Najlepšie VPN pre Nepál v roku 2020: Pripojenie z Káthmandu

V Nepále, ktorý je známy svojimi himalájskymi horami – vrátane Mt Everest – a ulicami Káthmandu, je veľa vecí, ktoré môžete preskúmať. Pravdepodobne však budete niekedy online. Zostaňte v bezpečí pomocou jednej z našich najlepších sietí VPN pre výber Nepálu. Čítajte ďalej, aby ste zistili, prečo by ste mali používať VPN a aké funkcie by mali mať pre čo najlepší zážitok.


Vaša najlepšia stávka pre Nepál je ExpressVPN, ale existujú aj ďalšie solídne rozhodnutia. 

Počet používateľov internetu v Nepále rastie. V roku 2011 ho používalo iba približne deväť percent populácie, ale k decembru 2018 sa toto číslo zvýšilo na 54 percent. Keďže internet v Nepále nie je taký pokročilý ako v mnohých západných krajinách, možno sa čudujete, prečo potrebujete virtuálnu súkromnú sieť. Existuje veľa dôvodov. 

Väčšina internetu v Nepále je založená na kybernetických kaviarňach a hotspotoch WiFi – mnohé z nich sú zadarmo – to samo osebe dáva dobrý dôvod na použitie VPN. Verejné Wi-Fi je možné prešpikovať vírusmi, škodlivým softvérom a inými nebezpečenstvami. Použitím siete VPN budete chránení pred takýmto stretom, aj keď je najlepšie spojiť to so slušným antivírusom.

Navyše, siete VPN dokážu prekonať obmedzenia, ako sú cenzúra a geobloky. Cenzúra je rozšírená po celom svete, hoci niektoré krajiny sú postihnuté viac ako iné. 

Čínsky veľký firewall je vynikajúcim príkladom cenzúry. Čínska vláda sa snaží zaistiť, aby jej občania mali prístup iba k tomu, čo od nich chce, vrátane toho, aby čínske aplikácie nahradili západné, z ktorých mnohé nie sú k dispozícii. Napríklad WeChat je podobný WhatsApp a Renren je čínska verzia Facebooku. 

Na druhej strane geobloky bránia ľuďom v jednej krajine v prístupe k obsahu inej krajiny. Napríklad, Netflix Nepál bude mať iné predstavenia ako Netflix v USA. Na prístup do americkej knižnice budete potrebovať americkú IP adresu, s ktorou môže VPN pomôcť.

Najlepšie VPN pre Nepál 2020

Čo robí VPN najlepším pre Nepál

VPN majú veľa funkcií a mnoho z nich vyzerá rovnako na papieri. To však neznamená, že sú všetci dobrí. Poskytovatelia implementujú funkcie rôznymi spôsobmi, niektoré sú dobre vykonané, iné nie. V rámci našich recenzií VPN existuje veľa dobrých možností. Pred ponorením do siete by ste sa však mali uistiť, že ste vybrali najlepšiu sieť VPN pre Nepál..

Najprv by ste mali zvoliť ten, ktorý má veľkú sieť serverov. To vám pomôže obísť všetky obmedzenia, s ktorými sa stretnete, napríklad regionálne obmedzenia. Navyše, ak chcete získať prístup k obsahu, ktorý je k dispozícii iba v Nepále, sieť VPN bude musieť mať servery.

Uistite sa, že VPN má tiež dobrú bezpečnosť, pretože vás ochráni pred online nebezpečenstvami, ako je počítačová kriminalita a dohľad.. 

Vaše súkromie je rovnako dôležité, ale bezpečnosť ho nezabezpečí. Skontrolujte, či VPN má prísne zásady bez protokolov. To, čo robíte online, zostane v tajnosti.

Jeho rýchlosť je tiež dôležitá, takže vám nezostane pozerať sa na obrazovku načítania a neobmedzená šírka pásma zabezpečí, že sa nemusíte báť dodržania limitu. Ak by ste dosiahli limit, VPN by prestala fungovať a zostali by ste bez akejkoľvek ochrany.

Ak chcete streamovať, mali by ste skontrolovať, či sa VPN môže dostať na požadovanú platformu. Netflix je populárna možnosť, ale iba niekoľko sietí VPN dokáže prekonať svoje inteligentné detektory VPN. Ak je to v hornej časti zoznamu, prečítajte si našu najlepšiu sieť VPN pre zaokrúhľovanie Netflix.

