Najlepšie VPN pre Indiu 2020: Netra, Bollywood a Streaming

Keď uvažujete o Indii, pravdepodobne uvažujete o Bollywoode a korenenom jedle. Je to však omnoho viac. Je to taviaci hrniec bohatých a rozmanitých kultúr. Stále je tu online svet, ktorý ste povinní navštíviť, zatiaľ čo vy, a na zaistenie bezpečnosti by ste mali použiť jednu z našich najlepších sietí VPN pre Indiu.. 


Ak cestujete alebo ste sa presťahovali z Indie, možno vám chýbajú zvyčajné webové stránky a služby. Možno by ste chceli pozerať svoje obľúbené televízne seriály mimo indického regiónu (prečítajte si našu špecializovanú skladbu v službe Hotstar, ak ste na tom). Niektorý obsah a služby nie sú k dispozícii mimo krajiny z dôvodu geoblokov.

Ktorýkoľvek z našich najlepších poskytovateľov VPN uvedených nižšie vám umožní prístup k indickému obsahu. Máme tiež sprievodcu, ako získať indickú IP adresu, aby tak urobila. Existujú však aj iné dôvody na použitie virtuálnej súkromnej siete bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. V tomto článku vám povieme, prečo by ste mali používať sieť VPN v Indii.

Najlepšie VPN pre Indiu 2020

Online cenzúra v Indii

Mnoho krajín cenzoruje obsah online, ale robí to v rôznej miere. Čína je známa svojím obmedzeným internetom, ako si môžete prečítať v našej časti o Veľkom Firewalle. India nie je taká zlá, ale cenzúra je na vzostupe. 

Vláda môže vypnúť internet tým, že nariadi poskytovateľom internetových služieb prepnúť sa do režimu offline. § 144 Trestného poriadku dáva vláde právomoc ukladať verejnosti dočasné obmedzenia, aby sa zabránilo nepokojom a iným neželaným správaním.

Môžu byť blokované webové stránky týkajúce sa hazardných hier, pornografie a zoznamovania, ako aj webové stránky mimovládnych organizácií, feministických skupín a skupín pre ľudské práva. Boli hlásené aj skutočnosti, že indický mobilný operátor Reliance Jio zablokoval niekoľko webových stránok proxy a VPN. 

Zverejňovanie alebo prenos obscénneho alebo sexuálne explicitného obsahu online je trestné podľa článku 67 zákona o informačných technológiách. Používanie počítačových prostriedkov na odcudzenie identity niekoho iného na spáchanie podvodu je tiež trestné podľa oddielu 66D.

Indická vláda spolupracovala s Facebookom, Twitterom, YouTube a ďalšími spoločnosťami na blokovaní určitého obsahu na webových stránkach, ktoré považuje za nevhodné (pozrite si článok o tom, ako odblokovať článok YouTube). Dôvody sa pohybujú od predchádzania hrozbám pre verejný poriadok až po skrývanie všetkého, čo sa považuje za nemorálne alebo proti náboženstvu. 

Vláda tiež zvážila uloženie nariadení, ktoré by od platforiem vyžadovali, aby zakázali nezákonný obsah alebo boli sankcionované. Aplikácia na zdieľanie videa TikTok bola zablokovaná po súdnom rozhodnutí, podľa ktorého by deti mohli vystaviť nevhodnému obsahu. V Indonézii to už bolo zakázané a USA zistili, že zbiera osobné údaje od maloletých.

Dohľad online v Indii

Existujú aj ďalšie nebezpečenstvá online, na ktoré sa treba tiež zamerať. Mnoho vlád na celom svete vykonáva online dohľad a India to nie je nevinná. 

Napríklad má monitorovací nástroj v reálnom čase s názvom Analýza sieťového prenosu alebo NETRA, ktorý zachytáva údaje z internetového prenosu a analyzuje ich na kľúčové slová, ako sú „bomba“ a „terorista“. Môže monitorovať správy, Facebook, internetový prenos a ďalšie, aj keď sú šifrované. Ak zistí potenciálne bezpečnostné riziko, upozorní príslušné agentúry a poskytne zdrojovú adresu IP.

