Najlepšie VPN pre Hongkong: Udržiavanie voľného času v roku 2020

Hongkong je jedným z najobľúbenejších miest pre cestovný ruch s neuveriteľnou panorámou, ktorej súčasťou je i Tower of China Tower od I. M. Pei. Je husto osídlená a má veľa možností stravovania a nakupovania. Jeho internet je jedným z naj slobodnejších na svete, ale použitie jedného z našich najlepších VPN pre výber z Hongkongu je stále dobrý nápad.


Hongkong je súčasťou Číny, ale ako osobitný administratívny región smie pôsobiť ako nezávislá krajina. To znamená, že si môže stanoviť vlastné pravidlá a nariadenia a nesmie byť viazaná pravidlami a predpismi Stredného kráľovstva. Nakoniec, keby to bolo za Veľkou bránou firewall, jeho internet by vyzeral oveľa inak.

Jedinou formou cenzúry v Hongkongu sú materiály ako detská pornografia a iné obscénne obrázky. Sociálne médiá a aplikácie na posielanie správ sú tiež voľne dostupné.

Keďže hongkonský internet netrpí mnohými obmedzeniami, jedným z hlavných dôvodov použitia virtuálnej súkromnej siete je obísť geobloky. Povedzme, že chcete sledovať Netflix v USA, ale ocitnete sa v prehliadaní Hongkonskej knižnice. Sieť VPN vám pomôže obísť to tak, že bude vyzerať, že sa fyzicky nachádzate v USA, čím sa vám zobrazí knižnica v USA.

To platí aj pre knižnice všetkých ostatných krajín, ku ktorým chcete získať prístup. Pozrite si našu najlepšiu príručku VPN pre Netflix, kde nájdete niekoľko odporúčaní. 

Ak ste mimo Hong Kongu a chcete získať prístup k miestnemu obmedzenému obsahu, VPN vám umožní ľahký prístup k takémuto obsahu. Tomu môže pomôcť aj náš návod na získanie sprievodcu adresou IP v Hongkongu.

Obchádzanie geoblokov je jedným z dobrých dôvodov na použitie siete VPN, existuje však aj mnoho ďalších. Ak sa chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej.

Najlepšie VPN pre Hongkong 2020

Dohľad online v Hongkongu

Existujú obavy, ako sa monitorujú činnosti používateľov. Dohľad vlády v Hongkongu je upravený zákonom o odpočúvaní komunikácií, ale nebol aktualizovaný od jeho prijatia v roku 2006.. 

Z tohto dôvodu sú orgány schopné zachytiť nové formy komunikácie, na ktoré sa nevzťahuje zákon, bez súdneho dohľadu. To zahŕňa online komunikáciu, ako sú sociálne médiá a aplikácie na odosielanie správ. 

V júni 2019 bola krajina svedkom niektorých z najväčších protestov za posledné roky a pokračovala až do času písania. Zhromaždili sa davy, aby sa postavili proti zákonu o vydávaní, ktorý by prinútil ľudí, ktorí sú obvinení zo spáchania trestných činov proti Číne.

Demonštranti sa maskovali, vypínali svoju polohu a kupovali veci, ako sú lístky na vlak, v hotovosti, aby zostali pod radarom. Keďže orgány môžu zachytávať komunikáciu, musíte byť opatrní pri uverejňovaní príspevkov online.

Našťastie bol návrh zákona pozastavený, to však neznamená, že Čína jednoducho opustí tých, ktorí kritizujú krajinu, a existuje dôkaz, že budú konať nezákonne..

Sloboda prejavu online v Hongkongu

Čína už išla proti sľubu „jedna krajina, dva systémy“. V roku 2015 zmizlo päť zamestnancov hongkonskej spoločnosti, ktorá vydávala knihy kritické voči Číne. Vrátili sa v roku 2016 po tom, čo ich zadržali čínske orgány. 

Sloboda prejavu je v hongkonskom zákone chránená a občania majú možnosť diskutovať o témach slobodne. Skutočnosť, že Čína išla tak dlho, aby zadržala kritické hlasy, a že niektoré spravodajské kanály majú väzby alebo boli získané pevninskými podnikmi, viedlo k tomu, že mnoho novinárov praktizovalo autocenzúru. Niektorí novinári boli za svoju prácu fyzicky napadnutí.

Počítačová kriminalita v Hongkongu

Počítačová kriminalita v Hongkongu sa v priebehu rokov zvýšila. Kybernetická kriminalita bola v roku 2017 postihnutá najmenej dvoma miliónmi ľudí a počas prvých deviatich mesiacov roku 2018 došlo k viac ako 9 000 útokom. K mnohým útokom patrí krádež identity, ransomware a podvody, ako sú e-maily typu phishing a falošné bankové aplikácie alebo webové stránky.. 

