Najlepšie heslo Manager 2020

Správcovia hesiel sú základnými nástrojmi pri ochrane pred počítačovou kriminalitou. Tieto jednoduché softvérové ​​aplikácie fungujú tak, že svoje prihlásenia ukladajú do šifrovanej databázy a potom pomocou tejto databázy synchronizujú vaše heslá medzi zariadeniami. Správcovia hesiel sú základným predpokladom, ale to neznamená, že medzi nimi nie sú rozdiely.


V tejto príručke čerpáme zo skúseností s kontrolou viac ako 20 správcov hesiel, aby sme vyhlásili najlepšieho správcu hesiel. Máme 10 tipov, ktoré stoja nad ostatnými, z ktorých každý bude chrániť vaše heslá. 

Budeme hovoriť trochu o tom, prečo sa nám páči každá z možností, ale ak vás niekto zaujme, odporúčame vám prečítať si našu úplnú recenziu. Na konci tejto príručky tiež odpovieme na niektoré bežné otázky a obavy týkajúce sa správcov hesiel. 

Nižšie nájdete našich 10 najlepších správcov hesiel. Chcete sa pozrieť na úplný zoznam? Hneď sme vás zakryli.

Najlepší správcovia hesiel do roku 2020

 1. 1Password – Jednoduché použitie, bezpečné a lacné
 2. Dashlane – Drahé, ale nabité funkciami
 3. Bitwarden – Lacná alternatíva s otvoreným zdrojom
 4. Zoho Vault – Ideálne pre malé podniky
 5. brankár – Správa hesiel, šifrované správy a ďalšie
 6. RoboForm – Plnené až po okraj s nastavením
 7. LastPass – Zadarmo a ľahko použiteľné
 8. Lepkavé heslo – Dátum, ale nabitý funkciami
 9. OneLogin – Zabezpečiť SSO a makrofinančnú pomoc pre podniky
 10. NordPass – Jednoduchý a lacný správca hesiel

1. Najlepšie Password Manager: 1Password 

1Password-logo

Minulý rok sme korunovali Dashlaneho ako nášho šampióna, ale odvtedy ho zosadila 1Password (viac informácií nájdete v porovnávaní Dashlane vs 1Password). 1Password robí všetko správne za primeranú cenu, ponúka jedinečný model zabezpečenia heslom a množstvo funkcií za rozumnú cenu 3 $ mesačne. 

1Password ponúka okrem svojho osobného plánu vynikajúci rodinný plán, ktorý získal prvé miesto v našom najlepšom správcovi hesiel pre rodiny s deťmi.. 

Najmä rodinný plán vyniká výnimočnou ľahkosťou použitia hesla 1Password. Používateľské rozhranie a rozšírenie prehliadača pracujú spoločne, čo vám umožní rýchlo zvládnuť to, čo potrebujete, či už pomocou hesla na webovej stránke alebo vyplnením adresy.

V prípade základnej a pokročilej správy hesiel to nie je o nič lepšie ako 1 kľúčové slovo. Napriek tomu má jednu slabinu. Aj keď je lacné slovo 1Password nenabízí bezplatný plán. Rozumieme rezervovaniu neobmedzeného počtu hesiel pre platenú možnosť, ale obmedzená bezplatná verzia s úložným priestorom pre 50 hesiel by bola pekná. 

Našťastie je to kompenzované vynikajúcou skúškou 1 hesla. S 30-dňovou skúšobnou verziou môžete začať používať 1Password zadarmo. Nejde o 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Majte na pamäti – 1Password ponúka vrátenie platby iba za určitých okolností, ale skôr celý mesiac služby zadarmo. Viac sa o tom dozviete a ďalšie funkcie 1Password nájdete v našej recenzii 1Password.

