Najlepšie VPN pre Mac 2020: Jablká nášho oka

Používanie siete VPN v počítači Mac vám môže priniesť mnoho výhod. Zostanete anonymný online, znížite pravdepodobnosť útoku a budete mať prístup k obsahu odkiaľkoľvek na svete. Na zabezpečenie prvotriedneho prostredia VPN by ste mali použiť jeden z našich najlepších výberov VPN pre Mac.


Ak sa chcete dostať priamo k veci, odporúčame vám použiť ExpressVPN. Je to rýchle a jednoduché použitie a je to naša najlepšia VPN na streamovanie. Navyše je kompatibilný so všetkými zariadeniami Mac a mnohými operačnými systémami Mac. 

Okrem obchádzania geoblokov a skrytia vašej adresy IP vás VPN môže ochrániť pred počítačovou kriminalitou. Aj keď si môžete myslieť, že váš počítač Mac je odolný voči akýmkoľvek druhom hackovania, pravdou je, že počítač Mac sa môže nakaziť vírusom alebo škodlivým softvérom rovnako ako počítač PC. Používanie virtuálnej súkromnej siete vám môže pomôcť zostať v bezpečí, rovnako ako inštalácia slušného antivírusu.

Najlepšie VPN pre Mac

 1. ExpressVPN – rýchle a bezpečné, ľahko použiteľné
 2. NordVPN – vynikajúca bezpečnosť, priateľské ceny
 3. CyberGhost – lacný, bezpečný 
 4. Súkromný prístup na internet – jednoduché použitie, lacné
 5. Windscribe – plán zadarmo, neobmedzené spojenia
 6. Proton VPN – plán zadarmo, neobmedzená šírka pásma

1. ExpressVPN

ExpressVPN je naša zvolená VPN pre Mac. Vďaka efektívnemu rozhraniu je pre používateľov systému Mac dobrá zhoda a na paneli s ponukami Mac sa zobrazuje ikona ExpressVPN. Funguje na všetkých modeloch MacBook a iMac so systémom Yosemite 10.10 až po Catalinu 10.15..

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Ak sa chcete pripojiť, stačí kliknúť na veľké tlačidlo „zapnúť“. Pripojíte sa k odporúčanému serveru, ale ak potrebujete zmeniť umiestnenie servera, môžete to urobiť aj ľahko. ExpressVPN má tisíce serverov rozmiestnených po 94 krajinách, čo vám dáva veľa možností.

Jeho bezpečnosť je vynikajúca a používa 256-bitové šifrovanie AES. Zahŕňa tiež zabudovaný prepínač zabíjania, ktorý je v predvolenom nastavení povolený a v prípade zlyhania siete VPN vás ochráni. ExpressVPN tiež berie vaše súkromie vážne a má prísne zásady bez protokolov. 

ExpressVPN má najrýchlejšiu rýchlosť zo všetkých testovaných sietí VPN, čo je skvelé pre streaming a ďalšie aktivity. Získate neobmedzenú šírku pásma a ExpressVPN sa dokáže dostať do takmer každej knižnice Netflix v akejkoľvek krajine, ako aj do ďalších služieb, ako je napríklad BBC iPlayer (prečítajte si našu najlepšiu VPN pre BBC iPlayer). 

Získate päť súčasných pripojení a je kompatibilné s mnohými ďalšími zariadeniami. To sa týka aj iných zariadení Apple, napríklad Apple TV. K dispozícii je tiež rozšírenie prehliadača Safari. Prečítajte si viac o tejto službe v našej recenzii ExpressVPN.

Podobne ako Mac samotný, aj ExpressVPN je drahý. Stojí to však za peniaze a sme si istí, že oceníte vynikajúcu kvalitu služieb v porovnaní s ich cenou. Navyše, ak vyberiete zdĺhavejšie predplatné, mali by ste vidieť určité úspory. Ak sa rozhodnete, že sa vám nepáči, bude vám poskytnutá 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

2. NordVPN

NordVPN je ďalšou solídnou voľbou VPN pre Mac a je porovnateľná s našou najlepšou voľbou v mnohých ohľadoch (prečítajte si našu časť ExpressVPN verzus NordVPN). 

