Najlepšie bezplatný antivírusový softvér do roku 2020

Od únosu prehliadača po botnety je počítačová kriminalita nekontrolovateľná. Na boj proti nemu potrebujete bezpečný antivírus, ktorý sa zvyčajne dodáva so statnou cenovou značkou. Preto sme pripravili sprievodcu najlepším bezplatným antivírusovým softvérom na trhu.


Je potrebné vylepšiť, vrátane funkcií a sofistikovanejšej bezpečnostnej infraštruktúry, ale v tejto príručke sa zameriavame na päť najlepších možností, ktoré môžete získať za nízku cenu zadarmo. Budeme hovoriť o všetkom, od funkcií po ochranu, a poskytneme vám výhody a nevýhody každej možnosti.

Hodnotenie bezplatného antivírusového softvéru je však iné. Funkcie, ktoré sú bežné pre platený softvér, sa neočakávajú a naliehavé žiadosti o upgrade sú nevítané. Predtým, ako sa dostaneme na náš zoznam, definujeme, ako sme sa rozhodli a dáme vám niekoľko názorov na postup pri platbe na platené náprotivky..

Viac o:

 • Najlepší antivírusový softvér do roku 2020
 • Najbezpečnejší antivírusový softvér 2020
 • Najlepšie antivírusové programy pre Android 2020

Najlepšie bezplatný antivírusový softvér v roku 2020

Výber najlepšieho bezplatného antivírusového softvéru

Existuje veľa bezplatných antivírusových možností, ale nie všetky z nich vytvoria náš zoznam. Nejde o veľkosť zoznamu ani o celkovú kvalitu, ale o funkciu. Niektoré antivírusy, napríklad Malwarebytes, nechránia pred hrozbami v reálnom čase. Používajú sa výlučne na odstránenie škodlivého softvéru, ktorý sa už na vašom počítači nachádza.

Tieto možnosti sú vynechané z tohto zoznamu. Naším prvým kritériom je, že antivírus prehľadá váš počítač, ale tiež poskytuje monitorovanie v reálnom čase. Kybernetická bezpečnosť sa týka prevencie a bezplatné možnosti, ktoré skenujú vaše zariadenie, padajú rovno na prednú časť.

Zrejme sa pozeráme na cenu. Antivírus musí byť bezplatný, nesmie ísť o skúšobnú alebo obmedzenú verziu plateného softvéru. Pozeráme sa však aj na cesty inovácie. Očakáva sa, že niektoré funkcie nebudú súčasťou bezplatnej ponuky, a preto by sme radi videli logický spôsob, ako si ich kúpiť.

Funkcie sú dôležité, ale nie až také ako v niektorých iných oblastiach. Pokiaľ antivírus poskytuje ochranu v reálnom čase a odstránenie škodlivého softvéru, sme obsahom. Extra funkcie, ako napríklad dlhý zoznam od spoločnosti AVG, získavajú bonusové body.

Nakoniec sa pozeráme na ochranu. Na overenie platených náprotivkov použijeme čísla z našich antivírusových recenzií. Antivírusy zadarmo sú v priemere o 1 až 2 percentá menej účinné. Ak sú k dispozícii laboratórne výsledky pre bezplatný antivírus, zaznamenáme si to.

Zadarmo vs. platené

Existuje miesto pre bezplatný antivírusový softvér. Vystupujú o niečo horšie ako platené náprotivky a často prichádzajú s obmedzenou sadou funkcií, takže sú najlepšie, keď sa používajú na skúšobné účely..

Za našou logikou stojí niekoľko dôvodov. Prvým z nich je nulový malware. Sú to útoky, ktoré sa objavia v ten istý deň, keď sa objaví zneužitie. Keďže sa malware nenachádza v antivírusovej databáze, nemôže ho odkazovať, aby zistil, či je softvér hrozbou alebo nie.

Antivírusy používajú na monitorovanie problému monitorovanie správania. Ak softvér funguje ako malware, s ktorým sa antivírus stretol, nahlási ho na kontrolu. Bezplatný monitorovací systém často nie je tak prepracovaný, vďaka čomu ste zraniteľní voči útokom v noci.

