Najlepšie VPN pre školy v roku 2020: Znepokojujúci učiteľ

Mnoho škôl a vysokých škôl blokuje prístup k určitým webovým stránkam alebo službám, aby sa študenti mohli sústrediť. Môže to byť nielen frustrujúce, ale niekedy to môže znamenať, že nemáte prístup k obsahu, ktorý skutočne potrebujete na výskum. Ak ste v takej situácii, jedna z našich najlepších sietí VPN pre školákov vám môže pomôcť prekonať bariéru.


Ak ste v zhone, odporúčame vám nainštalovať CyberGhost. Je to vynikajúca služba VPN, ktorá ponúka vysokú bezpečnosť a rýchlosť, ako aj rozsiahlu sieť serverov. Je tiež ľahko použiteľný a lacný. Používatelia systému Android a iOS môžu využiť svoju bezplatnú sedemdňovú skúšobnú verziu a existuje záruka vrátenia peňazí, na ktorú sa môžete tiež spoľahnúť..

Aj keď je nepríjemné zistiť, že ste blokovaný obsahom, ktorý chcete, školy a vysoké školy to robia z dobrých dôvodov. Dôvody preskúmame neskôr, ale virtuálna súkromná sieť vám pomôže obísť obmedzenia a získať prístup k požadovanému obsahu. Budeme hovoriť aj o tom, aké kritériá by VPN mala spĺňať a prečo by sme sa mali vyhnúť niektorým bezplatným VPN. 

Najlepšie VPN pre školy

 1. CyberGhost – Lacná sedemdňová skúšobná verzia zdarma
 2. Schovaj ma – Plán zadarmo s 10 GB dát, slušné rýchlosti
 3. Windscribe – Plán zadarmo s 2 GB dát, ktoré je možné zvýšiť, lacný plán zostavenia 
 4. ExpressVPN – Vynikajúci servis, rýchly, bezpečný
 5. ProtonVPN – Plán zadarmo s neobmedzenou šírkou pásma, pomalými rýchlosťami 
 6. TunnelBear – Plán zadarmo s 500 MB údajov, ktoré je možné zvýšiť, priemerné rýchlosti

1. CyberGhost

CyberGhost je najlepšia školská sieť VPN. Dodáva sa s veľkou bezpečnosťou a používa odporúčané 256-bitové šifrovanie AES. Získate tiež natrvalo povolený prepínač zabíjania, ktorý vás chráni, aj keď to znamená, že ho nemôžete vypnúť. Spoločnosť neeviduje ani záznamy o vašich aktivitách.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Ľahko sa používa, aj keď rozhranie si spočiatku zvykne, o čom si môžete prečítať viac v našej recenzii CyberGhost. Môžete ich používať v systémoch Windows, MacOS, Android a iOS av prípade, že máte viac ako jedno zariadenie, môžete sa pripojiť až sedem súčasne..

Rýchlosti CyberGhost sú vysoké, ale pri pripojení na vzdialený server si môžete všimnúť, že sú pomalšie. Získate neobmedzenú šírku pásma a je tiež schopný dostať sa do streamovacích služieb pre prípad, že by ste niečo chceli. Má rozsiahlu sieť serverov, takže nájdenie vhodného servera nebude problém.

Aj keď CyberGhost nie je zadarmo, je lacný. Možnosť za mesiac nie je skvelá, ale môžete si ušetriť peniaze výberom dlhšieho predplatného. K dispozícii je tiež bezplatná sedemdňová skúšobná verzia pre Android a iOS, čo je zriedkavé. Navyše má záruku vrátenia peňazí pre prípad, že sa vám nebude páčiť.

2. Hide.me

Náš druhý výber je Hide.me. Je dobre známy pre svoj bezplatný plán, ktorý je dobrý a získal si miesto v našom najlepšom zozname bezplatných služieb VPN. Má dobrú bezpečnosť, s množstvom nastavení a možností protokolu. K dispozícii je tiež prepínač zabíjania, ktorý má svoje vlastné nastavenia. 