Má užívateľsky prívetivé rozhranie, ktoré podporuje lištu ponuky Mac a môžete sa rýchlo pripojiť k jednému z mnohých umiestnení na serveri. NordVPN je kompatibilný s MacOS Sierra 10.12 alebo vyššou.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Jeho bezpečnosť je prvotriedna a používa 256-bitové šifrovanie AES. Poskytuje tiež možnosť použitia serverov s dvojitým skokom, ktoré v zásade šifrujú tunela VPN dvakrát. Spoločnosť neuchováva žiadne denníky, takže sa nemusíte starať o súkromie. Zahrnutý je tiež prepínač zabíjania.

Rýchlosti NordVPN sú dobré, ale na dlhé vzdialenosti sa môžu spomaliť, o čom sa viac dozviete v našej recenzii NordVPN. Získanie iného servera však niekedy môže pomôcť. Získate neobmedzenú šírku pásma a dokáže preniknúť aj cez väčšinu stien platforiem.

Je kompatibilný s ostatnými zariadeniami Apple, ako sú iPhone a iPad, a súčasne pripojíte až šesť zariadení.

Cena NordVPN je priaznivejšia ako cena ExpressVPN. Ponúka dobrú hodnotu za spravodlivú cenu, ale prospešnosť je aj pre dlhší plán. Je k dispozícii 30-dňové okno na vrátenie platby pre prípad, že sa vám nepáči. 

3. CyberGhost

CyberGhost môžeme tiež odporučiť ako dobrú Mac VPN. Jeho rozhranie si môže zvyknúť, ale nie je ťažké ho používať. Má funkcie vhodné pre Mac a je kompatibilný s MacOS Sierra 10.12, High Sierra 10.13 a Mojave 10.14. Prečítajte si našu recenziu CyberGhost pre viac informácií.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Dodáva sa s dobrou bezpečnosťou, ako aj prepínačom kill. Prepínač kill spoločnosti CyberGhost je však iný. Je natrvalo povolená, čo znamená, že ju nemôžete vypnúť. Aj keď je to dobré v tom, že vás nezachytia, nemáte kontrolu nad tým, čo je nepríjemné. Je tiež zavedená politika neprihlásenia.

Rýchlosti CyberGhost sú rýchle, ale ako NordVPN sa môžu spomaliť pri pripojení na vzdialené servery. Existuje však veľa umiestnení serverov, z ktorých si môžete vybrať, mali by ste byť schopní nájsť slušného servera. Navyše, CyberGhost má ľahký prístup k väčšine streamingových platforiem a nemusíte sa obávať.

Môžete pripojiť naraz až sedem zariadení, čo je skvelé, ak vlastníte každý dostupný modul gadget Apple. CyberGhost je kompatibilný s mnohými zariadeniami Apple vrátane iPhone, iPad a dokonca aj Apple Watch. Nezabúdajte však na to, že sedem je tiež limitom inštalácií CyberGhost.

CyberGhost je lacný, pokiaľ si nevyberiete mesačný plán. Dlhšie predplatné funguje lepšie z dlhodobého hľadiska. 

Používatelia systému Android aj iOS využívajú sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu (prečítajte si našu najlepšiu časť VPN pre Android), používatelia počítačov Mac však dostanú iba jeden deň. Existuje však záruka vrátenia peňazí, ktorá je 14 dní pre mesačný plán a 45 dní pre dlhšie.

4. Súkromný prístup na internet

Ďalším krokom je súkromný prístup na internet, čo je dobrá voľba, ak chcete zážitok bez ozdôb. Jeho rozhranie má minimalistický vzhľad, ale má v sebe všetko, čo potrebujete. 

