Najlepšie prehliadač pre Mac v roku 2020: Opúšťať Safari za sebou

Pre mnohých používateľov počítačov Mac je termín „webový prehliadač“ pravdepodobne synonymom „Safari“, pretože prehliadač spoločnosti Apple je na všetkých jeho zariadeniach ako predvolený. Je to však chyba, pretože prehliadač Safari nie je ani zďaleka najlepším webovým prehliadačom pre Mac alebo iOS. V tomto článku sa hlboko ponoríme do ekosystému spoločnosti Apple, aby sme našli najlepší prehliadač pre Mac a iOS.


Ak chcete preskočiť priamo k víťazovi, bude to Brave a vy si môžete prečítať našu úplnú Brave recenziu, kde sa dozviete všetko o našom výbere číslo jedna. Stručne povedané, vynikajúci šport, vynikajúci výkon, bezpečnosť a súkromie a zároveň poskytuje veľké množstvo funkcií a rozhranie, ktoré sa ľahko učia a navigujú.

Predtým, ako sa dostaneme príliš ďaleko pred seba, pozrime sa na to, aké sú naše kritériá pre toto hodnotenie.

Najlepšie webový prehliadač pre Mac 2020

Čo robí najlepší internetový prehliadač pre Mac

Z väčšej časti posudzujeme súťažiacich podľa rovnakých kritérií ako recenzie v prehliadači, ale zameriavame sa výlučne na ich verzie na zariadeniach Apple. Jadro nášho porovnania budú teda naše kritériá funkcií, jednoduchosť použitia, výkon, bezpečnosť a súkromie.

Je zrejmé, že prehliadač musí byť k dispozícii na platformách Apple, aby mohol byť tento zoznam spôsobilý, čo diskvalifikuje likes Tenta (prečítajte si našu recenziu Tenta) a Internet Explorer (prečítajte si našu recenziu programu Internet Explorer, aby ste zistili, prečo nemá Internet Explorer pre Mac dobrá vec).

Všetkých päť kategórií má rovnakú váhu, ale ak sa obzvlášť zaujímate o bezpečnosť, mali by ste si napríklad pozrieť najbezpečnejší zoznam prehľadávačov a zistiť, ktorá z nich ponúka najvyššiu ochranu (spojler: je to Puffin a môžete si prečítať našu Puffin preskúmajte, aby ste zistili prečo).

Najlepšie prehliadač pre Mac: Brave

Ako sme sa zmienili v úvode, Brave je náš najlepší výber pre Mac a iOS. Prehliadač poskytuje vynikajúcu bezpečnosť, vstavaný blokovač reklám, automatické aktualizácie na HTTPS a blokovanie skriptov. Všetky tieto nastavenia sú ľahko dostupné prostredníctvom ponuky „štíty“, ktorá tiež zobrazuje prehľad toho, čo je momentálne blokované na webových stránkach, na ktorých sa nachádzate.

Statočné-Shields

Brave tiež umožňuje používateľom blokovať rôzne druhy obsahu sociálnych médií, vrátane prihlasovacích tlačidiel Google a Facebook, ako aj vložené príspevky zo služieb Twitter, LinkedIn a Facebook. Prehliadač má tiež nastavenie, ktoré zabráni WebRTC odhaliť vašu IP adresu, čo zvyčajne vyžaduje virtuálna súkromná sieť..

BraveBlock-Social-Media

Nie je v nej zabudovaných veľa funkcií. Pretože je však Brave založený na verzii prehliadača Chromium, ktorá je zbavená spätných volaní spoločnosti Google, je kompatibilná aj s väčšinou rozšírení prehliadača Chrome, pokiaľ nevykonajú zmeny v používateľskom rozhraní prehliadača. To znamená, že do prehliadača môžete pridať najrôznejšie funkcie, pretože knižnica rozšírení prehliadača Chrome je rozsiahla.

To znamená, že je potrebné spomenúť niekoľko menších funkcií. Na stolnom aj mobilnom zariadení je k dispozícii funkcia „destilovaná stránka“, ktorá odstraňuje cudzie prvky z webovej stránky, aby sa uľahčilo čítanie. Na iOS môžete previesť akúkoľvek webovú stránku do formátu PDF, ale proces prevodu je dosť riskantný, pokiaľ nepoužívate vyššie uvedenú funkciu liehovarníka.

