Najlepšie VPN pre Firefox v roku 2020: Ľahko použiteľné zabezpečenie

Vybratie správneho poskytovateľa VPN sa môže javiť ako nemožná úloha, vzhľadom na všetky možnosti, ktoré sú k dispozícii. Ak hľadáte VPN vo všeobecnosti, náš zoznam najlepších služieb VPN je ideálnym miestom na začatie vyhľadávania. Ak však hľadáte najlepšiu VPN pre Firefox, potom ste na správnom mieste.


Ak potrebujete úplné zhrnutie všetkého, čo VPN robí, mali by ste sa obrátiť na náš článok s vysvetlením, čo je to VPN. V skratke, VPN vezme všetok váš internetový prenos, zašifruje ho a nasmeruje ho cez samostatný server, aby zakryl vašu identitu, miesto a aktivitu..

S cenzúrou internetu na celom svete rastie, inštalácia VPN sa stala rozhodujúcou súčasťou ochrany online. Medzi ďalšie dôvody inštalácie VPN na vašom počítači patrí torrentovanie a ochrana pred nebezpečenstvami verejných sietí WiFi. 

Keď sa neutralita siete stane menej istotou, VPN je v podstate jediný spôsob, ako zabezpečiť, aby váš poskytovateľ internetových služieb neprerušil vaše pripojenie na základe toho, čo robíte online..

Ako sme videli s naším najlepším zoznamom VPN pre prehliadač Google Chrome, súkromný prístup na internet je jasným víťazom prehliadača Firefox, a to vďaka jeho vynikajúcemu rozšíreniu prehľadávača s nastaveniami vyladenia..

Najlepšie VPN pre Firefox 2020

Čo robí VPN najlepším pre Firefox?

V tomto článku posudzujeme rôzne služby VPN podľa rovnakého súboru kritérií, ktoré používame pri tradičných recenziách VPN. Okrem toho sa podrobne pozrieme na ich rozšírenia prehliadača, najmä na to, čo vám umožní robiť to najlepšie, bez toho, aby ste museli otvárať alebo inštalovať aplikácie pre stolné počítače..

ExpressVPN-si-signin

Mimo rozšírení prehľadávača je najdôležitejšou vecou VPN v tomto zozname to, že neuchováva žiadne záznamy. Rozsiahle protokolovanie môže VPN rýchlo zhoršiť ako zbytočné, pretože potom vnáša falošný pocit bezpečia. Rýchlosť je tiež kriticky dôležitá, pretože sa nikto nechce pripojiť k ich VPN, len aby zistil, že musí čakať vek, kým sa video na vyrovnávaciu pamäť.

Veľký počet serverov je tiež veľkým bonusom, najmä ak sú rozmiestnené medzi mnohými rôznymi kontinentmi a krajinami. Pre mnohých ľudí je VPN spôsob, ako obísť opatrenia týkajúce sa geobloku, ako sú napríklad siete Netflix alebo BBC, takže výber z veľkého množstva krajín to uľahčuje..

ExpressVPN-Server-List

Šifrovanie je evidentne rozhodujúce, pretože sieť VPN, ktorá správne nechráni vaše údaje, nestojí za to miesto na disku vášho zariadenia. Aj keď je dôležitosť šifrovania príliš veľká na to, aby sme sa podrobne zaoberali tu, prejdite na náš popis šifrovania, aby ste sa dozvedeli viac o rôznych druhoch, ako aj o ich silných a slabých stránkach..

Aj keď vyššie uvedené kritériá pokrývajú základy VPN, existuje niekoľko ďalších bezpečnostných funkcií, ktoré očakávame v dobrej VPN. Patria sem ochrana proti úniku DNS, blokovanie WebRTC a maskovanie IP.

Pre mnoho ľudí je VPN jednoducho spôsob, ako získať prístup k streamovacím službám alebo obsahu, ktorý nie je k dispozícii na ich mieste, takže je úplne nevyhnutné oklamať zákaz Netflix VPN – rovnako ako služby v našej najlepšej VPN pre zoznam streamingu -.

