Najlepšie VPN pre Južnú Afriku 2020: VPN pre Veldt

Južná Afrika je na najjužnejšom cípe afrického kontinentu. Vďaka svojim krásnym pobrežiam, rozmanitej kultúre a dramatickým krajinám s rôznymi druhmi divokej prírody je turistom obľúbeným miestom. Čokoľvek budete robiť, keď ste tam, budete pravdepodobne chcieť surfovať po internete a na ochranu by ste mali použiť jeden z našich najlepších výberov VPN pre Južnú Afriku..


Náš obľúbený je zďaleka ExpressVPN, aj keď naše ďalšie tipy vám poskytnú slušný výber za vaše peniaze.

Vždy je dobré používať virtuálnu súkromnú sieť v režime online, nech ste kdekoľvek na svete. Jedným z jeho hlavných použití je prístup k obmedzenému obsahu. Keď ste v Južnej Afrike, možno zistíte, že nemáte prístup k tomu, čo bežne robíte online. Je to kvôli geoblokom, ktoré v podstate obmedzujú prístup k obsahu v konkrétnej krajine.

Napríklad, ak idete na Netflix, budete uvítaní v jeho juhoafrickej knižnici. Ak chcete získať prístup k americkej verzii, budete potrebovať adresu IP v USA.

Môžete si vybrať jedného z poskytovateľov z našich recenzií VPN, ale mnohí sa nemôžu dostať cez systém detekcie VPN od spoločnosti Netflix. Ak to chcete, v našej najlepšej zostave VPN pre Netflix sme zaokrúhlilo päť VPN, ktoré zodpovedajú tejto úlohe..

Najlepšie VPN pre Južnú Afriku 2020

Online cenzúra v Južnej Afrike

Okrem regionálnych obmedzení existujú ďalšie bloky, s ktorými budete musieť zápasiť. Niektoré krajiny blokujú určité webové stránky a obsah online. Dôvody blokovania sa líšia, ale môžu zahŕňať politické a morálne dôvody. Jedným z najhorších vinníkov je Čína s Veľkou bránou firewall. Čínskym občanom je takmer zablokovaný akýkoľvek západný obsah.

V Južnej Afrike je zavedená malá cenzúra. Morálna polícia sa vykonáva na stránkach, ktoré obsahujú sexuálne explicitný alebo násilný materiál. Navyše bol navrhnutý automatický filter, ktorý sa umiestni na všetky zariadenia, aby deti neboli vystavené materiálu pre dospelých. Okrem toho je väčšina obsahu k dispozícii na prezeranie zadarmo. 

Parlament v roku 2018 schválil nový návrh zákona o cenzúre internetu. Teraz čaká na podpis prezidenta zákonom. Hoci návrh na zmenu filmov a publikácií nie je technicky cenzúrou, existujú obavy, že to môže viesť k lepšiemu ovládaniu internetu. 

Len čo sa stane zákonom, Rada pre film a publikovanie (FPB) bude môcť regulovať obsah generovaný používateľmi a odstrániť všetko, čo FPB považuje za škodlivé alebo rušivé.

To zahŕňa obrázky, hudbu a videá na akomkoľvek médiu vrátane sociálnych médií, filmov, publikácií a YouTube. Väčšina blokov sa však môže vyskytnúť iba vtedy, ak sa na to niekto sťažuje.

V niektorých prípadoch je to dobrá vec. Budú prísnejšie pravidlá na ochranu detí pred určitým obsahom a jeho cieľom je tiež zastaviť pomstu porno. Cieľom je aj nenávistné výroky a každý, kto vedome distribuuje obsah, ktorý podnecuje násilie alebo obhajuje nenávistné prejavy, môže byť potrestaný alebo môže byť odsúdený na trest odňatia slobody.

To však viedlo k obavám, pretože zákon je zle napísaný a zákon by mohol byť zneužitý. Platformy obsahu, ako sú YouTube a Netflix, sa budú musieť zaregistrovať ako distribútor a zaplatiť ročný poplatok, ktorého výška bude závisieť od veľkosti knižnice obsahu platformy. Platformy, ktoré nespĺňajú požiadavky, môžu byť blokované na úrovni poskytovateľa internetových služieb.

Torrenting v Južnej Afrike

Ak chcete torrentovať, mali by ste vedieť, že porušenie autorských práv môže viesť k sankciám podľa juhoafrického zákona o autorských právach. V rámci toho by ste mohli dostať pokutu vo výške 5 000 juhoafrických Randov (približne 330 USD) a / alebo odňatie slobody až na tri roky za každé porušenie, ak ide o prvé odsúdenie. 

