Najlepšie VPN pre Android 2020: Snívanie o elektrických ovciach

Naše telefóny sa do značnej miery stali ďalšími končatinami. Neustále ich používame a nielen sa ohlásime k manželke. Ochrana pred prenosným počítačom je dôležitá, ale naše telefóny sú jednoduché ciele, najmä pokiaľ ide o snooping a nebezpečenstvo z aplikácií tretích strán. Jeden z našich najlepších výberov VPN pre Android vám však pomôže chrániť.


Ak sa k tomu chcete dostať priamo, odporúčame vám nainštalovať ExpressVPN. Je to skvelý softvér, ktorý sa ľahko používa na akomkoľvek zariadení. Chráni vás vynikajúca bezpečnosť a výhody ďalších funkcií, ako sú vysoké rýchlosti a neobmedzená šírka pásma. Okrem toho môžu používatelia systému Android využívať sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá je v ponuke. 

Mobilné telefóny sú jednoduché ciele a môžu vás viac vystavovať počítačovej kriminalite ako počítač. Falošné aplikácie – a aplikácie z neznámych zdrojov – môžu byť zahltené škodlivým softvérom. Hackeri môžu zachytiť vašu komunikáciu a ukradnúť citlivé informácie, ak používate nezabezpečenú verejnú sieť Wi-Fi.

Navyše, váš poskytovateľ mobilných služieb alebo vláda by sa mohli pokúšať o vaše aktivity. Môžete sa chrániť pred všetkými týmito vecami pomocou virtuálnej súkromnej siete (ako aj nainštalovaním slušného antivírusu). Prečítajte si ďalšie odporúčania VPN a aké kritériá by mala služba spĺňať. Navyše prejdeme podrobnejšie, prečo by ste mali používať sieť VPN, a prečo je bezplatná sieť VPN tou najlepšou voľbou..

Najlepšie VPN pre Android

 1. ExpressVPN
 2. NordVPN
 3. CyberGhost
 4. VyprVPN
 5. Windscribe
 6. Súkromný prístup na internet
 7. TunnelBear
 8. ProtonVPN

1. ExpressVPN

Z mnohých dôvodov sme vybrali ExpressVPN ako najlepšiu Android VPN. Pre začiatočníkov je to jedna z najjednoduchších sietí VPN, ktorá sa používa, a je vynikajúcou voľbou pre začiatočníkov. Technici však stále dokážu hrať s jeho nastavením. 

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Jeho aplikácia pre Android sa líši od verzií pre stolné počítače a pre iOS a ak ste používali klienta pre stolné počítače, môže si trochu zvyknúť. Je však stále užívateľsky prívetivý a obsahuje rovnaké veľké tlačidlo zapnutia pre rýchle pripojenie k inteligentnému miestu. Okrem toho sa ExpressVPN môže automaticky pripojiť, keď sa pripojíte k nedôveryhodnej sieti Wi-Fi alebo sa k nej znovu pripojíte.

Ak chcete zmeniť servery, jednoducho klepnite na tri bodky vedľa vašej aktuálnej polohy a ku všetkým ostatným sa dostanete prostredníctvom ponuky hamburgera.. 

K dispozícii je tiež funkcia odkazov, ktorá vám umožňuje spúšťať aplikácie priamo z aplikácie VPN, namiesto toho, aby ste museli prepínať späť na svoju domovskú obrazovku. Navyše môžete na svoju domovskú obrazovku pridať miniaplikáciu ExpressVPN, ktorá vám umožní vybrať umiestnenie a rýchlo prepínať a zapínať VPN. Prečítajte si našu recenziu ExpressVPN pre viac informácií.

Ďalšie funkcie ExpressVPN

ExpressVPN má solídnu politiku bez protokolov a vynikajúcu bezpečnosť. Jeho aplikácia pre Android je vybavená vstavaným prepínačom zabíjania, ktorý vás chráni vždy. Bohužiaľ, klientovi Android chýba v ponuke nastavení v porovnaní s inými verziami. Môžete nastaviť iba ovládacie prvky pri spustení a protokol VPN, ktorý chcete použiť. 

