V tomto sprievodcovi najlepšou sieťou VPN pre hry vám vysvetlíme, prečo by ste pri hraní online mali používať sieť VPN. Ako hráč a technický nadšenec je ľahké uraziť príval produktov „hráčov“, ktoré trápia internet. Pár pohárov s modrým svetlom a fľaša Mountain Dew nezmenia to, ako dobre hráte, takže je lákavé odpisovať všetky produkty pre hráčov ako jednoduché trendy.


Virtuálne súkromné ​​siete sa často do tejto kategórie zmestia, ale nemali by. Hoci siete VPN sa väčšinou používajú na prístup k exkluzívnym titulom na serveri Netflix alebo na ochranu ľudí pred náporom špionáže zo strany vlády vo väčšine krajín, použitie jednej vám môže zaistiť bezpečnosť aj pri hraní online..

ExpressVPN je náš najlepší výber, ktorý by nemal byť prekvapením. Má najlepšiu kombináciu funkcií, bezpečnosti a rýchlosti, vďaka čomu je ideálnou voľbou pre takmer všetky scenáre. Napriek tomu existujú poskytovatelia, ktorí hrajú hernú úlohu dobre, takže ak chcete viac možností, čítajte ďalej.

Najlepšie VPN pre hranie hier 2020

Výber najlepšej VPN pre hranie hier

Keď odporúčame siete VPN, hra nie je prvou témou, ktorá sa objaví. Každý, kto má dobré znalosti o internete, chápe, že chráni vaše súkromie pred vládnymi agentúrami, poskytovateľmi internetových služieb a sieťovými snoopers. Aj keď je to ľahko viditeľné, predpoklady pre hranie hier nie sú také zrejmé.

Po prvé a najzreteľnejšie VPN umožňujú prístup k geoblokovanému obsahu. Aj keď je to veľké znepokojenie pre feťákov Netflixu, má to tiež dôsledky na hranie hier. Môžete prehliadať exkluzívne tituly v sieti PlayStation Network, Steam alebo Xbox Live, ktoré nemusia byť vo vašom regióne k dispozícii. V niektorých prípadoch to znamená aj získanie titulu AAA pred uvedením na trh vo vašej krajine.

To však neprichádza bez nedostatkov. Siete VPN ovplyvňujú rýchlosť, takže počas používania sa vzdáte časti svojho pripojenia. Z tohto dôvodu sme vybrali poskytovateľov z nášho najrýchlejšieho sprievodcu sieťou VPN, aby sme sa ubezpečili, že nebudete zaostávať. Skontrolujte naše výsledky testov v našom liste.

Aj keď sme si z tohto sprievodcu vybrali, objednávka nie je rovnaká. Hry, najmä online hry, sa viac týkajú latencie ako šírky pásma, pričom druhá z nich sa považuje za „rýchlosť“. Pretože textúry a modely sa ukladajú a vykresľujú lokálne, jediná informácia, ktorú je potrebné odoslať medzi konzolami alebo počítačmi, je spôsob interakcie prehrávača so svetom..

Minimalizácia tejto latencie je dôležitá, ale niekedy ju VPN môže skutočne vylepšiť. Ak je server, ku ktorému ste pripojení, bližšie k serveru, na ktorom hráte, paket je vzdialený menšou vzdialenosťou. Používanie siete VPN vám okrem toho môže umožniť prístup k serverom, ktoré môžu mať nižšiu návštevnosť v iných častiach sveta.

Ani strata bezpečnostného aspektu sietí VPN. Distribuované útoky odmietnutia služby boli diablom pri udalostiach týkajúcich sa esportu a rovnako ako pri každom otvorenom spojení riskujete, že sa stanete obeťou počítačovej kriminality. Aj keď sa neobjaví tak často, ako to robí, povedzme, pri prelomení filmov, je to možné. VPN bude šifrovať vaše pripojenie, aby sa nikto nemohol dostať do vášho dátového toku.

Na základe toho sme vybrali našich poskytovateľov. Najprv sme sa zaoberali časom latencie. VPN nestojí za to, aby zničila vec, ktorú má chrániť. Ďalej sme sa zamerali na bezpečnosť. Trik zvyčajne robí kombinácia špičkových 256-bitových AES a OpenVPN.

Aj keď to bolo naše zameranie, zohľadnili sme aj cenu, jednoduchosť použitia a vlastnosti, ale tieto aspekty sú pre hry menej dôležité.

