Najlepšie VPN pre Kolumbiu v roku 2020

V Kolumbii je veľa vecí, ktoré môžete navštíviť, od pohoria Andy až po nedotknuté karibské pláže. Táto juhoamerická krajina má jedny z najlepších smaragdov a kávy na svete, ale násilné konflikty a porušovanie ľudských práv sú stále problémom. 


Aby ste zostali v bezpečí pred akýmkoľvek nebezpečenstvom online, keď ste v krajine, mali by ste použiť jednu z našich najlepších sietí VPN pre výber Kolumbie. Ak ste v zhone, ExpressVPN je najlepšia VPN pre Kolumbiu. Čítajte ďalej a zistite, prečo by ste mali používať jednu z našich sietí VPN pre Kolumbiu a aké funkcie by mali mať.

Využívanie virtuálnej súkromnej siete má mnoho výhod, preto vám odporúčame, aby ste do jednej investovali. Pre začiatočníkov vás ochráni pred online nebezpečenstvami, ako sú počítačová kriminalita a dohľad, ale táto služba obsahuje oveľa viac. 

VPN sú skvelým nástrojom na prekonávanie internetových blokov. Napríklad, ak vám bol zamietnutý prístup na web alebo službu v inej krajine, je to tak z dôvodu geoblokov. Geoblocking sa používa na zabránenie prístupu k obsahu z jednej krajiny do inej. Väčšina obsahu, ktorý vidíte online, je založená na vašej geografickej polohe.

Ak ste zázvorom spoločnosti Netflix, čoskoro si všimnete, že knižnica Netflix Kolumbia je trochu iná ako knižnica vašej vlastnej krajiny. Ak chcete získať prístup do siete Netflix v USA, budete potrebovať adresu IP v USA a tam prichádza sieť VPN. 

Cenzúra je ďalšou formou blokovania, s ktorou sa možno stretnete, a je čoraz obľúbenejšia na celom svete. Niektoré krajiny filtrujú niekoľko typov obsahu výlučne z morálnych a bezpečnostných dôvodov. 

Ostatné krajiny idú o krok ďalej a úplne diktujú to, čo ich občania môžu a nemôžu vidieť. Prečítajte si náš kúsok na veľkej čínskej bráne firewall a zistite, ako je to zlé.

Najlepšie VPN pre Kolumbiu 2020

Čo robí VPN najlepším pre Kolumbiu

Existuje mnoho funkcií, ktoré tvoria VPN, ale niektoré sú dôležitejšie, keď ide o používanie jednej v Kolumbii. 

zabezpečenia

Najprv by ste sa mali uistiť, že ste si vybrali jeden s dobrým zabezpečením. Týmto zabezpečíte, že ste chránení pred akýmkoľvek vládnym dohľadom a policajnou kontrolou online. Chráni vás tiež pred počítačovou trestnou činnosťou, pretože nikdy neviete, aké nebezpečenstvo číha na verejných sieťach Wi-Fi (to je dobrý dôvod na inštaláciu slušného antivírusu). 

V rámci tohto zabezpečenia by VPN mala mať vypínač zabíjania, ktorý úplne zastaví vaše pripojenie, ak VPN prestane fungovať. Musíte sa tiež ubezpečiť, že VPN neuchováva protokol o vašej činnosti, takže sa uistite, že má zavedené spoľahlivé zásady bez protokolov..

Sieť servera 

Aj keď v Kolumbii nie sú bloky obsahu veľkým problémom, sieť serverov dobrej veľkosti sa vždy hodí. Pomôže vám to prekonať všetky bloky, s ktorými sa stretnete, vrátane geoblokov. Ak chcete získať prístup k kolumbijskému obsahu, musíte zvoliť sieť VPN, ktorá má servery v danej krajine.

rýchlosť

Rýchlosť je dôležitým faktorom, pretože bez nej bude vašou jedinou zábavou spletitá obrazovka. Neobmedzená šírka pásma je rovnako dôležitá. Ak máte limit, jeho dosiahnutie nebude trvať dlho a akonáhle tak urobíte, zostane vám nechránená. Obidve tieto funkcie sú dôležité, ak chcete streamovať alebo torrentovať. 

Netflix Kolumbia

Ak je program Netflix na programe, nezabudnite si vybrať ten, ktorý dokáže obísť detektory VPN spoločnosti Netflix. Nie je veľa VPN, ale naša najlepšia sieť VPN pre Netflix vám môže pomôcť pri výbere vhodnej VPN.. 

