Najlepšie VPN pre Indonéziu 2020: Merdeka pre 21. storočie

Indonézia je najväčším súostrovím na svete a je tvorená neuveriteľnými 1700 ostrovmi, ktoré majú preskúmať sopky, chrámy a pláže. Aj napriek všetkej jej kráse a prírodnému šarmu sa vám však neublíži škaredá stránka online. Aby sme vám pomohli zostať chránení, zostavili sme zoznam najlepších sietí VPN pre Indonéziu.


Používanie virtuálnej súkromnej siete je vždy dobrý nápad, nech ste kdekoľvek. Chráni vás pred nebezpečenstvami online, ako aj pred obchádzaním obmedzení. V Indonézii je to obzvlášť dôležité.

Prejdeme si, prečo potrebujete VPN pre Indonéziu, rôzne faktory, na ktoré sme pri výbere a výbere sami prihliadli..

Online cenzúra v Indonézii

Internet v Indonézii je prísne kontrolovaný. Obsah, ktorý vláda považuje za porušovanie zákonov alebo sociálnych noriem, je obmedzený. To zahŕňa pornografiu, násilie, hazard a urážku na cti. Definície týchto sú však také široké, že pri cenzúre sa môžu zamotať aj ďalšie materiály, ako napríklad obsah LGBT alebo webové stránky na zoznamovanie..

Zábava je výrazne cenzurovaná a populárne webové stránky ako YouTube, Vimeo, Reddit a Imgur môžu byť tiež obmedzené. V jednom momente bol Netflix zakázaný, pretože štátnym cenzorom nepodal podrobnosti o svojej mediálnej knižnici. Teraz je však k dispozícii.

Ďalšou krajinou s prísnou cenzúrou je Čína. Jeho brána Firewall blokuje najzápadnejší obsah svojich občanov, takže tu bude platiť aj množstvo kritérií v zozname našich najlepších sietí VPN pre Čínu..

Ovládacie prvky na mieste majú dvojvrstvovú štruktúru. Vláda definuje zoznam adries a kľúčových slov, ktoré treba zakázať, a poskytovatelia internetových služieb tieto bloky vynútia. Problém je v tom, že Indonézia používa inú variáciu latinskej abecedy, čo spôsobuje určité nejasnosti v adrese URL, a nie všetci zamestnanci ISP dokážu porozumieť západným slovám..

Z tohto dôvodu poskytovatelia internetových služieb radšej blokujú webové stránky, než implementujú službu filtrovania na blokovanie stránok v rámci webovej lokality, ktoré obsahujú určité výrazy. Dávajú prednosť obmedzeniu prístupu na internet, aby boli chránené pred trestom, čo má za následok zablokovanie niektorých webových stránok, ktoré nie sú označené ako urážlivé. Zákazy môžu trvať roky, keď sú nastavené, takže vidíte, prečo by sa im chceli vyhnúť.

Bloky, ktoré ovplyvnili zdieľanie obrázkov a videa v aplikáciách, ako sú Twitter, WhatsApp, Facebook a Telegram, boli nariadené, aby „udržiavali demokraciu“, ale bloky boli zrušené o tri dni neskôr. V júli 2019 ministerstvo informácií a komunikácií (Kominfo) tiež uviedlo, že by neváhali zablokovať všetky siete VPN, ktoré v Indonézii nemajú licenciu. Nie sme si však istí, ako sa to ukáže.

Sloboda prejavu v Indonézii

Podľa indonézskej vlády je organizácia Transparency International označená za vysoko skorumpovanú a podľa zákona o informáciách a elektronických transakciách môže obmedziť obsah. Využíva zákon pre svoju vlastnú agendu, pričom zdôvodňuje, že bloky sú vynútené na udržanie verejného poriadku.

Môžete dokonca nájsť niektoré spravodajské webové stránky, ktoré obsahujú politické informácie a kritiku blokovanú. Používa sa tiež na boj proti falošným správam, podvodom a nenávistným prejavom.

Zákon IET bol vytvorený v roku 2008 a kritici ho vnímali ako útok na slobodu prejavu a prístup k informáciám online. Každý, kto uverejňuje politický alebo náboženský urážlivý obsah, má k nemu prístup alebo ho vytvára, porušuje zákon. Ak budú uznaní vinnými, mohli by čeliť až šiestim rokom väzenia a pokutu vo výške približne 100 000 dolárov.

