Najlepšie rozšírenia Password Manager z roku 2020

Správca hesiel je jedným z najužitočnejších nástrojov na zlepšenie vášho prehliadania. Nielenže zvyšuje bezpečnosť tým, že povzbudzuje dlhšie, zložitejšie – a teda silnejšie – heslá, ale tiež vám šetrí problémy so zapamätaním nespočetných účtov, ktoré máte na všetkých webových stránkach, ktoré často navštevujete..


Sú však čo najlepšie, keď ich môžete použiť priamo v prehliadači. Toto prináša veľa pohodlia, aj keď za cenu používateľského rozhrania: po zobrazení výzvy budú najlepšie rozšírenia správcu hesiel automaticky vyplňovať informácie o kreditnej karte a prihlasovacie údaje, pokiaľ je vaše hlavné heslo overené.

Aj keď má Dashlane veľa funkcií, vďaka ktorým je celkovo najlepším správcom hesiel, väčšina z týchto funkcií sa však nenachádza v rozšírení prehliadača a namiesto toho vyžaduje aplikáciu pre stolné počítače. Preto, na základe samotného výkonu rozšírenia prehliadača, LastPass zaujíma prvé miesto vďaka svojmu vynikajúcemu plánu zadarmo a skvelému rozhraniu prehliadača, kde sú zahrnuté všetky funkcie..

Výber najlepšieho rozšírenia Password Manager

Pri výbere najlepšieho rozšírenia prehľadávača na správu hesiel je potrebné pamätať na množstvo rôznych funkcií, ako je napríklad import hesla, automatické dopĺňanie, použiteľnosť a konečne cena. Niektorí manažéri hesiel navyše oddeľujú časti svojich funkcií do vyhradených aplikácií pre stolné počítače, ale v tomto zozname sa zameriame výlučne na samotné rozšírenia prehliadača..

Import hesla

Namiesto toho, aby ste vyžadovali manuálne zadanie všetkých svojich účtov a hesiel, dobrý správca hesiel by mal mať spoľahlivý a ľahko použiteľný proces importu, ktorý vezme všetky vaše heslá uložené v prehliadači a pridá ich do rozšírenia.. 

To môže byť často problémom, ak používate prehliadače založené na prehliadači Chromium, napríklad Vivaldi (prečítajte si našu recenziu Vivaldi), pretože rozšírenia prehliadača Chrome sa zvyčajne nedajú importovať z iného zdroja ako z prehliadača Chrome (prečítajte si náš prehliadač Google Chrome) preskúmanie). Niektoré z rozšírení, ktoré sme vybrali, budú fungovať aj v prehliadači Safari, hoci váš počet najazdených kilometrov sa môže líšiť.

Autofill

Automatické dopĺňanie je ďalšou kľúčovou vlastnosťou správcov hesiel. Koniec koncov, ak rozšírenie nedokáže presne vyplniť vaše používateľské meno a heslo, nebude to veľmi užitočné. Správca hesiel by preto mal byť schopný ľahko vyzdvihnúť skutočnosť, že na stránke, ktorú navštevujete, sa nachádza prihlasovací formulár a do správnych polí môžete bez problémov zadať svoje používateľské meno a heslo..

Použiteľnosť

Rovnako ako v prípade všetkých softvérov je použiteľnosť ďalším kritickým faktorom. Ovládací panel rozšírenia musí mať prehľadné rozhranie, ktoré sa ľahko naviguje, a pokiaľ možno vám umožňuje prístup ku všetkým funkciám aplikácie bez toho, aby ste museli prepínať na počítačovú aplikáciu..

cena

A konečne, ceny zohrávajú veľkú úlohu, rovnako ako skoro všetko. Väčšina správcov hesiel má k dispozícii bezplatný program, ale počet bezplatných funkcií, ku ktorým budete mať prístup, sa bude výrazne líšiť v závislosti od poskytovateľa. Zvážime teda, aký dobrý je každý bezplatný program, ale tiež, koľko tresku za svoje peniaze dostanete, ak sa namiesto toho rozhodnete pre platené predplatné alebo prémiovú verziu.

