Najlepšie VPN pre Kambodžu v roku 2020: Ochrana osobných údajov v Phnom Penh

Pri návšteve Kambodže si môžete vziať krásy Angkor Wat, ponoriť sa hlboko do histórie krajiny a užiť si na zadnom sedadle tuk-tuk. Krajina je rušná s turistami, ale nájdete skryté raje, kde môžete úplne spadnúť z mriežky. Aj keď ste online, je vhodné použiť jednu z najlepších VPN na výber v Kambodži.


Virtuálne súkromné ​​siete sa v súčasnosti stávajú nevyhnutnosťou z dôvodu nárastu cenzúry a sledovania na celom svete. Použitím jedného budete chránení pred akýmkoľvek monitorovaním a inými nebezpečenstvami online. Môže vám tiež pomôcť obísť cenzúru a ďalšie obmedzenia, napríklad geobloky.

Napríklad knižnica Netflixu sa líši v každej krajine, kde je k dispozícii, vďaka úžasnému zákazu Netflixu.

Aj keď v kambodžskej knižnici môžu byť nejaké lákavé predstavenia, pravdepodobne vám chýba verzia vašej krajiny. Na získanie prístupu do spoločnosti Netflix v USA budete potrebovať adresu IP v USA a sieť VPN vám môže pomôcť získať ju. Ak chcete vynechať obruč podľa výberu, zaregistrujte sa na účet u služby ExpressVPN.

Najlepšie VPN pre Kambodžu 2020

Čo robí VPN najlepším pre Kambodžu

V našom zozname recenzií VPN je k dispozícii veľa slušných poskytovateľov, musíte sa však uistiť, že je vhodné ho použiť v Kambodži. 

Hrozba krajiny, ktorá sa týka online monitorovania a zvyšovania úrovne počítačovej kriminality, z toho robí bezpečnosť najvyšším faktorom. Mať veľkú bezpečnosť vás ochráni pred akýmkoľvek nebezpečenstvom a chráni vás pred zvedavými očami. Zahrnutie prepínača na zabíjanie je tiež dobrý nápad, pretože v prípade zlyhania siete VPN vás úplne odpojí.

Vaše súkromie je rovnako dôležité, ale dobrá bezpečnosť neznamená, že je automaticky zahrnutá. Je nevyhnutné, aby spoločnosť neuchovávala denníky. Ak sa to potvrdí, nezáleží na tom, či orgány požiadajú o informácie, pretože by nebolo čo odovzdať.

Ak sa chcete vyhnúť akejkoľvek cenzúre alebo geoblokom, mali by ste zvoliť sieť VPN, ktorá má dobrú sieť serverov. Čím viac krajín má servery, tým ľahšie bude obísť obmedzenia a mať dobrý počet na výber je dobrý nápad. Navyše, ak chcete pristupovať k obsahu obmedzenému na Kambodžu, mali by ste sa ubezpečiť, že obsahuje servery.

Dobré rýchlosti sú užitočné, aby vám pomohli vyhnúť sa nepríjemným zaťažovacím obrazovkám, pretože má neobmedzenú šírku pásma, takže nemusíte dávať pozor na svoj limit. Je to preto, že ak dosiahnete limit, sieť VPN prestane fungovať a nebudete chránení. 

Tieto funkcie sa hodia aj na streamovanie. Ak chcete niečo urobiť a chcete získať prístup k sieti Netflix, musíte sa ubezpečiť, že sieť VPN bude môcť obísť okolo detektorov VPN spoločnosti Netflix. Nie je to veľa VPN, ktoré by to dokázali, ale zaokrúhli sme tie, ktoré dokážu v našej najlepšej sieti VPN pre kus Netflixu..

Môžete tiež zvážiť, s ktorými zariadeniami je kompatibilný, ako ľahko sa používa a koľko spojení umožňuje. Slušný zákaznícky servis je dobrý a VPN majú rôzne ceny, takže sa musíte uistiť, že ste spokojní s nákladmi.

Najlepšie VPN pre Kambodžu: ExpressVPN

ExpressVPN je víťazom Kambodže. Je to vynikajúca sieť VPN, ktorá poskytuje všetko, čo potrebujete pre internet bez stresu. 