2. Druhé miesto: Dashlane

dashlane-logo

1Password možno zosadil Dashlana ako najlepšieho správcu hesiel do roku 2020, ale to nezmení Dashlaneho na menej pôsobivý. Dashlane je správca hesiel pre niekoho, kto to chce všetko. Aj keď je to drahšie ako 1 kľúčové slovo – a pre zvyšok trhu – príde s dostatočným množstvom dobrôt na zdôvodnenie ceny. 

Od automatického meniča hesiel po virtuálnu súkromnú sieť až po ochranu pred krádežou identity je Dashlane oveľa viac ako len správca hesiel. Je to kompletný balík zabezpečenia určený na ochranu vašich online účtov, súkromia a identity. Dashlane obsahuje všetko v rámci jedného predplatného, ​​s výnimkou zabezpečeného antivírusu. 

Toto predplatné však bude zaťažovať vašu kreditnú kartu. Základné predplatné spoločnosti Dashlane je 60 dolárov ročne, zatiaľ čo balíček all inclusive, ktorý okrem iného zvyšuje ochranu pred krádežou identity, stojí dvakrát toľko. Úsporou je, že Dashlane ponúka bezplatný plán, hoci je obmedzený na 50 hesiel. 

Funkcie Dashlane sú hlavným dôvodom, prečo platiť viac, ale hlavná správa hesiel je vynikajúca. Dashlane sa ľahko používa a plynulo vo viacerých prehliadačoch. Bez problémov sa integruje do vašich zvykov pri prehliadaní. Viac sa o našich skúsenostiach môžete dozvedieť v našej úplnej recenzii Dashlane.

3. Najlepšie Open-Source Password Manager: Bitwarden

bitwarden-logo

Naše tri najlepšie miesta je Bitwarden, prvý a jediný plne otvorený správca hesiel v tomto zozname. Aj keď existujú ďalšie možnosti otvoreného zdroja – prečítajte si jednu z našich recenzií KeePass – žiadna z nich sa nikde nedostane blízko Bitwardenu. Napriek tomu, že je úplne zadarmo na používanie, cíti sa Bitwarden ako komerčný produkt. 

Začnime tým, čo získate. Bitwarden ponúka zadarmo úložisko pre neobmedzené heslá, synchronizáciu viacerých zariadení a obmedzené zdieľanie hesiel. K dispozícii je tiež platený program, ktorý prevádzkuje iba 10 dolárov ročne, a pridáva niektoré ďalšie funkcie. Platiacim používateľom získate neobmedzené zdieľanie hesla, 1 GB šifrovaného úložiska súborov, ďalšie možnosti dvojfaktorovej autentifikácie a prioritné služby zákazníkom.

Bezplatná služba je súčasťou kurzu s nástrojmi s otvoreným zdrojovým kódom, zvyčajne preto, že obetujete pohodlie výrobkov s komerčnými ambíciami. To však nie je prípad Bitwardena. Je to šokujúce jednoduché použitie a ak by tím požiadal o to pár dolárov mesačne, netlačili by sme. 

V porovnaní s manažérom plateného hesla je najväčší rozdiel v tom, že Bitwarden nemá funkcie (prečítajte si naše porovnanie Bitwarden vs LastPass, aby ste to videli v akcii). Bitwarden je stále najlepšou voľbou pre základnú správu hesiel. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Bitwarden.

4. Najlepší správca hesiel pre malé firmy: Zoho Vault

Zoho-logo

Zoho Vault je náš prvý vpád do širokého sveta manažérov podnikových hesiel. Aj keď Zoho ponúka bezplatnú verziu aplikácie Sejf pre osobné použitie, tento nástroj je zameraný výlučne na podniky. Toto zameranie sa tiež oplatí, keď Vault získal vysoké hodnotenie v našom najlepšom správcovi hesiel pre sprievodcu malými firmami. 

Zameriavajú sa tu však malé podniky. Väčšina softvéru zameraného na podnikanie je drahá, vybavená funkciami, ktoré potrebujú iba veľké oblečenie. Zoho pristupuje na trh odlišne a ponúka viac úrovní služieb, aby uspokojila akýkoľvek rozpočet. 

