Chromebooky sú skvelé na to, čo robia. Ako lacná a ľahká alternatíva k prenosným počítačom so systémom Windows poskytujú efektívnu skúsenosť šitú na mieru pre úlohy, ktoré sú ľahké na zdroje, ako je napríklad prehľadávanie webu a streamovanie. Aj bezpečnosť je dobrá, ak vezmeme do úvahy, aké malé množstvo je pre útočníkov k dispozícii.


To znamená, že existuje jedna medzera v ich bezpečnosti, a to je sieť. Rovnako ako akýkoľvek iný počítač, aj Chromebooky majú sieťový adaptér a môžu sa stať obeťami hrozieb v sieti.

V tomto sprievodcovi najlepšou sieťou VPN pre Chromebooky sa chystáme vyčerpať päť možností, ktoré budú pre váš malý stroj fungovať najlepšie. Je ťažké nájsť spoľahlivú sieť VPN pre systém Chrome OS, pretože neexistujú žiadne natívne možnosti. To znamená, že ak váš Chromebook podporuje obchod Google Play alebo ak ste v nastavení ochotní zašpiniť si ruky, na Chromebooku môžete stále používať sieť VPN..

Najlepšie VPN pre Chromebooky 2020

Výber najlepšej siete VPN pre Chromebooky

Pre Chromebooky neexistuje veľa natívnych možností VPN. Systém Chrome OS je založený na systéme Linux, čo znamená, že ak môžete nastaviť sieť VPN v systéme Linux, mali by ste ju mať možnosť nastaviť aj na svojom Chromebooku (prečítajte si našu najlepšiu príručku pre systém VPN pre systém Linux)..

Nie je to však rovnaké ako nastavenie siete VPN v systéme Linux. V závislosti od poskytovateľa, ktorého si vyberiete, budete VPN používať prostredníctvom verzie aplikácie pre Android alebo rozšírenia prehľadávača. Ak sa obávate, že nepokryje váš webový prenos, môžete VPN nastaviť aj ručne.

Aby sme to objasnili, väčšina poskytovateľov VPN ponúka iba pokyny na nastavenie manuálneho pripojenia L2TP. Manuálna konfigurácia OpenVPN je možná, ale náročná. Ak vás to zaujíma, prečítajte si náš štvrtý záznam v tomto zozname.

V našom spôsobe nastavenia siete VPN v sprievodcovi Chromebookom preberieme spôsoby inštalácie siete VPN. V prípade tohto sprievodcu sme sa však držali u poskytovateľov, ktorí ponúkajú pre Chromebooky nejakú aplikáciu, či už ide o rozšírenie alebo aplikáciu pre Android, a návod na nastavenie služby..

Našťastie títo poskytovatelia z našich recenzií VPN vyhovujú tejto forme. Nižšie uvedené možnosti okrem rýchlej, ľahko použiteľnej a bezpečnej inštalácie podporujú inštaláciu v systéme Chrome OS, hoci sa tento postup môže líšiť od poskytovateľa k poskytovateľovi.

Na účely tejto príručky sa osobitne zameriavame na ľahké používanie. Chrome OS je známy tým, že je ľahký, rýchly a prístupný, preto chceme, aby sa preniesol aj do VPN. Poskytovatelia, ktorých sme si vybrali, pri nastavovaní nenahrávajú systémové zdroje ani sa nestanú. Poskytujú skôr plynulý a rýchly VPN zážitok, ktorý dokonale zapadá do systému Chrome OS.

Najlepšie VPN pre Chromebooky: ExpressVPN

ExpressVPN je najjasnejšou možnosťou pre systém Chrome OS. Nie je to len najrýchlejšia sieť VPN, ktorú sme testovali, je tiež najlepšia. Na Chromebooku budete používať aplikáciu pre Android, ktorá získala korunu v našom najlepšom sprievodcovi VPN pre Android. Vďaka zjednodušenému rozhraniu ExpressVPN budete mať stále plné skúsenosti.

expressvpn-review-speed-test

Sprievodca nastavením vás prevedie týmto procesom. Stručne povedané, všetko, čo musíte urobiť, je otvoriť obchod Google Play a nainštalovať aplikáciu. To je, samozrejme, ak vaša verzia systému Chrome OS podporuje aplikácie pre Android. Úplný zoznam zariadení, ktoré podporujú inštaláciu systému Android, nájdete tu.

Ak nepodporuje aplikácie pre Android, musíte bohužiaľ nastaviť ExpressVPN ručne pomocou protokolu VPN L2TP. Vzhľadom na vynikajúce zdroje podpory ExpressVPN nie je žiadnym prekvapením, že existuje aj príručka nastavenia.