Počas kontroly tiež dostanete základný firewall, menej ochranných opatrení a kratší zoznam kontrol. Závisí to od antivírusového programu a rozdiel predstavuje iba pár percentuálnych bodov v účinnosti, ale stále existuje.

Okrem lepšej bezpečnosti prichádzajú platené antivírusové programy s väčším počtom funkcií, najmä s ochranou pred phishingom a ransomware. Niektoré antivírusy, ako napríklad Kaspersky, sa tiež snažili o lepšiu ochranu webovej kamery. Bola to naša prvá voľba v našom sprievodcovi o tom, ako zabezpečiť webkameru.

Lepšie skóre ochrany a väčší zoznam proaktívnych bezpečnostných opatrení viac ako zdôvodňujú cenu. Ak ste kompetentný používateľ webu a pravidelne sledujete, čo je na pevnom disku, bude vás chrániť bezplatný antivírus. Ak však ukladáte citlivé údaje alebo sťahujete niekoľko filmov s našou najlepšou sieťou VPN na torrentovanie, stojí za to upgrade na platený antivírus.

1. AVG Antivirus zadarmo

AVG je naša bezplatná antivírusová služba. Nerobí všetko výnimočne, ale vzťahuje sa na všetky základne tak, ako to robí málo ďalších. Získate úplnú zostavu ochrany vrátane viacerých možností skenovania, ochrany v reálnom čase a skenovania výkonu.

Základom sú štítky AVG na ochranu súborov a správania. Každý súbor vstupujúci na váš pevný disk bude skontrolovaný, či už bol stiahnutý z internetu alebo presunutý z externého pevného disku. Aplikácie vo vašom počítači a webových stránkach, ktoré navštívite, sú monitorované štítkom správania pred škodlivou aktivitou.

AVG-Free

AVG tiež obsahuje svoj webový a e-mailový štít. Webový štít chráni pred sťahovaním a webovými útokmi, ktoré si nemusia vyžadovať vstup používateľa. Napríklad by to blokovalo škodlivé stiahnutie jednotky, ktoré ste nezačali. Štít e-mailu funguje proti phishingu, ako aj proti nebezpečným obrázkom a prílohám.

AVG nazýva tieto „komponenty“ a môžete si každý prispôsobiť. Môžete ich zapnúť alebo vypnúť a nastaviť, ako budú fungovať na vašom stroji. Napríklad štít súboru vám poskytuje možnosti pre prípad, keď dôjde ku kontrole, ako hlboko by malo ísť a určité akcie, ktoré sa vyskytnú, keď sa objaví malware..

Režimy skenovania sú tiež pôsobivé. AVG má šesť možností: základné skenovanie, hlboké skenovanie, USB skenovanie, skenovanie súborov alebo priečinkov, skenovanie výkonu a skenovanie počas bootovania. Tieto možnosti nás ohromujú plateným spôsobom, omnoho menej bezplatným.

Má tiež dobré laboratórne výsledky. AV-Test vo svojom májovom hodnotení pozoroval 100-percentné blokovanie nulového a rozšíreného škodlivého softvéru. AVG malo v júni problémy s nulovým malware, ale blokovalo iba 98,3 percenta vzoriek.

Spoločnosť MRG Effitas s týmito zisteniami súhlasí a vo svojej úplnej analýze spektra Q1 udeľuje spoločnosti AVG certifikát úrovne 2. Keď sme prešli údajmi v našej kontrole AVG, zistili sme, že nepovolil škodlivý softvér. Trvalo dlho, kým bol zablokovaný..

Keďže ide o vynikajúci antivírusový program, odporúčame AVG. K dispozícii je aj bezplatná 30-dňová skúšobná verzia programu Internet Security, ktorá prichádza s ochranou pred ransomwarom, zneužitím webovej kamery a ďalšími funkciami..

2. Kaspersky Free Antivirus

Spoločnosť Kaspersky nereguluje bezplatný antivírus, ale je k dispozícii na stiahnutie pre každého, kto chce vyzerať. Program Kaspersky označuje ako „základnú ochranu“, čo znamená, že blokuje podozrivé webové stránky a bežné vírusy.