Hide-review-interface

Hide-review-server-list

Hide-review-fallback

Hide-review-custom-skripty

Hide-review-setup-vodítka

predchádzajúca

Ďalšie

Hide.me má prísne zásady neprihlásenia a dokonca prešiel ďalšou míľou certifikácie, ako to môžete prečítať v našej recenzii Hide.me..

Môže sa používať v systémoch Windows, MacOS, Android a iOS. Aj keď nastavenie vyžaduje určitý čas, jeho rozhranie sa ľahko používa. Hide.me sa podarilo vybudovať efektívne rozhranie, ktoré je preplnené funkciami pod povrchom. Program zadarmo umožňuje jedno pripojenie a program Premium 10. 

Hide.me má slušné rýchlosti a jeho prémiový plán má neobmedzené množstvo dát, zatiaľ čo bezplatný plán má 10 GB. Pokiaľ ide o streamovanie, bezplatný plán Hide.me sa dokáže dostať do Amazon Prime Video a Hulu, ale nie do Netflix alebo BBC iPlayer. Aj napriek platenému plánu však stále zápasí s Netflixom. 

Jeho serverová sieť pokrýva 60 miest, ale iba päť z nich je dostupných zadarmo. Väčšina pokrytia je navyše v Európe.

Bezplatný program Hide.me je dobrý a považujeme ho za najlepšiu bezplatnú sieť VPN pre školy. Aj keď platený plán má na to veľa, prichádza za vysokú cenu. Ak sa však rozhodnete prepadnúť, máte k dispozícii 30-dňovú záruku vrátenia peňazí za pokoj.

3. Windscribe

Windscribe je slušný poskytovateľ, ktorý má aj bezplatný aj platený program. Jeho bezpečnosť je dobrá a používa 256-bitové šifrovanie AES. Dostanete aj prepínač zabíjania, ale namiesto toho sa nazýva „firewall“. Program Windscribe uchováva niektoré denníky, je však minimálny a nedá sa vysledovať späť k vám. Viac sa o tom dočítate v našej recenzii Windscribe.

windscribe-Slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má jednoduché rozhranie, vďaka čomu sa ľahko používa a je skvelé pre začiatočníkov. Môže byť použitý na Windows, MacOS, Android a iOS. Navyše môžete pripojiť neobmedzený počet zariadení súčasne, a to aj na bezplatnom základe. 

Rýchlosti sú slušné a jemné pre väčšinu aktivít vrátane streamovania. Windscribe má tiež vyhradené streamingové servery nazývané servery Windflix. Ak plánujete streamovanie pomocou Windscribe, tieto servery zabezpečia, že sa dostanete na akúkoľvek platformu na streamovanie. Servery Windflix však nie sú súčasťou bezplatného plánu. 

Sieť serverov Winscribe je pomerne malá, ale pokrýva okolo 60 krajín. Plán zadarmo však získa prístup len k hrstke z nich. To isté platí aj pre údaje. Platený program získa neobmedzené množstvo údajov, ale bezplatný program je obmedzený na 2 GB mesačne alebo 10 GB, ak zadáte platnú e-mailovú adresu.

Hoci väčšina z toho, čo sme povedali, poukazuje na to, že je plne platený plán lepší, existuje lacnejšia možnosť, ako získať to, čo chcete. Použitím možnosti zostavenia plánu Windscribe môžete získať jeden server podľa vášho výberu a neobmedzenú šírku pásma len za 2 $ mesačne. Môžete si dokonca zvoliť server Windflix. 

Ak sa rozhodnete pre platenú verziu a zmeníte názor, Windscribe vráti platbu, ak o ňu požiadate do troch dní od nákupu.

4. ExpressVPN

ExpressVPN je zvyčajne na vrchole alebo na konci nášho kola. Je to najlepšia VPN, ktorú sme testovali, a bola by najlepšou školskou sieťou VPN, ak by bola cenovo priaznivejšia pre študentov. 

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Má vynikajúce bezpečnostné funkcie a používa 256-bitové šifrovanie AES. V predvolenom nastavení je povolený vypínač zabíjania, ale na rozdiel od CyberGhost ho môžete vypnúť. Uplatňujú sa aj prísne zásady neprihlásenia.

