré distribuujú materiál chránený autorskými právami, sú zablokované, takže ak sa chcete torrentovať, VPN vám pomôže.

Mali by ste tiež vedieť, že niektoré webové stránky VPN sú zablokované v Saudskej Arábii. Možno budete musieť nainštalovať ten, ktorý si vyberiete skôr, ako sa tam dostanete.

Zodpovednosť za obsah v Saudskej Arábii

Majitelia webových stránok môžu niesť zodpovednosť za obsah zverejnený na svojich platformách, ktorý sa považuje za nevhodný, a preto často odstraňujú materiál generovaný používateľmi. CITC môže tiež zasielať žiadosti sociálnym sieťam o odstránenie príspevkov, ktoré považuje za nevhodné, napríklad porušenie autorských práv, obscénnosť alebo nahota..

Kritika saudskej kráľovskej rodiny sa netoleruje a používatelia sociálnych médií si dávajú pozor na to, čo zverejňujú, zdieľajú alebo majú radi online. Trestný zákon za trestné činy terorizmu a jeho financovanie vstúpili do platnosti v roku 2014, jeho definície sú však vágne, vrátane výrazov ako „urážanie dobrého mena štátu“ a „poškodzovanie verejného poriadku“. To znamená, že môže byť kriminalizovaná škála reči.

Väčšina saudskoarabských zákonov týkajúcich sa reči ho obmedzuje. Napríklad zákon o boji proti počítačovej kriminalite z roku 2007 obmedzuje slobodu prejavu a vytvára niečo, čo poškodzuje verejný poriadok, verejnú morálku alebo náboženské hodnoty, čo môže viesť k potrestaniu až päť rokov väzenia alebo k pokute až 3 milióny SAR ($ 800,000).

Tí, ktorí vyjadrujú určité názory, monitoruje vláda a mnohí sa obrátili na viac súkromných sietí, ako sú Snapchat a Path. V januári 2017 dostali skupiny WhatsApp hrozivú správu, v ktorej sa uvádza, že tí, ktorí o ňom podnecujú verejnú mienku, by mohli čeliť trestu odňatia slobody na jeden rok a pokute 500 000 SAR (133 000 dolárov)..

Na odstránenie obsahu, ktorý sa považuje za urážlivý, sa niekedy používa autorský zákon. Napríklad televízna relácia s názvom Fitnah bola cenzurovaná kvôli použitiu záberov zo saudskej televíznej stanice Rotana, aby kritizovala princa Al-Waleeda Bin Talala, majiteľa kanála..

Za kritiku vlády boli zatknuté aj náboženské osobnosti a konzervatívci. Konzervatívny kazateľ Asem al-Owyaed bol zatknutý za kritizáciu Všeobecného úradu pre zábavu na Twitteri. Náš najlepší článok VPN pre Singapur navštevuje inú krajinu so silnými zákonmi proti hanobeniu.

Dohľad v Saudskej Arábii

Monitorujú sa webové stránky, blogy, sociálne médiá, chatovacie miestnosti, e-maily a textové správy, ktoré podľa úradov majú chrániť národnú bezpečnosť a udržiavať sociálny poriadok. Ministerstvo kultúry a informácií požaduje, aby blogy, fórum, diskusné miestnosti atď. Mali licenciu na prevádzkovanie. To vytvára tlak na autorov, aby si samoregulovali svoj obsah.

Americká bezpečnostná expertka Moxie Marlinspike uviedla, že ho kontaktovala telekomunikačná spoločnosť Mobily prostredníctvom e-mailu s názvom „Riešenie na monitorovanie šifrovaných údajov v telekomunikáciách“. Po určitej korešpondencii sa dozvedel, že organizuje monitorovací program na zachytávanie mobilných dát v aplikáciách ako Twitter, Viber, Line a WhatsApp..

V roku 2013 vláda zaviedla bloky do aplikácií pre internetovú komunikáciu po tom, ako získala podozrenie, že služby môžu využívať aktivisti a militanti. Koncom roku 2017 zrušil zákaz, ale uviedol, že aplikácie bude monitorovať a cenzurovať. Uviedla, že nové nariadenia majú chrániť informácie o používateľovi a blokovať obsah, ktorý porušuje zákony kráľovstva.

Začiatkom roku 2016 CITC požadoval nových účastníkov SIM karty, aby si nechali zaregistrovať svoje odtlačky prstov. Neskôr boli neregistrované odbery pozastavené. Používatelia dostali 90 dní na registráciu, kým sa pozastavenie nezastaví.

Dôvodom bolo chrániť účastníkov pred negatívnymi účinkami alebo nezrovnalosťami, ktoré sa môžu vyskytnúť. To bolo okrem toho požiadavkou na predplatiteľov, aby si zaregistrovali mená a identifikačné čísla, a to aj pre predplatené mobilné telefóny. Navyše existujú správy, že vláda investovala do spywarovej spoločnosti Hacking Team. Ďalšie informácie o otváraní očí nájdete v časti o vládnom dohľade.

