Najlepšie prehliadač pre Android v roku 2020: Prehľadávanie na cestách

Keďže sa celosvetový web vplížil do všetkých aspektov spoločnosti, webové prehliadače sa stali súčasťou každodenného života väčšiny ľudí. Bohužiaľ, je bežné, že sú vynikajúci na jednej platforme, ale oveľa menej na inej platforme. Ak ste používateľom systému Android, ktorý hľadá nový spôsob surfovania po webe pomocou telefónu, tento zoznam najlepších prehliadačov pre systém Android vám pomôže nájsť ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám..


Aby sme posúdili, ktorý prehliadač je pre Android najlepší, z väčšej časti sa pozrieme na naše štandardné kritériá pre recenzie prehliadača, ale zameriavame sa výlučne na verzie systému Android. Kritériá sú vlastnosti, jednoduchosť použitia, výkon, bezpečnosť a súkromie, ktoré sú dôležitými aspektmi.

Aj keď si myslíme, že Vivaldi je vo všeobecnosti najlepším prehliadačom, jeho verzia pre Android je stále v počiatočnej fáze beta a ako taká zostáva trochu požadovaná. Z tohto dôvodu ho ostatné možnosti internetového portálu so zavedenou prítomnosťou na platforme vytlačia z tohto zoznamu.

Namiesto toho je víťazom spoločnosť Puffin, pretože jej jedinečný prístup „streamovania“ znamená, že ponúka vynikajúcu bezpečnosť, súkromie a výkon v smartfónoch s Androidom a zároveň dokáže poskytovať množstvo užitočných drobných funkcií. V skutočnosti je Puffinova bezpečnosť tak dobrá, že sme ju nazvali najbezpečnejším webovým prehliadačom na trhu, čo jej tiež pomohlo dostať sa na vrchol tohto porovnania..

Najlepšie prehliadač pre Android 2020

Čo robí prehliadač najlepším pre Android?

Na čo by ste mali pamätať pri rozhodovaní, ktorý prehliadač Android je najlepší, okrem našich bežných kritérií? Je zrejmé, že musí ponúkať verziu pre platformu Android, aby sa vylúčili možnosti prehliadača Safari (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Safari) a Internet Explorer (prečítajte si našu recenziu pre prehliadač Internet Explorer)..

Výkon prehliadačov v systéme Android je tiež dôležitý, rovnako ako synchronizácia naprieč zariadeniami. Ak je k dispozícii na iných platformách ako Android, chceme vidieť solídny proces synchronizácie, ktorý používateľom umožní prenášať všetky časti svojho internetového zážitku medzi svojimi zariadeniami vrátane histórie, nastavení, záložiek, otvorených kariet a ďalších.

Nakoniec, aj keď rozšírenia a doplnky sú bežné pre webové prehliadače na počítači, v systéme Android sú výrazne zriedkavejšie. Niektoré prehliadače ich však ponúkajú, takže to môže byť ďalší obrovský bonus.

Najlepšie prehliadač pre Android: Puffin

Puffin je vynikajúci prehliadač pre Android, z veľkej časti kvôli tomu, ako Puffin „streamuje“ všetok webový prenos prostredníctvom svojich vlastných serverov. Nielenže je to skvelé pre bezpečnosť a súkromie, ale tiež to vedie k vynikajúcemu výkonu. V skutočnosti je Puffin rýchlejší ako každý prehliadač, ktorý sme testovali na systéme Android, čo je výsledkom odstránenia zbytočného nadúvania webových stránok skôr, ako sa dostane k vám..

Okrem veľkej rýchlosti vám to tiež ušetrí dobrú šírku pásma, pretože webové stránky sa často zobrazujú na zlomkoch svojej skutočnej veľkosti skôr, ako sa zobrazia na obrazovke.. 