Najlepšie VPN pre Firefox: Súkromný prístup na internet

Súkromný prístup na internet je vo všeobecnosti vynikajúcou voľbou pre VPN a je ešte lepší, keď sa len dívate na rozšírenie prehliadača. V porovnaní s ostatnými poskytovateľmi na zozname vám PIA ponúka množstvo nastavení priamo v rozšírení a nepoužívanie aplikácie pre stolné počítače znamená, že ste obchádzali niektoré z našich nepríjemností so službou, ako je napríklad uzamknutie do systémovej lišty..

PIA-Nastavenie

Pokiaľ ide o bezpečnosť, predvolená hodnota PIA je 128 bitov AES, čo je slušné. Svoju obranu môžete posilniť prechodom na 256-bitovú verziu AES, môžete to však urobiť iba v aplikácii pre stolné počítače. 

OpenVPN je jedinou voľbou protokolu VPN s PIA a ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo to znamená, prečítajte si rozpis protokolu VPN. Stručne povedané, OpenVPN je všestranný vynikajúci protokol.

Súkromný prístup na internet dosahuje vysoké skóre rýchlosti a ponúka 53 serverov umiestnených v 33 rôznych krajinách. Presmerovanie portov je k dispozícii v aplikácii pre stolné počítače, ako aj prepínač zabíjania, ale hlavne tu nie je rozdelené tunelovanie.

PIA-servery

Rozšírenie prehľadávača vám ponúka tri rôzne kategórie nastavení, s ktorými môžete hrať. V rámci zabezpečenia môžete povoliť blokovanie WebRTC, vynútené blokovanie HTTPS a Flash. 

V rámci ochrany osobných údajov vám PIA umožňuje zabrániť prehliadaču Firefox v prístupe k vášmu mikrofónu, kamere a polohe a tiež ho prinútiť zakázať rôzne nastavenia prehľadávača, napríklad automatické dopĺňanie a bezpečné prehliadanie..

PIA-security-Nastavenia

Ďalším krokom je sledovanie, kde môžete povoliť nástroj MACE – blokovanie škodlivého softvéru – a zakázať sprostredkovanie HTTP, čo podľa laika znamená, že webové stránky nebudú schopné zistiť, kde ste klikli na odkaz na ich doménu. V tejto ponuke môžete blokovať aj veľa sledovačov, napríklad súbory cookie a sociálne médiá.

PIA-tracking-Nastavenia

Bohužiaľ, PIA nie je dobrá voľba pre streamovanie. Aj keď má prístup k Netflixu, je o ňom, a iní poskytovatelia veľkých streamov – napríklad BBC iPlayer, Hulu a Amazon Prime Video – môžu zistiť jeho prítomnosť a zabrániť vám v sledovaní akéhokoľvek obsahu na ich platformách..

Iné dôvody, prečo sa nám páči súkromný prístup na internet

PIA neuchováva záznamy o činnosti a je to dobrá vec, berúc do úvahy, že spoločnosť sa nachádza v USA, krajina, ktorá – prostredníctvom svojho programu PRISM a špionážnej siete Five Eyes – preukázala, že má nútené prejavy, pokiaľ ide o nútenie. spoločnosti, aby vyhoveli požiadavkám na informácie o používateľovi.

Bez ohľadu na to, aký operačný systém uprednostňujete, či už je to Windows, MacOS, Linux, iOS alebo Android, budete môcť používať PIA. V skutočnosti sa dostala na prvé miesto na našom zozname najlepších služieb VPN pre Linux.

Ak chcete získať všetky svoje výhody a nevýhody, prejdite na našu kontrolu súkromného prístupu na internet. Môžete tiež využiť jeho týždennú lehotu na vrátenie platby a vyskúšať si ju sami.