L2TP však nie je vynikajúcou možnosťou zabezpečenia. V skutočnosti je okolo 20 rokov a postupne sa vyraďuje. Ak váš Chromebook nepodporuje aplikácie pre Android, je to vaša jediná možnosť.

Podobne ako pri takmer všetkých aplikáciách VPN nemôžete nastaviť systém ExpressVPN v systéme Chrome OS pomocou systému OpenVPN, pokiaľ nepoužívate aplikáciu pre Android. Existujú veci, ktoré môžete vylepšiť, aby ste sa pokúsili spustiť ich, ale tento proces je dlhý, komplikovaný a nespoľahlivý.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

Aplikácia ExpressVPN pre Android je vynikajúca, ale, bohužiaľ, má rovnaké problémy ako každá iná sieť VPN v systéme Chrome OS. To znamená, že je to naša prvá voľba, pretože pre Chromebooky nerobí nič špeciálne – mimo ponúkania aplikácií pre Android -, ale preto, že základné služby fungujú tak dobre.

Od rýchlosti po použiteľnosť až po bezpečnosť, ExpressVPN zasiahne známku v každej oblasti, ktorú by VPN mala. Aj keď niektorí poskytovatelia vynikajú rýchlosťou a iní vynikajú použiteľnosťou, ExpressVPN robí všetko a robí to dobre.

Pre Chrome OS je to ideálna VPN. Zjednodušený prístup a nezmyselná navigácia sú zrkadlovým obrazom ľahkého operačného systému. Viac sa dozviete v našej recenzii ExpressVPN alebo si to vyskúšajte sami so svojou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

NordVPN

Ak vaše zariadenie nemá prístup do obchodu Google Play, môžete nainštalovať program NordVPN v systéme Chrome OS pomocou aplikácie pre Android alebo pomocou rozšírenia prehliadača. Na rozdiel od väčšiny VPN v Chromebookoch vám NordVPN poskytuje plnohodnotný zážitok bez ohľadu na to, ktorú cestu si vyberiete. Aj keď nemá prístup k aplikáciám pre systém Android, je prchavý, spoločnosť NordVPN zmierňuje bolesť pomocou veľkého rozšírenia prehliadača.

nordvpn-review-markeru selekcie

NordVPN nie je jediný poskytovateľ, ktorý ponúka rozšírenie prehliadača, ale je jedným z mála, ktorý poskytuje plný zážitok z panela s adresou. Okrem celého radu serverov má táto aplikácia zabudovaný softvér CyberSec, ktorý predstavuje bezplatný nástroj na blokovanie škodlivého softvéru a reklám, ktorý funguje prekvapivo dobre..

Najlepším prípadom je inštalácia aplikácie pre Android. Aj keď nie je tak efektívny ako ExpressVPN, NordVPN stále uľahčuje prehľadávanie serverov a konfiguráciu nastavení. Táto aplikácia je robustnejšia ako aplikácie ExpressVPN a má prekvapujúcu škálu nastavení, napriek tomu, že je navrhnutá pre mobilné zariadenia.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, NordVPN

Aj keď ExpressVPN zaujme svojou hlavnou službou, NordVPN vyniká množstvom funkcií. Na vrchole zoznamu sú jeho špeciálne servery, z ktorých každý vylepšuje iný aspekt zabezpečenia.

Servery VPN over Tor môžete použiť na prístup k anonymite bez kompromisov alebo servery torrentovania pre dátové spojenia typu peer-to-peer. Špeciálne servery oddeľujú NordVPN od seba, čo vám umožňuje vyladiť pripojenie podľa úlohy, ktorú práve vykonávate.

CyberSec je ďalšia pôsobivá funkcia. Spoločnosť NordVPN nie je jediným poskytovateľom, ktorý zahŕňa blokovanie reklám – prečítajte si našu recenziu PureVPN pre ďalší príklad – je to však jediný, kto to urobí s tak vysokou kvalitou. Ľahko blokuje reklamy, škodlivé stránky a sledovanie, čo je celkom dôkazom toho, ako zvyčajne sú priemerné zahrnuté blokovače reklám.

