Najlepšie bezplatný server proxy do roku 2020: presmerovanie vašej prevádzky, jednoduchý spôsob

Najjednoduchší spôsob, ako skryť svoju IP adresu, keď chcete napríklad obísť geobloky, je použitie servera proxy. Server proxy maskuje vašu adresu IP, číslice, ktoré informujú internet, odkiaľ ste, so svojou vlastnou a oklamá prijímajúci server, aby si myslel, že ste niekde inde. V tomto článku vám pomôžeme spoof vašu polohu pomocou najlepších proxy serverov, ktoré by sme mohli nájsť.


Upozorňujeme však, že sme povedali najjednoduchší spôsob, ako skryť svoju IP, nie najlepší. Ako vysvetlíme v našom článku VPN verzus proxy verzus Tor, servery proxy sú vo svojej podstate neisté a nemali by sa používať na nič iné ako na spoofing vašej polohy, čo by ste mohli chcieť urobiť, keď sa napríklad pokúšate odblokovať YouTube, zatiaľ čo v škole alebo odblokovanie Youku mimo Číny.

Ak sa snažíte urobiť niečo zásadnejšie, napríklad povedzme, vymaniť sa z veľkej brány Firewall alebo uhýbať dohľadu, pomocou servera proxy na skrytie toho, čo robíte, je ako stavať brnenie z papiera. Bude to zbytočné úsilie a výsledky budú bolestivé.

VPN vs proxy

Ako ukážeme v našich najlepších článkoch VPN pre Rusko a najlepších článkoch VPN pre Irán, niektoré krajiny neveria, že ich občania majú právo robiť na internete všetko, čo chcú, a vyvinuli technológiu proxy-busting, ktorá odhaliť ťa o milisekundu. V týchto prípadoch by ste mali používať virtuálnu súkromnú sieť namiesto proxy.

Ako vysvetlíme v našom bezpečnostnom dokumente VPN, sieť VPN nepredstavuje iba falošnú adresu IP, ale v skutočnosti presmeruje vašu komunikáciu prostredníctvom zabezpečeného tunela – šifrovaného pripojenia – a na proprietárny server, ktorý vlastní poskytovateľ. Je to oveľa bezpečnejší spôsob, ako robiť veci, ktoré vás skutočne skryjú pred zvedavými očami.

Ďalšou výhodou je, že VPN môžu robiť ďalšie veci, ktoré proxy nedokážu: dostať vás na streamovanie webových stránok, ako je Netflix. Ako vysvetlíme v našom článku o zákaze VPN spoločnosti Netflix, služba sťažila prenasledovanie vašej polohy, aby sa dostala do jej verzie v inej krajine. Len málo sietí VPN sa môže zapojiť, nehovoriac o serveroch proxy, čo takmer vždy povedie k chybe servera proxy.

Výber najlepšieho bezplatného servera proxy

To však neznamená, že proxy sú k ničomu. Sú ideálne na prístup na webové stránky, ako je YouTube, keď ste v škole alebo v práci, a zvyčajne odblokujú aj Instagram. Najlepšie je myslieť na nich ako na slabších a slabších súrodencov VPN. Nie sú dobré pre ťažké zdvíhanie, ale sú dobré pre menšie veci.

Namiesto toho by ste mohli použiť jednu z našich najlepších bezplatných služieb VPN, ale servery proxy majú výhodu, že nikdy nemajú obmedzenia šírky pásma alebo príliš znižujú rýchlosť. Navyše, väčšina bezplatných sietí VPN inzerovaných v obchodoch Google a Apple je rovnako oslavovaných serverov proxy. To znamená, že ak sa rozhodnete pre bezplatnú sieť VPN prostredníctvom bezplatného servera proxy, prečítajte si náš zoznam alebo môžete skončiť s podvodnou službou, ako je napríklad sieť Hola VPN, ktorá vaše zariadenia zotročí na botnet.

Vedľa varovania stranou, tím Cloudwards.net ponoril do sveta proxy a vybral nasledujúce služby pre vaše potešenie. Náš výber sme založili na jednoduchosti použitia a rýchlosti pripojenia, pretože nároky na bezpečnosť a podobne nie sú nič viac ako horúci vzduch. Poďme začať.

Najlepšie bezplatné proxy

Testovali sme 15 proxy serverov na základe odporúčaní čitateľov a niektorých uvážlivých vyhľadávaní Google. Okamžite sme sa mohli zbaviť piatich proxy serverov kvôli nefunkčným webovým stránkam alebo nezrozumiteľným pokynom a zanechali nám 10 uchádzačov. Proxy sú zasiahnutí a chýba, preto odporúčame iba prvých päť záznamov.