Má fantastické zabezpečenie, ktoré je predvolene nastavené na 256-bitové šifrovanie, ale môžete ho zvýšiť, ak chcete. Poskytuje sa vypínač zabíjania, ktorý je v predvolenom nastavení povolený. Okrem toho je vaše súkromie v bezpečí v súlade s jeho prísnymi zásadami bez prihlásenia.

expressvpn-review-speed-test

ExpressVPN má pôsobivú sieť serverov s viac ako 3 000 servermi pokrývajúcimi 94 krajín. Navyše, niektoré z nich sú v Kambodži a zistili sme, že to nie je veľa sietí VPN. 

Ak je nevyhnutný prístup k kambodžskému obsahu, musíte si vybrať ExpressVPN alebo naše piate odporúčanie HideMyAss. Existuje aj možnosť našej nečestnej zmienky, ale v tejto časti si prečítajte, prečo je to zlý nápad. 

Po návrate do ExpressVPN je to najlepšia VPN, ktorá kombinuje dobrú bezpečnosť s kambodžskými servermi..

Je to najrýchlejšia sieť VPN na trhu a získate neobmedzenú šírku pásma. Tieto vlastnosti a skutočnosť, že sa môžu dostať na akúkoľvek platformu na streamovanie, si ju získali najlepším miestom v našej najlepšej sieti VPN na porovnávanie streamov. Prečítajte si našu recenziu ExpressVPN a získajte viac informácií o službe.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

ExpressVPN je možné nainštalovať na Windows, MacOS, Android a iOS. Umožňuje päť súčasných pripojení a existujú rozšírenia prehliadača pre Firefox, Chrome a Safari. 

Vďaka svojej jednoduchosti sa ľahko používa a je vynikajúcou voľbou pre začiatočníkov. To znamená, že tech-minded peeps môžu hrať s nastavením tiež. Najprv sa uistite, že viete, čo robíte.

Ak uviaznete, je vám k dispozícii užitočná informačná báza. Navyše môžete tím podpory kontaktovať prostredníctvom priameho chatu a e-mailu, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Mali by ste však ísť cestou e-mailu kvôli ďalším technickým problémom.

ExpressVPN je drahý a tento pokles sa nijako nezakrýva. Náklady však môžete znížiť prihlásením sa na odber jedného z jej dlhších programov. V prípade, že sa vám nepáči, máte k dispozícii aj 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

NordVPN

NordVPN je ďalší poskytovateľ, ktorý ponúka vynikajúcu bezpečnosť. V skutočnosti má najlepšiu bezpečnosť na trhu. Chráni vás predvolené nastavenia, ale ponúka aj použitie svojich serverov s dvojitým skokom, ktoré zvyšujú ochranu pripojenia. Zahŕňa prepínač zabíjania a existujú pevné pravidlá bez protokolov.

nordvpn-review-server-navigation

Jeho sieť serverov je väčšia ako v sieťach ExpressVPN a je k dispozícii viac ako 5 600 serverov. Zahŕňa však iba 60 krajín a v Kambodži nie sú žiadne servery.

Rýchlosti na niektorých serveroch sú vysoké, hoci tie, ktoré sú ďalej, často trpia pomalými rýchlosťami. Šírka pásma nie je nijako obmedzená a môže sa ľahko dostať do všetkých streamovacích služieb. Ak chcete získať viac informácií, pozrite si našu recenziu spoločnosti NordVPN.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Môžete ho použiť na Windows, MacOS, Android a iOS. Súčasne je možné pripojiť až šesť zariadení a existujú rozšírenia prehliadača pre Firefox a Chrome. Klienti sa tiež ľahko používajú.

Ak narazíte na nejaké problémy, existuje základňa znalostí, ktorá vám pomôže vyriešiť najbežnejšie problémy. K dispozícii je aj živá podpora prostredníctvom e-mailu a nepretržitej prevádzky. V oboch prípadoch je pomoc dobrá, ale live chat vám poskytne najrýchlejšiu odpoveď.

NordVPN ponúka dobrú hodnotu za vaše peniaze. Mesačný plán nie je skvelý, ale nakoniec tie dlhšie fungujú lacnejšie. K dispozícii je 30-dňové okno na vrátenie platby, takže nie je čo stratiť.

VyprVPN

Ďalšou slušnou voľbou pre Kambodžu je VyprVPN. Aj keď nemá všetky zvončeky a píšťalky našich prvých dvoch tipov, má vynikajúcu bezpečnosť. Je prispôsobiteľný, s rôznymi protokolmi, z ktorých si môžete vybrať, a navyše má svoj vlastný Chameleonský protokol na zvýšenie ochrany. Zahrnutý je vypínač zabíjania a má politiku bez protokolov.