To znamená, že NordVPN nie je dokonalý. Jeho serverová sieť je rozsiahla, ale takmer chybná. Lov na server môže byť fuškou, pretože veľa možností vytvára pomalé rýchlosti alebo sa nepripojuje vôbec. Legwork nikdy nikomu neubližuje a NordVPN stojí za námahu. Viac sa môžete dozvedieť v našej recenzii NordVPN alebo to vyskúšajte sami so svojou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

CyberGhost

Neuspokojivá rýchlosť a menšia serverová sieť spoločnosti CyberGhost ju stavia o pár krokov za ExpressVPN a NordVPN. To znamená, že vlastnosti sú také dobré a plány také lacné, že malý kompromis v iných oblastiach stojí za vstupné.

cyberghost-review-zásobník-ui

Používatelia systému Chrome OS bohužiaľ musia pomocou nástroja CyberGhost prejsť obručami. Poskytovateľ má rozšírenie prehliadača, ale netýka sa plateného plánu. Rozšírenie prehľadávača poskytuje bezplatne proxy ako spôsob testovania služby pred nákupom. Ako si však môžete prečítať v našom sprievodcovi VPN vs. proxy verzus Tor, bezplatné servery proxy sú vo všeobecnosti zlý nápad.

To vám umožní aplikáciu pre Android, ktorá sa dobre prekladá na pracovnej ploche, a pripojenia L2TP pomocou manuálneho nastavenia, ku ktorému má CyberGhost našťastie rozsiahlu príručku. Hoci rozšírenia prehľadávača sú tou najlepšou náhradou za Chromebooky, ktoré nepodporujú aplikácie pre Android, jasná podpora CyberGhost pre OS Chrome zjednodušuje manuálne nastavenie.

Aktualizácia softvéru CyberGhost na verziu 7 z neho urobila ešte atraktívnejšiu možnosť pre systém Chrome OS. Vylepšené rozhranie bolo vytvorené od základov, aby „zjednotilo zážitok CyberGhost na všetkých zariadeniach“, takže aj obmedzená aplikácia pre Android sa bude cítiť robustná. Zatiaľ čo verzia systému Windows obsahuje viac zvončekov a píšťaliek, CyberGhost odvádza dobrú prácu, vďaka ktorej si môžete zahrať niečo navyše.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, CyberGhost

Rovnováha funkcií a ceny je to, čo robí CyberGhost žiarením. Táto služba nemá najpôsobivejšie rýchlosti ani zabezpečenie, ale tieto aspekty sú stále priechodné, vďaka čomu vynikajú vlastnosti a nízka cena..

Mesačné sadzby nie sú skvelé – náklady CyberGhostu sú vyššie ako v tomto prípade ExpressVPN – ale dvojročné a trojročné plány ponúkajú veľkú hodnotu. S ostatnými poskytovateľmi špičkových políc (približne 100 dolárov) môžete získať ochranu za tri roky približne za rovnakú cenu ako rok. Plány prichádzajú s až siedmimi pripojeniami naraz a so 45-dňovou zárukou vrátenia peňazí, čo je medzi sieťami VPN neslýchané.

Funkcie sú tiež skvelé. CyberGhost obsahuje špeciálne servery pre streamovanie, ktoré si získali miesto v našej najlepšej príručke VPN pre streamovanie, a neobvyklú formu automatizácie VPN známej ako „inteligentné pravidlá“. Viac sa môžete dozvedieť v našej recenzii CyberGhost alebo využiť túto 45-dňovú záruku vrátenia peňazí.

TorGuard

TorGuard má rozšírenie prehliadača a aplikáciu pre Android, takže je to pre Chromebooky dobrá voľba. To znamená, že sme ho zahrnuli z dôvodu rozsiahlych zdrojov, ktoré poskytuje na manuálne nastavenie. Na rozdiel od väčšiny VPN má TorGuard sprievodcov nastavením pre L2TP, OpenVPN a Cisco AnyConnect.

torguard-review-interface

HideMyAss má tiež sprievodcu nastavením OpenVPN, ale, ako si môžete prečítať v našej recenzii HideMyAss, táto služba je nižšia ako TorGuard. Stručne povedané, pripojenia OpenVPN vyžadujú bezpečnostný certifikát v systéme Chrome OS, ktorý, našťastie, TorGuard poskytuje prostredníctvom svojho sprievodcu nastavením.

Môžete sa tiež pripojiť pomocou rozšírenia prehľadávača Cisco AnyConnect, čo je VPN založená na SSL / TLS, ktorá sa odporúča na tunelovanie vo vysoko cenzurovaných krajinách, ako je napríklad Čína (prečítajte si našu najlepšiu službu VPN pre Čínu). Rovnako ako v prípade OpenVPN poskytuje TorGuard sprievodcu nastavením pre Cisco AnyConnect.

Ak ste ochotní zašpiniť si ruky, TorGuard vás za to odmeňuje, čo je trend, ktorý sa začína počas nastavovania a prenáša sa na ďalšie aspekty služby. Aj keď to nie je jednoduchý proces, TorGuard pomáha zmierňovať záťaž pomocou vynikajúcich podporných zdrojov, čo znamená, že môžete mať svoj koláč a jesť ho..

