Najlepšie prehliadače do roku 2020: Vivaldi, Firefox, Chrome a veľa ďalších

Webové prehliadače sú pravdepodobne najdôležitejším softvérom v našom každodennom živote, s výnimkou samotného operačného systému. Skoro každý, kto má počítač, používa prehliadač na prístup na celosvetový web každý deň, takže výber jedného na použitie môže byť zložité rozhodnutie. V tomto článku vám povieme, ktoré z najlepších webových prehliadačov sú najlepšie.


Vivaldi je jasným víťazom tohto porovnania. Napriek tomu, že je vybavený funkciami, má vynikajúci výkon. Možnosti prispôsobenia sú takmer nekonečné a keďže sú založené na prehliadači Chromium, prehliadač Vivaldi môže využívať aj rozšírenia prehliadača Chrome. To všetko je spárované s veľkou bezpečnosťou a súkromím, čo umožňuje prehliadaču bez väčších nevýhod.

Našimi kritériami pre toto porovnanie sú funkcie, jednoduché použitie, výkon, bezpečnosť a ochrana osobných údajov. Aj keď internetový prehliadač môže vynikať v jednom alebo viacerých z nich, nemusí to nevyhnutne znamenať, že je to vynikajúci prehliadač.

Napríklad vysoké skóre v oblasti bezpečnosti často prichádza na úkor súkromia atď. Ak chcete získať podrobnejší pohľad na každý záznam v tomto zozname, nezabudnite si prečítať naše recenzie prehliadača.

Predtým, ako prejdeme na samotný zoznam, začneme popisom niektorých základných tém, vrátane toho, čo znamenajú pojmy „bezpečnosť prehliadača“ a „ochrana osobných údajov prehliadača“, ako aj to, čo vlastne webový prehliadač je.

Najlepšie prehliadače roku 2020

Čo je prehliadač?

Ak ste počítač používali v posledných dvoch alebo troch desaťročiach, je pravdepodobné, že ste použili webový prehľadávač. Webový prehliadač je jednoducho kus softvéru, ktorý umožňuje používateľom pripojiť sa na celosvetový web. Spravidla sa to robí prostredníctvom protokolov HTTP a HTTPS, ktoré prenášajú vaše akcie a údaje na webové servery a späť.

Skôr ako sa rozhodnete, môže byť užitočné porozumieť histórii webových prehliadačov. V prvých dňoch internetu bolo na výber oveľa menej možností. Aplikácia Netscape Navigator kedysi dominovala, ale v deväťdesiatych rokoch minulého storočia bola predvoleným prehliadačom spoločnosti Microsoft Internet Explorer (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Internet Explorer) podrobená detonácii v tzv. Vojnách prehliadača.

Na konci 90. rokov sa začalo objavovať čoraz viac prehliadačov, čím spochybňovalo dominantné postavenie spoločnosti Microsoft. Medzi prvé príklady patria prehliadače Firefox a Opera (prečítajte si našu prehliadku Opera), ale spustenie prehliadača Google Chrome v roku 2008 je to, čo navždy zmenilo hru prehliadača. Od tej doby sa prehliadač Chrome stal zďaleka najpopulárnejším webovým prehliadačom a dnes je priemyselným štandardom.

Ochrana súkromia webového prehliadača

Ochrana osobných údajov online je téma, ktorej sa verejnosť v posledných rokoch významne venovala. Technici, ako sú Google, Microsoft a Facebook, sa ocitli v rôznych škandáloch týkajúcich sa ochrany súkromia ich používateľov..

Pokiaľ ide o webové prehliadače, „ochrana osobných údajov“ sa vo veľkej miere týka toho, ktoré informácie, ktoré spoločnosť vyvíjajúca a udržiavajúca softvér dokáže a je ochotná zhromažďovať od svojich používateľov. 

Niektoré spoločnosti – napríklad Google – zakladajú celý svoj obchodný model na profilovaní svojich používateľov, aby im mohli zobrazovať relevantnejšie reklamy, zatiaľ čo iné, ako napríklad prehliadač Opera, si vyhradzujú právo predať svoje osobné informácie uchádzačovi s najvyššou ponukou..