Je to jedna z najjednoduchších sietí VPN na všetkých zariadeniach. Funguje na Windows, MacOS, Android a iOS a umožňuje vám súčasne pripojiť až päť zariadení. 

ExpressVPN je najrýchlejšia sieť VPN na trhu a použitie dát nie je obmedzené. Tieto vlastnosti, ako aj skutočnosť, že sa môžu dostať na akúkoľvek platformu na streamovanie, z nej robia našu najlepšiu sieť VPN na streamovanie. Existujú tisíce serverov pokrývajúcich 94 krajín, takže si musíte z čoho vyberať. Prečítajte si viac v našej recenzii ExpressVPN.

ExpressVPN je najlepšia VPN, ktorú si môžete kúpiť, ale je drahá, čo nie je dobré pre študentský rozpočet. To znamená, že ak sa dokážete zmocniť, odporúčame vám to. Rovnako ako u mnohých iných poskytovateľov, aj dlhšie plány poskytujú lepšie ceny ako mesačné ceny. Okrem toho existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí, na ktorú sa môžete vrátiť.

5. ProtonVPN

ProtonVPN poskytuje bezplatný aj platený program. Má dobré bezpečnostné funkcie so silným šifrovaním. K dispozícii je tiež prepínač zabíjania a pevná politika neprihlásenia. Po nastavení sa ľahko používa a poskytuje klientov pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS. Limit pripojenia však bude závisieť od zvoleného plánu, ku ktorému sa neskôr dostaneme. 

protonvpn-dashboard-slider-1

protonVPN rozhranie-jazdec-2

protonvpn profily-jazdec-3

protonvpn-settings-slider-4

protonvpn-split-tunelovanie-slider-5

predchádzajúca

Ďalšie

Čo robí ProtonVPN jedinečným je to, že ponúka neobmedzenú šírku pásma, a to aj na základe bezplatného plánu. Má veľa serverov na obídenie školských sieťových blokov, aj keď jeho sieť nie je veľká. Dokáže sa dostať aj na všetky streamingové platformy. 

To je dôvod, prečo nie je bližšie k hornej časti zoznamu, pretože je znížený o svoje rýchlosti. Nejde o najpomalší VPN, s ktorým sme sa stretli, ale je to pomalé, ako to môžete prečítať v našej recenzii ProtonVPN..

Ak si vyberiete bezplatný tarif, získate neobmedzenú šírku pásma, jedno pripojenie zariadenia a použitie troch serverov umiestnených v USA, Japonsku a Holandsku. Musíme však zdôrazniť, že počas nášho testovania sme zistili, že bezplatné servery sú nespoľahlivé.

Ak sa rozhodnete pre platený program, môžete si vybrať z troch rôznych programov. Basic je najlacnejším plánom a získate dve zariadenia, ako aj využitie všetkých jeho serverov. Plán Plus ponúka to isté ako základný plán, ale získate aj ďalšie tri pripojenia a použitie serverov Secure Core, streaming a Tor spoločnosti ProtonVPN.. 

Najdôležitejším plánom je vizionársky plán. Takto získate celkovo 10 spojení, ako aj používanie šifrovanej e-mailovej služby ProtonMail. Za to však nestoja. Lepšie by ste sa držali plánu Plus. Neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia, ale môžete požiadať o vrátenie platby do 30 dní.

6. TunnelBear

Náš posledný výber, TunnelBear, je ďalší poskytovateľ, ktorý ponúka bezplatný aj platený program. Jeho bezpečnosť je dobrá, aj keď protokol a šifrovanie, ktoré používa, sú uzamknuté. Má tiež prepínač zabíjania nazývaný VigilantBear.. 

Tunnelbear-homepage-2019

Existujú pravidlá ochrany osobných údajov, ale uvádza sa v ňom, že spoločnosť TunnelBear zhromažďuje minimálne informácie. Informácie však nie sú identifikovateľné a používajú sa na zlepšenie výkonnosti. Viac sa dozviete v našej recenzii TunnelBear.