Medzi ďalšie aspekty patrí to, s ktorými zariadeniami je kompatibilný, ako ľahko sa používa a koľko súčasných pripojení umožňuje. Navyše je dobré mať k dispozícii slušný zákaznícky servis a ceny sa na trhu líšia, preto sa uistite, že je v súlade s vaším rozpočtom.

Najlepšie VPN pre Nepál: ExpressVPN

ExpressVPN je víťazom Nepálu. Je to síce najlepšia VPN, ktorá je v našich očiach k dispozícii, ale zároveň spĺňa všetky požiadavky na Nepál.

expressvpn-review-speed-test

Celkový počet serverov presahuje 3 000 a pokrývajú 94 krajín, čo je viac ako väčšina sietí VPN. Má tiež servery v Nepále a nie je tam veľa VPN, ktoré to robia. V skutočnosti jediná ďalšia sieť VPN, ktorú sme zistili, je náš piaty výber, HideMyAss. Ako však môžete prečítať v tejto časti, HMA v iných oblastiach chýba.

ExpressVPN má vynikajúce zabezpečenie, ktoré používa 256-bitové šifrovanie AES, hneď od netopiera. Ak viete, čo robíte, môžete ho tiež zväčšiť a drotáriť s niektorými nastaveniami. Taktiež sú zavedené zásady neprihlásenia, takže sa nemusíte starať o svoje súkromie.

S rýchlosťou nebudete mať problém, pretože ExpressVPN je najrýchlejšia sieť VPN, akú nájdete. Je tiež dodávaný s neobmedzenou šírkou pásma. Spojte tieto faktory so schopnosťou dostať sa na akúkoľvek platformu na streamovanie a nie je ťažké zistiť, prečo je naša najlepšia sieť VPN na streamovanie. Prečítajte si našu recenziu ExpressVPN, kde nájdete ďalšie informácie o službe.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

Môžete ho používať na Windows, MacOS, Android a iOS a súčasne môžete pripojiť až päť zariadení. Existujú aj rozšírenia prehliadača pre Firefox, Chrome a Safari. 

Rozhranie sa ľahko používa a je skvelou voľbou pre začiatočníkov. Po inštalácii stačí kliknúť na veľké tlačidlo „pripojiť“ a ExpressVPN urobí všetko za vás. Tí, čo vedia, sa však môžu venovať nastaveniam. 

Skutočnosť, že ExpressVPN je drahá v porovnaní so svojimi súpermi, sa nijako nezakrýva, ale stojí za to peniaze. Získate skvelú službu a v prípade, že to nie je pre vás, existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

NordVPN

Spoločnosť NordVPN je našou ďalšou voľbou a poskytovateľ má obrovskú sieť s viac ako 5 000 servermi umiestnenými v 60 krajinách. V Nepále však nie sú žiadne servery.

nordvpn-review-server-navigation

Má jednu z najlepších ponúkaných bezpečnostných služieb. Je nastavená na 256-bitové šifrovanie AES, získate však možnosť použitia serverov s dvojitým skokom, ktoré v podstate pridávajú ešte väčšiu ochranu do tunela VPN. Uplatňujú sa aj prísne zásady neprihlásenia.

Rýchlosti NordVPN sú dobré, ale možno zistíte, že sa spomalia, ak sa pripájate k vzdialenému serveru. Jeho čas na zmenu servera je rýchly. Dodáva sa s neobmedzenou šírkou pásma a môže sa dostať na všetky streamingové platformy vrátane Netflix. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordVPN.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Je kompatibilný s Windows, MacOS, Android a iOS a umožňuje pripojenie až šiestich zariadení súčasne. Existujú aj rozšírenia prehliadača pre Firefox a Chrome. Ľahko sa používa na akejkoľvek platforme a vyhovuje začiatočníkom, ako aj technicky zameranejším ľuďom.

NordVPN ponúka dobrú hodnotu za vaše peniaze, ale mesačný plán nie je najlepšou voľbou. Dlhšie plány nakoniec fungujú lepšie a je tu 30-dňová lehota na vrátenie, takže sa nemusíte báť priameho skočenia.

CyberGhost

Ďalej v rade je CyberGhost. Jej sieť je veľká, ale presný počet serverov a krajín, ktoré pokrýva, sa často mení. V čase písania bolo v 90 krajinách 5 700 serverov, čo je viac ako dosť na obchádzanie blokov. V Nepále však nie sú žiadne servery.