Spustí sa z ponukovej lišty, ktorá môže byť pre niektorých ľudí nepríjemná, ale stále máte veľa kontroly. Je kompatibilný s MacOS verziou 10.10 až 10.13, takže ak bude vaša vyššia, budete potrebovať inú sieť VPN..

pia-Slider1

pia-slider2

pia-slider3

pia-slider4

pia-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Bezpečnosť PIA je dobrá, ale v predvolenom nastavení používa nižšiu mieru šifrovania. Po inštalácii sa nastaví na 128-bitové šifrovanie, takže ho budete musieť zmeniť manuálne na odporúčanú 256-bitovú úroveň. K dispozícii je vypínač zabíjania a neuchovávajú sa v ňom žiadne denníky, o ktorých si môžete prečítať v našej PIA recenzii.

Je schopný rýchlych rýchlostí, ale na svojich tisíckach serverov je nekonzistentný. Získate neobmedzenú šírku pásma, ale PIA sa môže dostať iba do americkej verzie Netflixu a má problémy dostať sa do iných streamovacích služieb vôbec. 

S PIA môžete mať súčasne pripojených 10 zariadení a je kompatibilné s ostatnými zariadeniami, ako sú iPhone a iPad.

Cena PIA bola vždy lacnou možnosťou, ktorá nemá nedostatok kvality. Rovnako ako iné služby VPN, aj dlhšie plány fungujú lepšie. K dispozícii je aj 30-dňové okno na vrátenie platby.

5. Windscribe

Windscribe je dobrá služba VPN, ktorá ponúka platený aj bezplatný program. Obidve tieto služby sú celkom dobré a jej bezplatný plán bol na prvom mieste v zozname najlepších bezplatných služieb VPN. To znamená, že to, pre čo idete, závisí od toho, aké sú vaše potreby. 

windscribe-Slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Je kompatibilný s MacOS 10.9 a novšími a ponúka čisté a ľahko použiteľné rozhranie. Na paneli s ponukou sa tiež zobrazí ikona Windscribe. 

Jeho bezpečnosť je dobrá a dá sa prispôsobiť. Dostanete vypínač zabíjania, ale je to podivne nazývané firewall. Windscribe má slušné zásady ochrany osobných údajov, ale zaznamenáva niektoré informácie. Informácie, ktoré uchováva, zahŕňajú iba veci, ako sú časové značky aktivity a využitie šírky pásma; nie je to nič, čo by sa k vám dalo zviazať. Prečítajte si viac v našej recenzii Windscribe.

Rýchlosť Windscribe je pre väčšinu aktivít, vrátane streamovania, v poriadku. Má veľa serverov a tiež niektoré sa venujú streamovaniu, nazývané servery Windflix, a fungujú dobre. Ak však plánujete bezplatne, budete mať prístup iba k hŕstke jeho serverov, a to vrátane serverov Windflix..

Plus, aj keď platiaci používatelia budú mať úžitok z neobmedzenej šírky pásma, bezplatní používatelia budú obmedzení na 2 GB mesačne – alebo 10 GB, ak zadáte platnú e-mailovú adresu. 

Okrem vášho Mac môžete používať Windscribe na mnohých ďalších zariadeniach, vrátane iPhone. Získate tiež neobmedzené spojenie s bezplatným alebo plateným programom.

Ak by ste radšej šli s plateným programom Windscribe, ušetríte výberom dlhšieho plánu. Neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia, pretože môžete použiť bezplatný program, a preto je dobré, pretože Windscribe umožňuje vrátenie platby iba do troch dní od nákupu..