Puffin-Data-Saving

Ako sme stručne uviedli, vedie to tiež k vynikajúcej bezpečnosti a ochrane osobných údajov, pretože webové stránky vás nebudú môcť sledovať ďalej ako servery Puffin a malware vložený do webových stránok nikdy nedosiahne vaše zariadenie.. 

To znamená, že väčšina bežných kritérií bezpečnosti nie je relevantná, pretože nie je potrebné blokovať skripty alebo databázy bezpečného prehliadania, aby vás ochránili pred počítačovými zločincami..

Správa kariet je tiež vynikajúca. Okrem tradičnejšej ponuky pre mobilné zariadenia je v hornej časti obrazovky panel kariet. Akonáhle otvoríte dosť kariet, stanú sa rolovateľnými, čo je prakticky nevyhnutnosť na malej mobilnej obrazovke. Aktuálne aktívna karta je zväčšená, čo uľahčuje vyhľadanie. Samotná ponuka záložiek vám umožňuje upraviť veľkosť ukážok, čo je pekné.

Puffin-Tab-Menu

Puffin umožňuje používateľom ukladať súbory priamo do cloudu, pričom ako voliteľné sú dostupné Dropbox, Disk Google a OneDrive. Ak máte záujem o používanie jednej z týchto cloudových služieb, nezabudnite si pozrieť naše porovnanie Dropbox verzus Disk Google a OneDrive, ako aj kontrolu Dropboxu, kontrolu Disku Google a kontrolu OneDrive.. 

Žiadna z nich však nie je našou voľbou pre najlepšiu službu úložiska v cloude, ktorá je poctou spoločnosti Sync.com (prečítajte si našu recenziu na serveri Sync.com).

Puffin-Save-To-Cloud

Okrem toho je Puffin vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú hrať prehliadačové hry na svojom zariadení s Androidom, pretože prichádza so vstavaným virtuálnym gamepadom, ako aj s podporou klávesnice a myši..

Puffin-Gamepad

K dispozícii je funkcia divadla, vďaka ktorej sú prehrávače Flash na celej obrazovke, ale podpora Flash je bohužiaľ k dispozícii iba počas „dňa“, pokiaľ nevykonáte jednorazový nákup Puffin Pro za 4,99 dolárov.. 

Ďalším obmedzením bezplatnej verzie je, že neobsahuje žiadny blokovač reklám, a pretože spoločnosť Puffin nepodporuje rozšírenia, nákup variantu „pro“ je jediný spôsob, ako sa ušetriť od nepríjemnej online reklamy..

Aj keď nie je k dispozícii veľa prispôsobení, môžete prepínať medzi svetlým a tmavým motívom. Bohužiaľ, pokiaľ ide o predvolené vyhľadávacie nástroje, máte rovnako obmedzený výber, sú k dispozícii iba štyri možnosti: Google, Bing, Naver a Yandex..

alky Vyhľadávače

Jediným hlavným problémom Puffinu je okrem obmedzení jeho bezplatnej verzie úplná absencia synchronizácie medzi zariadeniami. Avšak, ako sa dostaneme v nasledujúcej sekcii – stolný prehliadač Puffin je každopádne v priemere priemerný, takže to nie je taká veľká strata, ako by mohla byť.. 

Varovanie pre nezabezpečené pripojenia HTTP neexistuje, ale pre Puffin je to menej dôležité ako pre iné prehliadače, pretože napriek tomu ste chránení jeho servermi..

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Puffin

Hoci je Puffin pre Android vynikajúci prehliadač, to isté sa nedá povedať pre jeho verziu pre počítače. Ak chcete Puffin používať aj na Windows alebo Mac, musíte sa zaregistrovať na odber, ktorý vám prinesie buď 12 dolárov ročne, alebo 2 doláre mesačne. Jedná sa o veľmi nezvyčajný model speňaženia pre webový prehľadávač a platenie peňazí za niečo, čo môžete získať zadarmo, je zriedka populárnou možnosťou..