Plány sa pohybujú od štandardu, ktorý beží menej ako 1 $ na používateľa, až po Enterprise, ktorý prevádzkuje viac ako 6 EUR na používateľa. Funkcie sa medzi týmito plánmi samozrejme líšia, ale pokiaľ nepotrebujete napríklad informácie o prihlásení jedným vstupom (SSO) a oznámenia udalostí s heslom, môžete získať menej peňazí. 

To, že je Zoho Vault lacnejší ako ostatní správcovia podnikových hesiel, ešte neznamená, že je menej podporovaný. Zoho ponúka vynikajúce podporné zdroje so všetkým, od sprievodcov na palube pre nových používateľov, až po sprievodcovské praktické ukážky. Je dobré, že tieto podporné zdroje sú tiež k dispozícii; Sejf má niekoľko celkom pokročilých možností správy používateľov a politiky hesiel.

Vďaka týmto rozšíreným možnostiam sa však Vault môže rýchlo dostať do veľkej miery pre osobných používateľov. Sme radi, že vidíme všetky nastavenia pre firmy, odporúčame však proti osobnému plánu spoločnosti Vault zdarma. Viac sa o našich skúsenostiach môžete dozvedieť v našej recenzii zoho trezoru.

5. Strážca

Brankár-logo

Napriek tomu, že je Keeper piatym miestom, Keeper nie je natoľko správcom hesiel. Samotný nástroj je vynikajúci, s úžasne navrhnutým a ľahko použiteľným rozhraním, ako aj množstvom jedinečných funkcií. To znamená, že šírka služieb spoločnosti Keeper spôsobuje, že proces registrácie je menej plynulý ako naše ďalšie možnosti. 

Je to kvôli rôznym doplnkom Keeperu. Základný správca hesiel, Keeper, je jadrom vášho bezpečnostného balíka, ale môžete si ho vytvoriť pomocou vecí ako KeeperChat a BreachWatch. Tieto doplnky stoja navyše a hoci základná cena Keepera je dosť nízka – okolo 2,50 USD mesačne – cena sa rýchlo zvyšuje so všetkými doplnkami. 

Stále však Keeper nikdy nedosiahne ceny Dashlane. Z doplnkov Keeperu je KeeperChat náš obľúbený. Je to end-to-end šifrovaná aplikácia na zasielanie správ s dostatočným počtom funkcií, vďaka ktorým bude Facebook Messenger vyzerať ako detská hra. Okrem šifrovania počas prepravy obsahuje KeeperChat aj súkromnú mediálnu galériu, načasované samodeštruktívne správy a stiahnutie správ..

BreachWatch je menej pôsobivý. Jednoducho vyhľadajte tmavý web a nájdite kompromitované záznamy, ktoré zodpovedajú vašim informáciám (naše tipy na najlepšiu ochranu pred krádežami identity robia lepšiu prácu). Napriek tomu celý balík stojí menej ako 5 dolárov mesačne, čo v porovnaní s možnosťami, ako je Dashlane, nie je také zlé. Informácie o tom, ako začať, nájdete v našej správe Keeper.

6. RoboForm

RoboForm-logo

RoboForm na povrchu nie je obzvlášť pôsobivý správca hesiel, má trochu datované rozhranie a nič viac ako štandardné zabezpečenie. Je však lacný a vybavený množstvom nastavení, ktoré vám umožňujú prispôsobiť si správu hesiel. Aj keď to nie je najlepší nástroj pre všetkých, pre niektorých sa to považuje za nevyhnutné. 

Počnúc cenou, RoboForm beží 24 dolárov ročne, čo z neho robí jedného z najlacnejších správcov hesiel v okolí. Môžete ušetriť ešte viac tým, že sa prihlásite na dlhšie obdobie; RoboForm ponúka trvanie jeden, tri a päť rokov. 

RoboForm navyše obsahuje bezplatný plán, ktorý obsahuje úder s neobmedzeným ukladaním hesiel a podporou pre Android a iOS. Nezahŕňa však synchronizáciu viacerých zariadení. 