Chróm-Google-Services

Pri posudzovaní súkromia webového prehľadávača je potrebné sa najprv pozrieť na zhromažďovanie údajov spoločnosti alebo zásady ochrany osobných údajov. V takomto prípade musí spoločnosť uviesť, aké informácie zhromažďuje o spotrebiteľoch pri používaní svojich produktov a či zdieľa tieto údaje s tretími stranami..

Chróm-Privacy-Controls

Ochrana osobných údajov však neznamená len ochranu pred spoločnosťou vyvíjajúcou prehliadač. Existuje mnoho ďalších spôsobov, ako sa môže stať, že vaša anonymita bude ohrozená online, zvyčajne prostredníctvom tzv. Sledovačov a súborov cookie. Prehliadače by vám preto mali ponúkať spôsob, ako ich zablokovať, pokiaľ možno s podrobnými možnosťami, ktoré vám umožňujú vybrať a vybrať, ktoré súbory cookie povoliť.

Zabezpečenie webového prehliadača

Bezpečnosť je ďalším často prehliadaným aspektom prehliadania webu a keď na to nezabudnete, je často zamieňané alebo spojené s ochranou súkromia, aj keď tieto dva pojmy sú často v rozpore..

Ochrana osobných údajov vás chráni pred spoločnosťou, ktorá vytvára webový prehľadávač, ako aj pred ostatnými tretími stranami, ktoré sa chcú do vašej aktivity zapojiť. Medzitým bezpečnosť spočíva v tom, že vás chráni pred počítačovými zločincami, škodlivým softvérom a phishingovými schémami. Prehliadače používajú túto funkciu, aby zabezpečili bezpečné prehľadávanie databáz, nezabezpečené varovania o pripojení a blokátory obsahu.

Chrome-security-Nastavenia

Frekvencia aktualizácií je tiež veľmi dôležitá, pretože dlhá doba medzi jednotlivými verziami prehliadača poskytuje počítačovým zločincom a hackerom dostatok času na odhalenie nedostatkov v bezpečnosti softvéru.. 

Tieto tri prehľadávače poskytneme s čo najlepšou bezpečnosťou ďalej, ale pre podrobnejšie rozdelenie týchto kritérií si môžete pozrieť náš najbezpečnejší zoznam webových prehľadávačov..

Tor webový prehliadač

Tor Browser je vynikajúcim príkladom dichotómie medzi súkromím a bezpečnosťou, ktorej sme sa práve dotkli. Použitím siete Tor prehliadač nasmeruje vašu komunikáciu cez tri samostatné uzly pred dosiahnutím zamýšľaného cieľa.

Tor-Chain

To je vynikajúce pre anonymitu, pretože ktokoľvek, kto počúva na oboch koncoch, nebude schopný zistiť, odkiaľ prevádzka skutočne prichádza alebo do ktorej smeruje, bez podrobnej analýzy veľkosti údajov. Tor tiež umožňuje používateľom prístup k „tmavému webu“, ktorý pozostáva z webových stránok, ktoré používajú „cibuľovú adresu“, ktorá skryje fyzické umiestnenie ich serverov.

Tor-Onion-Address

Tento prístup však užívateľovi robí z hľadiska bezpečnosti neuveriteľne zraniteľným. Pretože vaša prevádzka prechádza uzlami, každý, kto riadi a udržiava tretí a posledný uzol (známy ako „výstupný uzol“), uvidí celú vašu komunikáciu. 

Horšie je, že môžu tiež manipulovať s touto prevádzkou ľubovoľným spôsobom, a to vrátane vstrekovania škodlivého softvéru, ktorý môže infikovať váš počítač..

Aj keď tento problém so zabezpečením súvisí iba s pripojeniami HTTP (na rozdiel od protokolu HTTPS, kde sú všetky údaje šifrované), je to pre prehliadač stále vážny problém a je to jeden z dôvodov, prečo sme prostredníctvom servera Tor odporúčali virtuálnu súkromnú sieť. náš článok o VPN verzii proxy verzus Tor. Ak vás zaujíma ochrana osobných údajov online a spoločnosť Tor, prečítajte si celú našu recenziu spoločnosti Tor.

