Najlepšie rozšírenia zabezpečenia prehliadača: Surf Secure v roku 2020

V súčasnosti sa v mnohých prehliadačoch nachádzajú knižnice rozšírení alebo doplnkov, ktoré si môžete nainštalovať v hornej časti predvolenej aplikácie. Veľkosť týchto knižníc sa veľmi líši, ale najväčšia zďaleka je prehliadač Chrome. Do prehliadača Google Chrome môžete pridať doplnky, ktoré vykonávajú rôzne úlohy, ale v tomto článku sa zameriame konkrétne na najlepšie rozšírenia zabezpečenia prehliadača..


Je to tak preto, že prehliadač Chrome (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Google Chrome) je zďaleka najobľúbenejší prehliadač na svete. Niekde medzi 45 a 70 percentami používateľov stolných počítačov, ktorí preferujú prehliadač Chrome, záleží na tom, z akého zdroja získavate svoje štatistiky.

Rozšírenia prehliadača Chrome sú navyše vo veľkej miere kompatibilné s niekoľkými ďalšími prehliadačmi založenými na prehliadači Chromium, vrátane Brave, Vivaldi a Opera..

Z tohto dôvodu sa tento článok zameriava hlavne na najlepšie doplnky Google Chrome. Aj keď sú všetky rozšírenia z Internetového obchodu Chrome kompatibilné so samotným prehliadačom Chrome, bez ohľadu na to, či pracujú s prehliadačmi odvodenými z prehliadača Chromium (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Chromium), je viac zasiahnuté. Všeobecne jediným spôsobom, ako zistiť, či to funguje, je vyskúšať si to, čo sme urobili.

Čo robí najlepšie rozšírenie zabezpečenia webového prehľadávača?

Toto je ťažká otázka, pretože bezpečnosť je široká kategória, ktorá pokrýva všetky druhy rozšírení. Blokátory reklám sú pravdepodobne najdôležitejšie, pretože reklamy sú bežným vektorom škodlivého softvéru a blokovanie reklám zvyčajne vykonáva ďalšie funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov, napríklad blokovanie skriptov a sledovanie sledovania.

Aj keď niektoré prehliadače prichádzajú s touto funkciou zabudovanou (ako vidíte v našom najbezpečnejšom hodnotení webového prehľadávača), zvyčajne nie sú také dobré ako špecializované rozšírenia..

blokovanie reklám

Keď už hovoríme o súkromí, je dôležité odlíšiť tento pojem od pojmu bezpečnosť. Aj keď sa tieto povrchy môžu zdať podobné, sú často – ale nie vždy – v priamom protiklade k sebe, pretože lepšia bezpečnosť často vedie k strate súkromia. 

V tomto článku sa teda zameriame výlučne na bezpečnostné prvky, ktoré vylučujú niektoré populárne rozšírenia ochrany osobných údajov, ako napríklad Ghostery alebo Privacy Badger.

Správcovia hesiel sú ďalším typom rozšírenia, ktoré je pre bezpečnosť neuveriteľne užitočné. Aj keď väčšina prehliadačov chráni vaše uložené heslá pomocou systémových poverení alebo hlavného hesla, nie je to vhodná náhrada za vyhradeného správcu hesiel..

Okrem toho vám správcovia hesiel tiež umožňujú vytvárať neuveriteľne zložité heslá, ktoré sa líšia pre každú webovú stránku bez toho, aby ste si museli pamätať všetky..

Heslo-Manager

Rozdiel medzi HTTP a HTTPS je ďalším základným konceptom bezpečnosti prehliadača. Na rozdiel od protokolu HTTPS nie sú štandardné pripojenia HTTP šifrované, čo znamená, že prenos údajov z prehliadania je možné zvládnuť rôznymi spôsobmi, od jednoduchého zhromažďovania údajov až po vstrekovanie škodlivého softvéru priamo do kódu. Preto sú rozšírenia, ktoré prinútia webové stránky predvoliť HTTPS, veľmi užitočné.