V skutočnom svete to znamená skenovanie počítača pomocou cloudovej databázy škodlivého softvéru spoločnosti Kaspersky. Poskytuje tiež ochranu v reálnom čase, ale nie monitorovanie správania. Vo väčšine prípadov to však stačí.

Kaspersky zadarmo

Bezplatná verzia softvéru spoločnosti Kaspersky je jednoduchá. Na hlavnej obrazovke sú tlačidlá na skenovanie a aktualizáciu databázy. Kliknutím na „ďalšie nástroje“ v dolnej časti zobrazíte ďalšie možnosti. Môžete aktivovať klávesnicu na obrazovke, aby ste chránili pred keyloggery, prezerali si súbory v karanténe a monitorovali štatistické údaje Kaspersky z ponuky.

Nájdete tu aj mnoho ďalších možností, sú však vyhradené pre platiacich zákazníkov. Medzi uzamknuté funkcie patrí sieťový monitor a Kaspersky Rescue Disk, čo je spôsob, ako vyčistiť váš počítač, keď je kriticky infikovaný.

Nastavenia sú miestom, kde spoločnosť Kaspersky svieti vo svojej bezplatnej ponuke. Máte kontrolu nad skenovaním pomocou rýchlych, úplných a cielených možností, ako aj automatickým skenovaním externých zariadení. Môžete tiež nakonfigurovať rôzne oblasti ochrany, napríklad phishingový filter.

Kaspersky dostal vynikajúce známky z laboratórií, ktoré uvádzame. Spoločnosť AV-Test získala počas svojho júnového hodnotenia dokonalých 18 bodov v oblasti ochrany, výkonu a použiteľnosti. Vo výkonnostných testoch fungoval lepšie ako priemer v priemysle, čo znamená, že by nemal váš počítač výrazne spomaľovať.

V platenom variante spoločnosti Kaspersky je však veľa, vrátane ochrany webovej kamery a sieťového monitora. Napriek tomu je zadarmo plán je skvelý pre to, čo to je, hoci. Môžete si prečítať našu recenziu aplikácie Kaspersky Anti-Virus, kde sa dozviete viac o inovácii.

3. Bitdefender Antivirus Free Edition

Bitdefender je naša prvá voľba pre najlepší antivírusový softvér z mnohých dôvodov, medzi ktoré patrí elegantné rozhranie, vynikajúce skóre ochrany a zahrnutý správca hesiel, aj keď to nie je na úrovni najlepších správcov hesiel..

Bezplatná verzia však tento kredit nezíska. Je to skvelé, ale nie také veľké ako platený náprotivok. Aj napriek tomu je schopný zarobiť si na našom zozname číslo tri za jednoduché používateľské rozhranie a rovnakú vynikajúcu ochranu, akú ponúka platená verzia..

BitDefender zadarmo

Zahŕňa skenovanie a ochranu v reálnom čase pred škodlivým softvérom známym v databáze Bitdefenderu, ako aj monitorovanie správania na základe toho, s čím sa Bitdefender stretol. Široká ochrana chráni pred nebezpečenstvami, ako je ransomware, ale bezplatná verzia nemá funkcie zamerané na rôzne hrozby.

Hlavne vám chýba viacvrstvová ochrana ransomware. Platené verzie Bitdefenderu chránia konkrétne priečinky pred prístupom k neznámym aplikáciám. Chráni to pred nepríjemným šifrovaním súborov, ktoré má za cieľ dosiahnuť kryptomanzvér.

Stále je toho veľa. Bitdefender Free obsahuje ochranu proti phishingu a podvodom. Ochrana pred neoprávneným získavaním údajov sleduje webové stránky, ktoré navštevujete, a upozorňuje vás na potenciálne schémy. Program proti podvodom vás chráni pred pokusmi o phishing, ktorých cieľom je presmerovať vás na legitímnu webovú stránku, ktorá je známa ako pharming.

Rozhranie bitdefenderu je však príliš jednoduché, a preto sa v našom zozname nachádza nižšie miesto. Môžete skenovať celý systém alebo súbory presúvať a presúvať ich konkrétne. Je to ľahký systém, ktorý si vážime, ale nie je takmer taká úroveň kontroly, ktorú získate s Kaspersky alebo AVG.