Navyše je k dispozícii OpenVPN, ale IKEv2 nie je hanba, pretože je to bezpečná, ale rýchlejšia možnosť. Bez protokolu IKEv2 však stále nie je dôvod na preskočenie minulosti ExpressVPN. Je to najrýchlejšia sieť VPN, ktorú sme doposiaľ testovali, takže nie je potrebné mať IKEv2 cez OpenVPN. Je tiež dodávaný s neobmedzenou šírkou pásma a je našou najlepšou sieťou VPN pre streamovanie a najlepšou sieťou VPN pre Netflix.

Je však potrebné poznamenať, že neprichádza s blokovaním reklamy alebo škodlivého softvéru, takže na ochranu musíte nainštalovať ďalší softvér. Jeden z našich najlepších antivírusových programov pre Android vám však môže pomôcť v boji proti malvéru.

ExpressVPN má všetko, čo potrebujete, aby ste boli najlepšou aplikáciou VPN pre Android (ako aj pre iPhone), ale prichádza za vysokú cenu. To znamená, že ak si to môžete dovoliť, stojí za to peniaze. Môžete si to vyskúšať pomocou sedemdňovej bezplatnej skúšobnej verzie. Ak sa k nej prihlásite po skúšobnej dobe, bude vám poskytnutá 30-dňová záruka vrátenia peňazí..

2. NordVPN

Ako vidíte v porovnávaní ExpressVPN vs NordVPN, spoločnosť NordVPN nie je pozadu. Jeho klient pre Android je veľmi podobný počítačovej verzii. Má tlačidlo rýchleho pripojenia, takže sa môžete pripojiť k sieti VPN prostredníctvom odporúčaného servera. Zahrnutá je aj mapa polohy, ktorá vám umožňuje manuálne vybrať polohu a pridať ju k obľúbeným.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Môžete tiež pristupovať k špeciálnym serverom spoločnosti NordVPN, vrátane rovnocennej adresy IP, dvojitej siete VPN a cibule cez sieť VPN. Hovoríme o nich viac v recenzii NordVPN, ale servery s dvojitým skokom v podstate vaše pripojenie dvakrát zašifrujú. 

Môžete nastaviť sieť VPN tak, aby sa automaticky pripájala k sieti Wi-Fi, celulárnym údajom alebo aby bola stále pripojená, a môžete sa pripojiť k NordVPN pomocou protokolu IKEv2.

Okrem toho získate prístup k službe CyberSec, ktorá je blokovaním reklám a škodlivého softvéru spoločnosti NordVPN. Chráni vás pred prístupom na nebezpečné webové stránky, ktoré môžu hostovať škodlivý softvér, spyware alebo iný škodlivý softvér. CyberSec tiež zabezpečí, že sa vaše zariadenie nestane súčasťou botnetu.

Bezpečnosť NordVPN patrí k najlepším na trhu a jej aplikácia pre Android je dodávaná so skvelou sadou funkcií vrátane prepínača kill. Existujú tiež prísne zásady bez protokolov. Vďaka týmto vlastnostiam sa stala našou najlepšou sieťou VPN na torrenting.

Má vysoké rýchlosti, ale ak sa pripojíte k vzdialenému serveru, môže sa spomaliť. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma na obavy.

NordVPN je dobrá hodnota za peniaze. Môžete sa zaregistrovať v aplikácii. Existuje sedemdňová skúšobná verzia, z ktorej môžete čerpať výhody, ale ak ju chcete používať, musíte zadať informácie o platbe. Ak sa rozhodnete zaregistrovať, jeho dlhšie programy ponúkajú viac zľavy a navyše máte k dispozícii 30-dňové okno na vrátenie pre prípad, že si to rozmyslíte.