Najlepšie rozšírenia Password Manager

  1. LastPass
  2. Dashlane
  3. 1Password
  4. brankár
  5. RoboForm

Pretože náš zoznam najlepších správcov hesiel už patrí medzi najlepších poskytovateľov na základe ich funkcií, výkonu a tvorby cien, vo všeobecnosti sa tento zoznam zameriava výlučne na rozšírenia prehľadávania každého poskytovateľa, konkrétne na doplnky Firefoxu a doplnky Chrome. 

Všetky naše tipy na výber sú k dispozícii pre prehliadače Chrome aj Firefox a doplnky Chrome pracujú s prehliadačom Chromium (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Chromium) a hlavnými prehliadačmi založenými na prehliadači Chromium, ako sú Vivaldi, Opera a Brave..

1. LastPass

LastPass je vynikajúcou voľbou pre sledovanie vašich účtov a hesiel a je na vrchole nášho zoznamu najlepších bezplatných správcov hesiel. Aj keď sa nám nepodarilo udržať krok s Dashlaneom v našom všeobecnom hodnotení, skutočnosť, že robí všetku svoju prácu priamo v rozšírení prehľadávača, tu dáva výhodu, ako sme sa zmienili v úvode..

Ak používate prehliadač Chrome, Firefox alebo Opera (prečítajte si našu recenziu v Opere), program LastPass dokáže automaticky importovať všetky heslá, ktoré ste už uložili vo svojom prehliadači. To bohužiaľ neplatí pre iné prehliadače založené na prehliadači Chromium, ako sú Vivaldi a Brave (prečítajte si našu statočnú recenziu).

LastPass-Import

Keď otvoríte samotné rozšírenie, zobrazí sa vám trezor. Tu sú všetky vaše heslá uložené ako „položky“, ktoré môžete usporiadať do priečinkov. Ku každému heslu môžete tiež pridať poznámku (napríklad, aby ste si pamätali, na čo slúži), ​​ako aj vypnúť automatické dopĺňanie, povoliť automatické prihlásenie a zapnúť výzvu hlavného hesla pre ďalšiu bezpečnosť.

LastPass-password-Nastavenia

Použitie prehliadača LastPass v prehliadači Chrome

Samotný trezor je čistý a ľahko použiteľný. Aj keď nastavenie môže byť trochu bolestivé, ak importujete veľké množstvo hesiel, akonáhle máte všetko usporiadané a umiestnené do priečinkov, všetko je ľahké sledovať z.

LastPass-Vault

LastPass sa okrem ukladania hesiel dá použiť aj na ukladanie poznámok a obsahu formulárov, ako sú adresy, platobné karty a bankové účty. K týmto položkám môžete tiež pridať prílohu súboru, ak si to želáte. 

LastPass-Ostatné-Body

Funkcia automatického dopĺňania je zahrnutá v rozšírení LastPass a zdá sa, že z nášho testovania celkom dobre funguje identifikácia polí formulára a ich vyplnenie správnymi informáciami..

Zabudovaný generátor hesiel je tiež obrovskou pomocou, keď sa prihlasujete k novej službe alebo inovujete svoje heslo na niečo bezpečnejšie. Môžete sa rozhodnúť o maximálnej dĺžke hesla, bez ohľadu na to, či zahrnúť čísla, veľké písmená a symboly, ako aj požadovať, aby bolo heslo ľahko čitateľné alebo ľahko povedané.

LastPass-Generator

LastPass Pricing

Pokiaľ ide o ceny, LastPass sa darí veľmi dobre. Za 24 dolárov ročne získate prístup k prioritnej podpore, núdzovému prístupu a zdieľaniu hesiel. Funkcia zdieľania vám umožňuje zdieľať položky, ako sú poznámky, ale tiež umožňuje iným ľuďom prístup k vašim účtom bez toho, aby im museli skutočne povedať svoje heslo. 

Vynikajúci bezplatný program spoločnosti LastPass z nej robí najlepšie najlepšie rozšírenie správcu hesiel a všeobecne najlepšie rozšírenie správcu hesiel pre prehliadače Chrome a Firefox. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom výbere číslo jedna, nezabudnite si prečítať našu správu LastPass.