Najlepšie webové prehliadače roku 2020

Po predstavení sa pozrime na samostatné kritériá, ktoré sme použili, a na to, ako dobre fungovali rôzne prehliadače.

Vlastnosti

Prvým kritériom, na ktoré sa zameriame, sú funkcie. Toto je široká kategória av podstate pokrýva všetko, čo vám prehliadač umožňuje. Dôležitými faktormi sú tu synchronizácia naprieč zariadeniami, prispôsobenie, rozšírenia tretích strán a menšie funkcie, ako sú napríklad čítačky PDF, nástroje snímok obrazovky atď..

Vivaldi

Ak ste si prečítali našu recenziu spoločnosti Vivaldi, viete, že prehliadač je na našom webe Cloudwards.net jednoznačným favoritom. Získava vysoké skóre v každej kategórii vrátane funkcií a veľmi mu pomáha tým, že vychádza z prehliadača Chromium (prečítajte si našu recenziu prehliadača Chromium), vďaka čomu je kompatibilný s väčšinou rozšírení Google Chrome..

K dispozícii je tiež veľa prispôsobení, pretože prehliadač vám umožňuje meniť písma, motívy a farby, ako aj usporiadať rozhranie podľa vašich predstáv a nastaviť si vlastné klávesové a klávesové skratky.

Vivaldi-Prispôsobenie

Aj keď sa prehľadávač Vivaldi mohol spoľahnúť na rozšírenia, aby zabezpečil väčšinu svojich funkcií, prehliadač je napriek tomu plný malých funkcií..

K dispozícii je funkcia poznámok, ktorá vám umožní prepojiť váš text s webovými stránkami a snímkami obrazovky (ktoré sa dajú ľahko zachytiť pomocou vstavaného nástroja). Okrem toho môžete webové stránky odstrániť pomocou zobrazenia čítačky, aby sa uľahčilo čítanie, a tiež môžete nastaviť viac profilov prehľadávania.

Vivaldi-Notes

Synchronizácia je solídna a umožňuje vám preniesť všetko od záložiek a histórie po nastavenia a aktívne karty. Vytvorenie účtu vám tiež umožní prístup k e-mailu a blogu Vivaldi, aj keď sú celkom základné. Aj keď je to určite pekný bonus, mali by ste si pozrieť náš zoznam najlepších poskytovateľov webhostingu, ak máte vážne problémy s blogovaním.

Vivaldi-Sync

Nakoniec môžete blokovať aj neaktívne karty pri prehrávaní zvuku a nastaviť animované obrázky a gif, aby sa prehrávali iba raz (alebo vôbec), čím sa ušetrí šírka pásma.

statočný

Brave je ďalší prehliadač, ktorý sme dostali žiariacu recenziu. Rovnako ako Vivaldi, Brave je kompatibilný s väčšinou rozšírení Google Chrome, ktoré sa nehrajú s používateľským rozhraním, čo je z hľadiska funkcií veľmi prospešné.

Okrem toho je v get-go zabudovaných niekoľko rozšírení, vrátane WebTorrentu (ktorý vám umožní sťahovať torrent v prehliadači) a Google Hangouts (ktorý umožňuje upozornenia na službu).

Statočné-WebTorrent

Na synchronizáciu sa Brave rozhodol pre jednorazové overovacie kódy na pripojenie vašich zariadení k tomu, čo nazýva „synchronizačný reťazec“. Je to skvelé z hľadiska ochrany osobných údajov, pretože vaše informácie nie sú spojené s vašou identitou, ale proces bohužiaľ iba synchronizuje vaše záložky, čo dosť chýba. 

Zahrnutý je aj blokovač reklám a vy môžete zakázať vložený obsah zo sociálnych médií, ako sú tlačidlá „like“ a prihlasovacie formuláre.

Statočné-Block-socialmedia

V mobilných zariadeniach je k dispozícii nástroj na konverziu PDF, ktorý však nefunguje tak dobre, ako by mohol, pokiaľ vopred nepovolíte zobrazenie na čítanie. 

Nakoniec je program „Brave Rewards“ novým a zaujímavým prístupom k reklame, ktorý ľuďom umožňuje zvoliť si prispôsobené reklamy výmenou za body, ktoré potom môžu venovať tvorcom obsahu. Ďalšie informácie o tomto a prehľadávači všeobecne nájdete v našej úplnej statočnej recenzii.