Našťastie majú bezplatní používatelia stále prístup k mnohým možnostiam RoboFormu. Zahŕňa to správu iba na miestnej úrovni, ak sa obávate synchronizácie v cloude, automatického dopĺňania v aplikáciách Windows a ďalších. Bezplatní používatelia v podstate používajú RoboForm 7 bez synchronizácie viacerých zariadení, zatiaľ čo platiaci používatelia majú prístup k funkciám RoboForm 8. 

V poslednej verzii sú niektoré dobroty, z ktorých najdôležitejšie je bezpečné zdieľanie hesla (môžete zdieľať aj celé priečinky). Celkovo je RoboForm v možnostiach prispôsobenia hustý, čo je pre niektorých vynikajúce. Pre ostatných to však bude príliš veľa. Ak chcete zistiť, či je to pre vás ten pravý nástroj, prečítajte si našu úplnú recenziu RoboForm.

7. Najlepšie bezplatný správca hesiel: LastPass

LastPass-logo

LastPass môže byť pred dvoma rokmi najpopulárnejším správcom hesiel s viac ako 16 miliónmi predplatiteľov. Je ľahké pochopiť aj to, prečo. LastPass je ľahko najlepší bezplatný správca hesiel v okolí, ktorý ponúka neobmedzené heslá a synchronizáciu viacerých zariadení bez vynaloženia desetníka. 

Program zadarmo je obmedzený niekoľkými spôsobmi – napríklad môžete zdieľať záznamy iba s jedným ďalším používateľom – ale z väčšej časti je to úplný zážitok z programu LastPass. V dôsledku toho sa prémiové predplatné 3 $ mesačne necíti veľmi prémiové. Pridáva funkcie, ako je zdieľanie medzi jednotlivcami a prioritná podpora, ale tieto funkcie neodôvodňujú dodatočné náklady. 

Aj keď synchronizácia viacerých zariadení je kľúčovou funkciou, ktorá robí LastPass tak pôsobivým na bezplatnom konci vecí, v prípade, že by bolo ťažké ho používať, nebolo by našich 10 najlepších. Ako jeden z najpopulárnejších správcov hesiel v okolí by malo byť prekvapením, že LastPass sa ľahko používa, od rozšírenia prehľadávača po úplné používateľské rozhranie.. 

LastPass je navyše založený výlučne vo vašom prehliadači. Aj keď to znamená, že prístup offline nie je možný, znamená to, že svoje heslá môžete vidieť kdekoľvek. Aj keď ste na počítači, ktorý nie je váš, môžete sa prihlásiť a získať prístup k svojim heslám bez nutnosti inštalácie aplikácie. Viac informácií o tom, ako LastPass v praxi funguje, nájdete v našej recenzii LastPass. 

8. Sticky Password

sticky-password-logo

Sticky Password je obľúbená tu na Cloudwards.net, a ak by to nebolo pre jeho hojne zastaranú aplikáciu, zaradilo by sa na začiatok nášho zoznamu. Pokiaľ však dokážete prejsť návrhom, nájdete vynikajúceho správcu hesiel. Aplikácia Sticky Password má vynikajúce zabezpečenie, veľa funkcií a nízku cenu. 

K dispozícii je bezplatná verzia, ktorá zahŕňa neobmedzený ukladací priestor a plný prístup k rozšíreniam prehliadača. Okrem toho ponúka Sticky Password platené predplatné za 30 dolárov ročne, čo okrem iného dodáva synchronizáciu viacerých zariadení a zálohovanie v cloude. Toto je štandard pre ostatné nástroje, ale Sticky Password ide o krok ďalej a ponúka celoživotný prístup k svojmu nástroju za paušálny poplatok 199 dolárov.. 