3. CyberGhost

CyberGhost je ďalšou dobrou voľbou VPN pre Android, najmä preto, že aktualizoval svojich klientov tak, aby boli na všetkých platformách rovnaké. To znamená, že si môžete vychutnať rovnakú skúsenosť ako verzia pre stolné počítače, ale v systéme Android (za predpokladu, že máte zariadenie s najmenej systémom Android 4.4). 

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Jediným klepnutím sa pripojíte k odporúčanému serveru a môžete si jednoducho vybrať konkrétne miesto, ak to potrebujete, a tiež ho pridať do svojich obľúbených. Budete mať tiež prístup k vyhradeným serverom pre torrentovanie a streamovanie. Veľa streamovacích serverov je pokrytá množstvom služieb a tie, ktoré sme testovali, fungovali dobre. 

Najnovšia verzia softvéru CyberGhost má ďalšiu funkciu s názvom „inteligentné pravidlá“, ktorá v podstate umožňuje automatizovať používanie VPN. Môžete ho napríklad nastaviť tak, aby sa automaticky pripájal, keď sa pripojíte k sieťam WiFi alebo konkrétne k sieti. Môžete tiež upraviť, ako CyberGhost reaguje na známu sieť.

Bezpečnosť CyberGhost je dobrá a vy budete chránení prepínačom automatického zabíjania. To tiež znamená, že to nemôžete vypnúť. Existujú tiež prísne zásady ochrany osobných údajov bez prihlásenia. Získate tiež ochranu proti blokovaniu reklám a malvéru, aj keď naše testovanie na kontrolu CyberGhost zistilo, že jeho výkon je nerovnomerný.

Jeho rýchlosti sú vysoké, ale na dlhé vzdialenosti sa môžu spomaliť, ako to robí NordVPN. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma, aby ste dali pozor.

Pokiaľ ide o cenu, CyberGhost je lacná služba, pokiaľ nevyberiete mesačnú sadzbu. Dlhšie plány ponúkajú najlepšiu hodnotu a pre používateľov systému Android a iOS existuje sedemdňová bezplatná skúšobná verzia. Potom sa na vás bude vzťahovať záruka vrátenia peňazí.

4. VyprVPN

Aj keď klient pre stolné počítače spoločnosti VyprVPN nie je veľmi vzrušujúci, jeho aplikácia pre Android je vynikajúca. Po registrácii prejdete sprievodcom nastavením, ale je to dobré, pretože má čo ponúknuť. 

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Na úvodnej obrazovke vám ukáže, či ste pripojení a svoju aktuálnu adresu IP. Tlačidlo pripojenia / odpojenia je veľké a v dolnej časti obrazovky. Klepnutím na túto ikonu sa pripojíte k odporúčanému serveru, ale tiež môžete server ľahko zmeniť a prejsť na niektoré nastavenia.

Bezpečnosť VyprVPN je vynikajúca a aplikácia pre Android má takmer rovnaký počet možností ako klient pre stolné počítače. Na výber sú rôzne protokoly vrátane proprietárneho protokolu Chameleon spoločnosti VyprVPN, ktorý VPN tunelu dodáva ešte väčšiu ochranu. Prepínač kill je k dispozícii a dá sa zapnúť v ponuke „customize“.

Môžete tiež nastaviť, aby sa VPN pripojila automaticky, ak sa pripojíte aj k neznámej sieti. Neuchováva si žiadne záznamy a spoločnosť Golden Frog, spoločnosť za spoločnosťou VyprVPN, tiež ponúka bezplatnú službu súkromných správ s názvom Cyphr. Úplne šifruje vaše správy, ale ktokoľvek plánujete v oblasti správ, bude musieť používať aj Cyphr. Prečítajte si o tom naše hodnotenie VyprVPN.