HTTP-vs-HTTPS

Väčšina prehliadačov v týchto dňoch prichádza so schopnosťou blokovať JavaScript. Predvolená možnosť blokovania skriptov však zvyčajne nie je veľmi flexibilná a vo všeobecnosti je to všetko alebo nič, namiesto toho, aby vám poskytla podrobnejšiu kontrolu nad tým, aké druhy skriptov chcete povoliť. Z tohto dôvodu sa dôrazne odporúča inštalácia blokovania skriptov.

Script-Blokovanie

Mnoho prehliadačov používa zabezpečené databázy prehliadača – napríklad Bezpečné prehliadanie Google – na zablokovanie prístupu k škodlivým webovým stránkam, ktoré môžu infikovať váš počítač škodlivým softvérom alebo nalákať do phishingových schém..

Ak však chcete získať dodatočnú ochranu, budete hľadať antivírusový softvér, ktorý ponúka rozšírenie, pretože vám pomôže ešte lepšie zaistiť bezpečnosť pred tým, čo sa skrýva v temných rohoch internetu..

Bezpečné prehliadanie databázy

Nakoniec inštalácia rozšírenia VPN výrazne zvyšuje vaše zabezpečenie pri prehliadaní webu. Okrem anonymity, ktorú VPN priznáva, šifruje tiež vašu komunikáciu, ktorá vás chráni pred vstrekovaním škodlivého softvéru a iným počítačovým zločinom.. 

VPN

Vzhľadom na všetky možnosti skvelého rozšírenia prehliadača Chrome VPN ich však pokrývame osobitne v našej najlepšej klasifikácii VPN pre prehliadač Chrome.

uBlock Pôvod

uBlock Origin je blokátor reklamy a v tom vynikajúci. Úžasne plní svoju hlavnú úlohu – blokovanie reklám – a ponúka vám množstvo ďalších funkcií zabezpečenia. Môžete napríklad zablokovať skripty, kontextové okná, písma načítané na diaľku a prvky veľkých médií, napríklad videá.

uBlock-Nastavenie

V predvolenom nastavení je uBlock Origin dodávaný s tisíckami preddefinovaných pravidiel a filtrov, ktoré blokujú čokoľvek od reklám na škodlivé webové stránky, otravné prvky webových stránok, sledovače a ďalšie. Môžete tiež nastaviť vlastné filtre, ktoré vám poskytujú vysoký stupeň kontroly.

uBlock-filtre

Okrem prehliadačov Google Chrome a Chromium je uBlock Origin kompatibilný so všetkými ostatnými prehliadačmi založenými na prehliadači Chromium, konkrétne s operami, Vivaldi a Brave (prečítajte si našu statočnú recenziu). 

Je potrebné poznamenať, že doplnok sa v roku 2015 rozvetvil do dvoch samostatných aplikácií s názvom uBlock a uBlock Origin a prvý z nich nie je ani zďaleka tak dobrý ako druhý..

LastPass

Aj keď DashLane bol víťazom v našom porovnaní Dashlane verzus LastPass a je naším výberom pre najlepšieho správcu hesiel, skončí tu v čestných odkazoch, zatiaľ čo LastPass má miesto v hlavnom zozname..

Aj keď sa to môže na prvý pohľad zdať nekonzistentné, v tomto článku sa zaoberáme výlučne rozšíreniami prehliadača a ignorujú natívne aplikácie pre stolné počítače. Pretože LastPass v skutočnosti neponúka samostatnú aplikáciu pre stolné počítače, znamená to, že všetky jeho funkcie sú súčasťou rozšírenia prehliadača Chrome..

Posledné priesmyk-Homepage

LastPass je vynikajúci správca hesiel so skvelým plánom zadarmo, ako sme sa dozvedeli v našej recenzii LastPass. Správca hesiel je k dispozícii okrem prehliadačov Google aj v prehliadačoch Brave, Vivaldi a Opera (prečítajte si našu prehliadku Opera), ale už uložené heslá nemôžete importovať z Brave alebo Vivaldi..