6. ProtonVPN

Náš posledný príspevok je ProtonVPN. Rovnako ako Windscribe, ProtonVPN ponúka bezplatný aj platený program. Je to dobrý poskytovateľ, ktorý ponúka ľahko použiteľné rozhranie s jednoduchou navigáciou na serveri. Nie je však veľa nastavení, s ktorými by sa dalo hrať. 

protonvpn-dashboard-slider-1

protonVPN rozhranie-jazdec-2

protonvpn profily-jazdec-3

protonvpn-settings-slider-4

protonvpn-split-tunelovanie-slider-5

predchádzajúca

Ďalšie

Môžete ho nainštalovať na MacOS 10.12 a novší. Ak však máte starší Mac, tím podpory ProtonVPN vám pomôže s nastavením OpenVPN alebo IKEv2..

Bezpečnosť ProtonVPN je vynikajúca a jej dva najlepšie platené plány ťažia aj z používania svojich serverov Secure Core. Zahrnutý je vypínač zabíjania a má prísnu politiku bez protokolov.

Problém s ProtonVPN je jeho rýchlosť. Nie sú také pomalé ako niektoré siete VPN, ale nie sú ani rýchle, ako si môžete prečítať v našej recenzii ProtonVPN. Získate však neobmedzenú šírku pásma, a to aj pri bezplatnom pláne, čo je zriedkavé. 

V porovnaní s našimi najlepšími servermi serverov nie je veľa serverov, mali by ste však nájsť server, ktorý bude vyhovovať, a je tiež schopný dostať sa do väčšiny streamovacích služieb..

ProtonVPN je možné používať na iných zariadeniach vrátane iných produktov Apple a umožňuje súčasne 10 pripojení.

Jeho ceny sa dodávajú v štyroch odrodách, z ktorých prvá je celková nula. Získate tak jedno pripojenie, neobmedzenú šírku pásma a tri servery, z ktorých si môžete vybrať, a získate tak slušnú bezplatnú sieť VPN pre MacBook. Vaša ďalšia voľba je základný plán, ktorý vám poskytne ďalšie pripojenie a prístup ku všetkým jeho serverom. 

Plán Plus je však najlepšou možnosťou. Vďaka tomu máte všetky vyššie uvedené a ďalšie tri spojenia. Navyše môžete používať servery Secure Core, streaming a Tor servery ProtonVPN. 

Mohli by ste prejsť na plán Visionary, ale aj keď získate celkom 10 spojení a použitie jeho šifrovanej e-mailovej služby, nestojí to za zvýšenie ceny. K dispozícii je tiež 30-dňová lehota na vrátenie platby.

Ako sme si vybrali najlepšiu VPN pre Mac

Väčšina poskytovateľov v našich recenziách VPN ponúka rovnaké funkcie, to však neznamená, že všetci ponúkajú rovnakú kvalitu služieb. Ak sa chcete ubezpečiť, že získate efektívny postup, mali by ste sa ubezpečiť, že služba VPN obsahuje nasledujúce kritériá.

Jednoduchosť použitia

Jedným z najdôležitejších kritérií je jednoduché použitie VPN. Mali by ste si zvoliť sieť VPN priateľskú k počítaču Mac, ktorá má vopred nakonfigurovaného klienta. To vám poskytne užívateľsky prívetivý zážitok a zabezpečí vám, aby ste mali na dosah ruky nejaký solídny softvér.

zabezpečenia

Ako užívateľ Mac by ste nemali prehliadnuť ďalšiu bezpečnosť. V minulosti mali zariadenia Mac menej bezpečnostných problémov ako Windows, ale to bolo hlavne preto, že na trhu dominovali počítače so systémom Windows. Nedávna správa Malwarebytes ukazuje, že množstvo škodlivého softvéru v počítačoch Mac prevyšuje počet počítačov PC.

Antivírusový softvér môže takéto hrozby riešiť, ale VPN vám môže pomôcť zastaviť ich v prvom rade tým, že si zaistíte pripojenie.

súkromia

Vaše súkromie online je dôležité, a hoci služba VPN môže zaistiť, že vaše aktivity zostanú súkromné ​​prostredníctvom šifrovaného pripojenia, musíte zaistiť, aby samotný poskytovateľ VPN nezaznamenával všetko, čo robíte. Skontrolujte, či poskytovateľ VPN má prísne zásady bez protokolov. To znamená, že žiadny z vašich online shenaniganov nebude prihlásený.