Rýchlosti systému VyprVPN to znížili na papier. Počas testovania však bol schopný vykonávať väčšinu aktivít vrátane streamovania. Je tiež dodávaný s neobmedzenou šírkou pásma.

Jeho cena je založená na rôznych úrovniach. V štandardnom pláne získate tri pripojenia a v prémiovom pláne získate päť pripojení plus použitie jeho protokolu Chameleon. Keď viete, aký balík chcete, musíte si vybrať mesačný alebo ročný plán. Ročný plán je z dlhodobého hľadiska lacnejší a existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

5. Windscribe

Windscribe stojí za zmienku o VPN VPN pre Android, hlavne kvôli jeho bezplatnému plánu, ku ktorému sa dostaneme za minútu. Jeho aplikácia pre Android sa ľahko používa. V pravom hornom rohu je veľké tlačidlo „zapnuté“ a klepnutím na toto sa pripojíte k tomu, čo považuje za najlepšie miesto pre vás.. 

<

windscribe-Slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Na zvyšku obrazovky uvidíte stav pripojenia a umiestnenie servera, ako aj vašu IP adresu a množstvo údajov, ktoré ste ešte mali použiť. Potom máte štyri karty pre rôzne servery vrátane všeobecných umiestnení, obľúbených položiek, statických adries IP (ak ste do balíka nejaké pridali) a serverov Windflix.. 

Servery Windscribe Windflix sú skonštruované na streamovanie Netflix a fungujú dobre. Sú k dispozícii v USA, Spojenom kráľovstve, Kanade a Japonsku. Viac informácií o nich nájdete v našej recenzii Windscribe.

Jeho bezpečnosť je dobrá, pričom si môžete vybrať zo štyroch protokolov: OpenVPN, UDP / TCP, IKEv2 a Stealth. Má tiež funkciu „vždy zapnutá“, ktorá je ako prepínač zabíjania, ale je iný. 

Zahrnutá je aj reklama na blokovanie reklám a škodlivého softvéru spoločnosti Windscribe, R.O.B.E.R.T. Na vás sa tiež budú vzťahovať dôstojné zásady ochrany osobných údajov. Uvádza sa v ňom, že niektoré informácie sú zaprotokolované, ale nie je to nič, čo by vás mohlo zviazať.

Ďalšie funkcie Windscribe

Rýchlosť Windscribe je pre väčšinu aktivít, vrátane streamovania, v poriadku. Váš príspevok na šírku pásma bude závisieť od zvoleného balíka. Ak sa rozhodnete pre bezplatný program, získate 2 GB údajov za mesiac, ale môžete ho zvýšiť na 10 GB zadaním platného e-mailu. 

Je to celkom dobrý obchod a získal si prvé miesto v našom najlepšom kole služieb VPN zadarmo, vďaka čomu je dobrou voľbou pre bezplatnú sieť VPN s Androidom..

S bezplatným plánom ste však obmedzený na malý počet serverov a nebudete mať prístup k jeho serverom Windflix. Prípadne sa môžete zaregistrovať do svojho balíka Pro, ktorý vám umožní prístup na všetky jeho servery vrátane servera Windflix a získate tiež neobmedzenú šírku pásma.

Môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný plán a ušetriť peniaze. Napríklad, ak do balíka pridáte jeden server a neobmedzenú šírku pásma, mesačne to bude $ 2. Tento server by mohol byť dokonca jedným z jeho serverov Windflix. Ak sa rozhodnete pre platený program a nepáči sa vám, Windscribe vám vráti vaše peniaze späť, ak do troch dní od nákupu požiadate.

6. Súkromný prístup na internet

Súkromný prístup na internet je solídna sieť VPN s jednoduchými aplikáciami a ľahko použiteľnou aplikáciou pre Android. Jeho jednoduchý dizajn zobrazuje stav pripojenia ako hlavnej obrazovky. 

pia-Slider1

pia-slider2

pia-slider3

pia-slider4

pia-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Potom máte v dolnej časti obrazovky tlačidlo na pripojenie / odpojenie, ako aj vašu aktuálnu oblasť a adresu IP. Potom je v hornej časti tlačidlo hamburger, kde nájdete všetky svoje nastavenia. 