Statočné-Rewards

Mozilla Firefox

Firefox je ďalšou skvelou voľbou, ak hľadáte prehliadač bohatý na funkcie. Aj keď nie sú také rozsiahle ako Vivaldi, možnosti prispôsobenia prehľadávača sú solídne a existuje množstvo doplnkov, ktoré nie sú založené na prehliadači Chromium.. 

Proces synchronizácie je tiež vynikajúci. Je to rýchle a ľahké nastavenie a synchronizuje všetko, čo potrebujete, od záložiek po nastavenia.

Firefox Sync

Pokiaľ ide o menšie funkcie, Firefox prichádza s vstavaným nástrojom na snímanie obrazovky, ktorý vám umožní vytvoriť snímku obrazovky celých webových stránok bez ohľadu na ich dĺžku, ako aj zobrazenie čítačky a základnú čítačku PDF.. 

K dispozícii je tiež integrovaná integrácia s Pocket (jedna z našich najlepších organizačných aplikácií), ktorá vám umožňuje organizovať webové stránky a pristupovať k obsahu, keď sú offline..

Firefox-zachytenie-Tool

Na mobilnom telefóne je čo povedať menej, ale Firefox tu stále obsahuje niektoré užitočné drobné funkcie. tiež. To zahŕňa možnosť zakázať všetky obrázky, čo je skvelé pre určité webové stránky alebo pre spotrebiteľov s obmedzenou šírkou pásma. 

Firefox-Mobile-Menu

Okrem toho je vstavaná čítačka QR a môžete povoliť režim stolného počítača, aby ste sa vyhli zle optimalizovaným mobilným webovým stránkam. Úplné zhrnutie prehľadávača Mozilla nájdete v našej recenzii prehliadača Firefox.

Jednoduchosť použitia

Teraz, keď sme sa zaoberali funkciami, je čas pozrieť sa na jednoduché použitie. Toto je zďaleka najviac subjektívne kritérium a do istej miery vždy bude závisieť od vášho osobného vkusu. Tu však na stránkach Cloudwards.net zvyčajne uprednostňujeme čisté a prehľadné rozhranie a správa kariet je v tejto kategórii stredobodom pozornosti.

Tenta

Vďaka inovatívnemu a pohodlnému dizajnu spoločnosti Tenta je vyniknúť z davu prehliadačov Android. Vaše karty sú rozdelené do „zón“, z ktorých každá má samostatné nastavenia, ktoré môžete upraviť. V každej zóne môžete zmeniť nastavenia VPN a blokovania reklám, svojho poskytovateľa DNS, predvolený vyhľadávací nástroj a niekoľko ďalších menších nastavení.

Tenta-Zones

V dolnej časti obrazovky sa nachádza ponuka rýchleho prístupu, ktorá vám umožňuje ľahký prístup k niekoľkým prvkom, ako sú vaša história, záložky a trezor médií.. 

Obsahuje tiež tlačidlá na nukovanie vašej histórie v doméne, zapnutie režimu pracovnej plochy a otvorenie novej karty. Ako vždy, pozrite si našu recenziu Tenty a získajte úplný prehľad o silných a slabých stránkach prehliadača.

Tenta-Quick-Access

Vivaldi

Vivaldi dosahuje dobré skóre vo všetkých našich kategóriách a ľahkosť použitia nie je výnimkou. Existuje niekoľko dômyselných funkcií, vďaka ktorým je prehliadanie hračkou, vrátane tlačidla prevíjania dozadu, ktoré vás presmeruje späť na predchádzajúcu navštívenú doménu, nielen na poslednú stránku.. 

Webové stránky môžete tiež pripnúť do ponuky na ľavej strane obrazovky, čím získate nepretržitý prístup k nim bez toho, aby ste im dali vlastné karty.

Vivaldi-Klincový Website

Keď už hovoríme o kartách, Vivaldi vám ponúka veľa možností na ich správu. Karty môžete zoskupiť do „hromád“, čo ich uloží do ponuky záložiek ich kombináciou. Umiestnením kariet do stohu môžete tiež rozdeliť obrazovku medzi nimi, čo je veľmi nápomocné, ak webovým stránkam venujete viac úloh alebo porovnávate..