Statočné-PDF

Verzia systému Brave pre Mac vám umožňuje pridať ľubovoľný vyhľadávací nástroj, ktorý chcete, ako predvolený, ale to bohužiaľ neplatí pre iOS, kde ste obmedzení na päť možností služieb Google, Bing, DuckDuckGo, Qwant a Startpage.. 

Synchronizácia naprieč zariadeniami by tiež mohla byť lepšia, pretože v súčasnosti je obmedzená len na záložky, ale na strane plus nevyžaduje účet.

Statočné-search-Engines

Správa kariet bohužiaľ trochu chýba, neexistuje spôsob, ako zoskupiť karty a bez vodorovného posúvania. Môžete však pripnúť karty a povoliť panel kariet v systéme iOS, čo je pre platformu nezvyčajná funkcia.

Statočné-iOS tabbar

Výkon je špičkový vo všetkých ohľadoch, pretože Brave je neuveriteľne rýchly prehliadač a iba Vivaldi ho prekonal z hľadiska rýchlosti v počítačoch Mac. V systéme iOS to ešte nie je tak ďaleko, je to stále jedna z najrýchlejších možností. Okrem toho je spotreba RAM prekvapivo nízka, najmä v prehliadači založenom na prehliadači Chromium.

Odvážny tiež svieti v otázke súkromia. Pravidlá spoločnosti v oblasti zhromažďovania údajov sú priame a uvádzajú, že spoločnosť Brave nikdy nezhromažďuje žiadne údaje, s výnimkou určitých služieb tretích strán, ako je napríklad Bezpečné prehliadanie Google, ktoré možno zakázať.

Statočné-Privacy-Services

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia

Brave Rewards je ambiciózna iniciatíva, ktorej cieľom je zmeniť spôsob fungovania online reklamy. Namiesto toho, aby prinútil reklamy od svojich používateľov, im Brave umožňuje zvoliť si prijímanie prispôsobených reklám a za každú reklamu, ktorej sa im zobrazuje, je používateľ odmenený kreditmi. Tieto kredity potom môžu byť použité ako dary pre tvorcov obsahu alebo webové stránky, ktoré sa zaregistrovali do programu.

Statočné-Rewards

Pretože používateľ sa musí prihlásiť, reklamy sa prispôsobujú na základe údajov uložených na ich zariadení. To úplne eliminuje potrebu sledovačov tretích strán, čo znamená, že aj keď sú reklamy prispôsobené pre vás osobne, vaše súkromie zostáva nedotknuté.

Verzia Brave pre stolné počítače tiež podporuje Tor, čo je veľmi neobvyklá funkcia, ktorú zabudoval, pretože žiadny iný prehliadač okrem vyhradeného Tor Browser (prečítajte si našu recenziu Tor).

Statočné-Tor

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox je ďalšou vynikajúcou voľbou prehľadávača v systémoch Mac a iOS a bol by na prvom mieste nášho zoznamu, ak by nebol pre aplikáciu Brave. V súčasnom stave je rozdiel medzi týmito dvoma súbormi veľmi malý, ale Brave sme dali výhodu pre jeho vynikajúcu kontrolu zabezpečenia a ochrany osobných údajov, aj keď Firefox v tejto otázke neušetrí.

Firefox-security-Nastavenia

Firefox pre Mac používa Bezpečné prehliadanie Google na ochranu používateľov pred škodlivými webovými stránkami a počítačovými zločincami. Kontroly ochrany osobných údajov vám navyše poskytujú podrobnú kontrolu nad tým, čo umožňujú sledovače a súbory cookie. 

Heslá môžu byť chránené pomocou hlavného hesla, ale toto je, bohužiaľ, v predvolenom nastavení povolené, takže vaše heslá nie sú chránené pred nikým, kto má fyzický prístup, ak tak neurobíte. Hoci je hlavné heslo dobré, nie je to náhrada za inštaláciu najlepšieho správcu hesiel.

Firefox-Master-heslo

Firefox je aktualizovaný veľmi často, čo je ďalší zásadný aspekt bezpečnosti prehliadača. Okrem toho sú konkrétne zraniteľné miesta vo všeobecnosti opravené do jedného alebo dvoch dní od ich objavenia.

Existuje množstvo možností na prispôsobenie. Môžete pridať nespočet tém a presunúť takmer každé tlačidlo a prvok používateľského rozhrania na ľubovoľné miesto, ktoré uprednostňujete. Synchronizácia medzi zariadeniami je vynikajúca a umožňuje vám bez problémov presunúť celý zážitok z prehliadania medzi počítačmi Mac, iPhone a iPad.

