Najlepšie služby VPN pre Čínu 2020

Vďaka neustále rastúcemu zoznamu recenzií VPN sme sa rozhodli, že je dobré aktualizovať náš zoznam sietí VPN pre Čínu. Pretože je to jedna z krajín, v ktorej je používanie VPN nevyhnutné, je dôležité držať krok s novými možnosťami, ktoré prechádzajú cez Firewall a staré obľúbené položky, ktoré stratili lesk..


V tomto sprievodcovi najlepšou sieťou VPN pre Čínu vám poskytneme päť výberov a jednu čestnú zmienku, ktorá obíde bloky, ktoré zaviedla čínska vláda. Predtým, ako sa do toho pustíme, vysvetlíme, prečo potrebujete VPN pre Čínu a ako sme uskutočnili náš výber.

Malo by byť prekvapením, že naše výbery sú v súlade s našim najlepším sprievodcom VPN. Pri používaní VPN vo všeobecnosti je bezpečnosť hlavným problémom, ale je obzvlášť dôležitá, keď je pod piatimi hviezdičkami. Držte sa však našich tipov a budete v bezpečí.

Prečo potrebujete sieť VPN v Číne

Pevninská Čína je známa tým, že na internete uškrtila. Asi 2 milióny ľudí vyhľadáva prostredníctvom internetového prenosu opúšťajúceho krajinu, a to je založené na správe z roku 2013. Vzhľadom na časový rozdiel je možné predpokladať, že ho teraz sleduje ešte viac ľudí..

Monitorovanie je kvôli cenzúre. Čína blokuje takmer všetky formy tradičných médií. Okrem blokovania CNN, BBC a ďalších blokujú čínske úrady aj Bloomberg, keď spustili príbeh o bohatom čínskom občanovi. Editor zjavne zabil niektoré príbehy, aby znovu získal prístup.

Prejdenie cenzúry je miestom, kde prichádza virtuálna súkromná sieť. VPN vás pripojí k inému serveru skôr, ako vás odošle na otvorený internet, nahradí vašu IP adresu novou a skryje vaše požiadavky. Namiesto toho, aby to vyzeralo, že pristupujete na web z Číny, bude to vyzerať, že ste niekde inde na svete.

Pre čínskych domorodcov je prípad použitia jasný. Ako sa hovorí, vedomosti sú sila a nemali by sa zdiskreditovať možnosti prístupu k svetovým správam.

Pravdepodobnejším scenárom pri čítaní nášho článku je, že cestujete do Číny a chcete získať prístup k webom, ktoré poznáte a máte radi, ako je Netflix alebo BBC iPlayer..

Najlepšie VPN pre Čínu 2020

Výber najlepšej VPN pre Čínu

Pokiaľ ide o výber najlepšej siete VPN pre Čínu, ide predovšetkým o bezpečnosť. Hoci sme fanúšikmi softvéru CyberGhost, jeho predvolený protokol IKEv2 by sa v Číne nevykonal dobre (prečítajte si našu recenziu CyberGhost). Zameriavame sa na odolnú bezpečnosť, takže do nej nebudú zahrnutí ani dobrí poskytovatelia, ktorí majú niekoľko nesprávnych krokov.

Náš sprievodca zabezpečením VPN sa podrobne venuje tomu, čo hľadáme, ale skrátka je to kombinácia protokolu a šifrovania. Ako vysvetľujeme v našom rozpise VPN, OpenVPN je najlepšou voľbou, pretože používa to najlepšie v šifrovaní na štandardnom sieťovom pripojení, takže sa zdá, že nič nie je neobvyklé.

Bohužiaľ to nie je také jednoduché ako používanie OpenVPN a nazýva sa to deň, keď sa razia tunely z Číny. Čínska vláda vďaka hĺbkovej inšpekcii paketov, ktorá pri odosielaní kontroluje všetky podrobnosti paketu, ľahko zistí a zablokuje pripojenia VPN. V niektorých prípadoch ani nebudete vedieť, že vás monitorujú.

Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste si vybrali svoj prepravný protokol a ešte viac, aby ste si mohli zvoliť port, cez ktorý chcete vyraziť. Použitie protokolu TCP, ktorý má overenie paketov, vám zvyčajne umožní obísť brány firewall, ktoré by inak boli nerozbitné. Navyše, pretože vaše pakety sú overené, budete vedieť, či je vaše pripojenie monitorované.