2. Dashlane

Dashlane je ďalší skvelý správca hesiel a bol pre nás najlepším správcom hesiel všeobecne. Pretože sa však veľká časť jeho funkcií spolieha na natívnu aplikáciu pre stolné počítače, v tomto poradí najlepšieho rozšírenia pre správu hesiel pre Firefox a Chrome sa jej nepodarí získať rovnaké miesto, konkrétne.

Rovnako ako LastPass, hlavné rozhranie Dashlane pozostáva z vášho trezoru, kde môžete pridávať a spravovať svoje heslá. Aj keď trezor predstavuje čisté rozhranie, ktoré sa ľahko naviguje, ak chcete využívať pokročilejšie funkcie, ako je napríklad kontrola sily hesla alebo import existujúcich hesiel, musíte si stiahnuť aplikáciu pre stolné počítače..

Dashlane-Vault

Import hesiel prehliadača Google Chrome do Dashlane

Automatické importovanie funguje z prehliadačov Chrome, Firefox a Internet Explorer (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Internet Explorer), ako aj od iných správcov hesiel. Ak však používate iný prehliadač, pred importom budete musieť svoje heslá exportovať ako súbor CSV manuálne.

Dashlane-Import

Okrem hesiel môžete tiež použiť Dashlane na bezpečné ukladanie poznámok a vašich osobných údajov, ako sú mená, adresy, e-maily, telefónne čísla a ďalšie. Okrem toho existuje osobitná oblasť na platby, kde môžete uložiť všetky svoje bankové karty, aby ste k nim mali jednoduchý prístup, kedykoľvek budete musieť niečo zaplatiť.

Dashlane-Personal-Info

Zdieľanie a generovanie 

Všetky vaše položky vrátane hesiel môžete bezpečne zdieľať s ostatnými ľuďmi pomocou funkcie zdieľania hesla, ktorá odošle odkaz príjemcovi. 

Hoci zdieľanie poznámok je pekné, skutočnou výhodou je možnosť nechať niekoho iného prihlásiť sa na jeden z vašich účtov bez toho, aby ste mu museli skutočne dať heslo. Rovnako ako LastPass, aj Dashlane obsahuje vo svojom rozšírení automatické dopĺňanie, ktoré funguje dobre.

Dashlane-Share

Na záver je k dispozícii generátor hesiel, ku ktorému sa dostanete prostredníctvom ikony na paneli nástrojov, ktorá môže vygenerovať silné heslo, ktoré je dlhé až 28 znakov. Nastavenia generovania vám umožňujú zahrnúť písmená, číslice a symboly, ako aj to, či sa chcete vyhnúť nejednoznačným znakom, napríklad malé písmeno „l“ alebo veľké písmeno „I.“.

Dashlane-Generator

Platí za Dashlane

Pokiaľ ide o cenu, Dashlane nevychádza rovnako dobre ako LastPass. Vo voľnom pláne ste obmedzení len na 50 hesiel, ktoré by mohli znieť ako veľa, ale je to limit, ktorý sa dá nájsť pomerne rýchlo. Ste tiež obmedzení iba na jedno zariadenie, zatiaľ čo program Pro vám umožňuje synchronizovať toľko hesiel, koľko chcete, na neobmedzenom počte zariadení..

Ak chcete získať viac informácií o všetkých jeho silných a slabých stránkach, nezabudnite si prečítať celú recenziu Dashlane. Prípadne si môžete pozrieť našu bitku o Dashlane verzus LastPass a zistiť, ako sa dvaja najlepší poskytovatelia porovnávajú pri pohľade na úplný obrázok. 

3. 1Password

Ak ste ochotní zaplatiť za svojho správcu hesiel, 1Password je dobrá voľba s vynikajúcim rozšírením prehliadača. Môžete nastaviť viacero trezorov a príjemné užívateľské prostredie poskytuje hlavné rozhranie rozšírenia. 1Password vám dokonca pošle „štartovaciu súpravu“, ktorá vám pomôže nastaviť všetko.

1Password-StarterKits

Pri prvom prihlásení dostanete tajný kľúč, pomocou ktorého môžete obnoviť prístup k svojmu účtu alebo sa prihlásiť z nového prehliadača alebo zariadenia. Tento kľúč sa nikde neuloží, takže ho musíte buď zapísať, alebo si ho stiahnuť ako PDF, ktoré 1Password užitočne poskytuje.