Celoživotné predplatné nie je nijako obmedzené – na rozdiel od možnosti „životnosti“ spoločnosti PureVPN – a ponúka všetky budúce aktualizácie zadarmo. Pravdepodobne budete však musieť počkať, kým sa niektorá z týchto aktualizácií presunie používateľským rozhraním moderným smerom. Už niekoľko rokov si Sticky Password udržiava rovnakú aplikáciu pre Windows, ktorá vyzerá, akoby bola vytrhnutá priamo z éry Vista.. 

Ľahké používanie nie je problém – oboznámenie sa so Sticky Password je dosť jednoduché – očakávame však viac, keď budú na stole možnosti ako 1Password a Dashlane. Napriek tomu je Sticky Password solídnou voľbou pre tých, ktorí sa môžu pozerať za svoje staré citlivosti. O našich skúsenostiach s informáciami si môžete prečítať v našej Sticky Password review. 

9. OneLogin

one-login-logo

OneLogin nie je správcom hesiel per se, ale skôr firmou ako služba jednotného prihlásenia (SSO) a viacfaktorová autentifikácia (MFA). Namiesto zadávania hesiel a ich automatického dopĺňania pri vstupe na webové stránky spravuje OneLogin poverenia pre podporované služby a umožňuje vám tieto poverenia rozdeliť medzi svojich zamestnancov.. 

Znie to podobne ako správa hesiel a je to tak, aj keď to celkom nezodpovedá našej definícii „správcu hesiel“. Avšak s týmto odlišným prístupom je OneLogin schopný administrátorom ponúknuť väčší rozsah funkcií. Môžete automatizovať užívateľské procesy, zvoliť, kto má prístup k tomu (na úrovni skupiny alebo používateľa) a zobraziť denníky používania. 

OneLogin si však príde na svoje s MFA. Na rozdiel od štandardnej dvojfaktorovej autentifikácie MFA používa celý rad faktorov na určenie, či je pokus o prihlásenie oprávnený alebo nie. Pre OneLogin to prichádza vo forme autentifikácie AI a SmartFactor Vigilance. OneLogin medzi nimi používa napríklad denný čas, IP adresu a sieť na určenie, či je pokus o prihlásenie skutočný. 

Tieto nástroje sa učia na základe ich používania vo vašej firme, ako aj na základe vašich vlastných bezpečnostných pravidiel, takže ak je blokovanie príliš alebo príliš malé, môžete prispôsobiť AI. OneLogin nemusí byť pre jednotlivých používateľov, ale je to vynikajúci nástroj pre podniky, najmä pre tie, ktoré potrebujú spravovať desiatky používateľov. Viac informácií o tom, ako začať, nájdete v našej recenzii OneLogin.

10. NordPass

nordpass-logo

NordPass pochádza od spoločnosti Tefincom, tej istej spoločnosti za spoločnosťou NordVPN a nedávno vydanej spoločnosti NordLocker (prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordVPN a NordLocker). Nie je to jediný správca so zapnutým heslom VPN. TunnelBear sleduje svojho správcu hesiel RememBear. Stále je to najlepšie. 

Toto je relatívna požiadavka, pretože NordPass nedosahuje výšky 1 hesla alebo Dashlane, ale je to solídny nástroj sám osebe. Je to hlavne preto, že je to lacné. NordPass beží iba 2,49 dolárov mesačne, čo predstavuje približne 30 dolárov ročne. K dispozícii je tiež bezplatný program, ktorý obsahuje neobmedzené úložisko, chýba mu však synchronizácia viacerých zariadení. 

Najväčším problémom spoločnosti NordPass je nedostatok funkcií. Lokálna aplikácia podporuje import hesiel a rozšírenie prehliadača môže s generátorom hesiel navrhnúť silné heslo, ale vzhľadom na súčasné prostredie správcu hesiel to nestačí.. 

Aj napriek tomu je systém NordPass bezpečný a ľahko sa používa, naštartuje sa. Určite existujú lepšie možnosti, najmä ak platíte. Ak však zistíte, že s vami NordPass spolupracuje, nie je dôvod ich používať. O našich úplných skúsenostiach si môžete prečítať v našej recenzii NordPass.