To znamená, že si Puffin zachováva svoju vynikajúcu bezpečnosť a súkromie na počítači, ale bohužiaľ nie jeho rýchlosť. Aj keď vykonávanie na strane servera vedie k vyšším rýchlostiam v systéme Android, z nejakého dôvodu je výsledkom opak na stolných počítačoch, kde Puffin trpí nízkou rýchlosťou, oneskorením a pomalými časmi odozvy. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu Puffin.

statočný

Brave je ďalšou vynikajúcou voľbou, ak hľadáte najlepší prehliadač Android. Aj keď vynikajúci výkon, bezpečnosť a ochrana osobných údajov spoločnosti Puffin udržujú Brave mimo miesta číslo jedna, určite to nie je príliš pozadu, pretože rýchlosť Brave je vynikajúca, ale nie tak rýchla ako Puffin..

Brave je dodávaný s funkciou synchronizácie, ktorá vám umožní synchronizovať vaše záložky medzi zariadeniami. Deje sa tak bez potreby účtu – prehliadač si namiesto toho vyberie jednorazové overovacie kódy – čo je vynikajúce z hľadiska ochrany osobných údajov, pretože to znamená, že vaše synchronizované údaje nie sú spojené s vašou identitou. Bohužiaľ, obmedzuje sa iba na záložky, čo je menej ako ideálne.

Statočné-Sync

K dispozícii je vstavaný blokovač reklám, ktorý je vybavený funkciou „regionálny blok blokovania reklamy“. Ak z nejakého dôvodu chcete stále vidieť niektoré reklamy – možno aj na podporu svojho obľúbeného webu – ale stále vám nebude nepríjemné, aby ste boli profilovaní na základe svojej fyzickej polohy, táto možnosť vám umožní urobiť len to, pretože sa vám budú zobrazovať reklamy, ktoré nie sú lokalizované vo vašej časti sveta.

Statočné-blokovanie reklám

Praktická ponuka „štíty“ v pravom hornom rohu obrazovky vám umožňuje zistiť, koľko je blokovaných na aktuálnej webovej stránke vrátane reklám, skriptov a odtlačkov prstov. Tu môžete upraviť niektoré nastavenia zabezpečenia, napríklad zapnúť alebo vypnúť blokovanie reklám, ako aj povoliť blokovanie skriptov a ochranu odtlačkov prstov.

Statočné-Shields

Rovnako ako Puffin, funkcia Brave on Android vás obmedzuje na zoznam vopred určených predvolených vyhľadávacích nástrojov. Výber je však o niečo lepší. Pozostáva z služieb Google, Bing, Qwant, Yandex, Startpage, DuckDuckGo a DuckDuckGo Lite. Aj keď by sme radšej boli schopní pridať akýkoľvek vyhľadávací nástroj, tieto možnosti sú s najväčšou pravdepodobnosťou pre prevažnú väčšinu používateľov.

Statočné-search-Engines

Správca záložiek Brave je vynikajúci v porovnaní s inými mobilnými prehliadačmi. Vaše heslá sú chránené systémovými povereniami, čo je dobré, ale napriek tomu dôrazne odporúčame, aby ste si stiahli jedného z našich najlepších správcov hesiel, ktorý vám poskytne dodatočnú ochranu..

Statočné-Heslá

Brave má tiež posúvaciu lištu kariet v hornej časti obrazovky – samozrejme okrem špecializovaného menu – čo robí správu kariet hračkou. Podržaním tlačidla ponuky kariet získate okamžité zatvorenie všetkých otvorených kariet. 

Statočné-Tab-Bar

Ďalšou podobnosťou s výberom číslo jedna je zahrnutie protokolu HTTPS všade, ale upozornenie servera Brave na HTTP je lepšie ako upozornenie na Puffin..