Ďalším riešením je zahmlievanie paketov. V podstate pridáva do odosielaných paketov premenné, aby sa dala ťažšie dešifrovať hĺbkovou kontrolou paketov. Aj keď OpenVPN nezasadzuje vaše pakety sama o sebe, povaha protokolu v otvorenom zdrojovom protokole umožňuje ostatným pridať takúto funkciu k nemu.

Nakoniec budete potrebovať prepínač zabíjania. Aj keď vždy hľadáme prepínač zabíjania, pre Čínu to nie je pekná funkcia. Prepínač kill zablokuje vaše internetové pripojenie, ak sieť VPN zlyhá, čím chráni vašu identitu pred každým, kto sleduje vaše pripojenie. Vieme, že čínska vláda monitoruje vaše pripojenie, takže jeden výpadok siete VPN môže mať vážne následky.

Iné faktory, ako napríklad jednoduchosť použitia, podpora a rýchlosť, sú dôležité, ale nie na úkor bezpečnosti. Aj keď sme sa snažili zahrnúť poskytovateľov, ktorí majú rýchle rýchlosti a ľahko použiteľné rozhrania, boli to druhotné obavy. V tejto príručke je bezpečnosť kráľom.

1. Najlepšie VPN pre Čínu: ExpressVPN

Ako už bolo spomenuté, pri výbere sme boli prvoradým záujmom o bezpečnosť, aj keď poskytovateľ obetoval jednoduchosť použitia alebo rýchlosť na jej podporu. ExpressVPN však dokazuje, že môžete mať všetko. Aj keď je vysoko bezpečný, je tiež efektívny, ľahko použiteľný a najrýchlejší VPN, ktorý sme testovali.

expressvpn-review-speed-test

Aj keď sa väčšina sietí VPN snaží držať krok so zákazom VPN v Číne, ExpressVPN zostáva odolný. Má za sebou históriu aktualizácie služby, aby naďalej obchádzala vyvíjajúce sa zákazy z Číny. Nemá miesta ani v Číne, čo znamená, že sa nemusia riadiť čínskymi zákonmi o regulácii údajov.

Je to hra mačiek a myší medzi službami Číny a VPN, ale aj keď sa zablokuje niekoľko serverov ExpressVPN, zvyčajne ich obnoví v priebehu niekoľkých dní. ExpressVPN sa zaviazala k Číne, takže aj keď sa niekedy stáva obeťou čínskych detekčných schém, je rýchle sa zotaviť.

Bezpečnosť služby je tiež vynikajúca. ExpressVPN používa OpenVPN s 256-bitovým šifrovaním AES, čo vám umožňuje vybrať si, ktorý prenosový protokol sa má použiť. Zahŕňa tiež prepínač kill, ochranu proti úniku DNS a ochranu IPv6, čo je dôležité mať, ako vidíte v našej príručke IPv4 vs. IPv6..

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ExpressVPN

Bezpečnosť ExpressVPN je síce prvotriedna, ale kombinácia jednoduchosti použitia, rýchlosti a súkromia ju odlišuje. Aj keď používate šifrovanie na vysokej úrovni, zostáva rýchle a robí to na veľké vzdialenosti. Bez ohľadu na to, kde smerujete, tu zostáva väčšina vašej rýchlosti neporušená.

To je dôvod, prečo sa umiestnil na prvom mieste v našej najlepšej VPN pre streamovanie a najlepší VPN pre Netflix sprievodcov. Ľudia tunelovaní z Číny sa zvyčajne snažia získať prístup k blokovaným webovým stránkam, ako je Netflix, čo môže byť problematické. Streamovacie platformy majú svoje vlastné bloky VPN, čo znamená, že budete musieť preraziť dve vrstvy, aby ste sa vyhýbali House of Cards.

ExpressVPN je však na túto úlohu pripravená. Uľahčuje to aj to. Robí všetko, čo chceme, aby VPN urobila so získaním vyznamenania, kombinujúc nekompromisné zabezpečenie s ľahko použiteľným rozhraním a vynikajúcou rýchlosťou. Viac sa dozviete v našej recenzii ExpressVPN alebo si to vyskúšajte sami so svojou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

2. NordVPN

Rovnako ako ExpressVPN, aj NordVPN v Číne neustále pracuje, hoci kvôli problémom s rýchlosťou má na druhom mieste. Napriek tomu je to robustná služba, ktorá poskytuje oveľa viac funkcií ako ExpressVPN za nižšiu cenu. Ak ste ochotní obchodovať s konzistentnosťou s viacerými gombíkmi a gombíkmi, spoločnosť NordVPN to uspokojí.

nordvpn-review-server-navigation

Spoločnosť NordVPN používa pre vaše pripojenie aj protokol OpenVPN s 256-bitovým šifrovaním AES, má však výhodu špeciálnych serverov, z ktorých mnohé sú ideálne pre Čínu. Najvhodnejšou možnosťou sú zmätené servery, ktoré, ako už bolo spomenuté, zakódujú vaše OpenVPN pakety, aby obchádzali hĺbkovú kontrolu paketov..