Môžete tiež zvážiť, s ktorými zariadeniami VPN je kompatibilná a koľko súčasných pripojení umožňuje. Jeho jednoduché použitie by mohlo byť pre vás rozhodujúce, rovnako ako hodnotenie zákazníckeho servisu. A nakoniec, ceny sa môžu veľmi líšiť, takže to môže ovplyvniť vaše rozhodnutie.

ExpressVPN

Ako víťaza pre Kolumbiu sme si vybrali ExpressVPN. Má vynikajúcu bezpečnosť, ktorá vás chráni pred online nebezpečenstvami a vládnym dohľadom, čo je dosť na to, aby ste boli najlepšou voľbou aj v našej najlepšej VPN produkcii pre Čínu. Ako predvolené nastavenie používa 256-bitové šifrovanie AES, ale ak chcete, môžete ho zvýšiť. 

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

K dispozícii je tiež prepínač zabíjania, ktorý je v predvolenom nastavení povolený. Vaše súkromie tiež nie je problémom, pretože ExpressVPN má zavedené spoľahlivé zásady bez protokolovania. 

Sieť serverov ExpressVPN je veľká a viac ako 3 000 serverov pokrýva 94 krajín. To vám dáva veľa na výber a v Kolumbii sú aj niektoré obsahy, ktoré sú na nich obmedzené.

Je to najrýchlejšia sieť VPN na trhu a prichádza s neobmedzenou šírkou pásma, čo z nej robí vynikajúcu voľbu pre streamovanie. V skutočnosti je to naša najlepšia sieť VPN na streamovanie, pretože sa môže dostať do takmer akejkoľvek platformy na streamovanie, ktorá sa jej vyhodila. Tiež vás pokryje, ak chcete torrent. Prečítajte si našu recenziu ExpressVPN, aby ste si lepšie prečítali túto službu.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

ExpressVPN je k dispozícii na Windows, MacOS, Android a iOS a existujú rozšírenia prehliadača pre Chrome, Firefox a Safari. Umožňuje až päť súčasných pripojení. Ľahko sa používa a je to skvelá voľba, ak ste vo svete sietí VPN nováčikom. 

Ak potrebujete pomoc, má užitočnú vedomostnú základňu. K dispozícii je tiež živá podpora prostredníctvom chatu a e-mailu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale e-mailová cesta je najlepšou voľbou pre podrobnejšiu pomoc.

ExpressVPN je drahý, najmä v porovnaní s jeho súpermi. To znamená, že s kvalitou služby sa oplatí každý cent. Navyše si môžete oddýchnuť s vedomím, že existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí v prípade, že sa vám nepáči.

CyberGhost

Náš druhý výber je CyberGhost. Má dobré zabezpečenie nastavené na 256-bitové šifrovanie AES hneď po vybalení z krabice. K dispozícii je tiež trvale prepínač zabíjania. Je to dobrá vec, ak ju pravdepodobne zabudnete zapnúť, ale nemôžete ju vypnúť. Uplatňuje sa aj prísna zásada neprihlásenia.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Jeho počet serverov stúpa a klesá pomerne často, ale vždy má slušné číslo. V čase písania správy bolo v 90 krajinách 5 500 serverov. V Kolumbii je aj 22 osôb, takže máte prístup k kolumbijskému obsahu.

Má vysoké rýchlosti, ale môže sa spomaliť na veľké vzdialenosti. Napriek tomu by mali byť v poriadku pre väčšinu aktivít a neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma. Dokáže sa dostať do väčšiny streamovacích služieb vrátane siete Netflix. 

CyberGhost vás udrží v bezpečí počas torrentovania a na paneli sa nachádza karta „na torrenting“, ktorá zobrazuje všetky servery, ktoré sú pre danú úlohu pripravené. Prezrite si našu recenziu CyberGhost pre viac informácií.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

CyberGhost je kompatibilný s Windows, MacOS, Android a iOS a existujú aj rozšírenia prehliadača pre Chrome a Firefox. Rozhranie je dobré, ľahko použiteľné a vylepšením oproti predchádzajúcemu. 

Môžete mať pripojených až sedem zariadení súčasne, ale to je tiež limit pre inštalácie. Sedem je stále slušné číslo a malo by stačiť.

Existuje rozsiahla informačná základňa pre svojpomoc. Live chat a e-mailová podpora sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Hoci je live chat skvelý na jednoduché otázky a rýchlu reakciu, e-mailová podpora je najlepšou voľbou pre ďalšie technické otázky.