Vivaldi-Tab-Stack

Okrem toho môžete zmeniť šírku aktívnej karty a prehliadač naznačuje, či ste si kartu prezerali alebo nie, a ak ste tak ešte neurobili, označte ich ako neprečítané..

Cyklovač kariet môžete otvoriť pomocou kombinácie klávesov „ctrl + tab“, ktoré možno nakonfigurovať tak, aby zobrazovali otvorené karty buď ako ukážky obrázkov alebo ako jednoduchý zoznam. Na ľavej strane obrazovky je navyše otvorená ďalšia ponuka kariet, ktorá zobrazuje aktuálne otvorené a nedávno zatvorené karty. V tejto ponuke je možné vyhľadávať, čo je pekný bonus.

VivaldiTab-Menu

Google Chrome

Aj keď je prehliadač Chrome v mnohých ohľadoch typom prehliadača „uprostred cesty“, jeho jednoduché používanie je vynikajúce. S rastúcou dominanciou prehliadača sa jeho používateľské rozhranie stalo niečím priemyselným štandardom, najmä preto, že mnoho konkurentov používa základný rámec prehliadača Chromium na.

Chróm-BasicUI

Samotné rozhranie je jednoduché a prehľadné, pretože prehliadač Chrome sa spolieha na svoju obrovskú knižnicu rozšírení, ktorá poskytuje najpokročilejšie funkcie. 

Aj keď si to vyžaduje ďalšie nastavenie pre pokročilých používateľov, prehliadač je veľmi ľahko obísť hlavu a používať ju hneď po vybalení z krabice. Môžete si vybrať a vybrať, ktoré funkcie skutočne potrebujete, namiesto toho, aby ste sa zabrali v nekonečných možnostiach od začiatku.

Chróm-Tabs

Aj keď správu kariet je určite možné vylepšiť pridaním prehľadovej ponuky alebo horizontálneho posúvania, v žiadnom prípade to nie je zlé. Aj keď sú karty výrazne minimalizované, je stále ľahké oddeliť rôzne favicon, aj keď weby v tej istej doméne môžu byť ťažšie rozlíšiť..

Chróm-Image-Search

K dispozícii sú aj niektoré užitočné funkcie, napríklad kontextová možnosť „Vyhľadať obrázok Google“. Keď kliknete pravým tlačidlom myši na obrázok, môžete pomocou tejto funkcie rýchlo vykonať reverzné vyhľadávanie obrázkov na Googli, aby ste našli podobné obrázky alebo pôvodný zdroj. Ak vás zaujíma výkonnosť prehliadača Chrome mimo tejto kategórie, prečítajte si celú recenziu prehliadača Chrome.

výkon

Pokiaľ ide o naše tretie kritérium, zameriame sa na výkonnosť. Nie je prekvapením, že tu je najdôležitejšia surová rýchlosť. Spotreba zdrojov a zaťaženie šírkou pásma sú však tiež dôležité a môžu ľahko rozlíšiť dva prehliadače, ktoré dosahujú podobné rýchlosti..

statočný

Brave je veľmi rýchly prehliadač, ako pre stolné, tak aj pre mobilné zariadenia. V prvom prípade jeho rýchlosť prekračuje iba program Vivaldi a v druhom prípade iba Firefox je rýchlejší. Brave okrem toho dosahuje svoju rýchlosť a zároveň spotrebúva veľmi málo zdrojov, čo je obzvlášť pozoruhodné pre prehliadač založený na prehliadači Chromium, pretože tieto sú známe najmä tým, že zožierajú veľké množstvo pamäte RAM, najmä.

Vivaldi

Vivaldi je najrýchlejší prehliadač na pracovnej ploche, je však potrebné zistiť, či sa to dá dosiahnuť aj na mobilných zariadeniach, pretože táto verzia prehliadača je stále vo svojej beta verzii. Rovnako ako Brave, aj Vivaldi zaberá veľmi málo zdrojov pre prehliadač založený na prehliadači Chromium, pričom v priemere približne 80 percent RAM využíva samotný prehliadač Chrome..