NordVPN tiež zahŕňa servery Tor over VPN, o ktorých sa môžete dozvedieť v našom sprievodcovi VPN verzus proxy verzus Tor, a servery Double VPN, ktoré pred odoslaním na internet odložia vaše pripojenie z dvoch serverov. Túto metódu pripojenia zaviedla spoločnosť Windscribe (prečítajte si našu recenziu Windscribe), ale propagovala ju spoločnosť NordVPN.

Hoci sieť serverov spoločnosti NordVPN je čokoľvek iné ako konzistentné, samotná veľkosť znamená, že nájdete server, ktorý funguje. S viac ako 5 000 možnosťami výberu je pre čínsku vládu ťažké zablokovať ich všetky a so stálou obnovou blokovaných serverov NordVPN, čo znamená konzistentný tunel do okolitého sveta.

Iné dôvody Páči sa nám NordVPN

Funkcie predávajú NordVPN. Okrem špeciálnych serverov zahŕňa NordVPN aj CyberSec. Je to bezplatný nástroj na blokovanie škodlivého softvéru a reklám, ktorý funguje prekvapivo dobre, najmä ak vezmeme do úvahy blokované blokovače reklám, ktoré zvyčajne nerobia veľa.

Aj keď sú servery zahalené servery Double VPN a Tor over VPN použiteľné v Číne, môžete využiť aj torrentovacie servery spoločnosti NordVPN. Nerobia nič zvláštne. Skôr sú vyčlenené pre spojenia typu peer-to-peer, ktoré si vyžadujú veľa prenosu údajov. Len pre tieto servery sa spoločnosť NordVPN umiestnila na prvom mieste v našej najlepšej sieti VPN na účely sprievodcu torrentingom.

Dali sme NordVPN takmer dokonalé známky v každej kategórii, ale rýchlosť, čo znamená, že by mohla prekonať ExpressVPN, ak by opravila nekonzistentné výsledky v celej svojej sieti. Tento problém sa však ľahko rieši, a preto sa NordVPN stáva jednou z najlepších VPN pre Čínu a celkovo. Viac sa môžete dozvedieť v našej recenzii NordVPN alebo si to vyskúšať sami so svojím NordVPN.

3. TorGuard

TorGuard nie je pre každého, ale tu je stále obľúbený na stránkach Cloudwards.net. Jeho rozhranie je nevýrazné, datované a nie príliš prístupné, ale škaredá tvár je tvorená pôsobivou škálou bezpečnostných prvkov. TorGuard sa s balením nelepí. Namiesto toho ponúka funkcie, ktoré sú pre neho jedinečné, a to všetko pri zachovaní pevnej siete serverov.

torguard-review-interface

V predvolenom nastavení budete používať OpenVPN s 256-bitovým šifrovaním AES, ale TorGuard vám poskytuje veľkú kontrolu nad vašim protokolom a šifrovaním. Spolu s prenosovým protokolom môžete vybrať šifrovanie, veľkosť kľúča a metódu autentifikácie údajov, ktorú chcete použiť. Bez ohľadu na to, aké nastavenia vyberiete, TorGuard po prvom pripojení automaticky zapne vypínač zabíjania.

Existujú funkcie najmä pre Čínu. Prvým je nastavenie stealth proxy, ktoré maskuje sieťové podanie ruky, ku ktorému dochádza v dôsledku šifrovania vášho pripojenia. Čínskym orgánom je preto ťažké zistiť, že používate VPN, pretože kľúčový dôkaz, ktorý naznačuje, že ste, je skrytý..

Môžete tiež použiť program Cisco AnyConnect, ktorý TorGuard odporúča, ak tunelujete z Číny. Cisco AnyConnect je VPN založená na SSL / TLS, ktorá sa predáva smerom k firmám, ale je obzvlášť užitočná pre tunelovanie v Číne. TorGuard je nielen jednou z mála sietí VPN, ktoré ju podporujú, ale zahŕňa aj zdroje podpory na nastavenie.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Pokiaľ ide o bezpečnosť, TorGuard ponúka veľa prispôsobení, ale nastavenia sa nezastavia. Pravdepodobne ide o najviac konfigurovateľnú sieť VPN, ktorá poskytuje rámec VPN, ktorý vám umožňuje nastaviť ju podľa svojich predstáv. Napriek starému a škaredému rozhraniu je TorGuard prístupný aj pre mnohé pokročilé funkcie.