CyberGhost je drahý mesačnou sadzbou, ale výberom dlhodobého plánu výrazne znížite náklady. K dispozícii je sedemdňová skúšobná verzia pre Android a iOS a záruka vrátenia peňazí sa vzťahuje aj na všetky platformy.

NordVPN

Ďalej máme NordVPN. Jeho bezpečnosť patrí medzi najlepšie na trhu. Štandardne používa 256-bitové šifrovanie AES, môžete ho však ľahko zvýšiť. Získate tiež využitie voliteľných serverov dvojitého hopu, ktoré zvyšujú ochranu tunela VPN. Zahrnutý je vypínač zabíjania a existujú aj prísne zásady bez protokolov.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Počet serverov spoločnosti NordVPN je takmer 6 000 a pokrývajú približne 60 krajín, čo dáva veľa možností. Na rozdiel od našich prvých dvoch výberov však v Kolumbii neexistujú žiadne servery.

Jeho rýchlosti sú dobré, ale je to podobné ako pri CyberGhost, pretože sa môžu spomaliť na veľké vzdialenosti. Neobmedzená šírka pásma je zahrnutá a je schopná preniknúť aj do všetkých streamingových platforiem. Ak plánujete torrentovanie, budete radi, keď viete, že NordVPN je naša najlepšia VPN na torrenting. Naša recenzia spoločnosti NordVPN obsahuje ďalšie podrobnosti o službe.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Spoločnosť NordVPN má klientov pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS, ako aj rozšírenia prehliadača pre prehliadače Chrome a Firefox. Jeho použitie je jednoduché a súčasne môžete mať pripojených až šesť zariadení.

Praktická informačná základňa je prístupná, ak potrebujete pomoc. K dispozícii je tiež živá podpora prostredníctvom chatu a e-mailu 24 hodín denne, 7 dní v týždni a pri každej možnosti získate dobrú pomoc.

Mesačné náklady nie sú hrozné, ale výberom dlhšieho odberu môžete ušetriť peniaze. K dispozícii je aj 30-dňová lehota na vrátenie platby pre prípad, že sa rozhodnete, že pre vás nie je.

VyprVPN

VyprVPN je ďalšou dôstojnou voľbou pre Kolumbiu, hlavne kvôli jej vynikajúcej bezpečnosti. Začiatočníci si spolu vyjdú dobre, ale tí, čo sú vedia, sa môžu hrať aj so svojimi nastaveniami. Navyše získate tiež proprietárny protokol Chameleon spoločnosti VyprVPN – v závislosti od vybraného balíka – ktorý poskytuje ďalšiu úroveň zabezpečenia.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Zahrnutý je vypínač zabíjania a je zavedená politika bez protokolov. Navyše je potrebné uviesť, že server VyprVPN má ďalšiu službu s názvom Cyphr, ktorá je šifrovanou službou zasielania správ pre mobilné zariadenia. S dôkazom o dohľade nad komunikáciou v Kolumbii a skutočnosťou, že je to zadarmo, by sa mohlo stáť za to pozrieť sa.

S menej ako 1 000 servermi v 64 krajinách nie je sieť serverov spoločnosti VyprVPN tak dobrá ako naša prvá voľba. Malo by však stále stačiť na obchádzanie akýchkoľvek obmedzení. V Kolumbii sú aj servery, pre prípad, že by ste ich potrebovali.

Jeho rýchlosti sú vhodné pre väčšinu aktivít a získate neobmedzenú šírku pásma. Môže sa dostať na väčšinu streamingových platforiem a pokryje vás, ak sa chcete tiež torrent. Naša recenzia VyprVPN ide podrobnejšie.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia VyprVPN

VyprVPN pracuje s Windows, MacOS, Android a iOS. Jeho rozhranie sa ľahko používa a je to jedna z našich najlepších sietí VPN pre Android vďaka vynikajúcim mobilným aplikáciám. V závislosti od zvoleného plánu môžete mať súčasne pripojených až päť zariadení.

Ak potrebujete pomoc, existuje vedomostná základňa pre svojpomoc. Živý chat je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale najprv budete pripojení k robotovi. So skutočnou osobou však môžete hovoriť kliknutím na tlačidlo. E-mailová podpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Cena, ktorú zaplatíte, závisí od vybraného balíka. „Štandardný“ plán vám získa tri pripojenia a „prémiový“ plán vám poskytne päť spojení, ako aj použitie jeho protokolu Chameleon. 