Výber najlepších správcov hesiel

Pri výbere správcu hesiel je treba veľa zvážiť, aj keď samotné nástroje sú úplne zrozumiteľné. Predovšetkým však je bezpečnosť. Keď príde na to, žiadne množstvo funkcií alebo inteligentný dizajn používateľského rozhrania nedokáže uložiť nástroj, ktorý nemôže udržať vaše prihlasovacie údaje v bezpečí. Tam sme začali. 

Pri posudzovaní bezpečnosti hľadáme dve veci: model nulových znalostí a prvotriedne šifrovanie. K prvému sa dostaneme neskôr. Posledne menovaná je vo forme AES-256. Je tiež dôležité, aby správca hesiel šifroval vaše údaje počas odpočinku aj počas prepravy. 

Našťastie je zoznam správcov hesiel, ktorí dodržiavajú spoľahlivé bezpečnostné postupy, dlhý (pokračujte, je to nástroj na zabezpečenie kybernetiky). Okrem toho sú dôležité ceny a vlastnosti. Spojíme ich spolu, pretože medzi nimi často existuje kompromis. Napríklad, Dashlane má viac funkcií ako ktorýkoľvek iný správca hesiel. Je tiež drahšia ako ktorýkoľvek iný správca hesiel.

dashlane-review-password-health

Zoznam sa zužuje, ale naše poradie sa utvára len vtedy, keď je otázka ľahkého použitia. Pri hodnotení správcu hesiel nakupujeme predplatné a stiahneme aplikáciu, rovnako ako ktokoľvek iný. Takto môžeme získať predstavu o tom, ako samotná aplikácia funguje, ako aj o procese registrácie. 

Existujú aj ďalšie rôzne obavy, napríklad podpora platformy. Hľadáme podporu pre systémy Windows, MacOS, Android, iOS a, ak je to možné, Linux. 

Čo je to Password Manager?

Správca hesiel je nástroj určený na správnu správu hesiel. Vzhľadom na obrovský počet online účtov, ktoré väčšina ľudí vedie, je ťažké – ak nie nemožné – použiť pri nastavovaní hesla najlepšie bezpečnostné postupy. Väčšina ľudí používa rovnaké heslo vo všetkých účtoch a toto heslo je samo o sebe slabé. 

dashlane-review-Autofill

Účel správcu hesiel je dvojaký: uľahčenie a zabezpečenie prehliadania webu. Počnúc prvou možnosťou môžu správcovia hesiel automaticky vyplniť vaše prihlasovacie údaje, keď pristanete na webe. To znamená, že nemusíte zostať prihlásení na svoje najpoužívanejšie webové stránky a že môžete rýchlo vstúpiť zriedka používané webové stránky. 

Hlavným účelom správcu hesiel je však bezpečnosť. Uložením prihlásení vám správca hesiel umožní používať dlhé, náhodne vygenerované heslá vo všetkých účtoch. 

Keďže si tieto heslá nemusíte pamätať, môžete pre každý z vašich online účtov použiť iné heslo. To znamená, že aj keď je jeden z vašich účtov napadnutý hackami, ostatné sú stále v bezpečí.

Ako funguje Správca hesiel?

Aj keď sa správcovia konkrétnych hesiel líšia v tom, ako fungujú, všeobecná zásada je rovnaká. Správca hesiel ukladá vaše prihlasovacie údaje do šifrovanej databázy v cloude. Jediným spôsobom, ako dešifrovať túto databázu, je hlavné heslo, ktoré správca hesiel spravidla nikdy nevidí ani neuchováva. 

LastPass-review-klenba

Ak je vaša databáza odomknutá, správca hesiel potom môže spustiť príkaz, ktorý automaticky vyplní prihlasovacie údaje vždy, keď zistí správne pole. Okrem automatického dopĺňania môže väčšina správcov hesiel zaznamenávať aj prihlásenia pri registrácii na nové stránky a generovať bezpečné heslá. 