Webové stránky a iné platformy s takýmto obsahom sú informované o odstránení alebo o riziku, že budú zablokované. Účty sociálnych médií, najmä na Facebooku, boli tiež obmedzené. Proti spravodajským sieťam sa viedli ohováranie, ale aj jednotlivci by mali byť opatrní.

Tresty za ohováranie, nenávistné prejavy a podnecovanie násilia sú kruté. Používateľovi Facebooku bol vynesený štrnásťmesačný trest odňatia slobody a pokuta vo výške 5 miliónov IDR (350 dolárov), pretože bol označený v správe od priateľa a ukázalo sa to na jeho časovej osi. Naša najlepšia časť VPN pre Singapur obsahuje podobné problémy.

Dohľad online v Indonézii

Vláda nielen cenzuruje mnoho webových stránok, ale môže monitorovať aj sociálne médiá a špionážne služby pre svojich občanov podľa zákona o štátnej spravodajskej službe z roku 2011. Zákon je tak neurčito formulovaný, že umožňuje odpočúvanie komunikácie bez súhlasu súdu. Okrem toho sú používatelia mobilných telefónov povinní zaregistrovať svoje číslo u vlády.

Indonézska armáda bola obvinená z vykonávania neoprávneného dohľadu a vláda nakupovala technológiu sledovania, ktorá umožňuje prístup k zariadeniam a sieťam. V roku 2015 bolo hlásené, že Indonézia bola jednou z 21 krajín, ktoré si od švajčiarskych spoločností kúpili licenciu na používanie technológie na sledovanie mobilných telefónov s názvom IMSI catchers..

Počítačová kriminalita v Indonézii

Navyše je Indonézia považovaná za jednu z najzraniteľnejších krajín v oblasti počítačovej kriminality. Medzi prípady patria hackerstvo, vírusy a malware. Všetky z nich však môžu byť blokované alebo opravené pomocou nášho najlepšieho antivírusového softvéru.

Indonézia predstihla Čínu, aby sa stala najväčším zdrojom kybernetických útokov. Thajsko je dosť vysoké aj v rebríčku počítačovej kriminality, ako si môžete prečítať v našej najlepšej zásielke VPN pre Thajsko. V roku 2017 sa Singapur podelil o svoje skúsenosti s riešením problému počítačovej kriminality s Indonéziou a povedal mu, ako prevádzkovať agentúru pre kybernetickú bezpečnosť. Indonézia mala záujem o zriadenie jednej a urobila tak v januári 2018.

Ak sa chcete dozvedieť viac o počítačovej kriminalite, prečítajte si našich sprievodcov botnetmi, ransomware, phishingom a zneužitím prehliadača..

Najlepšie VPN pre Indonéziu 2020

Čo robí VPN najlepším pre Indonéziu

Pri výbere siete VPN pre Indonéziu je potrebné veľa premyslieť. Vládny dohľad a nebezpečenstvo obvinenia z trestného činu online sú veľké problémy. Odporúčame vám, aby ste z našich recenzií VPN vybrali poskytovateľa, ktorý má veľkú bezpečnosť, aby vás ochránil pred monitorovaním a posilnil vašu ochranu pred počítačovými hrozbami..

Kvôli väčšej bezpečnosti je výhodné mať vstavaný prepínač zabíjania, ktorý zaistí, že v prípade, že sieť VPN prestane fungovať, nebude prerušené pripojenie k internetu, ak by sieť VPN nefungovala..

Ochrana osobných údajov je rovnako dôležitá a hoci si môžete myslieť, že je zabezpečená, jedná sa o samostatnú funkciu. Poskytovatelia ctia vaše súkromie dodržiavaním pravidiel bez prihlásenia. To znamená, že neuchovávajú záznamy o vašich online aktivitách, takže aj keď o to požiadajú úrady, nebudú môcť nič odovzdať.

Keď sa o ne postará, je tu všetka cenzúra, ktorá sa dá obísť. Na uľahčenie si vyberte poskytovateľa s dobrou sieťou serverov. Čím viac má, tým viac šancí obísť obmedzenia vo viacerých krajinách. Ak chcete získať prístup k obsahu, ktorý je k dispozícii iba v Indonézii, uistite sa, že niektoré sú aj v Indonézii.

