Najlepšie Password Manager pre Small Business 2020

Aj keď zabezpečenie vášho podnikania môže byť často náročnou úlohou, existuje niekoľko nástrojov, ktoré sa dajú ľahko implementovať ako správca hesiel. Na rozdiel od väčšiny bezpečnostných nástrojov online vám správcovia hesiel pomáhajú chrániť vaše účty a zároveň ich uľahčujú používanie. V tomto sprievodcovi najlepším správcom hesiel pre malé firmy vám ukážeme našich päť najlepších. 


Z našej najlepšej príručky správcu hesiel sme vybrali päť možností, ktoré môžu pomôcť zabezpečiť heslá vo vašej firme. Poskytneme stručný prehľad každého z nich a prečo je pre podniky skvelou voľbou. Ak však potrebujete viac informácií, prečítajte si príslušnú recenziu.. 

Ak chcete krátku odpoveď, najlepšia je 1Password, za ktorou nasledujú Dashlane a Zoho Vault. 1Password je síce drahý, ale ponúka veľa funkcií vrátane bezplatného plánu rodiny pre každého z vašich zamestnancov (koniec koncov sú ako rodina).

Výber najlepšieho správcu hesiel pre malé podniky

Výber správcu hesiel pre malé podniky je viac zapojený ako výber plánu pre viacerých používateľov z regálu. Aj keď tímy s počtom 10 a menej sa môžu dostať za veľmi málo s nekomerčnými plánmi pre viacerých používateľov, vyhradený správca podnikových hesiel prichádza s niekoľkými výhodami. Škálovateľní sú najmä manažéri podnikových hesiel. 

Pri zostavovaní nášho zoznamu sme hľadali správcov hesiel, ktorí by sa mohli prispôsobovať podľa vášho podnikania. Prichádza to vo forme správy používateľov, zdieľania skupín a integrácie so službami ako Duo a Active Directory. Aj keď tieto funkcie nemusia byť pre malé tímy relevantné, rýchlo sa stávajú dôležitými, keď počet používateľov narastá. 

Ďalej sme sa zamerali na bezpečnosť. Nevyhnutný je model nulových znalostí, špičkové šifrovanie a bezpečné zdieľanie hesiel. Okrem toho sme hľadali služby, ktoré ponúkajú kontextové viacfaktorové overenie, ktoré poskytuje ďalšiu úroveň zabezpečenia, ak zamestnanec stratí svoje hlavné heslo..

Najlepší správcovia hesiel pre Small Business 2020

  1. 1Password
  2. Dashlane
  3. Zoho Vault
  4. Bitwarden
  5. LastPass
  6. Čestné uznanie: OneLogin

1. 1Password

1Password ponúka všetko, čo by spoločnosť mohla chcieť, so širokou škálou funkcií, jednoduchým zabudovaním a ľahko použiteľným rozhraním. V rámci svojho najlepšieho správcu hesiel pre rodiny s deťmi sa umiestnil na prvom mieste, pretože sa venoval plánom pre viacerých používateľov a vďaka čomu dochádza k obchodným koncom vecí.. 

1Password-add-entry

K dispozícii sú dva obchodné plány: tímy a obchod. Plán tímov je lepší pre malé oblečenie, ktoré ponúka rovnaké funkcie ako osobný plán, ako napríklad neobmedzené zdieľané trezory a dvojfaktorové overenie. Dodáva sa tiež s funkciami špecifickými pre podnikanie, vrátane integrácie Duo a admin panelu. 

Pre tímy, povedzme, menej ako 20, tento plán funguje dobre. V obchodnom pláne je však miesto, kde svieti 1 heslo. 

Okrem podpory VIP obsahuje služba Business správy o používaní, vlastné role, denník aktivít, riadenie prístupu k podrobným úsekom, poskytovanie služby Active Directory a oveľa, oveľa viac. 1Password dokonca dáva každému užívateľovi bezplatný účet Families, ktorý zvyčajne stojí 4,99 dolárov sám. 

Extra funkcie sú však za cenu. 1Password má drahé obchodné plány, pričom tímy pracujú s mesačnou cenou 4 dolárov za používateľa a firma za dvojnásobnú cenu. 

Cena sa oplatí, a to vďaka dlhému zoznamu funkcií a integrácií 1 hesla. To znamená, že neexistuje odstupňovaná štruktúra cien, čo znamená, že budete platiť za jedného používateľa bez ohľadu na to, aká veľká je vaša firma.. 

