Najlepšie rozšírenia ochrany osobných údajov pre prehliadač Chrome v roku 2020

Ochrana súkromia online je téma, ktorej sa stále viac dostáva pozornosť, pretože obrovské technologické spoločnosti a národné vlády na celom svete zhromažďujú a ukladajú čoraz viac údajov o svojich spotrebiteľoch a občanoch (ďalšie informácie nájdete v stĺpcoch Stav cloudu).. 


Aby sme vás ochránili pred týmto všetkým, zostavili sme zoznam najlepších rozšírení ochrany osobných údajov pre prehliadač Chrome, ktoré pomôžu chrániť vaše online aktivity pred zvedavými očami..

Tieto rozšírenia ochrany osobných údajov Google vás nielen chránia pred snoopingom, ale môžu tiež výrazne vylepšiť vaše prehliadanie tým, že odstránia rušivé reklamy a chránia vás pred škodlivým softvérom a phishingom, a tiež vám pomôžu spravovať rôzne používateľské účty a heslá..

Všetky rozšírenia uvedené nižšie sú stiahnuté priamo z internetového obchodu Chrome, preto by ste nemali mať žiadne problémy s ich inštaláciou. Aj keď má prehliadač vo všeobecnosti problémy s ochranou osobných údajov, tieto rozšírenia ochrany osobných údajov prehliadača Chrome by vás mali chrániť.

Aké sú najlepšie rozšírenia prehliadača Chrome z dôvodu ochrany osobných údajov?

 1. Ghostery
 2. Odznak ochrany osobných údajov
 3. LastPass
 4. telegram
 5. Štít Hotspot
 6. uBlock Pôvod
 7. Zásady ochrany osobných údajov služby DuckDuckGo
 8. HTTPS všade
 9. Unshorten.link
 10. Kontrola hesla Google
 11. cvaknutie&čistý
 12. ScriptSafe
 13. Tlačidlo paniky

Rozšírenia ochrany osobných údajov v prehliadači Chrome vykonávajú širokú škálu úloh a často sa výrazne prekrývajú s úlohami zameranými na zabezpečenie, ktoré sme v našom článku venovali najlepším rozšíreniam zabezpečenia prehliadača. Aj keď tento zoznam poskytuje hodnotenie, rôznorodý charakter týchto rozšírení znamená, že nejde o prísne porovnanie aplikácií medzi jablkami..

Aj keď sa tento zoznam zameriava na prehliadač Google Chrome (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Google Chrome), všetky naše tipy na výber sú tiež kompatibilné s rôznymi prehliadačmi založenými na prehliadači Chromium, ako je napríklad Brave (prečítajte si našu Brave recenziu), Opera (prečítajte si našu Operu) a Vivaldi (prečítajte si) naše hodnotenie Vivaldi). Ak sa osobitne zameriavate na ochranu súkromia, mali by ste zvážiť aj prehliadač projektu Tor (prečítajte si našu recenziu v Tor).

1. Duchovia

Ghostery je jedným z najlepších bezplatných rozšírení Google Chrome z dôvodu ochrany osobných údajov az dobrých dôvodov. Hlavnou úlohou spoločnosti Ghostery je blokovať reklamy a rôzne sledovače, ktoré pri prehliadaní internetu zhromažďujú informácie o vás. Rozšírenie prehliadača Chrome môžete nastaviť so štyrmi rôznymi úrovňami blokovania v závislosti od toho, ako prísne ho chcete mať.

Ghostery-block-Options

Aj keď Ghostery poskytuje všetky svoje základné funkcie zadarmo, môžete si tiež predplatiť program Pro za 2 doláre mesačne. Získate tak prístup k prioritnej podpore, témam rozhrania a podrobným štatistikám. To znamená, že platený program neposkytuje žiadnu dodatočnú ochranu.

Ghostery-plány

Ghostery má tiež funkciu „vylepšeného sledovania“, čo je samostatný algoritmus, ktorý identifikuje sledovače, ktoré nemožno blokovať, a pokračuje v odstraňovaní akýchkoľvek osobných alebo identifikovateľných informácií. K dispozícii je tiež „vylepšené blokovanie reklamy“, ktoré sa chová podobne ako štandardný blokovač reklamy odstránením vizuálnych reklám z navštívených webových stránok.

Nakoniec nastavenie „inteligentné blokovanie“ optimalizuje vaše prehliadanie tým, že umožňuje určitým sledovačom, ktoré sú potrebné pre fungovanie webových stránok a ktoré sú známe ako bezpečné. 