1. Najlepšie VPN pre hranie: ExpressVPN

ExpressVPN je najlepšia VPN na trhu, preto neprekvapuje, že je to najlepšie aj pre hranie hier. Okrem toho, že sme testovali najrýchlejšiu sieť VPN, je obzvlášť dobré obísť geobloky, vďaka čomu je vynikajúcou voľbou pre zachytenie exkluzívnej siete PSN alebo ochranu seba pri hraní online..

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Naša latencia zostala počas testovania približne 75 milisekúnd, čo je prijateľné pre hry. Jej výsledky neboli najrýchlejšie, ale boli najkonzistentnejšie. Pri pripájaní k serveru blízko domu je jedna vec rýchla, ale ak sa snažíte získať konkurenciu v iných častiach sveta, môžete naraziť na problémy. Pri ExpressVPN sa tomuto problému zabráni.

ExpressVPN má navyše aplikácie pre takmer každú platformu, čo je obzvlášť dôležité pre hry. Žiadna VPN, ktorú sme testovali, nemá aplikácie pre Xbox One alebo PlayStation 4 a ExpressVPN tento trend neprerušuje. Napriek tomu má jednoduchý smerovač, ktorý zabezpečí všetku vašu odchádzajúcu komunikáciu. Má aplikácie pre iOS a Android, ktoré chránia aj vaše mobilné hry.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, ExpressVPN je jednou z najlepších možností na trhu. Okrem použitia špičkového 256-bitového šifrovania AES s protokolom OpenVPN zachováva prísnu politiku bez protokolovania. Sídlo spoločnosti je na Britských Panenských ostrovoch, ktoré majú niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete. Bez ohľadu na to, čo sa snažíte chrániť, ExpressVPN vás kryje.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

VPN sú skvelé pre hranie hier, ale môžete ich použiť aj na mnohé iné účely. ExpressVPN je naša najlepšia VPN pre streamovanie, nielen pre jej vynikajúce rýchlosti, ale aj pre svoju schopnosť obísť prísne proxy zámky, ktoré používajú streamingové platformy.

Ak sa snažíte poraziť zákaz siete Netflix VPN, ExpressVPN je pre vás. Počas nášho testovania sa jej podarilo získať prístup k exkluzívnym titulom spoločnosti Netflix po celom svete a pohotová doba odozvy jej serverov zabezpečila, že sa môžeme streamovať vo vysokom rozlíšení alebo lepšie. Ako sme uviedli v našej recenzii ExpressVPN, je to „v jeho vlastnej lige, pokiaľ ide o streamovanie“.

Pokiaľ ide o stanovovanie cien, je to v lige samotnej. ExpressVPN nemá neuveriteľné sadzby skrývať Hide.me (prečítajte si našu recenziu na Hide.me), ale je to drahšie ako väčšina VPN. Aj keď sa tri limity súčasného pripojenia cítia dobre, obmedzujúco, pravdou je, že môžete nainštalovať ExpressVPN na smerovač, čím efektívne obídete limit pripojenia.

Je to drahé, ale stojí to za to. ExpressVPN začiarkava všetky políčka, ktoré požadujeme od VPN. Je rýchly, užívateľsky prívetivý a bezpečný, vďaka čomu je skvelou voľbou pre hranie hier alebo len pre čokoľvek iné. Môžete to tiež vyskúšať bez rizika s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

2. NordVPN

NordVPN je vynikajúcou voľbou. Keby to nebolo v rozpore s výkonom počas nášho testovania rýchlosti, bolo by víťazom ExpressVPN. Výšky boli vysoké, ale aj minimá. NordVPN pracuje rýchlo a uvoľnene, takže je o niečo viac TLC na plynulý chod. Ak to však chcete urobiť, je to jedna z najlepších dostupných možností.

predchádzajúca

Ďalšie

Počas nášho testovania sa vrátili najrýchlejšie výsledky všetkých sietí VPN. Urobilo to však iba na určitých miestach. V niektorých prípadoch nebolo možné dosiahnuť ani 10 percent našej nechránenej rýchlosti. To znamená, že ak ste ochotní hľadať server, získate dobré výsledky.

Všetko ostatné o službe je skvelé. Pokiaľ ide o obchádzanie geoblokov, spoločnosť NordVPN je na rovnakej úrovni ako ExpressVPN, takže by ste mali mať možnosť prehľadávať servery uzamknuté v regióne alebo nájsť hry, ktoré sú exkluzívne pre iné časti sveta. Prečítajte si článok NordVPN vs ExpressVPN, kde nájdete ďalšie porovnania medzi týmito dvoma službami.