1Password-SecretKey

1 Kategórie hesiel

Podobne ako iné tipy v tomto zozname, 1Password vám umožňuje ukladať nielen heslá, ale aj najrôznejšie formy obsahu. Čím sa odlišuje, je to neuveriteľne rozmanitá škála kategórií informácií, ktoré si môžete uložiť, vrátane bankoviek, kreditných kariet, totožností a dokonca aj vecí, ako sú pasy a vodičské preukazy. Všetky tieto informácie môžu byť automaticky vyplnené do formulárov, takže registrácie a prihlasovanie sa hračkou.

1Password-Import

Uložené heslá môžete automaticky importovať z prehliadača Chrome (ale nie z prehliadačov odvodených od prehliadača Chrome alebo Firefox), ako aj z programov LastPass, Dashlane a RoboForm. Z akýchkoľvek iných zdrojov budete musieť najprv manuálne exportovať svoje heslá a priamo importovať súbor CSV.

1Password-Import

1Password’s Strážna veža a Generátor hesiel

Funkcia „strážna veža“ vám môže povedať, či sú vaše prihlásenie ohrozené analýzou slabých miest alebo duplikátov hesiel, ako aj krížovým odkazom na vaše webové stránky s databázou porušení údajov a zraniteľností pri prihlásení..

1Password-Watchtower

K dispozícii je vstavaný generátor hesiel, ktorý vám umožňuje vybrať si z troch typov hesiel: náhodné (čo je najbezpečnejšie), zapamätateľné (pozostávajúce zo skutočných slov oddelených spojovníkmi) a PIN (iba čísla).

1Password-Generator

Ako sme stručne uviedli na začiatku tejto časti, 1Password nemá bezplatný plán a predplatné vám spustí iba plachý 36 dolárov ročne alebo 60 dolárov ročne pre rodinný plán, čo vám umožní zdieľať váš účet až s piatimi ľudí. Môžete tiež pridať ďalších ľudí do plánu rodiny za 12 dolárov ročne.

Ak vás zaujíma výkonnosť, ktorá presahuje iba rozšírenie prehliadača, nezabudnite si prečítať našu úplnú kontrolu 1 hesla alebo nášho porovnania Dashlane vs. 1 hesla, aby ste zistili, ako to porovnáme s našim najlepším výberom..

4. Strážca

Keeper je ďalšou vynikajúcou voľbou pre správu hesiel. Aj keď s Keeperom nemôžete ukladať toľko informácií ako s niektorými z našich ďalších tipov, stále ich môžete používať na sledovanie svojich hesiel, platobných kariet, adries a telefónnych čísel, ktoré sa dajú prehľadne usporiadať do priečinkov a zadané automaticky, keď potrebujete vyplniť formulár. 

Okrem toho pri prvom prihlásení alebo vytvorení nového hesla ho Keeper automaticky pridá do úschovne.

Keeper-Vault

Samotný trezor sa ľahko používa a proces nastavenia je tiež jednoduchý. Heslá je možné importovať z prehliadačov Chrome, Firefox, Internet Explorer, Microsoft Edge (prečítajte si našu recenziu Edge) a Opera, ako aj z rôznych správcov hesiel. Toto je veľa možností a proces importovania aplikácie Keeper je na tomto zozname v značnom predstihu pred ostatnými.

Keeper-Import

Rozšírené možnosti zabezpečenia prevádzkovateľa

Zabezpečenie správcu je skvelé a toto rozšírenie ponúka niekoľko pokročilých možností, ak chcete ísť ďalej, aby ste zaistili bezpečnosť svojich účtov. Môžete zapnúť dvojfaktorové overenie a nastavenie samodeštrukcie automaticky vymaže všetky vaše uložené údaje po piatich neúspešných pokusoch o prihlásenie.

Brankár-security-Nastavenia

Bezplatný plán vám umožní uložiť neobmedzený počet hesiel, ale obmedzuje vás na jedno zariadenie. Ak potrebujete prístup k ďalším zariadeniam, program Pro vám pobeží 29,99 dolárov ročne. 