Ghostery-Privacy

Príjemným malým bonusom z používania programu Ghostery je program „odmien“. Ide o algoritmus, ktorý vám ponúka ponuky a zľavy na produkty a služby, ktoré by vás mohli zaujímať. Na povrchu to znie riskantne, ale všetko sa robí lokálne na vašom počítači a žiadne z údajov, ktoré sa používajú na „ odomknúť “ponuky sa niekedy posielajú späť na servery spoločnosti Ghostery.

Ghostery-Simple-View

Ikona rozšírenia na paneli nástrojov poskytuje jednoduché aj podrobné zobrazenie. Poskytujú vám prístup k vyššie uvedeným nastaveniam a tiež k tým, ktoré sledovače a žiadosti sú momentálne blokované na navštívenom webe..

Ghostery detailný-View

2. Badger

Rovnako ako Ghostery, aj program Badger Privacy sa špecializuje na blokovanie všetkých druhov sledovačov, ktoré sledujú vašu aktivitu pri prehliadaní alebo zhromažďujú vaše osobné informácie. Zatiaľ čo väčšina softvéru na sledovanie zásielok to urobí nahliadnutím do zoznamov filtrov – to znamená zoznamov známych sledovačov – Badger na ochranu súkromia má iný prístup.

PrivacyBadger

Keď začnete používať Badger na ochranu osobných údajov, nebude toho veľa. Dôvodom je, že rozšírenie sa naučilo z vášho prehliadania a keď na troch rôznych webových stránkach zistí rovnaký sledovač, začne ho blokovať. 

Výhodou toho je, že sa nespoliehame na aktualizáciu zoznamov filtrov, čo má tiež za následok nižšiu spotrebu zdrojov, pretože rozšírenie nemusí robiť toľko krížových odkazov..

PrivacyBadger-Nastavenie

Okrem toho môžete nastaviť Badger na ochranu osobných údajov tak, aby blokoval WebRTC v úniku vašej adresy IP a aby vám povedal, keď sa nachádzate na webe, ktorý sa nezdá, že by vás vôbec sledoval, čo je dobré vedieť. V zápase medzi spoločnosťou Badger Badger a Ghostery vyhráva Ghostery, ale Badger Privacy je stále dobrá voľba. 

Okrem toho program Badger na ochranu súkromia vyvíja a udržiava Nadácia Electronic Frontier Foundation, takže ste v dobrých rukách.

3. LastPass

Ak chcete vylepšiť svoj prehľadávač, ako aj svoju online bezpečnosť a súkromie, je nevyhnutný vyhradený správca hesiel. 

Aj keď bol Dashlane (prečítajte si našu recenziu Dashlane) výberom najlepšieho správcu hesiel, do veľkej miery sa spolieha na jeho stolnú aplikáciu, zatiaľ čo LastPass funguje výlučne v prehliadači, takže je lepšou voľbou, ak sa len pozeráte na rozšírenia prehliadača..

LastPass

LastPass má navyše najlepší bezplatný plán každého testovaného správcu hesiel a obsahuje aj niektoré ďalšie funkcie zamerané viac na ochranu osobných údajov. Hlavným účelom rozšírenia je sledovať vaše používateľské účty a súvisiace heslá, ale radšej by sme to radšej zaradili do kategórie „bezpečnosť“ než do súkromia ako také..

Z dôvodu ochrany osobných údajov je skvelé, že môžete ukladať obsah automatického dopĺňania, ako sú adresy, platobné karty a bankové účty. To vám umožní obísť predvolenú funkciu automatického dopĺňania ponúkanú samotným prehliadačom Chrome, ktorá sa vzhľadom na povesť spoločnosti Google takmer určite používa na zhromažďovanie osobných informácií o vás, ako napríklad kde bývate, aký druh bankovníctva používate a podobne..

LastPass-Address

Ak máte záujem o úplné informácie o funkciách LastPass, vrátane podrobnejšieho preskúmania výkonnosti v oblasti ukladania hesiel, prejdite na našu kontrolu LastPass a získajte viac informácií..

4. Telegram

Väčšina hlavných aplikácií na odosielanie správ sú vo vlastníctve veľkých spoločností, ktoré majú málo kolísavostí, pokiaľ ide o zhromažďovanie údajov o ich používateľoch. 

Je samozrejmé, že Facebook Messenger očividne nie je súkromný, ale aj aplikácie ako WhatsApp – ktoré boli kedysi pochválené za jeho úplné šifrovanie a skvelý postoj k súkromiu používateľov – sa dnes ťažko dajú veriť, pretože boli hltané. spoločnosti ako Facebook.

telegram

Telegram je perfektným riešením tohto problému. Všetky správy odoslané v aplikácii sú zabezpečené šifrovaním end-to-end. 