Najlepšie VPN pre Saudskú Arábiu 2020

Čo robí zo siete VPN to najlepšie pre Saudskú Arábiu

Ako vidíte v našich recenziách VPN, pri vytváraní dobrej siete VPN sa uplatňuje veľa faktorov, niektoré sú však dôležitejšie ako iné v Saudskej Arábii. Po prvé, budete chcieť s veľkou bezpečnosťou. To vás nielen ochráni pred dozorom a online policajným dozorom, ale tiež vás ochráni pred online nebezpečenstvami, ako je hackerstvo (to je tiež dobrý dôvod na inštaláciu antivírusu).

Spolu s tým by malo mať zabudovaný vypínač zabíjania. Ak sa vám nepodarí sieť VPN, odpojí sa to od internetu a vaše údaje zostanú v bezpečí. Mali by ste sa tiež uistiť, že neuchováva záznamy o vašich online aktivitách, a to kontrolou prísnych pravidiel bez protokolovania..

Rozsiahla sieť serverov pokrývajúca čo najviac krajín je vhodná na obídenie cenzúry a tiež vám pomôže získať geobloky na niektorých webových stránkach. Napríklad, ak chcete sledovať Netflix v USA, musíte sa pripojiť, aby ste získali adresu IP v USA pomocou siete VPN. To isté platí pre obsah v Saudskej Arábii. Aby ste si ju mohli pozrieť, musíte sa pripojiť k serveru.

Rýchlosť je ďalšou funkciou, ktorú treba zvážiť. Rýchla VPN zabezpečí, že nebudete čakať len na načítanie vecí. Budete tiež chcieť neobmedzenú šírku pásma, takže sa nemusíte starať o to, koľko údajov používate. Obidve funkcie sú obzvlášť užitočné, ak plánujete streamovanie alebo torrentovanie.

Medzi ďalšie veci, ktoré je potrebné zvážiť, sú užívateľská prívetivosť, podporované zariadenia a koľko sa môžete pripojiť naraz. Plus, dobrý zákaznícky servis a spravodlivá cena by mohli byť ovplyvňovačmi.

Naše odporúčania sú dobré z rôznych dôvodov, preto si nezabudnite vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim aktivitám.

1. Najlepšie VPN pre Saudskú Arábiu: ExpressVPN

ExpressVPN má najvyššie miesto v Saudskej Arábii. Má veľkú bezpečnosť a môžete ju zvýšiť z predvoleného 256-bitového AES na 4096-bit, ak chcete. Má tiež prepínač zabíjania, takže sa nemusíte báť vystavenia v prípade zlyhania siete VPN. Existujú tiež prísne zásady bez protokolov, ktoré zaisťujú, že vaše aktivity zostanú súkromné.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

ExpressVPN má viac ako 3 000 serverov bodkujúcich 94 krajín, takže by ste nemali mať problém nájsť server, ktorý vyhovuje vašim potrebám – to znamená, ak nechcete mať prístup k saudskoarabskému obsahu. Nebudete mať možnosť, pretože tam nemajú servery. Ak je to pre vás obchod s obchodom, musíte prejsť na náš tretí výber, pretože to je jediný poskytovateľ, ktorý má nejaké.

Ak je na vašom programe streamovanie, určite budete vedieť, že ExpressVPN získal prvé miesto v našej najlepšej sieti VPN pre streamovanie a najlepšej VPN pre kusy Netflix. Bol to tiež jeden z najrýchlejších sietí VPN a nestanovuje obmedzenia šírky pásma. Prečítajte si viac o tom, prečo sa nám to páči, v našej recenzii ExpressVPN.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

ExpressVPN je jednou z lepších možností ľahkého používania, najmä ak ste v oblasti sietí VPN noví. Po inštalácii to pre vás urobí takmer všetko. Musíte len zvoliť server a uistiť sa, že ste pripojení. Môžete ho používať v systémoch Windows, MacOS, Android a iOS a umožňuje pripojenie piatich zariadení súčasne.

Má dobrú zákaznícku podporu a ponúka live chat 24/7, čo je najrýchlejšia možnosť. Môžete ho tiež kontaktovať e-mailom a to je najlepšie pre ďalšie technické otázky. Zamestnanci sú ochotní a slušní s oboma metódami.