CyberGhost-Streaming-servery

Jeho bezpečnosť je dobrá a nastavená na 256-bitové šifrovanie AES. CyberGhost má navyše trvale povolený prepínač zabíjania, ktorý preruší vaše pripojenie, ak zlyhá sieť VPN, a tým chráni citlivé údaje. Mnoho sietí VPN má prepínač zabíjania, ale zvyčajne ho musíte nastaviť sami. CyberGhost’s je automatický, čo je dobré, ale nemôžete ho ani ovládať.

Rovnako ako NordVPN má CyberGhost vysoké rýchlosti, ale môže sa spomaliť na veľké vzdialenosti. Šírka pásma nie je nijako obmedzená a môže sa dostať do väčšiny streamovacích služieb vrátane Netflix. Naše hodnotenie CyberGhost obsahuje ďalšie informácie o službe.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

CyberGhost má klientov pre Windows, MacOS, Android a iOS. Umožňuje pripojenie až siedmich zariadení súčasne, čo je viac ako naše ďalšie možnosti a dôvod, prečo je to čestná zmienka v našej najlepšej sieti VPN pre viac zariadení. Musíme však zdôrazniť, že sedem je limit počtu zariadení, na ktorých môže byť nainštalovaný.

Jeho rozhranie bolo aktualizované nie je to tak dávno, a to zlepšilo dojem používateľa. Na prispôsobenie sa môže ešte nejaký čas trvať, ale jeho používanie nie je ťažké.

Mesačná cena nie je dobrá, ale dlhšie plány ju nakoniec robia lacnou voľbou. Používatelia systému Android a iOS môžu využívať bezplatnú sedemdňovú skúšobnú verziu, ktorá je k dispozícii. K dispozícii je tiež záruka vrátenia peňazí, ktorá platí pre všetky platformy.

Windscribe

Windscribe tiež urobil náš zoznam z niekoľkých dôvodov. Jeho serverová sieť však nie je jednou z nich. Je to preto, že hoci má viac ako 600 serverov v 60 krajinách stále veľa práce, nie je to celkom úžasná suma.. 

Navyše musíme zdôrazniť, že prístup k celému počtu serverov budete mať iba vtedy, ak máte platený program. Ani v Nepále nie sú žiadne servery.

windscribe-slider3

Winscribe má bezplatný plán, ktorý je spravodlivý, je veľkorysý. V skutočnosti je to také veľkorysé, že si získalo najlepšie miesto v našom najlepšom porovnaní VPN zdarma. S plánom zadarmo získate prístup iba k niekoľkým miestam na serveri. Ak však ešte nechcete platiť platenú verziu, môžete do svojho plánu každý mesiac pridať 1 USD za mesiac.

Bezpečnosť Windscribe je dobrá. Je nastavená na 256-bitové šifrovanie AES a dá sa prispôsobiť. Nezabudnite však na to, že Windscribe zaznamenáva niektoré informácie. Obmedzuje sa však na minimum údajov, ako je použitá šírka pásma a časová známka vašej najnovšej aktivity. Informácie sa navyše nedajú vysledovať späť k vám.

Aj keď iné siete VPN sa môžu pochváliť vyššími rýchlosťami, funkcia Windscribe je stále v poriadku pre väčšinu aktivít vrátane streamovania. To je tiež dobré, pretože Windscribe má špeciálne streamingové servery nazývané servery Windflix. Fungujú dobre a platení používatelia k nim získajú prístup, zatiaľ čo používatelia bezplatného plánu ich budú musieť pridať za 1 $ mesačne.

Platení členovia dostanú tiež neobmedzenú šírku pásma. Ak však plánujete bezplatne, pri registrácii získate 2 GB mesačne alebo 10 GB, ak zadáte platný e-mail. Existujú aj iné spôsoby, ako môžete limit zvýšiť. Napríklad každé pridané miesto vám získa ďalších 10 GB za mesiac. Ak chcete získať lepšiu predstavu o službe, prečítajte si našu recenziu Windscribe.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Windscribe

Windscribe môže byť nainštalovaný na Windows, MacOS, Android a iOS a získate neobmedzené pripojenie na bezplatnom aj platenom pláne. Existujú aj rozšírenia prehliadača pre prehliadače Chrome, Firefox a Opera. Jeho rozhranie ponúka zážitok bez ozdôb, takže je jednoduchý pre začiatočníkov, ale technici sa môžu dostať do nastavení aj.