Potom si môžete zvoliť mesačný alebo ročný plán, ale ten ročný nakoniec skončí lacnejšie. V prípade, že sa vám nepáči, máte k dispozícii 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Windscribe

Náš posledný výber je Windscribe, ale to neznamená, že je to zlá voľba. Pokiaľ ide o výber správneho plánu, má veľa možností. Pre začiatočníkov má Windscribe veľkorysý bezplatný plán, tak veľkorysý, že získal prvé miesto v našom najlepšom porovnaní bezplatných služieb VPN. Môžete si tiež vytvoriť vlastný balík alebo si jednoducho zvoliť plnú platenú verziu; funkcie sa líšia s každým.

windscribe-Slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Bezpečnosť Windscribe je dobrá a dá sa prispôsobiť. Zahrnutý je vypínač zabíjania, ktorý sa však mätúce nazýva „firewall“. Obsahuje veľa funkcií ochrany osobných údajov, ale niektoré informácie sa zaznamenávajú. Nie je to však žiadna skutočná hodnota a nedá sa vysledovať späť k vám.

Existuje viac ako 600 serverov v 60 krajinách, čo je podobné serveru VyprVPN. To znamená, že ak máte plán zadarmo, máte prístup iba k niektorým z nich. Napríklad, v Kolumbii sú servery, ale k nim máte prístup iba vtedy, ak máte platený program „Pro“. Buď to, alebo môžete „zostaviť plán“ a každý mesiac pridať miesta za $ 1.

Pridaním miest získate ďalšie výhody. Tí, ktorí majú platený program, dostanú neobmedzenú šírku pásma, ale bezplatný plán dostane iba 2 GB mesačne alebo 10 GB, ak zadáte platný e-mail. Za každé miesto, ktoré pridáte, získate ďalších 10 GB údajov.

Jeho rýchlosti sú v poriadku a sú vhodné pre väčšinu aktivít. Windscribe má navyše vyhradené streamingové servery s názvom servery Windflix. Sú navrhnuté na streamovanie Netflixu a fungujú dobre. Môžu byť pridané do vášho balíka za 1 $ mesačne, ale platení členovia k nim napriek tomu získajú prístup. Viac informácií nájdete v našej recenzii Windscribe.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Windscribe

Windscribe je možné nainštalovať na Windows, MacOS, Android a iOS a existujú rozšírenia prehliadača pre Chrome, Firefox a Opera. Jeho rozhranie je vhodné pre začiatočníkov aj technikov, je jednoduché, ale prispôsobiteľné. Môžete pripojiť neobmedzený počet zariadení bez ohľadu na to, v akom pláne sa nachádzate, čo z neho robí najlepšiu sieť VPN pre viaceré zariadenia. 

Sú k dispozícii vedomostná základňa, časté otázky a príručky na nastavenie, ktoré slúžia pre svojpomoc, ako aj pre podstránky Windscribe. Živý chat a e-mailová podpora sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale živý chat je riadený umelou inteligenciou. Je to dobré, ale ak by ste radšej hovorili so skutočným človekom, mali by ste poslať lístok e-mailovému tímu. 

Platený program je pomerne drahý, najmä ak ho porovnáte s tým, čo ponúka NordVPN (prečítajte si náš článok Windscribe verzus NordVPN), ale môžete znížiť náklady registráciou na dlhší program. Neexistujú žiadne oficiálne pravidlá pre vrátenie platby, ale ak požiadate o jednu do troch dní od nákupu, dá vám jednu. Program zadarmo môžete použiť aspoň ako skúšobnú verziu.

Online cenzúra v Kolumbii

Internet v Kolumbii je väčšinou bezplatný. Politický a citlivý obsah sa zvyčajne nezablokuje. Sociálne médiá a služby zasielania správ sú tiež voľne dostupné. 

Väčšina blokov, ktoré sa konajú, je implementovaná na ochranu maloletých. Napríklad obsah súvisiaci so sexuálnym zneužívaním alebo detskou pornografiou, ktorý sa považuje za nevhodný, môže blokovať polícia alebo iná inštitúcia.. 

V októbri 2016 boli schválené právne predpisy na reguláciu stránok s online hazardnými hrami. Vyžaduje sa, aby všetky stránky s hazardnými hrami mali prevádzkovú licenciu. V roku 2017 bolo poskytovateľom internetových služieb nariadené blokovať viac ako 300 stránok s hazardnými hrami potom, ako sa zistilo, že fungujú bez povolenia. 