Ak hľadáte stovky účtov, je pre vás pravdepodobne najlepší podnikový plán – najvyššia úroveň služieb pre 1 kľúčové slovo. Tu 1Password dostane šancu rozšíriť svoje schopnosti, ponúka špecializovaného správcu účtov, školenia vlastného nastavenia a palubného inžiniera.. 

Podnikový plán sa však ponúka iba v ponuke a vzhľadom na to, aké nákladné je obchodné predplatné, môžete očakávať, že to bude pekná cent. 

1Password in Practice

Okrem toho je 1Password vďaka svojej každodennej prevádzke jedným z najlepších správcov hesiel pre malé podniky. Aplikácia je jednoduchá na používanie a umožňuje vám a vašim používateľom vytvárať ľubovoľný počet trezorov. V rámci týchto trezorov môžete pridávať heslá a usporiadať ich pomocou značiek s podrobnou kontrolou nad tým, kto má prístup k čomu. 

1Password-review-klenby

Aj keď existuje veľa dobrôt pre administrátorov, s ktorými sa môžu drotári zamestnať, zamestnanci môžu ľahko využiť silu 1 hesla. Napríklad 1Password X poskytuje skúsenosť so správou hesiel bez prehliadača a umožňuje vašim zamestnancom vidieť svoje prihlasovacie údaje bez ohľadu na to, aký operačný systém používajú.. 

Existuje niekoľko ďalších užitočných funkcií vrátane Strážnej veže, ktorá zobrazuje bezpečnosť účtov vo vašej firme. Viac informácií o týchto funkciách sa dozviete v našej recenzii 1 hesiel alebo si ju môžete vyskúšať pomocou 30-dňovej skúšobnej verzie zadarmo.

2. Dashlane

Dashlane nie je tak škálovateľný ako 1Password, pokiaľ ide o väčšie podniky, čo je na úkor nášho porovnania Dashlane vs 1Password. Pre malé podniky je to však vynikajúce. Vďaka jednotnému plánu a ľahko pochopiteľným cenám je Dashlane ideálny pre tímy s menej ako stovkou používateľov. 

dashlane-Slider1

Podnikateľský plán beží 4 dolárov mesačne na používateľa a účtuje sa ročne. Zahŕňa všetky funkcie prémiového členstva spoločnosti Dashlane, vrátane sledovania temného webu a podpory U2F, hoci neprichádza s virtuálnou súkromnou sieťou, ktorá sa zobrazuje v osobnej verzii. Napriek tomu je požadovaná cena spoločnosti Dashlane o 1 dolár na používateľa nižšia, než keby si všetci vo vašej spoločnosti kúpili osobný plán. 

Zamestnanci nepotrebujú ani manažéra osobného hesla pre Dashlane. Obsahuje Smart Space Management, ktorý umožňuje každému používateľovi ukladať osobné a pracovné prihlasovacie údaje na rovnakom účte. Tieto prihlasovacie údaje sú rozdelené do rôznych oblastí, aby vaši zamestnanci mohli zostať v bezpečí doma aj v práci. 

dashlane-review-edit-entry

Dashlane nerobí celkom škrty, pokiaľ ide o podnikovú integráciu, chýba mu podpora pre také veci, ako je MFA v rámci celej spoločnosti. Napriek tomu je stále kompetentným správcom podnikových hesiel s podporou skupinového zdieľania, správcovskou konzolou a správcom účtov pre plány pre viac ako 50 používateľov.. 

Patentovaná bezpečnosť spoločnosti Dashlane

Okrem ceny a funkcií stojí Dashlane nad balením s vynikajúcou bezpečnosťou. Štruktúra v skutočnosti vyžaduje svoj vlastný americký patent, a keď ho v roku 2016 prepadol MIT, zistilo sa, že bezpečnosť je takmer nemožná prelomiť. Dashlane preto používa hlavné heslo spolu s hardwarovými charakteristikami na overenie vášho účtu. 

Dashlane má nulovú znalosť hlavného hesla, čo platí pre väčšinu správcov hesiel. Keď však nastavíte nové zariadenie, vygeneruje kľúč pomocou 38 náhodných znakov na základe hardvérových a softvérových špecifikácií s funkciou OpenSSL RAND_byte. Tento kľúč zariadenia je spolu s hlavným heslom potrebný na odomknutie účtu. 

Viac informácií nájdete v bezpečnostnej štruktúre, o ktorej sa môžete dozvedieť v našej úplnej kontrole podľa Dashlane. Ak by ste s ňou radšej trávili čas, môžete si vyskúšať Obchodný plán zadarmo, bez potreby kreditnej karty alebo sa porozprávať s niekým v Dashlane o tom, ako môže predplatné pomôcť vašej prevádzke. 