Jeho bezpečnosť je rovnako dobrá, ak nie lepšia, ako bezpečnosť ExpressVPN. Aj keď s OpenVPN používa aj 256-bitový AES, zahŕňa aj servery s dvojitým skokom. Tieto špeciálne servery vám umožňujú pridať do vášho spojenia druhú vrstvu šifrovania, pretože preskakujete z jedného servera VPN na druhý. Ako keby jeden tunel nebol dosť tvrdý na rozbitie, dva sú takmer nemožné.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Servery spoločnosti NordVPN s dvojitým skokom sú iba jedným zo štyroch typov špeciálnych serverov, ktoré ponúka. Každá príchuť ponúka možnosť vyladiť pripojenie pre vyššiu rýchlosť alebo vyššiu bezpečnosť. Servery s dvojitým skokom, ako aj servery Tor, získali NordVPN miesto v našich najlepších VPN službách pre Číny..

NordVPN tiež zahŕňa CyberSec. Jedná sa o blokovanie škodlivého softvéru a reklám, ktorý však funguje dobre, ale nenahrádza najlepší antivírusový softvér. Aj napriek tomu je to pekný nástroj na blokovanie otravných reklám alebo na vyhýbanie sa hrozbám, ako sú číhajúce botnety online (prečítajte si nášho sprievodcu botnetom, kde sa o nich dozviete).

NordVPN má tiež prepínač zabíjania, čo je vlastnosť, ktorú by mala mať každá slušná sieť VPN, ale kladie na ňu zvrat. Prepínač kill môžete nastaviť tak, aby bol aktívny v určitých aplikáciách, takže môžete napríklad zablokovať klienta torrentu, ak pripojenie VPN zlyhá bez zastavenia relácie prehliadania..

Napriek nekonzistentnosti v rýchlosti je NordVPN jednou z najlepších možností pre svoju robustnú sadu funkcií, bezpečnú infraštruktúru a rozsiahlu sieť serverov. O jeho silných stránkach sa môžete dozvedieť v našej recenzii NordVPN alebo ju vyskúšať s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

3. CyberGhost

Vždy sme boli fanúšikmi CyberGhost, ale problémy s použiteľnosťou nám v minulosti bránili v plnom odporúčaní. Tieto obavy boli väčšinou napravené nedávnym prepracovaním používateľského rozhrania, a to všetko pri zachovaní pevnej služby, ktorú mala nedotknutú..

Cyberghost-homepage-2018

Počas nášho testovania sme zaznamenali priemernú latenciu v USA, kde sa uskutočnilo testovanie, iba 37 ms. V zahraničí nebol CyberGhost taký konzistentný ako ExpressVPN, ale napriek tomu sa mu podarilo dosiahnuť slušné pingové výsledky. Napríklad najhoršie miesto, Japonsko, malo priemernú latenciu 154 ms.

Inštalácia do smerovača by nemala byť problémom. CyberGhost obsahuje zoznam návodov na jeho inštaláciu na takmer akejkoľvek platforme, od smerovača po sieťové úložisko. Jeho limit pripojenia je tiež vysoký a ponúka viac ako NordVPN a ExpressVPN, a preto sa zaradil do nášho najlepšieho sprievodcu VPN pre viaceré zariadenia..

Aj keď to môže byť rýchle, CyberGhost pri používaní OpenVPN nefunguje rovnako dobre ako ExpressVPN. CyberGhost štandardne používa IKEv2, ktorý je rovnako bezpečný ako OpenVPN, ale tiež ľahšie blokovaný. Nie je to tak dobrá voľba pre nabitie titulov uzamknutých podľa regiónu, ale iba ľahšie blokovanie neznamená, že to bude.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

CyberGhost má slabé stránky, ale stúpa tam, kde uspeje. Je dodávaný s pôsobivou sadou funkcií, ktorá vám umožní vyladiť pripojenie, pristupovať k platformám pre výklenky a chráni sa pri torrentovaní.

Existujú dve sady špeciálnych serverov, jeden pre streaming a druhý pre torrenting. Torrenting servery nie sú také pôsobivé, ale streamingové servery sú. CyberGhost má asi 50 dátových centier optimalizovaných pre rôzne streamingové platformy, pričom je k dispozícii všetko od Netflixu po Crunchyroll..