VyprVPN-Client

Kambodžská vláda monitoruje súkromné ​​komunikácie a stojí za zmienku, že spoločnosť Golden Frog, spoločnosť, ktorá prevádzkuje spoločnosť VyprVPN, má doplnkovú službu s názvom Cyphr. Je to aplikácia, ktorá zaisťuje, že všetky vaše správy sú chránené šifrovaním. Je kompatibilný s Androidom a iOS a je zadarmo, takže sa určite oplatí ísť.

Jeho serverová sieť je v porovnaní s ostatnými malá, ale v 64 krajinách je viac ako 700, z čoho si ešte stále môžete vybrať. V Kambodži však nie sú žiadne servery.

Rýchlosti VyprVPN sú v poriadku, ale nie príliš vysoké. Mali by byť v poriadku pre väčšinu aktivít a môžu sa dostať do väčšiny streamovacích služieb. Získate tiež neobmedzenú šírku pásma. Prečítajte si našu recenziu VyprVPN pre viac informácií.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia VyprVPN

Funguje s operačnými systémami Windows, MacOS, Android a iOS a v závislosti od zvoleného plánu môžete pripojiť až päť zariadení súčasne. Jeho používanie je jednoduché a jeho mobilné aplikácie sú jedny z najlepších dostupných, vďaka čomu je jednou z našich najlepších sietí VPN pre Android.

K dispozícii je jednoduchá informačná báza. Živý chat je prístupný 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale najskôr vás pripojí k robotovi, ktorý vás nasmeruje späť na vedomostnú základňu. Existuje tlačidlo, ktoré vám umožní spojiť sa s človekom, ale časy čakania sa líšia. E-mail je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Na výber sú dva balíčky, buď „štandardný“ alebo „prémiový“. Balík „štandardný“ vám poskytne tri pripojenia, ale balík „premium“ poskytuje päť pripojení a použitie protokolu Chameleon. 

Po výbere požadovaného balíka si môžete vybrať z mesačného alebo ročného plánu. Vďaka ročnej cene je z dlhodobého hľadiska cenovo dostupnejšia, ale v prípade, že si to rozmyslíte, máte k dispozícii 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

CyberGhost

CyberGhost je ďalšou slušnou službou. Štandardne má dobrú bezpečnosť a obsahuje prepínač automatického zabíjania. Automatické je dobré, ak ste niekto, kto by ho zabudol zapnúť. Aplikácia CyberGhost’s je však natrvalo povolená, čo sa môže javiť ako nevýhoda, pretože ju nemôžete ovládať. Aj v súkromí sa uplatňuje zásada neprihlásenia.

cyberghost-review-rozšíril-ui

Má veľkú sieť serverov, ale celkový počet serverov môže stúpať a klesať denne, takže povieme, že vo viac ako 80 krajinách je viac ako 5 000. Nie sú však kambodžské servery.

Jeho rýchlosti sú vysoké, ale podobne ako pri NordVPN sa môžu spomaliť na veľké vzdialenosti. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma a je schopný dostať sa do väčšiny streamovacích služieb. Naša recenzia CyberGhost ide podrobnejšie.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

CyberGhost má klientov pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS a umožňuje vám pripojiť naraz až sedem zariadení. To znamená, že sedem je limit pre koľko ich môžete nainštalovať. Existujú aj rozšírenia prehliadača pre prehliadače Chrome a Firefox. Používa sa ľahko, najmä od poslednej aktualizácie.

Jeho vedomostná základňa je skvelá a ponúka rozsiahlu svojpomoc. K dispozícii je tiež živý chat, ktorý je rýchly a dostupný nepretržite. Ak však máte technický problém, radšej ho nasmerujte na e-mailový tím.

Je to lacné, pretože nemusíte chodiť s mesačným plánom. Pre používateľov systému Android a iOS je k dispozícii bezplatná skúšobná verzia. Navyše, mesačný program má 14-dňovú záruku vrátenia peňazí a dlhšie plány majú 45 dní.

HideMyAss

Poslednou službou, ktorú sme si vybrali, je HideMyAss. Voľba je založená výlučne na tom, že je to druhá voľba, ak potrebujete servery v krajine.. 