Okrem vyplnenia údajov a ponúkania šifrovaného úložiska sú správcovia hesiel užitočné aj pri synchronizácii viacerých zariadení. Pretože vaša šifrovaná databáza je uložená v cloude, všetky vaše zariadenia môžu tieto údaje sťahovať a používať, pokiaľ zadáte hlavné heslo.. 

V praxi to znamená, že budete mať prístup ku všetkým prihláseniam na všetkých svojich zariadeniach a budete ich môcť zadávať iba jedným kliknutím. 

Ako bezpečné sú správcovia hesiel?

Pretože väčšina správcov hesiel je umiestnená v cloude – prečítajte si našu recenziu správcu hesiel Steganos za tú, ktorá nie je – bezpečnosť je kritickým problémom. Aj keď máme otázky týkajúce sa bezpečnosti určitých správcov hesiel, všetky vyššie uvedené možnosti zaistia bezpečnosť vašich prihlasovacích údajov.

LastPass-review-security-výzva

Je to vďaka modelu s nulovými znalosťami, ktorý väčšina manažérov hesiel používa. Stručne povedané, tento bezpečnostný model je často používaný cloudovými službami ako forma ochrany poskytovateľa. Ide o to, že poskytovateľ služieb nemá prístup ku kritickým informáciám potrebným na odomknutie vášho účtu, a preto nemôže zobraziť žiadne z vašich údajov vo formáte obyčajného textu.. 

V prípade správcov hesiel je toto vaše hlavné heslo. Takmer vo všetkých prípadoch poznáte svoje hlavné heslo, čo znamená, že služba, ktorú používate, nemôže vaše heslá dešifrovať. To tiež znamená, že hackeri nemôžu dešifrovať vaše heslá v prípade, že služba, ktorú používate, utrpí porušenie údajov.. 

Zjednodušene povedané, správca hesiel nemá nástroje na dešifrovanie hesiel, a preto ani potenciálni útočníci nebudú. V kombinácii so špičkovým šifrovaním umožňuje model s nulovými znalosťami takmer nemožné, aby akýkoľvek útočník ohrozil vaše prihlasovacie údaje. Takmer všetci renomovaní správcovia hesiel sa používajú bezpečne a našich 10 najlepších je určite bezpečných.

Aký bezpečný je správca hesiel spoločnosti Google? 

V technickej dokumentácii, ktorá popisuje bezpečnostnú architektúru správcu hesiel spoločnosti Google, neexistuje nič. Jednoducho nevieme, či je bezpečné používať ho na technickej úrovni, takže namiesto pokusu o odsúdenie na tomto fronte ponúkneme niekoľko dôvodov, prečo by mohla byť tretia strana bezpečnejšia.. 

Obava okolo správcu hesiel spoločnosti Google spočíva v skutočnosti, že je prepojená s vaším účtom Google. Ak niekto získa prístup k vášmu účtu Google, bude mať prístup ku všetkým vašim heslám. Aj keď to platí pre každého správcu hesiel, váš účet Google môže byť náchylnejší. 

Ak používate prehliadač Google Chrome, váš účet Google sa automaticky prihlási do prehliadača Chrome, takže si môžete prezerať svoje záložky a históriu bez ohľadu na to, na ktorom zariadení sa práve nachádzate. To tiež znamená, že vaše heslá sú už odomknuté. Ak má niekto prístup k vášmu prehliadaču, má prístup k vašim heslám. 

Na druhej strane majú správcovia hesiel často funkcie automatického odpočinku, ktoré vás asi o hodinu odhlásia z účtu. V takom prípade by útočník nemohol vidieť vaše heslá, a to ani v prípade, že má prístup k vášmu prehliadaču. 