Následné odsúdenia môžu skončiť pokutou 10 000 juhoafrických randov (približne 660 dolárov) a / alebo piatimi rokmi odňatia slobody za každé porušenie.

Okrem toho poskytovatelia internetových služieb musia v rámci revízie zákona o počítačovej kriminalite zablokovať stránky s torrentom a ďalšie, ktoré porušujú autorské práva, a nahlásiť používateľov pirátstvu. Ak si niečo nelegálne stiahnete, môžete skončiť s pekným trestom, pričom maximálny trest bude až 15 rokov väzenia.

Dohľad online v Južnej Afrike

Zákon o regulácii odpočúvania komunikácií a poskytovania informácií o komunikácii – známy tiež ako RICA – je primárnym zákonom o dohľade v Južnej Afrike. Podľa neho musia orgány činné v trestnom konaní a spravodajské služby získať osobitné povolenie na odpočúvanie komunikácií a ich odôvodnenie musí byť primerané.

V roku 2017 sa však ukázalo, že juhoafrická vláda sledovala tisíce mobilných telefónov a že to dokázala z dôvodu medzery v RICA. Článok 205 zákona o trestných konaniach umožňuje úradníkom obísť potrebné povolenie a prístup k údajom o telefóne.

Nielen to, ale RICA vyžaduje, aby poskytovatelia internetových služieb uchovávali údaje o zákazníkoch, a zakazuje komunikačné systémy, ktoré nemožno monitorovať. Predplatitelia mobilných telefónov musia navyše poskytnúť svoje národné identifikačné čísla a ďalšie osobné dokumenty, aby si mohli kúpiť SIM karty a ďalšie služby. 

Šifrovacie nástroje však nie sú zakázané a internetové kaviarne nemusia sledovať svojich zákazníkov.

Okrem toho, že juhoafrický hlavný zákon o dohľade je problematický, zvýšili obavy z dozoru aj ďalšie odhalenia. 

V roku 2015 sa objavili správy o organizáciách štátnej bezpečnosti, ktoré vlastnia technológiu sledovania. Zariadenie dokáže zachytiť metadáta mobilného telefónu napodobňovaním veží mobilného telefónu. 

Hovorca riaditeľstva pre vyšetrovanie trestných činov v trestnom konaní potvrdil, že má takúto technológiu, ale uviedol, že sa používa iba vo veciach národnej bezpečnosti..

Návrh zákona o počítačovej kriminalite a kybernetickej bezpečnosti 2017 ešte stále čaká na podpísanie zákona, obsahuje však ustanovenie, ktoré by štátu mohlo dať viac práv na odpočúvanie a porušiť práva na súkromie. Oddiel 38 umožňuje odpočúvanie nepriamej komunikácie, ako aj prístup k komunikačným údajom v reálnom čase a archivovaným informáciám. 

Sloboda prejavu online v Južnej Afrike

Juhoafrická ústava zabezpečuje slobodu prejavu. Všeobecne sa rešpektuje a urážka na cti nie je trestným činom. To znamená, že existujú obmedzenia pre nenávistné prejavy voči rase, etnicite, pohlaviu a náboženstvu, ako aj podnecovanie k násiliu.

Navyše, ak sa zákon o počítačovej kriminalite a bezpečnosti stane zákonom, penalizuje sa šírenie škodlivých správ, ktoré môžu obsahovať nepravdivé informácie. Jeho špecifikácie sú však nejasné a existujú obavy, že by sa dalo použiť na cenzúru určitých prejavov, napríklad politických názorov.

Južná Afrika má živé mediálne prostredie, ale novinári čelia obťažovaniu a útokom za kritické správy vlády.

Počítačová kriminalita v Južnej Afrike

Južná Afrika zaznamenala v prvom štvrťroku 2019 nárast útokov škodlivého softvéru o 22% a spoločnosť Kaspersky Lab v kybernetickej bezpečnosti uviedla, že v krajine sa každý deň vyskytuje viac ako 13 000 pokusov o kybernetický útok. Ďalšia štúdia z roku 2016 ukázala, že takmer 9 miliónov Juhoafričanov sa počas 12 mesiacov stalo obeťou počítačovej kriminality.

Preto by ste na cestách mali byť opatrní, najmä ak sa pripájate k jednému z mnohých verejných prístupových bodov WiFi dostupných v krajine. Úroveň bezpečnosti pri takýchto pripojeniach nie je známa a mohli by ste byť zraniteľní vírusmi a útokmi hackerov. Používanie VPN nie je v tomto prípade žiadnym problémom, ale slušný antivírus by sa nezmenil.