Ak chcete torrentovať, mali by ste vziať na vedomie, že torrentovanie obsahu chráneného autorskými právami môže mať v Kolumbii za následok tvrdé sankcie. Trestný zákon trestá reprodukciu, distribúciu, distribúciu a ponuku obsahu bez súhlasu a mohli by ste dostať pokutu až 327 000 dolárov a trest odňatia slobody až na osem rokov. Neexistujú žiadne normy pre spravodlivé použitie.

V jednom prípade sa 26-ročný študent stretol s takouto vetou po uverejnení magisterskej práce napísanej iným učencom na webe Scribd na zdieľanie textu. 

Chcel sa o tieto informácie podeliť s ostatnými výskumníkmi v prípade, že k nim nemali prístup, ale o rok neskôr proti nemu autor podal trestnú sťažnosť. Súd ho našťastie neskôr zbavil akýchkoľvek trestných obvinení.

Dohľad online v Kolumbii

Kolumbijské spravodajské agentúry, armáda a polícia sa v minulosti angažujú v dohľade. Takéto operácie sa vykonávajú s malým dohľadom a novinári naďalej vyšetrujú a odhaľujú porušenia ochrany súkromia.

V roku 2015 unikli dokumenty od spywarovej spoločnosti Hacking Team, ktorá preukázala, že Kolumbia bola zákazníkom. Existujú dôkazy, že Kolumbia zakúpila systém diaľkového ovládania s názvom Galileo, ktorý je schopný pristupovať k útočiacim zariadeniam a uniesť ich.. 

V roku 2015 bolo oznámené testovanie platformy na monitorovanie a analýzu známej ako PUMA. Vďaka tomu je možné monitorovať telefónne linky, ale úrady uviedli, že sociálne siete a rozhovory nebudú. Jeho zámerom je umožniť odpočúvanie telefonickej a internetovej komunikácie v reálnom čase, a to vrátane súkromných správ. 

Verejní činitelia boli odsúdení za nezákonný dohľad. Členovia demontovaného odboru administratívnej bezpečnosti boli odsúdení za odpočúvanie a bývalý tajomník úradu prezidenta bol odsúdený na osem rokov väzenia za nezákonné zadržiavanie súkromných komunikácií novinárov, politikov a skupín občianskej spoločnosti.. 

Zákony upravujúce odpočúvanie osobných komunikácií sú v Kolumbii porušené. Zachytávanie je povolené iba na účely vyšetrovania trestných činov a na základe súdneho príkazu. 

Poskytovatelia služieb však musia spolupracovať s spravodajskými agentúrami a poskytovať prístup k histórii komunikácie a iným údajom bez povolenia. Údaje sa musia uchovávať päť rokov.

Sloboda prejavu v Kolumbii

Aj keď ústava Kolumbie poskytuje slobodu prejavu, existujú obmedzenia. Hanobenie je trestným činom a tí, ktorí sú obviňovaní z urážky, môžu byť podľa trestného zákona potrestaní vo väzení až do šiestich rokov väzenia. Zákon tiež stanovuje, že každý, kto uverejňuje, reprodukuje alebo opakuje urážku alebo ohováranie, môže byť potrestaný, takže buďte opatrní.

Článok 73 ústavy chráni „novinársku činnosť“, novinári však čelia hrozbám a násiliu a niektorí boli zavraždení kvôli svojej práci. Z tohto dôvodu mnohí praktizujú autocenzúru a vyhýbajú sa témam ako korupcia, násilie a drogy.

Záverečné myšlienky

Dúfame, že sme vám pomohli pochopiť, prečo v Kolumbii potrebujete sieť VPN a aké funkcie sú najdôležitejšie. S obmedzením sledovania a reči by ste sa mali uistiť, že ste si vybrali ten, ktorý má dobrú bezpečnosť vrátane prepínača kill. Rozsiahla serverová sieť je výhodná pre prekonanie akýchkoľvek obmedzení a dobré rýchlosti vám pomôžu s rozumom.

S ohľadom na tieto funkcie je ExpressVPN najlepšou službou VPN pre Kolumbiu. Má vynikajúcu bezpečnosť, prepínač zabíjania a zabezpečuje rešpektovanie vášho súkromia. Jeho serverová sieť je veľká a zahŕňa niektoré v Kolumbii. 

ExpressVPN má navyše najvyššiu možnú rýchlosť a môže sa dostať na všetky platformy na streamovanie. Prečo to nevynechať? Na 30-dňovú záruku vrátenia peňazí sa môžete kedykoľvek spoľahnúť.

Ak máte skúsenosti s používaním VPN v Kolumbii, dajte nám o tom vedieť v sekcii komentárov. Radi by sme o tom počuli. Pozrite si aj naše ďalšie články o VPN. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me