Mimo zabezpečenia existujú ďalšie nedostatky v správcovi hesiel spoločnosti Google. Funguje to iba s prehliadačom Chrome, takže miestne automatické dopĺňanie nie je možné a použitie viacerých prehliadačov nie je vylúčené. V prehliadači Chrome môžete okrem toho ukladať iba heslá, kreditné karty a adresy. Zabezpečené poznámky a podobne sú funkcie pre správcov hesiel tretích strán. 

Čo je najjednoduchšie použiť Správcu hesiel? 

1Password-review-klenby

1Password je najjednoduchší správca hesiel, ktorý sa dá použiť. Aj keď možnosti ako LastPass a Dashlane dávajú 1Passwordu peniaze za peniaze, netestovali sme nástroj s väčšou plynulosťou ako naša špičková služba. Dôvodom je skutočnosť, že 1 kľúčové slovo používa trochu odlišný prístup, aj keď sa nemusí zdať ako príliš veľa, vytvára to rozdiel. 

Kľúčový rozdiel je v tom, že 1 heslo používa neobmedzený počet trezorov. Väčšina správcov hesiel, vrátane hesla 1Password, má nejakú formu organizácie, ale žiadna z nich vám neumožňuje usporiadať vaše záznamy do samostatných trezorov.. 

To spolu s podporou vlastných položiek a vynikajúcich rozšírení prehľadávača robí z 1Password najjednoduchší správca hesiel.

Čo je najbezpečnejší správca hesiel?

dashlane-review-identita-dashboard

Hoci 1Password je viac než schopný udržať vaše prihlasovacie údaje v bezpečí, Dashlaneovi budeme kývnuť, keď príde na ochranu vašich hesiel. Za hlavným heslom je samozrejme všetko zamknuté, samozrejme, za scénami sa skrýva veľa zaujímavých techník s Dashlaneom. 

Keď do svojho účtu pridáte zariadenie, Dashlane vygeneruje kľúč zariadenia. Toto je spolu s hlavným heslom potrebné na odomknutie vášho trezora. Kľúč sa generuje pomocou hardvérových a softvérových charakteristík vášho zariadenia spolu s 38 náhodnými znakmi, vďaka čomu je jedinečný pre konkrétne zariadenie, ktoré používate.. 

Tento model je na mieste, takže Dashlane môže vykonávať odvodenie dvoch tajných kľúčov. Aby ste mohli svoj účet odomknúť, väčšina nástrojov odvodzuje kľúč z hlavného hesla a používa ho na autentifikáciu. S Dashlane je však kľúč odvodený z kľúča vášho zariadenia a hlavného hesla, ktoré je vo svojej podstate bezpečnejšie. 

1Password má aj model s dvoma tajnými kľúčmi, hoci Dashlane používa modernejšiu funkciu odvodenia kľúčov. Váš kľúč sa generuje pomocou Argon2d a 32-bajtovej soli, ktorá je v súčasnosti najlepšia z najlepších.

Záverečné myšlienky

Ak je k dispozícii toľko možností, môže byť ťažké zvoliť nástroj na správu hesiel, ktorý nielen zaistí bezpečnosť vašich prihlásení, ale tiež spríjemní prehliadanie. Špičková služba je pre nás bezpochyby 1Password, aj keď má určitú tvrdú konkurenciu vo forme Bitwarden a Dashlane..  

1Password je najviac vyvážený z týchto troch slov, s primeranou cenou a veľkorysým zoznamom funkcií. Bitwarden má menej funkcií, aj keď je bezplatný alebo, ak platíte, veľmi lacný, zatiaľ čo Dashlane má viac funkcií, ale vyžaduje vyšší poplatok. 

Našťastie môžete vyskúšať všetky tri. 1Password ponúka 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, Bitwarden je úplne zadarmo a Dashlane má bezplatný plán obmedzený na 50 záznamov. 

Súhlasíte s tým, že 1Password je najlepšou voľbou? Zmenili by ste niečo na našich rebríčkoch? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

1Password Logo

1Password Review

Začína sa od 299 dolárov mesačne
Všetky plány

Navštívte 1Password

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map