Rýchlosť a šírka pásma

Zvážiť treba aj rýchlosť a rýchlosť pripojenia VPN. Vysoké rýchlosti znamenajú, že pri zatváraní palcov netrafíte palcom, kým sa niečo nenačíta. Navyše, ak chcete streamovať, musíte byť rýchly, aby ste sa nestretli s problémami s ukladaním do vyrovnávacej pamäte. 

Pokiaľ ide o šírku pásma, výber služby VPN, ktorá stanovuje mesačný dátový limit, nie je vždy dobrý nápad. Ak sú vaše online úlohy minimálne, mali by ste byť v poriadku, ale ak plánujete vykonávať činnosti zamerané na údaje, tento príspevok rýchlo zmizne. Pri činnostiach, ako je napríklad streamovanie, by ste mali zvoliť sieť VPN, ktorá má neobmedzenú šírku pásma.

Keď sme predmetom streamingu, ak ste fanúšikom Netflix alebo predplatiteľom akejkoľvek inej online streamingovej platformy, mali by ste skontrolovať, či je s ňou VPN kompatibilná. Napríklad nie veľa VPN sa môže dostať do Netflixu kvôli zákazu Netflixu, existuje však niekoľko háčikov, ktoré môžu prekonať bariéru.

Kompatibilita a súčasné spojenia

Ak ste fanúšikom spoločnosti Apple, mali by ste skontrolovať, s ktorými ďalšími zariadeniami je služba VPN kompatibilná. Väčšina poskytovateľov sietí VPN podporuje hlavné operačné systémy – Windows, MacOS, Android a iOS – je však dobré skontrolovať ich. Navyše, ak máte viac zariadení, mali by ste skontrolovať, koľko súčasných pripojení VPN umožňuje. 

cena

Cena VPN by nemala byť rozhodujúcim bodom pre vašu bezpečnosť; jeho hodnota je významnejšia. Každý z poskytovateľov sa v tejto oblasti však líši, preto je dôležité, aby ste si to mohli dovoliť. Často existujú aj spôsoby, ako znížiť náklady, napríklad registrácia na dlhší odber.

Potrebujem sieť VPN so systémom Mac?

Hoci spoločnosť Apple zaviedla do svojho operačného systému množstvo bezpečnostných opatrení, neznamená to, že je úplne bezpečná. Pokiaľ ide o pripojenie k internetu, existujú rôzne typy hrozieb, preto by ste nemali predpokladať, že ste v bezpečí len preto, že používate počítač Mac..

Ak sa napríklad pripájate k verejnej sieti Wi-Fi, automaticky sa vystavujete riziku. Aj keď veľa ľudí používa prístupové body, nedá sa povedať, aké bezpečné je pripojenie. Pripojením k jednému bez akejkoľvek ochrany v podstate otvárate dvere hackerom. 

Softvér Gatekeeper spoločnosti MacOS navyše pomáha upozorniť na nedôveryhodné aplikácie tým, že ich varujete, môžete ich však technicky nainštalovať. Aplikácie tretích strán môžu na večierok priviesť všetkých druhov nežiaducich hostí.

Obidve tieto bezpečnostné riziká vás môžu vystaviť vírusu alebo malvéru, krádeži vašich citlivých údajov, ako sú informácie o kreditných kartách, a tiež vás môžu vystaviť možnosti snoopingu.. 

Ak chcete zostať plne chránení, mali by ste nainštalovať jeden z našich najlepších antivírusových programov pre počítače Mac a jeden z našich najlepších výberov počítačov Mac VPN..