Firefox Prispôsobenie

Môžete nastaviť predvolený vyhľadávací nástroj na všetko, čo chcete, a rozbaľovacia ponuka pod panelom s adresou vám poskytuje rýchly a ľahký prístup ku všetkým vašim alternatívnym poskytovateľom vyhľadávania. Zahrnutý nástroj na snímanie obrazovky je neuveriteľne užitočný na snímanie dlhých webových stránok, pretože sa neobmedzuje iba na to, čo je momentálne na obrazovke, napríklad na nástroj na snímanie obrazovky, ktorý je súčasťou OS..

Firefox Vyhľadávače

Okrem toho nie je do prehliadača pečených veľa funkcií. Toto však nie je také veľké riešenie, pretože Firefox je obdarený rozsiahlou knižnicou doplnkov, na druhom mieste oproti prehliadaču Chrome..

Firefox je tiež neuveriteľne rýchly a je v hornej časti prehliadačov, pokiaľ ide o rýchlosť v systémoch iOS aj Mac. Aj keď je spotreba pamäte RAM pomerne vysoká, pri otvorení veľkého množstva kariet je pomerne nízka a karty môžete prepnúť do režimu spánku, aby ste ešte viac zvýšili výkon.. 

Firefox pre Mac namiesto minimalizovania kariet do bodu nejasnosti využíva vodorovný posuvník, vďaka ktorému je správa kariet bezbolestná..

Firefox Záložky

V systéme iOS sa toho veľa nedá povedať, ale je treba spomenúť niekoľko menších funkcií. K dispozícii je vstavaný skener QR kódu a ponuka v pravom dolnom rohu vám umožňuje deaktivovať všetky obrázky – čo je ideálne pre používateľov s obmedzenou šírkou pásma – a povoliť nočný režim.

Firefox-Mobile-Vlastnosti

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Firefox

Firefox skutočne vyniká tým, že sa dlhodobo angažuje v ochrane osobných údajov používateľov. Pretože Mozilla – spoločnosť za Firefoxom – je nezisková organizácia, nemá žiadnu motiváciu zhromažďovať údaje o používateľoch, pretože nepotrebujú predávať osobné informácie ani zobrazovať reklamy na financovanie rozvoja.. 

Niektoré menšie informácie sa však zhromažďujú na účely vývoja, ale aj to môže používateľ zakázať. Ak chcete získať úplné informácie o silných a slabých stránkach Firefoxu, prečítajte si našu úplnú recenziu Firefoxu.

Google Chrome

Pokiaľ ide o čísla použitia, Chrome je nesporným kráľom webových prehliadačov. V závislosti od vášho zdroja prechádza prehliadačom Google 45 až 70 percent všetkej webovej prevádzky a existuje veľa dobrých dôvodov pre jeho neuveriteľnú popularitu..

Prehliadač Chrome je predovšetkým mimoriadne ľahko použiteľný a dobre navrhnutý prehliadač. Vďaka svojej popularite sa stal v mnohých ohľadoch priemyselným štandardom, čo znamená, že používateľské rozhranie sa bude zdať známe takmer bez ohľadu na to, z ktorého prehliadača prepnete..

Chróm-Mac-UI

Najväčšou prednosťou prehliadača Chrome je jeho kladne veľká knižnica rozšírení. Tisíce a tisíce aplikácií sú k dispozícii na stiahnutie, pokrývajúce každý prípad použitia, od zapisovania poznámok a vírusovej ochrany po blokovanie reklám a rozšírenie zabezpečenia. Ak vás zaujíma, aké rozšírenia by ste si mali stiahnuť, prečítajte si náš zoznam najlepších rozšírení zabezpečenia prehľadávača. 

Aj keď v prehliadači nie je veľa pokročilých funkcií, pre prehliadač Chrome to nie je tak veľká z dôvodu veľkého počtu dostupných rozšírení..

Synchronizácia viacerých zariadení je vynikajúca a nedá sa ľahšie nastaviť. Všetko, čo musíte urobiť, je prihlásiť sa pomocou účtu Google a prehliadač Chrome sa postará o zvyšok. Spoločnosť Google to však odovzdáva značné množstvo informácií, takže tí, ktorí sa zaoberajú ochranou súkromia, môžu chcieť synchronizáciu ručne vykonať podľa nášho sprievodcu, ako namiesto toho zálohovať prehliadač Google Chrome..