Má dobrú bezpečnosť a môžete si vybrať z protokolov PPTP, OpenVPN a L2TP / IPSec. PIA sa však inštaluje so zapnutým 128-bitovým šifrovaním AES, preto by ste to mali zmeniť na odporúčané 256-bitové šifrovanie AES, aby ste získali lepšiu ochranu. Zahrnutý je vypínač zabíjania, ktorý sa dá zapnúť alebo vypnúť prostredníctvom ponuky nastavení. 

Môžete nastaviť sieť VPN tak, aby dôverovala určitým sieťam, a na blokovanie reklám, sledovačov a škodlivého softvéru môžete použiť systém vyvinutý spoločnosťou PIA s názvom MACE. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii PIA, ako aj o tom, ako sa testovala politika spoločnosti PIA bez protokolov a preukázala sa ako silná.

Rýchlosti PIA sú vo všeobecnosti rýchle, aj keď niektoré z nich sú spôsobené ľahším šifrovaním. Zvýšením rýchlosti šifrovania niektoré spomalí, ale stále je slušné. Získate tiež neobmedzenú šírku pásma.

Súkromný prístup na internet je slušná služba za slušnú cenu. Je to stále jedna z najlacnejších možností na trhu, a to aj po tom, čo jej cenový nárast nebol tak dávno. Navyše vám bude poskytnutá 30-dňová lehota na vrátenie platby.

7. TunnelBear

Ďalším krokom je TunnelBear, ktorý urobil náš zoznam pre jeho ľahké použitie a voľný plán. Má jedného z najlepšie vyzerajúcich klientov z našej skupiny hodnotení VPN a jeho aplikácia pre Android poskytuje celkovo príjemný zážitok. Môžete sa pohybovať po rôznych serveroch pomocou svojej jednoduchej a intuitívnej mapy a malá ikona medveďa ukazuje vašu aktuálnu polohu.

Tunnelbear-homepage-2019

V hornej časti sa nachádza jednoduchý prepínač na zapínanie a vypínanie VPN a v ponuke hamburger v ľavom hornom rohu sa nachádzajú nastavenia a ďalšie možnosti. Odtiaľ môžete nastaviť, aby sa VPN automaticky pripájala k určitým sieťam, a nájdete tiež možnosti, ako napríklad „vždy zapnutá“, ktoré vás udržia v spojení 24 // 7. K dispozícii je aj miniaplikácia na domácej obrazovke.

Bezpečnosť aplikácie TunnelBear je dobrá a vy využijete jej prepínač zabíjania, ktorý sa nazýva VigilantBear. V pravidlách ochrany osobných údajov sa uvádza, že uchováva minimálne informácie, napríklad údaje na zlepšenie výkonu. Nie je to však pre vás identifikovateľné. Viac sa o tom dočítate v našej recenzii TunnelBear.

Jeho rýchlosti nie sú najlepšie a líšia sa na rôznych serveroch, ale mali by byť v poriadku pre väčšinu aktivít. Získate tiež neobmedzenú šírku pásma. 

Ak chcete iba chrániť svoje zariadenie počas prehľadávania a vykonávania všeobecných úloh online, potom je bezplatný plán TunnelBear celkom dobrý. Mesačne získate 500 MB údajov a môžete ich pridať na 1 GB navyše iba dvojitým prepnutím programu TunnelBear. Ak však plánujete streamovanie, tento príspevok sa kráti rýchlo (prečítajte si naše porovnanie Windscribe vs TunnelBear)..