Napríklad TorGuard podporuje vlastné skripty. Môžete ich spustiť pred pripojením, po pripojení alebo po odpojení. Ak sa niektorá z týchto udalostí spustí, TorGuard vyvolá skript a urobí, čo potrebuje. Možnosti s tým sú nekonečné. Dalo by sa povedať, TorGuard by mal spustiť konkrétnu aplikáciu po pripojení alebo dokonca priviazať nastavenia vypnutia k VPN.

Ak sa nebojíte, že si špiníte ruky, TorGuard vás odmeňuje. Nie je to pekné, ale TorGuard ponúka flexibilitu, ktorá sa stratila, pretože poskytovatelia sa snažia sprístupniť aplikácie. Viac informácií nájdete v našej recenzii TorGuard alebo sa dozviete, ako sa vám to páči, pomocou bezplatnej sedemdňovej skúšobnej verzie.

4. AirVPN

Podobne ako TorGuard aj AirVPN používa starú aplikáciu, ktorá je škaredá a ťažko navigovateľná. Zdá sa však, že tento trend sa vyznačuje vynikajúcou bezpečnosťou a okolo nej existuje komunita technikov, ktorá uľahčuje nájdenie zložitých konfigurácií. Nie je to VPN pre nováčikov, ale to neznamená, že je to zlé.

zoznam serverov airvpn

V skutočnosti je to celkom dobré. VPN je postavená na OpenVPN a používa na zdieľanie údajov pomocou 256-bitového AES s 4096-bitovým RSA kľúčom. Môžete tiež tunelovať cez SSL alebo SSH, čo by vám malo pomôcť obísť bloky VPN zavedené čínskymi orgánmi.

Ako odporúča AirVPN, najlepším spôsobom, ako obísť bloky, je vyhnúť sa používaniu UDP. Odporúčané nastavenie je OpenVPN cez SSL na port 443 alebo OpenVPN na tls-crypt v TCP. To je veľa technobabble, takže vám odpustíme, ak tomu nerozumiete. AirVPN umožňuje uskutočnenie týchto pokročilých konfigurácií, ale vyžaduje, aby ste vedeli, čo robíte.

Na rozdiel od TorGuard, AirVPN neumožňuje prístupnosť konfigurácie. Namiesto toho sú odporúčania pre to, čo by ste mali robiť, pochovaný na fórach s malým až žiadnym kontextom. Preto niektorí radšej pracujú, takže ak sa vám páči drotár, budete v poriadku. Ak sa tak nestane, je najlepšie sa držať našich ďalších možností.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia AirVPN

V rovnakej línii ako manuálna konfigurácia VPN obsahuje AirVPN užitočné bezpečnostné funkcie, ale nemusia byť také vzrušujúce, ako napríklad špeciálne servery spoločnosti NordVPN. Napríklad podporuje dvojité skokové spojenia ako NordVPN, ale nie rovnakým spôsobom. Skôr budete musieť použiť dve zo svojich simultánnych pripojení prostredníctvom virtuálnych systémov Mac OShines.

To znamená, že môžete mať až päť chmeľu, ale za značné náklady. Nielenže budete potrebovať vedomosti a trpezlivosť na nastavenie štyroch virtuálnych počítačov Mac OS, ale budete musieť zdieľať zdroje medzi nimi. Nastavenie však ukazuje, o čom je AirVPN. Môžete s ňou robiť niekoľko zaujímavých vecí, ale na rozdiel od väčšiny sietí VPN v tomto procese nedrží ruku.

Ak chcete mať kontrolu nad pripojením počas tunelovania v Číne, AirVPN je bezpečná stávka. To znamená, že TorGuard a naše ďalšie možnosti sa tam dostanú väčšinu cesty, zatiaľ čo sú stále prístupné. Viac sa môžete dozvedieť v našej recenzii AirVPN alebo si môžete kúpiť trojdňový vstup, aby ste si to vyskúšali sami.

5. Astrill

Rovnako ako ExpressVPN, aj Astrill je hlavnou sieťou VPN, ktorá sa používa v Číne. Táto služba má vynikajúcu bezpečnosť a slušné rýchlosti, ale zahrnujeme ju sem, pretože si môžete kúpiť predplatné v Číne.