Chróm-Sync

Používatelia s ochranou súkromia by sa však mali pravdepodobne úplne vyhnúť prehliadaču Chrome, pretože jeho výsledky v tejto oblasti sú neskutočné. V priebehu rokov spoločnosť trápila nespočetné množstvo škandálov v oblasti súkromia a jej politika zhromažďovania údajov je nejasná a znepokojujúca, pretože ľahko pripúšťa ukladanie najrôznejších informácií o svojich používateľoch..

Aj keď spoločnosť Google tvrdí, že uvedené informácie nepredáva, ľahko pripúšťa, že ich používa na prispôsobenie a optimalizáciu reklám. Spoločnosť Google vám ponúka spôsob, ako vymazať svoje používateľské údaje, ktoré môžete dosiahnuť vykonaním krokov uvedených v našom článku o tom, ako vymazať svoju históriu Google. Spoločnosť Google však klamala už predtým, takže kto vie, či skutočne niečo odstráni navždy.

Bezpečnosť je však dobrá, pretože Google často prehliadač Chrome aktualizuje a rýchlo opravuje bezpečnostné otvory hneď po ich zistení. Bezpečné prehliadanie Google je v predvolenom nastavení povolené, čo vás chráni pred škodlivými webovými stránkami. Varovanie HTTP je tiež dobré, pretože jasne uvádza, že vaše pripojenie nie je bezpečné.

Chróm-HTTP Varovanie

Výkon je tiež solídny, pretože prehliadač Chrome je rýchly prehliadač v systémoch Mac aj iOS. Nanešťastie sa stretáva s vysokou spotrebou zdrojov, ktorá v spojení so strašným súkromím chráni prehliadač Chrome z dvoch najlepších miest na našom zozname..

Ďalšie dôvody, prečo sa nám Google Chrome páči

Prehliadač Chrome je hlboko integrovaný do rôznych služieb spoločnosti Google, takže používatelia, ktorí často používajú aplikácie ako Disk Google alebo Dokumenty Google, zistia, že tieto programy fungujú v prehliadači mimoriadne dobre.. 

V predvolenom nastavení je zahrnutý aj Prekladač Google, ktorý vám umožňuje ľahko prekladať webové stránky vo väčšine jazykov. Úplné rozdelenie nájdete ako vždy v našej prehliadači Google Chrome.

Vivaldi

Vivaldi bol jasným víťazom nášho zoznamu najlepších prehľadávačov celkovo, ale v tomto rebríčku skončil na štvrtom mieste. Dôvodom je skutočnosť, že v súčasnosti nie je k dispozícii žiadna verzia prehľadávača pre iOS, ktorá tvorí dve tretiny ekosystému Apple..

To znamená, že Vivaldi je vynikajúci prehliadač pre Mac. Ako je uvedené v našej recenzii Vivaldi, jej prispôsobenie je na špičkovej úrovni, pretože prehliadač vám umožňuje zmeniť takmer všetky aspekty jeho vzhľadu a dojmu. To zahŕňa rôzne témy, farby a písma, ako aj schopnosť presunúť takmer každé tlačidlo a prvok ponuky do inej časti obrazovky..

Vivaldi-Prispôsobenie

Prehliadač je plný malých funkcií, od vytvárania poznámok až po špecializovaný nástroj na snímanie obrazovky. Vaše poznámky a snímky obrazovky môžu byť prepojené a zviazané s adresou URL. K dispozícii je zobrazenie pre čitateľa, ktoré optimalizuje články pre ľahšie čítanie..

Okrem všetkých natívnych funkcií je Vivaldi kompatibilný aj s väčšinou obrovskej knižnice rozšírení prehliadača Chrome, pretože je postavený na prehliadači Chromium (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Chromium)..

Vivaldi vám umožňuje synchronizovať každú časť prehliadania medzi zariadeniami, ale keďže v systéme iOS nie je k dispozícii žiadna verzia, pre používateľov počítačov Mac je to väčšinou užitočné na prenos vašich preferencií a histórie medzi stolnými zariadeniami..

Vivaldi-Sync

Ak sa prihlásite na synchronizáciu s programom Vivaldi, získate tiež prístup k e-mailovému hostiteľovi a blogu, ale obe sú dosť základné, preto by ste si mali pozrieť zoznamy najlepších poskytovateľov hostingu e-mailov a najlepších poskytovateľov webhostingu, pokiaľ ide o alternatívy. zaujímaš sa.