Naopak, používanie LastPass v prehliadači Chrome alebo Opera vám umožňuje importovať vaše existujúce heslá bez toho, aby ste ich museli najprv exportovať ručne.

LastPass-Import

Okrem sledovania všetkých vašich hesiel vám LastPass umožňuje bezpečne ukladať poznámky, platobné karty, bankové účty a adresy. Všetky tieto položky nájdete vo vašom trezore a LastPass vám tiež umožňuje vytvárať priečinky na ich usporiadanie. 

Ku každej položke môžete pridať prílohy. Aj keď sú prihlásenia vždy chránené hlavným heslom, môžete ich zapnúť a vypnúť pre iné typy položiek..

K dispozícii je zabudovaný generátor hesiel, ktorý vytvára jedinečné bezpečné heslá pre každú novú službu alebo web, pre ktorý sa zaregistrujete. Generátor vám ponúka niekoľko nastavení, ktoré môžete nastaviť, čo vám umožní nastaviť maximálnu dĺžku a či zahrnúť čísla, symboly a veľké písmená, ako aj nastavenia, ktoré uľahčia čítanie alebo ľahšie vyslovenie hesla..

LastPass zdieľanie-Center

Centrum zdieľania môžete tiež použiť na zdieľanie poznámok alebo poskytnutie prístupu niekomu inému k jednému z vašich účtov bez toho, aby ste mu museli dať skutočné heslo. Na prístup k tejto funkcii sa, žiaľ, musíte prihlásiť na odber plánu prémií alebo rodín.

HTTPS všade

HTTPS Everywhere je jednoduché rozšírenie zabezpečenia, ktoré robí presne to, čo hovorí na plechovke. Kedykoľvek sa pripojíte k webovej stránke prostredníctvom nezabezpečeného pripojenia – tj štandardného protokolu HTTP – rozšírenie skontroluje, či webová lokalita ponúka pripojenie HTTPS, a núti ho ju namiesto toho použiť..

Zatiaľ čo mnoho webových stránok v súčasnosti predvolene nastavuje HTTPS, stále existuje prekvapivé množstvo z nich, ktoré tak neurobia. Ako sme už uviedli v tomto článku, ak používate bežné pripojenie HTTP, vaša prevádzka je zraniteľná voči všetkým druhom manipulácie, od jednoduchého odpočúvania až po doručenie škodlivého softvéru do vášho zariadenia..

HTTPS Everywhere

Aj keď vám protokol HTTPS Everywhere nepomôže s webmi, ktoré vôbec neposkytujú zabezpečené pripojenia, stretávame sa s tým stále zriedkavejšie. Ak však chcete získať ďalšie zabezpečenie, môžete tiež povoliť „šifrovanie všetkých serverov“, ktoré automaticky zablokujú všetky nezašifrované požiadavky do prehliadača.. 

Rozšírenie je predinštalované s mnohými populárnymi prehliadačmi, ako sú Brave a Tenta (prečítajte si našu recenziu Tenta) a verzia dostupná v obchode Google Chrome Store je kompatibilná s operami a Vivaldi, ako aj so štandardnými prehliadačmi Chrome a Chromium..

NoScript

NoScript je ďalšie jednoduché rozšírenie, ktoré výrazne zvyšuje bezpečnosť pri prehľadávaní. Aj keď jeho hlavným účelom je jednoducho blokovať spúšťanie JavaScriptu na webových stránkach, v súčasnosti ich väčšina prehliadačov natívne ponúka. 

NoScript vám však poskytuje oveľa väčšiu kontrolu nad blokovaním ako vstavané nastavenie všeobecne, a preto je veľmi užitočný.