ExpressVPN

Ak ste si prečítali našu recenziu ExpressVPN, viete, že sme veľkými fanúšikmi tejto služby. V skutočnosti to bola naša najlepšia voľba pre VPN všeobecne, a aj keď to tu nerobí celkom dobre, stále je to solídna voľba v takmer každom ohľade..

ExpressVPN-Extension-Main-Panel

Rozšírenie prehľadávača bohužiaľ vôbec nefunguje bez nainštalovania desktopovej aplikácie. Aj keď by ste v tomto článku mali vždy nainštalovať špecializované aplikácie pre všetky naše tipy, stále by sme chceli využiť niektoré základné funkcie rozšírenia bez toho, aby sme to urobili..

Ďalším významným problémom je úplná absencia blokovania škodlivého softvéru alebo reklám, čo je niečo, čo veľa sietí VPN prehliadača poskytuje.

Pokiaľ ide o naše štandardné kontrolné kritériá, ExpressVPN pokrýva všetky základne. Sieť VPN je veľmi rýchla a je na vrchole nášho zoznamu najrýchlejších služieb VPN. Je to tiež najlepšia sieť VPN na streamovanie. Aj keď môže zápasiť s Hulu a Amazon Prime, môžete ju bez problémov používať na sledovanie aplikácií Netflix a BBC iPlayer..

Pre šifrovanie používa ExpressVPN 256-bit AES, čo je zlatý štandard. Ponúka tiež štyri rôzne protokoly, musíte však prejsť do aplikácie pre stolné počítače a zmeniť ju z predvoleného nastavenia, ktorým je OpenVPN. Je to vynikajúci protokol, takže to väčšina používateľov nikdy nebude musieť urobiť.

ExpressVPN-Desktop-protokoly

Okrem pripojenia, odpojenia a výberu servera je v samotnom rozšírení Firefoxu len veľmi málo. Existujú iba tri nastavenia, ktoré môžete zmeniť: spoofing lokalít, blokovanie WebRTC a HTTPS všade. Aj keď sme radi, že sú tieto nastavenia k dispozícii, radi by sme mali väčšiu kontrolu bez spoliehania sa na aplikáciu pre stolné počítače.

ExpressVPN-security-Nastavenia

Pokiaľ však ide o výber serverov, nemáme žiadne sťažnosti, pretože ExpressVPN má obrovský zoznam viac ako 2 000 serverov rozmiestnených na 148 miestach v 94 krajinách. Ak je množstvo možností zastrašujúce, ExpressVPN vám umožní vybrať si región (napríklad Európa) a rozšírenie vyberie optimálny server podľa vašej polohy.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

S viac ako 60 000 používateľmi je zrejmé, že rozšírenie prehliadača ExpressVPN je obľúbenou voľbou medzi používateľmi prehliadača Firefox. Pravdepodobným dôvodom tejto popularity je jej veľká angažovanosť v oblasti súkromia, nevedenie záznamov a uchovávanie iba malého množstva osobných údajov na účely predplatného..

Môžete tiež platiť bitcoínom, ktorý poskytuje ešte väčšiu anonymitu, než keby ste platili prostredníctvom kreditnej karty alebo PayPal.

Aj keď je služba v tomto zozname o niečo drahšia ako ostatní, určite dostanete to, za čo platíte, a ExpressVPN ponúka aj veľkorysú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí v prípade, že si ju chcete vyskúšať sami..

Windscribe

Ako je uvedené v našej recenzii Windscribe, táto služba ponúka veľkorysý bezplatný plán až do bodu, keď je našou najlepšou voľbou pre najlepšiu bezplatnú sieť VPN. To je pravdepodobne to, čo urobilo Windscribe najobľúbenejšie rozšírenie VPN pre Firefox z piatich na tomto zozname, s viac ako 92 000 používateľmi k dnešnému dňu..

Aj keď bezplatný program má určité obmedzenia, napríklad dátový limit 2 GB mesačne a iba 10 dostupných serverov, stále je to veľmi veľkorysé vzhľadom na to, že nebudete platiť desetník. Okrem toho môžete zvýšiť limit na 10 GB jednoduchým potvrdením e-mailu.