Existujú zákony, ktoré sa snažia predchádzať počítačovej kriminalite, pričom odsúdenia vedú k pokutám a prípadne aj k uväzneniu. Aj keď sú však vynucované, neznamená to, že sa nestretnete so žiadnymi hrozbami. Naša najlepšia sieť VPN pre Thajsko ukazuje ďalšiu krajinu, v ktorej je počítačová trestná činnosť rozšírená.

Viac ľudí je online online ako kedykoľvek predtým a mnohí sa pripájajú k stále rastúcim verejným WiFi hotspotom. Neexistuje však spôsob, ako zistiť, ako bezpečné je spojenie prostredníctvom nich. Používanie bez ochrany VPN je zlý nápad, ale odporúčame vám nainštalovať aj slušný antivírus.

Čo robí VPN najlepším pre Hongkong

Všetci poskytovatelia, ktorých sme testovali v našich recenziách VPN, majú podobné funkcie, takže si ich môžete vybrať iba odtiaľto. Akonáhle sa však dostanete do drsných služieb, niektoré sú jednoducho lepšie ako iné a musíte sa ubezpečiť, že je vhodný pre Hongkong.

Pretože cenzúra nie je problémom, jednou z najväčších prekážok je prekonávanie geoblokov. Ak to chcete dosiahnuť čo najlepšie, musíte si vybrať poskytovateľa, ktorý má servery na celom svete. Čím viac je, tým lepšie. Navyše, ak chcete získať prístup k Hongkongu s obmedzeným obsahom, budete potrebovať ten, ktorý má servery v danej krajine.

Ďalším faktorom, ktorý je potrebné zvážiť, sú rýchlosti VPN. Ak je pomalý, budete stále čakať na načítanie obsahu, takže vyberte ten, ktorý má dobrú rýchlosť. Neobmedzená šírka pásma je prospešná, rovnako ako v prípade nejestvuje limit, koľko si môžete stiahnuť alebo streamovať. 

Vaša bezpečnosť a súkromie sú dôležité. Ak sa chcete uistiť, že ste chránení, musíte si vybrať ten, ktorý má veľkú bezpečnosť a neeviduje denník vašich online aktivít. Prepínač zabíjania je tiež dobrý nápad, ktorý vás ochráni v prípade zlyhania siete VPN prerušením pripojenia. 

Ďalšími funkciami, ktoré je potrebné zvážiť, sú zariadenia, s ktorými je kompatibilná a ich ľahké použitie. Nezabudnite, koľko zariadení sa chcete pripojiť aj cez sieť VPN, pretože každá služba má iný limit. Nakoniec, cena môže ovplyvniť vaše konečné rozhodnutie, pretože niektoré sú drahšie ako iné.

1. Najlepšie VPN pre Hongkong: ExpressVPN

Vybrali sme si ExpressVPN ako nášho víťaza pre Hongkong. Je to vynikajúca služba a často sa objavuje v našich článkoch VPN. Má obrovskú sieť serverov pokrývajúcu 94 krajín. To platí aj pre obsah v Hongkongu, ktorý je tam obmedzený. 

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Rýchlosť nie je problémom s produktom ExpressVPN, pretože ide o najrýchlejšiu sieť VPN, ktorú sme testovali. Navyše má neobmedzenú šírku pásma, takže nedosiahnete limit. Budete mať možnosť dostať sa na všetky platformy na streamovanie a v porovnaní s našimi najlepšími sieťami VPN pre porovnanie streamovania sa stalo prvým, takže výber tohto poskytovateľa nie je úplný, ak bude streamovanie vašou hlavnou činnosťou.. 

Má vynikajúce zabezpečenie nastavené na 256-bitové šifrovanie a môžete ho zvýšiť aj pre zvýšenú ochranu. K dispozícii je tiež prepínač zabíjania, ktorý je v predvolenom nastavení povolený, aby vám poskytol pokoj. ExpressVPN prísne neeviduje ani záznamy o vašich online aktivitách. Prečítajte si našu recenziu ExpressVPN a získajte podrobnejší pohľad na službu.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

Pokiaľ ide o užívateľskú prívetivosť, ExpressVPN je najlepším uchádzačom. Funguje to skoro priamo z krabice a je skvelý pre začiatočníkov. Po inštalácii stačí iba skontrolovať, či ste pripojení k zabezpečenému serveru, čo je jednoduché. 

Môžete ho použiť na Windows, MacOS, Android, iOS a Linux. Súčasne je možné pripojiť až päť zariadení. 

Ak narazíte na nejaké problémy, podpora je k dispozícii a užitočná informačná základňa je vašou prvou zastávkou. Ak stále potrebujete pomoc, je k dispozícii nepretržitá podpora prostredníctvom chatu a e-mailu. Živý rozhovor vám poskytne najrýchlejšiu odpoveď, mali by ste sa však podrobnejšie venovať e-mailovou cestou.