Vláda používa identifikačný projekt s názvom Aadhaar na poskytovanie verejných služieb, ako sú pečiatky a pripojenie k mobilným telefónom. Zhromažďujú a ukladajú sa osobné údaje viac ako 1 miliardy Indiánov vrátane odtlačkov prstov, fotografií a skenov dúhovky. Vyskytli sa však obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov v prípade porušenia bezpečnosti a spôsobu použitia údajov.

Aadhaar je dobrovoľný, ale vláda v podstate uväzňuje občanov, ktorí sa zapisujú, tým, že ich zaväzuje takmer pre všetko vrátane určitých pracovných úloh a systémov sociálneho zabezpečenia. Okrem toho musia mobilní zákazníci, používatelia internetovej kaviarne a používatelia internetu predložiť svoju identifikáciu. Nie je jasné, ako sa údaje používajú okrem vyššie uvedeného.

Návrh zákona o ochrane osobných údajov z roku 2018 bol kritizovaný, pretože ho vláda mohla použiť na uľahčenie invazívneho dohľadu. Zákon o telegrafe a zákon o IT tiež umožňujú, aby sa vykonával dohľad nad komunikáciou s cieľom chrániť národnú bezpečnosť. V Indii boli nájdené aj servery dohľadu FinFisher.

Sloboda prejavu online v Indii

Indická ústava zabezpečuje slobodu prejavu, ale niektoré typy majú obmedzenia. Hanobenie je trestné podľa trestného zákona a trestného poriadku a používa sa proti prejavu online. Navyše reč, o ktorej sa zistí, že je upokojujúca alebo obscénna, možno potrestať trestom odňatia slobody na dva až sedem rokov.

Na sociálnych sieťach sa šíria falošné správy a zvesti a mnohí ľudia boli za to zatknutí. Zdieľanie obsahu, ktorý sa považuje za politicky alebo nábožensky urážlivý, môže mať za následok zadržanie. Novinári navyše čelia násilným hrozbám v reakcii na svoju prácu. Buďte opatrní pri uverejňovaní príspevkov online.

Torrenting v Indii

Hoci torrentovanie v Indii je v poriadku, sťahovanie materiálov chránených autorskými právami je nezákonné. Tisíce torrentových webových stránok boli zablokované a iba ich prístup môže viesť k závažným trestom vrátane pokút a uväznenia. Náš najlepší sprievodca VPN pre Nemecko ukazuje inú krajinu, ktorá je prísne porušujúca autorské práva.

Počítačová kriminalita v Indii

Aj keď všetky uvedené dôvody sú hlavnými dôvodmi použitia siete VPN v Indii, nezabúdajte na riziká, ktoré sa môžu pri prehliadaní vyskytnúť. Správa spoločnosti Symantec Internet Security Threat Report z roku 2018 ukázala, že India v rokoch 2015 až 2017 prijala druhý najvyšší počet cielených útokov na svete..

S rastúcou obľubou bezplatných verejných WiFi prístupových bodov nie je počítačová kriminalita nikdy príliš ďaleko. Nie je známe, aké bezpečné je pripojenie. Mať VPN a slušný antivírus vám pomôže chrániť vaše osobné údaje pred zvedavými očami.

Čo robí VPN najlepším pre Indiu

Hoci väčšina poskytovateľov v našich recenziách VPN má papierové funkcie, v praxi sú niektoré lepšie. Hlavným faktorom pri získavaní VPN pre Indiu je bezpečnosť. Musíte si vybrať ten, ktorý má dobrú bezpečnosť a súkromie, aby ste obmedzili svoju online aktivitu a chránili vás pred kybernetickými útokmi. Dobré zásady ochrany osobných údajov povedajú, že poskytovateľ VPN vaše aktivity online neprihlási.