Windscribe-Data-Cap

Ak sa namiesto toho rozhodnete pre platený program, získate prístup k 148 serverom v 62 krajinách, a nie k 10, ktoré vám boli poskytnuté zadarmo. Ak nepotrebujete toľko výberu, môžete si prispôsobiť svoj platobný plán tak, aby vyhovoval vašim potrebám, pričom každá ďalšia poloha stojí 1 $ mesačne.

WindScribe-Server-List

Predvolený protokol je IKEv2, ale ak si stiahnete aplikáciu pre stolný počítač, máte možnosť zmeniť ho na OpenVPN, IPSec alebo stunnel.. 

Bohužiaľ, IKEv2 je pre webové stránky pomerne ľahko rozpoznateľný, čo znamená, že vo všeobecnosti nestačí, ak chcete Windscribe používať pre službu, ktorá blokuje VPN. Nemáme však žiadne sťažnosti týkajúce sa šifrovania, pretože predvolená možnosť je AES 256-bit.

Windscribe má tiež vynikajúcu rýchlosť, aspoň pri sťahovaní. Je smutné, že rýchlosť a latencia nahrávania nechávajú dosť potrebné, čo z nej robí zlú voľbu pre činnosti, ako sú online hry alebo iné úlohy náročné na nahrávanie..

Verzia „pro“ vám poskytuje prístup k celej škále blokátorov vrátane škodlivého softvéru, sociálnych médií, reklám, pornografia, hazardných hier, sledovačov, falošných správ, kliknutí a kryptominátorov. Aj keď stále môžete povoliť systém s názvom R.O.B.E.R.T – na bezplatnom pláne, zablokuje škodlivý softvér iba vtedy, ak nie ste platiacim zákazníkom.

Windscribe-Robert

Funkcia „rozdelená osobnosť“ automaticky obnoví vášho používateľského agenta, čím sa zvýši vaša anonymita, a môžete tiež povoliť blokovanie WebRTC a nastaviť VPN, aby stratilo vašu polohu GPS a časové pásmo..

WindScribe-Privacy

Windscribe je tiež vynikajúcou voľbou pre streamovanie a dokonca vám poskytuje dedikované servery pre Netflix, prezývané „Windflix“, ktoré sa zdajú veľmi dobre fungovať, keďže sme nemali problémy s chybami proxy pri používaní služby na prístup k Netflixu. Z tohto dôvodu patrí Windscribe medzi naše najlepšie výbery najlepších VPN pre Netflix.

WindFlix

Aj keď v aplikácii pre stolné počítače existuje prepínač zabíjania, nikde nie je rozdelený tunel, čo je jednou z najväčších slabých stránok Windscribe. Môžete však pripojiť ľubovoľný počet zariadení, čo je obrovský bonus.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Windscribe

Jedinou informáciou, ktorú spoločnosť Windscribe udržiava o svojich zákazníkoch, je celkové využitie šírky pásma, používateľské meno protokolu VPN, aký server VPN ste naposledy použili, množstvo údajov, ktoré ste použili a ako dlho ste pripojení..

Toto všetko, s výnimkou celkového využitia šírky pásma, sa po ukončení relácie VPN vymaže. Jediným dôvodom, prečo je číslo šírky pásma zachované, je zabezpečiť, aby bezplatní používatelia neprekročili svoje limity na údaje..

NordVPN

NordVPN je našou najlepšou voľbou pre najlepšiu službu VPN. Z nášho hodnotenia NordVPN ďalej vyplýva, že sme s jeho výkonom veľmi potešení, aj keď s niekoľkými upozorneniami, a zvyčajne v našich dieloch bije ako Windscribe (prečítajte si naše porovnanie Windscribe vs. NordVPN). Rozšírenie Firefox používa viac ako 58 000 ľudí, vďaka čomu je prehliadač populárnou voľbou.