ExpressVPN je, bohužiaľ, drahá služba, keď ju porovnávate s inými poskytovateľmi. Avšak služba, ktorú získate, sa oplatí a ak si ju predplatíte na dlhšie obdobie, celkové náklady sa výrazne znížia. Okrem toho existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí, na ktorú sa môžete vrátiť.

2. NordVPN

Ďalším poskytovateľom, ktorý vám poskytne to, čo chcete v Hongkongu, je NordVPN. Je to vynikajúca služba, ktorá má viac ako 5 000 serverov bodkovaných v 60 krajinách. Navyše má v Hongkongu 80, takže odtiaľto môžete pristupovať k obsahu. 

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Jeho rýchlosti sú dobré, ale môžu sa spomaliť na veľké vzdialenosti. Preto sa nedostala na prvé miesto. Okrem toho je jej služba porovnateľná s našou prvou voľbou, pretože si ju môžete prečítať v časti ExpressVPN vs NordVPN. Spoločnosť NordVPN nemá žiadne obmedzenia šírky pásma a dokáže sa dostať do všetkých streamovacích služieb. 

Ak chcete torrentovať, stojí za to vedieť, že NordVPN je naša najlepšia VPN na torrenting vďaka svojej fantastickej bezpečnosti. Patrí medzi najlepšie na trhu a zahŕňa šifrovanie typu double-hop, ktoré v zásade zvýši ochranu tunela VPN, ak sa ho rozhodnete používať. K dispozícii je tiež zabudovaný prepínač zabíjania a sú zavedené prísne zásady bez protokolov.

Prečítajte si našu úplnú recenziu spoločnosti NordVPN, aby ste lepšie videli poskytovateľa.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Je kompatibilný s Windows, MacOS, Android a iOS s ľahko použiteľnými klientmi. Môžete pripojiť až šesť zariadení súčasne.

K dispozícii je užitočná informačná základňa, ktorá vám pomôže s malými problémami. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, môžete sa obrátiť na podporu prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu 24/7. Živý chat je najrýchlejšou cestou, ale v každom prípade je pomoc dobrá.

NordVPN má dobrú hodnotu za peniaze, ale neodporúčame zvoliť si mesačný plán. Nie je to zlé, ale náklady fungujú lepšie pri dlhších plánoch. K dispozícii je 30-dňové okno na vrátenie platby, ktoré vám poskytne dostatok času na to, aby sa vám to páčilo.

3. CyberGhost

CyberGhost je tiež dobrou voľbou pre Hongkong. Má dobrú sieť serverov s viac ako 4 000 v 59 krajinách. Štyridsaťšesť z nich je aj v Hongkongu. Má vysoké rýchlosti, ale je podobný NordVPN v tom, že sa môže na dlhé vzdialenosti spomaliť. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma a je schopný sa dostať aj na väčšinu streamingových platforiem.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Bezpečnosť je dobrá a je tu trvale povolený prepínač zabíjania, ktorý vás chráni. Existuje aj zásada neprihlásenia na zabezpečenie ochrany osobných údajov. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej recenzii CyberGhost.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

Môže byť nainštalovaný na Windows, MacOS, Android a iOS. Rozhranie bolo nedávno aktualizované, ale aj keď je lepšie ako stará verzia, na prispôsobenie sa mu môže ešte chvíľu trvať. CyberGhost umožňuje pripojenie až siedmich zariadení súčasne, čo jej pomohlo dostať sa na druhé miesto v našej najlepšej VPN sieti pre viac zariadení..

Zákaznícka podpora je k dispozícii s praktickou informačnou základňou ako prvým prístavom. Potom je tu živý chat a e-mail. Živý rozhovor je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a dostanete rýchlu reakciu, ale ak potrebujete technickú pomoc, mali by ste radšej kontaktovať podporu prostredníctvom e-mailu..

CyberGhost je lacná služba, ale mesačná sadzba je zlá. Môžete to urobiť vírenie pomocou bezplatnej sedemdňovej skúšobnej verzie dostupnej pre Android a iOS. Navyše existuje záruka vrátenia peňazí, ktorá sa vzťahuje na všetky platformy. Mesačný program dostane 14 dní, zatiaľ čo dlhšie plány 45.

4. TorGuard

TorGuard môžete použiť aj pre Hongkong. Jej sieť pozostáva z viac ako 3 000 serverov v 55 krajinách a niektoré z týchto serverov sa nachádzajú aj v Hongkongu. Je však potrebné poznamenať, že prepínanie serverov je nepríjemný proces, pretože na to musíte odpojiť od VPN.. 