Cenzúra, streamovanie a geobloky

Okrem zabezpečenia môže VPN pomôcť aj s mnohými ďalšími vecami. Ak sa pokúsite získať prístup k určitému obsahu a zistíte, že vám nie je zablokovaný, pravdepodobne to bude kvôli cenzúre alebo geoblokom. Mnoho krajín riadi to, čo vidíme online, ako si môžete prečítať v našom sprievodcovi internetovou cenzúrou.

Navyše, veľa online služieb je k dispozícii iba v určitých regiónoch, alebo sa obsah s nimi môže líšiť. Napríklad Netflix je k dispozícii v tonách krajín, ale každá krajina má inú knižnicu. Ak cestujete, možno zistíte, že vaša obľúbená relácia nie je k dispozícii. Ostatné služby, ako sú HBO a Hulu, sú dostupné iba publiku v USA. 

Našťastie vám VPN môže pomôcť obísť ktorýkoľvek z vyššie uvedených blokov zmenou adresy IP a tým, že vyzeráte, že ste fyzicky v konkrétnej krajine. Pozrite si naše najlepšie VPN pre sieť Netflix, ako aj sprievodcov HBO a Hulu VPN, kde nájdete niekoľko odporúčaní.

Môžem použiť bezplatnú sieť VPN pre počítače Mac?

Pri hľadaní bezplatnej siete VPN, ktorá sa použije v počítačoch Mac, sa vráti veľa výsledkov, ale šanca, že niektorá z týchto sietí VPN bude dobrá, je nízka. Existuje mnoho dôvodov, prečo nemusia byť dobré – môžete si prečítať naše najhoršie bezplatné zhrnutie poskytovateľov VPN, aby ste získali nápad – ale tu prejdeme niektoré z tých hlavných..

Niektoré bezplatné služby VPN zarábajú peniaze predajom údajov iným spoločnostiam. Pokiaľ sieť VPN nemá dôveryhodné zásady ochrany osobných údajov, môže zaznamenať všetko, čo robíte, a ktoré môže obsahovať mnoho cenných údajov pre marketingové spoločnosti.. 

Ďalšie bezplatné siete VPN sa načítavajú s reklamami, čo môže znamenať, že spoločnosť sa viac zameriava na zarábanie peňazí tak, že vyhodí reklamu všade, kde hľadáte, než aby skutočne zabezpečila vaše pripojenie. Okrem toho existujú niektoré bezplatné siete VPN, ktoré nepoužívajú uvedenú úroveň zabezpečenia, takže máte nižšiu úroveň šifrovania alebo vôbec nič.

Existuje však niekoľko výnimiek, pokiaľ ide o bezplatnú Mac VPN. Poskytovatelia ako Windscribe a ProtonVPN ponúkajú bezplatný plán, čo je celkom dobré. Odporúča sa však, že ak je to bezplatná a nie renomovaná spoločnosť, mali by ste zostať jasní.

Záverečné myšlienky

Nemali by ste predpokladať, že váš počítač Mac je nedotknuteľný, pretože to jednoducho nie je pravda. Sieť VPN vám pomôže zostať v bezpečí bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, a budete mať úžitok aj z ďalších funkcií. Mali by ste si zvoliť sieť VPN, ktorá sa ľahko používa a dobre funguje so zariadeniami Mac. Mala by tiež prísť s dobrou bezpečnosťou a súkromím, ako aj s vysokými rýchlosťami.

ExpressVPN sme si vybrali ako špičkovú VPN pre Mac kvôli jeho ľahkému použitiu na všetkých zariadeniach, jeho vynikajúcemu súkromiu a bezpečnosti a navyše poskytuje najrýchlejšiu rýchlosť v okolí. Využijete tiež veľa umiestnení na serveri, neobmedzenú šírku pásma a päť súčasných pripojení. Prečo to nevynechať so svojou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí?

Ak máte skúsenosti s používaním VPN v počítačoch Mac, informujte nás o tom v sekcii komentárov. Keď ste tu, pozrite si naše ďalšie články o VPN. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map