Dôležitá je aj sieť servera VPN. Mať obrovské množstvo serverov bodkujúcich zemeguľu je pre vás v Indii nevyhnutné obísť bloky. Ak chcete obsah z Indie, potrebujete servery umiestnené v krajine. Čím bližšie, tým lepšie tiež, pretože to pomôže s rýchlosťou. 

V skutočnosti je rýchlosť VPN kľúčovým faktorom, pretože pri streamovaní obľúbených programov nechcete používať pomalú službu. Je nevyhnutné zabezpečiť, aby mala neobmedzenú šírku pásma. S obmedzením limitu sa služba VPN zastaví ihneď po dosiahnutí limitu, vďaka čomu vás nielen zraniteľní, ale aj v polovici svojej relácie.

Ďalšou vecou, ​​ktorú treba zvážiť, je, či sa môže dostať do streamingových služieb, ktoré zariadenia podporuje a koľko sa môžete pripojiť naraz, jej použiteľnosť, zákaznícky servis a náklady. Pozrime sa na našu najlepšiu voľbu pre Indiu.

1. Najlepšie VPN pre Indiu: ExpressVPN

ExpressVPN ponúka rýchlu a bezpečnú službu a často sa dostane na prvé miesto tu na Cloudwards.net. Má dobrú kombináciu funkcií na riešenie väčšiny situácií a je našou najlepšou VPN pre Netflix.

Jeho bezpečnosť je vynikajúca a poskytuje 256-bitové šifrovanie, ktoré môžete zvýšiť. Zásady ochrany osobných údajov sa dodržiavajú bez protokolov a je tu prepínač zabíjania, ktorý zvyšuje ochranu. Prečítajte si našu recenziu ExpressVPN a zistite, aká dobrá je jej bezpečnosť a súkromie.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Má servery rozmiestnené po 94 krajinách, vrátane niektorých v Čennaj a Bombaji, takže si určite nájdete ten, ktorý je vhodný na obchádzanie blokovania, s ktorým sa stretnete. Rýchlosť tiež nie je problémom, pretože je to jedna z najrýchlejších služieb VPN. 

Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma, takže si nemusíte robiť starosti s tým, koľko streamovania robíte alebo torrentovaním, ako to umožňuje. Navyše je to naša najlepšia sieť VPN na streamovanie, pretože sa môže dostať do väčšiny služieb.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

ExpressVPN sa ľahko používa a stará sa o všetko, čo je pre vás pripravené po vybalení z krabice. Môžete ho použiť na Windows, MacOS, Android a iOS. K dispozícii sú tiež rozšírenia prehliadača pre Mozilla Firefox, Google Chrome a Safari. Po inštalácii sa môžete pripojiť za pár sekúnd a je ľahké zmeniť svoju polohu. Môžete mať súčasne pripojených až päť zariadení.

Ak potrebujete pomoc, je k dispozícii užitočná informačná základňa online. Navyše môžete kontaktovať podporu prostredníctvom živého chatu a e-mailu 24/7. Živý rozhovor je najrýchlejší, ale pomocou e-mailu môžete získať podrobnejšiu pomoc. 

Nevýhodou ExpressVPN je jeho cena. Je to oveľa drahšie ako jeho konkurenti, ale stojí za to peniaze za službu, ktorú dostanete. Okrem toho existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí v prípade, že sa rozhodnete, že sa vám nepáči.

2. NordVPN

NordVPN je ďalšia kvalitná služba, ktorá ponúka veľa funkcií a pre Indiu je na druhom mieste. Obsahuje niektoré z najlepších zabezpečení vrátane možnosti použitia dvojitého skokového šifrovania, čo zvyšuje bezpečnosť tunela VPN. Taktiež ctí vaše súkromie prísnymi zásadami bez prihlásenia.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má obrovskú sieť serverov s viac ako 5 000 pokrývajúcimi 60 krajín. V Indii je 21, takže máte prístup k obsahu obmedzenému na túto krajinu. Má dobré rýchlosti, ale na dlhé vzdialenosti sa môže spomaliť, preto tu nezískal najvyššie miesto. Získate neobmedzenú šírku pásma a je skvelé dostať sa do streamovacích služieb, ako je Netflix. 