Čo robí VPN najlepším pre Južnú Afriku

Aj keď mnoho poskytovateľov VPN má vynikajúce funkcie a spoľahlivé služby, je dôležité zvoliť si taký, ktorý najviac vyhovuje Južnej Afrike. 

Musíte sa ubezpečiť, že má dobré zabezpečenie, aby ste vás ochránili pred online sledovaním a počítačovou kriminalitou. V rámci tejto bezpečnosti je vhodné zaistiť, aby obsahoval prepínač zabíjania. Prepínač zabíjania preruší vaše pripojenie k internetu, ak zlyhá sieť VPN, čo vás udržiava v bezpečí. 

Vaše súkromie je tiež dôležité a dobré zabezpečenie neznamená, že ho poskytovateľ poskytuje. Musíte sa ubezpečiť, že VPN má politiku bez protokolovania. S jedným z nich si môžete byť istí, že vaše online aktivity nebudú zaznamenané.

Dobrá sieť serverov je prospešná pri prekonávaní akejkoľvek cenzúry alebo geoblokov. Čím viac serverov existuje v rôznych krajinách, tým vyššia je vaša šanca obísť obmedzenia. Navyše, ak chcete pristupovať k obsahu, ktorý je exkluzívny pre Južnú Afriku, budete potrebovať juhoafrickú adresu IP, takže sa uistite, že VPN má servery.

Tiež by ste sa chceli uistiť, že služba má dobrú rýchlosť a neobmedzenú šírku pásma, najmä ak chcete torrent alebo streamovať. Dobré rýchlosti znamenajú, že sa nebudete trápiť načítavaním obrazoviek, a vďaka neobmedzenej šírke pásma sa nebudete musieť starať o prekročenie limitu, kedy VPN prestane fungovať a necháte sa nechránený.

1. Najlepšie VPN pre Južnú Afriku: ExpressVPN

Vybrali sme si ExpressVPN ako najlepší výber pre Južnú Afriku kvôli jej všestrannej vynikajúcej službe. Je to najlepšia VPN, ktorú sme doteraz skontrolovali, a začiarkava všetky políčka pre Južnú Afriku. 

Jeho bezpečnosť je vynikajúca a nastavená na 256-bitové šifrovanie, aj keď ho môžete zvýšiť. K dispozícii je tiež vypínač zabíjania, ktorý je v predvolenom nastavení povolený. Ochrana osobných údajov tu tiež nie je problémom, pretože ExpressVPN má prísnu politiku bez protokolov.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Existuje veľa serverov roztrúsených po celom svete, aby sa obišli obmedzenia, a niektoré sú aj v Južnej Afrike, ak ich potrebujete. 

ExpressVPN je najrýchlejšia sieť VPN, ktorú sme testovali. Jeho rýchlosti, neobmedzená šírka pásma a schopnosť dostať sa do Netflixu mu ľahko pomohli zvíťaziť v našej najlepšej sieti VPN pre streamovanie. Tiež vás pokryje, ak chcete torrent. Prečítajte si našu recenziu ExpressVPN, aby ste si lepšie prečítali túto službu.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

Ak ste nováčikom vo všetkých oblastiach VPN, ExpressVPN je skvelá voľba, pretože je to jedna z najjednoduchších sietí VPN, ktorá sa dá použiť. Nerobte si starosti, ak ste skúsenejší používateľ, pretože jeho nastavenia môžete stále drotáriť. Môže byť nainštalovaný na Windows, MacOS, Android a iOS a súčasne môžete pripojiť až päť zariadení. 

ExpressVPN je, žiaľ, drahý. Avšak služba, ktorú dostanete, stojí za peniaze. Okrem toho existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí, takže si ju môžete najskôr vyskúšať bez rizika.

2. NordVPN

Našou druhou voľbou je NordVPN. Často je tu zmienka na Cloudwards.net a je to blízka súťažiaca s naším prvým výberom, ako si môžete prečítať v našich ukážkach ExpressVPN vs. NordVPN.. 

Má v sebe zabudované prepínač zabíjania a poskytuje to najlepšie zabezpečenie a vďaka svojim serverom s dvojitým skokom môžete k svojmu pripojeniu pridať ešte väčšiu ochranu. Spoločnosť NordVPN si cení aj súkromie a neeviduje záznamy o vašich aktivitách.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

V 60 krajinách je k dispozícii viac ako 5 600 serverov, z toho 30 v Južnej Afrike pre obsah s obmedzeným obsahom. 