ExpressVPN je jednou z najdrahších VPN, ale odporúčame ju kvôli jej kvalite služieb. Okrem toho, ak sa rozhodnete pre dlhší plán, ušetríte nejaké peniaze a má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

2. NordVPN

Ďalej máme produkt NordVPN, ktorý sa často nachádza v našich piatich najlepších článkoch. Obsahuje niektoré z najlepších zabezpečení vrátane možnosti šifrovania dvojitým skokom, aby sa do tunela VPN ešte zvýšila ochrana. Má tiež prepínač zabíjania a neuchováva si záznamy o vašich online aktivitách. Prečítajte si celú recenziu spoločnosti NordVPN a zistite, prečo je tak dobrá.

Má viac ako 5 000 serverov, čo je viac ako ExpressVPN, a sú rozmiestnené v 60 krajinách, čo vám ponúka veľa možností. To znamená, že žiadny z nich nie je v Saudskej Arábii, takže odtiaľ nebudete môcť prezerať obsah.

predchádzajúca

Ďalšie

Rýchlosti sú dobré, ale pri pripojení na vzdialené servery sa môžu spomaliť. Jeho čas prepínania servera je rýchly a nie sú tu žiadne obmedzenia šírky pásma, ktoré by bránili streamovaniu alebo sťahovaniu. Spoločnosť NordVPN zvíťazila v našej najlepšej sieti VPN v oblasti torrentov, takže je to dobrá voľba, ak ste po tom.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Je to jednoduché nastavenie a klienti sú užívateľsky prívetiví. Môžete ho používať v systémoch Windows, MacOS, Android a iOS a umožňuje pripojenie až šiestich zariadení súčasne, čo mu pomohlo získať miesto v článku o najlepšej VPN pre viaceré zariadenia..

Zákaznícka podpora je k dispozícii prostredníctvom živého chatu a e-mailu. Živý chat vám poskytne najrýchlejšiu odpoveď, ale personál vám pomôže v každom prípade. Môžete sa tiež pokúsiť vyriešiť problém pomocou praktickej databázy znalostí.

Mesačný program je cenovo dostupný, ale ak sa zaregistrujete na dlhšiu dobu, ušetríte peniaze. Ak sa necítite príjemne zaviazať sa k takémuto záväzku, môžete si ho najskôr vyskúšať pomocou 30-dňovej refundácie.

3. VyprVPN

Našou ďalšou voľbou je VyprVPN. Má dobrú bezpečnosť, ktorá sa vďaka protokolu Chameleon zlepšila. K dispozícii je vstavaný prepínač zabíjania, ktorý zaisťuje, že zostanete chránení v prípade zlyhania pripojenia a neuchovávania protokolov.

VyprVPN-Server-Selection

S možnosťou sledovania komunikačných aplikácií v Saudskej Arábii si možno budete chcieť zvoliť VyprVPN kvôli svojej šifrovanej aplikácii na odosielanie správ s názvom Cyphr. Je k dispozícii v systémoch Android a iOS, čo znamená, že sa nemusíte báť, že by sa niekto správal vo vašich správach. Viac sa o tom dočítate v našej recenzii VyprVPN

Jeho pokrytie serverom však nie je také dobré ako naše ďalšie možnosti. Má servery v 64 krajinách, ale celkovo je ich menej ako 1 000. Napriek tomu by ste mali mať dosť na obídenie blokov, dokonca aj v Saudskej Arábii, pretože VyprVPN má servery v Rijáde..

Jeho rýchlosti nie sú zlé, hoci nepatria medzi jeho najlepšie vlastnosti a neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma, s ktorými by ste sa mohli vyrovnať..

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia VyprVPN

Nastavenie je jednoduché a môžete sa pripojiť za pár minút. Klienti pre stolné počítače sú k dispozícii pre systémy Windows a MacOS spolu s mobilnými aplikáciami pre Android a iOS. Rozhranie je datované, ale stále sa ľahko používa.

So základným balíkom môžete pripojiť naraz až tri zariadenia, ale prémiový balík umožňuje až päť. Počet zariadení, v ktorých môžete program nainštalovať, však nie je nijako obmedzený.

VyprVPN-Homepage

Je tu užitočná sekcia FAQ, ktorú môžete konzultovať a ktorá by mala pomôcť pri riešení najbežnejších problémov. Ak však potrebujete ďalšiu pomoc, môžete sa obrátiť na zákaznícku podporu prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu. Ani jeden z nich však neponúka veľkú pomoc .

VyprVPN má dostupné plány, ale rovnako ako u ostatných aj vy ušetríte tým, že sa rozhodnete pre dlhší. Existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí, ktorú môžete využiť.

4. Súkromný prístup na internet

Ďalšou dobrou voľbou je súkromný prístup na internet. Aj keď nemá zvončeky a píšťalky ostatných poskytovateľov, stále je to dobrá voľba. Má slušné zabezpečenie, ale v predvolenom nastavení je nastavená na menej žiaduce 128-bitové šifrovanie. Môžete ju zmeniť na 256-bitovú AES manuálne, ale to spomalí vaše pripojenie.