Astrill-Slider1

Naše ďalšie možnosti vyžadujú, aby ste si pred odletom zakúpili a nastavili VPN, pretože ak narazíte na pevninskú Čínu, ich webové stránky budú pravdepodobne zablokované. Astrill’s je tiež, ale na zakúpenie predplatného v Číne môžete použiť astrill4u.com, čo je zrkadlom bežného webu..

To nie je dokonalé riešenie. Čínska vláda monitoruje vašu komunikáciu a bude ľahké zistiť, či ste si zakúpili sieť VPN. To však môže byť jediná možnosť, ak sú zablokované ostatné webové stránky VPN.

Existujú však dôvody na použitie Astrill v Číne mimo možnosti prístupu na jej webovú stránku. Astrill má dva proprietárne protokoly: StealthVPN a OpenWeb. Sú navrhnuté tak, aby obchádzali cenzúru, najmä v Číne. OpenWeb je ľahký protokol bez pripojenia, ktorý používa protokol TCP, zatiaľ čo protokol StealthVPN predstavuje prevzatie protokolu OpenVPN so zahalenými paketmi..

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Astrill má malé rozhranie, ktorého veľkosť sa nedá zmeniť, takže hoci užívateľská prívetivosť nie je zlá, navigácia je nočná mora. Je to nevýhoda, ktorú je možné ľahko akceptovať s rýchlosťou a funkciami, ktoré spoločnosť Astrill ponúka.

V našom najrýchlejšom sprievodcovi VPN sa umiestnil na dvoch miestach pod ExpressVPN a prekonal ho súkromný prístup na internet (prečítajte si našu recenziu PIA). To znamená, že to bolo rýchlejšie ako TorGuard, AirVPN a Mullvad, ktoré v tomto sprievodcovi získali štvrté, piate a šieste miesto (prečítajte si našu recenziu Mullvad)..

Navyše získate rozdelené tunelovanie, ktoré sa medzi sieťami VPN zriedka vyskytuje – prečítajte si našu recenziu PureVPN pre ďalší príklad siete VPN, ktorá ju má – a vstavaný test rýchlosti. Použitie Astrill je nepríjemné, ale vlastnosti a rýchlosť sa v dlhodobom horizonte oplatia. Môžete si prečítať našu recenziu spoločnosti Astrill a dozvedieť sa viac alebo zistiť, ako sa vám to páči, s týždennou skúšobnou verziou.

Čestné uznanie: VyprVPN

VyprVPN sa javí ako prirodzený spôsob s vlastným protokolom Chameleon. Stručne povedané, Chameleon je rotácia na OpenVPN, ktorá zahmlieva vaše pakety, podobne ako Astrill a NordVPN. Je to však čestná zmienka z dôvodu nejednotného prístupu.

vyprvpn-review-interface

Nie je to vždy výkon v Číne, čo je skutočnosť, ktorú zhoršuje malá sieť VyprVPN sports. Chameleón je však postavený na obchádzanie obmedzení v Číne, a keď to funguje, funguje to dobre.

Balík VyprVPN obsahuje tiež vynikajúci balík. Všetka prevádzka je smerovaná cez servery DNS servera VyprVPN, čo znamená, že v žiadnom momente v sieťovom reťazci nie je vaša prevádzka monitorovaná ani zaznamenávaná. VyprVPN tiež obsahuje NAT firewall, ktorý funguje ako akýkoľvek iný firewall, okrem toho, že blokuje hrozby založené na sieti skôr, ako sa dostanú k smerovaču..

Ako lacná možnosť s jedinečnými funkciami VyprVPN funguje dobre, ale jeho nekonzistentný prístup do Číny by ste mali zvážiť. Viac sa môžete dozvedieť v našej správe VyprVPN alebo využite jej 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Záverečné myšlienky

Nájdenie siete VPN pre Čínu je serióznou záležitosťou a poskytovatelia vyššie nezaujímajú vašu bezpečnosť. ExpressVPN je stále najlepší pes, ale neobvyklé vlastnosti NordVPN a konfigurovateľnosť TorGuard vás môžu ovplyvniť k inej možnosti. Astrill a AirVPN sú tiež dobré, musíte si však vybrať solídny dôvod na výber jedného z nich v našich troch najlepších.

Ak pre vás nefunguje žiadny z našich tipov, môžete si prezrieť ďalšie recenzie VPN, kde nájdete viac možností. Upozorňujeme vás však na to, že poskytovateľ je vysoko hodnotený, čo neznamená, že v Číne nebude blokovaný..

Ktorú sieť VPN používate v Číne? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Keď ste tu, prehľadajte si naše ďalšie články VPN. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map