Aj keď to platí aj pre WhatsApp, rozdiel je v tom, že od získania spoločnosťou Facebook môže aplikácia WhatsApp komunikovať s inými aplikáciami na Facebooku, ako je napríklad Messenger, čo spoločnosti otvára dvere na zhromažďovanie všetkých rozhovorov uložených na vašom zariadení. kedykoľvek chcú.

Telegram-Nastavenie

Telegram, na druhej strane, je proti tomu správne chránený pomocou karantény, čo znamená, že nemôže odosielať údaje medzi sebou a inými aplikáciami vo vašom zariadení.. 

Telegram okrem toho obsahuje všetky funkcie, ktoré by ste od aplikácie na správy očakávali, ako sú skupinové rozhovory, upozornenia a kontakty. Potrebné je iba nastavenie telefónneho čísla (na príjem verifikačnej SMS) a je dobré ísť.

5. Štít Hotspot

Hotspot Shield je bezplatná prehliadač Chrome VPN, ktorý by vás mal pri prehliadaní udržiavať v bezpečí. Aj keď to nie je dokonalé – prečítajte si našu recenziu Hotspot Shield, aby ste sa o tom dozvedeli viac – ochráni vašu IP adresu pred akýmikoľvek webmi, ktoré sa o ňu zaujímajú.. 

Virtuálna súkromná sieť funguje podobne ako prehliadač Tor, ale s oveľa menším počtom odchodov. Namiesto priameho pripojenia k webovému serveru, ku ktorému sa snažíte získať prístup, sa VPN najskôr pripojí k vzdialenému serveru. Na tomto vzdialenom serveri sa nahradí vaša adresa IP, vďaka čomu budete v režime inkognito online. 

Aj keď program Hotspot Shield ponúka bezplatný program, je obmedzený na 500 MB za deň. Existuje však zľavnený trojročný plán na približne 100 dolárov a zavedenie 45-dňovej záruky vrátenia peňazí na zavedenie. 

6. Pôvod bloku

Pretože blokovanie reklám je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako sa chrániť pred škodlivým softvérom, na našom zozname najlepších rozšírení zabezpečenia prehliadača Google Chrome sa nachádzal popredný počet uBlock Origin. Okrem toho to bola naša najlepšia voľba pre blokovanie reklám číslo 2 a je to najlepší softvér na blokovanie reklám, ktorý nemá cenovku.

uBlock-Main-Panel

Pokiaľ ide o súkromie, program uBlock Origin má niekoľko vynikajúcich funkcií. Môžete mať žiadosti o predbežné načítanie bloku rozšírenia, ktoré prehliadaču zabránia nadviazať spojenie s webovými stránkami predtým, ako na ne kliknete na odkaz, aby ste ich navštívili. 

K dispozícii je tiež možnosť zablokovania auditu hypertextových odkazov, čo je v podstate funkcia „domov telefónu“, ktorá informuje spoločnosť prehľadávača o tom, na aké odkazy a kedy kliknete. uBlock môže blokovať únik IP adries prostredníctvom rámca WebRTC a nakoniec deaktivovať odosielanie správ CSP. 

CSP je bezpečnostný systém, ktorý vás chráni pred škodlivým správaním, ako je skriptovanie medzi servermi a vkladanie kódu, čo je vynikajúce, ale zároveň generuje správy o tejto aktivite pre vývojárov, čo je menej veľké. Zakázaním prehľadov CSP sa neodstráni ochrana, ktorú získate zo systému, iba správy zasielané späť zodpovednej spoločnosti.

uBlock-Privacy

A konečne, rovnako ako akýkoľvek dobrý blokovač reklám, program uBlock Origin zastaví veľké množstvo sledovačov, ktoré zhromažďujú informácie o vás osobne, ako aj o vašej aktivite prehliadania..

uBlock s filtrom a zoznamy

7. Zásady ochrany osobných údajov služby DuckDuckGo

Essentials ochrany osobných údajov DuckDuckGo je ďalším rozšírením sledovania prehliadača Chrome. Rozšírenie okrem toho, že vás chráni pred sledovaním, tiež predvolene nastavuje vaše pripojenia k HTTPS a poskytuje zhrnutie postupov ochrany osobných údajov webových stránok, keď sú verejne dostupné..

DuckDuckGo-Main-Panel

Každej navštívenej webovej stránke sa pridelí stupeň ochrany súkromia založený na tom, či ponúka HTTPS, koľko sledovačov je na stránke prítomných a či sú známe jej postupy ochrany osobných údajov.. 