Prípadne môžete získať aplikáciu Keeper MaxBundle, ktorá stojí 59,97 dolárov ročne a zahŕňa všetko v pláne Pro, plus prístup k aplikácii Keeper Messenger (bezpečná aplikácia na odosielanie správ), bezpečné ukladanie súborov a nakoniec Keeper BreachWatch..

Dodávateľ strážcov a bezpečnostný audit

BreachWatch je funkcia, ktorá prehľadá všetky stránky a prihlásenia, ktoré ste uložili, a skontroluje, či boli od posledného zmeny hesla vystavené porušeniu údajov. Ak áno, služba Keeper vás informuje a povzbudzuje vás k zmene príslušných hesiel.

Keeper-Breachwatch

Aj keď vás systém BreachWatch chráni pred vonkajšími hrozbami, funkcia bezpečnostného auditu vás chráni pred vami. Zjednodušene povedané, kontroluje, či niektoré z vašich hesiel nemožno považovať za slabé, či už je to kvôli krátkej dĺžke, nedostatku symbolov alebo čísel, alebo preto, že používate duplicitné heslá pre viacnásobné prihlásenie..

Brankár-Security-Audit

Pri vytváraní nového prihlasovacieho mena v trezore je k dispozícii aj generátor hesiel, aj keď je to trochu jednoduchšie ako niektoré iné možnosti v tomto zozname. Môžete nastaviť dĺžku hesla medzi 8 a 51 znakmi a rozhodnúť sa, či zahrnúť znaky, čísla alebo symboly.

Keeper-Generator

Ako vždy, naša úplná recenzia Keeper vám poskytne ešte lepšiu predstavu o tom, čo možno očakávať od služby, a prečítajte si našu časť Dashlane vs Keeper, aby ste zistili, ako sa tieto dva porovnávajú.

5. RoboForm

Zaokrúhľovaním našich piatich najlepších je RoboForm. Hoci ďalšou slušnou možnosťou pre prehliadače Firefox a Chrome, najväčšou slabinou RoboFormu z hľadiska rozšírenia prehliadača je chýbajúca funkcia na import hesla. Môžete importovať záložky (ktoré dokáže RoboForm tiež uložiť), ale nie heslá.

Roboform-Záložka-Import

Rozhranie sa ľahko rozprestiera a všetky uložené položky môžu byť usporiadané do jednotlivých priečinkov, aby vám poskytli jasnejší prehľad. 

Pridávanie hesiel do RoboForm

Proces pridávania prihlasovacích údajov je, bohužiaľ, trochu ťažkopádny, pretože to nemôžete urobiť manuálne. Skôr sa musíte prihlásiť do svojho účtu (po prvom odhlásení, ak ste už prihlásení) a nechať ho RoboForm detekovať pred pridaním prihlasovacích údajov..

Roboform-Vault

Okrem hesiel a záložiek môžete tiež použiť RoboForm na sledovanie poznámok a identít. Tieto totožnosti môžu obsahovať najrôznejšie údaje vrátane vašej štandardnej adresy, telefónnych čísel a mien, ale aj bankových účtov, pasov a kariet, ako aj vlastných polí, ktoré si môžete sami definovať. 

Automatické dopĺňanie a generovanie hesla pomocou systému RoboForm

Rovnako ako všetky naše tipy, aj RoboForm ochotne vypĺňa formuláre so všetkými týmito údajmi, kedykoľvek ich potrebujete.

Roboform-Identity

K dispozícii je generátor hesiel, ktorý vám pomôže vytvoriť silné heslá, s nastaveniami na vylúčenie podobných znakov, zmenšenie hesla na hexadecimálne a na určenie, či chcete vo vygenerovanom hesle veľké písmená, čísla alebo symboly..

Roboform-Generator

Pokiaľ ide o tvorbu cien a plány, bezplatná verzia RoboForm je solídna. Umožňuje vám ukladať neobmedzený počet hesiel a identít, zdieľať vaše prihlasovacie údaje s inými ľuďmi a kontrolovať svoje heslá.