Ďalej môžete tiež hibernácie kariet, čo výrazne znižuje spotrebu pamäte RAM, ale zvyšuje zaťaženie šírky pásma, pretože musíte hibernácie znova načítať od nuly.

Vivaldi-Hibernácia-Tabs

safari

Aj keď je prehliadač Safari chybný mnohými spôsobmi, svieti, pokiaľ ide o výkon. V zariadeniach iOS je to najrýchlejší prehliadač v okolí. Je to niečo, čo pravdepodobne vyplýva z veľmi dobrej optimalizácie platformy, pretože spoločnosť Apple vyvíja prehliadač aj operačný systém.

Safari tiež využíva menej zdrojov ako ktorýkoľvek iný hlavný prehliadač a často zaberá iba polovicu pamäte RAM, ktorú prehliadač Chrome robí. Aj keď jeho výkon je vynikajúci, prehliadaču Apple v mnohých iných ohľadoch chýba, o čom sa môžete dozvedieť všetko prečítaním našej recenzie Safari.

zabezpečenia

Ak sa obávate obzvlášť malwaru a počítačovej kriminality, pri výbere webového prehľadávača by mala byť najdôležitejšou oblasťou bezpečnosť. Medzi dôležité faktory patrí frekvencia aktualizácií, databázy bezpečného prehliadania, upozornenia na pripojenia HTTP a schopnosť blokovať prvky, ako sú reklamy, kontextové okná a JavaScript..

Manipulácia s heslom je tiež veľmi dôležitá, ale mali by ste použiť jedného z našich najlepších správcov hesiel bez ohľadu na to, ako váš prehliadač chráni vaše prihlasovacie údaje.

Puffin

Žiadny iný prehliadač nemôže súťažiť s Puffinom, pokiaľ ide o bezpečnosť, vďaka jedinečnému spôsobu, akým je prehliadač zostavený. Namiesto lokálneho spustenia kódu webovej stránky na vašom počítači robí Puffin všetku prácu na svojich vlastných serveroch. To znamená, že do vášho skutočného zariadenia sa nikdy nedostane škodlivý softvér, čo znemožňuje infikovať stroj tradičnými spôsobmi.

Tento prístup účinného „streamovania“ webových stránok do vášho počítača robí väčšinu z našich ďalších bezpečnostných kritérií irelevantných. Je to preto, že keď ste chránení za servermi Puffin, nemusíte blokovať JavaScript, časté aktualizácie zabezpečenia ani databázy bezpečného prehliadania..

Prehliadanie nezabezpečeného pripojenia HTTP však stále predstavuje riziko, pretože to znamená, že vašu komunikáciu možno zachytiť medzi servermi Puffin a webom, ku ktorému sa snažíte získať prístup. Bohužiaľ, Puffin nerobí veľmi dobre, aby varoval používateľov, keď sa to deje, pretože jedinou indikáciou je absencia štandardného zeleného zámku pre pripojenia HTTPS..

Puffin-HTTP Varovanie

S Puffinom sa to však stáva viac problémom z hľadiska ochrany súkromia ako zabezpečenia, pretože ktokoľvek, kto zachytí vašu nezašifrovanú komunikáciu, nebude môcť urobiť nič viac, ako len počúvať. K dispozícii je tiež zabudovaný blokovač reklám, čo je dobrá vec pretože v prehliadači nie sú k dispozícii žiadne rozšírenia tretích strán. 

Existuje mnoho ďalších dobrých dôvodov na použitie Puffinu, najmä v systéme Android alebo iOS, kde je veľmi rýchly a prichádza so vstavanými ovládacími prvkami pre online hry. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto jedinečnom a zaujímavom prehliadači, nezabudnite si prečítať našu recenziu Puffin.

Tenta

Tenta je prehliadač navrhnutý s ohľadom na bezpečnosť a ochranu súkromia. Existuje množstvo funkcií, ktoré zvyšujú vašu bezpečnosť pri prehliadaní, napríklad zahrnutie blokovania reklám a rozšírenia HTTPS Everywhere, ktoré núti všetky webové stránky, aby sa pripojili cez HTTPS, ak môžu. 