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Ako už bolo spomenuté, TorGuard vám odmeňuje za uvedenie do práce. Je to jedna z najviac konfigurovateľných sietí VPN na trhu, a hoci to nie je skvelé pre užívateľskú príjemnosť, je ideálne pre drotárov. TorGuard tiež poskytuje menej známe funkcie, napríklad Cisco AnyConnect, pre tých, ktorí sa ich zaujímajú.

Ďalšou z týchto funkcií je kontrola IP torrentu. Aj keď veľa VPN ponúka spôsob, ako skontrolovať vašu IP adresu, TorGuard ponúka spôsob, ako overiť, že vaša IP adresa je bezpečná počas torrentingu. Môžete si stiahnuť torrent súbor, ktorý nemá semenáčiky, čo znamená, že sa môžete pripojiť a zobraziť svoju IP adresu, akoby ste sťahovali na skutočnom P2P spojení.

Ďalšou možnosťou je nastavenie skriptov pred pripojením, po pripojení a po odpojení. Pridanie vlastných skriptov do VPN otvára možnosti toho, čo môžete so službou urobiť, a TorGuard je jedným z mála poskytovateľov, ktorý ich umožňuje. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii TorGuard alebo to vyskúšajte sami so sedemdennou zárukou vrátenia peňazí.

VyprVPN

VyprVPN sa zameriava na funkcie a bezpečnosť, čo z poskytovateľa cestnej premávky robí dobrý výber, ale nie najlepší. Má nevýrazný zákaznícky servis, malú sieť serverov a priemerné rýchlosti, ale ako lacná možnosť pre Chromebooky stačí VyprVPN..

vyprvpn-review-interface

Má aplikáciu pre Android, takže ak vlastníte Chromebook, ktorý to podporuje, máte šťastie. Dôležitejšie však je, že poskytuje sprievodcu nastavením pre pripojenia L2TP, vrátane vopred zdieľaného kľúča. Verejne sprístupní aj názvy hostiteľov všetkých serverov vo svojej sieti, takže je ľahké nájsť, čo potrebujete.

Ceny spoločnosti VyprVPN sú tiež slušné. Štandardný plán sa dodáva s tromi pripojeniami na približne 5 USD mesačne, čo nie je zlé. Avšak drahšie VyprVPN Premium vám prinesie ďalšie dve pripojenia a prístup k jeho najväčšej funkcii, protokolu Chameleon.

Proprietárny protokol VyprVPN je podobný OpenVPN. Jednou z porúch OpenVPN je to, že sa nepokúša zahmlievať vaše pakety. Namiesto toho vyzerajú ako bežný internetový prenos. Aj keď je to vo väčšine scenárov v poriadku, hĺbková kontrola paketov môže odhaliť vašu identitu. S Chameleonom to nie je problém.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia VyprVPN

Rovnako ako väčšina Chromebookov VPN, aj VyprVPN neobsahuje sprievodcov nastavením pre OpenVPN, ale ak máte to šťastie, že vlastníte Chromebook, ktorý podporuje obchod Google Play, stále môžete využívať mnohé z funkcií VyprVPN..

Jednou takouto funkciou je zabíjanie aplikácií, ktoré umožňuje spoločnosti VyprVPN povedať, aby používala prepínač kill iba v konkrétnych aplikáciách. Ak sieť VPN zlyhá, spustí sa prepínač kill, ktorý zablokuje všetko, čo robíte, z nezabezpečenej siete. Pri zabíjaní aplikácií si môžete vybrať, ktoré aplikácie chcete chrániť, aby sa váš počítač nestal ťažkým papierom, zatiaľ čo sieť VPN zisťuje, čo robí..

Niektoré pokročilejšie funkcie, ako napríklad oneskorenie trasy, výrečnosť a MTU, nie sú v aplikácii Android k dispozícii. Aj keď je to nešťastné, tieto funkcie sa na väčšinu používateľov nevzťahujú. VyprVPN je celkovo vynikajúcou možnosťou pre Chromebooky, napriek niekoľkým nedostatkom. Viac sa dozviete v našej VyprVPN recenzii alebo to vyskúšajte s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Záverečné myšlienky

Nájsť stabilnú sieť VPN pre Chromebooky je ťažké. Sieťové možnosti nie sú skvelé, takže je ťažké natívne poskytovať úplnú skúsenosť s VPN. V najlepšom prípade budete na pripojenie používať aplikáciu Android.

Poskytovatelia vyššie pomáhajú zmierniť túto bolesť. Napríklad ExpressVPN poskytuje v mobilnej aplikácii väčšinu zo stolného počítača. Ak nemáte rozhranie, TorGuardov sprievodca nastavením OpenVPN tiež funguje dobre.

Ktorú sieť VPN používate na Chromebooku? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me