Potom sa vygenerujú dve samostatné známky, jedna, ktorá sa týka webovej stránky pred tým, ako rozšírenie urobí čokoľvek, a druhá odráža, ako DuckDuckGo vylepšilo vaše súkromie blokovaním sledovačov..

DuckDuckGo-Privacy-Grade

V predvolenom nastavení program DuckDuckGo Privacy Essentials blokuje aj vložené tweety, ale toto nastavenie môžete vypnúť v nastaveniach, kde môžete tiež nastaviť bielu listinu stránok, ktoré rozšírenie úplne ignoruje..

DuckDuckGo-Nastavenie

8. HTTPS všade

Toto je ďalší výber, ktorý sa objavil aj v našom zozname najlepších bezpečnostných rozšírení. HTTPS nielenže zlepšuje vaše online zabezpečenie tým, že vás chráni pred vstrekovaním obsahu, ale tiež poskytuje značný stupeň ochrany súkromia. 

Je to tak preto, lebo prenos cez HTTPS (na rozdiel od štandardného protokolu HTTP) je šifrovaný, čo bráni každému, aby zachytil vašu komunikáciu na ceste, alebo presnejšie povedané, robí všetko, čo vyzdvihne, zbytočné, pretože nebude môcť dešifrovať obsah.

HttpsEverywhere

Postupom rokov stále viac a viac spoločností prijíma ako predvolený protokol HTTPS, stále však existuje veľa webových stránok, najmä menších, ktoré tento prechod zatiaľ neurobili..

Nezabúdajte, že túto funkciu ponúkajú aj mnohé ďalšie rozšírenia – napríklad blokovanie reklám, balíky na ochranu súkromia alebo virtuálne súkromné ​​siete – takže ak už používate niečo ako NordVPN (prečítajte si našu recenziu od NordVPN) alebo DuckDuckGo Privacy Essentials, nainštalujte HTTPS všade. sa stáva nadbytočným.

9. Unshorten.link

Skrátené odkazy sú jedným z najbežnejších spôsobov, ako môžu počítačoví zločinci nalákať na svoju webovú stránku nič netušiacich. Aj keď skrátené odkazy sú zvyčajne v poriadku, problém je v tom, že pred kliknutím na ne nemáte žiadny spôsob, ako to povedať. 

Dokonca aj tí, ktorí pri prehliadaní online postupujú opatrne, sa môžu prihlásiť do jednej z týchto pascí a zrazu sa ocitnú v doméne, ktorá je prešpikovaná sledovačmi alebo, čo je horšie, malware..

UnshortenLink

Unshorten.link je perfektné rozšírenie na obídenie tohto problému. Vždy, keď kliknete na skrátený odkaz, budete presmerovaní na stránku, ktorá vás informuje, či je web, ku ktorému sa snažíte získať prístup, bezpečný alebo nie, kedy sa môžete sami rozhodnúť, či chcete pokračovať alebo nie..

Aj keď je rozšírenie bezplatné, je k dispozícii aj verzia Pro za 7 dolárov ročne. Získate tak prístup k ďalším dvom funkciám a podrobnej histórii toho, čo ste filtrovali.

UnshortenLink-Nastavenie

Najskôr vám verzia Pro umožní povoliť ukážky snímok obrazovky, ktoré zobrazia snímku webovej stránky, ktorú sa snažíte navštíviť, skôr ako zadáte samotnú webovú stránku. Získate tiež prístup k pasívnemu filtrovaniu, ktoré preskočí priamo za stránku filtra, ak je odkaz určený ako bezpečný.

10. Kontrola hesla Google

Kontrola hesla je ďalšie veľmi jednoduché rozšírenie, ktoré vykonáva jednu úlohu: chráni vás pred únikom údajov. Aj keď sme váhali s pridaním rozšírenia vyvinutého spoločnosťou Google (keďže by ste boli ťažko nútení nájsť spoločnosť, ktorá sa viac nezaujíma o ochranu osobných údajov používateľov), kontrola hesla sa zdá byť dosť nevinná.

PasswordCheckup

Vždy, keď sa prihlásite na webovú stránku, rozšírenie ju porovná so zoznamom známych porušení údajov, pri ktorých boli ohrozené používateľské mená a / alebo heslá. Ak sa príslušná webová stránka zobrazí v zozname, rozšírenie vás upozorní a povzbudí vás, aby ste zmenili heslo, aby ste sa uistili, že váš účet je stále v bezpečí.