Rozšírenie nastavuje tri kategórie: predvolené, dôveryhodné a nedôveryhodné. Pre každý z nich si môžete vybrať, ktoré prvky chcete blokovať, vrátane skriptov, objektov, médií, rámcov zobrazujúcich ďalšie webové stránky, vzdialených písem, prvkov WebGL a požiadaviek na rozhrania API tretích strán.. 

Ak sami nenastavíte žiadne povolenia pre web, väčšina webových stránok bude spadať pod predvolené nastavenie, ktoré blokuje všetko okrem rámcov a vzdialených rozhraní API..

NoScript-blokácie-Elements

Zoznam webových stránok je automaticky zaradený do kategórie „dôveryhodné“, pre ktoré nie je nič blokované. Nakoniec môžete stránky pridať do nedôveryhodnej kategórie ručne, čo v predvolenom nastavení blokuje všetko uvedené vyššie. Presne to, čo je blokované v týchto kategóriách, sa dá samozrejme vyladiť a zmeniť, čo vám poskytuje veľkú priamu kontrolu nad týmto procesom.

NoScript-kategórie

NoScript je kompatibilný so všetkými prehliadačmi Chromium, na ktorých sme ho testovali, samozrejme vrátane prehliadača Google Chrome a Chromium, ale aj Brave, Opera a Vivaldi (prečítajte si našu recenziu Vivaldi).

Zabezpečenie online Avast

Aj keď by ste určite mali mať nainštalovaný jeden z najlepších antivírusových programov, aby ste sa uistili, že vaše zariadenie je chránené, ak všetko, čo s počítačom robíte, je prehliadanie Internetu, rozšírenie antivírusového programu bude mať za následok, že budete v bezpečí..

Avast-Control-Panel

Škodlivý softvér, phishingové programy a iná počítačová kriminalita sú všetky riziká, ktorým čelíme pri prechode do režimu online. Aj keď väčšina prehľadávačov má bezpečné prehľadávacie databázy, tieto nie vždy postačujú. 

Aplikácia Avast Online Security preverí výsledky vyhľadávania a navštívené webové stránky na prítomnosť škodlivého softvéru a potom vás upozorní. Pri vyhľadávaní je každý výsledok označený ikonou, ktorá používateľom oznamuje, či webová stránka, na ktorú odkazuje, je bezpečná alebo nie.

Avast-Search-Results

Ak sa pokúsite navštíviť web s malware vloženým do jeho kódu, Avast zablokuje vašu žiadosť a informuje vás, že web, ktorý sa snažíte navštíviť, je nebezpečný, čím vás ušetrí od potenciálnej infekcie malvérom vášho zariadenia.. 

Ak chcete potlačiť úsudok rozšírenia (aj keď neodporúčame), môžete mu povedať, aby dôveroval konkrétnym webom alebo doménam a obišiel blok.

Avast-Website-Block

Avast tiež blokuje sledovače, čo je pekný bonus za ochranu osobných údajov, aj keď to nemá vplyv na vašu bezpečnosť. Počas testovania sme dostali Avast do ľahkej spolupráce so všetkými tromi prehliadačmi založenými na prehliadači Chromium, čo nevyžadovalo viac nastavenia ako pre prehliadač Google Chrome alebo Chromium..

Aj keď sme to nepovažovali za jeden z najbezpečnejších antivírusových programov, Avast ponúka aj tradičný antivírusový program pre vašu pracovnú plochu, o ktorom sa môžete dozvedieť viac v našej recenzii Avast Pro..

Čestné uznania

Ak nainštalujete všetkých päť – alebo len pár – z vyššie uvedených rozšírení, bude vaša bezpečnosť v drvivej väčšine prípadov dostatočne silná. Ak sa vám však nepáčia naše odporúčania týkajúce sa najlepších rozšírení zabezpečenia prehliadača Chrome, zostavili sme niekoľko čestných poznámok, ktoré môžu slúžiť ako úplne adekvátne alternatívy..