NordVPN umožňuje nielen torrenting, je to naša najlepšia VPN na torrenting. Viac informácií nájdete v našej recenzii NordVPN.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

NordVPN má klientov pre Windows, MacOS, Android a iOS. Sú ľahko použiteľné a môžete pripojiť súčasne až šesť zariadení. 

Prvým krokom v službách zákazníkom so spoločnosťou NordVPN bude vedomostná základňa pre svojpomoc. Potom je k dispozícii živý chat a e-mail 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Live chat reaguje najrýchlejšie, ale pomoc je dobrá v oboch smeroch.

NordVPN je dobrá hodnota za peniaze. Mesačné náklady nie sú skvelé, ale ak sa prihlásite na odber na dlhšie obdobie, dosiahnete úspory. K dispozícii je 30-dňové okno na vrátenie platby, ktoré by malo byť dosť času na vykonanie skúšobnej jazdy.

3. CyberGhost

Ďalej je CyberGhost, čo je dobrá služba, ktorá ponúka veľkú bezpečnosť. Vďaka tomu budete chránení natrvalo povoleným vypínačom zabíjania, ktorý vás odpojí od internetu v prípade zlyhania siete VPN. Väčšina poskytovateľov ich má, vrátane našich ďalších tipov, zvyčajne ich však musíte zapnúť manuálne. CyberGhost má tiež solídnu politiku bez protokolov.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má viac ako 4 000 serverov v 58 krajinách a 20 z nich je v Indii. Rovnako ako NordVPN je rýchly, ale na veľké vzdialenosti sa môže spomaliť. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma a môže sa dostať do väčšiny streamovacích služieb. Navyše umožňuje torrentovanie. Prečítajte si našu recenziu CyberGhost pre viac informácií.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

Klienti sú k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS. Rozhranie CyberGhost bolo nedávno aktualizované a ľahko sa používa, aj keď si na to môže chvíľu trvať. Súčasne je možné pripojiť až sedem zariadení, vďaka čomu získal CyberGhost miesto v našej najlepšej VPN na porovnanie viacerých zariadení. To znamená, že môžete nainštalovať iba na sedem zariadení naraz.

Má jednu z najrozsiahlejších poznatkových databáz, ktoré sme videli, čo je skvelé na riešenie menších problémov. Ak stále potrebujete pomoc, máte k dispozícii live chat a e-mailovú podporu. Živý rozhovor je najrýchlejšou možnosťou, ale najlepšie sa používa na jednoduché otázky. Zložitejšie záležitosti sú najlepšie zamerané na e-mailovú podporu.

CyberGhost je lacná služba, pokiaľ si nezvolíte mesačnú sadzbu. Môžete využiť bezplatnú sedemdňovú skúšobnú verziu pre Android a iOS, aby ste zistili, či sa vám to páči, a ak potrebujete viac času, môžete sa spoľahnúť na záruku vrátenia peňazí, ktorá sa vzťahuje na všetky platformy. Mesačný program umožňuje 14 dní, ale pri dlhších programoch získate 45 dní.

4. VyprVPN

VyprVPN je ďalšou dobrou voľbou pre Indiu. Má vynikajúcu, prispôsobiteľnú bezpečnosť, ktorú je možné zvýšiť pomocou vlastného protokolu Chameleon. Prečítajte si o tom viac v našej VyprVPN recenzii.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

To však znamená, že v oddelení serverov chýba. V 64 krajinách je k dispozícii menej ako 1 000 serverov. To by však stále malo stačiť na obchádzanie obmedzení a v Bombaji sú servery. 