Mesačná cena nie je najlepšou voľbou. Dlhšie plány vám v dlhodobom horizonte ušetria peniaze. Neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia, je to preto, že môžete vyskúšať bezplatný plán. Neexistujú ani žiadne oficiálne pravidlá pre vrátenie platby, ale ak požiadate o jednu do troch dní od zakúpenia, vydajú jednu.

HideMyAss

Nakoniec sme vybrali HideMyAss. Nie je to zlá služba, ale je to ďaleko od našej najlepšej voľby. Jej sieť má viac ako 1 000 serverov, o ktorých nie je nič kričať, ale pokrývajú 190 krajín, čo je viac ako ktorákoľvek z ostatných sietí VPN, ktoré sme skontrolovali. Má tiež dva servery v Nepále, čo je dôvod, prečo vytvoril tento zoznam.

hidemyass-slider4

Bezpečnosť HMA je dobrá a je nastavená na 256-bitové šifrovanie. Politikou bez protokolov je však situácia, keď sa veci trochu zmätia. Vidíte, má ho, ale ak ste si ho skutočne prečítali, všimnete si, že HMA uchováva niektoré denníky. Tieto denníky vás samy neidentifikujú, ale ak boli spojené s informáciami, ktoré ste si zaregistrovali, mohli by byť k vám naviazané..

Jeho rýchlosti nie sú zlé a sú v poriadku pre väčšinu aktivít. Je dodávaný s neobmedzenou šírkou pásma a je schopný dostať sa na Netflix a BBC iPlayer, hoci má problémy s inými webovými stránkami. Pre lepšie pochopenie si prečítajte našu recenziu HideMyAss.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči HMA

HMA pracuje s Windows, MacOS, Android a iOS a umožňuje pripojenie až piatich zariadení súčasne. Jeho rozhranie je tiež skvelé a ľahko použiteľné.

HMA neponúka mesačné predplatné, takže nebudete mať na výber, ale vyberiete si dlhšie. Najkratšia z nich je na rok a ceny nie sú skvelé. Pri registrácii sa uplatňujú zľavy, ale sadzby za obnovenie sú hrozné. K dispozícii je bezplatná sedemdňová skúšobná verzia, ale musíte ju urobiť nejakým kopaním. K dispozícii je tiež 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Online cenzúra v Nepále

Internet v Nepále je väčšinou bezplatný. Testy, ktoré uskutočnila iniciatíva OpenNet v rokoch 2006 až 2007, dospeli k záveru, že neexistujú dôkazy o filtrovaní. Aj keď to bolo pred chvíľou, našli sme iba niekoľko správ o blokovaní.

Najdôležitejšie je, že v roku 2018 bolo zablokovaných viac ako 25 000 pornografických webových stránok s cieľom pomôcť zvládať rastúci počet prípadov znásilnenia. Vláda vydala nové trestné a občianske zákonníky, ktoré obsahujú nariadenia o používaní, vysielaní a zverejňovaní pornografického obsahu. 

Nepálsky telekomunikačný úrad (NTA) uložil poskytovateľom internetových služieb povinnosť inštalovať softvér na filtrovanie s cieľom blokovať webové stránky, ktoré obsahujú obscénnu, zvodnú a skorumpovanú sociálnu morálku, ako aj obsah, ktorý ohrozuje náboženskú harmóniu, národnú bezpečnosť a ktorý je v rozpore s hodnotami a presvedčením. štátu.

V ďalšej správe NTA nariadil poskytovateľom internetových služieb blokovať populárnu online hru pre viacerých hráčov v bojisku PlayerUnknown’s Battleground. Dôvodom bolo to, že hra negatívne ovplyvňovala správanie a štúdium detí a mládeže. Ak ste vášnivým hráčom, mali by ste si tiež pozrieť zoznam najlepších hier VPN pre hranie hier.

Dohľad online v Nepále

Aj keď v Nepále nie je veľa informácií o online dohľade, našli sme niekoľko vecí.  

V roku 2010 orgány vytvorili vyšetrovací úrad, ktorý mal obmedziť nárast kriminality a antisociálnych aktivít online. 