Jeho rozhranie je jednoduché na pohľad a príjemné na používanie. Získate mapu s malým medveďom, ktorá zobrazuje vašu aktuálnu polohu. Je kompatibilný s Windows, MacOS, Android a iOS. Môžete pripojiť súčasne až päť zariadení. 

Rýchlosti tunela Bear nie sú skvelé a líšia sa na rôznych serveroch. Navyše, jeho pokrytie serverom je malé. Tiež nie je dobré dostať sa do streamingových služieb, takže nezískava korunu za najlepšiu bezplatnú sieť VPN pre školy.. 

Pokiaľ ide o povolený počet údajov, platený program nie je nijako obmedzený, ale bezplatný plán vás dostane 500 MB. To nie je toľko, ako sú uvedené iné bezplatné plány, ale môže to stačiť, ak sú vaše úlohy ľahké. Existuje však spôsob, ako zvýšiť príspevok. Extra gigabajt môžete získať iba mesačným programom o tunnelBear.

Plne platený program spoločnosti TunnelBear je cenovo dostupný, najmä ak sa rozhodnete pre ročný plán, a nie za mesačný plán. Neexistuje však žiadna záruka na vrátenie platby. Refundácie sa vydávajú od prípadu k prípadu, takže budete musieť kontaktovať spoločnosť TunnelBear a vyskúšať jednu..

Ako sme si vybrali najlepšiu VPN pre školu

Hoci väčšina sietí VPN vyzerá, že majú rovnaké funkcie, každá služba sa môže veľmi líšiť. Rýchlosti, sila zabezpečenia, sieť serverov atď. Sa môžu s každou sieťou VPN výrazne líšiť, takže je dôležité, aby ste sa ubezpečili, že ste s jej funkciami spokojní skôr, ako na ne skočíte. Náš zoznam kritérií obsahuje návod, čo by ste mali hľadať v služba VPN.

Bezpečnosť a súkromie

Bezpečnosť je najdôležitejším faktorom školskej siete VPN. To samo osebe vám nepomôže obísť blok, ale je dôležité zabezpečiť ochranu, najmä ak sa pripájate k verejnej sieti. Bez ochrany riskujete, že sa stanete obeťou počítačovej kriminality. 

Sieť VPN bude tiež maskovať to, čo robíte, čo znamená, že vaša škola nebude mať potuchy, že ste bloky obídili..

Prepínač zabíjania je ďalšou funkciou, ktorá zvyšuje bezpečnosť. Ak VPN zlyhá, vaše pripojenie sa úplne preruší, čo znamená, že klamlivé oči nebudú odhalené žiadne vaše citlivé informácie a vaša škola nenájde, čo robíte.

Vaše súkromie je rovnako dôležité, ale dobré bezpečnostné funkcie to nezaručujú. Mali by ste sa ubezpečiť, že poskytovateľ VPN neuchováva denníky aktivít. Takto vaše záznamy o vašich online aktivitách neexistujú.

Kompatibilita zariadení a jednoduché použitie

Väčšina služieb VPN je kompatibilná s populárnymi operačnými systémami, ale pred registráciou je dobré skontrolovať, či je vaše zariadenie uvedené v zozname. Možno budete chcieť nainštalovať VPN do svojho školského počítača na výskumné účely, ale ak hľadáte prístup k sociálnym médiám a podobne, pravdepodobne to urobíte na svojom mobilnom telefóne (prečítajte si našu najlepšiu verziu VPN pre mobil).

Skontrolujte aj jeho používateľskú prívetivosť. Začiatočníci môžu uprednostňovať niečo, čo sa dá spojiť kliknutím na tlačidlo, zatiaľ čo skúsení používatelia môžu chcieť niečo vyladiteľnejšie. 

Rýchlosť a šírka pásma

Mali by ste zvážiť aj rýchlosť VPN. Pomalé rýchlosti môžu znamenať, že čakáte dlho, kým sa webové stránky alebo služby načítajú, alebo – pri zvláštnych príležitostiach – úplne zlyhajú. Sme si istí, že nebudete chcieť minúť celú prestávku pozeraním sa na obrazovku načítania, preto je nevyhnutné zvoliť si tú, ktorá má dobrú rýchlosť.. 