Vivaldi je tiež mimoriadne ľahko použiteľný a obsahuje praktické ovládacie prvky navigácie, ako napríklad tlačidlo prevíjania dozadu, ktoré vás privádza späť na poslednú navštívenú doménu (na rozdiel od poslednej webovej stránky) a rozbaľovacie menu s vašou nedávnou históriou vyhľadávania a alternatívnym vyhľadávaním. poskytovatelia. 

Správa kariet je vynikajúca, pretože karty môžete zoskupovať do skupín a dokonca medzi nimi rozdeliť obrazovku.

Vivaldi-Splitscreen

Karty, ktoré ste otvorili, ale ešte ste ich nepozerali, sú označené ako neprečítané a máte tiež možnosť pripnúť karty, aby ste ich ochránili pred náhodným zatvorením. Existuje cyklovač kariet, ktorý môžete otvoriť stlačením klávesov „ctrl + karta“, ako aj samostatná ponuka kariet na paneli úloh na ľavej strane obrazovky. 

Ďalej môžete na tento panel úloh pripnúť konkrétne webové stránky, ktoré vám poskytujú nepretržitý rýchly prístup k nim bez toho, aby ste pre ne museli otvárať špeciálne karty..

Vivaldi-Klincový Website

Vivaldi je tiež neuveriteľne rýchly a ľahko prekonáva akýkoľvek iný prehliadač v systéme Mac. Okrem toho sa to podarí, zatiaľ čo spotreba RAM je pomerne nízka, v priemere o 20 percent menej ako Google Chrome. Možnosť hibernácie kariet ďalej znižuje spotrebu zdrojov, čo je často problém pre prehliadače založené na prehliadači Chromium..

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Vivaldi

Bezpečnosť a súkromie spoločnosti Vivaldi sú tiež vynikajúce. Bezpečné prehliadanie Google vás chráni pred škodlivými webovými stránkami a program Vivaldi sa aktualizuje tak často ako raz za týždeň, čo je prvotriedne. Prehliadač vám tiež dáva jasné varovanie pri pripájaní sa cez HTTP namiesto HTTPS. 

Pokiaľ ide o ochranu osobných údajov, pravidlá spoločnosti Vivaldi pre zber údajov sú veľmi dobré a jasne sa v nich uvádza, že na interné účely sa zhromažďujú iba niektoré menšie a anonymné informácie..

Puffin

Puffin sa v tomto zozname umiestňuje na prvom mieste najmä vďaka svojej jedinečnej bezpečnosti a súkromiu, ako aj vynikajúcej verzii pre iOS. Jeho slabé zobrazovanie v počítačoch Mac (a stolných počítačoch všeobecne) je však pevne na piatom mieste, a nie vyššie v našom zozname.

Využitím jedinečného prístupu k prehľadávaniu chráni Puffin používateľov „streamovaním“ všetkých webových stránok, ktoré navštevujú prostredníctvom svojich vlastných serverov. To znamená, že žiadny malware vložený do kódu webovej stránky sa nikdy nedostane k vášmu počítaču a ktokoľvek, kto sleduje vaše sledovanie, tak nebude môcť urobiť ďalej ako servery Puffin..

V prípade systému iOS má tento prístup tiež vynikajúcu rýchlosť. V skutočnosti je Puffin zďaleka najrýchlejší prehliadač, ktorý sme testovali na platforme, dokonca rýchlejšie ako pôvodný prehliadač Safari. Prehliadač okrem toho strháva webové stránky iba na základné prvky, čo vedie k významnému ukladaniu údajov, čo je dar z nebies pre používateľov s obmedzenou šírkou pásma.

[thummb id = 40109 nocopy = true]

Bohužiaľ, veľká rýchlosť sa nevzťahuje na Mac, kde je Puffin často pomalý a pomalý a občas trpí výrazným oneskorením pri vstupe. Čo je horšie pre verziu pre počítače, je skutočnosť, že musíte zaplatiť predplatné, aby ste ju mohli používať vôbec, čo je prinajmenšom nezvyčajné pre webový prehľadávač.. 

Ste tiež obmedzení na vyhľadávacie nástroje Google, Bing, Naver a Yandex, čo je trochu reštriktívne.

alky Vyhľadávače

Bezplatná verzia pre iOS je tiež obmedzená, pretože na blokovanie reklám musíte kúpiť Puffin Pro za 4,99 dolárov, hoci na rozdiel od Mac je to aspoň jednorazový nákup. Napriek tomu, že je Puffin založený na prehliadači Chromium, nie je kompatibilný so žiadnymi rozšíreniami prehliadača Chrome a sám o sebe neponúka. Neexistuje tiež spôsob, ako synchronizovať čokoľvek medzi zariadeniami, čo je výrazná nevýhoda.