Statočné-HTTP Varovanie

Na prispôsobenie je tu svetlá a tmavá téma, ale nič iné. Môžete tiež nastaviť prehľadávač, aby povolil prehrávanie videa na pozadí, čo vám umožní prepnúť na inú kartu alebo aplikáciu bez zastavenia sledovaného videa. Ak chcete získať podrobnejší pohľad na Brave a všetky jeho verzie, prečítajte si našu Brave recenziu.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia

Na rozdiel od Puffinu je Brave vynikajúcim prehliadačom na všetkých dostupných platformách. Všetky vyššie uvedené funkcie sú zahrnuté aj vo verzii pre stolné počítače, ktorá má tiež možnosť blokovať vložený obsah sociálnych médií, napríklad sekcie komentárov alebo tlačidlá „like“..

Statočné-Block-socialmedia

Pretože Brave je založený na prehliadači Chromium (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Chromium), je kompatibilný s väčšinou rozšírení prehliadača Chrome a exponenciálne zvyšuje počet dostupných funkcií.

K dispozícii je tiež vstavaná podpora pre Tor v počítačovej verzii Brave, s ktorou sa obťažuje len veľmi málo prehliadačov mimo Tor (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Tor). Ak nepoznáte Tor, prečítajte si článok o VPN v porovnaní s proxy verziou Tor, kde nájdete informácie o zlyhaní technológie a či je rovnako dobrý ako virtuálna súkromná sieť..

Tenta

Tenta je inovatívny a zaujímavý prehliadač pre Android, ktorý sa zameriava predovšetkým na bezpečnosť a súkromie. Bezplatná sieť VPN je zahrnutá bez obmedzenia rýchlosti alebo dát, čo je niečo, za čo zvyčajne musíte platiť nejaké peniaze. 

Svoju virtuálnu polohu si však nemôžete vybrať sami – s predvoleným nastavením prehliadača na „optimálnu polohu“ – pokiaľ si predplatíte verziu „pro“ za 7 dolárov mesačne alebo 60 dolárov ročne. Je to trochu drahé v prípade plánu VPN, ktorý pokrýva iba jedno zariadenie, takže ak hľadáte lepšiu možnosť, pozrite si náš najlepší zoznam VPN pre Android.

Tenta-VPN

Karty sú zoskupené do „zón“ a mnohé nastavenia prehliadača môžete upravovať podľa jednotlivých zón, napríklad preferencie VPN, to, čo má DNS používať atď. Neexistuje žiadna synchronizácia naprieč zariadeniami, ale to nie je nijako prekvapivé, pretože Tenta je momentálne k dispozícii iba v systéme Android.

Tenta-Zones

Tenta vám tiež poskytuje prístup k funkcii „úschovňa médií“, ktorá vám umožňuje šifrovať a zdieľať súbory a zároveň ich usporiadať podľa typov súborov, ako sú zvuk, video, obrázky atď..

Tenta-Media-Vault

Tenta taktiež ponúka rôzne bezpečnostné opatrenia, ktoré vás chránia, ak niekto získa fyzický prístup k vášmu zariadeniu. Celý prehliadač je šifrovaný, takže na prístup k priečinku je potrebné mať prístup do rootovského priečinka a súbory potom budú zbytočné každému, kto nemá váš kód PIN.. 

Môžete tiež zapnúť nastavenie „prehliadača masky“, ktoré zakáže snímky obrazovky a poskytuje ďalšiu ochranu pred fyzickými útokmi.

Tenta-Mask-Browser

Bezpečnostné funkcie sa tým nekončia, pretože v prehliadači je zahrnutý aj blokovač reklám, ako aj HTTPS všade, čo ho núti používať pripojenia HTTPS vždy, keď je to možné. 

Tenta-Security-Extensions

Keď sa ocitnete na pripojení HTTP – čo sa môže stať, ak web vôbec nepodporuje HTTPS – zobrazí sa upozornenie, ktoré vás upozorní na túto chybu zabezpečenia. Tenta nepoužíva bezpečnú prehľadávaciu databázu, čo je pravdepodobne rozhodnutie, ktoré vyplýva z jej zamerania na súkromie.