Ak chcete používať správcu hesiel na viacerých zariadeniach a synchronizovať ich medzi sebou, budete musieť získať RoboForm Everywhere za 23,88 $ ročne, čo vám tiež umožní prístup k prioritnej podpore, dvojfaktorovej autentifikácii, zabezpečenému zdieľaniu súborov, núdzovému prístupu a cloudová záloha. Ak si nie ste istí, či sa vám to oplatí, prejdite na našu kontrolu RoboForm a zistite to.

Čestné uznanie: Správca hesiel Firefox

Ak je prehliadačom Firefox váš prehliadač a hľadáte správcu základných hesiel bez ozdôb, stojí za zváženie zabudovaný správca hesiel s názvom Lockwise. Aj keď Správcovi hesiel pre Firefox chýbajú niektoré z najpokročilejších funkcií, ktoré môžu ponúknuť naše hlavné výbery, stále si dobre uchováva a chráni vaše heslá..

Firefox Lockwise

Môžete importovať všetky svoje existujúce heslá z prehliadačov Chrome, Chromium, Internet Explorer a Microsoft Edge a synchronizovať ich medzi všetkými zariadeniami. Neexistujú žiadne ďalšie funkcie, ale Firefox Lockwise je viac ako primeraný, ak všetko, čo chcete, je, aby vaše heslá zostali v bezpečí a automaticky ich dopĺňali, aby ste si ich nemuseli pamätať..

Firefox-Import

K dispozícii je tiež generátor hesiel, hoci môže byť trochu ťažké ho nájsť. Kedykoľvek sa zaregistrujete pre novú službu, môžete pravým tlačidlom myši kliknúť na pole s heslom a vybrať možnosť „použiť bezpečne vygenerované heslo“. 

Firefox Password Generator,

Nezabudnite však nastaviť hlavné heslo, pretože to musíte urobiť manuálne a bez neho sú všetky vaše heslá prístupné v otvorenom texte pre každého, kto má fyzický prístup k vášmu zariadeniu..

Google Smart Lock vs Správca hesiel

Ak je prehliadač Chrome vaším primárnym webovým prehliadačom, možno budete v pokušení uložiť svoje heslá Google jednoducho pomocou zabudovaného správcu hesiel Google – alebo „Smart Lock“. Odporúčame vám však proti tomu, aby z iného dôvodu, ako z toho dôvodu, že zverenie všetkých vašich hesiel spoločnosti Google – spoločnosti, ktorá nie je známa z dôvodu nerešpektovania súkromia používateľov – nebol neuveriteľne zlý nápad..

Google-SmartLock

Aj keď správca hesiel v prehliadači Chrome poskytuje funkciu kontroly hesiel, neexistuje spôsob, ako vygenerovať bezpečné a randomizované heslá, čo ich ponecháva na užívateľovi, aby ich vytvorili, čo vo väčšine prípadov vyústi do hesiel, ktoré nie sú také silné, ako by mohli. byť.

Záverečné myšlienky

Tu to nájdete, náš zoznam najlepších rozšírení pre správu hesiel na trhu. Aj keď je Dashlane celkovo vynikajúcou voľbou, ak vás zaujímajú konkrétne rozšírenia prehľadávača, LastPass je lepšou možnosťou, najmä vzhľadom na jeho vynikajúci bezplatný plán v hornej časti všetkých funkcií zahrnutých priamo v prehliadači..

Ak ste radi, že za službu zaplatíte, nemôžete s 1Password naozaj pokaziť (prečítajte si našu 1Password vs LastPass kúsok), zatiaľ čo Keeper a RoboForm sú aj napriek niektorým nedostatkom skvelé možnosti, ak chcete zadarmo správca hesiel. 

Aj keď existuje veľa ďalších možností, ktoré túto prácu vykonajú dobre, ako napríklad rozšírenie správcu hesiel Avast, rozšírenie Zoho Vault Chrome alebo rozšírenie správcu hesiel Webroot, do tohto zoznamu sa celkom nedostali..

Čo si myslíte o našom zozname rozšírení o heslo? Vynechali sme tvojho obľúbeného? Nepáči sa vám niektorý z našich najlepších tipov? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Prezrite si aj nášho najlepšieho správcu hesiel pre malé podniky. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me