Pomôže to aj pri geoblokoch. Ak napríklad chcete získať prístup do USA Netflix, nebudete mať prístup z Indonézie. Použitím VPN a výberom servera v USA sa budete môcť prihlásiť a sledovať svoje obľúbené relácie. Ak chcete získať ďalšie odporúčania, pozrite si našu najlepšiu časť VPN pre Netflix.

Rýchlosť je niečo, čo treba vziať do úvahy. Ak si vyberiete poskytovateľa s dobrou rýchlosťou, budete sa tešiť rýchlemu načítaniu a ušetríte tak rozum. Je to tiež nevyhnutnosť pre streamovanie.

Spolu s týmito funkciami by ste sa mali pozrieť na to, koľko zariadení VPN umožňuje pripojiť naraz, ak má pre vaše zariadenie klienta a aké ľahké je použitie, najmä ak ste nováčik.

Dobré služby zákazníkom sú pekné, ak narazíte na problémy a ceny sa líšia, takže sa budete chcieť uistiť, že sa zmestia do vášho rozpočtu. Zohľadnili sme ich aj v zozname, ale menej ako naše ďalšie kritériá.

1. Najlepšie VPN pre Indonéziu: ExpressVPN

ExpressVPN je podľa redaktorov Cloudwards.net najlepšou VPN a pre Indonéziu sa dostáva na prvé miesto. Začína sa skvelou službou všade okolo, ale začiarkava všetky políčka aj pre Indonéziu. Môžete si prečítať našu úplnú recenziu ExpressVPN a zistiť, prečo sa nám to veľmi páči.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Vďaka 256-bitovému šifrovaniu AES, vďaka ktorému je vaša bezpečnosť chránená pred rizikom sledovania a online hrozí dobré skóre. Má zabudovaný prepínač zabíjania, takže sa nemusíte báť úniku údajov, ak zlyhá, a prísnych zásad bez protokolov, čo znamená, že nikto nemôže zistiť, čo robíte..

Okrem toho má mnoho serverov rozmiestnených po 94 krajinách, čo vám dáva veľa možností na obídenie obmedzení. Niektoré z nich sa nachádzajú aj v Indonézii, čo znamená, že máte prístup k obsahu obmedzenému na túto krajinu. ExpressVPN tiež prišiel na prvé miesto v našom najrýchlejšom kúte VPN, takže sa vám už nebudú zobrazovať žiadne obrazovky s plným načítaním.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

Ak nemáte skúsenosti s používaním sietí VPN, ExpressVPN je dobrá voľba. Po inštalácii zvládne takmer všetko za vás. Vyberte si len požadovaný server a uistite sa, že ste k nemu pripojený.

Môžete ho nastaviť na Windows, MacOS, Android a iOS. Má tiež rozšírenia prehliadača pre Firefox, Chrome a Safari. Umožní to až päť súčasných pripojení. Zákaznícka podpora je dobrá a personál je nápomocný a informovaný. Môžete ich kontaktovať prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu 24/7.

ExpressVPN je drahý v porovnaní s inými poskytovateľmi, ale stojí za to za kvalitu služieb. Ak sa rozhodnete pre dlhší plán, môžete znížiť náklady. V prípade, že sa vám nepáči, existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí. Sme si však istí, že áno.

2. NordVPN

NordVPN je ďalšou skvelou službou pre Indonéziu. Rozdiely medzi tým a našou najlepšou voľbou sa môžete dozvedieť v našom diele ExpressVPN vs NordVPN. Má vynikajúcu bezpečnosť a pridaním serverov s dvojitým skokom poskytuje ešte väčšiu ochranu.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Je to vyladiteľnejšie ako ExpressVPN, čo sa vám môže páčiť. Len nezačínajte, pokiaľ neviete, čo robíte. Súčasťou služby je aj prepínač zabíjania a na ochranu vášho súkromia má politiku bez protokolov. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordVPN, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

Má dobrú škálu serverov, viac ako ExpressVPN, ale sú rozmiestnené po menej krajinách. Stále však existuje veľa na obchádzanie blokov. V Indonézii je 10, takže by ste nemali mať problém s prístupom k obsahu obmedzenému na túto oblasť.