VPN je dodávaná s blokátormi škodlivého softvéru a reklám, ako aj so schopnosťou deaktivovať WebRTC. Ani v počítačovej aplikácii nie je rozdelené tunelovanie, ale môžete určiť, ktoré aplikácie majú ignorovať prepínač kill. Je to podobné rozdelenému tunelovaniu, ale v žiadnom prípade to nie je dostatočná alternatíva.

Nord-security-Nastavenia

„Osobitné“ servery spoločnosti NordVPN sú v aplikácii pre stolné počítače, medzi ktoré patria servery P2P na torrenting, servery Onion pre pripojenia Tor (ďalšie informácie nájdete v tejto recenzii Tor) a servery s dvojitým skokom, ktoré smerujú vaše pripojenie cez dva servery namiesto jedného, efektívne zdvojnásobte svoju bezpečnosť a anonymitu. Okrem týchto špeciálnych serverov ponúka NordVPN viac ako 5 000 bežných serverov v 62 krajinách.

Nord-Control Panel

Nie sú to však všetky dobré správy, ako pravdepodobne viete uhádnuť z pozície číslo štyri spoločnosti NordVPN na tomto zozname. Jeho rýchlosť je neuveriteľne nekonzistentná a pretože odporúčaný algoritmus servera je úplne narušený, musíte manuálne vyhľadať optimálny server.. 

To môže tiež sťažiť streamovanie, pretože NordVPN dokáže spracovať Netflix, BBC iPlayer, Hulu a Amazon Prime Video, ale iba na určitých serveroch.

Skutočná Achillova päta spoločnosti NordVPN je v tomto poradí skutočnosťou, že v rozšírení prehľadávača nemôžete zvoliť konkrétny server. Namiesto toho dostanete zoznam krajín a spoločnosť NordVPN vyberie presný server pre vás. Vzhľadom na to, ako je porušený odporúčaný algoritmus servera, je to vo všeobecnosti veľká slabina.

Nord-Server-List

Z hľadiska bezpečnosti je štandardom NordVPN predvolené šifrovanie OpenVPN a 256-bitové šifrovanie AES, čo sú najlepšie možnosti v oboch kategóriách. Ak si stiahnete aplikáciu pre stolné počítače, môžete tiež zmeniť na IKEv2. Aj keď dávame prednosť OpenVPN, určite je pekné mať túto možnosť.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Spoločnosť NordVPN neuchováva žiadne záznamy o svojej činnosti a ak chcete byť ešte viac anonymní, môžete sa zaregistrovať a platiť prostredníctvom bitcoinu pomocou krátkodobého e-mailu. Musíte však potvrdiť svoj e-mail, takže sa uistite, že môžete dostávať správy na adresu, ktorú zaregistrujete.

Ceny sú tiež vynikajúce, najmä ak sa rozhodnete pre dvojročný alebo trojročný plán. NordVPN si môžete skontrolovať sami pomocou svojej 30-dňovej záruky vrátenia peňazí.

TunnelBear

TunnelBear je ďalšia služba VPN s pomerne veľkorysým bezplatným plánom, ktorá ponúka bezplatne 500 MB údajov za mesiac bezplatne (náš Windscribe verzus TunnelBear porovnáva bezplatné dva programy). Ako sme však zdôraznili v našom preskúmaní programu TunnelBear, s poskytovateľom existuje niekoľko problémov, čo znamená, že ho na tento zoznam len ťažko zaradí..

TunnelBear-Data-Cap

Najprv sa pozrime na dobré veci. Jeho šifrovanie je spoľahlivé, jedinou možnosťou je 256-bitový AES. Okrem aplikácie pre iOS VPN používa OpenVPN, čo je, ako sme už spomenuli, najlepšia voľba. Počas testovania sme tiež nemohli zistiť žiadne úniky DNS a v aplikácii pre stolné počítače došlo k prepínaču kill, ale bohužiaľ neexistuje podpora pre rozdelenie tunelov akéhokoľvek druhu.