Má vynikajúce skóre ochrany, ako sme videli v našej kontrole Bitdefender Antivirus. V aprílovej analýze AV-Testu to bolo 100% účinné proti malwaru s nulovým obsahom a malwaru s rozšíreným obsahom. Priemerný priemer v tom čase bol 99,5%.

Získala tiež certifikáciu úrovne 1 od spoločnosti MRG Effitas v analýze Q1 2018 s plným spektrom. Z 18 testovaných antivírusových programov dostali iba štyri certifikáty na vysokej úrovni, čo znamená, že Bitdefender zablokoval všetky hrozby.

Program Bitdefender Free má vo svojich možnostiach nesprávne prístupy, je však ťažké sťažovať sa, bez toho, aby ste museli míňať desetník. Stále má vynikajúcu ochranu a proaktívne zabezpečenie, s ľahko použiteľným rozhraním, na zavedenie. Je to dobrý nápad, aby ste si ho stiahli a zistili, či vám upgrade na balík, napríklad Total Security, nestojí za to.

4. Windows Defender

Používatelia Windows majú šťastie. Populárny operačný systém je dodávaný s jedným z najlepších predinštalovaných antivírusov. Program Windows Defender obsahuje úplné kontroly systému, cielené kontroly a ochranu v reálnom čase na vašej pracovnej ploche a prehliadači.

Dodáva sa aj so systémom SmartScreen, pokiaľ používate Microsoft Edge. Odtiaľ pochádza ochrana založená na prehliadači. Ak používate niečo iné, nemáte šťastie, ale zistili sme, že prehliadač Chrome je najbezpečnejším dostupným prehliadačom..

Ochranca systému Windows

Program Defender používa pre vaše zariadenie ochranu typu cloud. Nový malware, s ktorým sa stretne, sa nahrá do cloudovej databázy, na ktorú odkazuje systém Windows pri skenovaní. Databáza sa aktualizuje takmer každý deň.

Ochrana v reálnom čase monitoruje vaše aktívne procesy a pomocou monitorovania správania zisťuje, či je niečo škodlivé. Môžete vypnúť ochranu v reálnom čase, ale program Defender ju po krátkej dobe znova zapne.

Ak narazíte na škodlivý softvér, môžete nastaviť program Defender tak, aby ho nahlásil spoločnosti Microsoft. Toto nastavenie sa našťastie dá vypnúť a vzorky môžete odoslať ručne. Niektoré ukážky obsahujú osobné informácie, na ktoré sa vás spoločnosť Defender pred odoslaním spýta.

Zahŕňa aj ochranu ransomware. Toto nastavenie sa nazýva „riadený prístup do priečinka“. Program Defender namiesto pridávania priečinkov na ochranu antivírusu automaticky blokuje všetko, čo vyzerá podozrivo z úpravy vašich súborov. Výnimky však môžete pridať.

Ochrana ransomware sa tiež javí ako dobrá. Defender zablokoval všetkých 29 vzoriek MRG Effitas počas svojej analýzy celého spektra Q2 2018. Celkovo bola udelená certifikácia úrovne 2, čo znamená, že zablokovala najmenej 98 percent všetkých vzoriek.

To malo problémy s potenciálne nechcenými aplikáciami a adware, chýbala však jedna z 20 testovaných vzoriek. Na druhej strane spoločnosť Kaspersky pri tom istom teste vynechala šokujúcu deväť vzoriek. V minulosti to však malo lepšie výsledky.

Na rozdiel od mnohých služieb spoločnosti Microsoft nie ste nútení používať program Defender. Ak nainštalujete iný antivírus, prevezme ho a niektoré funkcie programu Defender nebudú dostupné. Ak váš antivírus obsahuje antivírusový program, zahŕňa to aj bránu firewall spoločnosti Microsoft.

Konfigurácie, v ktorých chcete použiť iný antivírus, ale napriek tomu chcete používať bránu firewall systému Windows, môžu byť náročné.

Ako antivírus zahrnutý v systéme Windows je ťažké program Defender poraziť. Prekvapujúco je dobré blokovať malware v reálnom čase a prichádza so slušnými funkciami. Aj keď nie v rozsahu iných antivírusov, je to pekný nástroj, ak nemáte nič iné.