Tam by sa dostal platený plán spoločnosti TunnelBear. Nie je tu ani zmätok; je to iba jeden balík, ktorý vám poskytne päť súčasných pripojení a neobmedzenú šírku pásma. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať si, či chcete mesačný alebo ročný plán. 

Jeho ročný plán vám v dlhodobom horizonte ušetrí peniaze. Je však dobré, aby ste sa pomocou bezplatného plánu najprv uistili, že sa vám bude páčiť. Je to preto, že spoločnosť TunnelBear nemá oficiálne pravidlá pre vrátenie platby; Poskytuje vrátenie prostriedkov od prípadu k prípadu.

8. ProtonVPN

Náš posledný príspevok je ProtonVPN. Je to slušná služba VPN s množstvom funkcií, ale jej rýchlosť klesá. Jeho aplikácia pre Android sa ľahko používa so zoznamom krajín a mapou. Menu hamburger umožňuje prístup k nastaveniam a ďalším možnostiam. 

protonvpn-dashboard-slider-1

protonVPN rozhranie-jazdec-2

protonvpn profily-jazdec-3

protonvpn-settings-slider-4

protonvpn-split-tunelovanie-slider-5

predchádzajúca

Ďalšie

Má dobrú bezpečnosť s množstvom funkcií a prísnu politiku bez protokolov. Podporuje IKEv2 / IPSec a OpenVPN. Môžete tiež využiť jeho funkcie „stále zapnuté“ a prepínač zabíjania.

Rýchlosť ProtonVPN nie je veľká, ako môžete vidieť v našej recenzii ProtonVPN, hoci pre väčšinu úloh by to malo byť OK. Navyše získate neobmedzenú šírku pásma vrátane bezplatného plánu, takže za predpokladu, že vás nebude zaujímať rýchlosť, ProtonVPN by pre vás mohla byť tou najlepšou Android VPN. 

Podľa bezplatného plánu môžete pripojiť jedno zariadenie a získať prístup k trom serverom: Japonsku, Holandsku a USA. Potom si môžete vybrať z troch platených programov. V základnom pláne získate dve súčasné pripojenia a prístup na všetky servery v krajine. Chýba mu však použitie streamingových a zabezpečených serverov vyšších plánov.

Plán Plus vám poskytne všetky vyššie uvedené možnosti, celkom päť spojení a použitie jej serverov Secure Core, streamovanie a Tor. K dispozícii je tiež jeho vizionársky plán, ktorý vám poskytne všetko, čo plán Plus dáva, plus päť ďalších súčasných pripojení a použitie jeho šifrovanej poštovej služby ProtonMail..

Mali by sme sa držať plánu Plus, pokiaľ ide o hodnotu, najmä vzhľadom na zvýšenie nákladov s plánom Visionary. Ak sa zaregistrujete k platenému programu, ale rozhodnete sa, že sa vám nepáči, môžete získať svoje peniaze späť do 30 dní od nákupu.

Ako sme si vybrali najlepšiu Android VPN

Aj keď má veľa sietí VPN rovnaké funkcie, neznamená to, že sú si všetky rovnaké. Niektoré implementujú tieto funkcie zle alebo, horšie, v skutočnosti niektoré z nich neobsahujú. 

Problém s aplikáciami VPN pre Android je, že niektoré funkcie služby nie sú dostupné pre platformu. Vezmite napríklad spínač zabíjania. Aplikácie pre stolné počítače zvyčajne obsahujú jednu, ale nie vždy sú k dispozícii v mobilnej verzii. Na zváženie v našich najlepších aplikáciách VPN pre Android boli zohľadnené nasledujúce kritériá.

Jednoduchosť použitia

Pretože počítačový klient služby VPN sa ľahko používa, neznamená to, že mobilná verzia bude rovnaká. Potom sú niektoré, ktoré vôbec nemajú používateľsky prívetivého klienta. Ak takúto službu používate z malej mobilnej obrazovky, chcete jednoduchú, ale zároveň mať všetko, čo potrebujete.. 