Tenta-HTTP Varovanie

Najväčšou slabinou Tenty – a dôvodom, prečo je na tomto zozname číslo tri – je jej priemerná rýchlosť. Aj keď to nie je ani zďaleka najpomalší prehliadač Android, každá iná možnosť v tomto zozname je rýchlejšia. Tenta navyše využíva dosť veľa pamäte RAM, čo zvyčajne nie je problémom pre používateľov systému Android.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, Tenta

Tenta je k dispozícii iba v systéme Android, takže o prehliadači nie je čo povedať, o čom sme sa už nezaoberali. Podľa vývojárov prebiehajú verzie ďalších platforiem, takže dúfajme, že sa to v blízkej budúcnosti zmení. Ak chcete získať podrobnejšie informácie, odporúčame vám prečítať si našu úplnú recenziu Tenty.

Firefox

Firefox existuje už dlhú dobu a počas desaťročí, kedy Mozilla – spoločnosť, ktorá vyvíja Firefox – nielen udržiaval relevantný prehliadač, ale aj jednu z najlepších na trhu, o čom svedčí aj naša recenzia prehliadača Firefox.. 

Synchronizácia medzi zariadeniami sa dá ľahko nastaviť a synchronizuje všetko, čo potrebujete, vrátane vašich nastavení, histórie, záložiek a dokonca aj aktuálne otvorených kariet..

Firefox Sync

Aj keď je Firefox veľmi rýchly prehliadač v počítači aj v systéme iOS, jeho rýchlosť v systéme Android v porovnaní s ostatnými položkami v tomto zozname chýba, iba výkonnosť Tenty je horšia. To nehovorí, že jeho rýchlosť je zlá, ale stačí pristáť Firefox na štvrtom mieste, skôr ako vyššie v rebríčku.

Najväčšou silnou stránkou prehliadača je bezpochyby súkromie, ktoré do značnej miery vďačí Mozille za neziskovú organizáciu bez skutočného dôvodu zhromažďovania a predaja informácií svojich používateľov. Pravidlá zberu údajov sú ľahko zrozumiteľné a hovoria o všetkých správnych veciach. Zdá sa, že výročná správa spoločnosti Mozilla o výnosoch potvrdzuje jej výroky.

Firefox tiež zobrazí upozornenie, keď máte nezabezpečené pripojenie. Na stolných počítačoch uprednostňujeme, keď sa tieto upozornenia zobrazujú so symbolom a textom, ale všeobecne menšie obrazovky zariadení s Androidom znamenajú, že to na tejto platforme nestojí. V predvolenom nastavení je tiež povolené Bezpečné prehliadanie Google, ktoré vás chráni pred škodlivým softvérom a phishingovými schémami.

Firefox-HTTP Varovanie

V systéme Android je najvýznamnejšou funkciou prehliadača Firefox existencia doplnkov. Väčšina prehliadačov ich neobťažuje ponúkať pre mobilné zariadenia, ale Firefox je výnimkou. Aj keď určite nie je z čoho vyberať, existuje niekoľko užitočných doplnkov zabezpečenia, ako sú napríklad blokátory reklám, blokátory skriptov a ďalšie..

Firefox addons

Na rozdiel od predchádzajúcich položiek v tomto zozname vám Firefox v systéme Android umožňuje pridať ľubovoľného poskytovateľa vyhľadávania z Wikipédie na YouTube do čohokoľvek iného. K dispozícii je tiež možnosť zakázať obrázky počas mobilného pripojenia, čo je pre používateľov s obmedzeným dátovým plánom neuveriteľne užitočné.