Jeho rýchlosti sú vysoké, ale zistíte, že sa spomalia, ak sa pripájate k vzdialenému serveru. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma a môže sa dostať do takmer akejkoľvek streamingovej siete. Je to tiež naša najlepšia VPN na torrenting, na čo treba pamätať, ak je to pre vás častá aktivita. Prečítajte si viac o službe v našej úplnej kontrole spoločnosti NordVPN.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Môžete ho použiť na Windows, MacOS, Android a iOS. Je ľahko ovládateľný a umožňuje vám súčasne pripojiť až šesť zariadení.

NordVPN môže byť lepšou voľbou ako ExpressVPN, ak nekúpite v hotovosti. Má dobrú hodnotu za peniaze a hoci mesačný plán nie je skvelý, dlhšie plány výrazne ovplyvňujú celkovú cenu. Existuje aj NordVPN, takže si to môžete vyskúšať najskôr.

3. CyberGhost

Ďalšou dobrou voľbou VPN je CyberGhost. Má veľkú bezpečnosť a dokonca má natrvalo povolený prepínač zabíjania, takže ho nemusíte pamätať. Je tu tiež prísne pravidlo neprihlásenia, ktoré rešpektuje vaše súkromie.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Jej sieť serverov je obrovská a má takmer 6 000 serverov v 89 krajinách. V Južnej Afrike je tiež 10 serverov, takže k nim máte prístup iba s obmedzeným obsahom.

Jeho rýchlosti sú dobré, ale podobne ako pri NordVPN sa môžu na dlhé vzdialenosti spomaliť. K dispozícii je neobmedzená šírka pásma a môže sa dostať na väčšinu streamingových platforiem. V rozhraní sú navyše karty pre streaming a torrentovanie serverov, takže si môžete vybrať ten najlepší, ktorý je k dispozícii. Viac sa o tom dočítate v našej recenzii CyberGhost.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

CyberGhost je kompatibilný s Windows, MacOS, Android a iOS. Jeho nedávno aktualizované rozhranie si môže zvyknúť, ale ľahko sa dá zistiť, kde musíte byť, a nie je ťažké ho používať. Môžete sa pripojiť až k siedmim zariadeniam súčasne, čím sa stala miestom v našej najlepšej sieti VPN pre zoznam viacerých zariadení.

Mesačná sadzba je zlá, ale ak sa zaregistrujete na dlhšie predplatné, z dlhodobého hľadiska to vyjde lacnejšie. Pre Android a iOS je k dispozícii bezplatná sedemdňová skúšobná verzia, pomocou ktorej môžete zistiť, či sa vám páči. Okrem toho je tu záruka vrátenia peňazí, ktorá vám zaistí pokoj. Mesačný plán je 14 dní, ale dlhší 45 dní.

4. Windscribe

Pre náš štvrtý výber sme vybrali Windscribe. V prvom rade sa rýchlo zmienime o tom, že program Windscribe ponúka bezplatný a platený program. Plán zadarmo je veľkorysý, dokonca ho tím Cloudwards označil za najlepšiu bezplatnú službu VPN. Existujú však niektoré funkcie, ku ktorým máte prístup iba prostredníctvom plateného programu, nezabudnite na to.

rozhranie Windscribe

preferencie windscribe

rozšírenie prehliadača windscribe

windscribe možnosti ochrany osobných údajov

skúšky tesnosti proti vetru

predchádzajúca

Ďalšie

Má dobrú bezpečnosť, ktorú je možné prispôsobiť a obsahuje prepínač zabíjania, hoci sa to čudne nazýva brána firewall. Existujú pravidlá bez protokolov, ale niektoré informácie sa zaznamenávajú, ako napríklad časové údaje o spotrebe šírky pásma a časovej aktivity. Nič z toho, čo je prihlásené, nemá žiadnu skutočnú hodnotu a nemôže byť pre vás určené.

Jeho počet serverov je vo viac ako 60 krajinách viac ako 600 vo viac ako 60 krajinách. Prístup ku všetkým svojim umiestneniam získate, iba ak ste v platenom pláne. V Johannesburgu sú servery, ale k nim sa môžu pripojiť iba „profesionálni“ členovia. 

Jeho rýchlosti sú dosť dobré pre väčšinu aktivít, ale iné sú rýchlejšie. Pokiaľ ide o šírku pásma, bezplatní členovia dostanú 2 GB mesačne a po zadaní e-mailu stúpnu na 10 GB. Pridaním miest do siete servera za 1 $ mesačne získate ďalších 10 GB. 