Dashlane

Napriek tomu, že sme v našej prehliadke Chrome najčastejšie vybrali najlepšieho správcu hesiel, v rozšírení prehliadača Chrome v Dashlane chýba veľa pokročilých funkcií, vďaka ktorým by sa dostal na vrchol rebríčka našich správcov hesiel.. 

Napríklad musíte manuálne exportovať a importovať svoje heslá uložené v prehliadači Chrome (pre ktorých môžete postupovať podľa nášho sprievodcu o tom, ako exportovať a importovať záložky prehliadača Chrome)..

Dashlane-Homepage

Dashlane je však stále vynikajúcim zabezpečovacím rozšírením a ľahko plní všetky úlohy, ktoré od správcu hesiel očakávate, pričom je kompatibilný so všetkými prehliadačmi založenými na prehliadači Chromium, na ktorých sme ho testovali (Vivaldi, Brave a Opera). Ako vždy, pozrite si našu Dashlaneovu recenziu, kde nájdete úplný obrázok.

AdBlock Plus

AdBlock Plus je najobľúbenejšie rozšírenie blokujúce reklamy v prehliadačoch Chromium, a hoci sme ho nezaradili medzi našich päť najlepších, pre túto úlohu je stále slušná voľba. 

Hlavným problémom služby AdBlock Plus je to, že neblokuje všetky reklamy, pretože niektoré spoločnosti im platia poplatok za bielu listinu svojich reklám. Je to veľmi vážne znepokojenie, pretože jediným dôvodom, prečo ktokoľvek inštaluje rozšírenie, je blokovanie reklám.

Adblock-Plus-Control-Panel

AdBlock Plus je tiež dodávaný s menším počtom zabudovaných zoznamov filtrov ako uBlock Origin, ako aj s menším počtom možností a nastavení. Používateľské rozhranie sa však výrazne ľahšie používa, čo je jeho jediná výhoda. Rovnako ako uBlock Origin, AdBlock Plus je kompatibilný s Brave, Opera a Vivaldi.

ScriptSafe

ScriptSafe je alternatívny blokátor skriptov k NoScript. Aj keď to umožňuje veľa rovnakých funkcií – napríklad zoskupovanie webových stránok do rôznych úrovní dôveryhodnosti s rôznymi nastaveniami – zistili sme, že v našich testoch nebolo také účinné pri blokovaní rôznych prvkov webových stránok, ako bol NoScript.. 

To znamená, že je to stále dokonale slušná voľba pre blokovanie skriptov a prichádza s príjemnejším používateľským rozhraním na zavedenie.

Script-Safe

Rovnako ako všetky rozšírenia uvedené v tomto článku, aj ScriptSafe je kompatibilný s Brave, Opera a Vivaldi, okrem predvoleného prehliadača Chrome a Chromium..

Záverečné myšlienky

Týmto sme uzavreli náš zoznam najlepších rozšírení zabezpečenia. Pretože pojem „rozšírenie zabezpečenia“ pokrýva toľko rôznych vecí, týchto päť možností nemusí byť nevyhnutne v poriadku, pretože všetky plnia rôzne úlohy.

Ich objednávka sa však zakladá na tom, aké dôležité sú pre bezpečnosť, pričom najdôležitejšími sú blokovač reklám a správca hesiel.. 

Na konci dňa, ak práve inštalujete jedno rozšírenie zabezpečenia, malo by to určite byť blokovanie reklám, pretože funkčnosť zahrnutá do niečoho, ako je napríklad uBlock Origin, bude mať za následok, že budete pri prehliadaní chránení. internet.

Aj keď stiahnutie všetkých piatich zabezpečí maximálnu ochranu, ich funkčnosť sa čiastočne prekrýva, takže výber z nich bude pravdepodobne stačiť, pokiaľ vás nezaujíma najmä bezpečnosť prehliadača. Aké bezpečnostné rozšírenia zabezpečenia prehliadača používate? Chýba nám ten, ktorý sa ti páči? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map