11. Kliknite&čistý

Jednoduché rozšírenie, ktoré robí presne to, čo sa hovorí: Kliknite&Funkcia Clean poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob vymazania všetkých údajov prehliadania. V podstate vám rozšírenie ponúka tlačidlo s označením „bezpečne zatvorený prehliadač“, ktoré v závislosti od vašich nastavení vypne prehliadač Chrome, vymaže históriu prehliadania, vyprázdni vyrovnávaciu pamäť, odstráni indexované databázy a ďalšie.

ClickAndClean-Nastavenie

Môžete ho dokonca nastaviť tak, aby vymazal uložené heslá, vymazal históriu sťahovania a vymazal uložené údaje formulára. To všetko prispieva k tomu, že váš počítač bol v podstate vymazaný z prehľadávania, čo vám ušetrí značné množstvo času v porovnaní s manuálnym vykonaním tohto úkonu.. 

Ak sa odstránenie všetkých týchto informácií zdá byť príliš prehnané, kliknite na tlačidlo OK&Clean tiež obsahuje samostatné tlačidlá pre odstránenie pre každú možnosť, takže si môžete vybrať a vybrať, v závislosti od vašich aktuálnych potrieb.

ClickAndClean-MainPanel

12. ScriptSafe

Okrem blokovania samotných sledovačov je zakázanie rôznych skriptov, ktoré sa spúšťajú na webových stránkach, najúčinnejším spôsobom, ako zabrániť sledovaniu a iným problémom súvisiacim s bezpečnosťou a súkromím pri prehliadaní..

ScriptSafe-Nastavenie

Okrem toho, že ScriptSafe dokáže blokovať všetky druhy skriptov, zahŕňa bezpečný režim prehliadania, ktorý blokuje webové stránky škodlivým softvérom, ochranu pred odtlačkami prstov, „antisociálny režim“, ktorý odstraňuje prvky sociálnych médií z webových stránok a ochranu WebRTC.. 

Môžete tiež zapnúť spoofing pre svoje časové pásmo, agenta používateľa a sprostredkovateľa, čo pomáha skryť vašu identitu pred webmi, ktoré navštevujete, alebo pred každým, kto by ich mohol počúvať na ich konci..

ScriptSafe-súkromie, Nastavenie

Hlavný panel, ktorý je prístupný z panela nástrojov, vám poskytuje prehľad o všetkom blokovanom na aktuálnej webovej stránke, ako aj o možnosti povoliť alebo zakázať jednotlivé skripty alebo všetko, čo beží na aktuálnej doméne..

ScriptSafe-Main-Panel

13. Panikové tlačidlo

Aj keď ďalšie tipy na tomto zozname sú zamerané na ochranu vášho súkromia pred niekým, kto na vás skutočne špionuje, Panic Button má za cieľ chrániť vás pred fyzickým špehovaním. Ak ste už niekedy zažili niekoho, kto sa pozerá na plece a vidí na obrazovke niečo, čo by ste radšej nechali v súkromí, potom je potrebné tlačidlo Panic Button.

PanicButton

Čo sa týka funkcií, presne to vyzerá. Rozšírenie poskytuje doslova panické tlačidlo, ktoré po stlačení skryje všetky vaše aktuálne otvorené okná a karty od kohokoľvek, kto vás sleduje. Môžete to namapovať na klávesovú skratku a nastaviť „bezpečnú stránku“, ktorá sa otvorí namiesto kariet, ktoré chcete zostať skryté..

PanicButton-Options

Ak chcete ďalšiu ochranu, môžete si nastaviť heslo na opätovné otvorenie skrytých kariet a skryť ikonu tlačidla paniky na paneli nástrojov, keď je aktivovaná.

Záverečné myšlienky

Týmto sme dosiahli koniec nášho zoznamu najlepších rozšírení ochrany osobných údajov pre prehliadač Chrome. Pretože medzi výbermi v tomto zozname je veľa prekrývajúcich sa funkcií (napríklad medzi rozšírením Ghostery Chrome a Badgerom na ochranu osobných údajov), inštalácia každej z nich by bola prinajmenšom zbytočná.. 

Skôr vám odporúčame vybrať si niektoré z týchto rozšírení, ktoré sa neprekrývajú, aby ste dosiahli silnú rovnováhu medzi súkromím a výkonom. Ak skombinujete niektoré z našich tipov s výbermi z nášho zoznamu rozšírení zabezpečenia, budete mať pre prehliadač Chrome najlepšie možnosti zabezpečenia a ochrany osobných údajov, aby ste boli v bezpečí..

Čo si myslíte o našom zozname najlepších rozšírení Google Chrome pre ochranu osobných údajov? Vynechali sme dôležitý softvér, ktorý používate na zaistenie bezpečného a súkromného prehliadania, alebo ste s jedným z našich tipov mali zlé skúsenosti? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me