Pre tie webové stránky, ktoré vôbec neposkytujú pripojenie HTTPS, Tenta predstavuje jasné varovanie, že nie ste v bezpečí.

Tenta-Extensions

Prehliadač je tiež úplne šifrovaný. Aby ste mohli dokonca vidieť priečinok Tenta, musíte mať v skutočnosti root prístup k svojmu zariadeniu Android. Ak tak urobíte, súbory sú stále šifrované a zbytočné pre kohokoľvek iného, ​​kto má prístup k vášmu zariadeniu.. 

Bohužiaľ neexistuje žiadna databáza bezpečného prehliadania a neexistuje spôsob, ako zakázať alebo blokovať JavaScript, ale toto sú menšie problémy vzhľadom na všetky skvelé bezpečnostné funkcie Tenty.

Pokiaľ povolíte vstavanú sieť VPN, váš skutočný zážitok z prehliadania je chránený aj šifrovaním AES-256 (ďalšie informácie nájdete v našom popise článku o šifrovaní). 

Protokol mimicVPN v prehliadači navyše môže oklamať bloky VPN väčšiny webových stránok, aby si mysleli, že nepoužívate VPN vôbec. Ak nie ste oboznámení s VPN a ich protokolmi, pozrite si naše rozdelenie protokolov VPN.

Poskytovanie ešte väčšej ochrany proti fyzickým útokom je možnosť „masky prehliadača“, ktorá zakáže snímky obrazovky. Môžete dokonca nastaviť, aby prehliadač automaticky ukončil všetky karty pri každom zatvorení prehliadača.

Tenta-Mask-Browser

Ak však prehľadávač nastavíte správne, tieto ochrany by však nemali byť potrebné, pretože prehliadač môžete uzamknúť za kódom PIN, ktorý nie je uložený na žiadnom serveri. To znamená, že na konci Tenty nebude vystavený narušeniu alebo úniku údajov.

Vivaldi

Aj keď to nie je tak zamerané na bezpečnosť ako naše dva predchádzajúce záznamy, Vivaldi v tomto ohľade stále odvádza skvelú prácu. Jeho frekvencia aktualizácií je vynikajúca, pretože dostáva nové vydanie približne raz týždenne.

Vivaldi-Services

Prehliadač tiež používa Bezpečné prehliadanie Google na ochranu používateľov pred škodlivými webovými stránkami, čo je vynikajúcou voľbou pre danú úlohu.

Vivaldi-HTTP Varovanie

Varovanie pred nezabezpečenými pripojeniami HTTP je jasné a viditeľné. Aj keď nie sú predinštalované žiadne blokovače reklám ani iné rozšírenia zabezpečenia, kompatibilita Vivaldi s väčšinou rozšírení prehliadača Chrome uľahčuje pridanie týchto funkcií.

súkromia

Nakoniec sa teraz pozrieme na to, ktoré z najlepších súkromných prehliadačov sú najlepšie. Už sme nejaký čas hovorili o tom, čo presne definuje súkromie webového prehľadávača, vrátane pravidiel zhromažďovania údajov, reputácie samotných spoločností a sledovania a kontroly súborov cookie.

Tor je samozrejme vynikajúcou možnosťou pre anonymitu, ale pretože sme to už na začiatku nášho článku venovali, zameriame sa na ďalšie tri tradičné prehliadače, ktoré neprichádzajú s rovnakými problémami so zabezpečením, ktoré sú s nimi spojené.. 

Pretože je tu iba toľko prehliadača, ktorý dokáže chrániť vaše súkromie, odporúčame vám prečítať si nášho sprievodcu anonymným prehliadaním bez ohľadu na to, aký prehliadač nakoniec používate..

Mozilla Firefox

Firefox vyniká v oblasti súkromia a toto je pravdepodobne najväčšia sila prehliadača. Pravdepodobne to vyplýva zo skutočnosti, že Mozila – spoločnosť, ktorá vyvíja prehliadač Firefox – je nezisková organizácia, ktorá nemá motiváciu zhromažďovať vaše informácie..

Prehliadač tiež obsahuje niektoré z najlepších ovládacích prvkov ochrany osobných údajov v podniku, vďaka čomu si môžete vybrať a vybrať presne to, ktoré sledovače a súbory cookie chcete povoliť..