3. Zoho Vault

Zoho Vault sa na rozdiel od Dashlane a 1Password zameriava výlučne na podniky. Hoci je k dispozícii bezplatný osobný plán, je jasné, že trezor sa zameriava na operácie s viacerými používateľmi. Toto zameranie prináša so sebou niektoré výhody – vo forme nízkej ceny a viacerých integrácií tretích strán – a niektoré nešťastné nevýhody.. 

Zoho-klenba-slider2

Namiesto uzamykania ukladania dokumentov a podpory za rôznymi úrovňami, Vault segmentuje svoje plány na základe platforiem, s ktorými môže integrovať. Najdrahší plán, Enterprise, ponúka úplnú integráciu s Azure, Active Directory, Okta a ďalšími, ako aj podporu pre jednotné prihlásenie prostredníctvom služieb, ako je OneLogin (viac o tom neskôr).. 

Zoho-Vault-integrácia

Mimo integrácií má Zoho tiež jemnú kontrolu nad používateľmi bez ohľadu na plán, ktorý si vyberiete. Super administrátori majú kontrolu nad každým zamestnancom a záznamom uloženým vo vašom účte. S touto úrovňou kontroly môžu nastavovať politiky hesiel, rušiť a pridávať prístup k heslám a zložkám, pozývať nových používateľov a prenášať vlastníctvo hesiel.. 

Bohužiaľ, Zoho Vault, ako správca hesiel zameraný na podniky, je z hľadiska dizajnu takto zameraný. Nie je to také prístupné ako Dashlane alebo 1Password, pretože má zdanlivo nekonečné ponuky a možnosti. Aj keď sú pre správcov nevyhnutné, väčšina používateľov použije iba rozšírenie prehliadača. 

Cena Zoho Vault

Napriek tomu, že predplatné Enterprise so spoločnosťou Zoho je drahé a stojí viac ako 6 dolárov na používateľa mesačne, malé podniky s rozpočtom môžu získať menej ako 1 USD na používateľa. Štandardný plán organizácie Zoho Vault je dodávaný s väčšinou funkcií služby vrátane riadenia správy používateľov, zálohovania trezorov a integrácie balíka G Suite, a to iba za 0,90 USD na zamestnanca.. 

V štandarde chýbajú niektoré funkcie, konkrétne možnosť zoskupiť používateľov a heslá, ale pre tímy s menej ako 20 používateľmi stačí. Viac informácií o cenách a funkciách Vaultu nájdete v našej recenzii v zoho trezore alebo si ho vyskúšajte pomocou bezplatnej skúšobnej verzie. 

4. Bitwarden

Bitwarden je zvyčajne známy ako bezplatný správca hesiel s otvoreným zdrojovým kódom pre osobné použitie (v skutočnosti sa radí medzi najlepších najlepších správcov hesiel). Vývojári spoločnosti Bitwarden však zarábajú najviac zo svojich odberov pre viacerých používateľov. Hoci Bitwarden nie je tak bohatý na funkcie ako naše predchádzajúce možnosti, je veľmi flexibilný. 

bitwarden-Slider1

Pre podniky je kľúčovou vlastnosťou spoločnosti Bitwarden vlastný hosting. Bitwarden sprístupňuje všetok svoj zdrojový kód a umožňuje hosťovať jeho zásobník infraštruktúry v systémoch Linux, MacOS alebo Windows. Proces je tiež jednoduchý vďaka podpore Docker. Aj keď budete potrebovať základné znalosti o sieťach, na hostovanie servera Bitwarden nepotrebujete správcu systému. 

bitwarden-self-host-tutorial

Bitwarden ponúka dva platené plány: tímy a podnik. K dispozícii je tiež bezplatný program. Aj keď ho môžete technicky použiť vo všetkých účtoch, zdieľanie hesla je obmedzené na dvoch používateľov. Tímy plánujú 5 dolárov mesačne a podporujú neobmedzené množstvo používateľov, zdieľanie a zbierku. Základná cena pokrýva päť používateľov, ale každý mesiac môžete pridať ďalšie za cenu 2 $. 

Podnik je však vhodnejší pre väčšinu podnikov. Prevádzkuje každý mesiac 3 $, ale prichádza s množstvom ďalších funkcií. Okrem skupín používateľov a synchronizácie adresárov obsahuje Enterprise protokoly udalostí, takže môžete sledovať všetky udalosti týkajúce sa hesiel vo vašom účte. Okrem toho dostane každý používateľ vášho predplatného bezplatné prémiové členstvo. 