Firefox Vyhľadávače

Môžete tiež blokovať karty pri automatickom prehrávaní videa alebo zvuku, čo je vynikajúci spôsob, ako zabrániť nepríjemným webovým stránkam, ktoré vyčarujú reklamy skôr, ako sa na ne pozriete. V prehliadači bohužiaľ nie je veľa menších funkcií, ale môžete webové stránky prevádzať aspoň do formátu PDF a je tu zahrnutý aj základný režim čítania.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Firefox

Firefox je vynikajúci prehliadač na všetkých platformách a je to jeden z našich najlepších tipov všeobecne, ako si môžete prečítať v našom zozname najlepších webových prehliadačov. Aj keď je výber doplnku pre Android obmedzený, to isté sa nedá povedať pre počítače, kde sú tisíce možností na výber, ktoré ponúkajú najrôznejšie ďalšie funkcie.

chróm

Prehliadač Chrome je v súčasnosti dodávaný s väčšinou zariadení s Androidom, čo mu nepochybne pomohlo stať sa najpopulárnejším prehliadačom na platforme. Toto sa však čoskoro zmení pre používateľov v Európe z dôvodu rozhodnutia súdu. Chrome je však vynikajúcou voľbou pre prehliadač Android, aj keď nie je najlepší.

Používateľské rozhranie je čisté a ľahko si na to zvyknete a Google Translate – pravdepodobne najlepší bezplatný prekladový softvér – sa pečie priamo do prehliadača. Toto je obzvlášť užitočné, ak trávite veľa času v zahraničí, pretože vaša poloha často predvolí webové stránky do miestneho jazyka.

Chróm-Google, Prekladač

Synchronizácia medzi zariadeniami prehliadača Chrome vám umožňuje synchronizovať všetky aspekty prehliadania a ľahko sa nastavuje, pretože vyžaduje iba prihlásenie pomocou účtu Google. Ak chcete poskytnúť spoločnosti Google viac informácií, ako už máte, môžete to urobiť aj ručne. Postupujte podľa nášho sprievodcu, ako zálohovať prehliadač Google Chrome..

Chróm-Sync

Knižnica rozšírení prehliadača Chrome pre počítače je obrovská, ale rozšírenia s verziou Android bohužiaľ nie sú podporované. Vzhľadom na to, že spoločnosť Google vyvíja operačný systém Android, je to trochu sklamaním, pretože iné prehliadače, ako je Firefox, dokázali, že je to možné.

Prehliadač Chrome je tiež jedným z najrýchlejších prehliadačov, ktoré môžete nájsť v systéme Android, ale stále je pomalší ako Puffin a Brave. K dispozícii je tiež „režim lite“, ktorý po aktivácii odstráni z webových stránok, ktoré navštevujete, nepotrebné údaje, aby sa vám ušetrila šírka pásma..

Chróm-Data-Saving

Prehliadač je dodávaný s panelom kariet, ktorý na rozdiel od jeho verzie pre stolné počítače v skutočnosti umožňuje horizontálne posúvanie. Vďaka tomu je hľadanie konkrétnej karty oveľa jednoduchšie a je to záhadou, prečo to nebolo prenesené na plochu..

Chróm-Tab-Bar

Z bezpečnostných dôvodov vás upozorňujú, keď sa pripájate prostredníctvom nezabezpečeného pripojenia HTTP a v predvolenom nastavení je aktivované Bezpečné prehliadanie Google, ktoré vás chráni pred škodlivými webovými stránkami. Existuje možnosť blokovania jazyka JavaScript, ale bohužiaľ žiadne blokovanie reklám. To nie je veľmi prekvapujúce, pretože spoločnosť Google má záujem zabezpečiť, aby jej používatelia dostávali reklamy.

Chróm-HTTP Varovanie

Prehliadač Chrome vám umožňuje vybrať si medzi štyrmi predvolenými vyhľadávacími prehľadávačmi: Google, Yahoo, Bing a DuckDuckGo. Aj keď tento výber nie je zlý, dôrazne by sme radi pridali akýkoľvek vyhľadávací nástroj (napríklad s prehliadačom Firefox) alebo prinajmenšom viac možností.