Časť zneužitia sa týkala nelegálnych poskytovateľov VoIP. Ak chcete používať službu VoIP, musí používateľ zaplatiť za službu alebo ju použiť prostredníctvom kybernetickej kaviarne, ktorá získala licenciu poskytovateľa služieb od NTA. Nezákonné podniky poskytujúce VoIP sa však plížili.

V snahe pomôcť v boji proti nezákonnej činnosti boli poskytovatelia internetových služieb požiadaní, aby sledovali zneužívanie zo strany zákazníkov. V roku 2011 bolo poskytovateľom internetových služieb nariadené monitorovať činnosti zákazníkov. Musia poskytnúť informácie o každom zákazníkovi, ktorý používa šírku pásma 1 Mbps alebo viac, čo môže naznačovať zneužitie..

Nepálska polícia úzko spolupracuje s NTA pri skenovaní a identifikácii takýchto podnikov. Poskytovatelia internetových služieb navyše poskytujú polícii údaje od zákazníkov so systémom Multi Router Traffic Grapher (MRTG), aby preukázali dopravné zaťaženie v sieti..

Sloboda prejavu v Nepále

Ústava Nepálu poskytuje slobodu prejavu, existujú však určité obmedzenia. Počas pôsobenia kráľa prijal represívny mediálny zákon, ktorý zakazoval kritiku kráľa a kráľovskej rodiny a zvýšil pokuty za ohováranie.. 

Proti tomu však protestovali civilisti a kráľ bol prinútený vrátiť všetky právomoci premiérovi a parlamentu.

Aj keď občania môžu diskutovať o citlivých témach slobodnejšie, úrady stále tvrdo zasahujú do funkcií, ktoré kritizujú alebo urážajú vládu. Napríklad muž bol zatknutý a zadržiavaný na mnoho týždňov v roku 2018, pretože na Facebook zverejnil obrázok opice s hlavou premiéra.. 

V auguste 2018 nadobudol účinnosť revidovaný trestný zákon, ktorý obsahuje ustanovenia, podľa ktorých sú niektoré činy trestným činom. To zahŕňa zverejňovanie súkromných informácií o osobe bez ich súhlasu a satiru, ktorá sa považuje za neúctovú.

Novinárov často zadržiavajú a útočia, najmä počas období, ako sú voľby. Vládni úradníci sa snažia kontrolovať kritiku prostredníctvom médií tlakom, zastrašovaním a vyhrážaním sa právnemu konaniu.  

Vo februári 2019 bol vypracovaný nový návrh zákona o sociálnych médiách, ktorý by uvalil tvrdé pokuty za nesprávne používanie sociálnych médií. Navrhovaný zákon by vláde umožnil blokovať platformy sociálnych médií, pokiaľ sa nezaregistrujú v Nepále, pričom citujú obavy o ochranu súkromia.

Trestalo by sa aj tých, ktorí stoja za akýmkoľvek miestom, ktoré sa považuje za hanlivé alebo proti národnej suverenite, pokutou 1,5 milióna nepálskych rupií (8 800 dolárov) a až päť rokov väzenia.

Sociálnym sieťam by sa tiež nariadilo, aby odstránili príspevky, a ak to neurobia, môže to viesť k tomu, že operátor čelí pokute 30 000 nepálskych rupií (264 dolárov) a trom rokom väzenia. Vláda obhajovala návrh zákona, v ktorom uvádza, že je potrebné zabezpečiť údaje a internetová bezpečnosť.

Záverečné myšlienky

Aj keď Nepál nie je v súvislosti s internetom najrozvinutejšou krajinou, stále existujú dobré dôvody, prečo by ste mali používať sieť VPN. Je možné premýšľať o počítačovej kriminalite a online monitorovaní a môžete tiež naraziť na niektoré regionálne obmedzenia.

Musíte zvoliť sieť VPN, ktorá má veľkú sieť serverov, aby ste mohli obísť všetky bloky. Navyše by malo mať dobrú bezpečnosť a súkromie, aby vás chránilo pred nebezpečenstvami online. ExpressVPN je najlepšou voľbou pri zvažovaní týchto faktorov a vďaka svojej 30-dňovej záruke vrátenia peňazí nemáte čo stratiť.

Ak máte skúsenosti s používaním VPN v Nepále, povedzte nám o tom v sekcii komentárov. Prezrite si aj náš archív VPN. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map