Jeho rýchlosti nie sú skvelé, ale mali by byť v poriadku pre väčšinu aktivít. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma a môže sa dostať na väčšinu streamingových platforiem. Môžete tiež použiť na torrenting.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia VyprVPN

Aplikáciu VyprVPN môžete nainštalovať na Windows, MacOS, Android a iOS, ale rozhranie vyzerá datované. Napriek tomu sa dá ľahko používať a pomocou štandardného balíka môžete pripojiť až tri zariadenia alebo až päť s možnosťou Premium.

Pomoc je k dispozícii vo forme databázy znalostí, živého chatu a e-mailu. Je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale buďte pripravení na krátke odpovede.

VyprVPN má na výber dva balíčky: Standard, ktorý je najlacnejší a Premium. Premium vám poskytne ďalšie dve pripojenia a protokol Chameleon. Mesačná cena nie je zlá, ale výberom ročného predplatného ušetríte peniaze.

Existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí, ktorú môžete použiť aj na testovanie.

5. TorGuard

Náš posledný výber je TorGuard. Je to dobrá služba, ktorá má k dispozícii niektoré z najviac prispôsobiteľných zabezpečení. Môžete si vybrať z rôznych protokolov a je tu automatický prepínač zabíjania. Vaše súkromie je chránené aj zásadami bez prihlásenia.

TorGuard-Slider1

TorGuard-Slider2

TorGuard-Slider3

TorGuard-Slider4

TorGuard-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

TorGuard má viac ako 3 000 serverov v 55 krajinách vrátane niektorých v Bangalore. Jeho rýchlosti sú vysoké, ale to sa môže zmeniť s vybranými nastaveniami zabezpečenia. Vyššia bezpečnosť ho spomalí. K dispozícii je neobmedzená šírka pásma a umožňuje torrentovanie.

To znamená, že TorGuard nie je vynikajúci v prístupe k niektorým streamingovým službám, ako je Netflix. Môžete si však kúpiť vyhradenú streamovanú IP za 7,99 dolárov mesačne. Predávajú sa v každej krajine a je zaručené, že budú fungovať, a preto spoločnosť TorGuard získala druhé miesto v našom článku o najlepších VPN pre cestujúcich. Prečítajte si viac v našej recenzii TorGuard.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

TorGuard je kompatibilný s Windows, MacOS, Android a iOS, hoci nastavenie mobilného zariadenia môže byť bolesť. V predvolenom nastavení môžete pripojiť až päť zariadení a za 20 dolárov si môžete zakúpiť až 20 ďalších.

K dispozícii je informačná báza, zdroje a fórum na pomoc s problémami. TorGuard má možnosť live chatu, ale ide o zmluvnú zákaznícku službu. Z tohto dôvodu je najlepšie využiť možnosť e-mailu 24/7 pre ďalšie technické problémy. 

Mesačná sadzba nie je zlá, ale môžete ušetriť peniaze pri dlhších programoch. Existuje 7-dňová záruka vrátenia peňazí, ktorá vám poskytuje dostatok času na vyskúšanie.

Záverečné myšlienky

Či už chcete získať prístup k svojej obľúbenej indickej televíznej relácii alebo obísť bloky v krajine, pomocou jedného z našich výberov vám to umožní ľahké. Odporúčame vám zvoliť sieť VPN s dobrým zabezpečením a rozsiahlu sieť serverov vrátane serverov v Indii. Výhodná je aj rýchla služba s neobmedzenou šírkou pásma.

ExpressVPN je tu majster s vynikajúcou bezpečnosťou, obrovskou sieťou serverov a vysokými rýchlosťami. Pretože ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, odporúčame vám vyskúšať si ju.

Ak ste boli v Indii a na prístup k svojmu obľúbenému obsahu ste používali sieť VPN, radi by sme sa o vašej skúsenosti dozvedeli v sekcii komentárov. Pozrite si náš archív VPN, kde nájdete aj ďalšie užitočné články. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map