So službou získate prepínač zabíjania a nemusíte sa obávať o svoje súkromie, pretože to neuchováva záznamy o vašich online aktivitách..

Jeho pokrytie servermi je hit-and-miss. Má viac ako 3 000 serverov, ale pokrýva iba 33 krajín. V Saudskej Arábii nemá žiadne servery, ale stále by ste mali mať možnosť obísť bloky iného obsahu. Ak chcete sledovať Netflix, nemali by ste mať problém, pretože väčšina jeho serverov je v USA.

PIA je rýchly, ale je to hlavne kvôli jeho ľahšiemu šifrovaniu. Keď zvýšite šifrovanie, služba sa spomalí. Stále to bude v poriadku, aj keď neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia PIA

Nastavenie je jednoduché s klientmi pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS. Sú jednoduché na používanie a prepínanie serverov je hračka.

Zákaznícka podpora by však mohla byť lepšia, pretože tu nie je živý rozhovor. Musíte použiť online formulár a čakať na odpoveď e-mailom. Aj keď to mohlo byť rýchlejšie, reakcia bola dôkladná. Viac informácií nájdete v našej PIA recenzii.

Jeho kompletný servis je za slušnú mesačnú sadzbu, aj keď jeho ceny stúpali. Ak sa však rozhodnete pre dlhšie predplatné, môžete ušetriť peniaze. Má tiež sedemdennú záruku vrátenia peňazí, takže si môžete byť istí, že sa vám počas tohto obdobia bude páčiť.

5. TorGuard

Náš posledný výber je TorGuard. Má dobrú bezpečnosť, ktorú si môžete prispôsobiť podľa svojich preferencií a mnohých protokolov, z ktorých si môžete vybrať. Je to skvelé, ak chcete vylepšiť nastavenia, ale uistite sa, že viete, čo robíte.

K dispozícii je tiež zabudovaný prepínač zabíjania, ktorý poskytuje dodatočnú ochranu, a vaše súkromie je zabezpečené prostredníctvom solídnych zásad bez prihlásenia.

torguardclientarea

TorGuard má slušný počet serverov roztrúsených vo viac ako 55 krajinách, hoci v Saudskej Arábii nie sú. Napriek tomu budete môcť použiť iné miesta na obídenie obmedzení v krajine.

To znamená, že by ste mali vedieť, že TorGuard nie je skvelý na získanie geoblokov za účelom streamovania. Môžete sa však rozhodnúť získať vyhradenú adresu IP pre krajinu, ktorú potrebujete. Zaručene to funguje, ale bude to stáť navyše.

Jeho rýchlosti sú v poriadku, ale môžu sa líšiť. Nemusíte sa však obávať, akú šírku pásma používate, pretože neexistujú žiadne obmedzenia. Viac informácií o službe si môžete prečítať v našej úplnej recenzii TorGuard.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

TorGuard môžete používať na Windows a MacOS s ľahko použiteľnými klientmi. Existujú aj aplikácie pre Android a iOS, ale nastavenie môže byť nepríjemné. Umožňuje pripojiť päť zariadení naraz a môžete si kúpiť až 20 ďalších za 1 USD.

Ak narazíte na problémy, online príručky a fórum by vám mali pomôcť vyriešiť menšie problémy. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, môžete použiť live chat, ale ide iba o základnú podpornú spoločnosť. Z tohto dôvodu sú technické problémy najlepšie zamerané na tím podpory elektronickej pošty. Je k dispozícii 24/7 a pomoc je dobrá.

Domovská stránka TorGuard 2017

Mesačná cena TorGuardu nie je zlá, ale ak sa zaviažete na dlhodobé predplatné, cena sa výrazne zníži. K dispozícii je sedemdňová záruka vrátenia peňazí, takže si môžete službu najskôr vyskúšať.

Záverečné myšlienky

Teraz viete, prečo je rozumné používať sieť VPN v Saudskej Arábii a dúfame, že sme vám pomohli rozhodnúť sa, ktorý poskytovateľ bude vyhovovať vašim potrebám..

Naša knižnica VPN obsahuje veľa slušných poskytovateľov, ale chcete poskytovateľa s vysokou bezpečnosťou, prepínačom kill a prísnou zásadou no-logs. Navyše chcete dobrú sieť serverov na obchádzanie blokov, s niektorými v Saudskej Arábii, ak chcete obsah odtiaľto.

Našim víťazom je ExpressVPN kvôli jeho vysokej bezpečnosti a súkromiu. To znamená, že naša tretia voľba, VyprVPN, je jediná, ktorá má servery v Saudskej Arábii. Ak sledujete obsah Saudskej Arábie, budete si musieť vybrať ten, ktorý je.

Ak máte skúsenosti s používaním VPN v Saudskej Arábii, dajte nám o tom vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map