Bitwarden je lacný a prekvapivo prístupný, bude však lepšie slúžiť tým, ktorí majú know-how na využitie jeho zdrojového kódu. Ak sa chcete dozvedieť, ako sa vám páči, môžete sa dozvedieť viac v našej recenzii Bitwarden alebo začať bezplatnú skúšobnú verziu tímov alebo podnikov. 

5. LastPass

LastPass, rovnako ako Bitwarden, má zdatnosť ako vynikajúci bezplatný osobný správca hesiel. Má tiež množstvo podnikových riešení, z ktorých všetky majú rovnaké slepé rozhranie a vynikajúce možnosti automatického dopĺňania. 

LastPass-Slider1

Hoci LastPass ponúka štyri predplatné zamerané na podnikanie, iba dve z nich sa týkajú správy hesiel: tímy a podnik. Prvý je určený pre päť až 50 používateľov s obmedzenými funkciami. Získate všetky funkcie osobného odberu, ale cena 4 dolárov za mesiac pre každého používateľa je vysoká. 

Podnik je nákladný, aj keď prichádza s dostatočným počtom funkcií na zdôvodnenie prémie 2 $. Vďaka podpore SSO, integrácii adresárov a pokročilým správam používateľov ponúka Enterprise potrebné funkcie pre všetky rastúce firmy. Nie je obmedzená na 50 používateľov, čo znamená, že si môžete rozšíriť svoje predplatné tak, ako to robí vaša firma. 

LastPass-review-business-cenová

LastPass tiež ponúka viacfaktorové overenie pre podniky, či už samostatne alebo ako súčasť predplatného Enterprise. Aj keď všetky plány prichádzajú s podporou 2FA, MFA má adaptívnu architektúru, ktorá na overenie používateľov používa kontextovú analýzu. Okrem štandardných časových kódov pridáva MFA LastPass pridanú ďalšiu úroveň zabezpečenia zakaždým, keď sa používateľ prihlási. 

To znamená, že LastPass je drahý, priraďuje sa k jednému heslu na hornom konci vecí a súčasne ponúka menej funkcií (prečítajte si naše porovnanie porovnávania 1 hesiel a verzií LastPass). Napriek tomu je to solídny nástroj na správu hesiel pre malé podniky. Viac sa dozviete v našej recenzii LastPass alebo si môžete vyskúšať firemné predplatné a zistiť, ako sa k tomu dostanete.

Čestné uznanie: OneLogin

OneLogin v skutočnosti nie je správcom hesiel, ale stojí za zmienku v tejto príručke. Ide o službu prihlásenia a autentifikácie s viacerými faktormi, ktorá vychádza z služby MFA, ktorú má LastPass (tieto dva nesúvisia; OneLogin má len viac funkcií). Aplikáciu OneLogin by ste nemali používať samostatne, ale skôr ako nástroj, akým je Zoho Vault. 

Namiesto ukladania hesiel a ich automatického dopĺňania na rôznych webových stránkach funguje OneLogin tak, že používateľa autentifikuje raz a spravuje jeho poverenia vo viacerých podnikových aplikáciách. Je to podobné správcovi hesiel, ale autentifikáciu už vykonáva spoločnosť OneLogin a nie prihlásenie. 

onelogin-browser-interface

OneLogin navyše ponúka kontextovú makrofinančnú pomoc, ktorá na určenie, či si používateľ môže odomknúť svoj účet, používa množstvo faktorov. SmartFactor Authentication, ako to OneLogin nazýva, používa AI Vigilance na monitorovanie každého pokusu o prihlásenie. Pomocou strojového učenia si tieto dva nástroje zvyknú na bežné správanie používateľov vo vašej firme. 

Ak sa objaví čokoľvek čudné, správcovi bude oznámené skóre rizika na základe faktorov vrátane pôvodnej adresy IP, denného času a typu siete. Tento typ makrofinančnej pomoci je užitočný pre veľké podniky s rôznymi citlivými prihláseniami. Aj keď to nie je vynikajúci správca hesiel, je to nevyhnutný doplnok pre firmy, ktoré sa zaoberajú ich bezpečnosťou. 

Záverečné myšlienky

Pokiaľ ide o ochranu vašich zamestnancov, je ťažké poraziť 1 heslo. Hoci je slovo 1 drahé, ponúka toľko dobrôt, že cena je ľahko odôvodnená. Ak sú pre vás náklady príliš vysoké, existujú aj iné alternatívy v podobe zoho trezoru, Dashlane a Bitwardena. Neponúkajú toľko, ale kvôli tomu, že sú lacné, je ťažké sa sťažovať. 

Aký nástroj hesla používate pre svoju spoločnosť? Prečo ste si to vybrali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me