5. Avast Free Antivirus

Spoločnosť Avast získala AVG v roku 2016 vo výške 1,3 miliardy dolárov. Zdieľajú rovnakú bezpečnostnú infraštruktúru, ale udržiavajú rôzne rozhrania a funkcie. Rozhranie AVG sa nám páči viac, ale Avast má tiež pravdu. Jeho bezplatný balík má vynikajúce skóre ochrany a dobrý zoznam funkcií.

Existujú štyri režimy skenovania s vlastnou oblasťou skenovania na konfiguráciu vašich vlastných nastavení. Získate úplné skenovanie, cielené skenovanie, skenovanie počas bootovania a naše obľúbené inteligentné skenovanie. Inteligentná kontrola zamení váš počítač, či neobsahuje škodlivý softvér, problémy s výkonom, bezdrôtové hrozby a ďalšie. Je to one-stop shop pre PC naladenie.

avast zadarmo

Každý zo skenov má tiež svoje vlastné nastavenia vrátane heuristiky a oblastí skenovania. Môžete nastaviť prioritu skenovania, aby Avast nespomalil váš počítač. Zahŕňa trvalú vyrovnávaciu pamäť, ktorá môže urýchliť časy skenovania po úvodnom skenovaní, takže po prvom použití by ste mali vidieť zvýšenie výkonu.

Ak používate priložený zabezpečený prehliadač Avast, môžete tiež použiť bezplatného správcu hesiel. Nie je to také dobré ako Dashlane (prečítajte si našu recenziu z Dashlane), ale je to prekvapivo robustný správca hesiel, pretože je zadarmo. Môže ukladať heslá, poznámky a kreditné karty. Ak chcete odomknúť sledovanie hesiel, musíte prejsť na platenú verziu.

Služba Avast obsahuje časť venovanú výkonu, ktorá prehľadá v počítači súbory, ktoré nepotrebujete. Nie je to také dobré ako AVG TuneUp, ale táto služba stojí statnú prémiu. Opäť platí, že ako bezplatné zaradenie je pekné vidieť.

Všetky tieto vlastnosti ukazujú hodnotu Avastu. Má veľa možností na čistenie počítača, detekciu škodlivého softvéru a zaistenie bezpečnosti počas používania webu. Z tohto dôvodu sa nám bezpečnostný prehliadač páči. Ide o prehliadač založený na prehliadači Chromium, ktorý v predvolenom nastavení obsahuje správcu hesiel, blokovanie reklám a ďalšie.

Má však skalné laboratórne výsledky. AV-Test preukázal účinnosť iba 98,9 percenta proti malwaru s nulovým dňom, pod priemerným priemerom 99,5 percenta, ale voči referenčnej skupine AV-Test bol účinný 99,9 percenta..

Spoločnosť MRG Effitas ju prekvapivo udelila počas svojej úplnej analýzy spektra Q2 certifikátom úrovne 1. Blokoval všetky vzorky škodlivého softvéru, ale umožnil osem z 20 vzoriek PUA a adware, ktoré testovala spoločnosť MRG Effitas. Zdá sa, že neúspech sa nezohľadnil pri konečnej certifikácii.

Laboratórne výsledky však nie sú hrozné. Avast má dlhý zoznam funkcií, vďaka ktorým si zaslúži pozornosť. Viac informácií o platenej verzii sa môžete dozvedieť v našej recenzii Avast Pro alebo sa zaregistrujte pomocou bezplatného účtu.

Záverečné myšlienky

Antivírusy zadarmo majú na trhu zaujímavé postavenie. Sú dobrým nástrojom na ochranu pred všeobecnými hrozbami, nemajú však právomoc chrániť pred všetkým. Aj keď možnosti, ako sú Avast a AVG, majú vynikajúce vlastnosti, lepšiu ochranu poskytujú iné aplikácie, ako napríklad Kaspersky a Bitdefender.

Našťastie sú všetky možnosti bezplatné, takže si môžete každú z nich stiahnuť a nájsť tú, ktorá sa vám najviac páči. Nainštalujte však vždy len jednu verziu, pretože viaceré antivírusy môžu predstavovať vážne problémy s kompatibilitou.

Ktorý antivírus používate zadarmo? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map