Rýchlosti sú dobré, ale pri pripojení na veľké vzdialenosti sa môžu spomaliť.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Program NordVPN môžete používať na Windows, MacOS, Android a iOS a rýchlo ho nastaviť. Usporiadanie je dobré a jednoduché na použitie. NordVPN vám umožňuje pripojiť sa súčasne až šesť zariadení a získalo miesto v zozname našich najlepších sietí VPN pre viac zariadení. Ak máte veľa tech, je to dobrá voľba.

Pomoc je k dispozícii vo forme živého chatu a e-mailu a odpovede sú rýchle a dôkladné. Môžete tiež využiť praktickú vedomostnú základňu, ktorá by vám mala ukázať, ako vyriešiť bežné problémy sami.

NordVPN ponúka veľkú hodnotu s dostupným mesačným programom, ale ak sa prihlásite na dlhší plán, uvidíte nejaké úspory. Nemusíte sa ani obávať ponoru. Má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí v prípade, že to nie je pre vás to pravé.

3. CyberGhost

Ďalej je CyberGhost, čo je dobrá služba, aj keď nie úplne na úrovni našich prvých dvoch možností. Má slušnú bezpečnosť, ale nie je tak prispôsobiteľná ako NordVPN. Prepínač zabíjania je tiež súčasťou balíka a z dôvodu zvýšenej ochrany ho nemožno vypnúť. Dobre to funguje aj pri ochrane súkromia tým, že sa neuchovávajú žiadne záznamy.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má viac ako 6 000 serverov rozmiestnených vo viac ako 90 krajinách. Osem je tiež v Indonézii, v prípade, že ich potrebujete. Má dobrú rýchlosť, ale pri pripojení na vzdialený server sa môže spomaliť. Viac informácií o službe nájdete v našej recenzii CyberGhost.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

Inštalácia je jednoduchá a klienti desktopu sú k dispozícii pre systémy Windows a MacOS. Existujú aj mobilné aplikácie pre Android a iOS. Jeho aktualizované rozhranie sa tiež ľahko používa.

CyberGhost môže bežať na siedmich zariadeniach naraz, čo je dobré, ale to je tiež limit, na koľko ho môžete nainštalovať. Na porovnanie NordVPN umožní šesť súčasných pripojení, ale môžete ich nainštalovať na ľubovoľný počet zariadení.

Ak narazíte na problémy, môžete sa pozrieť na rozsiahlu databázu poznatkov, ktorá pokrýva najbežnejšie problémy. Ak stále potrebujete pomoc, môžete sa obrátiť na člena podpory prostredníctvom živého chatu alebo e-mailom. Živý chat je najrýchlejší, ale v každom prípade získate spoľahlivú odpoveď.

Má prijateľnú mesačnú cenu, ale výberom dlhšieho plánu môžete ušetriť peniaze. Pred potvrdením môžete využiť sedemdňovú skúšobnú verziu dostupnú pre používateľov systému Android a iOS. K dispozícii je tiež záruka vrátenia peňazí, ktorá by vám mala poskytnúť dostatok času na zistenie, či sa vám to páči.

4. VyprVPN

VyprVPN je dobrá služba so zavedením zabezpečenia. Má dokonca svoj vlastný šifrovací protokol s názvom Chameleon, ktorý ďalej zaisťuje tunel VPN. Viac sa o tom dočítate v našej recenzii VyprVPN. Zahŕňa prepínač zabíjania, takže sa nemusíte starať o svoje údaje, ak VPN zlyhá, a môžete prehľadávať s dôverou, pretože to nevedie protokoly o používaní..

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Nemá toľko serverov ako jeho konkurenti, ale stále pokrýva viac ako 60 krajín, takže by ste mali mať možnosť nájsť server, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Má to aj v Jakarte, ak ich potrebujete. Rýchlosti nie sú zlé, ale občas sa môžu spomaliť.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia VyprVPN

Inštalácia netrvá dlho a môže byť nainštalovaná v systéme Windows a MacOS a klienti sa ľahko používajú. Má však omnoho lepšie mobilné aplikácie pre Android a iOS, a preto je na zozname najlepších VPN pre Android.