V prehliadači je zabudovaných niekoľko dôležitých drobných funkcií vrátane možnosti ukladania priamo do cloudu vo forme Dropbox, Disk Google a OneDrive (prečítajte si porovnanie Dropbox verzus Disk Google vs. OneDrive). Toto všetko sú dobré možnosti, ale žiadna z nich nie je naším najlepším úložiskom v cloude, pretože uprednostňujeme server Sync.com (prečítajte si našu recenziu na serveri Sync.com)..

K dispozícii je tiež podpora pre gamepad, klávesnicu a myš na iOS, čo je vynikajúce pre hranie hier prehliadača. Verzia iOS vám tiež umožňuje prístup k čítačke správ, ako aj k svetlým a tmavým témam, ale je to z hľadiska prispôsobenia.

Puffin-Save-To-Cloud

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Puffin

Ak väčšinu svojho prehľadávania v systéme iOS robíte, môže byť pre vás Puffin tým najlepším prehliadačom. Ak však potrebujete synchronizáciu naprieč zariadeniami a spoľahlivé prehliadanie na počítači, môžete hľadať inde.

Používatelia, ktorí sa počas prehliadania obávajú o svoju bezpečnosť alebo súkromie, by však mali Puffin napriek jeho nedostatkom vážne zvážiť, pretože žiadny prehliadač sa v tejto konkrétnej aréne nemôže priblížiť konkurencii..

Čestné uznania

Teraz, keď sme sa zaoberali piatimi najlepšími prehliadačmi pre systémy Mac a iOS, je na čase pozrieť sa na dva, ktoré ho neurobili na našom zozname, ale stále im majú čo ponúknuť.

operný

Opera nie je v žiadnom prípade zlý prehliadač a v skutočnosti získala vynikajúce skóre v oboch funkciách a ľahkosti použitia v našej prehliadke Opera. Jeho súkromie je, žiaľ, strašné a bezpečnosť aj rýchlosť sú prinajlepšom priemerné. 

Opera však napriek podpore obrovskej knižnice rozšírení prehliadača Chrome obsahuje aj množstvo drobných funkcií, ako napríklad integrovanú sieť VPN a integráciu sociálnych médií..

Opera-homepage-2019

safari

Safari je predvolený prehliadač a je predinštalovaný v systémoch iOS aj Mac. Aj keď nie sme veľkými fanúšikmi prehliadača Safari, ak hľadáte iba rýchly prehliadač s nízkou spotrebou zdrojov, je to dobrá voľba. 

Ako sme však uviedli v našej recenzii Safari, trpí tiež nedostatkom funkcií, frustrujúcim používateľským rozhraním a hroznou bezpečnosťou, a preto sa nedostal na náš hlavný zoznam..

Safari-homepage-2019

Záverečné myšlienky

Aj keď je Vivaldi celkovo najobľúbenejším prehliadačom, nedostatok verzie iOS v tomto porovnaní vážne bolí, ale stále sme cítili, že si zaslúži miesto pre svoje vynikajúce predstavenie na počítačoch Mac. Namiesto toho Brave – náš druhý najobľúbenejší prehliadač celkovo – vyhrá víťazstvo tým, že ponúka prehliadač, ktorý vyniká v každej kategórii na všetkých zariadeniach Apple..

Firefox, Chrome a Puffin sú tiež skvelé možnosti, ale z rôznych dôvodov. Firefox je vynikajúci všade, zatiaľ čo obrovská knižnica rozšírení a čisté používateľské rozhranie prehliadača Chrome pôsobia ako protiváha k jeho hroznému záznamu o ochrane súkromia a nezničiteľnému hladu po pamäti RAM..

Medzitým má Puffin veľký úžitok z jedinečného prístupu k prehliadaniu, ktorý zaručuje skvelý výkon, bezpečnosť a súkromie. Bohužiaľ, hoci na operačnom systéme iOS funguje veľmi dobre, v prípade počítačov Mac je to veľmi odlišný príbeh, pretože je často pomalý a nereaguje. Ak ho chcete používať, musíte zaplatiť predplatné. Napriek tomu sme cítili, že vynikajúca verzia systému iOS si ju získala na našom zozname.

Aký prehliadač používate na svojom počítači Mac alebo iOS? Vynechali sme tvojho obľúbeného? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map