Medzi ďalšie funkcie patrí blokovanie reklám, prepínač zabíjania a inteligentné pravidlá. Inteligentné pravidlá vám umožňujú automatizovať určité aspekty vášho pripojenia. Môžete napríklad nastaviť, aby sa CyberGhost automaticky pripájal, keď sa pripájate k určitej sieti Wi-Fi, alebo automaticky spustil prehliadač po vytvorení pripojenia.

Nie je to tak dobre zaoblené ako ExpressVPN, pretože kladie väčší dôraz na vlastnosti a rozhranie ako rýchlosť a bezpečnosť. Napriek tomu prináša pôsobivé výsledky a je lacný. Viac sa môžete dozvedieť v našej recenzii CyberGhost alebo ju vyskúšať s veľkorysou 45-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

4. Mullvad

Mullvad často nevyrába našich „najlepších sprievodcov VPN“, hoci je vynikajúcou službou. Hoci to nerobí nič zvlášť dobre, ponúka impozantné zabezpečenie a rýchlosť za cenu.

mullvad-review-interface

Počas testovania sme merali priemernú latenciu 36 ms, čo by malo byť ideálne pre hranie hier. V zahraničí bola latencia horšia ako u CyberGhost’s, ale Mullvad nás prekvapil svojou odolnosťou medzi kolmi. Na rozdiel od HideMyAss, ktorý mal nekonzistentné výsledky pingov (prečítajte si našu recenziu na HideMyAss), Mullvad nám dal rovnaké oneskorenie po kole.

Pre hry je to obzvlášť dôležité. Poskytovatelia s nekonzistentnou latenciou budú mať online spotty. Odolnosť Mullvad ho robí ideálnym, pretože to zaťažuje latenciu servera, ku ktorému sa pripájate, a vášho internetového pripojenia..

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Mullvad

Pokiaľ ide o zvyšok služby, Mullvad je nevýrazný. Nie je to zlé, ale neponúka veľa na rozlíšenie seba, ako napríklad NordVPN, ExpressVPN a CyberGhost. Najneobvyklejšia vec na Mullvade je, že prijíma hotovosť ako platbu. Môžete na ňu poslať akúkoľvek čiastku v akejkoľvek mene spolu s číslom svojho účtu a pripíše vám to, koľko času peniaze stoja.

To je zriedkavá kvalita VPN a softvérových služieb všeobecne. Aj keď to pre väčšinu ľudí nedáva zmysel, ukazuje to Mullvadove odhodlanie k anonymite. Má jasný postoj k ochrane súkromia, zachováva politiku bez protokolov a na svojej webovej stránke používa iba dva súbory cookie.

Pre tých, ktorí sa zaoberajú ochranou súkromia, je to skvelá voľba. Je to tiež lacné. Mullvad účtuje poplatky iba okolo 5 dolárov mesačne, čo je menej ako polovica mesačnej sadzby pre všetky naše ďalšie tipy. Dodáva sa s neobmedzenou šírkou pásma a až piatimi súčasnými pripojeniami.

Hodnota je solídna, aj keď sieť serverov Mullvad nie je pôsobivá a nemá funkcie. O podrobnostiach sa môžete dozvedieť v našej recenzii Mullvad alebo ju vyskúšať s trojhodinovým vstupom.

5. TorGuard

TorGuard je vysoko prispôsobiteľná služba, ktorá je napriek obetavosti drotárov vynikajúcou voľbou pre hráčov. V USA sme merali priemernú latenciu 38 ms a slušné skóre v zahraničí, takže s tým by ste nemali mať problémy s hraním..

TorGuard-Slider1

TorGuard-Slider2

TorGuard-Slider3

TorGuard-Slider4

TorGuard-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Aj keď to bol priemer v našom poslednom kole rýchlostných testov, počas hodnotenia TorGuard sme mali ešte lepšie výsledky. Po pripojení na server v Chicagu, ktorý bol oveľa bližšie k nášmu miestu na testovanie, došlo k zanedbateľnému poklesu rýchlosti. Pri základnom pingu 11 ms TorGuard pridal iba 7 ms, čo môže potvrdiť len málo VPN.

Ako sa očakávalo, latencia sa zvyšuje podľa vzdialenosti. To znamená, že rýchlosť sťahovania TorGuardu bola solídna. Dokonca aj v iných častiach sveta si udržal väčšinu našej nechránenej rýchlosti. Nezmení to herný aspekt, je to však stále dôležité pre streamovanie a prehliadanie.