Členovia „Pro“ dostanú neobmedzenú šírku pásma, čo je nevyhnutné, ak plánujete vysielanie alebo torrentovanie. Navyše, Windscribe má tiež dedikované streamingové servery, nazývané servery Windflix. Sú k dispozícii iba pre „pro“ členov a dobre fungujú s Netflixom a inými platformami. Viac informácií nájdete v našej recenzii Windscribe.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Windscribe

K dispozícii sú klienti pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS. Jeho rozhranie je zážitkom, ktorý je skvelý pre začiatočníkov, ale aj tí, ktorí to poznajú, sa môžu hádať. Plus pre Windscribe je, že môžete mať aj neobmedzený počet spojení.

Mesačná cena je pomerne drahá, ale dlhšie plány výrazne znižujú náklady. Neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia, je to preto, že môžete využiť bezplatný plán a zistiť, či sa vám to páči. Neexistujú ani žiadne pravidlá pre vrátenie platby, ale ak požiadate o vrátenie platby do troch dní, budú sa našťastie zaviazať.

5. VyprVPN

Nakoniec máme VyprVPN, čo je dobrá služba, ktorá ponúka vynikajúcu bezpečnosť. Je prispôsobiteľný, ale ľahko použiteľný. K dispozícii je tiež vlastný proprietárny protokol Chameleon, ktorý pridáva ešte väčšiu ochranu tunela VPN. Je tu prepínač zabíjania a tiež sú zavedené spoľahlivé pravidlá bez protokolov.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Jeho množstvo serverov je podobné ako u Windscribe, s viac ako 700 v 64 krajinách. VyprVPN nemá servery v Južnej Afrike, takže nebudete mať prístup k žiadnemu juhoafrickému obsahu..

Jeho rýchlosti nie sú také dobré ako naše ďalšie voľby, ale mali by byť v poriadku pre väčšinu aktivít. Získate tiež neobmedzenú šírku pásma a môže sa dostať do streamingových služieb. VyprVPN vás tiež ochráni, ak torrent.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia VyprVPN

Je k dispozícii na Windows, MacOS, Android a iOS. Jeho rozhranie by sa mohlo vylepšiť, ale stále sa ľahko používa. Mobilné aplikácie sú navyše jedny z najlepších na svete, a preto je to jedna z našich najlepších sietí VPN pre Android. V závislosti od zvoleného plánu môžete pripojiť súčasne až päť zariadení (viac o tom neskôr).

Počas nášho testovania služieb zákazníkom sa naše skúsenosti líšili. Čakacia doba zvyčajne nebola príliš zlá, ale pri jednom teste sme čakali asi 20 minút. Navyše sa zdá, že nie je vždy obsadená posádkou. V takom prípade musíte zanechať správu. 

Stále však existuje možnosť e-mailu. Zlepšilo sa, ale stále to mohlo byť lepšie. Prečítajte si o tom viac v našej VyprVPN recenzii.

Môžete si zvoliť mesačné alebo ročné predplatné. Mesačná cena je pomerne štandardná, ale vďaka ročným nákladom je z dlhodobého hľadiska oveľa dostupnejšia. Môžete si tiež vybrať medzi „štandardným“ alebo „prémiovým“ plánom. 

„Štandardný“ plán umožňuje tri pripojenia, zatiaľ čo „prémia“ umožňuje päť. Navyše „prémiový“ plán vám umožňuje prístup k jeho protokolu Chameleon. Môžete mu dať víru so 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí, aby ste zistili, či sa vám to páči.

Záverečné myšlienky

Nech už je váš dôvod na online pripojenie v Južnej Afrike akýkoľvek, teraz viete, prečo by ste pri tom mali používať VPN. Potrebujete dobrú bezpečnosť a súkromie, aby ste sa ochránili pred vládnym dohľadom a počítačovou kriminalitou. Okrem toho budete mať úžitok z dobrej serverovej siete, ako aj z juhoafrických serverov, ak ste od nich odkázaní.

S týmto vedomím je ExpressVPN jasným víťazom. Zaškrtáva všetky políčka a obsahuje aj mnoho ďalších funkcií. Jeho bezpečnosť je vynikajúca, niet pochýb o tom, že vaše aktivity zostanú súkromné ​​a má veľkú sieť serverov vrátane niektorých v Južnej Afrike. Navyše sa môže bez problémov dostať do streamingových služieb vrátane Netflixu.

Prečo nevyužiť svoju 30-dňovú záruku vrátenia peňazí a zistiť, či sa vám to páči? Ak máte skúsenosti s používaním VPN v Južnej Afrike alebo nám niečo uniklo, dajte nám vedieť v sekcii komentárov. Vyskúšajte náš archív VPN, aj keď ste tu. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me