Tlačidlo rýchleho pripojenia v aplikácii alebo dokonca praktický widget, ktorý môžete umiestniť na svoju domovskú obrazovku, robí dojem plynulým. Navyše je jednoduché prepínať prepínač zabíjania, meniť servery alebo drotár s inými nastaveniami aplikácií pomocou niekoľkých klepnutí..

zabezpečenia

Služba VPN by mala mať dobré zabezpečenie, aby vás chránila. To by malo zahŕňať dobré šifrovanie, pričom štandardom je 256-bit AES a prepínač kill je dôležitý, pretože v prípade zlyhania siete VPN vás odpojí od siete.. 

Existuje mnoho rôznych protokolov, pričom OpenVPN je obľúbenou a spoľahlivou voľbou. Aj keď má OpenVPN špičkové šifrovanie, používatelia mobilných telefónov môžu radšej používať IKEv2, pretože je rýchlejší. Viac sa o nich môžete dozvedieť v našom prehľade protokolov VPN. Je však potrebné poznamenať, že nie všetky aplikácie VPN obsahujú IKEv2..

Niektoré aplikácie pre Android vám navyše umožňujú zvoliť nastavenie „vždy zapnuté“, čo v podstate znamená, že ste neustále chránení. Je to dobrá voľba, ak je vaše zariadenie vždy pripojené k internetu. Ďalšie nastavenia umožňujú pripojenie VPN automaticky, keď sa pripájate k špecifickým sieťam. 

súkromia

Vaše súkromie je dôležité a dobré zabezpečenie vám neposkytuje 100 percent. Samotná služba VPN by mohla ľahko zhromažďovať údaje alebo uchovávať záznamy o vašich online aktivitách, aby ste tomu predišli, mali by ste zvoliť takú, ktorá má prísne zásady neprihlásenia. Ak tak neurobíte, nebudú sa ukladať žiadne denníky aktivít, takže ak budete o to požiadaní, nie je čo odovzdať orgánom. 

Rýchlosť a šírka pásma

Rýchlosť VPN je určite niečo, na čo sa treba zamerať, ale to, čo potrebujete, bude závisieť od toho, aké činnosti budete vykonávať. Pri príležitostnom prehliadaní alebo kontrole e-mailov nemusia byť vysoké rýchlosti prioritou číslo jedna, ale ak plánujete streamovanie z mobilu, budete frustrovaní, ak vyberiete účet s nízkou rýchlosťou..

Rovnaký koncept sa uplatňuje na váš príspevok na šírku pásma. Ak si vyberiete ten, ktorý má limit, ale nevykonávate úlohy spojené s hladinou údajov, mali by ste byť v poriadku. To znamená, že ak streamujete, môžete takmer pobozkať svoj príspevok. Pokiaľ ide o druhé alebo akékoľvek iné úlohy s vysokým využitím údajov, mali by ste zvoliť sieť VPN, ktorá obsahuje neobmedzenú šírku pásma.

cena

Ceny sa líšia na trhu VPN. Niektoré majú vysokú cenu, iné nízke a iné majú slušné bezplatné plány. Mali by ste sa ubezpečiť, že cena zapadá do vášho rozpočtu, ale hodnota za vaše peniaze je oveľa dôležitejšia. Nenechajte preskočiť sieť VPN iba z dôvodu jej nákladov a tiež ju neodmietnite, pretože je zadarmo alebo lacná.  

Prečo potrebujem sieť VPN na mojom zariadení Android?

VPN môžu robiť veľa vecí, ale pre používateľov systému Android je hlavným problémom bezpečnosť. Vaše zariadenie s Androidom môže byť vystavené mnohým hrozbám, najmä ak sa berie všade so sebou. Sú to jednoduché ciele na snooping a môžu byť infikované bez toho, aby ste si to uvedomili. 