Firefox súkromie, Nastavenie

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti sú ľahko čitateľné a zrozumiteľné a jasne sa uvádza, že jediné údaje, ktoré Mozilla kedy zbiera, sú iba na vývojové účely a nemožno ich vystopovať späť k jednotlivým používateľom.. 

Aj toto menšie zhromažďovanie údajov však možno v nastaveniach zakázať a Mozilla každoročne vydáva správu o zárobkoch, aby používatelia mohli vidieť, odkiaľ peniaze pochádzajú a odkiaľ idú.

Tenta

Ako je uvedené v bezpečnostnej časti, Tenta sa tiež silno zameriava na súkromie. Vstavaná sieť VPN je obrovská ponuka, ak chcete zostať v anonymite, a spoločnosť Tenta vo svojich zásadách ochrany osobných údajov uvádza, že neuchováva záznamy o histórii prehliadania akéhokoľvek druhu. Je to skvelé, pretože siete VPN sa dajú ľahko zbaviť súkromia, ak spoločnosť, ktorá ich spravuje, zaznamenáva všetko, čo robíte.

Tenta-VPN

Ak chcete používať sieť VPN mimo prehľadávača, musíte bohužiaľ zaplatiť predplatný poplatok, takže ak chcete sieť VPN pre celé zariadenie, môžete prejsť na náš najlepší zoznam VPN..

Zdrojový kód spoločnosti Tenta je verejne prístupný aj na serveri GitHub, ktorý umožňuje odborníkom a programátorom overiť ich tvrdenia o ochrane osobných údajov. Od uverejnenia tohto článku sa v tejto súvislosti nevyskytli žiadne červené vlajky, takže sa zdá, že nároky spoločnosti Tenta na ochranu súkromia zadržiavajú vodu. 

Môžete si tiež vybrať medzi niekoľkými poskytovateľmi DNS, čo je jedinečná funkcia, ktorá umožňuje používateľovi zvoliť si, či chce uprednostniť výkon alebo súkromie.

Puffin

Puffin je ďalšou vynikajúcou voľbou, ak máte obavy o súkromie a anonymitu. Pretože všetka vaša prevádzka prechádza servermi Puffin, v mnohých ohľadoch funguje ako VPN prehliadača, pretože žiadny z navštívených webových stránok vás nebude môcť sledovať ďalej ako uvedené servery..

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti sú tiež dobré a jasne uvádzajú, že s tretími stranami nie sú zdieľané žiadne informácie o používateľoch a protokoly sa uchovávajú iba 100 dní pred ich vyčistením. Tieto denníky sa používajú na vytváranie súhrnných prehľadov na účely vývoja, ale po vymazaní denníkov sa žiadna z informácií nemôže viazať na konkrétnych používateľov..

Záverečné myšlienky

Ako vidíte, sme veľkými fanúšikmi Vivaldi tu na Cloudwards.net. V tomto článku sa objavila v štyroch z piatich kategórií a pokiaľ ide o ochranu súkromia, nie je ani príliš za ostatnými. Brave je naša druhá voľba a je obzvlášť dobrá, ak chcete rýchly prehliadač plný funkcií. Mozilla Firefox tiež športuje veľa funkcií a jeho súkromie je vynikajúce vo všetkých smeroch.

Ak sa však na prvom mieste zaujímate o súkromie a bezpečnosť, nemôžete sa pokaziť s Tentou alebo Puffinom, pretože oba prehliadače v týchto oblastiach vynikajú. Prehliadač Chrome si tiež získal miesto na tomto zozname vďaka dobre navrhnutému a prehľadnému rozhraniu, takže ak hľadáte čo najjednoduchšie prostredie pre používateľov, mali by ste mať na pamäti prehliadač Google..

Na konci dňa sú všetky tu uvedené prehľadávače vynikajúcimi možnosťami a výber medzi nimi závisí od toho, čo si najviac ceníte, či už ide o výkon, funkcie, zabezpečenie alebo niečo iné. 

Čo si myslíte o našom výbere prehliadačov? Chýba nám tvoj obľúbený? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me