V predvolenom nastavení má dobrú bezpečnosť nastavenú na 256-bitové šifrovanie. Zahrnutý je aj prepínač zabíjania. Má politiku bez prihlásenia, ale je znepokojujúce, pretože uchováva niektoré denníky. 

hidemyass-slider4

HMA hovorí, že neprihlási vašu IP adresu, ale urobí to s inými údajmi, napríklad časovými pečiatkami, IP adresou servera, ktorý používate, a ďalšími informáciami. Dáta sa ukladajú po dobu 30 dní a aj keď samotné údaje nie sú problémom, mohli by sa vám na základe vašich prihlasovacích informácií previazať.. 

Aj keď server HMA nemá obrovské množstvo serverov – v súčasnosti s viac ako 1 000 -, pokrýva 190 krajín, čo je oveľa viac ako ktorýkoľvek iný poskytovateľ. V kambodžskom obsahu sú aj dva v Phnom Penh.

Jeho rýchlosti sú pôsobivé, ale nie najrýchlejšie dostupné. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma a môže sa dostať do niektorých streamingových sietí vrátane Netflix. Pre lepšie pochopenie si prečítajte našu recenziu HideMyAss.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči HMA

HMA podporuje Windows, MacOS, Android a iOS. Umožňuje až päť súčasných pripojení a rozhranie sa ľahko používa.

K dispozícii je užitočná informačná základňa s množstvom informácií a príručiek pre svojpomoc. Živý chat a e-mail sú prístupné 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Živý chat vám poskytne najrýchlejšiu odpoveď, ale najlepšie sa používa na základné otázky. Ak máte technický problém, cesta k e-mailu je najlepšia.

Jeho cena nie je skvelá a neexistuje možnosť mesačného plánu, takže nebudete mať na výber, stačí sa zaregistrovať na dlhšiu. Najkratší dostupný plán je jeden rok, ale existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí za pokoj. K dispozícii je aj sedemdňová bezplatná skúšobná verzia, ale musíte ju urobiť nejakým kopaním.

Online cenzúra v Kambodži

Kambodžská internetová sloboda sa zhoršila v dôsledku autoritárskych tendencií Hun Sena, najdlhšieho slúžiaceho predsedu vlády na svete. Webové stránky sú pravidelne blokované, najmä ak zverejňujú informácie, ktoré ohrozujú vládu Kambodžskej ľudovej strany (CPP). Pornografiu a iné explicitné webové stránky možno blokovať.

Mnoho spravodajských webov bolo zablokovaných, najmä Kambodžský denník. Spravodajská služba odhalila veľa korupčných škandálov a ľudských práv v krajine a jej tlačené vydanie a kancelária Phnom Penh boli zatvorené v roku 2017. Stále však publikuje obsah online z krajín mimo krajiny..

Ostatné spravodajské weby boli zablokované len niekoľko dní pred všeobecnými voľbami v roku 2018. Z tohto dôvodu nebola opozícia nijako zakrytá, takže premiér Hun Sen a CPP mali navrch. 

V roku 2018 vláda vydala medzirezortné „prakas“, ktoré nariadili všetkým poskytovateľom internetových služieb inštalovať softvér a vybaviť sa nástrojmi sledovania, aby bolo možné sledovať webové stránky a sociálne médiá. Nástroje poskytovateľov internetových služieb by potom filtrovali a blokovali všetko, čo sa považovalo za nezákonné, diskriminačné alebo ohrozujúce národnú bezpečnosť.

Sociálne médiá a aplikácie na posielanie správ sú voľne k dispozícii. Patria sem YouTube a Facebook, ktoré sú pre mnohých dôležitým zdrojom správ.

Dohľad online v Kambodži

Kambodžská vláda nielen monitoruje verejné online aktivity občanov, ale monitoruje aj súkromnú komunikáciu. Môžu to urobiť, pretože zákon o telekomunikáciách z roku 2015 obsahuje ustanovenia, ktoré to umožňujú. 

Napríklad v článku 6 sa vyžaduje, aby telekomunikační operátori poskytovali takéto súkromné ​​komunikačné informácie ministerstvu pôšt a telekomunikácií bez súdneho dohľadu.  

Navyše, hoci článok 97 robí odposluch bežných občanov trestným činom, umožňuje tajný dohľad so súhlasom „legitímnych orgánov“. Do značnej miery povoľuje neohlásené monitorovanie komunikácií.

V tom istom roku, keď vláda vydala medziministerské medzirezortné ministerstvá – ktoré umožňovali nadmerný dohľad z dôvodu požadovaných nástrojov internetového dohľadu – vláda nariadila, aby všetka sieťová prevádzka v krajine prešla novovytvoreným Centrom správy údajov (DMC). Nemôžeme však nájsť žiadne aktualizácie týchto informácií.