VyprVPN umožňuje pripojiť naraz až tri zariadenia. Ak však potrebujete viac, môžete sa rozhodnúť pre prémiový balík, ktorý umožňuje až päť. Na rozdiel od softvéru CyberGhost nie je nijako limitovaný počet zariadení, na ktorých môžete aplikáciu nainštalovať.

Zákaznícka podpora je k dispozícii prostredníctvom živého chatu alebo e-mailom. Živý chat vás najskôr spojí s robotom, existuje však tlačidlo na pripojenie k človeku. Nie je to však vždy obsadené personálom, takže možno budete musieť zanechať odkaz. K dispozícii je tiež sekcia FAQ, pomocou ktorej môžete vyriešiť problémy sami.

VyprVPN je cenovo dostupný a má na výber mesačný alebo ročný plán. Existuje tiež 30-dňová záruka vrátenia peňazí, takže si ju môžete vziať na otočenie.

5. Windscribe

Windscribe je pôsobivý na možnosti, ktoré ponúka, aj keď nie je taký dobrý ako jeho konkurenti. Bezpečnosť je dobrá a môžete ju prispôsobiť vašim potrebám. Má zabudovaný prepínač zabíjania, ale z nejakého dôvodu je označený ako „firewall“, čo môže byť mätúce, ako môžete vidieť v našej recenzii Windscribe..

windscribe-Slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má veľa nastavení ochrany osobných údajov pre vaše aktivity, čo je dobré, pretože ich mnohí poskytovatelia neponúkajú. Nevýhodou je, že vedie záznamy. Sú však obmedzené na minimum a údaje nemajú žiadnu skutočnú hodnotu. Navyše nie je žiadna šanca, že by sa to dalo vysledovať späť k vám.

Jeho serverové pokrytie je podobné ako v serveri VyprVPN v tom, že nemá veľa, ale pokrývajú 60 krajín, takže by ste mali mať dosť na obídenie blokov. Niektoré sú v Jakarte, ale musíte ich používať ako profesionálny člen. Nie je to najrýchlejšia sieť VPN v okolí, ale jej rýchlosť nie je zlá a bude stačiť na väčšinu aktivít, dokonca aj na streamovanie.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Windscribe

Windscribe má jednoduché rozhranie, ktoré je vhodné pre tých, ktorí nemajú veľa skúseností. Drží však dostatok nastavení pre drotárov. Môžete ho používať na Windows, MacOS, Linux, Android a iOS s neobmedzeným súčasným pripojením.

Zákaznícky servis je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom živého chatu, ale budete hovoriť so zástupcom AI Garrym. Napriek tomu sú jeho odpovede celkom dobré. Ak chcete, môžete odoslať lístok a hovoriť so skutočným človekom. Má tiež všeobecnú vedomostnú základňu, časté otázky a príručky, ktoré vám pomôžu, plus čiastkový účet s tisíckami predplatiteľov pripravený pomôcť.

Windscribe je pomerne drahý, ale predplatné na dlhšie obdobie vám môže ušetriť peniaze. Ponúka bezplatný plán, ktorý je v porovnaní s niektorými veľkorysý, ale využitie šírky pásma bude obmedzené. Neexistujú ani žiadne pravidlá pre vrátenie platby. Ak sa vám však nepáči, môžete požiadať o vrátenie peňazí do troch dní od nákupu..

Záverečné myšlienky

Dúfame, že sme vám pomohli pri výbere vhodnej služby pre Indonéziu. Aj keď je dobré používať VPN kdekoľvek, Indonézia má dôvody, ktoré nemožno ignorovať. S jeho vládnym dozorom a mierami počítačovej kriminality by ste sa mali uistiť, že ste si vybrali poskytovateľa, ktorý ponúka prvotriednu bezpečnosť a politiku bez protokolovania..

S ohľadom na to všetko je ExpressVPN našou najlepšou sieťou VPN pre Indonéziu. Má veľkú bezpečnosť a súkromie a rozsiahle rozšírenie servera. Je to vynikajúca služba všade okolo a so zárukou vrátenia peňazí 30 dní sa nemôžete pokaziť.

Máte skúsenosti s používaním VPN v Indonézii? Radi by sme sa o tom dozvedeli, ako aj o návrhoch, takže ich vložte do komentárov nižšie. Prezrite si aj naše ďalšie články o VPN. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me