Okrem toho by ste sa mali uistiť, či je povolená šírka pásma VPN dostatočná na činnosti, ktoré plánujete vykonať. Ak napríklad chcete zdieľať svoj najnovší selfie na Instagrame, nebudete používať veľa údajov. Ak však chcete veľa streamovať alebo sťahovať, vaše údaje sa rýchlo pohltia.

Ak dosiahnete limit šírky pásma, VPN už nebude fungovať. Nebudete len zraniteľní, ale nebudete mať prístup k zablokovanému obsahu.

Sieť servera

Poskytovatelia VPN môžu mať veľa serverov po celom svete. Čím viac serverov je k dispozícii, tým ľahšie je obísť obmedzenia. Výber servera v okolí môže niekedy pomôcť aj s rýchlosťou. 

Uistite sa, že VPN má slušný počet serverov a či má nejaké v krajine, kde sídlíte. Ak vo vašej krajine nemá servery, môže sa stať, že nebudete mať prístup k určitému obsahu alebo skončí vo verzii inej krajiny..

cena

Byť študentom môže znamenať, že nemáte prostriedky na zaplatenie mesačnej služby. Existuje mnoho služieb, ktoré ponúkajú bezplatný plán, ale uistite sa, že plán pokrýva to, čo potrebujete. Platené služby majú často zľavy aj na dlhšie odbery, ale mali by ste sa ubezpečiť, že si ich môžete dovoliť.

Prečo potrebujem sieť VPN pre školy?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo je používanie siete VPN v škole alebo na vysokej škole prospešné. Pre začiatočníkov nikdy neviete, aká je sieť bezpečná. Na infikovanie vášho zariadenia môžu čakať nepríjemné veci. Akonáhle sa to stane, vaše citlivé informácie môžu byť ukradnuté. Najlepšie je, aby ste sa uistili, že ste chránení sieťou VPN, ale pomôže aj slušný antivírus.

Okrem bezpečnosti je bežné, že školy a vysoké školy obmedzujú určitý obsah alebo služby. Virtuálna súkromná sieť vám pomôže obísť všetky bloky tým, že vás pripojí k serveru mimo školskej siete a zakryje vašu skutočnú polohu.. 

To znamená, že všetky navštívené služby alebo webové stránky budú zmätení, keď si myslia, že ste na mieste, kde sa server nachádza, a pretože na server nie sú stanovené žiadne obmedzenia, získate prístup k všetkému, čo chcete.

Prečo školy blokujú webové stránky a služby?

Bežné obete sú platformy sociálnych médií – napríklad Facebook, Instagram, YouTube, Snapchat a Twitter. Streamovacie platformy, ako je Netflix, môžu byť tiež blokované, ale prelomenie VPN zákazu Netflixu vyžaduje nejaký sval. Naša najlepšia sieť VPN pre sieť Netflix obsahuje zoznam tých, ktoré sa môžu dostať. 

Dôvod, prečo sú všetci zablokovaní, je však jednoduchý: je potrebné zabezpečiť, aby študenti a pracovníci neboli počas hodiny rozptyľovaní. Nemôžete povedať, že ste úplne zameraní, ak sa pohybujete v informačnom kanáli Instagramu alebo sledujete videá vtipných mačiek. 

Napriek tomu, ako sa cítite frustrovaní, stránky s čiernymi listinami škôl majú dobré úmysly. To znamená, že e-mailové servery a vzdelávací obsah sa môžu zachytiť v sieti.

Vynútené sú tiež bloky, ktoré regulujú, koľko šírky pásma sa využije. Keby študenti neustále streamovali videá, sťahovali hry – napríklad Fortnite – a čokoľvek, čo by sa im mohlo páčiť online, sieť by to nedokázala zvládnuť.. 