Vláda tiež vyžaduje, aby boli SIM karty zaregistrované u svojich vlastníkov, ale Kambodžania – vrátane niektorých vládnych úradníkov – sa uchýlili k používaniu šifrovaných aplikácií kvôli riziku dohľadu nad komunikáciou..

Vláda už oznámila aj iniciatívu na identifikáciu. Týmto by bolo všetkým občanom pridelené 10-ciferné identifikačné číslo, bolo však kritizované z dôvodu nedostatočnej bezpečnosti osobných údajov. Začala sa v roku 2019, ale o tom nie sú žiadne nové informácie.

Sloboda prejavu online v Kambodži

Sloboda prejavu je stanovená v normách ľudských práv v ústave, existujú však obmedzenia. Otvorená kritika predsedu vlády môže viesť k potrestaniu a inštalácia monitorovacieho softvéru poskytovateľmi internetových služieb uľahčila disciplináciu tých, ktorí. 

Trestný zákon pristane mnohým jednotlivcom v ťažkostiach. Môžete byť zatknutí za narušenie verejného poriadku alebo za ovplyvnenie dôstojnosti jednotlivcov a verejných činiteľov. Upravuje hanobenie a urážku verejnosti a bolo zmenené a doplnené tak, aby obsahovalo nový trestný čin lèse-majesté. 

Preto je nezákonné hanobiť, urážať alebo vyhrážať kráľovi a tí, ktorí tak urobia, môžu čeliť až päť rokov väzenia a pokutu až 10 miliónov riel (približne 2 400 USD). Zákon by sa uplatňoval na jednotlivcov, ako aj na médiá, čo by viedlo k autocenzúre.

Ľudia boli podľa zákona potrestaní. Napríklad v roku 2018 bol učiteľ základnej školy zatknutý za údajné urážlivé komentáre Facebooku o kráľovi. Ďalší občan bol v tom istom roku zatknutý za zdieľanie fotografie a textu cez Facebook, ktorý bol považovaný za urážku kráľa.

V roku 2018 sa objavili rozhovory o novom falošnom zákone o novinkách, čo by znamenalo ďalšie obmedzenia slobody prejavu. Zatiaľ nie je nič ukamenované, stále sa však o ňom uvažuje. 

Novinári v Kambodži často čelia násiliu a hrozbám. Mnoho mediálnych médií je vo vlastníctve štátu, vláda však zastrašuje súkromné ​​médiá súdnymi procesmi a stíhaním.

Počítačová kriminalita v Kambodži

Hoci to nie je nikde blízko úrovne Thajska (prečítajte si našu najlepšiu časť VPN pre Thajsko), Kambodža zaznamenala v posledných rokoch spravodlivý podiel na počítačovej kriminalite. Údaje ukazujú, že počet útokov sa od roku 2017 zvýšil, pričom v roku 2018 bolo zistených 4 490 076 útokov. 

Nikto nie je v bezpečí pred počítačovou trestnou činnosťou, pokiaľ nie je mimo siete, čo predstavuje významné riziko pre jednotlivcov a podniky. Našťastie vás VPN môže chrániť pred takýmito hrozbami, ale je rozumné mať nainštalovaný aj slušný antivírus.

Záverečné myšlienky

Keďže v Kambodži je dohľad, cenzúra a trest za urážlivé prejavy problémom, je zrejmé, že by ste mali používať sieť VPN, keď ste online. Chráni vás pred akýmikoľvek nebezpečenstvami online a udržuje vás v anonymite, pričom vám poskytuje aj ďalšie užitočné funkcie.

V prípade Kambodže by ste sa mali uistiť, že ste si vybrali sieť VPN s dobrým zabezpečením a súkromím, ako aj slušnú serverovú sieť na obchádzanie všetkých blokov. Nezabudnite, že ak chcete získať prístup k obsahu s obmedzeným prístupom k Kambodži, budete potrebovať servery v danej krajine. 

ExpressVPN je naším víťazom v Kambodži vďaka vynikajúcej bezpečnosti a súkromiu, veľkej sieti serverov a kambodžským serverom. Existuje niekoľko možností VPN, ktoré majú servery v danej krajine, ale iba ExpressVPN má to, čo vás potrebuje, aby ste boli úplne v bezpečí. Prečo to nevynechať so svojou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí?

Ak máte skúsenosti s používaním VPN v Kambodži, zdieľajte ho s nami v sekcii komentárov. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map