Chrome-search-Engines

Najväčšou slabinou prehliadača Chrome je súkromie. Pretože spoločnosť Google zarába všetky svoje peniaze zobrazovaním reklám, zhromažďuje všetky svoje informácie o svojich používateľoch skôr, ako ich použije na optimalizáciu svojich reklám. Zásady ochrany osobných údajov to pripúšťajú priamo, hoci tvrdí, že spoločnosť nikdy priamo nepredáva informácie iným spoločnostiam.

Spoločnosť Google ponúka používateľom spôsob, ako odstrániť informácie o nich uložené, čo môžete urobiť podľa nášho sprievodcu o tom, ako vymazať svoju históriu Google. Vzhľadom na nespočetné škandály spoločnosti týkajúce sa súkromia je však ťažké uveriť, že to natrvalo odstráni čokoľvek.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia prehliadaču Chrome

V počítači Chrome prehliada rozsiahlu knižnicu rozšírení s tisíckami až tisíckami aplikácií, ktoré vám poskytujú prístup k najrôznejším funkciám. Ak je v prehliadači možné niečo urobiť, existuje pravdepodobne rozšírenie Chrome, ktoré vám to umožní. 

Sme tiež fanúšikmi jednoduchého a intuitívneho používateľského rozhrania prehliadača Chrome, ako aj jeho solídnej integrácie s inými službami Google, ako je napríklad Google Translate. Ďalšie všeobecné informácie nájdete v našej recenzii prehliadača Google Chrome.

Čestné uznania

Aj keď päť vyššie uvedených prehľadávačov sú našimi obľúbenými tipmi pre Android, existuje niekoľko, ktoré zoznam sotva neurobili..

Vivaldi

Vivaldi je náš obľúbený všestranný prehliadač, a hoci ukazuje veľa sľubov, jeho verzia pre Android v niektorých ohľadoch stále chýba, najmä pokiaľ ide o výkon. Vivaldi pre Android bol vydaný iba nedávno ako beta verzia, preto je určite potrebné vylepšiť a stať sa v priamom spojení s vynikajúcou verziou pre počítače v čase. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Vivaldi pre viac informácií.

operný

Opera je ďalšou slušnou možnosťou prehliadania v systéme Android. Dodáva sa so vstavanou sieťou VPN, funkciou blokovania reklám a funkcie na ukladanie údajov, ako aj radom drobných funkcií, ako sú napríklad upozornenia na správy, krypto-peňaženka a ďalšie. Pre dôkladné zhrnutie všetkých silných stránok si prečítajte našu recenziu v opere.

Opera-UI

Postoj opery k ochrane osobných údajov používateľa je však hrozný, pretože si vyhradzuje právo zhromažďovať a zdieľať vaše informácie. Okrem toho je VPN zbytočná, ak sa chcete obísť okolo geobloku, pretože si môžete vybrať iba medzi Európou, Áziou a Amerikou pre svoju virtuálnu polohu.. 

Ak teda chcete obísť obmedzenia geobloku, mali by ste radšej zvážiť jeden z našich najlepších výberov VPN.

Záverečné myšlienky

Výber prehliadača, ktorý funguje dobre so všetkými vašimi zariadeniami, je zložitá a frustrujúca úloha. Aj keď sú všetky vyššie uvedené prehliadače v systéme Android vynikajúce, niektoré z nich sú sklamaním na iných platformách ako Windows. 

Rozhodovanie o tom, ktorý z týchto prehliadačov je pre vás najvhodnejší, je v konečnom dôsledku podľa vašich potrieb a preferencií, ale s niektorými z našich piatich možností sa nemôžete pokaziť. Aký prehliadač používate v systéme Android? Je to jedna z našich piatich možností, alebo si myslíte, že bola nespravodlivo vynechaná zo zoznamu? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me