Pokiaľ ide o výber servera, tunely sa nachádzajú v 22 rôznych krajinách, ale na rozdiel od takmer všetkých ostatných sietí VPN si môžete vybrať iba krajinu, nie konkrétne umiestnenie alebo server. Väčšina krajín je v Európe a Severnej Amerike, s riedkym pokrytím iba v Ázii, Južnej Amerike a Oceánii, a vôbec v Afrike..

TunnelBear-Server-List

Jeho rýchlosti sú nekonzistentné, prinajlepšom s rýchlosťami sťahovania, ktoré sa veľmi líšia v závislosti od toho, ku ktorému serveru (alebo krajine, v prípade TunnelBear) sa pripájate. Latencia nie je o nič lepšia, a preto je zlá voľba pre online hry. 

Pokiaľ ide o streamovanie, nie je to o nič lepšie, pretože sme zistili, že všetky najväčšie platformy pre streamovanie – Netflix, BBC iPlayer, Hulu a Amazon Prime Video – dokázali detekovať a blokovať pripojenia prichádzajúce z VPN.

Keď sa pozriete na samotný doplnok Firefox, nebude to o nič lepšie, pretože je neuveriteľne riedke. Neexistujú žiadne nastavenia, ktoré môžete zmeniť, a jedinou prítomnou funkciou je možnosť vybrať krajinu a pripojiť sa alebo odpojiť. Neobsahuje žiadny škodlivý softvér ani blokovanie reklám, čo by pomohlo vyvrátiť niektoré z problémov so službou.

TunnelBear-Nastavenie

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Rovnako ako ostatní poskytovatelia VPN v tomto zozname, aj tu TunnelBear neuchováva žiadne záznamy o vašej prevádzke. Zhromažďuje však niektoré údaje, napríklad váš operačný systém a celkovú šírku pásma, čo je potrebné mať na pamäti. Môžete tiež platiť v bitcoine, čo vám poskytuje ďalšiu úroveň ochrany.

Služby zákazníkom sú vynikajúce, pretože sme zistili, že ich odpovede na naše otázky boli prekvapivo dôkladné. Aj keď nejde o live chat, existuje rozsiahla informačná základňa, ktorá by mala obsahovať riešenie väčšiny problémov, s ktorými sa môžete stretnúť pri VPN..

Pokiaľ ide o ceny, spoločnosť TunnelBear je primeraná, aj keď trochu z drahšej stránky, v porovnaní s obchodmi, ktoré ponúka napríklad NordVPN. Viac znepokojujúce je však úplné chýbajúce obdobie na vrátenie platby, čo znamená, že nebudete mať možnosť vyskúšať si program „pro“ bez toho, aby ste sa rozdelili na nejaké peniaze..

Záverečné myšlienky

Teraz, keď ste si prečítali náš najlepší zoznam VPN pre Firefox, mali by ste byť viac než pripravení vybrať ten pravý pre vás. Súkromný prístup na internet je našou najlepšou voľbou, ale ak sa najviac zaujímate o streamovanie, možno vám bude lepšie poslúžiť služba ExpressVPN alebo Windscribe, ktorá ponúka tiež vynikajúci bezplatný plán na vyskúšanie.

NordVPN bohužiaľ spadne o niekoľko priečok na rebríku v porovnaní s naším zoznamom najlepších VPN všeobecne, väčšinou preto, že vám nedovolí vybrať konkrétny server v rozšírení a tiež z jeho neuveriteľne nekonzistentného výkonu, ktorý sa stáva oveľa viac kritické, keď sa na to spoliehate pri výbere servera pre vás.

TunnelBear, na druhej strane, je ďalšou dobrou voľbou, aj keď pristupuje až na koniec tohto zoznamu z dôvodu nejednotnej rýchlosti, strašnej latencie a nedostatku lehoty na vrátenie.. 

Teraz, keď sme dosiahli koniec nášho zoznamu, čo si myslíte o našich výberoch? Nezadali sme vaše rozšírenie VPN VPN podľa vášho výberu? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me