Najlepšie zadarmo proxy: HideMyAss Proxy

Mnohé servery proxy, ktoré sme dokázali otestovať, sú vlastníctvom služieb VPN, s najväčšou pravdepodobnosťou vezú do úvahy existujúcu sieť. Najlepšie zo všetkého je proxy server HideMyAss, ktorý je rýchly a jednoduchý na použitie. Ponúka niekoľko serverov a možnosti zabezpečenia, ku všetkým je ľahký a príjemný prístup. Funguje to tiež rýchlosťou blesku, čo je zriedkavosť medzi zástupcami.

HideMyAss-proxy

Po pripojení je tlačidlo „vyskúšať bezplatnú sieť VPN“ na paneli s adresou dosť výrazné, ale cena je bezplatná. Ďalšia menšia niggle musí súhlasiť s pravidlami ochrany osobných údajov HideMyAss, ktoré nie sú príliš horúce. Prečítajte si našu úplnú recenziu HideMyAss, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

Hide.me Proxy

Proxy server Hide.me je tiež rozšírením spoločnosti VPN služieb spoločnosti, na ktorú sme pri písaní kontroly skriptov Hide.me príliš nezaujímali. Jeho bezplatný plán sa však umiestnil na treťom mieste medzi našimi najlepšími bezplatnými sieťami VPN, takže existuje určitá odhodlanosť poskytovať slušné bezplatné služby zákazníkom bez disponibilného príjmu.

Hideo-proxy

Toto odhodlanie sa prejavuje aj na splnomocnencovi. Je to jeden z najlepších, s ktorými sme sa počas nášho vyhľadávania stretli, s množstvom užitočných možností zabezpečenia a dokonca aj výberom serverov. Sú to len tri krajiny, ale aspoň viete, kam sa pripájate. Je tiež rýchly a ľahko použiteľný, ale skutočnosť, že musíte zadať úplnú webovú adresu, z nej nevyplýva.

4everproxy

Najpoužívanejšia prezentácia zoznamu je 4everproxy. Web sa načíta rýchlo a umožňuje vám vybrať umiestnenie servera a adresy IP, čo znamená, že pravdepodobne smeruje vaše pripojenie dvakrát. Aj keď máme pochybnosti o tom, ako dobre to funguje, fungovalo to na niektorých miestach. Pri používaní zodpovedajúcich serverov sme dostali španielsku stránku Google a ponuku YouTube v USA.

4everproxy-proxy

Je to tiež rýchle, občas dokonca rýchlejšie načítanie ako proxy serverov Hide.me alebo HideMyAss. Jeho rýchlosť však nebola konzistentná a my sme sa vždy nedostali k verzii webových stránok, ktoré sme vybrali. Celkovo však môžete urobiť omnoho horšie ako 4proxy.

Zend2

Webová stránka Zend2 je základná a ponúka iba adresný riadok a pod ňou rýchle vysvetlenie. Nie sme príliš nadšení, že stavia VPN a proxy servery na rovnakú úroveň, ale je to slušné zhrnutie.

Zend2-proxy

Keď sme testovali Zend2, nefungovali všetky webové stránky a vytvorili sme malú zbierku apologetických správ. Keď to však fungovalo, išlo o najrýchlejšiu zástupcu na zozname, takže v niektorých prípadoch sa oplatí preskúmať ju..

ProxFree

ProxFree je pekný proxy, pretože vám poskytuje oveľa viac možností ako jeho konkurencia. Napríklad si môžete vybrať z 11 serverových umiestnení a rovnakého počtu IP adries. Pod panelom s adresou na webe získate aj niekoľko prepínačov, ktoré vám pomôžu zrýchliť prehliadanie webu alebo ho inak optimalizovať..

Proxfree-proxy

Po tom, čo sme sa s tým zhovárali, sme mohli načítať YouTube bez problémov, boli sme však naštvaní, že sa musíme vrátiť na domovskú stránku zakaždým, keď sme chceli surfovať na novom webe. Jedna vec, ktorá sa nám nepáčila, však bola, že pri pokuse o prístup na stránku zmluvných podmienok programu ProxFree sme dostali číslo 404..

Whoer Proxy

Whoer je nová služba VPN, ktorá sa zdá, že ponúka svoj proxy ako bonus, ale bezplatná verzia vám poskytuje prístup iba k jednému serveru, a to v Holandsku. Platenie za server proxy je hlúpe, pretože môžete získať sieť VPN za rovnaké peniaze, preto tu uvádzame nízku priečku, ak nepotrebujete holandskú adresu IP..