TorGuard-Slider1

TorGuard-Slider2

TorGuard-Slider3

TorGuard-Slider4

TorGuard-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má vysoké rýchlosti, ale úroveň zabezpečenia, ktorú si vyberiete a na ktoré miesto ste pripojení, ju môže drasticky ovplyvniť. Súčasťou služby je neobmedzená šírka pásma. Základná verzia sa však nemôže dostať na niektoré platformy na streamovanie, ako je napríklad Netflix. 

Existuje však spôsob, ako to obísť. Môžete si kúpiť vyhradené adresy IP streamovania, ktoré majú zaručený prístup k vybranej službe streamovania. Vďaka tomu sa stal najlepším miestom v našej najlepšej sieti VPN s vyhradeným protokolom IP a miestom v našej najlepšej príručke VPN pre cestujúcich.

Jeho bezpečnosť patrí medzi najviac prispôsobiteľné dostupné, čo vám umožňuje vybrať si z rôznych protokolov. K dispozícii je vypínač zabíjania, ktorý je automaticky povolený a spoločnosť neuchováva striktne žiadne protokoly. Viac informácií nájdete v našej recenzii TorGuard.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Je k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS, hoci mobilné nastavenie môže byť bolesť. So štandardným balíkom môžete pripojiť súčasne až päť zariadení, ale za 20 dolárov si môžete kúpiť až 20 ďalších.

K dispozícii je informačná báza, zdroje a fórum, ktoré vám pomôžu s akýmikoľvek problémami. Live chat je k dispozícii, ale obsluhuje ho tím základných služieb pre zákazníkov. Z tohto dôvodu je najlepšie ponechať si technické otázky pre tím podpory elektronickej pošty, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Mesačné náklady nie sú zlé, ale dlhšie plány sú lepšie. V prípade, že s ňou nie ste spokojní, máte k dispozícii aj sedemdennú záruku vrátenia peňazí.

5. VyprVPN

Náš posledný výber je VyprVPN. Aj keď nemá všetky funkcie našich ďalších tipov, stále je tu niečo, čo stojí za zváženie. V 64 krajinách je na výber menej ako 1 000 serverov. Napriek tomu by to malo byť dosť na obchádzanie blokov a niektoré z nich existujú aj v Hongkongu.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Jeho rýchlosti môžu byť pomalé, ale mali by byť v poriadku pre väčšinu aktivít a neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma. VyprVPN sa môže dostať aj do väčšiny streamovacích služieb.

Jednou z hlavných funkcií aplikácie VyprVPN je jej bezpečnosť, pretože je vynikajúca. Môžete si ho prispôsobiť, ale je to dobrá voľba aj pre začiatočníkov. Má tiež svoj vlastný protokol Chameleon, ktorý zvyšuje ochranu vášho pripojenia. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii VyprVPN. Súčasťou služby je aj prepínač zabíjania a politika neprihlásenia.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia VyprVPN

Klienti sú k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS. Rozhranie sa ľahko používa, ale vyzerá to datované. Umožňuje tri súčasné spojenia so štandardným balíkom a až päť s prémiovou možnosťou. 

Ak potrebujete pomoc, môžete využiť dostupnú databázu poznatkov. K dispozícii je tiež živý chat a e-mail, ktoré sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. To znamená, že prijatá pomoc nie je najväčšia, akú sme videli.

VyprVPN má na výber dva balíčky, oba s výberom mesačného alebo ročného plánu. Štandardný balík umožňuje tri súčasné pripojenia, ale prémiový balík umožňuje päť pripojení a použitie jeho protokolu Chameleon. Existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí, ktorú môžete tiež využiť.

Záverečné myšlienky

Zatiaľ čo internet v Hongkongu je väčšinou bezplatný, existujú platné dôvody na použitie siete VPN. Z väčšej časti budete pravdepodobne používať jeden na prekonanie geoblokov. Prioritou by však malo byť aj ochrana pred vládnym dohľadom a počítačovou kriminalitou. 

Z týchto dôvodov si musíte zvoliť ten, ktorý má dobrú sieť serverov, aby vám pomohol obísť akékoľvek obmedzenia a dôstojné zabezpečenie, aby vás ochránil. Zásada neprihlásenia zabezpečí tiež ochranu vášho súkromia.

Môžete použiť ktorúkoľvek z odporúčaných sietí VPN, ale ExpressVPN je najlepšou sieťou VPN pre Hongkong. Má obrovské rozšírenie servera, vynikajúcu bezpečnosť a mnoho ďalších funkcií. Navyše, pretože je to naša najbezpečnejšia sieť VPN, je to tiež naša najlepšia sieť VPN pre Čínu, takže ak plánujete návštevu pevniny, budete pokrytí.

Máte skúsenosti s používaním VPN v Hongkongu? Podeľte sa o svoje skúsenosti s komentármi nižšie, radi by sme ich vypočuli. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map