Je tu tiež otázka torrentingu. Školy to nedovolia, a to z dobrého dôvodu. Študenti často zdieľajú verzie PDF učebníc, školy však musia dodržiavať zákon o autorských právach súvisiacich s informačnými technológiami (Digital Millennium Copyright Act). Ak sa zistí, že študent porušuje školské zásady, môžu byť potrestaní, ale sieť VPN vám pomôže zostať nezistená.

Môžem odblokovať školské WiFi bez VPN?

Existuje iný spôsob, ako používať VPN na prístup k blokovanému obsahu, a to pomocou servera proxy. Server proxy v podstate maskuje vašu adresu IP, takže znova vyzerá, že ste niekde inde. Proxy servery však nie sú dobrou voľbou, pretože im chýba bezpečnosť a zabezpečenie, ktoré VPN prináša, preto vám neodporúčame používať jeden. 

Aj keď je vaša poloha maskovaná, nie ste úplne anonymní a každý vás môže sledovať. Takisto nebudete mať žiadnu ochranu pred škodlivými webovými stránkami a hackermi. Pre lepšie pochopenie si prečítajte našu príručku VPN verzus proxy verzus Tor.

Ako môžem získať prístup k webovým stránkam VPN v škole?

Ak ste sa ešte neprihlásili do siete VPN, možno zistíte, že vaša škola zablokovala prístup na webové stránky VPN. Ak je web VPN zablokovaný, nebudete sa môcť prihlásiť do služby v sieti vašej školy. Ak sa vám nedarí čakať alebo nemáte spojenie doma, existuje niekoľko spôsobov, ako sa môžete zaregistrovať.

Ak máte mobilné dáta, môžete si ich spočiatku použiť na prihlásenie do siete VPN a ak chcete tam službu prevziať, môžete svoj školský počítač priviazať na telefón, ak si chcete hotspot prevziať pomocou hesla. Môžete tiež použiť hotspot WiFi v neďalekej kaviarni. Bez ohľadu na to, ktorú metódu zvolíte, nezabudnite na svoje faktúry za mobilné zariadenia a svoju bezpečnosť na verejných WiFi.

Môžem používať bezplatnú sieť VPN pre školu?

Aj keď nie všetky bezplatné siete VPN sú zlé – napríklad vyššie uvedené bezplatné plány -, neodporúčame vám používať jednu zo stoviek bezplatných služieb VPN, ktoré sa objavia pri vyhľadávaní v obchode s aplikáciami alebo vo webovom prehľadávači. Vieme, že sú lákavé, najmä ak máte hotovosť, ale veľa z týchto sietí VPN vám môže priniesť viac škody ako úžitku..

Môžete si prečítať časť našich najhorších poskytovateľov VPN, aby ste videli, aké zlé to môže byť, ale medzi najbežnejšie riziká patrí infikovanie vášho zariadenia škodlivým softvérom, vkladanie sledovacích súborov cookie a predaj vašich údajov. Bezplatná sieť VPN pravdepodobne bude mať okrem všetkých nebezpečenstiev obmedzenia používania údajov a možno aj pomalú rýchlosť.

Záverečné myšlienky

Používanie siete VPN v škole vám môže pomôcť obísť bloky umiestnené v sieti školy a zaistiť tak bezpečnosť pred online nebezpečenstvami. To znamená, že vybrať si tú, ktorá vyhovuje vašim potrebám a zostane v rámci vášho rozpočtu, môže byť ťažké, ak ste študent. Bezpečnosť je najdôležitejším faktorom, ktorý vás udržiava v bezpečí, ale mali by ste zvážiť aj ľahkosť použitia, rýchlosť a šírku pásma. 

CyberGhost je najlepšou voľbou pre školské VPN. Má dobré bezpečnostné funkcie, vrátane permanentne aktivovaného vypínača zabíjania. Je tiež ľahko použiteľný, má dobrú rýchlosť a je dodávaný s neobmedzenými údajmi. Navyše je to lacné a pre používateľov systému Android a iOS je k dispozícii bezplatná skúšobná verzia a záruka vrátenia peňazí. Nemôžete pokaziť.

Máte skúsenosti s používaním VPN pre školy? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov. Keď ste tu, pozrite si naše ďalšie články o VPN. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map