Rozhranie nie je také príjemné ako povedzme, ExpressVPN, ale je priechodné. TorGuard má tiež nástroje na nastavenie smerovača, takže je ľahké začať tam. Ak máte nepríjemné kopanie v grafickom používateľskom rozhraní smerovača, môžete si tiež kúpiť smerovač s bleskom.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Aj keď je to vynikajúca voľba pre hranie hier, TorGuard nás ohromil svojou prispôsobiteľnosťou a funkciami. Dokonca aj pri registrácii si môžete službu vyladiť podľa svojich predstáv. V predvolenom nastavení je k dispozícii päť súčasných pripojení, ale môžete si kúpiť až 200 ďalších za 1 $. Podobne si môžete kúpiť účelové adresy IP pre šport, streaming alebo všeobecné použitie.

V aplikácii získate nielen výber protokolu a úrovne šifrovania, ale aj konkrétne šifry, ktoré používate. Aj keď pochybujeme, že väčšina ľudí bude používať čokoľvek iné ako predvolený 256-bitový AES, táto možnosť existuje, ak ju chcete.

Čo sa týka funkcií, TorGuard je bezkonkurenčný. Súčasťou vášho predplatného VPN je 10MB šifrovaný webmail účet, ktorý dodržiava najvyššie bezpečnostné opatrenia e-mailu. Môžete tiež nastaviť vlastné skripty a nakonfigurovať prepínač kill tak, aby fungoval iba v určitých aplikáciách.

Nie je to správna sieť VPN pre všetkých, ale tí, ktorí sa radi kopajú do svojho softvéru, budú mať radi TorGuard. Okrem toho, že je rýchly, je vysoko konfigurovateľný, čo predstavuje rovnováhu, ktorú zasiahne niekoľko sietí VPN. Uvidíte, či sa vám to páči sedemdňovou skúšobnou verziou TorGuard.

Čestné uznanie: ProtonVPN

ProtonVPN zaostal za zaradením do tejto príručky a zverejnil pri testovaní v tej istej krajine približne 40 ms. V zahraničí to však bolo oveľa horšie, časovanie bolo 127 hodín v Amsterdame a 322 ms v Japonsku. ProtonVPN má bezplatný plán, ktorý získal miesto v našom najlepšom bezplatnom sprievodcovi VPN.

Na rozdiel od voľných sietí VPN, ktoré obmedzujú množstvo údajov, ktoré môžete preniesť, ako napríklad Windscribe (prečítajte si našu recenziu Windscribe), ProtonVPN obmedzuje rýchlosť. To by však nemalo mať veľký vplyv na hranie hier. Aj keď je pripojenie a nahrávanie 10 megabitov za sekundu, latencia by sa nemala meniť, pretože spiatočná správa správy na server a späť zostáva rovnaká..

Napriek tomu však existujú problémy s plánom zadarmo. Sieť VPN môžete používať iba na jednom zariadení a pripájať sa iba k jednému z troch serverov. To znamená, že má niekoľko možností pre platené plány. Napríklad, Basic je menej ako 50 dolárov ročne a prichádza s plnou rýchlosťou siete ProtonVPN a všetkých serverov v nej.

Pri vyskúšaní ProtonVPN nie je žiadne riziko, aby ste videli, ako sa vám to páči. Ak by ste radšej videli jeho špecifiká, prečítajte si našu recenziu ProtonVPN.

Záverečné myšlienky

Aj keď sieť VPN nie je prvá vec, ktorá vám príde na myseľ pri hraní hier, je to dôležitý krok, aby ste sa pri hraní online zachovali v bezpečí. Akýkoľvek otvorený tok pozýva nežiaducu sieťovú aktivitu a používanie siete VPN vás môže ochrániť pred tým, že sa stanete obeťou akýchkoľvek schém.

ExpressVPN nemá najnižšiu latenciu z našich výberov, ale má najlepšiu rovnováhu medzi funkciami, bezpečnosťou a rýchlosťou. Ak sa zaujímate iba o hranie hier, odporúčame CyberGhost kvôli jeho ľahkému použitiu a nízkej latencii. Veríme, že naše tipy sú najlepšie, ale ak chcete nakupovať viac, prečítajte si naše ďalšie recenzie VPN.

Čo VPN používate na hranie? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a pozrite si naše ďalšie články o VPN. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me