Whoer-proxy

Rovnako ako u väčšiny služieb v tomto rebríčku je používanie Whoer cvičením trpezlivosti. Načítanie webových stránok trvá večne, takže používanie YouTube je mimo prevádzky. Ďalším spôsobom, ako spoločnosť Whoer vzbudzuje naše pochybnosti, je pracovať iba ako rozšírenie prehliadača, čo spoločnosti uľahčuje konanie v zlej viere a vyzdvihnutie vašich údajov. Našli sme žiadne dôkazy o tom, ale je to niečo, na čo treba pamätať.

ProxySite.com

Pri prvom prístupe vyzerá stránka ProxySite.com dobre. Ide s rovnakým panelom s adresou, ktorý väčšina proxy serverov robí, ale vo väčšom formáte a má jasné tlačidlo prepínania servera. To sa môže pochváliť 25 serverov roztrúsených po celej USA a EÚ, čo je pekné, ale bolo by to lepšie, keby sme vedeli, kde v týchto rozsiahlych oblastiach sa servery nachádzajú.

Proxysite-proxy

To znamená, že keď používate server ProxySite.com, ste na naozaj dlho čakať. Vyskúšali sme niekoľko rýchlych odkazov cez panel s adresou, ale žiadny nebol načítaný. Práve sme dostali lištu na vrchu, ktorá má niekoľko bezpečnostných možností a reklamu na NordVPN (prečítajte si našu recenziu pre NordVPN), ukazujúcu vieru, ktorú ProxySite.com poskytuje vo vlastnej službe, a sivú obrazovku, ktorá nikam nevedela.

Hidester Proxy

Hidester ponúka VPN a proxy služby, ale po pár minútach s tým sme sa znechutene vzdali. Načítanie akejkoľvek webovej stránky, ktorá bola zadaná do vyhľadávacieho panela, sa nenačítalo navždy, pričom sa služba YouTube nenačíta vôbec, a to ani po niekoľkých minútach.

Hidester-proxy

Táto skúsenosť nás obávala kontroly Hidesterovej VPN, pretože život je dosť tvrdý bez testovania subpar softvéru. To znamená, že sa nakoniec zobrazí v našich recenziách VPN – sme dokonalí tu na webe Cloudwards.net – čoskoro nie.

KProxy

Spočiatku sa zdá byť KProxy pekná. Rozloženie webovej stránky je jasné a webové stránky sa načítajú rýchlo. Druhý pohľad však ukazuje, že existujú problémy. Hoci je k dispozícii 10 serverov, nespomína ich umiestnenie. To znamená, že nemáte tušenie, odkiaľ surfujete, čo je prinajlepšom nepríjemné a najhoršie nebezpečné.

Kproxy-proxy

Pre niektorých to môžu byť hriechy, za ktoré sa dá odpustiť. Vylúčime však tvrdenie spoločnosti KProxy, že jej služba je lepšia ako služba VPN, pretože tieto protokoly sa dajú „ľahko blokovať a spomaliť“. To nie je pravda a úbohý spôsob, ako stádo ľudí kupovať platené plány spoločnosti KProxy.

anonymný

Anonymouse je zaujímavá služba, ktorá vysvetľuje, čo robí a prečo by ste ju mali používať, povedzme to jedinečným spôsobom. Na spodnej snímke obrazovky necháme webovú stránku hovoriť samo za seba.

anonymný proxy

Aj keď je to spôsob redukcie, ktorý vysvetľuje, ako to funguje, predpokladáme, že to tak bude. Neurobíme to tak, že služba nepodporuje HTTPS, čo je v tomto veku počítačovej kriminality dôležité. Keď konečne získate web, ktorý bude fungovať bez neho, je pomalý ako sakra, takže ho neodporúčame používať. Domnievame sa, že použitie adresy „yahoo.com“ ako príkladu bolo rozdaním, že Anonymouse nemá časy.

Záverečné myšlienky

Aj keď proxy by nemal byť pokusom o zabezpečenie online, je to šikovný spôsob, ako obísť jednoduché bloky, ako sú bloky, ktoré zaviedli školskí administrátori a podobne. Ako vidíte vyššie, väčšina proxy je jednoducho hrozná. Ak dokonca fungujú, sú pomalé ako melasa a neexistuje záruka, že vaše spojenie bude spoofed.

Čo si myslíte o proxy? Pri testoch nám niečo uniklo? Súhlasíte s nami, že siete VPN sú omnoho lepšou možnosťou? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me