Ak používate verejné pripojenie Wi-Fi, vystavujete sa riziku hackerstva, ak sa nechcete chrániť. Väčšina týchto sietí – ak nie všetky – nie sú zabezpečené, takže ak sa nechcete chrániť, je to ako nechať otvorené dvere a pozývať ľudí na kávu. Mohla by sa zachytiť vaša premávka a odcudziť podrobnosti o kreditnej karte, ako aj ďalšie citlivé informácie. 

Nielen to, ale v službe Google Play je k dispozícii veľa aplikácií, ktoré sú vlčím ovčím odevom. Sťahujete to, čo vyzerá ako legitímna aplikácia, ale všetko, čo skutočne robí, je infikovanie vášho zariadenia nepríjemným vírusom alebo zhromažďovanie informácií na pozadí. 

Použitím siete VPN môžete skryť svoju IP adresu a aktivitu prehliadania pred zvedavými očami a tiež zabezpečiť svoje zariadenie pred nebezpečenstvami, ktoré sa skrývajú na hotspotoch WiFi alebo v aplikáciách tretích strán. Môžete tiež ťažiť z ďalších funkcií VPN, napríklad z prístupu k geoblokovanému obsahu.

Môžem používať bezplatnú sieť VPN pre Android?

Na trhu je veľa bezplatných sietí VPN. Len rýchle vyhľadávanie v Obchode Google Play prinesie veľa aplikácií, ktoré inzerujú bezpečnú službu, ktorá je často bezplatná. Avšak to, že hovorí, že je bezpečný, neznamená, že je. 

Ako si môžete prečítať v našej najhoršej bezplatnej ponuke poskytovateľov VPN, existuje tam veľa útržkovitých služieb VPN. Niektoré z nich sú plné reklám, ktoré môžu poukazovať na to, že spoločnosť za sieťou VPN je viac v súlade s tým, čo zarába z reklám, a nie o tom, ako sú chránení jej používatelia.. 

Ostatné bezplatné siete VPN zarábajú peniaze predajom údajov, ktoré od vás zhromažďujú, iným spoločnostiam. Navyše niektoré z tých, ktoré testujeme, nezabezpečia vaše pripojenie tak, ako bolo sľúbené, či už ide o šifrovanie nižšej triedy alebo vôbec žiadne. 

S výnimkou bezplatných programov od spoločností Windscribe, TunnelBear a ProtonVPN, ak je zadarmo, pravdepodobne to nestojí za riziko.

Záverečné myšlienky

Dúfame, že sme vám pomohli vybrať dobrú službu VPN pre vaše zariadenie Android. Ak chcete zostať chránení, mali by ste si vybrať ten, ktorý má dobrú bezpečnosť a ktorý obsahuje prepínač zabíjania pre Android, ako aj ten, ktorý má pravidlá bez prihlásenia.. 

Je dobré mať aj iné nastavenia, ako napríklad automatické pripojenie alebo „vždy zapnuté“. Mali by ste sa zaoberať aj rýchlosťou a šírkou pásma. Navyše budete chcieť, aby bol klient užívateľsky prívetivý.

S ohľadom na to všetko je ExpressVPN najlepšia Android VPN. Je dodávaný s ľahko použiteľnou aplikáciou a vynikajúcou bezpečnosťou, vrátane prepínača kill, a má najrýchlejšie dostupné rýchlosti. 

ExpressVPN nemá blokovanie reklám a škodlivého softvéru, ale namiesto toho môžete kedykoľvek nainštalovať antivírusový program, ako je napríklad Kaspersky (prečítajte si našu recenziu od spoločnosti Kaspersky Antivirus). Vyskúšajte so 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí, sme si istí, že sa vám bude páčiť. 

V časti s komentármi nás informujte o svojich skúsenostiach s VPN VPN kompatibilnou s Androidom. Vyskúšajte aj naše ďalšie články VPN, keď ste tu. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map